Connect with us

Návody

Návod kryptosměnárny Coinbase: Jak vytvořit účet a verifikace

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Coinbase.com - populárna kryptopeňaženka

Coinbase je populární kryptoměnová směnárna, která umožňuje jednoduchý nákup a prodej mnoha kryptoměn včetně Bitcoin (BTC), litecoin (LTC), Ripple (XRP), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Bitcoin Cash (BCH), Stellar Lumens (XLM ), Ox (ZRX), Basic Attention Token (BAT) či Zcash (ZEC). Směnárna byla založena v roce 2012 stejnojmennou společností sídlící v Kalifornii.

Po registraci a ověření vaší totožnosti (více v návodu níže) zde můžete koupit výše zmíněné kryptoměny platební kartou nebo bankovním převodem. Coinbase však lze používat i bez ověření totožnosti. Kryptoměny (např. Bitcoin) totiž můžete koupit i jinde a na tuto službu je pouze odeslat. Například u lety ověřené československé směnárny SimpleCoin.

Registrační link pro bonus 10 dolarů (při vkladu alespoň 100 dolarů)

Coinbase - top zmenáreň na kúpu a predaj Bitcoinu

Rychlé hodnocení

Plusy:
– Jednoduché a přehledné
– je považována za nejbezpečnější kryptosměnárnu
– jeden z top startupů roku 2018 v USA, ohodnocena na 8 miliard dolarů
– možnost koupit kryptoměny platební kartou nebo bankovním převodem
– přibývající počet kryptoměn v nabídce

Mínusy:  
– vyšší poplatky při nákupu kryptoměn (při bankovním převodu 1,49% z celkové částky, při platební kartě 3,99% z celkové sumy)
– neexistující překlad do češtiny nebo slovenštiny

VYZOUŠET COINBASE

Jak získat bonus 10 dolarů?

Jestli použijete při registraci tenhle link získáte odměnu v podobě 10 dolarů (cca 8 eur), které vám budou automaticky změněny na Bitcoin. Podmínkou je, abyste na účet vložili minimálně 100 dolarů.

NÁVOD

1. Založení účtu

Navštívte přes tenhle link stránku Coinbase.com, za což dostanete bonus v hodnotě 10 dolarů, pokud vložíte na účet alespoň 100 dolarů.

V úvodním registračním formuláři budete muset vyplnit vaše křestní jméno, příjmení, emailovou adresu a heslo.

Coinbase - registrácia

Doporučujeme: Vytvořte si heslo, které bude mít hodnocení “EXCELLENT” (čím komplikovanější heslo, tím je bezpečnější). Aby heslo splňovalo tato kritéria, musí mít alespoň 12 znaků, velká a malá písmena, čísla a nějakou pomlčku. Na závěr zaškrtněte tlačítko pod heslem, kterým souhlasíte s obchodními podmínkami služby.

2. Verifikace emailove adresy

Ve druhém kroku se od vás bude požadovat verifikace vaší emailové adresy a to tak, že kliknete na “VERIFY EMAIL ADDRESS” v mailu, který by vám měl přijít na emailovou adresu, kterou jste vyplnili při registraci. Pokud vám email nepřišel, zkontrolujte si ve svém emailové schránce záložku “SPAM” (je možné, že byl omylem zařazen do nevyžádané pošty). Pokud se email nenachází ani v záložce “Spam” klikněte na,, Email did not arrive or want to use a different email? “A následně na” Resend email “, čímž se vám odešle email znovu.

Coinbase - potvrdenie emailovej adresy

3. Potvrzení přes SMS

V dalším kroku musíte zadat vaše telefonní číslo. Jde o důležitou součást při ochraně vaší kryptopeněženky. Na toto číslo přijde před každým přihlášením do systému a také před každou transakcí SMS zpráva, ve které bude bezpečnostní kód, kterým se přihlásíte resp. potvrdíte transakci. Ověřování pomocí SMS kódu můžete zaměnit za dvoufaktorovou autentizaci (2FA) pomocí aplikace Athentificator. Tento způsob je považován za bezpečnější.

Coinbase - overenie telefónného čisla

Následně Vám přijde SMS zpráva, ve které bude číselný kód, který napište do okénka a klikněte na “Verify phone number” (tím vaše telefonní číslo ověříte).

