Connect with us

Bitcoin

Ministr financí USA nevěří v budoucnost bitcoinu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

mnuchin-bitcoin

Ministr financí Spojených států amerických Steven Mnuchin se s odstupem pár dní opět vyjádřil k bitcoinu a kryptoměnám.

Steven Mnuchin byl včera hostem relace Squawk Box na CNBC, v níž opět opovrhoval Bitcoinem. ,,O bitcoinu už za 10 let vůbec nebudeme mluvit. Mohu vás ujistit … respektive, vsadím se, že už ani za 5 či 6 let nebudu jako ministr financí muset mluvit o bitcoinu. Budu mít úplně jiné priority. Mohu vás ujistit, že osobně nebudu mít s Bitcoinem nic společného, ​” prohlásil přesvědčeně.

Mnuchinové opovrhování Bitcoinem na CNBC přišlo jen pár dní poté, co o něm řekl, že je nástrojem pro realizaci nelegálních činnosti či spekulativních investic. ,,Myslím, že ve velké míře kryptoměny dominovaly v ilegálních aktivitách a spekulacích,” konstatoval a poznamenal také, že Bitcoiny jsou podle jeho názoru využívání na praní špinavých peněz více, než běžně peníze.

Slova současného Ministra financí jsou v kryptokomunitě zatím vnímány spíše s rezervou. Někteří představitelé si dokonce myslí, že Mnuchin a Donald Trump dělají bitcoinu a ostatním kryptoměnám těmito vyjádřeními pouze reklamu.

,,Kryptoměny přežijí bez ohledu na zemi. Většina zemí, které se snažily zakázat Bitcoin, způsobily, že jejich občané je chtěli ještě víc, “ uvedl k “tweetům” amerického prezidenta Donalda Trumpa šéf burzy Binance Changpeng Zhao.

300x250

Changpeng Zhao: ,,Tweety” Trumpa o bitcoine sú vlastne dobrá vec

zdroj: cointelegraph.com

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bitcoin

Bitcoin předvedl pátý největší hodinový propad ceny ve své historii

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Pád Bitcoinu

Bitcoin umí stále překvapit. Krátce poté, co se opět vrátil na pětimístnou hodnotu, předvedl před několika hodinami obrovský propad ceny z 10 200 dolarů na 9 200 dolarů. Tento “dump” se udál během pouhých několika minut.

Jak informoval portál CryptoSlate, jde o historicky pátý největší cenový pokles zaznamenaný během jedné jediné hodiny. Yassine Elmandjra ze společnosti ARK Invest upřesnila, že výraznější hodinové poklesy ceny Bitcoinu vůči dolaru byly viditelné jen v době, kdy Bitcoin padal ze svého dosavadního maxima 20 000 USD. Všechny čtyři se udály kolem prosince 2017.

Důležité při analýze tohoto prudkého propadu je upozornit na důležitou skutečnost, že býci byli schopni absorbovat výrazné množství vzniklého prodejního tlaku, což vedlo k vyšplhání ceny výše (aktuálně se BTC v době psaní textu obchoduje kolem ceny 9 600 USD). Díky tomu se mnozí analytici domnívají, že střednědobý výhled pro růst ceny Bitcoinu zůstává neporušený a stále je ve hře možnost, že jsme jen na začátku nového bullmarketu.

Druhou stranou mince je skutečnost, že Bitcoinu se již po několikáté v průběhu tohoto roku nepodařilo udržet nad hranicí 10 000 dolarů, což znamená, že se nad ní nachází velmi silný odpor medvědů, který je pro býky nelehkou překážkou.

