Connect with us

Bitcoin

Návod jak koupit Bitcoin nebo další kryptoměny a co s nimi dělat

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Ako kúpiť Bitcoin

Tento návod je určen pro začátečníky, kteří se rozhodli, že chtějí vlastnit reálný Bitcoin (BTC), respektive jiné kryptoměny. Rovněž je určen pro nováčky, kteří chtějí s kryptoměnami aktivně obchodovat na burze.

TIP: Pokud chcete jen spekulovat nad hodnotou kryptoměn a nemáte potřebu je vlastnit přečtěte si tento článek

UPOZORNĚNÍ: Investice do kryptoměn jakýmkoliv způsobem je rizikové, jejich cena se může náhle změnit různými směry. Investujte do kryptoměn vždy jen tolik, kolik si můžete dovolit ztratit. V žádném případě si neberte na investici do kryptoměn půjčky.

KOUPĚ KRYPTOMĚN

Pokud jste se rozhodli, že chcete reálně vlastnit Bitcoin či jiné kryptoměny a že s nimi chcete manipulovat, tedy obchodovat s nimi na burzách, nebo je použít jako platidlo, budete muset jako první splnit tyto dva úkoly:

 • Zvolit způsob, jak si je koupit
 • Vytvořit peněženku, kqm si je pošlete

Jelikož je tento článek určen především pro začátečníky, doporučujeme, abyste zvolili pro první nákup kryptoměn nejjednodušší a zároveň bezpečnou cestu, kterou je americká kryptosměnárna Coinbase, jejímž prostřednictvím zvládnete obě úlohy najednou.

Coinbase - top zmenáreň na kúpu a predaj Bitcoinu

Dalšími doporučenými možnostmi, pokud již máte vlastní peněženku pro Bitcoin, nebo si ji plánujete vytvořit, jsou léty ověřená česloslovenská směnárna SimpleCoin (recenze zde) nebo nová slovenská kryptosměnárna KryptoTop (recenze KryptoTop).

SimpleCoin - spoľahlivý československý predajca kryptomien KryptoTop banner

Kryptoměny na Coinbase: Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Bitcoin Cash (BCH), Ox (ZRX), Basic Attention (BAT), Zcash (ZEC), Ripple (XRP), Stellar Lumens (XLM)

Kryptoměny na SimpleCoin: Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Ripple (XRP)

Kryptoměny na KryptoTop:  Bitcoin, Bitcoin Cash, Dash, EOS, Ethereum Classic, Ethereum, Gnosis, Litecoin, Augur, Stellar (XLM), Monero, Ripple (XRP), Zcash, Cardano (ADA) a QTUM

Výhody Coinbase:

 • Poskytne vám možnost koupě Bitcoinu a dalších popredních kryptoměn včetne Litecoin, Ethereum, Ethereum, Bitcoin Cash či XRP převodem SEPA nebo platební kartou
 • Automaticky vám poskytne první peněženku, kde se vámi koupená kryptoměna odešle
 • Podle ratingu IcoRating je Coinbase nejbezpečnější kryptosměnárnou na světě. Podle informace z roku 2019 má pojištěny hot Wallets do hodnoty 225 milionů dolarů. Většinu kryptoměn má však bezpečně uloženou na cold Wallets.
 • Pokud použijete před registrací tento link a nakoupíte přes Coinbase kryptoměny v hodnotě alespoň 100 dolarů, dostanete bonus 10 dolarů (přibližně 8 eur). Stejný bonus dostane i naše stránka.
 • Coinbase má vlastní burzu Coinbase Pro, na kterou si můžete odeslat kryptoměny z vaší peněženky na Coinbase s nulovým poplatkem
 • Coinbase je rychle rozvíjející se společnost, která se již plnohodnotně zaměřuje i na institucionálních investorů
 • Hodnota Coinbase byla v říjnu 2018 oceněna na 8 miliard dolarů (CNN). Je jedním z nejrychleji se rozvíjejících startupů v USA

Rozhodli jste se pro Coinbase? Pokud ano, pročtěte si dva důležité návody, které jsme pro vás napsali:

Návod jak si vytvořit účet na Coinbase a verifikace
Návod jak na Coinbase koupit kryptoměny a odeslat je dále

Zvažujete i jiné kryptosměnárny? Podívejte se na naše hodnotení nejznámejších kryptosměnáren.

CO CHCETE S KRYPTOMĚNAMI DĚLAT?

Čo chcete s kryptomenami robiť?

Pokud jste zvládli první krok, už reálně vlastníte nějaké kryptoměny. Nyní se musíte rozhodnout co dál.

Možnosti jsou:

A: Chci koupit další kryptoměny, které nejsou v nabídce na Coinbase ani na SimpleCoin a bezpečně je uložit

B: Chci s kryptoměnami aktivně obchodovat na kryptoburze (trading)

C: Chci kryptoměny bezpečně držet (Hodl) a čekat na jejich budoucí cenový vývoj

Možnost A – kupujeme další kryptoměny

Musíte zamířit na kryptoměnovou burzu, která nabízí kryptoměny, které si chcete koupit. Většina burz nenabízí možnost přímé koupě dané kryptoměny za dolary či eura. To však není problém, protože pokud už máte koupený Bitcoin na Coinbase, můžete jej odeslat na tuto burzu a za Bitcoin nakoupit kryptoměny, které chcete vlastnit. Pak si je musíte z burzy odeslat do vašich peněženek, ke kterým máte privátní klíče. O tom píšeme v textu k MOŽNOSTI C.

