Connect with us

Kryptoměny

Návod pro začátečníky: Bitcoin a kryptoměny: Víte co s nimi chcete dělat?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Tento článek je určen začátečníkům, kteří se rozhodli vstoupit do světa kryptoměn a zatím nevědí jak na to. Vysvětlíme si, že investovat do Bitcoinu resp. dalších kryptoměn se dá několika způsoby, které se odlišují jednak ve formě, ale i nákladech či bezpečnosti. Text by měl pomoci rozhodnout se, kterou formu je vhodné zvolit na začátek a jak postupovat v budoucnu.

Chcete jen investovat, nebo kryptoměny opravdu vlastnit?

První co byste měli udělat, je si odpovědět na jednoduchou otázku, jaký úmysl s kryptoměnami vlastně máte. Vyberte si ze dvou možnosti:

Možnost č. 1: Chci koupit a upravovat v ramci textu Bitcoin či jiné kryptoměny, protože je chci vlastnit, chci s nimi obchodovat nebo je chci využít na nákup zboží nebo služeb

Možnost č. 2:Chci investovat do bitcoinu a dalších kryptoměn, protože chci spekulovat nad jejich cenou – tedy chci do nich investovat, ale nepotřebuji je reálně vlastnit

Pokud si zvolíte možnost číslo 1 jste člověk, který by měl splnit alespoň jeden z těchto bodů:

  • Chce vlastnit kryptoměny, protože věří v jejich budoucnost a to že budou mít reálné využití
  • Chce obchodovat s kryptoměnami na kryptoburzách
  • Chce za kryptoměny nakupovat zboží a služby

Pokud si zvolíte možnost číslo 2 jste člověk, který věří v růst hodnoty kryptoměn, ale dělá to hlavně s úmyslem, aby na nich vydělal fiatovou měnu, tedy eura, dolary, české koruny a podobně. Nepotřebuje je vlastnit.

POZOR na hodlovaní (Hodl)! Pokud zvolíte možnost č. 2, berte na vědomí, že u některých brokerů může být vaše pozice automatický ukončena po uplynutí určitého časového období. Brokeři nejsou vhodný na dlouhodobý Hodl (neaktivní držení investice).

Rozhodli jste se?

Pokud ano, napsali jsme podrobněji články pro obě možnosti. V těchto článcích vám doporučíme i to, jakého prodejce zvolit. Pro možnost č. 1 existují totiž úplné jiné služby jako pro možnost B, kde kryptoměny vlastně ani nekupujete, ale jen s nimi obchodujete prostřednictvím brokerů.

Návod k možnosti č. 1 – koupě reálných kryptoměn, obchodování a nákup zboží a služeb za kryptoměny. Jak na to?

Návod k možnosti č. 2 – investice do kryptoměn bez jejich reálného držení. Jak na to?

UPOZORNĚNÍ: Investice do kryptoměn jakýmkoliv způsobem je rizikové, jejich cena se může náhle změnit různými směry. Investujte do kryptoměn vždy jen tolik, kolik si můžete dovolit ztratit. V žádném případě si neberte na investici do kryptoměn půjčky.

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bitcoin

[SOUHRN TÝDNE]: 10+ nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Výborné zprávy pro Bitcoin, který si získává stále větší respekt tradičních investorů, obrovský boom kolem DeFi či pochybné kroky burzy Binance. Je tu týdenní přehled TOP zpráv ze světa kryptoměn.

Bitcoin

Top zprávou tohoto týdne bylo oznámení šéfa firmy Microstrategy Michaela Saylora, že jeho firma koupila Bitcoin za dalších 175 milionů dolarů. Když k tomu přičteme investici 250 milionů dolarů ze srpna, tak tato firma celkově nakoupila už Bitcoin v hodnotě 425 milionů dolarů. Jak to popsal samotný Saylor, jeho firma už se nechtěla přihlížet tomu, jak ztrácejí jejich dolary na bankovním účtu reálnou hodnotu a rozhodli se proto převést majetek do Bitcoinu. Této mimořádně zajímavé zprávě jsme se věnovali v tomto článku, Ale rozebral ji podrobně i YouTube kanál Zaujalo ma v tomto videu:

,,Tomu se říká výborná reklama na Bitcoin !,” konstatoval zakladatel burzy Tyler Winklevoss poté, co se doslechl o tom, že centrální banka Velké Británie Bank of England nevylučuje zavedení záporných úrokových sazeb. Co to vlastně záporné úrokové sazby jsou a proč by to bylo pro Bitcoin velmi pozitivní, se dočtete zde.