300x250

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza (20.2.): Bitcoin si propad ceny ptal

Trader 2.0

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-trader20

Tradiční čtvrteční analýzu Bitcoinu, dominance Bitcoinu na trhu s kryptoměnami a altcoinového marketcapu vám přinášejí studenti trading univezity Trader 2.0.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Včera vo večerných hodinách sme mohli byť svedkami výrazného zostrelu. Z ceny približne 10 200 dolárov prišiel tvrdý dump a spadli sme až na 9330 dolárov, odkiaľ sme sa vytiahli jemne hore a v čase písania tohto článku sa momentálne pohybujeme na úrovni približne 9600 dolárov. Popravde, tento graf si už túto korekciu proste pýtal. Po niekoľko dňovom raste nám prišla pekná korekcia, čo ja osobne to považujem za veľmi dobrú situáciu, pretože teraz môžeme uvažovať nad novými nákupmi na nižších hladinách.

Z hľadiska technickej analýzy môžeme na 4H grafe pekne vidieť, že sme prerazili dlhodobý stúpajúci kanál, kde sme prieraz zavreli silnou červenou sviecou. To nám jasne naznačuje že najbližšie dni bude Bitcoin klesať, aj keď tento pokles už nemusí byť taký prudký. Krátkodobo môže ešte cena otestovať prerazenú trendovku na hladine 9900 dolárov a následne znovu pokračovať smerom dole. Tento scenár ale nemusí nastať. Môžeme ísť istý čas do strany a následne pokračovať smerom dole.

Momentálne ako najbližšiu zastávku BTC vidím hladinu 8800 až 9000 dolárov, čo nám predstavuje aj 0,382 fibonacci hladinu. Tu by mal Bitcoin zareagovať.

300x250

Dominancia

Čo sa týka samotnej dominancie, tu je to zaujímavé. Napriek tomu, že včera na Bitcoine prišiel obrovský dump, dominancia sa takmer nepohla. Včera priamo počas spomínaného dumpu som pozorne sledoval nielen cenu Bitcoinu, ale aj dominanciu a alcoinový market cap. Cena padala, altocinový market cap tiež, ale dominancia reagovala úplne minimálne. Z tohto mi ako jediný logický záver príde, že ľudia jednoducho vystupovali počas dumpu do fiatu, teda nepresúvali kapitál ani do altcoinov ani do Bitcoinu. Z tohto by som usudzoval, že veľa ľudí ešte čaká ďalší pokles BTC na ešte nižšie hladiny.

Čo sa týka samotného grafu, na 4H grafe sa pohybujeme v klesajúcom kanáli. Indikátor RSI je v neutrálnej zóne. Z tohto grafu je momentálne obtiažne povedať, kam sa pohneme. Dovolím si ale priložiť väčšiu váhu k poklesu a pohybu ceny k 62 percentám. Zatiaľ mi nič nenaznačuje pohyb Up.

Tu by som spomenul ešte týždňový graf, na ktorom môžeme vidieť, že sa momentálne nachádzame pod naozaj dlhodobou trendovkou. Ak tento týždeň zavrieme pod touto trendovkou, budem to už považovať  za jasný prieraz dole. V takejto situácii príde opäť obrovská šanca pre altcoiny. Nato si ale musíme počkať, nakoľko do konca tohto týždňa máme ešte pár dní a situácia sa ešte môže zmeniť.

Altcoin market cap

Čo sa týka altcoinového market capu, na 4H grafe vidíme, že po dlhodobom raste sa momentálne nachádzame v ABC korekcii. Daný knôt, ktorý vidno na grafe, by som nebral do úvahy, nakoľko na 1D grafe sa tento knôt nenachádza. Považujem to za chybu grafu na tradingview. Momentálne sme vo vlne C, ktorá najčastejšie konči na hladine one to one fibonacci extension. V našom prípade je to teda hladina okolo 85 miliárd dolárov. Z tohto dôvodu by som bol ešte pri altcoinoch stále opatrný a radšej počkal na lepší vstup do marketu.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy je študentom trading unvezrity Trader 2.0 pod dohľadom Jakuba Kraľovanského.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bitcoin by po halvingu mohl předběhnout VISA, tvrdí Willy Woo

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Visa Bitcoin

Bitcoin už zpracovává přes jedno procento světového HDP a jeho investiční tok roste desetinásobně každým dalším cyklem halvingu. Upozornil na to populární kryptotrader Willy Woo, který analyzoval údaje ze zdrojů Coin Metrics. Podle nich současný bitcoinový investiční tok představuje 727 miliard ročně.

