Connect with us

Kryptoměny

Návod Binance: Jak obchodovat na největší burze s kryptoměnami (příkazy Limit, Market, Stop-Limit)

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Návod ako obchodovať na Binance

Kryptoměnová burza Binance existuje jen od roku 2017, ale v době psaní tohoto článku je již nejpopulárnější na světě. Pokud chcete začít obchodovat s kryptoměnami, nebo nakoupit ty, které v běžných směnárnách nenajdete, tento návod je určen pro vás. Popíšeme si v něm všechny základní funkce obchodování a také jednotlivé obrazovky, abyste se v nich rychle zorientovali.

Pokud ještě neznáte burzu Binance, přečtěte si naši podrobnou recenzi, z níž se dozvíte vše podstatné.

Úvod

Před tím, než začnete na Binance obchodovat, potřebujete si na ni odeslat Bitcoin (BTC), respektive jinou kryptoměnu, se kterou začnete na burze obchodovat. Nebo zvolit poměrně nákladnou variantu koupě kryptoměn přímo přes Binance pomocí platební karty.

Abyste mohli začít obchodovat musíte být na této burze samozřejmě zaregistrováni. Pokud jste tak ještě neučinili použijte tento link. Pokud potřebujete návod pro registraci a odeslání kryptoměna na Binance, náleznete ho tu.

Pokud již máte na Binance nějaké prostředky (Bitcoin či jinou kryptoměnu) můžete začít obchodovat s ostatními altcoinami. Na Binance je opravdu bohatá nabídka. V době psaní tohoto článku nabízí dohromady přes 400 obchodních párů vůči Bitcoinu (BTC), Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB) a stablecoinom (USDT, USDC, PAX …). Altcoinů je v nabídce více než 150.

300x250

Vyskúšať Binance

Obchodování na Binance

Začněte tím, že se přihlásíte. V návodu, který se týkal registrace na Binance, jsme zdůrazňovali důležitost ochrany vašeho účtu využitím funkce dvoufaktorové autentizace (2FA). Pokud jste tuto funkci neaktivovali, určitě tak učiňte co nejdříve.

TIP: Pokud si chcete snížit poplatky za obchodování na Binance, hned na úvodní stránce (po přihlášení) zaškrtněte možnost “Using BNB to pay for fees”. Aby mohla být funkce aktivována, musíte si koupit alespoň malé množství kryptoměny Binance Coin (BNB). Určitě se vám to však vyplatí. Sleva na poplatcích může být až 50%.

Návod Binance: Úvodná obrazovka po príhlásení

Nyní můžete navštívit stránku, kde se přímo obchoduje s kryptoměnami. Na výběr máte dva typy vzhledů – BASIC (základní bílý) a ADVANCED (tmavý – výraznější graf, více profi). Začátečníkům však bude pravděpodobně sympatičtější provedení BASIC.

Návod Binance: Preklik na zónu obchodovania

Basic vzhled:

Návod Binance: Obchodný pár BNB/BTC - vzhľad Basic

Advanced vzhled:

Návod Binance: Obchodný pár BNB/BTC - vzhľad Advanced

Popis obrazovky

Pokud jste úplný začátečník, možná vám se vám bude zdát obrazovka pro obchodování nepřehledná či složitá. Proto je důležité vysvětlit si, co jednotlivé části vlastně znamenají a jak fungují. Rozdělíme si ji do sedmi částí a každou z nich popíšeme.

Návod Binance: rozloženie obchodnej obrazovky

1) ZÁKLADNÍ INFO O OBCHODNÍM PÁRU

V tomto případě jde o obchodní pár BNB / BTC. Znamená to, že kupujete nebo prodáváte kryptoměnu Binance Coin (BNB) za Bitcoin (BTC). V této části se dozvíte poslední zobchodovanou cenu na burze (Last Price), změnu ceny za posledních 24 hodin (24h Change), nejvyšší cenu za posledních 24 hodin (24 High), nejnižší cenu za posledních 24 hodin (24h low) a objem realizovaných obchodů za posledních 24 hodin vyjádřený v BTC (24h Volume).

Návod Binance: Obchodný pár BNB/BTC

2) OBJEDNÁVKY

V této části můžete vidět aktuální objednávky na prodej (nahoře červené) a koupi (dole zelené) u obchodního páru BNB / BTC. Ve středu je cena, která je právě aktuální a byla poslední zobchodovanou.

 • Price (BTC) znamená cena, za kterou mě být obchod, tedy prodej či koupě realizován
 • Amount (BNB) znamená množství kryptoměny BNB, které má být za tuto cenu nakoupená resp. prodaná
 • TOTAL (BTC) znamená celková hodnota dané objednávky vyjádřená v BTC

Návod Binance: Objednávky nákup a predaj BNB/BTC

3) GRAF OBCHODNÍHO PÁRU

Aktuální graf vybraného obchodního páru – vlevo nahoře ho můžete upravovat podle časových jednotek jako jsou minuty, hodiny, dny, týdny či měsíce. Vpravo nahoře můžete přepnout na grafické znázornění TradingView či zobrazit graf na celou obrazovku.

Návod Binance: Graf obchodného páru

4) PŘÍKAZY NA NÁKUP A PRODEJ  – Limit, Market, Stop-Limit

V této části realizujete samotný obchod – v levé části se řeší nákup (BUY), vpravo zas prodej (SELL). Příkazy můžeme dělat prostřednictvím funkci LIMIT, market a STOP-LIMIT.