Autor populárního Stock to Flow modelu (S2F model) PlanB v úterý prohlásil, že nastal čas, aby Bitcoin udělal prudší cenový pohyb směrem nahoru. Odůvodnil to ve tweetu, ve kterém ukázal update jeho “S2F modelu verze 1”. Podobný názor má i další častokrát citovaný kryptrader Michael van de Poppe. Více se dočtete zde.

Bitcoin si stále více získává respekt tradičních investorů. Naznačují to i vyjádření Jima Cramera v pořadu Mad Money na CNBC, který naznačil, že zvažuje investice jednoho procenta svého majetku do Bitcoinu.

Zakladatel a šéf Twitteru a firmy Square Jack Dorsey potvrdil, že zůstává věrným fanouškem Bitcoinu a vnímá ho jako budoucí peníze internetu na rozdíl od mnoha kryptoprojektů, které naznačují stejné ambice. ,,Nevidím, že by se na tom něco změnilo, ačkoli lidé budují jiné projekty, které chtějí dosáhnout tohoto potenciálu,” konstatoval.

Od vypuknutí pandemie koronaviru ztratilo 14 největších bank světa tržní kapitalizaci v hodnotě více než 635 miliard dolarů, což bylo v úvodu tohoto týdne více než trojnásobek celkové kapitalizace Bitcoinu a téměř dvojnásobek celé kapitalizace kryptotrhu.

Tokenizované Bitcoiny v DeFi projektech přesáhly hodnotu miliardy dolarů a zároveň roste trend, v rámci kterého se podíl takových Bitcoinů uzamčených v DeFi zvětšuje na úkor ostatních kryptoměn. Vyplývá to z dat DeFi Pulse. Více se dočtete zde.

Altcoiny

Denní transakce blockchainu Ethereum dosáhly nového rekordu, když v průběhu 17. září bylo realizováno na Ethereum 1 406 000 transakcí. Tomuto významnému novému milníku Ethereum a jeho důvodem (ale i následkem) jsme se věnovali v tomto článku.

Novým hitem kryptosektoru je investování do DeFi projektů, protože mnohé z nich dosahují nádherných zisků. Investice do DeFi je však zároveň mimořádně riziková a to hned z několika důvodů. Tématu toho, jak investovat do decentralizovaného financování, abyste se kompletně “nespálili,” jsme se věnovali v tomto článku.

DeFi projekty aktuálně fungují hlavně na blockchainu Ethereum, ale šéf největší kryptoburzy Binance Changpeng Zhao by byl rád, kdyby vývojáři stále více využívali pro tento účel i Binance Smart Chain, který je podle jeho slov s Erthereum kompatibilní a pro vývojáře přináší jedině výhody. Více se dočtete zde.

DeFi mezitím vzbuzuje rostoucí zájem regulátorů, nakolik podle analýzy firmy Cipertrace jde o skvělý nástroj, jak obcházet regulace. ,,DeFi jsou navrženy tak, aby fungovaly bez povolení, v kterékoli zemi a bez jakékoliv regulace. Ve výsledku se z DeFi může snadno stát útočiště těch, kteří perou peníze,” upozornila.

Kapitalizace stablecoinu Tether (USDT) překonala tento týden další významný milník v podobě překonání hranice 15 miliard dolarů. Je třeba zdůraznit, že v úvodu roku byla kapitalizace USDT jen 4 miliardy dolarů. Více o tocích Tetheru jiným peněženkami uživatelů a burzami, a o tom, čemu lze tento nárůst kapitalizace připsat, jsme se rozepsali v tomto článku.

