Connect with us
do workshopu o těžbě kryptoměn

Kryptoměny

Návod Binance: Jak obchodovat na největší burze s kryptoměnami (příkazy Limit, Market, Stop-Limit)

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Návod ako obchodovať na Binance

Kryptoměnová burza Binance existuje jen od roku 2017, ale v době psaní tohoto článku je již nejpopulárnější na světě. Pokud chcete začít obchodovat s kryptoměnami, nebo nakoupit ty, které v běžných směnárnách nenajdete, tento návod je určen pro vás. Popíšeme si v něm všechny základní funkce obchodování a také jednotlivé obrazovky, abyste se v nich rychle zorientovali.

Pokud ještě neznáte burzu Binance, přečtěte si naši podrobnou recenzi, z níž se dozvíte vše podstatné.

TIP: Pokud se na Binance zaregistrujete přes tento link, dostanete 20% slevu na obchodování na této platformě. Nezapomeňte toho využít!

Úvod

Před tím, než začnete na Binance obchodovat, potřebujete si na ni odeslat Bitcoin (BTC), respektive jinou kryptoměnu, se kterou začnete na burze obchodovat. Nebo zvolit poměrně nákladnou variantu koupě kryptoměn přímo přes Binance pomocí platební karty.

Abyste mohli začít obchodovat musíte být na této burze samozřejmě zaregistrováni. Pokud jste tak ještě neučinili použijte tento link. Pokud potřebujete návod pro registraci a odeslání kryptoměna na Binance, náleznete ho tu.

Pokud již máte na Binance nějaké prostředky (Bitcoin či jinou kryptoměnu) můžete začít obchodovat s ostatními altcoinami. Na Binance je opravdu bohatá nabídka. V době psaní tohoto článku nabízí dohromady přes 400 obchodních párů vůči Bitcoinu (BTC), Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB) a stablecoinom (USDT, USDC, PAX …). Altcoinů je v nabídce více než 150.

Vyskúšať Binance

Obchodování na Binance

Začněte tím, že se přihlásíte. V návodu, který se týkal registrace na Binance, jsme zdůrazňovali důležitost ochrany vašeho účtu využitím funkce dvoufaktorové autentizace (2FA). Pokud jste tuto funkci neaktivovali, určitě tak učiňte co nejdříve.

TIP: Pokud si chcete snížit poplatky za obchodování na Binance, hned na úvodní stránce (po přihlášení) zaškrtněte možnost “Using BNB to pay for fees”. Aby mohla být funkce aktivována, musíte si koupit alespoň malé množství kryptoměny Binance Coin (BNB). Určitě se vám to však vyplatí. Sleva na poplatcích může být až 50%.

Návod Binance: Úvodná obrazovka po príhlásení

Nyní můžete navštívit stránku, kde se přímo obchoduje s kryptoměnami. Na výběr máte dva typy vzhledů – BASIC (základní bílý) a ADVANCED (tmavý – výraznější graf, více profi). Začátečníkům však bude pravděpodobně sympatičtější provedení BASIC.

Návod Binance: Preklik na zónu obchodovania

Basic vzhled:

Návod Binance: Obchodný pár BNB/BTC - vzhľad Basic

Advanced vzhled:

Návod Binance: Obchodný pár BNB/BTC - vzhľad Advanced

Popis obrazovky

Pokud jste úplný začátečník, možná vám se vám bude zdát obrazovka pro obchodování nepřehledná či složitá. Proto je důležité vysvětlit si, co jednotlivé části vlastně znamenají a jak fungují. Rozdělíme si ji do sedmi částí a každou z nich popíšeme.

Návod Binance: rozloženie obchodnej obrazovky

1) ZÁKLADNÍ INFO O OBCHODNÍM PÁRU

V tomto případě jde o obchodní pár BNB / BTC. Znamená to, že kupujete nebo prodáváte kryptoměnu Binance Coin (BNB) za Bitcoin (BTC). V této části se dozvíte poslední zobchodovanou cenu na burze (Last Price), změnu ceny za posledních 24 hodin (24h Change), nejvyšší cenu za posledních 24 hodin (24 High), nejnižší cenu za posledních 24 hodin (24h low) a objem realizovaných obchodů za posledních 24 hodin vyjádřený v BTC (24h Volume).

Návod Binance: Obchodný pár BNB/BTC

2) OBJEDNÁVKY

V této části můžete vidět aktuální objednávky na prodej (nahoře červené) a koupi (dole zelené) u obchodního páru BNB / BTC. Ve středu je cena, která je právě aktuální a byla poslední zobchodovanou.

 • Price (BTC) znamená cena, za kterou mě být obchod, tedy prodej či koupě realizován
 • Amount (BNB) znamená množství kryptoměny BNB, které má být za tuto cenu nakoupená resp. prodaná
 • TOTAL (BTC) znamená celková hodnota dané objednávky vyjádřená v BTC

Návod Binance: Objednávky nákup a predaj BNB/BTC

3) GRAF OBCHODNÍHO PÁRU

Aktuální graf vybraného obchodního páru – vlevo nahoře ho můžete upravovat podle časových jednotek jako jsou minuty, hodiny, dny, týdny či měsíce. Vpravo nahoře můžete přepnout na grafické znázornění TradingView či zobrazit graf na celou obrazovku.