Hotovo! Jsme úspěšně přihlášen! Vypadá to zhruba takto:

Coinbase - účet

V horním menu naleznete tyto odkazy:

Dashboard – odkaz na úvodní stránku, na níž vidíte základní přehled o účtu a aktuální ceny krypotměn v nabídce
Buy/Sell – přes tento odkaz kupujete nebo prodáváte kryptoměny jako Bitcoin, Litecoin, Ethereum a další
Accounts – přes tuto záložku spravujete vaše peněženky pro Bitcoin, Bitcoin Cash, litecoin a Ethereum a měnu Euro. V této sekci tedy zjistíte váš aktuální stav, adresy vašich peněženek a zadáváte příkazy pro odeslání kryptoměn na jiné adresy
Tools – tu naleznete mimo jiné historii vašich transakci
Settings – nastavení účtu

Potřebujete verifikaci účtu?

Pokud budete chtít nakupovat kryptoměny přímo přes Coinbase nebo vybírat peníze (fiat) z Coinbase, musíte si ještě verifikovat účet. Pokud si budete chtít kryptoměny přes Coinbase jen přeposílat (na burzy či do jiných peněženek), verifikace není nutná (v době psaní návodu)

Návod na verifikaci účtu

1. V horním menu klikněte na BUY / SELL

Buy/sell - Coinbase

2. Zobrazí se vám tabulka na obrázku níže. Klikněte na “Add a Payment method” (přidání způsobu platby)

Coinbase - spôsob platby

3. V dalším kroku vyberte “Credit / Debit Card” nebo “Bank Account”. Nákup kreditní kartou je rychlý, ale s vyššími poplatky. Nákup bankovním převodem trvá 1-3 pracovní dny, ale je za nižší poplatek.

Coinbase - spôsob platby

4. Klikňete na “Upload ID”

Coinbase - upload dokladu totožnosti

5. V dalším kroku bude od vás Coinbase požadovat verifikaci vaší osoby prostřednictvím fotografií jednoho z dokladů totožnosti.

Na výběr máte:
cestovní pas (Passport)
řidičský průkaz (Drivers’s Licence)
občanský průkaz (Photo ID)

Coinbase - výber dokladu totožnosti

Služba vás vyzve udělat fotografie vybraného dokladu totožnosti přes webkameru stolního počítače (desktopu) nebo přes kameru vašeho mobilního zařízení:

a) Pokud se registrujete přes počítač, musíte mít funkční webkameru. Následně vás stránka vyzve, abyste přes webkameru vyfotili přední (front) a zadní (back) stranu vašeho dokladu totožnosti (například občanského průkazu). Pokud nemáte webkameru, přihlaste se do svého účtu přes mobil (možnost b).

b) Pokud postupujete přes přes mobil, stránka vás vyzve, abyste vyfotili přední a zadní stranu vašeho dokladu totožnosti prostřednictvím mobilního fotoaparátu.

UPOZORNĚNÍ: Dejte si pozor, aby fotografie vašeho dokladu totožnosti byly dostatečně kvalitní (aby byl text na nich čitelný) a na fotkách nechyběla resp. nebyla zakryta ani část dokladu. Pokud by se tak stalo, verifikace nebude úspěšná a budete muset celý proces opakovat.

Následně se fotografie vašeho dokladu totožnosti odešlou na verifikaci zaměstnancům společnosti. Verifikace může trvat v závislosti na poptávce uživatelů pár hodin, ale v některých případech i více dní (v současné době je velký zájem o nové účty a proto se čekací doba prodlužuje). O verifikaci vaší totožnosti budete informováni emailem.

Jak postupovat dál?

Napsali jsme i návod jak používat peněženku Coinbase: Koupě a odesílání kryptoměn.

VYZKOUŠET COINBASE

Pokud se Vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku a Instagramu, abyste nezmeškali žádnou novou aktualitu ze světa kryptoměn. Děkujeme.

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kryptoměny

VIDEO: Představení harmonických patternů: Gartley pattern

Michal Majzlík

Zveřejněno

on

harmonicke-patterny-gartley

Včera jsme vás prostřednictvím článku Obchodování pomocí hamornických patternů: Představení a ochutnávka Gartley uvedli do problematiky obchodování pomocí harmonických patternů.

V dnešním pokračování vám odborník na toto téma Michal Majzlík ukáže harmonické patterny a jejich problematiku formou videa.