Možnost B – obchodujeme

Stejně jako v případě Možnosti A musíte jít na kryptoměnovou burzu. Naše hodnocení burz s kryptoměnami naleznete zde. Na větších kryptoměnových burzách se nacházejí stovky kryptoměn, se kterými můžete obchodovat vůči hodnotě Bitcoinu (BTC). Na největších burzách jsou dostupné i možnosti obchodování vůči Ethereum (ETH), americkému dolaru či takzvaným stable Coin (nejznámější je USDT), které mají kopírovat aktuální hodnotu dolaru.

Binance - svetová burza s kryptomenami

Pro MOŽNOST A a MOŽNOST B musíte být registrován na kryptoburze. Těch je mnoho, ale my doporučujeme burzu Binance, která je velmi populární, nabízí obrovský výběr kryptoměn a uživatelsky je příjemná. Také má přehlednou a rychlou mobilní aplikaci. Binance je velmi rychle se rozvíjející společnost, která spouští decentralizovanou burzu Binance DEX, která bude využívat na transakce Binance Coin, což je populární kryptoměna vydána přímo touto burzou. Binance má také vlastní směnárnu Binance Jersey a umožňuje nákup kryptoměn platební kartou přímo přes burzu. Pokud jde o bezpečnose, Binance nabízí odměnu 250 tisíc dolarů (v hodnotě kryptoměny Binance Coin) za poskytnutí informácí o každém hackrovi, který se pokusí burzu napadnout a pro tyto důvody vyčlenila bokem 10 miliónů dolarů (v hodnote Binance Coin).  Důležité je však vědět, že když jsou vaše kryptoměny přímo na burze, bez ohledu na to či jde o Binance, Bittrex, či jnou burzu, nikdy nejsou přímo vaše. Burzy jsou napadnutelné hackry. Proto se všeobecně doporučuje, aby nebyli úschovnou pro kryptoměny. Jinak řečeno mějte na nich jen ty kryptoměny (resp. jejih část), s kterými aktívně obchodujete. Pokud kryptoměny jen držíte, odešlete si je do peněženky, ke které máte privátné klíče (víc v texte k MOŽNOSTI C). Pozor, každou kryptoměnu je třeba odeslat do peněženky pro ní určenou. Takže Bitcoin do peněženky pro Bitcoin, Litecoin do peněženky pro Litecoin a podobně. Když oděšlete omylem Bitcoin do peněženky pro Litecoin, vaše bitcoiny budou nenávratně pryč.

Možnost C – “hodlujeme”

Hodl - stratégia dlhodobého držania kryptomien

Pokud máte nakoupené kryptoměny, ale neplánujete s nimi dále obchodovat, čili je chcete jen držet (hodlají), nebo používat jako platidlo, nejbezpečnějším způsobem jejich úschovy je mít je v peněženkách, ke kterým máte privátní klíče. Takovou peněženkou například není peněženka Coinbase, protože k ní privátní klíč nemáte. To znamená, že pokud by teoreticky Hackl Coinbase, můžete přijít i o vaše kryptoměny. Coinbase je pravděpodobně nejbezpečnější kryptosměnárnou současnosti a přestože je pravděpodobnost “hacku” malá, tuto informaci třeba uvést. Totéž platí, kdybyste drželi kryptoměny přímo na jakékoliv centralizované burze.

PENĚŽENKY PRO KRYPTOMĚNY

Peňaženky pre kryptomeny - aké poznáme?

“Skutečné” peněženky, tedy ty, ke kterým máte privátní klíče, rozdělujeme na:

Hot wallet – jde o peněženky, které jsou neustále připojeny na internet. Díky tomu hrozí o něco větší nebezpečí, ale mnohem snadněji se používají. Řadíme sem všechny peněženky na internetu, mobilní peněženky a peněženky v počítačích, které mají přístup k internetu.

Cold wallet – jde o peněženky, které nejsou připojeny na internet a k internetu je připojujeme, jen když chceme použít naše kryptoměny. Jsou bezpečnější, ale o něco méně praktické. Řadíme sem zejména populární hardware peněženky jako TREZOR či Ledger Nano S.

Chcete kryptoměny aktivně používat jako platidlo, je praktičtější používat Hot úschovny. Pokud je chcete dlouhodobě držet, je ideálně Cold Wallet. Ideální kombinace obou. Na mobilech jsou nejznámější peněženky Coinomi či Bread Wallet. Obě jsou dostupné pro Android i iOS.

Na počítačích je nejpopulárnější Electrum. Ta se dá použít na počítači, kteří není připojen k internetu, i jako vhodný cold úschovny.