Návod Binance: Graf obchodného páru

4) PŘÍKAZY NA NÁKUP A PRODEJ  – Limit, Market, Stop-Limit

V této části realizujete samotný obchod – v levé části se řeší nákup (BUY), vpravo zas prodej (SELL). Příkazy můžeme dělat prostřednictvím funkci LIMIT, market a STOP-LIMIT.

Návod Binance: Príkaz nákup/predaj

LIMIT

Při této funkci nastavujete cenu, za kterou jste ochoten koupit resp. prodat danou kryptoměnu:

 • v políčku Price zadáte hodnotu, za kterou jste ochoten danou kryptoměnu koupit resp. prodat (pokud kupujete, zadáváte vždy nižší hodnotu, než je ta aktuální, pokud prodáváte, tak vždy vyšší než je aktuální)
 • v políčku Amount zadáváte množství kryptoměn, které chcete koupit resp. prodat – buď ho určíte konkrétní (např. 10 BNB) nebo použijete procentní vyjádření pod tím – 25%, 50%, 75% nebo 100% množství, které z této kryptoměny vlastníte
 • v políčku TOTAL je uvedena hodnota obchodu vyjádřená v BTC

UPOZORNĚNÍ: Funkci LIMIT SELL nepoužívejte jako stop-loss! K tomu slouží funkce STOP-LIMIT SELL, kterou popisujeme v části STOP-LIMIT. Pokud do LIMIT SELL zadáte nižší hodnotu, než je ta aktuální, burza vám danou kryptoměnu prodá za tuto hodnotu okamžitě, ačkoliv je obchodní hodnota vyšší (čili proděláte).

TIP: pokud chcete koupit či prodat danou kryptoměnu v konkrétním množství BTC, například 0.1 BTC, napište do políčka TOTAL “0.1” a systém vám automaticky vyplní políčko AMOUNT. Pokud chcete prodat danou kryptoměnu v konkrétním množství BNB, např. 10 BNB, napište do políčka AMOUNT 10 a systém vám automaticky vyplní políčko TOTAL

Obrázek 1: Nastavili jsme, že chceme koupit 10 BNB za cenu 0.001500 BTC. Objednávku potvrdíme kliknutím na BUY BNB.

Návod Binance: Príkaz Limit Buy

Obrázek 2: Nastavili jsme, že chceme prodat 10 BNB za cenu 0.001600 BTC. Objednávku potvrdíme kliknutím na Sell BNB.

Návod Binance: Príkaz Limit Sell

MARKET

Při této funkci necháváte obchod na burze. Stanovujete jen množství dané kryptoměny, které chcete koupit respektive prodat. Cenu určí burza tak, že nakoupí / prodá danou kryptoměnu za aktuální cenu. Vyplňujete tedy jen políčko AMOUNT, kde číslem nebo procentuálně uvedete, s jakým množství BNB chcete obchodovat.

Obrázek 1: Nastavili jsme, že chceme koupit 10 BNB za aktuální cenu v BTC. Potvrdíme kliknutím na Buy BNB.

Návod Binance: Buy podľa aktuálnej ceny

Obrázek 2: Nastavili jsme, že chceme prodat 10 BNB za aktuální cenu v BTC. Potvrdíme kliknutím na Sell BNB.

Návod Binance: Sell podľa aktuálnej ceny

STOP-LIMIT

Nejsložitější, ale důležitá funkce, bez které se zkušený trejdr neobejde. V této části nastavujete cenu, při které se má obchod automaticky realizovat na základě podmínky ceny.

V levé straně pro BUY nastavujete hodnotu, při které se má daná kryptoměna koupit. Mnohem důležitější je však pravá strana, která se týká prodeje (SELL). V ní nastavujeme, při jaké hodnotě se má kryptoměna, kterou vlastníte, prodat. Tato funkce se využívá jako ochrana respektive pojistka, abyste nepřišli o větší hodnotu, než jste ochoten akceptovat.

 • V políčku STOP určujete hodnotu dané kryptoměny vyjádřenou v BTC, při níž má burza provést obchodní príkaz
 • V políčku LIMIT určujete hodnotu dané kryptoměny vyjádřenou v BTC, při níž má burza danou kryptoměnu predať
 • V políčku AMOUNT určujete množství dané kryptoměny, kterou chcete při výši nastavených podmínkách (STOP , LIMIT) prodat. Určitě buď konkrétní množství, nebo v procentech z celkového množství, které vlastníte (25%, 50%, 75%, 100%)

TIP: Hodnota uvedená v políčku STOP by měla být o něco vyšší, než hodnota uvedená v políčku LIMIT. Pokud totiž uvedete v políčku STOP a v políčku LIMIT stejnou hodnotu, obchod se nemusí stihnout realizovat.

Příklad:

Koupili jste Binance Coin (BNB) v obchodním páru s Bitcoin (BTC) za hodnotu 0.001550 BTC. Rozhodli jste se, že pokud klesne hodnota BNB vůči BTC na méně než 0.001502 BTC, chcete všech 10 BNB, které vlastníte, prodat za 0.001500 BTC.