Zmíněných 727 miliard dolarů ročně představuje objem téměř 10% transakcí, které se realizují společností VISA a její platebními kartami. Ta ročně realizuje platby v hodnotě přes 8,8 bilionu USD.

,,Investiční tok Bitcoinu (známý jako roční investiční rychlost) v současnosti řádově (10násobně) roste každé čtyři roky,” konstatoval Woo.

Čtyři roky nejsou náhodně vybraným číslem. U Bitcoinu se totiž jednou za čtyři roky stane halving, který sníží odměnu pro těžaře za každý nový vytěžený blok o polovinu. V květnu 2020 se zredukuje odměna z 12.5 BTC na 6.25 BTC.

Čo je to halving Bitcoinu, ako ovplyvňuje cenu a deflačná otázka

300x250

Pokud by se tyto předpoklady promítly do reality, Bitcoin by mohl v následujících letech dorovnat VISA a výrazně se odpoutat od PayPalu, který však v této statistice mírně předbíhá už teď.

Willy Woo přiznává, že počet transakcí, které realizuje VISA či PayPal, opravdu souvisí s platbami za produkty a služby, dokud transakce, ze kterých vychází u Bitcoinu, nemusí mít všechny stejný charakter. Jsou v nich totiž započteny i pohyby mezi studenými peněženkami a burzami, tedy takové, které nelze považovat za “platební transakce”.

Zajímavé je však konstatování, že neustále narůstá počet bitcoinových peněženek, na kterých se nacházejí nízké zůstatky v desítkách až stovkách dolarů. To znamená, že patří především malým drobným investorům a ne velkým “BTC velrybám”. Jiná studie zase zjistila, že až 9 z 10 institucionálních investorů preferuje držení svých kryptoměn na burzách před vlastním držením.

Zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Šéf Ripple vyčítá Bitcoinu a Ethereum jejich centralizovanou těžbu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

garlinghouse-bitcoin

Bitcoin je nejhodnotnější a nejrespektovanější kryptoměna, ale i on má své problémy. Jedním z nejvýraznějších je geografická centralizace jeho těžby, která se soustředí převážně v Číně. Kryptoměně, která má mít decentralizovaný charakter, to pochopitelně nehraje do karet.

Kritikou centralizace těžby Bitcoinu se nejnověji zabýval i generální ředitel společnosti Ripple (která stojí za kryptoměnou XRP) Brad Garlinghouse. V rozhovoru s Juilou Chatterleyové ze CNN řekl, že Bitcoin a Ethereum v tomto bodě selhávají.

Garlinghouse uvedl, že na těžbu Bitcoinu mají největší vliv čtyři mineři (mining pooly), kteří představují více než 60% těžební síly a doplnil, že až 80% těžební kapacity u BTC a ETH se nachází v Číně.

Někteří přední obhájci Bitcoinu nezůstali potichu sledovat kritiku Garlinghouse a argumentovali tím, že čísla, která v rozhovoru pro CNN uvedl, nejsou přesná.

Pravdou je, že Garlinghouse má však z části pravdu. Čína má opravdu významné postavení pokud jde o těžbu Bitcoinu. V tomto směru dominují čínské firmy Bitmain, Canaan, Bitfury a Hut8, které společně tvoří podstatnou část bitcoinového hashrate. To znamená, že těžba BTC je z geografického pohledu opravdu výrazně centralizovaná, což znamená, že případný zásah vůči těmto čínským společnostem například ze strany místní vlády by mohl mít minimálně z krátkodobého hlediska následky na bitcoinový ​​hashrate (čím je hashrate vyšší, tím je síť bezpečnější a odolnější vůči případnému 51% útoku, pozn.red.).

