Connect with us

Bitcoin

Microstrategy nakonec získala na koupi BTC 1,05 miliardy dolarů

Zveřejněno

Michael Saylor

Společnost Microstrategy úspěšně realizovala avizovaný prodej konvertibilních směnek, které si mohou investoři v budoucnu vyměnit za hotovost, nebo akcie této společnosti. CEO firmy Microstrategy Michael Saylor už před jejich prodejem akcionáře informoval, že čistý výtěžek z nich bude určen na další koupi Bitcoinu.

Microstrategy v pátek úspěšně ukončila prodej konvertibilních směnek v celkové hodnotě až 1,05 miliardy dolarů. Prvotní plán přitom byl vysbírat „jen“ hodnotu 600 milionů USD, který byl následně aktualizován na částku 900 milionů USD. Vybraná částka tedy předčila oba původní plány.

Microstategy má tedy další nemalý kapitál na to, aby nakoupila další Bitcoiny, tedy pokud to již mezitím neudělala, což by mohly naznačovat nedělní pohyby na burze Coinbase, ze které odešly BTC v hodnotě téměř miliardy dolarů.

Microstrategy měla před prodejem zmíněných směnek pod kontrolou přes 70 000 BTC v hodnotě přibližně 3,7 miliardy dolarů. Jinou koupí BTC by mohla při současné ceně zvýšit celkový počet držených BTC na téměř 90 000.

zdroj: decrypt.co

Populárne