Příkaz STOP LIMIT SELL BNB (známe také jako stop-loss) nastavíte takto:

 • do políčka STOP uvedete hodnotu 0.001502
 • do políčka LIMIT uvedete hodnotu 0.001500
 • do políčka AMOUNT dáte 10 BNB (resp. kliknete na 100%)
 • dole v políčku TOTAL bude vyjádřena hodnota v BTC, kterou po aplikování příkazu dostanete
 • keď je vše nastaveno, kliknete na SELL BNB

Obrázek 1: Zadání příkazu STOP LIMIT SELL

Návod Binance: Zadanie Stop Limit Sell

 • vyskočí na vás tabulka s informací: ,,Pokud poslední cena klesne na nebo pod 0.001502 BTC, příkaz prodat 10 BNB za 0.001500 bude nastaven” – definitivně to potvrdíte kliknutím na PLACE ORDER

Obrázek 2: Potvrzení příkazu STOP LIMIT SELL

Návod Binance: Stop Limit Sell - Place Order

5) OBCHODNÍ PÁRY

V této tabulce můžete vidět aktuální ceny všech obchodních párů vůči BTC. Přepnout však můžete i na obchodní páry vůči BNB, ETH a USDT. Pokud kliknete na hvězdičku vedle nějakého obchodního páru, například vedle BNB / BTC, tento obchodní pár se vám uloží do záložky FAVORITES (oblíbené). Pod FAVORITES je políčko SEARCH (vyhledávání), do kterého můžete napsat zkrácený název kryptoměny, ke které hledáte obchodní pár (např. Pokud napište BNB, ukáže vám BNB / BTC).

Návod Binance: Obchodné páry

6) TRADE HISTORY

V této tabulce můžete sledovat poslední realizované obchody obchodního páru, který máte aktuálně zobrazen. Pokud kliknete vpravo nahoře na YOURS, zobrazí se vám vaše předchozí obchody.

Návod Binance: História obchodov

 7) OPEN ORDERS – Otevřené příkazy / objednávky

V této části budete vidět všechny otevřené příkazy, které jste nastavili a ještě nebyly realizovány. Pokud například nastavíte, že chcete koupit Binance Coin (BNB) za hodnotu 0.001200, bude se to nacházet v této části stránky až do momentu, dokud cena neklesne na 0.001200 a váš obchod bude realizován. Každý příkaz můžete jednoduše zrušit kliknutím na CANCEL (v daném řádku vpravo).

Návod Binance: Otvorené objednávky

Stav účtu, proklik na vklad a výběr

Váš aktuální stav účtu na Binance uvidíte po kliknutí na FUNDS> Balances (úplně nahoře). V přehledné tabulce jsou uvedeny názvy všech kryptoměn, které aktuálně vlastníte, jejich množství (Total balance) a jejich aktuální hodnota v BTC (sloupec BTC value). Vpravo vedle nich jsou odkazy DEPOSIT, withdrawal a TRADE.

DEPOSIT – slouží k odeslání vašich kryptoměn na burzu Binance (dnu). Pokud například chcete odeslat Bitcoin, najdete si v této části BTC, kliknete na DEPOSIT a Binance vám napíše adresu vaší peněženky pro BTC, do které je třeba BTC odeslat, aby přišly na burzu.

Withdrawal – slouží k odeslání vašich kryptoměn z burzy Binance (von). Pokud například chcete odeslat Bitcoin na vaši zabezpečenou peněženku, najdete si v této části BTC, kliknete na withdrawal a odešlete BTC na adresu vaší peněženky pro BTC.

UPOZORNĚNÍ: Vždy posílejte danou kryptoměnu jen do peněženky, která je pro tuto kryptoměnu určena. Nikdy neposílejte BTC na adresu peněženky pro LTC a podobně. Tím byste nenávratně přišli o vaše kryptoměny.

Návod Binance: Bilancia účtu

Další podstránky

Další podstránky, které budete využívat se nacházejí nahoře v záložce ORDERS.

Open Orders je výpis všech ještě nerealizovaných obchodů, které jste nastavili.
Order History představuje historii všech vámi nastavených objednávek, i těch, které se zrušili.
Trade History je výpis všech realizovaných obchodů.

DOPORUČUJEME

Na závěr pár důležitých rad dříve než začnete na Binance obchodovat:

 • Aktivujte 2FA, tedy dvoufaktorovou autentifikaci vašeho účtu pro mnohem vyšší bezpečnost
 • Aktivujte Withdrawal Address Management – Tedy dvoufaktorovou autentifikaci vašeho účtu pro mnohem vyšší bezpečnost (na úvodní straně po přihlášení) – tato funkce zajistí, aby kryptoměny z účtu nebyly odeslány do peněženek, které předem nebyly autorizované a nezařadili jste je na “whitelist”. Další šikovná ochrana před hackery
 • Nikdy nedržte na burze kryptoměny, se kterými dlouhodobě neobchodujete. Ty patří do peněženek, ke kterým máte privátní klíče a tudíž jsou plně ve vaší moci

Vyskúšať Binance

Návod Binance - vytvorenie účtu

Recenzia burzy Binance

Pokud se vám líbí naše články zapněte si naše oznámení (zvonek vpravo dole).

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (3.12.): Pochvala pro Bitcoin, Ethereum či rezonující téma regulací

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin pozor

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Co čeká Ethereum 2.0 nyní? Vitalik ukázal schéma, Lubin mluví o pokroku

Hlavní představitel kryptoměny Ethereum a zároveň jeden z jejích spoluzakladatelů Vitalik Buterin po úspěšném spuštění fáze 0 nové generace Ethereum 2.0 publikoval na Twitteru aktualizovanou roadmapu dokončení tohoto robustního blockchainu. Spuštění Ethereum 2.0 je rozděleno do několika fází. Ta úvodní s označením “fáze 0” umožňuje prakticky jen staking mincí ETH. Musíte na to však disponovat minimálně 32 ETH a pokud je uzamknete, opět s nimi budete moci manipulovat až po spuštění dalších fází. Podrobněji jsme se tomuto tématu věnovali v tomto textu.

