Connect with us

Bitcoin

Návod jak koupit Bitcoin nebo další kryptoměny a co s nimi dělat

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Ako kúpiť Bitcoin

Tento návod je určen pro začátečníky, kteří se rozhodli, že chtějí vlastnit reálný Bitcoin (BTC), respektive jiné kryptoměny. Rovněž je určen pro nováčky, kteří chtějí s kryptoměnami aktivně obchodovat na burze.

TIP: Pokud chcete jen spekulovat nad hodnotou kryptoměn a nemáte potřebu je vlastnit přečtěte si tento článek

UPOZORNĚNÍ: Investice do kryptoměn jakýmkoliv způsobem je rizikové, jejich cena se může náhle změnit různými směry. Investujte do kryptoměn vždy jen tolik, kolik si můžete dovolit ztratit. V žádném případě si neberte na investici do kryptoměn půjčky.

KOUPĚ KRYPTOMĚN

Pokud jste se rozhodli, že chcete reálně vlastnit Bitcoin či jiné kryptoměny a že s nimi chcete manipulovat, tedy obchodovat s nimi na burzách, nebo je použít jako platidlo, budete muset jako první splnit tyto dva úkoly:

 • Zvolit způsob, jak si je koupit
 • Vytvořit peněženku, kqm si je pošlete

Jelikož je tento článek určen především pro začátečníky, doporučujeme, abyste zvolili pro první nákup kryptoměn nejjednodušší a zároveň bezpečnou cestu, kterou je americká kryptosměnárna Coinbase, jejímž prostřednictvím zvládnete obě úlohy najednou.

300x250

Coinbase - top zmenáreň na kúpu a predaj Bitcoinu

Dalšími doporučenými možnostmi, pokud již máte vlastní peněženku pro Bitcoin, nebo si ji plánujete vytvořit, jsou léty ověřená česloslovenská směnárna SimpleCoin (recenze zde) nebo nová slovenská kryptosměnárna KryptoTop (recenze KryptoTop).

SimpleCoin - spoľahlivý československý predajca kryptomien KryptoTop banner

Kryptoměny na Coinbase: Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Bitcoin Cash (BCH), Ox (ZRX), Basic Attention (BAT), Zcash (ZEC), Ripple (XRP), Stellar Lumens (XLM)

Kryptoměny na SimpleCoin: Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Ripple (XRP)

Kryptoměny na KryptoTop:  Bitcoin, Bitcoin Cash, Dash, EOS, Ethereum Classic, Ethereum, Gnosis, Litecoin, Augur, Stellar (XLM), Monero, Ripple (XRP), Zcash, Cardano (ADA) a QTUM

Výhody Coinbase:

 • Poskytne vám možnost koupě Bitcoinu a dalších popredních kryptoměn včetne Litecoin, Ethereum, Ethereum, Bitcoin Cash či XRP převodem SEPA nebo platební kartou
 • Automaticky vám poskytne první peněženku, kde se vámi koupená kryptoměna odešle
 • Podle ratingu IcoRating je Coinbase nejbezpečnější kryptosměnárnou na světě. Podle informace z roku 2019 má pojištěny hot Wallets do hodnoty 225 milionů dolarů. Většinu kryptoměn má však bezpečně uloženou na cold Wallets.
 • Pokud použijete před registrací tento link a nakoupíte přes Coinbase kryptoměny v hodnotě alespoň 100 dolarů, dostanete bonus 10 dolarů (přibližně 8 eur). Stejný bonus dostane i naše stránka.
 • Coinbase má vlastní burzu Coinbase Pro, na kterou si můžete odeslat kryptoměny z vaší peněženky na Coinbase s nulovým poplatkem
 • Coinbase je rychle rozvíjející se společnost, která se již plnohodnotně zaměřuje i na institucionálních investorů
 • Hodnota Coinbase byla v říjnu 2018 oceněna na 8 miliard dolarů (CNN). Je jedním z nejrychleji se rozvíjejících startupů v USA

Rozhodli jste se pro Coinbase? Pokud ano, pročtěte si dva důležité návody, které jsme pro vás napsali:

Návod jak si vytvořit účet na Coinbase a verifikace
Návod jak na Coinbase koupit kryptoměny a odeslat je dále

Zvažujete i jiné kryptosměnárny? Podívejte se na naše hodnotení nejznámejších kryptosměnáren.

CO CHCETE S KRYPTOMĚNAMI DĚLAT?

Čo chcete s kryptomenami robiť?

Pokud jste zvládli první krok, už reálně vlastníte nějaké kryptoměny. Nyní se musíte rozhodnout co dál.