Za nejbezpečnější řešení jsou však obecně považovány zmiňované hardware peněženky – na trhu jsou nejznámější TREZOR (Výrobcem je česká společnost SatoshiLabs) a Ledger Nano S.

Poslední diskutabilní a podle mnoha lidí ale i nejbezpečnější možností je papírová peněženka, kterou vám však jako nováčkovi nebudeme vysvětlovat a ani doporučovat. Existují zde totiž několik praktické rizika a proto je vhodná pouze pro pokročilejší.

UPOZORNĚNÍ:  Do peněženky odesílejte vždy jen kryptoměny, které jsou danou peněženkou podporovány. Například do peněženky pro Bitcoin odesílejte vždy jen Bitcoin (BTC). Pokud byste do peněženky určené pro bitcioiny odeslali kryptoměnu litecoin (LTC), vaše litecoiny by byly nenávratně ztraceny.

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bitcoin

[SOUHRN TÝDNE]: 10+ nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Výborné zprávy pro Bitcoin, který si získává stále větší respekt tradičních investorů, obrovský boom kolem DeFi či pochybné kroky burzy Binance. Je tu týdenní přehled TOP zpráv ze světa kryptoměn.

Bitcoin

Top zprávou tohoto týdne bylo oznámení šéfa firmy Microstrategy Michaela Saylora, že jeho firma koupila Bitcoin za dalších 175 milionů dolarů. Když k tomu přičteme investici 250 milionů dolarů ze srpna, tak tato firma celkově nakoupila už Bitcoin v hodnotě 425 milionů dolarů. Jak to popsal samotný Saylor, jeho firma už se nechtěla přihlížet tomu, jak ztrácejí jejich dolary na bankovním účtu reálnou hodnotu a rozhodli se proto převést majetek do Bitcoinu. Této mimořádně zajímavé zprávě jsme se věnovali v tomto článku, Ale rozebral ji podrobně i YouTube kanál Zaujalo ma v tomto videu:

,,Tomu se říká výborná reklama na Bitcoin !,” konstatoval zakladatel burzy Tyler Winklevoss poté, co se doslechl o tom, že centrální banka Velké Británie Bank of England nevylučuje zavedení záporných úrokových sazeb. Co to vlastně záporné úrokové sazby jsou a proč by to bylo pro Bitcoin velmi pozitivní, se dočtete zde.

Autor populárního Stock to Flow modelu (S2F model) PlanB v úterý prohlásil, že nastal čas, aby Bitcoin udělal prudší cenový pohyb směrem nahoru. Odůvodnil to ve tweetu, ve kterém ukázal update jeho “S2F modelu verze 1”. Podobný názor má i další častokrát citovaný kryptrader Michael van de Poppe. Více se dočtete zde.

Bitcoin si stále více získává respekt tradičních investorů. Naznačují to i vyjádření Jima Cramera v pořadu Mad Money na CNBC, který naznačil, že zvažuje investice jednoho procenta svého majetku do Bitcoinu.

Zakladatel a šéf Twitteru a firmy Square Jack Dorsey potvrdil, že zůstává věrným fanouškem Bitcoinu a vnímá ho jako budoucí peníze internetu na rozdíl od mnoha kryptoprojektů, které naznačují stejné ambice. ,,Nevidím, že by se na tom něco změnilo, ačkoli lidé budují jiné projekty, které chtějí dosáhnout tohoto potenciálu,” konstatoval.

Od vypuknutí pandemie koronaviru ztratilo 14 největších bank světa tržní kapitalizaci v hodnotě více než 635 miliard dolarů, což bylo v úvodu tohoto týdne více než trojnásobek celkové kapitalizace Bitcoinu a téměř dvojnásobek celé kapitalizace kryptotrhu.

Tokenizované Bitcoiny v DeFi projektech přesáhly hodnotu miliardy dolarů a zároveň roste trend, v rámci kterého se podíl takových Bitcoinů uzamčených v DeFi zvětšuje na úkor ostatních kryptoměn. Vyplývá to z dat DeFi Pulse. Více se dočtete zde.

Altcoiny

Denní transakce blockchainu Ethereum dosáhly nového rekordu, když v průběhu 17. září bylo realizováno na Ethereum 1 406 000 transakcí. Tomuto významnému novému milníku Ethereum a jeho důvodem (ale i následkem) jsme se věnovali v tomto článku.

Novým hitem kryptosektoru je investování do DeFi projektů, protože mnohé z nich dosahují nádherných zisků. Investice do DeFi je však zároveň mimořádně riziková a to hned z několika důvodů. Tématu toho, jak investovat do decentralizovaného financování, abyste se kompletně “nespálili,” jsme se věnovali v tomto článku.

DeFi projekty aktuálně fungují hlavně na blockchainu Ethereum, ale šéf největší kryptoburzy Binance Changpeng Zhao by byl rád, kdyby vývojáři stále více využívali pro tento účel i Binance Smart Chain, který je podle jeho slov s Erthereum kompatibilní a pro vývojáře přináší jedině výhody. Více se dočtete zde.