Čo čaká Ethereum 2.0 teraz? Vitalik ukázal schému, Lubin hovorí o pokroku

Čeká stablecoiny vážný problém? V kongresu chtějí schválit problematický zákon

Stablecoiny se staly postupem času neodmyslitelnou součástí světa kryptoměn. V trhu, kde je vysoká volatilita, totiž umožňují převod financí do formy financí, které jsou sice stále kryptoměny, ale jsou vázány na hodnotu fiatové měny, čili nemění svou hodnotu například vůči dolaru. Nový zákon, který byl představen v americkém kongresu, by však mohl společnostem, které stojí za stablecoiny, způsobit nejednu vrásku na čele. Tématu jsme se více věnovali zde.

Šéf BlackRock tvrdí, že Bitcoin se může vyvinout ve velký globální trh

Teprve nedávno jsme psali o tom, jak CIO giganta BlackRock, který je vůbec největším investičním správcem na světě, mluvil v pozitivním duchu o Bitcoinu. Nyní se k němu přidal i jeho kolega a generální ředitel celé společnosti Larry Fink. Larry Fink mluvil o Bitcoinu po boku šéfa britské centrální banky Bank of England Marka Carneyho a ani před ním se neštítil pochlubit nejslavnější decentralizovanou kryptoměnou. Pokud chcete vědět více, otevřete si tento článek.

Šéf PayPal volá po spolupráci kryptosektoru s regulátory

Dan Schulman, šéf společnosti PayPal, která v posledních týdnech výrazným způsobem ovlivnila cenu a také investiční náladu kolem Bitcoinu, se domnívá, že jediná cesta vpřed pro kryptosektor je skrz rozvíjející se spolupráci s regulačními orgány. Schulman tyto své myšlenky prezentoval během online konference Web Summit, kterou hostil Andres Ross Sorkin ze Squawk Box. Během ní prohlásil, že kryptoměnový průmysl musí úzce spolupracovat s finančními úřady, aby přinesl kryptoměnám větší užitek. Více se dočtete zde.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Šéf PayPal volá po spolupráci kryptosektoru s regulátory

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

paypal-bitcoin

Dan Schulman, šéf společnosti PayPal, která v posledních týdnech výrazným způsobem ovlivnila cenu a také investiční náladu kolem Bitcoinu, se domnívá, že jediná cesta vpřed pro kryptosektor je skrz rozvíjející se spolupráci s regulačními orgány.

Schulman tyto své myšlenky prezentoval během online konference Web Summit, kterou hostil Andres Ross Sorkin ze Squawk Box. Během ní prohlásil, že kryptoměnový průmysl musí úzce spolupracovat s finančními úřady, aby přinesl kryptoměnám větší užitek. ,,Existuje pouze jeden způsob, jak k tomu přistupovat, a to ruku v ruce s regulačními orgány,” tvrdil.

Hlavní tvář současného PayPalu, který kdysi spoluzakládal Elon Musk, dále uvedl, že dodržování předpisů je základem pro poskytování služeb v tomto odvětví. ,,Součástí těchto základních schopností je dodržování předpisů, zcela pochopení bezpečnosti, řízení rizik, všech finančních kontrol, kontrol ze strany FinCenu, kontrol AML (boj proti praní špinavých peněz). A opravdu neexistuje způsob, jak fungovat v tomto ringu. Musíte to mít.”

Schulman také poznamenal, že PayPal dělá v této oblasti snad nejvíce ze všech. Upozornil, že získali těžko dobytelnou licenci bitLicence od regulačních orgánů v New Yorku. Svůj pozitivní názor na vztah s regulátory zdůraznil i prohlášením, že “silný regulační dohled je mimořádně důležitý a já s tím nemám žádný problém.”

PayPal podle firmy Pantera Capital kupoval minulý týden ekvivalent okolo 70% nově vytěžených Bitcoinů. Vedle toho, co spustil své kryptoslužby v USA a chystá se na podobný krok v úvodu roku 2021 i v rámci celého světa, tak výrazným způsobem ovlivnil nejen cenu Bitcoinu, ale i náladu kolem něj. Je však třeba upozornit, že skrz PayPal si uživatelé nemohou kryptoměny koupit a následně je vlastnit na vlastních peněženkách. Investice do kryptoměn skrz PayPal tedy funguje pouze v rámci uzavřeného ekosystému, který není v souladu s tím, jak si to představuje odborná část kryptokomunity.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Šéf BlackRock tvrdí, že Bitcoin se může vyvinout ve velký globální trh

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Teprve nedávno jsme psali o tom, jak CIO giganta BlackRock, který je vůbec největším investičním správcem na světě, mluvil v pozitivním duchu o Bitcoinu. Nyní se k němu přidal i jeho kolega a generální ředitel celé společnosti Larry Fink.