Možnosti jsou:

A: Chci koupit další kryptoměny, které nejsou v nabídce na Coinbase ani na SimpleCoin a bezpečně je uložit

B: Chci s kryptoměnami aktivně obchodovat na kryptoburze (trading)

C: Chci kryptoměny bezpečně držet (Hodl) a čekat na jejich budoucí cenový vývoj

Možnost A – kupujeme další kryptoměny

Musíte zamířit na kryptoměnovou burzu, která nabízí kryptoměny, které si chcete koupit. Většina burz nenabízí možnost přímé koupě dané kryptoměny za dolary či eura. To však není problém, protože pokud už máte koupený Bitcoin na Coinbase, můžete jej odeslat na tuto burzu a za Bitcoin nakoupit kryptoměny, které chcete vlastnit. Pak si je musíte z burzy odeslat do vašich peněženek, ke kterým máte privátní klíče. O tom píšeme v textu k MOŽNOSTI C.

Možnost B – obchodujeme

Stejně jako v případě Možnosti A musíte jít na kryptoměnovou burzu. Naše hodnocení burz s kryptoměnami naleznete zde. Na větších kryptoměnových burzách se nacházejí stovky kryptoměn, se kterými můžete obchodovat vůči hodnotě Bitcoinu (BTC). Na největších burzách jsou dostupné i možnosti obchodování vůči Ethereum (ETH), americkému dolaru či takzvaným stable Coin (nejznámější je USDT), které mají kopírovat aktuální hodnotu dolaru.

Binance - svetová burza s kryptomenami

Pro MOŽNOST A a MOŽNOST B musíte být registrován na kryptoburze. Těch je mnoho, ale my doporučujeme burzu Binance, která je velmi populární, nabízí obrovský výběr kryptoměn a uživatelsky je příjemná. Také má přehlednou a rychlou mobilní aplikaci. Binance je velmi rychle se rozvíjející společnost, která spouští decentralizovanou burzu Binance DEX, která bude využívat na transakce Binance Coin, což je populární kryptoměna vydána přímo touto burzou. Binance má také vlastní směnárnu Binance Jersey a umožňuje nákup kryptoměn platební kartou přímo přes burzu. Pokud jde o bezpečnose, Binance nabízí odměnu 250 tisíc dolarů (v hodnotě kryptoměny Binance Coin) za poskytnutí informácí o každém hackrovi, který se pokusí burzu napadnout a pro tyto důvody vyčlenila bokem 10 miliónů dolarů (v hodnote Binance Coin).  Důležité je však vědět, že když jsou vaše kryptoměny přímo na burze, bez ohledu na to či jde o Binance, Bittrex, či jnou burzu, nikdy nejsou přímo vaše. Burzy jsou napadnutelné hackry. Proto se všeobecně doporučuje, aby nebyli úschovnou pro kryptoměny. Jinak řečeno mějte na nich jen ty kryptoměny (resp. jejih část), s kterými aktívně obchodujete. Pokud kryptoměny jen držíte, odešlete si je do peněženky, ke které máte privátné klíče (víc v texte k MOŽNOSTI C). Pozor, každou kryptoměnu je třeba odeslat do peněženky pro ní určenou. Takže Bitcoin do peněženky pro Bitcoin, Litecoin do peněženky pro Litecoin a podobně. Když oděšlete omylem Bitcoin do peněženky pro Litecoin, vaše bitcoiny budou nenávratně pryč.

Možnost C – “hodlujeme”

Hodl - stratégia dlhodobého držania kryptomien

Pokud máte nakoupené kryptoměny, ale neplánujete s nimi dále obchodovat, čili je chcete jen držet (hodlají), nebo používat jako platidlo, nejbezpečnějším způsobem jejich úschovy je mít je v peněženkách, ke kterým máte privátní klíče. Takovou peněženkou například není peněženka Coinbase, protože k ní privátní klíč nemáte. To znamená, že pokud by teoreticky Hackl Coinbase, můžete přijít i o vaše kryptoměny. Coinbase je pravděpodobně nejbezpečnější kryptosměnárnou současnosti a přestože je pravděpodobnost “hacku” malá, tuto informaci třeba uvést. Totéž platí, kdybyste drželi kryptoměny přímo na jakékoliv centralizované burze.

PENĚŽENKY PRO KRYPTOMĚNY

Peňaženky pre kryptomeny - aké poznáme?

“Skutečné” peněženky, tedy ty, ke kterým máte privátní klíče, rozdělujeme na:

Hot wallet – jde o peněženky, které jsou neustále připojeny na internet. Díky tomu hrozí o něco větší nebezpečí, ale mnohem snadněji se používají. Řadíme sem všechny peněženky na internetu, mobilní peněženky a peněženky v počítačích, které mají přístup k internetu.