Rovněž upozorňujeme, že v pátek se můžete těšit na soutěž o kurz harmonických patternů od Crypto Kingdom.

Obchodovanie pomocou hamornických patternov: Predstavenie a ochutnávka Gartley

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Obchodování pomocí Harmonických patternů: Představení a ochutnávka Gartley

Michal Majzlík

Zveřejněno

on

harmonicke-patterny

Ten to týden se budeme na kryptonovinkách věnovat technice obchodování pomocí harmonických patternů. Oslovili jsme proto odborníka na toto téma a autora kurzu o harmonických patternech Michala Majzlíka z Crypto Kingdom, aby naše čtenáře do této problematiky zasvětil.

Harmonické obchodování

Jmenuji se Michal Majzlík a jsem zakladatel první československé komunity, kterou byste poznali pod názvem Mike Crypto Group. Před několika měsíci jsme provedli fúzi s největší krypto-komunitou u nás, konkrétně s Crypto Kingdom. Jsem přesvedčen, že Crypto Kingdom je v současné chvíli nejaktivnější a nejkvalitnější krypto-skupina na CZ/SK scéně. Harmonické patterny studuji několik let, prošel jsem řadou kurzů, přečetl všechny knihy od zakladatele harmonických patternů a pomáhám si touto technikou k úspěšnému obchodování. Vzhledem k tomu, že jsem jeden z hlavních traderů v Crypto Kingdom, tak aktivně informuji komunitu a posílám signální příkazy do naší aplikace, díky kterým komunita profituje. Spolupracuji s Honzou Čurajem a dalšími tradery, kteří nám pomáhají v Crypto Kingdom, abychom mohli nabídnout komunitě maximální servis, co se traderské činnosti týče.

Obchodování Harmonických Patternů je poměrně neznámou technikou na finančních trzích. Co bych na začátku rád zmínil je, že jsem za svou kariéru, jakožto „Harmonic Trader“, potkal spoustu lidí, kteří sice znali tuto techniku a snažili se ji aplikovat do svých obchodních strategií, ale nebyli ziskoví a tak odsoudili Harmonické patterny jako nefunkční strategii. A to z prostého důvodu – neznali celou teorii, ale pouze část z ní, která ovšem k ziskovému Harmonickému obchodování nestačí. Moje osobní zkušenosti s těmito technikami jsou až neuvěřitelné. Jsem díky nim schopný, v určitých situacích, se na trhu orientovat, i když je Price action velmi matoucí. A to platí samozřejmě pro jakýkoliv časový rámec od minutového až po roční.

Co jsou to Harmonické patterny?

Harmonické obchodování má svá specifika a přesná pravidla, která jsou poměrně jednoduchá v porovnání s jinými složitějšími strategiemi a tyto pravidla se vždy musí dodržovat. Konkrétněji se jedná o cenové formace, které se skládají až z šesti (nejčastěji z pěti) cenových pohybů (swingů), které mají tvary písmen „M“ a „W“ a harmonické se nazývají proto, že se zde pracuje se specifickými Fibonacciho hodnotami, které, jak historie potvrzuje, mezi sebou mají vzájemný vztah. Na základě 2-4 kalkulací Fibonacciho hladin ze zmíněných X swingů, jsme schopni definovat zónu, která může s velkou pravděpodobností (pokud tedy budou dodržena všechny pravidla) otočit trend – tzv. potenciální reverzní zóna. Někteří tradeři HP přirovnávají k matematickému obchodování právě kvůli zmíněným kalkulacím, které mohou působit až moc jednoduše. Na co však nesmí nikdo zapomenout je, že všechny patterny vychází z Price action, kterou matematicky definovat nelze, protože je zde X proměnných faktorů (psychologie, manipulace s cenou,…) a nejsme schopni sestavit přesný vzorec, který by vždy fungoval.

Kouzlo Harmonického Obchodování

Kouzlo těchto formací je v jejich naprosté přesnosti a v tom, že jsme schopni předem identifikovat velmi silnou support/resistance zónu, aniž bychom znali Price action před počátečním swingem formace. Potenciální reverzní zóna v kombinaci s dalšími faktory, jako jsou objemy a pohybový indikátor mohou otočit trend, i když to zrovna většina traderů nečeká. Pokud máte nyní špatné zkušenosti s obchodováním HP a chcete se v tomto obchodním stylu zdokonalit, je potřeba vynechat veškerou skepsi vůči nim a pořídit si kvalitní studijní materiál. Proto jsme připravili jedinečný kurz harmonických patternů, který na CZ/SK scéně nenajdete.