Stablecoiny BUSD a USDC se staly podporovanými tokeny společnosti Dapper Labs, která stojí za průkopnickými hrami postavenými na Flow blockchainu jako jsou CryptoKitties a NBA TopShot. Oba stablecoiny tak mohou vývojáři integrovat do svých smart kontraktů a jejich her.

Měli byste vědět

  • Indície ze strany FATF (Finanční akční skupina), která má na starosti boj proti praní špinavých peněz, naznačují, že burza Binance se vícekrát úspěšně vyhnula regulačním předpisům tohoto orgánu tím, že od roku 2017 neustále mění své oficiální sídlo. Tématu jsme se věnovali zde.
  • Bahamy by mohly být první zemí, která oficiálně spustí svou kryptoměnu pod dohledem centrální banky. Takzvaný Sand Dollar by mohl být dostupný již v průběhu října.
  • Evropská unie chce do roku 2024 kompletní regulaci kryptoměn. Tématu jsme se věnovali zde.
Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Saylor vysvětlil, jak Microstrategy nakoupila bitcoiny za 425 milionů USD

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Michael Saylor Bitcoin

Horkým tématem posledních dní je rozhodnutí společnosti Microstrategy nakoupit další bitcoiny tentokrát v celkové hodnotě 175 milionů dolarů. Když k tomu připočtete 250 milionů dolarů, které firma Michaela Saylor nalila do Bitcoinu v první polovině srpna, dopracujete se k částce 425 milionů USD.

Jde o finance, které se tato firma zabývající se inteligentní analýzou firemních dat, cloud řešeními a mobilním softwarem, rozhodla investovat do Bitcoinu z důvodu, že už nedůvěřuje americkému dolaru a držení peněžních zásob na bankovním dolarovém účtu firmy jednoduše nepovažovala za dobrý nápad. Tomuto tématu se podrobněji věnovalo nové video YouTube kanálu Zaujalo mě, ve kterém se dozvíte více o tom, jak se měnil názor CEO této firmy Michaela Saylora až do momentu, kdy začal absolutně věřit v Bitcoin a přesvědčil o jeho výhodách i své kolegy.

Michael Saylor se díky tomuto rozhodnutí zviditelnil napříč celou kryptokomunitou a jeho rozhodnutí si pochopitelně všimli i mainstreamová média. Akcie firmy prudce stouply v obou momentech, kdy byla oznámena akvizice nových BTC (více ve videu).

Saylor včera vysvětlil, jakým způsobem firma tyto Bitcoiny nakupovala. Zajímavé je, že nešlo o žádný mimoburzovní nákup (OTC), ale aktivní obchodování na burze. ,,Abychom získali 16 796 BTC (oznámeno 14. září), nepřetržitě jsme obchodovali 74 hodin, přičemž jsme provedli až 88 616 obchodů. Průměrně jsme při každém obchodě nakoupili 0,19 BTC  každé 3 sekundy,” uvedl na Twitteru.

,,Při obchodování jsme každou minutu utratili průměrně 39 414 dolarů, ale kdykoliv během toho jsme byli připraveni utratit 30 až 50 milionů dolarů za pár sekund, pokud bychom měli štěstí a cena by klesla o jednu či dvě procenta,” doplnil.

Firma Microstrategy oznámila první nákup Bitcoinu 11. srpna (21 454 BTC) a druhý 15. září (16 796 BTC). Dohromady má tedy k dnešnímu dni oficiálně pod kontrolou 38 250 BTC. Investovala do nich celkem 425 milionů dolarů včetně poplatků a veškerých dalších nákladů spojených s jejich nákupem. Saylor řekl, že je plánuje držet dlouhodobě. Ve firmě totiž tvrdí, že právě přešli na nový “Bitcoin standard.”

Viz také video o největších kryptoměnách současnosti:

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Ethereum

Denní transakce blockchainu Ethereum dosáhly nového rekordu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

ethereum

Denní transakce na Ethereum zaznamenaly nové historické maximum – podle údajů prohlížeče tohoto blockchainu nazvané EtherScan se k 17. září objem denních transakcí vyšplhal na 1 406 000.