Cold wallet – jde o peněženky, které nejsou připojeny na internet a k internetu je připojujeme, jen když chceme použít naše kryptoměny. Jsou bezpečnější, ale o něco méně praktické. Řadíme sem zejména populární hardware peněženky jako TREZOR či Ledger Nano S.

Chcete kryptoměny aktivně používat jako platidlo, je praktičtější používat Hot úschovny. Pokud je chcete dlouhodobě držet, je ideálně Cold Wallet. Ideální kombinace obou. Na mobilech jsou nejznámější peněženky Coinomi či Bread Wallet. Obě jsou dostupné pro Android i iOS.

Na počítačích je nejpopulárnější Electrum. Ta se dá použít na počítači, kteří není připojen k internetu, i jako vhodný cold úschovny.

Za nejbezpečnější řešení jsou však obecně považovány zmiňované hardware peněženky – na trhu jsou nejznámější TREZOR (Výrobcem je česká společnost SatoshiLabs) a Ledger Nano S.

Poslední diskutabilní a podle mnoha lidí ale i nejbezpečnější možností je papírová peněženka, kterou vám však jako nováčkovi nebudeme vysvětlovat a ani doporučovat. Existují zde totiž několik praktické rizika a proto je vhodná pouze pro pokročilejší.

UPOZORNĚNÍ:  Do peněženky odesílejte vždy jen kryptoměny, které jsou danou peněženkou podporovány. Například do peněženky pro Bitcoin odesílejte vždy jen Bitcoin (BTC). Pokud byste do peněženky určené pro bitcioiny odeslali kryptoměnu litecoin (LTC), vaše litecoiny by byly nenávratně ztraceny.

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Analýzy

Analýza Bitcoinu (4.4.): Čeká nás krvavý týden na kryptoměnách?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-curaj

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Na cenách bitcoinu kolem 6 800 USD všichni netrpělivě čekáme, zda konečně přijde korekce na bitcoinu. Bitcoin totiž od svého dna ušel kolem 80 % během několika týdnů. Tento růstový pohyb, který rovněž přepálil pohybové indikátory by měl být následující týden potrestán.

Analýza BTC/USD

Analýza BTC/USD

300x250

Prvně se vytvořila rising wedge, kde došlo k propálení směrem dolů, ovšem s poměrně nižšími objemy, než jsem čekal. Býci těchto nižších objemů využili a vytáhli na sílu bitcoin opět až k rezistenci. Na rezistenci můžeme vidět pinbarové odmítnutí a pak zpětný dojezd a opět silné odmítnutí. Víkendové dojezdy jsou ještě býčí – celkově orderbook binance/bitmex je ještě stále v býčí náladě. Proto se nyní čeká na silné shortové market příkazy, protože limitky tam nejsou.

Důvody poklesu ceny

 1. Pohybové indikátory na denním a 4hodinovém časovém rámci jsou přepálené a potřebují zdravou korekci
 2. Na denním grafu vzniká na CCI dvojitá bearish divergence
 3. Rising wedge už zpomalil růst ceny bitcoinu
 4. Rezistence na 6 800 USD několikrát nepřekonána
 5. Od začátku dubna růstové pohyby umělé na sílu

Korelace s indexy

Já kromě bitcoinu obchoduji ještě ropu, zlato a americký nasdaq a právě sleduji chování bitcoinu právě s těmito tradičními komoditami a akciovými indexy. Je to pro mě velmi důležité, protože tak sleduji, jestli se bitcoin stává komoditou, která by mohla být záchranným přístavem. Při posledním výstřelu ropy šel vlastně bitcoin spolu se zlatem ihned nahoru po Trumpovo konferenci.

Nasdaq

Nasdaq

Posledních 48 hodin vidím poměrně výrazný odklon korelace s indexy, kde hlavně v pátek bitcoin rostl a americký Nasdaq klesal. Na obrázku je podobná rising wedge, kde právě Nasdaq udělal korekci na PoC, ale bitcoin nikoliv. Bitcoin by nyní měl udělat ten zpětný pohyb dolů také, protože v týdenním horizontu se ve svých pohybech srovnávají.