300x250

Argumentace vůči tvrzením šéfa Ripple spočívá zejména v tom, že centralizace těžby Bitcoinu a dominantní postavení čínských minerů se nepotvrdilo v listopadu 2017 při neúspěšném hardforku SegWit2x (B2X), který byl zamítnut pro nedosažení konsenzu.

Upozornil na to zejména Tuur Demeester, který na základě toho vysvětluje nepřesnost jeho tvrzení o vlivu Číny na Bitcoin: ,,Právě z tohoto důvodu je studie bitcoinové historie tak důležitá. Čínští mineři se v roce 2017 snažili ovládat BTC blockchain skrz B2X hardfork, ale ve skutečnosti nikdy nezměnili ani jednu část kódu,” vysvětlil.

Kuriózní je i to, že šéf Ripple vyčítá Bitcoinu a Ethereum centralizaci jejich těžby (z geografického pohledu), ačkoli kryptoměna XRP, za níž stojí tato společnost, je jednou z nejcentralizovanejších na celém trhu.

Garlinghouse dříve řekl, že Bitcoin nepovažuje za konkurenci pro XRP, protože obě kryptoměny mají zcela odlišné případy použití. Sám tvrdí, že je fanoušek Bitcoinu a také investor do této kryptoměny. Během rozhovoru se také nechal slyšet, že Ripple se do 5 let stane novým Amazonem a že její technologii budou používat i centrální banky.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (18.2.): Dvě klíčové trendovky, které sleduji

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Už dlhšie som všade pridával tento graf a hovoril, že rezistencia je veľmi silná. Prišla prvá reakcia, ale ako vidíme, tak Bitcoin zatiaľ nepreťal rastovú trendovú čiaru.

Kým ju držíme, tak je stále možnosť, že sa ešte raz pozrieme do danej zóny a až potom pôjdeme dole. Mne to skôr príde tak, že ju breakneme dole už teraz a potom príde vlna /b/, ktorá túto trendovku otestuje. Uvidíme na to je však moc skoro a toto je teraz absolútny kľúč k ďalšiemu pohybu.

300x250

Dominancia

Dominancia na poslednú chvíľu zareagovala, pretože už to vyzeralo, že breakne dlhoročnú trendovku smerom nadol a altocinová sezóna nebude len záležitosť 2 týždňov. Nakoniec však prišiel odraz, ale stále môže prísť aj break down. Pre mňa najviac logický scenár je taký, že dominancia pôjde do halvingu na nové HIGH v danom trende a dokončí svoj 2-ročný cyklus. Každopádne TOP a dno sa chytajú veľmi ťažko a preto je reálne, že TOP sme na dominancii už dosiahli. O všetkom rozhodne práve trendovka a o to či sa dokážeme udržať nad ňou, alebo nie.

Kapitalizácia altcoinov

Kapitalizácia altov nevyzerá vôbec zle a vidíme, že prišiel odraz od channelu. Teraz by som skôr očakával menší rast, alebo pohyb do strany. Veľké altcoiny si píšu každý jemne svoj vlastný príbeh a aj keď majú veľa spoločných znakov a držia sa ruka v ruke, tak každý veľký altcoin má na grafe nejaké špecifikum, s ktorým treba rátať. Tieto hodiny beriem skôr ako pozorovacie, pretože sa nechcem zbytočne unáhliť so vstupom do trhu.

Záznam STREAMu

Bitcoin sa nám začal sekať dole a altociny s ním. Viac sa dozviete zo záznamu včerajšieho streamu.

Trader2.0

Na minciach so zápalnou šnúrou sme zinkasovali pekné zisky, ale čo je oveľa dôležitejšie, tak sme ich aj dokázali ochrániť, pred pádom trhu. Viac informácií na Telegrame.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Používání slova “Lambo” naznačuje, že se může blížit fáze hysterie

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Lamborghini Bitcoin

Pokud se zajímáte o kryptoměny delší dobu, dozajista jste zaevidovali, že ve spojitosti s jejich pozitivním cenovým vývojem se častokrát zmiňuje slovo “Lambo” nebo “Lamborghini”. Koupit si za investici do Bitcoinu novy italský supersport se stalo jakýmsi symbolem úspěšného krypto-příběhu.