DeFi mezitím vzbuzuje rostoucí zájem regulátorů, nakolik podle analýzy firmy Cipertrace jde o skvělý nástroj, jak obcházet regulace. ,,DeFi jsou navrženy tak, aby fungovaly bez povolení, v kterékoli zemi a bez jakékoliv regulace. Ve výsledku se z DeFi může snadno stát útočiště těch, kteří perou peníze,” upozornila.

Kapitalizace stablecoinu Tether (USDT) překonala tento týden další významný milník v podobě překonání hranice 15 miliard dolarů. Je třeba zdůraznit, že v úvodu roku byla kapitalizace USDT jen 4 miliardy dolarů. Více o tocích Tetheru jiným peněženkami uživatelů a burzami, a o tom, čemu lze tento nárůst kapitalizace připsat, jsme se rozepsali v tomto článku.

Stablecoiny BUSD a USDC se staly podporovanými tokeny společnosti Dapper Labs, která stojí za průkopnickými hrami postavenými na Flow blockchainu jako jsou CryptoKitties a NBA TopShot. Oba stablecoiny tak mohou vývojáři integrovat do svých smart kontraktů a jejich her.

Měli byste vědět

 • Indície ze strany FATF (Finanční akční skupina), která má na starosti boj proti praní špinavých peněz, naznačují, že burza Binance se vícekrát úspěšně vyhnula regulačním předpisům tohoto orgánu tím, že od roku 2017 neustále mění své oficiální sídlo. Tématu jsme se věnovali zde.
 • Bahamy by mohly být první zemí, která oficiálně spustí svou kryptoměnu pod dohledem centrální banky. Takzvaný Sand Dollar by mohl být dostupný již v průběhu října.
 • Evropská unie chce do roku 2024 kompletní regulaci kryptoměn. Tématu jsme se věnovali zde.
Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Saylor vysvětlil, jak Microstrategy nakoupila bitcoiny za 425 milionů USD

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Michael Saylor Bitcoin

Horkým tématem posledních dní je rozhodnutí společnosti Microstrategy nakoupit další bitcoiny tentokrát v celkové hodnotě 175 milionů dolarů. Když k tomu připočtete 250 milionů dolarů, které firma Michaela Saylor nalila do Bitcoinu v první polovině srpna, dopracujete se k částce 425 milionů USD.

Jde o finance, které se tato firma zabývající se inteligentní analýzou firemních dat, cloud řešeními a mobilním softwarem, rozhodla investovat do Bitcoinu z důvodu, že už nedůvěřuje americkému dolaru a držení peněžních zásob na bankovním dolarovém účtu firmy jednoduše nepovažovala za dobrý nápad. Tomuto tématu se podrobněji věnovalo nové video YouTube kanálu Zaujalo mě, ve kterém se dozvíte více o tom, jak se měnil názor CEO této firmy Michaela Saylora až do momentu, kdy začal absolutně věřit v Bitcoin a přesvědčil o jeho výhodách i své kolegy.

Michael Saylor se díky tomuto rozhodnutí zviditelnil napříč celou kryptokomunitou a jeho rozhodnutí si pochopitelně všimli i mainstreamová média. Akcie firmy prudce stouply v obou momentech, kdy byla oznámena akvizice nových BTC (více ve videu).

Saylor včera vysvětlil, jakým způsobem firma tyto Bitcoiny nakupovala. Zajímavé je, že nešlo o žádný mimoburzovní nákup (OTC), ale aktivní obchodování na burze. ,,Abychom získali 16 796 BTC (oznámeno 14. září), nepřetržitě jsme obchodovali 74 hodin, přičemž jsme provedli až 88 616 obchodů. Průměrně jsme při každém obchodě nakoupili 0,19 BTC  každé 3 sekundy,” uvedl na Twitteru.

,,Při obchodování jsme každou minutu utratili průměrně 39 414 dolarů, ale kdykoliv během toho jsme byli připraveni utratit 30 až 50 milionů dolarů za pár sekund, pokud bychom měli štěstí a cena by klesla o jednu či dvě procenta,” doplnil.

Firma Microstrategy oznámila první nákup Bitcoinu 11. srpna (21 454 BTC) a druhý 15. září (16 796 BTC). Dohromady má tedy k dnešnímu dni oficiálně pod kontrolou 38 250 BTC. Investovala do nich celkem 425 milionů dolarů včetně poplatků a veškerých dalších nákladů spojených s jejich nákupem. Saylor řekl, že je plánuje držet dlouhodobě. Ve firmě totiž tvrdí, že právě přešli na nový “Bitcoin standard.”