Jde o nejvyšší počet denních transakcí v historii této kryptoměny. Předchozí rekord se datoval ke 4. lednu 2018, kdy se realizovalo v průběhu 24 hodin 1 350 000 transakcí. Šlo o období, kdy Ethereum dosahovalo největšího mainstreamového boomu a do trhu proudily desítky tisíc nováčků. Mnozí v tom období bohužel nakupovali ETH na příliš vysokých cenách.

Nový rekord v počtu denních transakcí lze bez pochyb připsat šílenství, který aktuálně nastává v souvislosti s decentralizovaným financováním (DeFi). Většina DeFi projektů je totiž postavených právě na blockchainu Ethereum. Hodnota tohoto trhu stoupla od úvodu roku 9-násobně z jedné miliardy dolarů na 9 miliard dolarů, no a dokud skeptici tvrdí, že jde o bublinu, která brzy splaskne, druhá strana uvádí, že jde jen o začátek nové éry “decentralizovaného bankovnictví.”

DeFi projekty, které běží na Ethereum, z jedné strany podporují růst popularity tohoto blockchainu, ale na druhou stranu ho nesmírně přetěžují, protože Ethereum v této fázi vývoje má nesmírné problémy se škálovatelností a rovněž příliš vysoké poplatky za transakce. Výsledkem je, že poplatky za gas zaznamenaly prudký nárůst, který vyvrcholil 1. září tím, že těžaři Ethereum vydělali za jedinou hodinu na poplatcích rekordních 500 000 dolarů.

Primárním cílem Ethereum je přejít na protokol Proof of Stake (PoS), který změní způsob, jakým se transakce ověřují. Ethereum se v budoucnu již nebude těžit (jako Bitcoin), ale ověřovatelé transakcí budou držitelé ETH, které budou za odměnu “stakovat”. Tento systém odstraní problém příliš drahých a pomalých transakcí. Otázkou však zůstává, kdy se přechodu na tuto novou generaci s označením Ethereum 2.0 dočkáme. Zdá se, že ani samotní vývojáři v tom nemají jasno, ačkoli z jejich strany převládají tvrzení, že úvodní “fáze 0” blockchainu Ethereum 2.0 bychom se mohli dočkat ještě letos.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Evropská unie si klade v souvislosti s kryptoměnami nové cíle

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

europska-unia

Jak informuje portál Cointelegraph odvolávající se na informace agentury Reuters, Evropská Unie plánuje do roku 2024 začlenit kryptoměny a blockchain technologii do svých hlavních procesů.

Interní dokumenty, které zveřejnila agentura Reuters v průběhu pátku, uvádějí, že EU si v následujících čtyřech letech klade za primární cíl vypracovat nařízení, které budou podporovat využití blockchainu a digitálních aktiv při mezinárodních převodech peněz.

,,Do roku 2024 by měla EU zavést komplexní rámec umožňující využití technologie distribuované knihy (DLT) a kryptoměn ve finančním sektoru. Měla by se také zabývat riziky spojenými s těmito technologiemi,” píše se ve zprávě.

Článek tvrdí, že až 80% populace stále obchoduje s papírovými penězi. Evropská komise chce dosáhnout stavu, aby se do popředí dostaly digitální platby, které realizují transakce okamžitě.

EU si přitom klade za cíl dosáhnout lepších přístupů k údajům o transakcích a přinést lidem výraznější dostupnost finančních aktivit. Obhajuje to tím, že se tím zvýší celková efektivnost finančních služeb. Vedlejším produktem však bude menší anonymita finančních převodů. Jinak řečeno EU bude mít lepší přehled o tom, kudy kam peníze míří. Obhajuje to tím, že cílem těchto kroků je efektivnější boj proti praní špinavých peněz (AML).