Sentimentem na trhu s kryptoměnami, který může být dobrým indikátorem pro nákup nebo prodej, se zabývá mnoho studií. Pravděpodobně však až dosud nikdo nezkoumal sentiment v souvislosti s frekvencí používání slov Lambo a Lamborghini. A závěry nové studie naznačují, že se může blížit fáze takzvané “hromadné hysterie”.

Data společnosti ChartStar, která se zabývala tímto fenoménem, ​​ukazují, že používání slov “Lambo” a “Lamborghini” historicky úzce koreluje s pohybem ceny bitcoinu. Viditelné je to i na grafu níže a především u let 2017 a 2018. Modrá čára vyjadřující četnost používání slova Lambo začala parabolicky stoupat zejména v létě 2017 krátce předtím, než vyletěla cena Bitcoinu na své dosavadní maximum.

Něco podobného se rýsuje i nyní, kdy používání slov ve spojitosti s lukrativní značkou automobilů se opět dostává do parabolické fáze.

300x250

Tyto údaje samozřejmě netřeba přeceňovat. Potvrzují však to, že sentiment lidí se začíná po dlouhém medvědím trhu postupně měnit, což může mít v konečném důsledku pozitivní vliv i na cenu.

Stoupající zájem o Bitcoin potvrzují i ​​data z Google Trends. Vyhledávání slova “buy Bitcoin” je aktuálně na skóre 67 ze 100, což je druhá nejvyšší úroveň za poslední rok. Výše bylo jen mezi 23. až 29. června 2019, kdy Bitcoin dosáhl loňského maxima 14 tisíc dolarů.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Poslední predikce pro Bitcoin: Od 20 tisíc do halvingu až po šílených $400 000

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

V průběhu posledních několika dnů se více odborníků na kryptoměny předhánělo v tom, kdo řekne zajímavější cenovou predikci Bitcoinu. Dnes si shrneme, jak to vidí Max Keiser, Mike Novogratz, Tone Vays a trader FilbFilb.

Začneme kontroverzním Keiserem, který je již od roku 2012 známý tím, že se v souvislosti s Bitcoinem nebojí prohlašovat opravdu odvážné tvrzení. Nejnověji v rozhovoru v show Infowars s Alexem Jonesem řekl, že jeho hlavní predikce 100 tisíc dolarů byla příliš konzervativní. ,,Oficiálně zvyšuji svůj cíl pro Bitcoin – poprvé když jsem řekl tuto predikci, když Bitcoin stál jeden dolar a řekl jsem, že může jít na 100 000 USD. Nyní zvyšuji poprvé po osmi letech svůj oficiální cíl a říkám, že půjde na $ 400 000!”

Keiser kromě toho konstatoval, že současná cena kolem 10 tisíc dolarů je ekvivalentem toho,  když Bitcoin byl v minulosti na ceně 100 dolarů.

Pozitivně vidí budoucnost Bitcoinu i Mike Novogratz ze společnosti Galaxy Digital, který 14. února v pořadu CNBC uvedl, že do halvingu by mohl stát 20 tisíc USD. ,,Bitcoin je pravděpodobně nejlepší novou značkou posledních jedenácti let … mnoho lidí uvěřilo, že se stává úložištěm hodnoty podobným zlatu, ovšem zlato je tu 3000 let a má kapitalizaci 10 bilionů. Bitcoin má jen 11 let a kapitalizaci 200 miliard. “

O ceně bitcoinu před pár dny diskutovali na YouTube i známí tradeři Tone Vays a Filb Filb. Když se Vays zeptal svého kolegy, na jaké maximální ceně vidí Bitcoin během dvou příštích let, Filb Filb řekl, že by mohl jít přes 50 až 60 tisíc dolarů. Vays zas podle portálu Cointelegraph uvedl, že bitcoinový bullrun může trvat kolem 3 let a Bitcoin najde strop někde kolem ceny 45 tisíc USD.