Příklad složitějšího HP a praxe

Harmonický pattern Gartley

Na obrázku výše můžete vidět klasický, velmi známý harmonický bullish Gartley pattern.

Ukázka harmonického Patternu

Graf XBTUSD (BitMEX) 15.11.2018-11.4.2019

Na grafu můžete vidět bullish Gartley pattern v praxi na Bitcoinu. Potenciální reverzní zónu zde tvoří 3 cenové kalkulace a nachází se mezi 3364 a 3456 USD. Zaznačené kalkulace, které dokončily tento pattern a otočily trend naprosto precizně, jsou retracement cenového pohybu XA na 78.6 %, druhou kalkulací je projekce 127 % cenového pohybu BC a třetí kalkulací je zde AB=CD pattern, který se vyskytuje téměř v každém Harmonickém patternu a vychází z předpokladu, že cena vytvoří dva stejně dlouhé legy, mezi kterými je korekce v opačném směru trendu a jakmile se dokončí druhý leg, nastane zvrat. Jak jsem již zmínil a jak můžete vidět na grafu, zóna mezi těmito kalkulacemi fungovala velmi precizně jako support a cena následně vystřelila velmi rychle vzhůru.

Historie Harmonických Patternů

Prvním Harmonickým Patternem byl „Gartley 222“, který byl pojmenován po jeho objeviteli H.M.Gartleyem, který tento pattern popisoval v jeho vlastní knize, která byla vydaná roku 1935, straně 222.

O autorovi kurzu

Michal MajzlíkCryptoKingdom50-50
Jmenuji se Michal Majzlík a mám na starosti signály Crypto Kingdom, které vycházejí právě z mého harmonického obchodování. Díky skvělým transparentním výsledkům byl obrovský zájem o vytvoření kurzu mých strategií. Pokud bys rád věděl, co obchodujeme v signálech, tak kurz je určen právě pro tebe.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

VIDEO: Elliott Wave Teorie – základní shrnutí formou videa

Marek Vaňha

Zveřejněno

on

ELLIOT-WAVE-VIDEO

Marek Vaňha z trading skupiny Golden Pocket, která se specializuje na obchodování pomocí Elliott Wave, vypracoval exkluzivně pro náš portál článek, v jehož rámci čtenáře kryptonoviniek zasvětil do kouzla této teorie. Dnes k němu jako doplňující materiál přináší video, ve kterém shrne Elliott Wave teorii i touto formou.

Obchodovanie na základe Elliott Wave teórie: Všetko, čo by mal nováčik vedieť

Kde nás najdete?

WEB: https://goldenpocket.cz/
TELEGRAMFACEBOOK
BITCOIN TRADING CZ/SK (Free skupina pro crypto nadšence)

Autor videa

Marek Vaňha

Ing. Marek VaňhaGolden Pocket
Jmenuji se Marek Vaňha a živím se jako day trader obchodováním kryptoměn, komodit a klasických akciových trhů na základě Teorie Elliott Wave. Jsem majitelem největšího webového portálu na predikce dle EW Teorie v CZ/SR s názvem Golden Pocket. Zde denně sdílíme naše analýzy, vstupy, otevřené obchody, set upy na day / swing trading a pořádáme pravidelné live streamy.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Obchodování na základě Elliott Wave teorie: Vše, co by měl nováček vědět

Marek Vaňha

Zveřejněno

on

Trading Elliott Wave

Obchodovat na burzách, ať už jde o kryptoměny nebo jiné druhý aktiv, je možné i pomocí velmi zajímavé Elliot Wave Teorie. Požádali jsme proto odborníky na toto téma – trading skupinu Golden Pocket.

Elliott Wave Teorie

Jmenuji se Marek Vaňha z firmy Golden Pocket a vítám vás u článku zaměřujícího se na obchodování na základě Elliott Wave Teorie. Spolu s kolegy Janem Bartošem a Tomášem Popovičem se živíme obchodováním a sdílením predikcí na kryptoměny i klasické akciové trhy právě dle této teorie, jejíž základy položil Ralph Nelson Elliott před více než 90-ti lety.