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

VIDEO: Výborné zprávy pro Bitcoin! Americká firma kupuje BTC za stovky milionů USD

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

zaujalo ma BTC

YouTube kanál Zaujalo ma se ve svém nejnovějším videu opět věnoval tématu kryptoměn. Tentokrát se dozvíte o zprávach, které se jeví být pro adopci Bitcoinu velmi pozitivně. První se týká akumulace Bitcoinu ze strany společnosti Microstrategy, která do něj investuje stovky milionů dolarů. Druhá zas souvisí s možností zavedení záporných úrokových sazeb britskou centrální bankou Bank of England.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Krypto zprávy dne (18.9.): Krok, který popularizuje Bitcoin, Tether, Uniswap efekt či Indie

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin rádio

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Kapitalizace Tetheru překonala 15 miliard USD. Většina USDT je ​​na Ethereum

Růst popularity DeFi sektoru výrazným způsobem přispěl k růstu kapitalizace největšího stablecoinu Tether (USDT). Ten v roce 2020 již stihl překonat magickou hranici 15 miliard dolarů a jen za poslední měsíc posílil o další tři miliardy. Kapitalizace Tetheru byla přitom v úvodu tohoto roku jen něco přes 4 miliardy dolarů. Firma Tether u příležitosti dosažení tohoto milníku upozornila na Twitteru na výše uvedená fakta a rovněž doplnila, že v současnosti je USDT nejstabilnější a nejlikvidnější kryptoměna na trhu. Více jsme se tomuto tématu věnovali zde.

Skvělá reklama na Bitcoin: Bank of England zvažuje záporné úrokové sazby!

Bank of England zvažuje zavedení záporné úrokové sazby a podle Tonyho Vayse si Bitcoinoví investoři nemohou přát nic víc, než právě zprávy tohoto typu. Zavedení poplatků lidem za to, že si šetří peníze v bankách, je pro Bitcoin nejlepší možnou reklamou. O možnosti, že by Bank of England opravdu zavedla záporné úrokové sazby, informovala ve čtvrtek agentura Bloomberg, která uvedla, že centrální banka Velké Británie je vůbec největší bankou na světě, která v současnosti připouští zavedení této možnosti. Více o této zajímavé tématu se dočtete zde.

Tomuto tématu se věnovalo i video YouTube kanálu Zaujalo mě:

 

BUSD a USDC přicházejí ke Dapper Labs

Společnost Dapper Labs, která stojí za průkopnickými hrami postavenými na Flow blockchainu, jako jsou CryptoKitties či NBA TopShot, implementuje do svého ekosystému podporu pro dva populární stablecoiny Binance USD (BUSD) a USDC. Tyto nové partnerství umožní vývojářům her integrovat do jejich decentralizovaných aplikací na Flow podporu pro digitální aktiva, které jsou vázány na americký dolar. ,,Věříme, že decentralizovaná zábava a hry budou hrát vedoucí úlohu při urychlování adopce kryptoměn. Naše partnerství s Dapper Labs a Flow povede k tomu, že BUSD se dostane do rukou milionům spotřebitelů,” pochválila si tuto spolupráci burza Binance. Firma Dapper mezitím uzavírá významné partnerství v oblasti herního průmyslu a také již v dubnu oznámila, že bude sdílet své technologické poznatky s vývojáři kryptoměny Libra od Facebooku. (cointelegraph.com)

“Uniswap efekt” generuje parádní výnosy pro nové tokeny

Firma Cross Angle informovala, že tokeny, které nejprve získaly trakci na Uniswap a až následně byly zalistované na centralizovaných burzách, byly v průměru schopny dosáhnout 208% výnosů. Jinak řečeno UnisSwap má v současnosti efekt podobný období, kdy bylo zárukou výnosů zalistování tokenů na burzách Coinbase či Binance. ,,Průměrná návratnost nejlepších projektů uvedených na Uniswap, které následně úspěšně skončily na centralizovaných burzách, je 20,8% (YFI, YFII, REN, RSR, ZAP, AMPL, OM, BAL, SNX, UMA). Jejich celková cena, objem, počet peněženek a počet aktivních peněženek zaznamenali dramatický nárůst. “

Zakáže Indie kryptoměny?