Larry Fink mluvil o Bitcoinu po boku šéfa britské centrální banky Bank of England Marka Carneyho a ani před ním se neštítil pochlubit nejslavnější decentralizovanou kryptoměnou. ,,Bitcoin si získal pozornost a představivost mnoha lidí. Je stále poměrně nevyzkoušený a je stále relativně malý ve srovnání s jinými trhy. Může se z něj tedy vyvinout globální trh? Je to pravděpodobné,” konstatoval.

Jak jsme zmiňovali již v úvodu, Fink není jediným vrcholovým představitelem firmy BlackRock spravující podle výkazu ze závěru roku 2019 majetek v hodnotě přes 7,4 bilionu dolarů a patřící do S & P500 i S & P100 indexu, který hovořil o Bitcoinu v pozitivním duchu. Ještě dříve než on, na něj upozornil investiční ředitel Rick Rieder, který konstatoval, že Bitcoin nejenže může konkurovat zlatu, ale má potenciál ho i do značné míry nahradit. Poukázal přitom na jeho funkční vlastnosti a snadnější použitelnost.

CIO giganta BlackRock očakáva, že Bitcoin do značnej miery zaujme pozíciu zlata

Vyjádření Finka na adresu Bitcoinu přichází jen pár dní poté, co se společnost Guggenheim rozhodla podat na Americkou komisi pro cenné papíry a burzu (SEC) žádost o povolení expozice do Bitcoinu ve výši 10% spravovaného majetku. Následně bude moci koupit skrz Grayscale Investments Bitcoin v hodnotě kolem 480 milionů dolarů.

Institucionální poptávka po Bitcoinu pohání i PayPal, který podle dat Pantera Capital v současnosti nakupuje značné množství z nově vytěžených BTC (ekvivalent jejich počtu). Minulý týden mělo jít údajně až o 70 procent.

Zmiňovaná firma BlackRock přímým způsobem Bitcoin zatím nevlastní, ale je akcionářem firmy Microstrategy, která mezi srpnem a zářím nakoupila Bitcoin za 425 milionů dolarů. V současnosti je jejich hodnota již přes 600 milionů.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Čeká stablecoiny vážný problém? V kongresu chtějí schválit problematický zákon

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Stablecoin

Stablecoiny se staly postupem času neodmyslitelnou součástí světa kryptoměn. V trhu, kde je vysoká volatilita, totiž umožňují převod financí do formy financí, které jsou sice stále kryptoměny, ale jsou vázány na hodnotu fiatové měny, čili nemění svou hodnotu například vůči dolaru. Nový zákon, který byl představen v americkém kongresu, by však mohl společnostem, které stojí za stablecoiny, způsobit nejednu vrásku na čele.

Pokud by se zmiňovaný zákon podařilo prosadit a schválit, všechny typy kryptoměn vázaných na fiatové měny, čili například USDT (Tether) a USDC by se staly nelegálními, kdyby neobdrželi na provoz takového produktu souhlas vládních orgánů.

,,Je nezákonné, aby jakákoliv osoba vydávala stablecoiny nebo službu související s takovýmto druhem peněz, nebo se jakkoli jinak zabývala komerční aktivitou spojenou se stabilními penězi včetně aktivit zahrnujících stablecoiny vydané jinými osobami, bez písemného souhlasu předem, který by získala od příslušné federální bankovní agentury, korporace a rady guvernérů Federálního rezervního systému (FED) “, citoval návrh z pléna portál Cointelegraph.

Zákon s označením “The Stable Act” má údajně chránit spotřebitele před riziky vyplývajícími ze vznikajících digitálních platebních nástrojů, jaké plánuje uvést na trh například Facebook (kryptoměna Libra). Jeho schválení je však otázkou, jelikož do konce 116. kongresu zbývá už jen měsíc a návrh zákona stojí ještě před mnoha čteními.

Iniciátorkou tohoto zákona je kongresmanka demokratické strany Rashida Tlaib, která se tomuto tématu i v souvislosti s plánovanou kryptoměnou Facebooku věnuje už déle.

Kryptokomunita reaguje na návrh zákona mimořádně negativně. Ředitel CoinShares Metlem Demirors uvedl, že jeho případné schválení by mělo opačný efekt a spotřebitelům by spíše uškodilo. ,,Kryptoměny snižují náklady na finanční služby pro populaci, zejména pro ty, kteří byli vyloučen z bankovního sektoru,” upozornil. Pokud by zákon prošel, zvýšily by se náklady pro firmy provozující takové stablecoiny, což by vedlo k tomu, že by tito spotřebitelé byli z trhu opět vytlačeni.

Jeremy Allaire z firmy Circle (stojí za stablecoinem USDC) poznamenal, že zákon by představoval obrovský krok zpět pro inovace digitálních měn v USA a omezil by pokrok v oblasti blockchain i FinTech průmyslu.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Ethereum

Co čeká Ethereum 2.0 nyní? Vitalik ukázal schéma, Lubin mluví o pokroku

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Ethereum 2.0

Hlavní představitel kryptoměny Ethereum a zároveň jeden z jejích spoluzakladatelů Vitalik Buterin po úspěšném spuštění fáze 0 nové generace Ethereum 2.0 publikoval na Twitteru aktualizovanou roadmapu dokončení tohoto robustního blockchainu.

Spuštění Ethereum 2.0 je rozděleno do několika fází. Ta úvodní s označením “fáze 0” umožňuje prakticky jen staking mincí ETH. Musíte na to však disponovat minimálně 32 ETH a pokud je uzamknete, opět s nimi budete moci manipulovat až po spuštění dalších fází.