R.N. Elliott vycházel pro svoji teorii ze základů Dow teorie. V této teorii Charles Dow identifikoval určitou repetitivnost marketu, kdy se cena vyvíjí podle určitých pravidel (fraktálů) a nejedná se pouze o tzv. „unášený balónek větrem“. Elliott vzal tyto základy a navázal na ně dalším množstvím podmínek, které pomalinku začal utvářet jeho vlastní teorii. Dow teorie byla hodně obecná, kdežto Elliott Wave teorie velmi detailní a přesná. V roce 1934 napsal R.N.Elliott do Financial World magazínu, že by rád sdílel svůj nový analytický nástroj, který má podle něj obrovský potenciál. Ke své žádosti přiložil i analýzy pro Dow Index, že aktuální silný downtrend se blíží ke konci a indexy i akciové trhy zaznamenají v dalších letech neuvěřitelný boom. Jeho predikce se postupně vyplňovaly jedna přesněji než druhá a dostal šanci sdílet své analýzy ve formě tehdejšího newsletteru. Různých „zázračných“ analytických nástrojů v té době bylo stovky, ale málokteré obstály s posunem času tak, jako právě Elliott Wave Teorie. Na jeho práci poté v roce 1978 navázali R. Prechter a A.J. Frost, kteří ji dali podobu, kterou ve svých analýzách používáme i my dnes.

Prechter se proslavil tím, že na soutěži traderů svůj kapitál zhodnotil na základě Elliott Wave teorie o 400% během 4 měsíců a stal se tak naprostým vítězem celého utkání.

S Frostem se potkali na konferenci, kde oba přednášeli a zjistili, že jejich názory a pohledy se velmi shodují. I přes to, že mezi Prechterem a Frostem byl téměř dvougenerační rozdíl, jejich spolupráce nesla ovoce a dala vzniknout té nejlepší publikaci na toto téma – Elliott Wave Principle.

Naším cílem je navázat tam, kde tito pánové skončili a ukázat aplikaci a použitelnost EW Teorie pro každodenní obchodování a analyzování trhů. Funguje to pro FX trhy už téměř 90 let a ano, funguje to výborně i pro Crypto trhy.

Do dnešní doby se jedná o jeden z nejlepších a nejpřesnějších analytických nástrojů vůbec.

V čem tedy spočívá kouzlo této teorie?

Elliott totiž dokázal něco absolutně výjimečného – identifikoval souvislost mezi lidskou davovou psychologií a jejím dopadem na graf. V době, kdy přišel s tímto nástrojem, byla samozřejmě drtivá většina zastáncem toho, že market se nedá predikovat na základě aktuálních nebo minulých dat a vše je podmíněno fundamentálními aspekty a davovou nepředvídatelností. Jenže… opak je pravdou.

„The news is already on the chart, both of Yesterday and Tommorow“

Jakýkoliv graf je samozřejmě z části tvořen algoritmy a automaticky obchodujícími roboty, ale z drtivé části je tvořen lidmi a jejich emocionálními reakcemi. Graf je totiž ten nejlepší ukazatel globálního sentimentu v daném okamžiku. Vždy je to o tom, zda jdeme nahoru, dolů nebo do strany. Jenže EW technika vám dá vždy nejpravděpodobnější scénáře, které můžete na základě aktuální struktury očekávat. Nejedná se pouze o nástroj na predikce, ale o celkový popis, jakým se market chová. Lidé, kteří se spoléhají na fundament a čistou spekulaci, tak budou neustále o krok za vámi.

Elliott tedy definoval dva druhy základních pohybů:

Impulzní pohyb – AKCE: skládá se z 5-ti vln a posouvá trend k novým maximům, či novým minimům (bull market, bear market)

Korekční pohyb – REAKCE: skládá se pouze ze 3 vln a zajistí, že trend vychladne natolik, aby mohl ve svém hlavním směru pokračovat (bull market = růst, bear market = pokles)

Impulzní pohyb se skládá z 5-ti vln, z nichž tři jsou tzv. motivní (vlny 1-3-5) a dvě tzv. korekční (vlny 2-4). Každá akce má totiž svoji reakci a právě reakce (korekční vlna) určuje, jak silný market aktuálně je. V jakémkoliv čase se nacházíme v určité fázi impulzní vlny, kdy po dokončení 5-ti vln vznikne jedna vlna vyššího stupně.