Návod Binance: Príkaz nákup/predaj

LIMIT

Při této funkci nastavujete cenu, za kterou jste ochoten koupit resp. prodat danou kryptoměnu:

 • v políčku Price zadáte hodnotu, za kterou jste ochoten danou kryptoměnu koupit resp. prodat (pokud kupujete, zadáváte vždy nižší hodnotu, než je ta aktuální, pokud prodáváte, tak vždy vyšší než je aktuální)
 • v políčku Amount zadáváte množství kryptoměn, které chcete koupit resp. prodat – buď ho určíte konkrétní (např. 10 BNB) nebo použijete procentní vyjádření pod tím – 25%, 50%, 75% nebo 100% množství, které z této kryptoměny vlastníte
 • v políčku TOTAL je uvedena hodnota obchodu vyjádřená v BTC

UPOZORNĚNÍ: Funkci LIMIT SELL nepoužívejte jako stop-loss! K tomu slouží funkce STOP-LIMIT SELL, kterou popisujeme v části STOP-LIMIT. Pokud do LIMIT SELL zadáte nižší hodnotu, než je ta aktuální, burza vám danou kryptoměnu prodá za tuto hodnotu okamžitě, ačkoliv je obchodní hodnota vyšší (čili proděláte).

TIP: pokud chcete koupit či prodat danou kryptoměnu v konkrétním množství BTC, například 0.1 BTC, napište do políčka TOTAL “0.1” a systém vám automaticky vyplní políčko AMOUNT. Pokud chcete prodat danou kryptoměnu v konkrétním množství BNB, např. 10 BNB, napište do políčka AMOUNT 10 a systém vám automaticky vyplní políčko TOTAL

Obrázek 1: Nastavili jsme, že chceme koupit 10 BNB za cenu 0.001500 BTC. Objednávku potvrdíme kliknutím na BUY BNB.

Návod Binance: Príkaz Limit Buy

Obrázek 2: Nastavili jsme, že chceme prodat 10 BNB za cenu 0.001600 BTC. Objednávku potvrdíme kliknutím na Sell BNB.

Návod Binance: Príkaz Limit Sell

MARKET

Při této funkci necháváte obchod na burze. Stanovujete jen množství dané kryptoměny, které chcete koupit respektive prodat. Cenu určí burza tak, že nakoupí / prodá danou kryptoměnu za aktuální cenu. Vyplňujete tedy jen políčko AMOUNT, kde číslem nebo procentuálně uvedete, s jakým množství BNB chcete obchodovat.

Obrázek 1: Nastavili jsme, že chceme koupit 10 BNB za aktuální cenu v BTC. Potvrdíme kliknutím na Buy BNB.

Návod Binance: Buy podľa aktuálnej ceny

Obrázek 2: Nastavili jsme, že chceme prodat 10 BNB za aktuální cenu v BTC. Potvrdíme kliknutím na Sell BNB.

Návod Binance: Sell podľa aktuálnej ceny

STOP-LIMIT

Nejsložitější, ale důležitá funkce, bez které se zkušený trejdr neobejde. V této části nastavujete cenu, při které se má obchod automaticky realizovat na základě podmínky ceny.

V levé straně pro BUY nastavujete hodnotu, při které se má daná kryptoměna koupit. Mnohem důležitější je však pravá strana, která se týká prodeje (SELL). V ní nastavujeme, při jaké hodnotě se má kryptoměna, kterou vlastníte, prodat. Tato funkce se využívá jako ochrana respektive pojistka, abyste nepřišli o větší hodnotu, než jste ochoten akceptovat.

 • V políčku STOP určujete hodnotu dané kryptoměny vyjádřenou v BTC, při níž má burza provést obchodní príkaz
 • V políčku LIMIT určujete hodnotu dané kryptoměny vyjádřenou v BTC, při níž má burza danou kryptoměnu predať
 • V políčku AMOUNT určujete množství dané kryptoměny, kterou chcete při výši nastavených podmínkách (STOP , LIMIT) prodat. Určitě buď konkrétní množství, nebo v procentech z celkového množství, které vlastníte (25%, 50%, 75%, 100%)

TIP: Hodnota uvedená v políčku STOP by měla být o něco vyšší, než hodnota uvedená v políčku LIMIT. Pokud totiž uvedete v políčku STOP a v políčku LIMIT stejnou hodnotu, obchod se nemusí stihnout realizovat.

Příklad:

Koupili jste Binance Coin (BNB) v obchodním páru s Bitcoin (BTC) za hodnotu 0.001550 BTC. Rozhodli jste se, že pokud klesne hodnota BNB vůči BTC na méně než 0.001502 BTC, chcete všech 10 BNB, které vlastníte, prodat za 0.001500 BTC.