Závěr analýzy

Z těchnické analýzy jsem si hodně jistý následujícím červeným týdnem na bitcoinu. Ovšem je potřeba si uvědomit, že bitcoin nemá likviditu a velcí hráči si kord v této době chodí pro velmi vzdálené stopky. Nepotřebují tak vysoký kapitál, aby s trhem pohnuli. Takže může přijít nějaká prasárna, jako třeba vypnutí celé horní rezistence! Rozhodně počítám, že velcí hráči vyberou zisky z tohoto růstu.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Krypto zprávy dne (3.4.): Bitcoin dopadl lépe než S&P, Čína a nezaměstnaní

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin dolár

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale vývoj neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Počet lidí v USA bez práce rekordně stoupá, ale Bitcoin vytvořil 7-denní maximum

Bitcoin udělal další poměrně nečekaný cenový pohyb, když z hodnoty kolem 6200 dolarů vypálil nad 7000 USD a následně se stabilizoval kolem ceny 6800 USD (v době psaní článku), čímž vytvořil své sedmidenní cenové maximum. Stalo se tak v den, kdy USA potvrdilo další rekordní nárůst počtu nezaměstnaných. Více se dočtete v tomto článku.

Bitcoin koreloval s akciemi, ale dopadl lépe než oni

Nová studie analytické odnože burzy Biance – Binance Research, informovala, že Bitcoin zaznamenal v prvním čtvrtletí 2020 mírnou pozitivní korelaci s americkými akciemi. V překladu to znamená, že zatímco Bitcoin klesl ve srovnání s předchozím čtvrtletím, tedy 4. čtvrtletím 2019, o zhruba 10%, akcie S&P se propadly až o 19%. Nejlépe však dopadlo zlato a státní dluhopisy, které neprokázaly žádný vztah, čili korelaci s jinými trhy. Rostly o 8 a 23%. Binance Research tvrdí, že ačkoli Bitcoin koreloval s akciemi, jeho vysoký korelační koeficient zůstává ve střednědobém až dlouhodobém horizontu velmi nepravděpodobný.(Cointelegraph.com)

Tron uzavřel partnerství s Refereum. Odmění lidi za streamování her

Blockchain platforma Refereum, která odměňuje uživatele za zapojení do streamování her, uzavřela partnerství s Tronem. Prostřednictvím ní bude vyplácet svým uživatelům odměny v podobě kryptoměn Tron (TRX) a BitTorrent (BTT). Více se dočtete zde.

Nadace Stellar věnuje 2 500 000 XLM charitativním organizacím

Nadace Stellar Develomplent Foundation se zavázala, že poskytne 2,5 milionu tokenů XLM, které věnuje šesti neziskovým organizacím na boj proti koronaviru. V přepočtu na dolary jde o více než 100 000 USD. Tuto iniciativu odstartuje darováním 100 000 XML každé jedné z nich. ,,Jsme v dobrém postavení, protože jsme v tomto období ve stabilní situaci, máme silnou rozvahu a máme i rezervy XLM, proto chceme podpořit co nejvíce iniciativ během tohoto nelehkého období, které je pro mnoho lidí velmi náročné,”uvedla nadace stojící za vývojem kryptoměny XLM. Mezi 6 podporovaných organizací, které dostanou tyto dotace, patří UNICEF, Tor Project, Heifer International, Watsu, Freedom of Press a Women Who Code.(Cointelegraph.com)

300x250

Jak reálné je číslo o počtu blockchain firem v Číně?

V Číně prý existuje více než 35 tisíc společností, které mají v popisu své činnosti uvedené i slovo blockchain. Podle společnosti Tianyacha, která se zabývá obchodními údaji čínských firem, jich existuje jen v provincii Guangdong více než 20 000. Zároveň se však domnívá, že přibližně 70% z nich už s blokchainem nepracuje, nebo dokonce nikdy vůbec nepracovalo. Věří se totiž, že mnohé společnosti se rozhodly zakomponovat toto slovo do svého podnikání, aniž opravdu vyvíjely věci související s touto technologií. Jejich motivace mohla být čistě marketingového charakteru. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku. 

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Počet lidí v USA bez práce rekordně stoupá, ale Bitcoin vytvořil 7denní maximum

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin nezamestnanosť

Bitcoin udělal další poměrně nečekaný cenový pohyb, když z hodnoty kolem 6200 dolarů vypálil nad 7000 USD a následně se stabilizoval kolem ceny 6800 USD (v době psaní článku), čímž vytvořil své sedmidenní cenové maximum.

Zajímavé je (ačkoli to nechceme dávat do přímého spojení, protože na to neexistují žádné důkazy), že se tak stalo ve stejný den, kdy USA potvrdilo, že za minulý týden přišlo v této zemi o zaměstnání 6,65 milionu lidí, což je zhruba dvojnásobek toho, než počet z předchozího týdne (3,3 milionu lidí). Ten byl mimochodem také rekordní. Dokonce až čtyřnásobně vyšší, než rekord z roku 1982, kdy na začátku března žádalo o podporu méně než 300 tisíc lidí. Kromě Bitcoinu, který v tento den posílil, se dařilo i státním dluhopisům. Dolar zůstal bez výraznějších změn, ale akcie zareagovaly oslabením.