Viz také video o největších kryptoměnách současnosti:

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

VIDEO: Výborné zprávy pro Bitcoin! Americká firma kupuje BTC za stovky milionů USD

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

zaujalo ma BTC

YouTube kanál Zaujalo ma se ve svém nejnovějším videu opět věnoval tématu kryptoměn. Tentokrát se dozvíte o zprávach, které se jeví být pro adopci Bitcoinu velmi pozitivně. První se týká akumulace Bitcoinu ze strany společnosti Microstrategy, která do něj investuje stovky milionů dolarů. Druhá zas souvisí s možností zavedení záporných úrokových sazeb britskou centrální bankou Bank of England.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Krypto zprávy dne (18.9.): Krok, který popularizuje Bitcoin, Tether, Uniswap efekt či Indie

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin rádio

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Kapitalizace Tetheru překonala 15 miliard USD. Většina USDT je ​​na Ethereum

Růst popularity DeFi sektoru výrazným způsobem přispěl k růstu kapitalizace největšího stablecoinu Tether (USDT). Ten v roce 2020 již stihl překonat magickou hranici 15 miliard dolarů a jen za poslední měsíc posílil o další tři miliardy. Kapitalizace Tetheru byla přitom v úvodu tohoto roku jen něco přes 4 miliardy dolarů. Firma Tether u příležitosti dosažení tohoto milníku upozornila na Twitteru na výše uvedená fakta a rovněž doplnila, že v současnosti je USDT nejstabilnější a nejlikvidnější kryptoměna na trhu. Více jsme se tomuto tématu věnovali zde.

Skvělá reklama na Bitcoin: Bank of England zvažuje záporné úrokové sazby!

Bank of England zvažuje zavedení záporné úrokové sazby a podle Tonyho Vayse si Bitcoinoví investoři nemohou přát nic víc, než právě zprávy tohoto typu. Zavedení poplatků lidem za to, že si šetří peníze v bankách, je pro Bitcoin nejlepší možnou reklamou. O možnosti, že by Bank of England opravdu zavedla záporné úrokové sazby, informovala ve čtvrtek agentura Bloomberg, která uvedla, že centrální banka Velké Británie je vůbec největší bankou na světě, která v současnosti připouští zavedení této možnosti. Více o této zajímavé tématu se dočtete zde.

Tomuto tématu se věnovalo i video YouTube kanálu Zaujalo mě:

 

BUSD a USDC přicházejí ke Dapper Labs

Společnost Dapper Labs, která stojí za průkopnickými hrami postavenými na Flow blockchainu, jako jsou CryptoKitties či NBA TopShot, implementuje do svého ekosystému podporu pro dva populární stablecoiny Binance USD (BUSD) a USDC. Tyto nové partnerství umožní vývojářům her integrovat do jejich decentralizovaných aplikací na Flow podporu pro digitální aktiva, které jsou vázány na americký dolar. ,,Věříme, že decentralizovaná zábava a hry budou hrát vedoucí úlohu při urychlování adopce kryptoměn. Naše partnerství s Dapper Labs a Flow povede k tomu, že BUSD se dostane do rukou milionům spotřebitelů,” pochválila si tuto spolupráci burza Binance. Firma Dapper mezitím uzavírá významné partnerství v oblasti herního průmyslu a také již v dubnu oznámila, že bude sdílet své technologické poznatky s vývojáři kryptoměny Libra od Facebooku. (cointelegraph.com)

“Uniswap efekt” generuje parádní výnosy pro nové tokeny

Firma Cross Angle informovala, že tokeny, které nejprve získaly trakci na Uniswap a až následně byly zalistované na centralizovaných burzách, byly v průměru schopny dosáhnout 208% výnosů. Jinak řečeno UnisSwap má v současnosti efekt podobný období, kdy bylo zárukou výnosů zalistování tokenů na burzách Coinbase či Binance. ,,Průměrná návratnost nejlepších projektů uvedených na Uniswap, které následně úspěšně skončily na centralizovaných burzách, je 20,8% (YFI, YFII, REN, RSR, ZAP, AMPL, OM, BAL, SNX, UMA). Jejich celková cena, objem, počet peněženek a počet aktivních peněženek zaznamenali dramatický nárůst. “

Zakáže Indie kryptoměny?

Možná jste postřehli informace o tom, že kryptoměny v Indii mohou být zcela zakázány. Tato možnost však není úplnou novinkou. Návrh zákona, který by kriminalizoval jakékoliv používání kryptoměn v této druhé nejlidnatější zemi, představil už loni ministr financí Bubhash Chandra Garg. Podle aktuálních informací, které přinesly místní zdroje a citoval je Bloomberg, se tím bude v nejbližší době zabývat federální kabinet a následně bude poslán do parlamentu k posouzení. Zatímco některá kryptomédia z Indie již píší o katastrofálním scénáři jiné zdroje říkají, že jde spíše o clickbaitové nadpisy s cílem zvýšit sečtělost, než samotnou realitu, která údajně k tomuto scénáři zatím tak blízko zdaleka není. Téma zákazu kryptoměn v Indii je stále otevřená a údajně není ani jedna ze stran blíže ke svému cíli – a tedy k jejich kriminalizaci nebo definitivní legalizaci. Jisté však je, že v Indii bude toto téma v nejbližších měsících horkým a významný je i pro zbytek kryptosveta, protože v Indii žije přes miliardu lidí.(Cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Skvělá reklama na Bitcoin: Bank of England zvažuje záporné úrokové sazby!

