Connect with us

Bitcoin

Moser z Barclays: Bitcoin je bublina připravena splasknout

Zveřejněno

Bitcoin bublina

Zatímco někteří institucionální investoři vidí v Bitcoinu velkou perspektivu pro jeho prvky vzácnosti v kombinaci se současným bezprecedentním trendem „tlačení“ nových fiatových peněz, hlavní finanční stratég Barclays Private Bank Gerald Moser je ohledně Bitcoinu velkým skeptikem.

,,I když je téměř nemožné předpovědět návratnost investice do Bitcoinu díky jeho volatilitě, je to z pohledu investora téměř neinvestovatelné aktivum,“ řekl v rozhovoru pro Financial Times, v němž konstatoval, že investoři by se měli držet raději mimo tento sektor.

Barclays je banka, která se zaměřuje na solventnejší zákazníky. Poskytuje jim personalizované bankovní účty, hypotéky či správu jejich majetku. Od roku 2019 byla čtvrtou největší soukromou bankou ve Velké Británii se spravovaným kapitálem 61 miliard dolarů a na základě těchto vyjádření to vypadá tak, že ani část z těchto peněz nebude směřovat do Bitcoinu.

Moser v rozhovoru zpochybnil tvrzení, že nedávný růst ceny Bitcoinu byl způsoben rostoucím zájmem ze strany institucí. ,,Výkonnost kryptoměn je poháněna hlavně drobnými investory, kteří se zapojují do očividně neudržitelné rally, a to v mnohem větší míře, než institucionálními penězi zaměřenými na dlouhodobou investici,“ uvedl.

Kritika investice do Bitcoinu ze strany stratéga Barclays přichází v podobném čase jako Deutsche Bank zveřejnila zprávu, podle níž je většina správcovských firem skeptická, pokud jde o vyhlídky bitcoinu pro další růst jeho hodnoty. Jinak řečeno, podle Deutsche Bank většina z nich očekává splasknutí bubliny.

Moser na závěr dodal, že Bitcoin není způsob, jak diverzifikovat portfolio. Upozornil přitom na fakt, se kterým se dá souhlasit. V březnu 2020 kdy začaly padat všechny trhy, padl totiž výrazně i Bitcoin. O více než 50% až k ceně okolo 4000 dolarů. ,,Je to spíše bublinový fenomén jako racionální a dlouhodobá investiční strategie,“ dodal.

zdroj: decrypt.co

Populárne