Příkaz STOP LIMIT SELL BNB (známe také jako stop-loss) nastavíte takto:

 • do políčka STOP uvedete hodnotu 0.001502
 • do políčka LIMIT uvedete hodnotu 0.001500
 • do políčka AMOUNT dáte 10 BNB (resp. kliknete na 100%)
 • dole v políčku TOTAL bude vyjádřena hodnota v BTC, kterou po aplikování příkazu dostanete
 • keď je vše nastaveno, kliknete na SELL BNB

Obrázek 1: Zadání příkazu STOP LIMIT SELL

Návod Binance: Zadanie Stop Limit Sell

 • vyskočí na vás tabulka s informací: ,,Pokud poslední cena klesne na nebo pod 0.001502 BTC, příkaz prodat 10 BNB za 0.001500 bude nastaven” – definitivně to potvrdíte kliknutím na PLACE ORDER

Obrázek 2: Potvrzení příkazu STOP LIMIT SELL

Návod Binance: Stop Limit Sell - Place Order

5) OBCHODNÍ PÁRY

V této tabulce můžete vidět aktuální ceny všech obchodních párů vůči BTC. Přepnout však můžete i na obchodní páry vůči BNB, ETH a USDT. Pokud kliknete na hvězdičku vedle nějakého obchodního páru, například vedle BNB / BTC, tento obchodní pár se vám uloží do záložky FAVORITES (oblíbené). Pod FAVORITES je políčko SEARCH (vyhledávání), do kterého můžete napsat zkrácený název kryptoměny, ke které hledáte obchodní pár (např. Pokud napište BNB, ukáže vám BNB / BTC).

Návod Binance: Obchodné páry

6) TRADE HISTORY

V této tabulce můžete sledovat poslední realizované obchody obchodního páru, který máte aktuálně zobrazen. Pokud kliknete vpravo nahoře na YOURS, zobrazí se vám vaše předchozí obchody.

Návod Binance: História obchodov

 7) OPEN ORDERS – Otevřené příkazy / objednávky

V této části budete vidět všechny otevřené příkazy, které jste nastavili a ještě nebyly realizovány. Pokud například nastavíte, že chcete koupit Binance Coin (BNB) za hodnotu 0.001200, bude se to nacházet v této části stránky až do momentu, dokud cena neklesne na 0.001200 a váš obchod bude realizován. Každý příkaz můžete jednoduše zrušit kliknutím na CANCEL (v daném řádku vpravo).

Návod Binance: Otvorené objednávky

Stav účtu, proklik na vklad a výběr

Váš aktuální stav účtu na Binance uvidíte po kliknutí na FUNDS> Balances (úplně nahoře). V přehledné tabulce jsou uvedeny názvy všech kryptoměn, které aktuálně vlastníte, jejich množství (Total balance) a jejich aktuální hodnota v BTC (sloupec BTC value). Vpravo vedle nich jsou odkazy DEPOSIT, withdrawal a TRADE.

DEPOSIT – slouží k odeslání vašich kryptoměn na burzu Binance (dnu). Pokud například chcete odeslat Bitcoin, najdete si v této části BTC, kliknete na DEPOSIT a Binance vám napíše adresu vaší peněženky pro BTC, do které je třeba BTC odeslat, aby přišly na burzu.

Withdrawal – slouží k odeslání vašich kryptoměn z burzy Binance (von). Pokud například chcete odeslat Bitcoin na vaši zabezpečenou peněženku, najdete si v této části BTC, kliknete na withdrawal a odešlete BTC na adresu vaší peněženky pro BTC.

UPOZORNĚNÍ: Vždy posílejte danou kryptoměnu jen do peněženky, která je pro tuto kryptoměnu určena. Nikdy neposílejte BTC na adresu peněženky pro LTC a podobně. Tím byste nenávratně přišli o vaše kryptoměny.

Návod Binance: Bilancia účtu

Další podstránky

Další podstránky, které budete využívat se nacházejí nahoře v záložce ORDERS.

Open Orders je výpis všech ještě nerealizovaných obchodů, které jste nastavili.
Order History představuje historii všech vámi nastavených objednávek, i těch, které se zrušili.
Trade History je výpis všech realizovaných obchodů.

DOPORUČUJEME

Na závěr pár důležitých rad dříve než začnete na Binance obchodovat:

 • Aktivujte 2FA, tedy dvoufaktorovou autentifikaci vašeho účtu pro mnohem vyšší bezpečnost
 • Aktivujte Withdrawal Address Management – Tedy dvoufaktorovou autentifikaci vašeho účtu pro mnohem vyšší bezpečnost (na úvodní straně po přihlášení) – tato funkce zajistí, aby kryptoměny z účtu nebyly odeslány do peněženek, které předem nebyly autorizované a nezařadili jste je na “whitelist”. Další šikovná ochrana před hackery
 • Nikdy nedržte na burze kryptoměny, se kterými dlouhodobě neobchodujete. Ty patří do peněženek, ke kterým máte privátní klíče a tudíž jsou plně ve vaší moci

Vyskúšať Binance

Návod Binance - vytvorenie účtu

Recenzia burzy Binance

Pokud se vám líbí naše články zapněte si naše oznámení (zvonek vpravo dole).

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Analýzy

Analýza Bitcoinu (4.4.): Čeká nás krvavý týden na kryptoměnách?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-curaj

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Na cenách bitcoinu kolem 6 800 USD všichni netrpělivě čekáme, zda konečně přijde korekce na bitcoinu. Bitcoin totiž od svého dna ušel kolem 80 % během několika týdnů. Tento růstový pohyb, který rovněž přepálil pohybové indikátory by měl být následující týden potrestán.