Pokud jde o vyhlídky pro Bitcoin, známý trader Filb Filb po zvýšení ceny na 6800 USD uvedl, že prvním krokem bude udržet denní svíčku nad touto úrovní. Upozornil, že špatnou zprávou je pokles volume, naopak slibně se jeví fakt, že se vytváří na grafu již čtvrté vyší minimum, což může být náznak síly býků. Přesto konstatoval, že stále neexistuje dost ukazatelů na to, aby věřil v dlouhodobější cenový růst.

Max Keizer, který je známý svými šokujícími bitcoinovými předpověďmi, vyjádřil myšlenku, že zatímco v současné krizi se budou bohatí orientovat na investice do zlatých rezerv, laičtí malí investoři, kteří se k zlatu nedostanou, půjdou hromadně do Bitcoinu: ,, Pamatujte si: Miliardáři myslí na zlato a stříbro tak, jako nezaměstnaní myslí na toaletní papír! ”

Twitter kanál @Bitcoin s milionem followerů upozornil: ,,Bitcoin je nezbytnost, protože peníze jsou nezbytností a fiaovét měny jsou rozbité. ”

300x250

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Token PornHubu a odhalen Satoshi Nakamoto. Včerejší den patřil žertům

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

1april

Přestože tento rok neprobíhá zcela podle představ, a to nemluvíme jen o vývoji cen kryptoměn, na prvního dubna byl internet tradičně plný různých fórků. Výjimkou nebyly ani vymyšlené úsměvné zprávy na webech zabývajících se kryptoměnami.

Snad nejzdařilejší fórek udělal portál CoinMarketCap, o kterém jsme informovali i v tomto článku. Nejnavštěvovanější web s cenami kryptoměn totiž zařadil na první pozici nejcennějších kryptoměn tokenizovaný toaletní papír.

Portál CryptoPotato zas zveřejnil “nostradamovu” zprávu, kde údajně zakladatel Bitcoinu Satoshi Nakamoto předpověděl vypuknutí koronaviru již v bitcoinovém whitepaperu napsaném v roce 2008.

Kryptopeněženka Trust Wallet na Twitteru a portál financemagnates.com zveřejnily dvě různé verze zpráv potvrzující, že záhadným tvůrcem Bitcoinu je kontroverzní australský podnikatel a vědec Craig Wright, který sám o sobě prohlašuje, že je Satoshi Nakamoto (ale nikdo mu nevěří).

ChangeNow zas přinesl informaci, že Satoshi Nakamoto se vrátil na scénu (naposledy jsme o něm slyšeli v roce 2011) a brzy se zúčastni rubriky Ask me Anything, ve které mu budou moci lidé klást své otázky.

300x250

Pobavila i burza Bitfinex, která oznámila, že začne prodávat své energetické drinky pro trading.

No a výborně jsme se zabavili i na fórku portálu BeInCrypto, který si vymyslel, že PornHub vydává vlastní token PORN, který bude fungovat na konceptu “Proof of Jerk” (překlad si určitě dokážete domyslet).

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Vitalik Buterin: Bitcoin nebyl vždy digitálním zlatem

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Vitalik Buterin Bitcoin

Zakladatel kryptoměny Ethereum Vitalik Buterin měl včera na Twitteru menší výměnu názorů s bitcoinovým developerem ze společnosti Blockstream Zackem Voellem. Buterin ho upozornil, že Bitcoin nebyl vždy digitálním zlatem, jak to Voell prezentuje.

,,Připojil jsem se k bitcoinové éře v roce 2011 a tehdy si pamatuji jednoznačnou náladu, že Bitcoin byl v první řadě považován za peer-to-peer hotovost a ne druhé zlato,” upozornil Voella.

Buterinův názor, že Bitcoin byl původně navržen jako online platidlo, je podporován mnoha odborníky a co je nejpodstatnější, odráží se od samotného Bitcoin whitepaperu, který publikoval záhadný Satoshi Nakamoto v roce 2008.

Hned v prvním řádku whitepaperu je napsáno: ,,Čistě elektronická verze peer-to-peer by umožňovala online platby přímo z jedné strany na druhou bez přechodu přes finanční instituci.”

V současné době se však stále více lidí přiklání k tomu, že Bitcoin má blíže k zlatu, než ke tomu, aby se stal platebním prostředkem na dennodenní využití. Vděčí za to své vzácnosti (nikdy ho nebude více než 21 milionů), ale i tomu, že jeho cena je velmi volatilní.