300x250

zdroj: cointelegraph.com, cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

LIVE STREAM (17.2.): Kam až padne Bitcoin? Sledujte dnešní live stream

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

live-j-kralovansky

Live stream začne dnes, tj. v pondělí 17.2.2020 o 21.00h.

Výrazný růst ceny Bitcoinu se zdá se alespoň na nějaký čas zastavil. V době psaní tohoto textu je Bitcoin o přibližně tři procenta nižší než před týdnem a obchoduje se za něco přes 9 500 dolarů. Aktuální pohled na trh s kryptoměnami nám přináší v tradičním pondělním live streamu trader z projektu Trader 2.0 Ing. Jakub Kraľovanský.

UPOZORŇUJEME, že obsah videa je čistě informační a neslouží jako investiční poradenství. Do kryptoměn investujte vždy jen tolik, kolik si můžete dovolit ztratit.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (17.2.): S nákupem bitcoinu budu čekat na 9 100 USD

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Analýza Bitcoin Čuraj

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Bitcoin (BTC)

Ačkoliv se může zdát, že jsme na spodní hraně uptrendového kanálu, tak já tam osobně nevidím žádnou sílu od býků, aby tento kanál udrželi. Navíc i celková kapitalizace kryptoměn si říká o korekci. Budeme tedy hledat vstupy níže na jednotlivých supportech, které uptrendový kanál zanechal.

Denní analýza bitcoinu

Denní analýza bitcoinu

Dominance bitcoinu

Situace na dominanci bitcoinu je aktuálně velmi nejistá, protože nad sebou máme bod kontroly, kam by se měla dominance vracet. Na druhou stranu se krásně retestuje trendová úroveň a dominance bitcoinu by tak mohla prorazit celý support. Musíme si na více informací počkat. Každopádně support vyšel naprosto přesně.

300x250
Dominance bitcoinu

Dominance bitcoinu

Celková kapitalizace

Celková kaitalizace si jasně říká o hlubší korekci a to rovnou až k bodu kontroly na 225 mld. USD. Jen nevím, v jaké kombinace bitcoinu a altcoiny to bude. Bitcoin má určitě namířeno níže a altcoiny pravděpodobně také.

Kapitalizace kryptoměn

Kapitalizace kryptoměn

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů nyní stojí na důležitém supportu, který pokud praskne, tak uvidíme kapitalizaci altcoinů opět na bodu kontroly 74 mld USD, což bude opravdu solidní pád. Já věřím, že se tam altcoiny ještě jednou dostanou.

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů

Na altcoinech máme jasně viditelný triangl, který se bude formovat ještě nějaký ten pátek. Altcoiny mají určitě ještě čas na obří rallye, které může začít až třeba v roce 2021 – tedy rok po halvingu, jako to bylo v minulém cyklu.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

[SOUHRN TÝDNE]: 10+ nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Správy Bitcoin

Končící týden přinesl tradičně mnoho zajímavých zpráv ze světa kryptoměn. Zaujaly nás nejen cenové predikce, ale i různé důležité fundamenty. Top topic byl blížící se halving. Nezmeškejte tydenní bohatý souhrn.

Bitcoin

90 dní před květnovým halvingem Bitcoinu jsme oslovili čtyř známé tradery ze slovenské a české kryptoscény, aby nám ilustrovali, jak to vidí s cenovým vývojem BTC před touto očekávanou událostí. Jejich technické analýzy, ve kterých jsou zohledněno dělení odměny za vytěžení nového bloku BTC, naleznete v tomto našem článku.

Zájem o vyhledávání slovní kombinace “Bitcoin halving” výrazně stoupá a necelé tři měsíce před touto událostí už překonal hodnotu z předchozího halvingu v roce 2016. Uvádějí to data Google Trends, které potvrzují pozitivní sentiment v souvislosti s tímto důležitým bitcoinovým fundamentem. Více se dočtete zde.