Analýza BTC/USD

Analýza BTC/USD

Prvně se vytvořila rising wedge, kde došlo k propálení směrem dolů, ovšem s poměrně nižšími objemy, než jsem čekal. Býci těchto nižších objemů využili a vytáhli na sílu bitcoin opět až k rezistenci. Na rezistenci můžeme vidět pinbarové odmítnutí a pak zpětný dojezd a opět silné odmítnutí. Víkendové dojezdy jsou ještě býčí – celkově orderbook binance/bitmex je ještě stále v býčí náladě. Proto se nyní čeká na silné shortové market příkazy, protože limitky tam nejsou.

300x250

Důvody poklesu ceny

 1. Pohybové indikátory na denním a 4hodinovém časovém rámci jsou přepálené a potřebují zdravou korekci
 2. Na denním grafu vzniká na CCI dvojitá bearish divergence
 3. Rising wedge už zpomalil růst ceny bitcoinu
 4. Rezistence na 6 800 USD několikrát nepřekonána
 5. Od začátku dubna růstové pohyby umělé na sílu

Korelace s indexy

Já kromě bitcoinu obchoduji ještě ropu, zlato a americký nasdaq a právě sleduji chování bitcoinu právě s těmito tradičními komoditami a akciovými indexy. Je to pro mě velmi důležité, protože tak sleduji, jestli se bitcoin stává komoditou, která by mohla být záchranným přístavem. Při posledním výstřelu ropy šel vlastně bitcoin spolu se zlatem ihned nahoru po Trumpovo konferenci.

Nasdaq

Nasdaq

Posledních 48 hodin vidím poměrně výrazný odklon korelace s indexy, kde hlavně v pátek bitcoin rostl a americký Nasdaq klesal. Na obrázku je podobná rising wedge, kde právě Nasdaq udělal korekci na PoC, ale bitcoin nikoliv. Bitcoin by nyní měl udělat ten zpětný pohyb dolů také, protože v týdenním horizontu se ve svých pohybech srovnávají.

Závěr analýzy

Z těchnické analýzy jsem si hodně jistý následujícím červeným týdnem na bitcoinu. Ovšem je potřeba si uvědomit, že bitcoin nemá likviditu a velcí hráči si kord v této době chodí pro velmi vzdálené stopky. Nepotřebují tak vysoký kapitál, aby s trhem pohnuli. Takže může přijít nějaká prasárna, jako třeba vypnutí celé horní rezistence! Rozhodně počítám, že velcí hráči vyberou zisky z tohoto růstu.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Krypto zprávy dne (3.4.): Bitcoin dopadl lépe než S&P, Čína a nezaměstnaní

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin dolár

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale vývoj neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Počet lidí v USA bez práce rekordně stoupá, ale Bitcoin vytvořil 7-denní maximum

Bitcoin udělal další poměrně nečekaný cenový pohyb, když z hodnoty kolem 6200 dolarů vypálil nad 7000 USD a následně se stabilizoval kolem ceny 6800 USD (v době psaní článku), čímž vytvořil své sedmidenní cenové maximum. Stalo se tak v den, kdy USA potvrdilo další rekordní nárůst počtu nezaměstnaných. Více se dočtete v tomto článku.

Bitcoin koreloval s akciemi, ale dopadl lépe než oni

Nová studie analytické odnože burzy Biance – Binance Research, informovala, že Bitcoin zaznamenal v prvním čtvrtletí 2020 mírnou pozitivní korelaci s americkými akciemi. V překladu to znamená, že zatímco Bitcoin klesl ve srovnání s předchozím čtvrtletím, tedy 4. čtvrtletím 2019, o zhruba 10%, akcie S&P se propadly až o 19%. Nejlépe však dopadlo zlato a státní dluhopisy, které neprokázaly žádný vztah, čili korelaci s jinými trhy. Rostly o 8 a 23%. Binance Research tvrdí, že ačkoli Bitcoin koreloval s akciemi, jeho vysoký korelační koeficient zůstává ve střednědobém až dlouhodobém horizontu velmi nepravděpodobný.(Cointelegraph.com)

Tron uzavřel partnerství s Refereum. Odmění lidi za streamování her

Blockchain platforma Refereum, která odměňuje uživatele za zapojení do streamování her, uzavřela partnerství s Tronem. Prostřednictvím ní bude vyplácet svým uživatelům odměny v podobě kryptoměn Tron (TRX) a BitTorrent (BTT). Více se dočtete zde.

Nadace Stellar věnuje 2 500 000 XLM charitativním organizacím

Nadace Stellar Develomplent Foundation se zavázala, že poskytne 2,5 milionu tokenů XLM, které věnuje šesti neziskovým organizacím na boj proti koronaviru. V přepočtu na dolary jde o více než 100 000 USD. Tuto iniciativu odstartuje darováním 100 000 XML každé jedné z nich. ,,Jsme v dobrém postavení, protože jsme v tomto období ve stabilní situaci, máme silnou rozvahu a máme i rezervy XLM, proto chceme podpořit co nejvíce iniciativ během tohoto nelehkého období, které je pro mnoho lidí velmi náročné,”uvedla nadace stojící za vývojem kryptoměny XLM. Mezi 6 podporovaných organizací, které dostanou tyto dotace, patří UNICEF, Tor Project, Heifer International, Watsu, Freedom of Press a Women Who Code.(Cointelegraph.com)

300x250

Jak reálné je číslo o počtu blockchain firem v Číně?