Fáze 1, která je na programu nejblíž, zavede možnost shardingu / dělení dat a zvyšuje možnosti vkládání dat bez přímého ovlivnění samotného výkonu blockchainu. Fáze 2 následně zavede kompletní možnosti dělení transakcí a umožní realizaci tisíců transakcí během sekundy.

Roadmapa, kterou Buterin nyní představil, je podle něj “plynulejší” než ta, která byla prezentována v březnu 2020 a hovořila o jednotlivých fázích (1, 1.5, 2 …). Například důležité milníky přechodu na Ethereum 2.0, kterými jsou spuštění proof-of-stake, zavedení ETH light klientů na eth1 a data sharding byly původně seskupeny do fází 1 a 1.5. Aktualizovaná Roadmapa však tyto tři významné body odděluje a dělá je na sobě více nezávislé, což znamená, že je možné na jednotlivých Botech pracovat paralelně.

Pokud jde o sharding a light klientů, Buterin tvrdí, že ještě nejsou ani v polovině dokončení prací, což je ale v souladu s původními odhady, že tyto práce budou trvat ještě minimálně jeden rok. Když se tak stane, mohla by se éra, během níž bude možné realizovat transakce Ethereum o rychlosti 10 000 TPS, stát skutečností.

Lubin je velkým optimistou

Další spoluzakladatel Ethereum Joseph Lubin vlil (jak to je u něj běžné) do strohých informací více marketingu, když prohlásil, že práce na Ethereum 2.0 se realizují rychleji, než mnozí očekávali. Proto věří, že nová generace Ethereum 2.0 “pohltí” současně Ethereum v nepříliš vzdálené budoucnosti. Lubin konkrétně předpovídá, že další fáze Ethereum 2 bude online již do 9 až 12 měsíců. Tvrdí, že se díky tomu dočkáme zásadní změny v rychlosti a množství transakcí, které dokáže tento blockchain zvládnout. Myslí si, že Ethereum by následně mohly využívat i v rámci bankovního systému.

Hemachandra vidí v pokroku překážky

O něco méně optimistické vyjádření na adresu Ethereum 2.0 prezentoval zakladatel a generální ředitel MyEtherWallet Kosala Hemechandra, který upozornil, že vývojáře nyní čekají opravdu těžké časy.

,,Myslím, že otázka by měla snést tak, což teď není pro Ethereum 2.0 překážkou. V zásadě po spuštění Beacon Chai se budou specializovat na fázi 1. Přejde mnohými iterace podobnými fázi 0 a bude se opravovat množství chyb. Je těžké definovat konkrétní problém, protože jich bude opravdu mnoho. S tím, co jsem viděl v minulosti se domnívám, že spuštění fáze 1 bude trvat přibližně rok a potom spuštění fází 1,5 by mohlo trvat dalších 6 měsíců. Fáze 2 je vzdálena minimálně jeden a půl roku.”

zdroje: cointelegraph.com , cointelegraph.com,

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

VIDEO: LIVE ROZHOVOR s A. Kracíkem o Bitcoinu, Ethereum 2.0 a jiných kryptoměnách

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Live rozhovor A. Kracík

YouTube kanál Zaujalo ma, který pravidelně v úterky a pátky přináší souhrny top zpráv ze světa kryptoměn, o kterých pravidelně píšeme i v rámci našeho portálu, přináší vůbec
první rozhovor vysílán živě. Hostem bude na dálku Adam Kracík, známý československý odborník na kryptoměny, se kterým bude vedena zajímavá debata nejen o Bitcoinu, ale i o Ethereum či jiných altcoinech. Tématy bude současný bullrun, potenciální regulace a budoucnost Bitcoinu, a příchod nové generace Ethereum s označením Ethereum 2.0. Živé vysílání začíná o 20.00h.

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (2.12.): Propagace a adopce Bitcoinu & významný milník Ethereum

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-ethereum

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

VIDEO: Grayscale vysílá v televizi reklamu, v níž se lidé zbavují zlata, aby nakoupili Bitcoin

Nejvýznamnější instituce hrající si na poli kryptotrhu Grayscale Investments, která má pod kontrolou již přibližně 500 000 BTC a zprostředkovává možnost investice do Bitcoinu dalším institucionálním hráčům skrz její produkt Bitcoin Grayscale Trust, odstartovala v televizi další masivní reklamní kampaň na Bitcoin. Vedle toho však nevysílá zcela novou reklamu, ale její vydařený kousek, který spatřil světlo světa již v květnu 2019. Reklamu a více informací naleznete v tomto článku.

Ethereum 2.0 se oficiálně spustilo! Genesis blok neobsahuje žádný odkaz

Že Ethereum plánuje přejít na Proof of Stake konsenzus se vědělo už pořádně dlouho, ale až 1. prosince 2020, tedy včera, oficiálně započal tento proces vytvořením genesis bloku na blockchainu nové generace Ethereum 2.0. Spuštění navzdory mírným obavám proběhlo bez problémů a za dostatečné účasti validátorů. Vitalik Buterin, tedy hlavní tvář této kryptoměny, vedle toho zavtipkoval o tom, že první blok Ethereum 2.0 neobsahuje žádné smysluplné zprávy “o obrovských skocích pro lidstvo nebo čehokoliv na tento způsob”. Pokud vás zajímá více, otevřete si tento článek.

