Connect with us

Bitcoin

Microstrategy koupila další bitcoiny. Chystá se na meganákup i Twitter?

Zveřejněno

twitter-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Společnost Microstrategy, která jen nedávno nakoupila Bitcoiny za miliardu dolarů, učinila další menší nákup BTC v hodnotě 15 milionů USD. Získala díky tomu pod kontrolu dalších 328 BTC.

Nejnovější investice Microstrategy zvýšila počet držených BTC na 90 859 BTC – což je přibližně 4,3 miliardy dolarů (při současné ceně). Průměrná nákupní cena za 1 BTC stoupla na 24 062 USD a celkové dosavadní výdaje Microstrategy na koupi Bitcoinu představují 2,18 miliardy USD.

Firma velkého fanouška Bitcoinu Michaela Saylora kupovala první BTC v srpnu 2020, kdy do nich investovala 250 milionů dolarů. Následovaly další nákupy v září (425 milionů USD) a koncem roku 2020, díky kterým zvýšila počet vlastněných BTC na více než 70 000. Nejnovější a největší nákup potvrdila minulý týden, kdy za přes miliardu USD získala dalších 19 452 Bitcoinů.

Chystá se Twitter na podobnou megainvestici?

Zmíněnou koupi Bitcoinu za miliardu dolarů financovala Microstrategy prodejem konvertibilních směnek (convertible bondes), které mohou investoři v budoucnu vyměnit za akcie této firmy nebo hotovost.

Zajímavé je, že podobný krok včera oznámila i firma Twitter, jejíž šéfem je Jack Dorsey, velký fanoušek Bitcoinu. Twitter chce tímto způsobem získat nový kapitál v hodnotě 1,25 miliardy dolarů. Okamžitě se proto začalo spekulovat, zda alespoň část z těchto peněz nepůjde právě na nákup Bitcoinu.

Podle zprávy ze Seeking Alpha společnost Twitter informovala, že peníze získané prodejem těchto směnek plánuje použít pro korporátní účely včetně kapitálových investic a potenciálních akvizic. Bitcoin tedy zmíněný přímo nebyl, ale uvedené možnosti tuto alternativu ani zcela nevylučují.

Už po koupi bitcoinů společností Tesla Elona Muska byl Twitter označován za další společnost, která by mohla přistoupit k podobnému kroku. Nevyvrátila to ani samotná firma. 11. února CFO Twitteru Ned Segal v rozhovoru na CNBC uvedl k možné koupi Bitcoinu: ,,Je to něco, co nadále studujeme a díváme se na to. Chceme mít nějaký čas na to, abychom si to promysleli. Zatím jsme neudělali žádné změny.“

Spekulaci o tom, že Twitter chystá investici do Bitcoinu, rozvířil včera zejména známý propagátor BTC Anthony Pompliano (Pomp), který po oznámení této novinky na Twitteru uvedl:

,,Twitter právě oznámil prodej konvertibilních směnek za 1,25 miliardy dolarů. Když si vzpomeneme na strategii Microstrategy, mohl by Jack (Dorsey) plánovat zařadit Bitcoin do rozvahy Twitteru? Až čas ukáže, ale je tu jen pár lidí, kteří rozumí síle Bitcoinu tak jako Jack.“

zdroj: cointelegraph.com

Populárne