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin

Bank of England zvažuje zavedení záporné úrokové sazby a podle Tonyho Vayse si Bitcoinoví investoři nemohou přát nic víc, než právě zprávy tohoto typu. Zavedení poplatků lidem za to, že si šetří peníze v bankách, je pro Bitcoin nejlepší možnou reklamou.

O možnosti, že by Bank of England opravdu zavedla záporné úrokové sazby, informovala ve čtvrtek agentura Bloomberg, která uvedla, že centrální banka Velké Británie je vůbec největší bankou na světě, která v současnosti připouští zavedení této možnosti.

Motivem pro zvážení tohoto kroku jsou obavy o britskou ekonomiku pro Brexit a dopady pandemie koronaviru. Britská Libra po medializaci těchto zpráv klesla vůči hlavním měnám. Politici však zatím potvrdili, že odhlasovali udržení úrokových sazeb na úrovni 0,1%.

Kryptoměnová komunita reagovala na tyto zprávy optimisticky vzhledem k tomu, že pro Bitcoin, jehož držení nestojí nic, by to mohlo mít pozitivní efekt. ,,Wow! Bank of England debatuje o negativní úrokové sazbě. Kdyby toto přijali, zaplatili by vám za půjčení, “napsal na Twitteru Tyler Winklesoss, šéf burzy Gemini. ,,Nemohli jste si zaplatit lepší reklamu na Bitcoin, ale můžete si vzít jejich peníze a jít long s Bitcoinem.”

Tomuto tématu se věnovalo i video YouTube kanálu Zaujalo mě:

Podobně reagoval i Tone Vays, který si však nemyslí, že by stav došel do fáze, kdy by banky lidem za sebrání půjček platili. ,,Nemyslím si, že by došlo k tomu, že by vám nějaká banka platila za to, že vám půjčí peníze, ale je možné, že vám bude účtovat poplatky za držení peněz v bance. Co víc si může přát bitcoinový holder?”

Christopher Bendiksen, který je vedoucím výzkumu v strategii investic firmy Coinshares, upozornil na to, jaký archaický je způsob rozhodování o úrokové míře. ,,Jedna z nejdůležitějších věcí je určována hlasováním. Čtete dobře. V roce 2020 se 8 mužů ve středním věku a jedna žena sejdou několikrát ročně, aby určili cenu úvěru.”

Co jsou to záporně úrokové sazby

Zavedení záporných úrokových sazeb takříkajíc otáčí celý bankovní systém vzhůru nohama. Místo toho, aby vám banka platila za to, že peníze držíte na účtu, v takovém případě platíte bance vy. Dá se to chápat jednoduše i jako jakýsi poplatek za uskladnění vašich peněz. Naopak pokud si chcete od banky půjčit, v tomto případě byste neplatili úroky vy, ale banka vám. Je však třeba poznamenat, že záporné úrokové sazby jsou v současnosti spíše teorií, než běžnou praxí, přestože v průběhu posledního desetiletí s nimi experimentuje Evropská centrální banka, centrální banka Japonska. Jako první je zavedla v roce 2009 Centrální banka ve Švédsku.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bitcoin si získal respekt tradičních investorů. Podtrhují to vyjádření Cramera i krok Microstrategy

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Inštitúcie Bitcoin

Nedávný host relace Mad Money na CNBC Jim Cramer naznačil, že by mohl investovat jedno procento svého majetku do Bitcoinu. Uvedl to během diskuse s Anthonym Pomplianem.

Cramer je tak dalším známým investorem, který se staví relativně pozitivně směrem k Bitcoinu, který byl ještě nedávno z pohledu mnoha známých mainstream investorů označován za podvod, Ponziho schéma či bublinu.

Během zmíněné diskuse s Pomplianem na CNBC Cramer uvedl, že Bitcoin vnímá podobně jako zlato, tedy jako držitele hodnoty. ,,Lidé dost mluví o tom, jak mohou být kryptoměny hacknuté a tak podobně … ale víte co je opravdu špatně? Je to tehdy, když děti nenajdou vaše zlato. A to se mimochodem běžně stává. I to je důvod, proč začínám cítit potřebu vlastnit kryptoměny, protože se bojím obrovské inflace a nemám zatím žádné. Zlato bude v pořádku, nemovitosti budou v pořádku, ty zůstanou na místě. Myšlenka, že opravdu vydělám peníze .. sakra, já to zkusím s tím jedním procentem. “

Zvýšený zájem o Bitcoin mezi tradičními investory rozpoutal zejména miliardář Paul Tudor, který v úvodu roku uvedl, že investoval do Bitcoinu část svého majetku. Odůvodnil to tím, že se obává inflace a Bitcoin považuje za držitele hodnoty.

Jen včera 16. srpna výkonný ředitel společnosti Microstrategy Michael Saylor uvedl, že jeho firma vlastní už 38 250 BTC. Na základě současné hodnoty tedy drží v této kryptoměně majetek v hodnotě více než 400 milionů dolarů.

Příklady Cramera, Tudora či Saylor podtrhují, že velcí institucionální investoři se začínají na Bitcoin dívat stále více než na aktivum, které může ochránit hodnotu peněz v čase předpokládané inflace fiatových měn.