Novogratz mluví o skutečné adopci Bitcoinu, Schiff kritizuje televizi CNBC

Známý bitcoinový býk Michael Novogratz si myslí, že nastala doba, během níž se instituce definitivně rozhodly seriózně vnímat Bitcoin a investovat do něj. Vedle toho si však nemyslí, že by růst Bitcoinu přímo souvisel s prodejem zlata. Vedle toho hlavní propagátor zlata a kritik Bitcoinu Peter Schiff obviňuje televizi CNBC, že je spoluodpovědná za šílenství kolem Bitcoinu a bude mít tedy podíl na obrovských ztrátách, které utrpí retailoví investoři. Více se dočtete zde.

Bývalý poradce Trumpa si myslí, že Bitcoin může snadno selhat

Gary Cohn, který je bývalým prezidentem Goldman Sachs a také bývalým hlavním ekonomickým poradcem Donalda Trumpa, si myslí, že Bitcoin nemusí naplnit očekávání, které do něj vkládají jeho investoři. Domnívá se totiž, že mu chybí “část základní integrity skutečného trhu”, kvůli jeho údajné nedostatečné průhlednosti. ,,Součástí integrity systému je vědět, kdo ho vlastní, kdo ho drží a proč se přenáší,” uvedl. S jeho názory však dozajista nebude souhlasit bitcoinová komunita, která právě v tom, že Bitcoin nemá žádné vedení a centralizovaný bod, má své nesporné kouzlo. Také se dá snadno vyvrátit teze o jeho neprůhlednosti, neboť blockchainové transakce si může zkontrolovat kdokoliv na rozdíl od tradičních finančních převodů. (cointelegraph.com)

Nákupy BTC firmou Microstrategy šly přes Coinbase

Největší americká směnárna Coinbase sehrála v roce 2020 hlavní roli při nákupu Bitcoinů pro firmu Microstrategy v hodnotě 425 milionů dolarů. Vedoucí institucionálního prodeje Brett Tejpaul to prozradil v rámci blogového příspěvku z 1. prosince. ,,Díky našim pokročilým možnostem provádění, špičkové platformě pro zprostředkování kryptoměn a našeho OTC oddělení, jsme byli schopni koupit významné množství bitcoinů pro firmu Microstrategy aniž abychom ovlivnily cenu na trhu,” pochválil institucionální služby Coinbase, které mohou v následujícím období využít další velké firmy zajímající se o investici do Bitcoinu. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Novogratz mluví o skutečné adopci Bitcoinu, Schiff kritizuje televizi CNBC

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Michael Novogratz, Peter Schiff

Známý bitcoinový býk Michael Novogratz si myslí, že nastala doba, během níž se instituce definitivně rozhodli seriózně vnímat Bitcoin a investovat do něj. Vedle toho si však nemyslí, že by růst Bitcoinu přímo souvisel s prodejem zlata.

Teze, že Bitcoin roste i díky tomu, že někteří miliardáři prodávají své zlato a vyměňují ho za Bitcoin (což naznačuje nová reklama firmy Grayscale), je podle Michaela Novogratze zajímavá, ale nemyslí si, že je pravdivá. ,,Skutečný příběh je samotné přijetí Bitcoinu napříč širokou škálou účtů,” uvedl vedle toho, co poukázal, že o Bitcoin se nejnověji zajímá velký investiční fond Guggenheim, který by do něj mohl (pokud získá povolení od SEC) investovat až téměř 500 milionů dolarů.

VIDEO: Grayscale vysiela v televízii reklamu, v ktorej sa ľudia zbavujú zlata, aby nakúpili Bitcoin

,,Jde tu o instituce, které mění svůj názor, nebo si uvědomují, že nyní nastal ten správný čas, že je tu už dostatek likvidity, aby se mohli Bitcoinu zúčastnit,” prohlásil poukazujíce na nákupy bitocinů v režii respektovaného Paula Tudora Jonese, či firmy Microstrategy, která nakoupila letos Bitcoiny za 425 milionů dolarů.

,,Kdyby bylo možné Bitcoin jednoduše koupit, cena by byla ještě vyšší. Grayscale Trust (od Grayscale Invetments) je zdá se první velmi zajímavý způsob jak získat expozici v Bitcoinu podobnou ETF,” naznačil důvod, proč firmy až nyní akumulují větší množství Bitcoinů. Mnohé totiž podle něj dosud marně hledali způsob, jak se k nim dostat tak, aby byla jejich investice zajištěna a regulována. Nuž a firma Grayscale, která vlastní již více než 500 000 BTC, má na takový druh prodeje Bitcoinů všechny regulační povolení, proto je pro instituce velmi atraktivní.

Peter Schiff, který je obhájcem zlata a velkým kritikem Bitcoinu, mezitím výrazně kritizuje televizi CNBC, že věnuje Bitcoinu až příliš velkou pozornost a může být spoluodpovědná za budoucí ztráty investorů. ,,Nadměrné věnování se Bitcoinu televizi CNBC nastavuje nové minimum v etice finanční žurnalistiky. Jejich neustálá propagace legitimizovala toto aktivum v očích jejich publika, ve kterém bude mnoho lidí, kteří Bitcoin koupí a pak jim zůstane jen prázdná taška, když velryby prodají to, co CNBC pomohla pumpovat.”