Možná jste postřehli informace o tom, že kryptoměny v Indii mohou být zcela zakázány. Tato možnost však není úplnou novinkou. Návrh zákona, který by kriminalizoval jakékoliv používání kryptoměn v této druhé nejlidnatější zemi, představil už loni ministr financí Bubhash Chandra Garg. Podle aktuálních informací, které přinesly místní zdroje a citoval je Bloomberg, se tím bude v nejbližší době zabývat federální kabinet a následně bude poslán do parlamentu k posouzení. Zatímco některá kryptomédia z Indie již píší o katastrofálním scénáři jiné zdroje říkají, že jde spíše o clickbaitové nadpisy s cílem zvýšit sečtělost, než samotnou realitu, která údajně k tomuto scénáři zatím tak blízko zdaleka není. Téma zákazu kryptoměn v Indii je stále otevřená a údajně není ani jedna ze stran blíže ke svému cíli – a tedy k jejich kriminalizaci nebo definitivní legalizaci. Jisté však je, že v Indii bude toto téma v nejbližších měsících horkým a významný je i pro zbytek kryptosveta, protože v Indii žije přes miliardu lidí.(Cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Skvělá reklama na Bitcoin: Bank of England zvažuje záporné úrokové sazby!

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin

Bank of England zvažuje zavedení záporné úrokové sazby a podle Tonyho Vayse si Bitcoinoví investoři nemohou přát nic víc, než právě zprávy tohoto typu. Zavedení poplatků lidem za to, že si šetří peníze v bankách, je pro Bitcoin nejlepší možnou reklamou.

O možnosti, že by Bank of England opravdu zavedla záporné úrokové sazby, informovala ve čtvrtek agentura Bloomberg, která uvedla, že centrální banka Velké Británie je vůbec největší bankou na světě, která v současnosti připouští zavedení této možnosti.

Motivem pro zvážení tohoto kroku jsou obavy o britskou ekonomiku pro Brexit a dopady pandemie koronaviru. Britská Libra po medializaci těchto zpráv klesla vůči hlavním měnám. Politici však zatím potvrdili, že odhlasovali udržení úrokových sazeb na úrovni 0,1%.

Kryptoměnová komunita reagovala na tyto zprávy optimisticky vzhledem k tomu, že pro Bitcoin, jehož držení nestojí nic, by to mohlo mít pozitivní efekt. ,,Wow! Bank of England debatuje o negativní úrokové sazbě. Kdyby toto přijali, zaplatili by vám za půjčení, “napsal na Twitteru Tyler Winklesoss, šéf burzy Gemini. ,,Nemohli jste si zaplatit lepší reklamu na Bitcoin, ale můžete si vzít jejich peníze a jít long s Bitcoinem.”

Tomuto tématu se věnovalo i video YouTube kanálu Zaujalo mě:

Podobně reagoval i Tone Vays, který si však nemyslí, že by stav došel do fáze, kdy by banky lidem za sebrání půjček platili. ,,Nemyslím si, že by došlo k tomu, že by vám nějaká banka platila za to, že vám půjčí peníze, ale je možné, že vám bude účtovat poplatky za držení peněz v bance. Co víc si může přát bitcoinový holder?”

Christopher Bendiksen, který je vedoucím výzkumu v strategii investic firmy Coinshares, upozornil na to, jaký archaický je způsob rozhodování o úrokové míře. ,,Jedna z nejdůležitějších věcí je určována hlasováním. Čtete dobře. V roce 2020 se 8 mužů ve středním věku a jedna žena sejdou několikrát ročně, aby určili cenu úvěru.”

Co jsou to záporně úrokové sazby

Zavedení záporných úrokových sazeb takříkajíc otáčí celý bankovní systém vzhůru nohama. Místo toho, aby vám banka platila za to, že peníze držíte na účtu, v takovém případě platíte bance vy. Dá se to chápat jednoduše i jako jakýsi poplatek za uskladnění vašich peněz. Naopak pokud si chcete od banky půjčit, v tomto případě byste neplatili úroky vy, ale banka vám. Je však třeba poznamenat, že záporné úrokové sazby jsou v současnosti spíše teorií, než běžnou praxí, přestože v průběhu posledního desetiletí s nimi experimentuje Evropská centrální banka, centrální banka Japonska. Jako první je zavedla v roce 2009 Centrální banka ve Švédsku.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Kapitalizace Tetheru překonala 15 miliard USD. Většina USDT je ​​na Ethereum

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

tether

Růst popularity DeFi sektoru výrazným způsobem přispěl k růstu kapitalizace největšího stablecoinu Tether (USDT). Ten v roce 2020 již stihl překonat magickou hranici 15 miliard dolarů a jen za poslední měsíc posílil o další tři miliardy. Kapitalizace Tetheru byla přitom v úvodu tohoto roku jen něco přes 4 miliardy dolarů.