V Číně prý existuje více než 35 tisíc společností, které mají v popisu své činnosti uvedené i slovo blockchain. Podle společnosti Tianyacha, která se zabývá obchodními údaji čínských firem, jich existuje jen v provincii Guangdong více než 20 000. Zároveň se však domnívá, že přibližně 70% z nich už s blokchainem nepracuje, nebo dokonce nikdy vůbec nepracovalo. Věří se totiž, že mnohé společnosti se rozhodly zakomponovat toto slovo do svého podnikání, aniž opravdu vyvíjely věci související s touto technologií. Jejich motivace mohla být čistě marketingového charakteru. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku. 

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Tron uzavřel partnerství s Refereum. Odmění lidi za streamování her

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Tron TRX

Blockchain platforma Refereum, která odměňuje uživatele za zapojení do streamování her, uzavřela partnerství s Tronem. Prostřednictvím ní bude vyplácet svým uživatelům odměny v podobě kryptoměn Tron (TRX) a BitTorrent (BTT).

Generální ředitel Refereum Dylan Jones uvedl, že cílem společnosti je přinést uživatelům platformy platební dynamiku, kterou si zaslouží. ,,Doufáme, že díky partnerství s Tronem a DLive budeme moci udělat čas zajímavější pro miliony lidí tím, že jim nabídneme odměnu za to, že nabízejí sledování jejich her,” uvedl.

Refereum už koncem roku 2019 uzavřelo partnerství i platformou DLive, která se orientuje na služby streamování na blockchainu. S DLive spolupracuje i s Tronem a to v rámci propojení s torrentovou službou BitTorrent, kterou má také pod kontrolou.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Počet lidí v USA bez práce rekordně stoupá, ale Bitcoin vytvořil 7denní maximum

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin nezamestnanosť

Bitcoin udělal další poměrně nečekaný cenový pohyb, když z hodnoty kolem 6200 dolarů vypálil nad 7000 USD a následně se stabilizoval kolem ceny 6800 USD (v době psaní článku), čímž vytvořil své sedmidenní cenové maximum.

Zajímavé je (ačkoli to nechceme dávat do přímého spojení, protože na to neexistují žádné důkazy), že se tak stalo ve stejný den, kdy USA potvrdilo, že za minulý týden přišlo v této zemi o zaměstnání 6,65 milionu lidí, což je zhruba dvojnásobek toho, než počet z předchozího týdne (3,3 milionu lidí). Ten byl mimochodem také rekordní. Dokonce až čtyřnásobně vyšší, než rekord z roku 1982, kdy na začátku března žádalo o podporu méně než 300 tisíc lidí. Kromě Bitcoinu, který v tento den posílil, se dařilo i státním dluhopisům. Dolar zůstal bez výraznějších změn, ale akcie zareagovaly oslabením.

Pokud jde o vyhlídky pro Bitcoin, známý trader Filb Filb po zvýšení ceny na 6800 USD uvedl, že prvním krokem bude udržet denní svíčku nad touto úrovní. Upozornil, že špatnou zprávou je pokles volume, naopak slibně se jeví fakt, že se vytváří na grafu již čtvrté vyší minimum, což může být náznak síly býků. Přesto konstatoval, že stále neexistuje dost ukazatelů na to, aby věřil v dlouhodobější cenový růst.

Max Keizer, který je známý svými šokujícími bitcoinovými předpověďmi, vyjádřil myšlenku, že zatímco v současné krizi se budou bohatí orientovat na investice do zlatých rezerv, laičtí malí investoři, kteří se k zlatu nedostanou, půjdou hromadně do Bitcoinu: ,, Pamatujte si: Miliardáři myslí na zlato a stříbro tak, jako nezaměstnaní myslí na toaletní papír! ”

Twitter kanál @Bitcoin s milionem followerů upozornil: ,,Bitcoin je nezbytnost, protože peníze jsou nezbytností a fiaovét měny jsou rozbité. ”

300x250

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (2.4.): Bitcoin vs. zlato, restart Cardano, Brave a Afrika

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Vitalik Buterin: Bitcoin nebyl vždy digitálním zlatem

Zakladatel kryptoměny Ethereum Vitalik Buterin měl včera na Twitteru menší výměnu názorů s bitcoinovým developerem ze společnosti Blockstream Zackem Voellem. Buterin ho upozornil, že Bitcoin nebyl vždy digitálním zlatem, jak to Voell prezentuje. Více se dočtete zde.

Blockchain Cardano prošel významnou aktualizací

Blockchain kryptoměny Cardano prošel 30. března významnou aktualizací v podobě restartu Byron. Oznámila to technologická firma stojící za vývojem tohoto projektu IOHK. Restart Byronu vedl k aktualizaci hlavních komponentů blockchainu – Cardano node, exploreru, backendu peněženky Deadalus či uvedení nové verze Deadalus Flight. Lídr Cardano Charles Hoskinson vysvětlil, že nový design je modulární, což umožňuje oddělit hlavní ledger od síťových komponentů. Jinak řečeno, pokud bude třeba změnit, vyladit nebo aktualizovat nějaký modul, bude to možné udělat, aniž by byly ovlivněni ostatní. IOHK tvrdí, že restart Byronu vede ke zvýšení výkonu a propustnosti transakcí v blockchainu Cardano, který prý dokáže zvládnout transakce za jednu sekundu. (cointelegraph.com)

Včerejší den patřil žertům. Pornhub “má” vlastní token a odhalili Satoshiho …

Přestože tento rok neprobíhá zcela podle představ, a to nemluvíme jen o vývoji cen kryptoměn, na prvního dubna byl internet tradičně plný různých fórků. Výjimkou nebyly ani vymyšlené úsměvné zprávy na webech zabývajících se kryptoměnami. Ty nejzajímavější jsme shrnuli v tomto článku.