300x250

Potřebné je uvést, že zlato je sice vzácné a cenné, ale jako každodenní transakční měna je nevhodné. Nelze ho totiž snadno přenášet a je nepoužitelné na mikroplatby, pokud nejsou zpracovávány pod dohledem obrovské centralizované sítě, s čím zas souvisí transakční poplatky. Z části jsou tyto vlastnosti zlata podobné i Bitcoinu, který má problémy se škálovatelností, čili propustností transakcí. Pokud by ho dnes začali lidé používat jako běžný platební prostředek, síť by se zahltila, transakce by trvaly dlouho a byly by drahé. I z toho důvodu začaly vznikat Fork Bitcoinu například Bitcoin Cash, jejichž cílem bylo tento problém řešit.

Výhodou Bitcoinu zůstává jeho decentralizovanost, které se zřejmě nemůže v současnosti rovnat žádná jiná kryptoměna. Zda se jednou stane běžným platebním prostředkem je velmi sporné. Musíme konstatovat, že v současnosti je v kurzu více názor, že pokud uspěje, tak spíše než cenná komodita.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (2.4.): Sledujeme modrou a červenou trendovku

Trader 2.0

Zveřejněno

on

analyza-trader20

Tradiční čtvrteční analýzu Bitcoinu, dominance Bitcoinu na trhu s kryptoměnami a altcoinového marketcapu vám přinášejí studenti trading univezity Trader 2.0.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Od začiatku tohto týždňa sme sa pohybovali na hladine približne 6450 dolárov odkiaľ včera v priebehu dňa začala cena klesať kde sme sa dostali na cenu približne 6130 dolárov. Ako môžeme vidieť momentálne z 4H grafu, z tejto hladiny prišiel v noci odraz od modrej trendovky, kde sme znovu vystúpali knotom dokonca na cenu 6750 dolárov. Momentálne je to taká horská dráha.

Pevne verím, že mnohí z vás obľubujú takéto zábavné atrakcie, ale čo sa týka tradingu a technickej analýzy, tieto pohyby sú veľmi obtiažne predikovateľné a vcelku zložité na analýzu. Každopádne, pozrime sa na ďalší možný vývoj.

Momentálne je pre nás stále najdôležitejšia červená tredovka, ktorú sa nám podarilo cez víkend preraziť. Často po prerazení takejto ostrejšej trendovky má graf tendenciu otestovať predchádzajúce swing high. To je to, čo momentálne môžeme sledovať na grafe. Možností na ďalší pohyb máme teraz ale viac.

300x250

Prvá možnosť je odraz z vyznačenej hladiny a znovu pohyb smerom dole minimálne k modrej trendovej línii. Túto by sme potrebovali preraziť aby sme mohli pokračovať smerom dole. Takže tu by sme museli počkať na reakciu. Druhá možnosť je, že prerazíme vyznačenú hladinu a pôjdeme otestovať červenú trendovku. Tu by sme znovu museli čakať na reakciu.

Obe možnosti sú pravdepodobné, ale ak by som sa musel rozhodnúť pre jednu z nich, dal by som tak 40 % šancu pohybu UP a 60 % pohybu DOWN.

Aj z hľadiska 1D grafu som stále bearish a predpokladám, že momentálne pravdepodobne dokončujme vlnu B, ABC korekcie. Po tejto vlne by mala nasledovať posledná vlna C. Tú by som sledoval v oblasti 5600 až 5350 dolárov.

Aktuálne je pre nás ale dôležitá hladina, v ktorej sa práve nachádzame (6700 až 6800 dolárov) a tu musíme čakať na reakciu.

Dominancia

Čo sa týka dominancie Bitcoinu, na 4H grafe vidíme, že dominancia nám postupne klesá dole. Stále sa pohybujeme v kanáli (červené trendovky), ktorý som spomínal už minulý týždeň.

Na tomto grafe sledujem jednu zmenu v porovnaní s pár týždňami dozadu. Niekoľko týždňov dozadu sme na grafe dominancie mohli vypozorovať, že pokiaľ išla cena Bitcoinu Up, dominancia klesala a naopak, pokiaľ Bitcoin klesal, dominancia išla hore.

Posledné dni sa ale situácia zmenila. Ako náhle Bitcoin klesá, klesá aj dominancia. To nám nateraz dáva znamenie, že zatiaľ nie je príliš veľká chuť investorov na nákup pri každom menšom poklese ceny BTC.

Čo sa teda týka samotnej dominancie, momentálne si vieme do grafu zakresliť ešte klesajúcu trendovú čiaru (čierna prerušovaná). Pokiaľ budeme pod touto trendovou čiarou, dominancia by mala naďalej klesať v rámci ,,vyššieho kanála,, vyznačeného červenými čiarami minimálne k spodnej červenej trendovej čiare.

Ako náhle prerazíme čiernu prerušovanú čiaru, môžeme začať uvažovať o raste dominancie. Nato si ale musíme počkať.