Mnozí tvrdí, že Bitcoin má všechny vlastnosti zlata a i několik výhod oproti němu. Bitcoin na rozdíl od zlata má totiž pevně určené konečné množství (u zlata nikdo netuší, kolik ho na světě opravdu existuje), a zároveň je snadno dělitelný a převoditelný.

Cramer v diskusi na CNBC také upozornil, že držení fyzického zlata považuje za relativně nebezpečné. ,,Je nebezpečné, protože se dá ukrást, je nebezpečné, protože se ho bojíte vybrat z banky, je nebezpečné, protože můžete zapomenout, kde jste ho dali,” uvedl.

Držení bitcoinu také přináší určitá rizika. Je třeba dbát na to, aby se drželi správné a tedy nikoli na burzách (které mohou být hacknuté, zkrachovat a podob.) A aby byly vaše privátní klíče v bezpečí. Způsob, jak správně držet kryptoměny, rozebral YouTube kanál Zaujalo ma:

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bitcoiny tokenizované v DeFi přesáhly hodnotu miliardy dolarů

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin DeFi

V rámci DeFi projektů postavených na Ethereum byly již tokenizované Bitcoiny v celkové hodnotě převyšující jednu miliardu amerických dolarů. Zajímavé je, že stejná dolarová hodnota uzamčených mincí v DeFi projektech platila před čtyřmi měsíci pro kompletní DeFi trh.

DeFi Pulse, která podrobně zkoumá dění v tomto rychle se rozvíjejícím trhu, uvedla, že v DeFi projektech je uzamčených už zhruba 98 300 BTC v hodnotě 1,05 miliardy USD. Tokenizované byly skrz protokoly jako jsou Lightstream Network od Blockstreamu. Bitcoiny uzamčené v DeFi aktuálně tvoří přibližně 12% celé kapitalizace DeFi sektoru s hodnotou 8,57 miliardy USD.

Tento milník ilustruje zvyšující se popularitu protokolů postavených na Ethereum, které slouží ke generování pasivních výnosů, mezi hodlery Bitcoinu. Zajímavým zjištěním je také růst podílu Bitcoin uzamčených v těchto projektech. Před čtyřmi měsíci totiž Bitcoin tvořilo pouze 4,7% všech mincí, zatímco v současnosti je to již zmíněných 12%.

Zajímavé je také srovnání s Lightning Network, který od svého spuštění v březnu 2018 přilákal pouze 1100 Bitcoinů v hodnotě 11,5 milionu dolarů. Lightning Network je přitom podle značné části kryptokomunity nejlepší možností, jak vyřešit problém škálování Bitcoinu.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Analytik PlanB: Nastal čas, aby šel Bitcoin nahoru!

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-rast

Známý kryptotrader PlanB, který je autorem mimořádně populárního stock-to-flow modelu (S2F model) tvrdí, že nastal čas, aby Bitcoin zahájil další výrazný růst své hodnoty.

Naznačil to ve svém včerejším tweetu, ve kterém publikoval update k “S2F modelu verze 1”: ,,Toto je časový model 2019 založen pouze na historických datech Bitcoinu (nebyla použita žádná data o zlatě, stříbře, diamantech, pozemcích atd ..). Určitě vidíte skok v tomto modelu v čase halvingu (bílá čára), který koresponduje s poklesem v SF2 multiple modelu (bílé tečky). Nastal čas jít nahoru.”

Původní SF2 model se liší od nejnovějšího modelu cross-asset (S2FX modelu), který obsahuje různé makro faktory. Do roku 2024 predikuje cenu Bitcoinu 288 tisíc dolarů.

Od květnového halvingu začal dělat Bitcoin na výše uvedeném modelu “červené tečky”, čímž zatím naplňuje očekávání, ačkoli ne úplně totožným způsobem jako po halvingu 2016. PlanB se však domnívá, že vše jde podle plánu a na základě grafu usuzuje, že nyní přijde období , kdy půjde cena nahoru.

Známý tržní analytik Michael van de Poppe také vidí v rámci své technické analýzy podobný vzorec, který naznačuje, že Bitcoin je ve stejné fázi jako byl v roce 2016. ,, Pokud chcete porovnat období a tržní cykly, současný stav trhu je srovnatelný s rokem 2016, “uvedl v pondělí na Twitteru. ,,Pomalu se brousíme směrem nahoru s dlouhými obdobími konsolidace do stran. V roce 2016 jich bylo několik. V roce 2020, 2021 je pravděpodobné, že se také několika takových dočkáme.”

Vzorci od PlanB je vyčítáno, že řeší pouze nabídku, avšak ne poptávku. PlanB však na obhajobu odpověděl i na otázku, jaké zdroje zajistí, aby se Bitcoin dostal na cenu 100 000 dolarů. ,,Budou to stříbro, zlato, země se zápornými úrokovými mzdami, země s dravými vládami, miliardáři a milionáři, kteří si zajišťují majetek proti kvantitativnímu uvolňování (QE) a institucionální investoři.”