Firma Tether u příležitosti dosažení tohoto milníku upozornila na Twitteru na výše uvedená fakta a rovněž doplnila, že v současnosti je USDT nejstabilnější a nejlikvidnější kryptoměna na trhu.

https://twitter.com/Tether_to/status/1306504344695705603?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1306504344695705603%7Ctwgr%5Eshare_0&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Ftether-market-cap- increases-almost-4x-in-2020-to-15-billion

Infografika, kterou vypracoval portál Flipsidecrypto.com, ukazuje tok transakcí Tetheru (USDT) mezi uživateli a směnárnami. Je z ní zřejmě, že převody USDT mezi obchodníky a burzami hrají největší podíl všech transakcí, přičemž burzy Binance a Bitfinex dohromady drží aktuálně více než 2 miliardy USDT.

Podle Tether Transparency Report množství USDT tokenů, které jsou postaveny na Ethereum, přesáhlo již hodnotu 10 miliard dolarů, což představuje téměř dvě třetiny všech USDT v oběhu. Dalších 4,2 miliardy USDT běží na Tron a 1,3 miliardy na Omni protokolu.

Skutečnost, že většina USDT běží na Ethereum, které má problémy se škálovatelností a přetížením sítě, vede k tomu, že poslední měsíc byly USDT zpřístupněny i skrz řešení druhých vrstev jako OMG Network či vysokorychlostní blockchain Solana.

Pochybnosti o Tetheru však nadále existují a to zejména ohledně toho, zda všechny USDT v oběhu jsou opravdu kryté americkým dolarem, jelikož firma Tether dodnes neumožnila realizaci nezávislého auditu.

Pravdu by mohl odhalit soudní proces s firmami Tether a Bitfinex v New Yorku, kde generální prokurátor požádal soud o zveřejnění finančních dokumentů těchto společností. Spor se týká obvinění, že společnost Bitfinex zatajila v rozvaze ztrátu jedné miliardy dolarů a snažila se to zakrýt zdroji sesterské firmy Tether.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (16.9.): Bitcoin a instituce, “regulace” DeFi & bahamský kryptodolar

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Bitcoin si získává respekt tradičních investorů

Nedávný host relace Mad Money na CNBC Jim Cramer naznačil, že by mohl investovat jedno procento svého majetku do Bitcoinu. Uvedl to během diskuse s Anthonym Pomplianem. Cramer je tak dalším známým investorem, který se staví relativně pozitivně směrem k Bitcoinu, který byl ještě nedávno z pohledu mnoha známých mainstream investorů označován za podvod, Ponziho schéma či bublinu. Více jsme se tomuto tématu věnovali v tomto článku.

Bitcoin si získal rešpekt tradičných investorov. Podčiarkujú to vyjadrenia Cramera aj krok MicroStrategy

DeFi přitáhne větší pozornost regulátorů

Stále větší zájem o DeFi přináší i zvýšenou pozornost ze strany regulátorů. Výzkum, který vypracovaly společně firmy BCG Platinion a Crypto.com naznačil, že DeFi vytvořilo nový prostor pro praní špinavých peněz a protože od začátku roku stoupla hodnota uzamčených kryptoměn v DeFi o 1200% na více než 9 miliard dolarů, už jde o částku, která vzbuzuje pozornost. ,,DeFi jsou navrženy tak, aby fungovaly bez povolení, v kterékoli zemi a bez jakékoliv regulace. Ve výsledku se z DeFi může snadno stát útočiště těm, kteří perou peníze,” upozornila firma Ciphertrace. (cointelegraph.com)