elliot-wave-1

Proč tedy zrovna kombinace 5 a 3 vlny? Autor příliš nezkoumal, proč tomu tak je, nýbrž suše konstatoval, že toto jsou nálezy, které díky svým analýzám zjistil. Dá se to ale obhájit tím, že market musí zachovávat přirozený a udržitelný vývoj. Pokud by byl systém 3 a 3, pak bychom se nikam nepohnuli a hýbali bychom se v cyklických sinusoidních pohybech, což se neděje. Nejjednodušší vysvětlení je 3 kroky vpřed 2 kroky vzad. Tímto zajistíme, že se market neustále posouvá v hlavním směru a zároveň dostatečně vychladne pro nabrání sil.

Proč myslíte, že si američtí prezidenti k sobě brali finanční rádce s rozsáhlými znalostmi právě v teorii Elliott Waves?

Technická analýza vs. fundament

Každá vlna má své specifické vlastnosti, pravidla a charakter, na které jsou poté navázány další aspekty jako třeba – fundament, novinky, zprávy.

elliot-wave-2

Už v třicátých letech minulého století Elliott identifikoval, jaký druh zpráv při jaké vlně můžeme očekávat. Jakmile jsme blízko „dna“ vychází samé špatné zprávy a zdá se, jakoby základní fundament celého aktiva měl více problémů, než kdy dřív. Jakmile jsme blízko „topu“, převládají samé pozitivní zprávy. Najednou má fundament neskutečné využití a je zázrak, že je za tak „levnou“ cenu. To jsou právě jedny z mnoha momentů, kdy jsou Elliott Wave tradeři napřed a vidí, jak to celé do sebe krásně zapadá. Warren Buffet to shrnul trochu jednodušeji:

Buďte chamtiví, když jsou ostatní vystrašení a buďte vystrašení, když jsou ostatní chamtiví.“

EWT vychází samozřejmě z klasických analytických technik, jako jsou patterny, volume, indikátory, svíčkové formace, Fibonacci a spoustu dalších, ale povyšuje je o level výš. Elliott po svých rozsáhlých analýzách identifikoval, že se jakýkoliv graf skládá vždy pouze z 13-ti typů různých formací (channel, triangl, wedge, …) Tyto formace poté vytváří na vyšších stupních větší verze sebe sama. To by nebylo samo o sobě tak přelomové. Přelomové je však to, že dokázal nastavit pravidla posloupnosti, kdy se jaká formace může vyskytnout a co po ní přesně následuje. Získáte tedy nejen perfektní analytický nástroj, ale spolu s její technikou i to nejcennější – disciplínu.

Máme tady základní vlny a patterny, ale kam až může jaká vlna dojít? Pokud někam dojde, kam až může spadnout? Jak zjistit ten nejpravděpodobnější target? Kde vstoupit do obchodu? Kde vystoupit? Kdy je vhodná doba zůstat mimo trh?

Zde přichází na scénu Fibonacciho sekvence, z níž celá EW teorie vychází.

Fibonacciho sekvence

Fibonacci byl geniální matematik 13. století, kterému vděčíme za matematický systém, jak jej známe dnes. Fibonacciho sekvence je totiž výběr matematických čísel a kombinací, které dávají dohromady důležité milníky. Jedná se v jednoduchosti o tato čísla – 1, 3, 5, 8, 13. 21, 34, 55, atd., kdy vždy suma dvou předchozích čísel dává číslo následující. Vychází to z teorie množení králíků „Rabbit Family Tree“, ale nebudeme zacházet příliš do detailu. Jde o to, co tato čísla znamenají pro nás jako tradery. Z různých kombinací a poměru těchto čísel totiž vychází to nejdůležitější pro celou EW teorii – tzv. Golden Ratio a Golden Spiral = .618 (0.618 nebo 1.618).

Každá přímka se dá totiž rozdělit na dva díly, kdy poměr mezi kratší a delší částí, je stejný jako poměr delší části vůči celku = .618, neboli phi.

elliot-wave-3

a/b = (a+b)/a = 1.6180339887498948420

Naše tělesné proporce jsou dokonalým důkazem tohoto poměru, kdy se náš pas nachází přesně v 61,8% celkové výšky. Jedná se o hodnotu, která se vyskytuje při vytváření galaxií, naší DNA, stavbě pyramid, dispozici našeho těla, tvaru lastur, uspořádání semínek na slunečnici, odvalování mořských vln, tvaru hurikánů, vírů, atd.