Brave získal za měsíc další milion uživatelů

Open source decentralizovaný prohlížeč Brave získal podle tweetu, který publikoval Des Martin, za poslední měsíc více než milion nových uživatelů. Myslí si, že k tomu přispěla i skutečnost, že mnozí lidé začali kvůli karanténě trávit více času v domácnosti a hledat tak nové možnosti využití svého času. Brave se těší stále většímu zájmu uživatelů. Jde o prohlížeč, který je zaměřen na ochranu soukromí a údajů. Uživatele, kteří si na něm nechávají zobrazovat reklamy, odměňuje Tokenem kryptoměny Basic Attention Token (BAT). V čele projektu je bývalý šéf prohlížeče Mozilla Brendan Eich.(Cointelegraph.com)

300x250

Nigérie je osmou africkou krajinou s BTC automaty

Společnost Blockstale BTM má v plánu instalovat v Nigérii 30 bitcoinových automatů, přičemž první z nich už představila v Lounge Baru v Lagosu. Nigérie jako největší země černého kontinentu se 190 miliony obyvatel se tak stává celkově osmou africkou krajinou, v níž se nachází zařízení. Kromě ní ho najdete i v Ghaně, Botswaně, Džibutsku, Keni, Ugandě a Zimbabwe.(Cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Token PornHubu a odhalen Satoshi Nakamoto. Včerejší den patřil žertům

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

1april

Přestože tento rok neprobíhá zcela podle představ, a to nemluvíme jen o vývoji cen kryptoměn, na prvního dubna byl internet tradičně plný různých fórků. Výjimkou nebyly ani vymyšlené úsměvné zprávy na webech zabývajících se kryptoměnami.

Snad nejzdařilejší fórek udělal portál CoinMarketCap, o kterém jsme informovali i v tomto článku. Nejnavštěvovanější web s cenami kryptoměn totiž zařadil na první pozici nejcennějších kryptoměn tokenizovaný toaletní papír.

Portál CryptoPotato zas zveřejnil “nostradamovu” zprávu, kde údajně zakladatel Bitcoinu Satoshi Nakamoto předpověděl vypuknutí koronaviru již v bitcoinovém whitepaperu napsaném v roce 2008.

Kryptopeněženka Trust Wallet na Twitteru a portál financemagnates.com zveřejnily dvě různé verze zpráv potvrzující, že záhadným tvůrcem Bitcoinu je kontroverzní australský podnikatel a vědec Craig Wright, který sám o sobě prohlašuje, že je Satoshi Nakamoto (ale nikdo mu nevěří).

ChangeNow zas přinesl informaci, že Satoshi Nakamoto se vrátil na scénu (naposledy jsme o něm slyšeli v roce 2011) a brzy se zúčastni rubriky Ask me Anything, ve které mu budou moci lidé klást své otázky.

300x250

Pobavila i burza Bitfinex, která oznámila, že začne prodávat své energetické drinky pro trading.

No a výborně jsme se zabavili i na fórku portálu BeInCrypto, který si vymyslel, že PornHub vydává vlastní token PORN, který bude fungovat na konceptu “Proof of Jerk” (překlad si určitě dokážete domyslet).

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Vitalik Buterin: Bitcoin nebyl vždy digitálním zlatem

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Vitalik Buterin Bitcoin

Zakladatel kryptoměny Ethereum Vitalik Buterin měl včera na Twitteru menší výměnu názorů s bitcoinovým developerem ze společnosti Blockstream Zackem Voellem. Buterin ho upozornil, že Bitcoin nebyl vždy digitálním zlatem, jak to Voell prezentuje.

,,Připojil jsem se k bitcoinové éře v roce 2011 a tehdy si pamatuji jednoznačnou náladu, že Bitcoin byl v první řadě považován za peer-to-peer hotovost a ne druhé zlato,” upozornil Voella.

Buterinův názor, že Bitcoin byl původně navržen jako online platidlo, je podporován mnoha odborníky a co je nejpodstatnější, odráží se od samotného Bitcoin whitepaperu, který publikoval záhadný Satoshi Nakamoto v roce 2008.

Hned v prvním řádku whitepaperu je napsáno: ,,Čistě elektronická verze peer-to-peer by umožňovala online platby přímo z jedné strany na druhou bez přechodu přes finanční instituci.”

V současné době se však stále více lidí přiklání k tomu, že Bitcoin má blíže k zlatu, než ke tomu, aby se stal platebním prostředkem na dennodenní využití. Vděčí za to své vzácnosti (nikdy ho nebude více než 21 milionů), ale i tomu, že jeho cena je velmi volatilní.

300x250

Potřebné je uvést, že zlato je sice vzácné a cenné, ale jako každodenní transakční měna je nevhodné. Nelze ho totiž snadno přenášet a je nepoužitelné na mikroplatby, pokud nejsou zpracovávány pod dohledem obrovské centralizované sítě, s čím zas souvisí transakční poplatky. Z části jsou tyto vlastnosti zlata podobné i Bitcoinu, který má problémy se škálovatelností, čili propustností transakcí. Pokud by ho dnes začali lidé používat jako běžný platební prostředek, síť by se zahltila, transakce by trvaly dlouho a byly by drahé. I z toho důvodu začaly vznikat Fork Bitcoinu například Bitcoin Cash, jejichž cílem bylo tento problém řešit.