Bahamy brzy spustí svůj virtuální Sand Dollar

Bahamy by mohly být první zemí na světě, která celonárodně zavede státem podporovanou virtuální měnu. Asistent manažera eSolutions Bahamské centrální banky Chaozhen Chen uvedl pro agenturu Bloomberg, že digitální měna s názvem “Sand Dollars” by mohla být spuštěna již v průběhu října. Jejím cílem má být výraznější finanční začlenění obyvatel v tomto souostroví. (cointelegraph.com)

Kupní síla stablecoinu BUSD od Binance výrazně stoupla

Analytická společnost CryptoQuant upozornila, že na burzu Binance za poslední týden přibyly stablecoiny Binance USD (BUSD) v hodnotě 113 milionů dolarů. Díky tomu se tato kryptoměna stala stablecoinem s aktuálně nejvyšší potenciální kupní silou po největším stablecoinu USDT. Z pohledu kapitalizace je BUSD aktuálně třetím největším stablecoinem, přičemž velký potenciál se mu připisuje v oblasti DeFi, protože burza Binance ho chce použít jako hlavní nástroj v rámci svých výrazných aktivit v tomto sektoru. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bitcoin si získal respekt tradičních investorů. Podtrhují to vyjádření Cramera i krok Microstrategy

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Inštitúcie Bitcoin

Nedávný host relace Mad Money na CNBC Jim Cramer naznačil, že by mohl investovat jedno procento svého majetku do Bitcoinu. Uvedl to během diskuse s Anthonym Pomplianem.

Cramer je tak dalším známým investorem, který se staví relativně pozitivně směrem k Bitcoinu, který byl ještě nedávno z pohledu mnoha známých mainstream investorů označován za podvod, Ponziho schéma či bublinu.

Během zmíněné diskuse s Pomplianem na CNBC Cramer uvedl, že Bitcoin vnímá podobně jako zlato, tedy jako držitele hodnoty. ,,Lidé dost mluví o tom, jak mohou být kryptoměny hacknuté a tak podobně … ale víte co je opravdu špatně? Je to tehdy, když děti nenajdou vaše zlato. A to se mimochodem běžně stává. I to je důvod, proč začínám cítit potřebu vlastnit kryptoměny, protože se bojím obrovské inflace a nemám zatím žádné. Zlato bude v pořádku, nemovitosti budou v pořádku, ty zůstanou na místě. Myšlenka, že opravdu vydělám peníze .. sakra, já to zkusím s tím jedním procentem. “

Zvýšený zájem o Bitcoin mezi tradičními investory rozpoutal zejména miliardář Paul Tudor, který v úvodu roku uvedl, že investoval do Bitcoinu část svého majetku. Odůvodnil to tím, že se obává inflace a Bitcoin považuje za držitele hodnoty.

Jen včera 16. srpna výkonný ředitel společnosti Microstrategy Michael Saylor uvedl, že jeho firma vlastní už 38 250 BTC. Na základě současné hodnoty tedy drží v této kryptoměně majetek v hodnotě více než 400 milionů dolarů.

Příklady Cramera, Tudora či Saylor podtrhují, že velcí institucionální investoři se začínají na Bitcoin dívat stále více než na aktivum, které může ochránit hodnotu peněz v čase předpokládané inflace fiatových měn.

Mnozí tvrdí, že Bitcoin má všechny vlastnosti zlata a i několik výhod oproti němu. Bitcoin na rozdíl od zlata má totiž pevně určené konečné množství (u zlata nikdo netuší, kolik ho na světě opravdu existuje), a zároveň je snadno dělitelný a převoditelný.

Cramer v diskusi na CNBC také upozornil, že držení fyzického zlata považuje za relativně nebezpečné. ,,Je nebezpečné, protože se dá ukrást, je nebezpečné, protože se ho bojíte vybrat z banky, je nebezpečné, protože můžete zapomenout, kde jste ho dali,” uvedl.

Držení bitcoinu také přináší určitá rizika. Je třeba dbát na to, aby se drželi správné a tedy nikoli na burzách (které mohou být hacknuté, zkrachovat a podob.) A aby byly vaše privátní klíče v bezpečí. Způsob, jak správně držet kryptoměny, rozebral YouTube kanál Zaujalo ma:

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-