Altcoin market cap

Tu je situácia takmer totožná s grafom BTC. Prerazenie červenej trendovky a momentálne testovanie predchádzajúceho swing high.

Buď danú zónu prerazíme a pôjdeme otestovať červenú trendline alebo sa vysypeme smerom dolu.

Nato ale budeme podobne ako pri BTC v prvom rade potrebovať preraziť modrú tendovku.

Tu momentálne nemá význam analyzovať niečo viac, musíme si jednoducho počkať na reakciu z vyznačenej zóny. Podobne ako na BTC, aj tu sa prikláňam trochu viac na stranu bears, aj keď na prvý pohľad to tak nevypadá. Ktorá situácia nastane, neviem s určitosťou povedať, preto bude teraz najrozumnejšie ostať neaký čas mimo trh, sledovať čo sa bude diať a čakať na tú správnu príležitosť.

Aj v tomto vám vie výrazne napomôcť projekt  trader20.sk.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy je študentom trading unvezrity Trader 2.0 pod dohľadom Jakuba Kraľovanského.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Ekonom tvrdí, že Bitcoinu brání v úspěchu problém se škálovatelností

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Jeffrey Tucker z Amerického institutu pro ekonomický výzkum si myslí, že problém se škálováním brání Bitcoinu, aby opravdu uspěl.

Ekonom, který je dlouhodobě považován za člověka, který přiznává nesporné plusy Bitcoinu, tvrdí, že aktuální cena Bitcoinu je mnohem nižší, než by mohla být, kdyby nejznámější kryptoměna zvládla svůj problém se škálovatelností.

,,Cena 6000 dolarů za Bitcoin mě upřímně nezajímá. Odfouklo mě pryč, když tato věc stála 30 dolarů. Ale dovedete si představit cenu Bitcoinu, kdyby dnes správně skáloval?,” položil si řečnickou otázku na Twitteru.

Tucker se nedávno bavil o Bitcoinu během panelové diskuse na RT, při které byl přítomen i známý kritik BTC a propagátor investic do zlata Peter Schiff. Tucker v diskusi uvedl, že “směšný problém” se škálováním v konečném důsledku zabránil Bitcoinu, aby byl přijat hlavním proudem:

,,Adopce Bitcoinu není dostatečně daleko a neprošla na spotřebitelské použití tak jak by měla, kdyby se dokázal přizpůsobit. Nyní vidíme, co se děje, když Bitcoin není dostatečně škálovatelný.”

300x250

Tucker zdůraznil, že Bitcoin byl vymyšlen z důvodu, aby prosperoval v dobách finanční krize, ale doplnil, že to nedokázal právě kvůli problémům se škálováním. ,,Bitcoin byl předurčen, aby se stal v podobných časech bezpečným přístavem. Tak proč teď nevidíme Bitcoiny, které jsou bezpečným rájem, na které byly navrženy již několik let zpět?,” zeptal se.

Problém se škálovatelností Bitcoinu byl patrný zejména koncem roku 2017 v období největšího krypto šílenství, kdy trvaly transakce příliš dlouho a poplatky dosahovaly rekordní hodnoty (v určitém čase až přes 20 dolarů za transakci). Mnozí mají dojem, že Bitcoin od té doby neudělal výraznější krok vpřed.

Známý trader Willy Woo na adresu slov Tuckera konstatoval, že cena komodity nemá nic společného se škálovatelností. Jako příklad uvedl zlato  ,,Zlato je na kapitalizaci 9 bilionů dolarů. Kolik transakcí udělá za sekundu? Mám na mysli přepravu podkladů. To je hlavní řetězec BTC. Swapy, které děláme na ETF a derivátech, s druhou vrstvou zlata.”

Kriticky na adresu Tuckera se vyjádřil i Tuur Demeester, který uvedl, že člověk, který se zajímá o Bitcoin tak dlouho jako on, by měl vědět, že Bitcoin škáluje dostatečně. Vijay Boyapati si také myslí, že škálovatelnost nemá přímý vztah s cenou, protože Bitocin Cash, který škáluje lépe než Bitcoin, by v tom případě musel mít mnohem vyšší hodnotu.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bitcoin již není největší kryptoměna. Předběhl ho toaletní papír

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

toalet

Ano, tušíte správně, jde o prvoaprílový žert. Tentokrát vámi povedený v režii nejznámější stránky s cenami a profily kryptoměn Coinmarketcap.com.

Aby autoři portálu nezmátli fanoušky kryptoměn úplně, token toaletního papíru s názvem “Toilet Paper Token” zařadili do seznamu pod číslem 0, přičemž jednotka stále patří Bitcoinu (BTC). Předpokládáme, že tokenizovaný toaletní papír si užije den slávy a od zítra ho v seznamu opět neuvidíme.