Výhodou Bitcoinu zůstává jeho decentralizovanost, které se zřejmě nemůže v současnosti rovnat žádná jiná kryptoměna. Zda se jednou stane běžným platebním prostředkem je velmi sporné. Musíme konstatovat, že v současnosti je v kurzu více názor, že pokud uspěje, tak spíše než cenná komodita.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (2.4.): Sledujeme modrou a červenou trendovku

Trader 2.0

Zveřejněno

on

analyza-trader20

Tradiční čtvrteční analýzu Bitcoinu, dominance Bitcoinu na trhu s kryptoměnami a altcoinového marketcapu vám přinášejí studenti trading univezity Trader 2.0.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Od začiatku tohto týždňa sme sa pohybovali na hladine približne 6450 dolárov odkiaľ včera v priebehu dňa začala cena klesať kde sme sa dostali na cenu približne 6130 dolárov. Ako môžeme vidieť momentálne z 4H grafu, z tejto hladiny prišiel v noci odraz od modrej trendovky, kde sme znovu vystúpali knotom dokonca na cenu 6750 dolárov. Momentálne je to taká horská dráha.

Pevne verím, že mnohí z vás obľubujú takéto zábavné atrakcie, ale čo sa týka tradingu a technickej analýzy, tieto pohyby sú veľmi obtiažne predikovateľné a vcelku zložité na analýzu. Každopádne, pozrime sa na ďalší možný vývoj.

Momentálne je pre nás stále najdôležitejšia červená tredovka, ktorú sa nám podarilo cez víkend preraziť. Často po prerazení takejto ostrejšej trendovky má graf tendenciu otestovať predchádzajúce swing high. To je to, čo momentálne môžeme sledovať na grafe. Možností na ďalší pohyb máme teraz ale viac.

300x250

Prvá možnosť je odraz z vyznačenej hladiny a znovu pohyb smerom dole minimálne k modrej trendovej línii. Túto by sme potrebovali preraziť aby sme mohli pokračovať smerom dole. Takže tu by sme museli počkať na reakciu. Druhá možnosť je, že prerazíme vyznačenú hladinu a pôjdeme otestovať červenú trendovku. Tu by sme znovu museli čakať na reakciu.

Obe možnosti sú pravdepodobné, ale ak by som sa musel rozhodnúť pre jednu z nich, dal by som tak 40 % šancu pohybu UP a 60 % pohybu DOWN.

Aj z hľadiska 1D grafu som stále bearish a predpokladám, že momentálne pravdepodobne dokončujme vlnu B, ABC korekcie. Po tejto vlne by mala nasledovať posledná vlna C. Tú by som sledoval v oblasti 5600 až 5350 dolárov.

Aktuálne je pre nás ale dôležitá hladina, v ktorej sa práve nachádzame (6700 až 6800 dolárov) a tu musíme čakať na reakciu.

Dominancia

Čo sa týka dominancie Bitcoinu, na 4H grafe vidíme, že dominancia nám postupne klesá dole. Stále sa pohybujeme v kanáli (červené trendovky), ktorý som spomínal už minulý týždeň.

Na tomto grafe sledujem jednu zmenu v porovnaní s pár týždňami dozadu. Niekoľko týždňov dozadu sme na grafe dominancie mohli vypozorovať, že pokiaľ išla cena Bitcoinu Up, dominancia klesala a naopak, pokiaľ Bitcoin klesal, dominancia išla hore.

Posledné dni sa ale situácia zmenila. Ako náhle Bitcoin klesá, klesá aj dominancia. To nám nateraz dáva znamenie, že zatiaľ nie je príliš veľká chuť investorov na nákup pri každom menšom poklese ceny BTC.

Čo sa teda týka samotnej dominancie, momentálne si vieme do grafu zakresliť ešte klesajúcu trendovú čiaru (čierna prerušovaná). Pokiaľ budeme pod touto trendovou čiarou, dominancia by mala naďalej klesať v rámci ,,vyššieho kanála,, vyznačeného červenými čiarami minimálne k spodnej červenej trendovej čiare.

Ako náhle prerazíme čiernu prerušovanú čiaru, môžeme začať uvažovať o raste dominancie. Nato si ale musíme počkať.

Altcoin market cap

Tu je situácia takmer totožná s grafom BTC. Prerazenie červenej trendovky a momentálne testovanie predchádzajúceho swing high.

Buď danú zónu prerazíme a pôjdeme otestovať červenú trendline alebo sa vysypeme smerom dolu.

Nato ale budeme podobne ako pri BTC v prvom rade potrebovať preraziť modrú tendovku.

Tu momentálne nemá význam analyzovať niečo viac, musíme si jednoducho počkať na reakciu z vyznačenej zóny. Podobne ako na BTC, aj tu sa prikláňam trochu viac na stranu bears, aj keď na prvý pohľad to tak nevypadá. Ktorá situácia nastane, neviem s určitosťou povedať, preto bude teraz najrozumnejšie ostať neaký čas mimo trh, sledovať čo sa bude diať a čakať na tú správnu príležitosť.

Aj v tomto vám vie výrazne napomôcť projekt  trader20.sk.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy je študentom trading unvezrity Trader 2.0 pod dohľadom Jakuba Kraľovanského.