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Na poklesu Bitcoinu mají aktuálně podíl i jeho těžaři

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin ťažba

Bitcoin při včerejším pokusu přiblížit se ceně $ 11 000 selhal a z hodnoty kolem 10 600 dolarů byl náhle sražen k ceně přibližně 10 200 USD. Pokles, který se udál v průběhu devíti hodin, se připisuje zejména prodejnímu tlaku, který aktuálně vytvářejí na Bitcoin jeho těžaři.

Že za současným oslabováním Bitcoinu jsou mineři, naznačují i ​​on-chain data z BTC blockchainu. Právě těžaři jsou z logických důvodů jedním ze dvou hlavních a neodmyslitelných zdrojů prodejního tlaku na trhu s kryptoměnami. No a když se rozhodnou, že přistoupí k prodeji nově vytěžených BTC, vytvářejí tím na něj obrovský tlak.

Analytická firma Glassnode tvrdí, že příliv kapitálu, který míří od těžařů BTC na burzy, dosáhl pětiměsíčního maxima. Předchozí nárůst byl zaznamenán v polovině srpna, kdy cena dosáhla svého maxima nad 12 000 USD. Následně přišla okamžitá korekce na 10 000 USD, což také tehdy potvrdilo, že mineři v době, kdy posílají své BTC na burzy, ho dokáží opravdu relativně rychle dumpnout.

GRAF: Příliv nových Bitcoinů na burzy od těžařů BTC:

Prodej Bitcoinů umožňuje těžařům pokrýt náklady na jejich práci. V předchozích měsících část těchto BTC od nich skupovali přímo institucionální investoři, ale když poptávka institucí klesá, těžaři posílají BTC přímo na burzy, kde dokáží cenu ovlivnit výrazněji.

Významné mining pooly mají pochopitelně vlastní strategii prodeje Bitcoinu a také si dobře uvědomují, že nemohou prodávat BTC neuváženě. Jejich výdělek je totiž přímo závislý na hodnotě BTC v dolarovém vyjádření a jinak řečeno i v nejlepší zájem těžařů je, aby cena BTC z dlouhodobého hlediska rostla.

Zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (14.9.): Udrží bitcoin cenu 10 000 USD?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Analýza Bitcoin

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Celý minulý týden byl pro kryptoměnové spekulanty časově náročný, protože jsme museli po prudkém sražení sledovat konsolidační strukturu, abychom byly ve střehu, kdyby se tvořil bart pattern, nebo naopak by konsolidace potvrdila otáčení trendu a šli bychom až k 9 000 USD.

BTC/USD

Bitcoin nyní čeká na chování indexů a podle nich bude pokračovat. Je velmi složité nyní řešit pokračování indexů, neboť počet nakažených koronaviru roste a indexy zatím nijak prudce nereagovaly, jako kdyby to už dávno očekávaly. Já jsem stále zastáncem dalšího sražení bitcoinu směrem dolů k 9 000 USD, ale shorty zatím otevírat nebudu. Pokud se rozhodnu otevírat shortové obchody, tak jedině na průrazu jasného shortového patternu.

Analýza BTC/USD

Analýza BTC/USD

Dominance bitcoinu

I přestože mají červené svíce ještě vyšší objemy, tak zelené odrazy jsou již zřejmé. Můžeme ještě chvíli pokračovat poklesem až k těm 58%, ale i tak očekávám retestování rezistence na 62 % před závěrečným sestřelem dominance.

Analýza dominance bitcoinu

Analýza dominance bitcoinu

Kapitalizace kryptoměn

Na tomto grafu vidíme opak o proti bitcoinu. Objemy rostou a bude rozhodující, jestli se dostaneme přes horintální červenou přímku. Právě ta rozhodne o tom, zda končí medvědí vlajka, nebo budeme pokračovat v růstovém trendu. Víkendové sražení totiž nebylo příjemné. Opravdu si zde nejsem jistý a budeme muset počkat na další vykreslení.

Analýza kapitalizace kryptoměn

Analýza kapitalizace kryptoměn

Kapitalizace altcoinů

Zde jsme v podobné situaci jako kapitalizace všech kryptoměn. Jen bych chtěl ukázat na CCI indikátor, který právě o víkendu byl hodně sražený a tudíž altcoiny opravdu mají dobrý prostor pro růst. Já jsem ovšem stále negativní na aktuálním trhu a vyčkávám.

Analýza kapitalizace altcoinů

Analýza kapitalizace altcoinů

Závěr analýzy

Pokud jsi pečlivě přečetl aktuální víkendový výhled, tak jsi zjistil, že si opravdu nejsem jistý, co se bude tento týden dít. Netuším, jak budou tento týden reagovat indexy na rozjíždějící se exponenciální nárůsty nakažených koronaviru – to se musí projet v HDP a tím pádem v jisté recesi. Zajímavé je to, že podle teorie by indexy měly o půl roku předpovídat chování HDP (HDP klesá a indexy jedou ATH). Do toho bitcoin, který jede korelovaně s indexy. Čeká se! A proto budu čekat i já s dalšími nákupy bitcoinu i dalších kryptoměn.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-