Coinmarketcap třeba pochválit v těchto nelehkých časech, kdy se neotřásl jen trh s kryptoměnami, ale i celá světová ekonomika, za odvahu zavtipkovat si na den bláznů. Věříme, že tento malý fórek nikoho nevytočil natolik, že by mu stoupl krevní tlak.

Token toaletního papíru údajně stojí 1,64 dolaru a za posledních 24 hodin vystřelil o 1239,97%. V oběhu už není ani jeden, protože podle CoinMarketCapu je “aktuálně vyprodáno“. Tyto informace jsou samozřejmě jen fikce.

Nejvtipnější je graf tohoto tokenu, který vypadá jako lidský zadek. Podívejte se sami.

300x250

CoinMarketCap si dal na celém vtipu opravdu záležet. Fiktivní token má dokonce i “Wipe Paper” (odvozené od whitepaper, které mají běžné kryptoměny). Wite paper v překladu znamená “utírací papír”. Vtipně zní i koncept, na kterém funguje. Na rozdíl od Bitcoinu a jeho Proof-of-Work (důkaz o práci) běží tokenizovaný toaletní papír na konceptu proof-of-wipe, tedy “důkaz o otření zadku“.

Doufáme, že jste se trochu pobavili. Přejeme veselý první duben.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

BitMEX Research: Kdo pracuje na Bitcoinu a kdo to financuje?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

BitMEX Research jako výzkumné oddělení burzy BitMEX zveřejnilo výsledky studie, která se týkala toho, kdo aktuálně nejvýraznějším způsobem financuje budování open source softwaru pro Bitcoin (BTC).

Podle zprávy, která byla publikována 28. března, jsou lídry v této oblasti blockhainové společnosti Blockstream a Lightning Labs. Největším finančním podporovatelem vývoje Bitcoin Core je zas Chaincode Labs.

,,Dospěli jsme k závěru, že situace je zdravější než v minulosti, pokud jde o dostupnost financí, transparentnost a také stupeň rozdělení mezi finančními podporovateli,” uvádí se ve studii.

BitMEX Research využil veřejně dostupné informace a údaje získané od zúčastněných jednotlivců, aby vytvořily co nejkomplexnější obraz financování vývoji Bitcoinu a jeho open source.

Blockstream a Lightning Labs zaměstnávají 8 developerů a Square Crypto, za kterým stojí šéf Twitteru Jack Dorsey, sedm. Iniciativa Digital Currency Initiative (DCI) má 6 developerů podobně jako Chaincode a Purse.

300x250

BitMEX Research se zaměřil i na činnosti Bitcoin Core ve snaze identifikovat hlavní přispěvatele a určit zdroj jejich financování. Tyto údaje ukazují, že 11 z 33 nejaktivnějších Bitcoin Core vývojářů je nezávislých. Sedm je placených Chaincode a tři firmou Blockstream.

GRAF: TOP 33 Bitcoin Core developerů a zdroj jejich financování:

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Počet lidí s alespoň jedním Bitcoinem roste. Je to pozitivní signál?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Nová data, které zveřejnila společnost Glassnode, uvádějí, že alespoň jeden Bitcoin (BTC) se nachází již na téměř 800 000 různých peněženkách.

Glassnode publikoval tyto závěry 28. března a odvádí je od vlastního sledování blockchainu BTC. Podle nejnovějších údajů existuje 797 420 peněženek s více než jedním Bitcoinem, přičemž počet takových peněženek se za posledních 24 hodin zvýšil o 101.

GRAF: Růst počtu adres se zůstatkem alespoň 1 BTC:

Pravdou samozřejmě je, že lidé s majetkem přesahujícím 1 BTC mohou mít více peněženek, což znamená, že je nelogické předpokládat, že jeden Bitcoin vlastní přesně alespoň 800 000 lidí. Na druhou stranu je třeba počítat i s tím, že mnozí lidé mohou mít Bitcoiny v menších množstvích rozděleny po několika peněženkách, ale při součtu jejich hodnot může jít o více než 1 BTC.

300x250

Tak či onak, Glassnode se domnívá, že rostoucí počet peněženek alespoň s 1 Bitcoin naznačuje, že počet “BTC velryb” se díky nedávnému propadu trhu navyšuje.

Rovněž je třeba upozornit, že rostoucí počet Bitcoinů na peněženkách může ovlivňovat i to, že mnozí investoři aktuálně stahují své zůstatky z burz a volí strategii “hodler” (dlouhodobé držení). Na grafu níže můžete vidět nedávný trend snižování bilance Bitcoinů na burzách.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-