Až 40 německých bank vyjádřilo místnímu finančnímu regulátorovi BaFin předběžný zájem o poskytování služeb úschovy kryptoměn Bitcoin, Ethereum a XRP. Ty, které se rozhodnou získat licenci, budou muset podniknout konkrétní kroky. Podrobnosti se dozvíte zde.

Ratingová agentura Weiss Ratings zvedla s ohledem na blížící se halving a pozitivní cenový vývoj rating pro Bitcoin na “A-“, díky čemuž se posunul na první místo. Pokud vás zajímají podrobnosti a to, jak dopadly kryptoměny podle různých kategorií (adopce, míra rizika, technologie), dozvíte se to v tomto článku.

300x250

Známý propagátor Bitcoinu Anthony Pompliano věří, že BTC začal svou cestu k ceně 100 000 dolarů do konce roku 2021. Podobně to vidí i populární trader PlanB, který se při této predikci opírá i o svůj Stock to Flow model. PlanB kromě toho uvedl, že již neočekává pokles ceny pod 8 200 USD.

Společnost VanEck, která loni neúspěšně žádala o schválení Bitcoinu ETF, tvrdí, že každá instituce by měla vložit malé procento své investice do Bitcoinu. Odvolává se přitom na graf, který znázorňuje, že investiční portfolio s malou účastí v Bitcoinu přináší v průběhu posledních let firmám největší ziskovost.

V době, kdy se Bitcoin vrátil nad cenu 10 tisíc dolarů, se opět spekuluje o riziku propadu ceny, který by mohlo způsobit čínské Ponziho schéma PlusToken. Ta prý měla loni na svědomí propad ceny ze 14 tisíc USD na necelých $ 7000 a aktuálně zřejmě znovu přesouvá své Bitcoiny, které má v držení. Více se dozvíte zde.

Altcoiny

Nadace litecoin Foundation stojící za vývojem kryptoměny litecoin uzavřela partnerství s firmou Cred. Její klienti si mohou uzamknout přes tuto společnost své litecoiny a dostat roční úrok až 10%. Více zde.

Světové ekonomické fórum, které se konalo ve švýcarském Davosu, otevřelo podle mluvčího Cardano Foundation jejich projektu mnoho nových dveří. Pokud vás zajímá, jaké partnerství pro Cardano rýsují, otevřete si tento článek.

O kryptoměně Cardano jsme si včera povídali s ambasadorem této kryptoměny pro Českou republiku Jaromírem Tesařem. Mluvili jsme nejen o fázi Shelley a stakingu, ale také o obchodním využití tohoto projektu, jeho možném propojení s jinými blockchainy či o smart kontraktech. Rozhovor si můžete přečíst zde.

Na blockchainu kryptoměny Algorand budou spuštěny stablecoiny USDT společnosti Tether. Ty dosud “běžely” na Ethereum, EOS, přes Omni na Bitcoinu a také na TRONu.

Měli byste vědět

  • Vedoucí představitel Japonské liberální demokratické strany Kozo Yamamoto apeluje na zemi, aby urychlila proces vydání vlastní národní kryptoměny. Důvodem je, aby bylo Japonsko konkurence schopné připravované čínské kryptoměně.
  • Donald Trump navrhl, aby se americká tajná služba vrátila pod kontrolu ministerstva financí. Ovlivnit by to mohlo i kryptoměny. Podrobnosti zde.
  • Magazín Forbes zveřejnil seznam TOP50 FinTech společností pro rok 2020. Nacházejí se v něm i firmy, které pracují s blockchain technologií. Více se dočtete zde.
  • Americká burza Coinbase Pro spouští možnost obchodování na páku. Podrobnosti zde.
  • Akcie čínského mining giganta Canaan začaly po prudkém propadu hodnoty, který následoval po zalistování na americké burze Nasdaq konečně růst. Canaan je první těžební společností, která je veřejně obchodována na americkém trhu.
Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-