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (1.4.): Transakce klesají, Bitcoin, Binance & škálování

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

blockchain

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Počet transakcí BTC klesá. Může za to krize?

Ať chceme, nebo ne, ekonomické problémy související s pandemií koronaviru, se týkají i Bitcoinu. Počet transakcí na jeho blockchainu začal výrazně klesat a tedy napodobil trend, který zaznamenali i jiní zprostředkovatelé plateb – například společnost VISA. Ekonomové si myslí, že důvod je zřejmý – v čase nejistoty lidé utrácejí méně, protože šetří na horší časy a týká se to zřejmě i zásob BTC. Průměrný počet denních transakcí Bitcoinu klesl pod 300 tisíc, což je hodnota, která byla naposledy viditelná koncem prosince 2018, kdy cena BTC padla na přibližně 3100 USD.(Cointelegraph.com)

Nachytali jste se? Bitcoin již není největší kryptoměna

Ano, tušíte správně, jde o prvoaprílový žert. Tentokrát vámi povedený v režii nejznámější stránky s cenami a profily kryptoměn Coinmarketcap.com. Aby autoři portálu nezmátli fanoušky kryptoměn úplně, token toaletního papíru s názvem “Toilet Paper Token” zařadili do seznamu pod číslem 0, přičemž jednotka stále patří Bitcoinu (BTC). Více se dočtete zde.

Binance je blízko koupi portálu CoinMarketCap!

Jedna z největších a nejpopulárnějších kryptoměnových burz na světě Binance je podle portálu TheBlock blízko ke získání nejznámějšího portálu s cenami kryptoměn CoinMarketCap.com. The Block informoval, že dohoda o prodeji portálu za 400 milionů dolarů je na spadnutí a očekává se, že oficiálně by měla být potvrzena již tento týden. Více jsme se tématu věnovali v tomto článku.

Ekonom tvrdí, že Bitcoinu brání v úspěchu problém se škálovatelností

Ekonom Jeffrey Tucker, který je dlouhodobě považován za člověka, který přiznává nesporné plusy Bitcoinu, tvrdí, že aktuální cena Bitcoinu je mnohem nižší, než by mohla být, kdyby nejznámější kryptoměna zvládla svůj problém se škálovatelností. Podrobnosti se dozvíte zde.

300x250

 

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Ekonom tvrdí, že Bitcoinu brání v úspěchu problém se škálovatelností

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Jeffrey Tucker z Amerického institutu pro ekonomický výzkum si myslí, že problém se škálováním brání Bitcoinu, aby opravdu uspěl.

Ekonom, který je dlouhodobě považován za člověka, který přiznává nesporné plusy Bitcoinu, tvrdí, že aktuální cena Bitcoinu je mnohem nižší, než by mohla být, kdyby nejznámější kryptoměna zvládla svůj problém se škálovatelností.

,,Cena 6000 dolarů za Bitcoin mě upřímně nezajímá. Odfouklo mě pryč, když tato věc stála 30 dolarů. Ale dovedete si představit cenu Bitcoinu, kdyby dnes správně skáloval?,” položil si řečnickou otázku na Twitteru.

Tucker se nedávno bavil o Bitcoinu během panelové diskuse na RT, při které byl přítomen i známý kritik BTC a propagátor investic do zlata Peter Schiff. Tucker v diskusi uvedl, že “směšný problém” se škálováním v konečném důsledku zabránil Bitcoinu, aby byl přijat hlavním proudem:

,,Adopce Bitcoinu není dostatečně daleko a neprošla na spotřebitelské použití tak jak by měla, kdyby se dokázal přizpůsobit. Nyní vidíme, co se děje, když Bitcoin není dostatečně škálovatelný.”

300x250

Tucker zdůraznil, že Bitcoin byl vymyšlen z důvodu, aby prosperoval v dobách finanční krize, ale doplnil, že to nedokázal právě kvůli problémům se škálováním. ,,Bitcoin byl předurčen, aby se stal v podobných časech bezpečným přístavem. Tak proč teď nevidíme Bitcoiny, které jsou bezpečným rájem, na které byly navrženy již několik let zpět?,” zeptal se.

Problém se škálovatelností Bitcoinu byl patrný zejména koncem roku 2017 v období největšího krypto šílenství, kdy trvaly transakce příliš dlouho a poplatky dosahovaly rekordní hodnoty (v určitém čase až přes 20 dolarů za transakci). Mnozí mají dojem, že Bitcoin od té doby neudělal výraznější krok vpřed.

Známý trader Willy Woo na adresu slov Tuckera konstatoval, že cena komodity nemá nic společného se škálovatelností. Jako příklad uvedl zlato  ,,Zlato je na kapitalizaci 9 bilionů dolarů. Kolik transakcí udělá za sekundu? Mám na mysli přepravu podkladů. To je hlavní řetězec BTC. Swapy, které děláme na ETF a derivátech, s druhou vrstvou zlata.”

Kriticky na adresu Tuckera se vyjádřil i Tuur Demeester, který uvedl, že člověk, který se zajímá o Bitcoin tak dlouho jako on, by měl vědět, že Bitcoin škáluje dostatečně. Vijay Boyapati si také myslí, že škálovatelnost nemá přímý vztah s cenou, protože Bitocin Cash, který škáluje lépe než Bitcoin, by v tom případě musel mít mnohem vyšší hodnotu.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-