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Ethereum

Ethereum 2.0 se oficiálně spustilo! Genesis blok neobsahuje žádný odkaz

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

ethereum20

Že Ethereum plánuje přejít na Proof of Stake konsenzus se vědělo už pořádně dlouho, ale až 1. prosince 2020, tedy včera, oficiálně započal tento proces vytvořením genesis bloku na blockchainu nové generace Ethereum 2.0.

Spuštění navzdory mírným obavám proběhlo bez problémů a za dostatečné účasti validátorů. Vitalik Buterin, tedy hlavní tvář této kryptoměny, vedle toho zavtipkoval o tom, že první blok Ethereum 2.0 neobsahuje žádné smysluplné zprávy “o obrovských skocích pro lidstvo nebo čehokoliv na tento způsob” (narážel tím na odkaz v prvním genesis bloku Bitcoinu, který poukazoval na finanční krizi z roku 2008 a naznačoval její řešení skrz Bitcoin).

Proof of Stake na nové generaci Ethereum si klade za cíl zajišťovat síť efektivnějším a ekologičtějším způsobem, než se to děje u proof of Work blockchainů, tedy hlavně u Bitcoinu, ale samozřejmě i nadále u Ethereum první generace. Proof of Stake funguje na principu, při kterém validátoři sítě uzamykají své ethery do staking kontraktu a zjednodušeně řečeno dá se říci, že za bezpečnost sítě a ověřování transakcí ručí právě nimi.

Spuštění takzvané “fáze 0 Ethereum 2.0”, která zatím umožňuje jen staking a žádné jiné funkce, předcházel proces, v rámci kterého se muselo do stakingu zapojit dostatek validátorů a společně museli uzamknout minimálně 524 288 ETH. Tento cíl se podařilo naplnit několik hodin před “deadlinem” 24. listopadu. Důležité je vědět, že tyto ethery jsou od onoho okamžiku uzamčené (nelze je vybrat) až do okamžiku, dokud se nespustí fáze 1.5 respektive 2.0, což je proces, který může trvat roky. Předběžný možný datum jejich spuštění se odhaduje na konec roku 2021 nebo začátek roku 2022.

Důležité je také zdůraznit, že vedle Ethereum 2.0 nadále paralelně funguje blockchain Ethereum s Proof of Work konsensem, který zde dozajista ještě několik let bude, dokud se nedobuduje celý ekosystém okolo Ethereum 2.0. Současné smart kontrakty a DeFi projekty tedy nadále běží na první generaci Ethereum.

Zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

VIDEO: Grayscale vysílá v televizi reklamu, v níž se lidé zbavují zlata, aby nakoupili Bitcoin

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Reklama Grayscale

Nejvýznamnější instituce hrající si na poli kryptotrhu Grayscale Investments, která má pod kontrolou již přibližně 500 000 BTC a zprostředkovává možnost investice do Bitcoinu dalším institucionálním hráčům skrz její produkt Bitcoin Grayscale Trust, odstartovala v televizi další masivní reklamní kampaň na Bitcoin.

Ve skutečnosti přitom nejde o kampaň, která by vysílala nově natočenou reklamu. Vznikla totiž již v květnu 2019, ale v onom čase se šířila především přes sociální sítě. Cena BTC byla v té době pouze na úrovni kolem 5400 dolarů a tak šéf Grayscale Barry Silbert tentokrát k nové kampani trefně poznamenal, že snad se jejich radami před rokem a půl inspiroval alespoň někdo.

Další, již výraznější kampaň s jiným vizuálem se rozběhla v létě 2020, ale čelila kritice za její zpracování, které působilo trochu nudně a vedle toho dostatečně nezmiňovala samotný Bitcoin. Kromě toho se vysílala i na televizi FOX News, odkud ji později pro kontroverzní prohlášení této televizi během eskalování napětí v souvislosti s protesty v USA Grayscale raději stáhla.

VIDEO: Reklama z května 2020

Původní reklama, která nyní míří do televizí, však uspokojí snad každého fanouška Bitcoinu. Je totiž vtipná a měla by mít podle všeho nejvýraznější dopad na zákazníky z řad všech reklam, které byly dosud v souvislosti s Bitcoinem v televizích odvysílány. Její hlavní náplní je porovnávání Bitcoinu se zlatem, respektive ilustrace toho, jak všichni investoři spěchají prodat své zlato, aby si za něj mohli koupit Bitcoin.

VIDEO: Nyní vysílanou reklamu si můžete prohlédnout zde:

Tuto kampaň okomentoval i Mike Novogratz, který je šéfem Galaxy Digital. Uvedl, že jde o pěknou reklamu se zajímavou myšlenkou, domnívá se, že růst Bitcoinu pohánějí jiné pobídky než to, že by rostlo díky přeinvestování zlatých úspor. Každopádně Grayscale pochválil za to, že jde o firmu, která se stala funkční alternativou pro neexistující Bitcoin ETF, který stále nezískal schválení Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC). Jinak řečeno, přinesla na trh regulovaný produkt, který umožňuje institucím pohodlně a bezpečně investovat do kryptoměn aniž by se museli trápit bezpečností jejich úschovy a v rámci toho, že je legislativně vše v absolutním pořádku v souladu s platnými zákony (nemluvě o potenciálních daňových výhodách pro instituce na rozdíl od přímé koupě BTC).

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-