Kdo zná film „Stopařův průvodce po galaxii“, pamatuje si, že se zde řešila otázka čísla, které je základem vesmíru života a vůbec. Ve filmu bylo toto číslo 42, ale v reálném světě by se mělo jednat o .618, které je základem úplně všeho kolem nás.

Pokud se tedy tento poměr 61,8% (.618) vyskytuje všude kolem nás a jsme z něj stvoření, jednáme na jeho základě, aniž bychom si to uvědomovali. Proto lze predikovat trh, protože nejsme jedineční. Naše pocity a chování jsou dané přírodními zákony, které rozbijeme pouze pomocí nástroje, který je eliminuje a vyloučí naše přirozené pudy (emoce) z rozhodování = ELLIOTT WAVE TEORIE.

Jedná se přesně o ten pocit, kdy si říkáte, „Jo, jdu nakoupit, protože teď je ta vhodná chvíle, než do toho naskáčou ostatní, cítím to!“ No a ono to jde ještě x % proti vám a nechápete proč.

elliot-wave-4

Jde o to, že ten „pocit“ má bohužel většina lidí stejný, ale graf ještě není připravený na to, abychom změnili směr. Díky Fibonaccimu dokážeme určit vhodné vstupy, výstupy a strategie pro naše obchodování. Je to základní kámen, na kterém je celá EW teorie postavená a její aplikaci v praxi si ukážeme v dalším pokračování.

Pokud se tedy chcete naučit její praktické použití, rádi vás naučíme vše, co umíme. S obrovskou skromností si stojíme za tvrzením, že lepší zdroj informací o EWT aktuálně v CZ/SK nenajdete. Naše analýzy jsou denně k dispozici zde.

Pokud jste dočetli až sem, moc děkujeme a praktické využití si ukážeme ve středeční video analýze.

Nechť vás síla provází a přejeme příjemný start do nového týdne!

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

golden-pocket-banner

Autor článku

Marek Vaňha

Ing. Marek VaňhaGolden Pocket
Jmenuji se Marek Vaňha a živím se jako day trader obchodováním kryptoměn, komodit a klasických akciových trhů na základě Teorie Elliott Wave. Jsem majitelem největšího webového portálu na predikce dle EW Teorie v CZ/SR s názvem Golden Pocket. Zde denně sdílíme naše analýzy, vstupy, otevřené obchody, set upy na day / swing trading a pořádáme pravidelné live streamy.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

VIDEO: Úvod do money managementu (2. díl)

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

money-management-video

V návaznosti na článek o money managementu, který pro krypotonovinky připravil trejder Jakub Kralovanský z Nexaltic Capital, vám přinášíme i doprovodné video, ve kterém shrnul základy této klíčové oblasti tradingu.

Díky zvládnutí Money managementu dokážete vykličkovat i z těch nejhorších situaci. Jde o klíčovou oblast tradingu, která úzce souvisí s psychologií obchodníka. Možná si to mnozí začátečníci neuvědomují, ale právě tato oblast tradingu rozhoduje v největší míře o vítězích a poražených. Více se dozvíte z videa výše, nebo tohoto článku.

Jakub Kralovanský věnuje problematice money managementu v kurzu Trader 2.0 více než 8-hodinový prostor.

Trading kryptomien: Úvod do money managementu

Autor videa

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
Trading bol najskôr môj koníček, potom sa to zmenilo na vášeň a dnes je z toho môj denný chlieb. Som majiteľom unikátneho projektu Trader 2.0, ktorého cieľom je vychovať nových traderov a spoločne budovať traderskú komunitu na Slovensku. Ak si chceš privyrábať tradingom, alebo sa ním dokonca živiť, tak na mojej stránke nájdeš ďalšie informácie.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Trading kryptoměn: Úvod do money managementu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

MONEY-MANAGEMENT

Co je základním posláním money managementu? Zjednodušeně se dá říci, že jde o kombinaci tří základních úkolů: Zabezpečení nízkých ztrát, zabezpečení stabilních zisků a zabezpečení samotného přežití na trhu.

Díky zvládnutí Money managementu dokážete vykličkovat i z těch nejhorších situací. Jde o klíčovou oblast tradingu, která souvisí i s psychologií obchodníka. Možná si to mnozí začátečníci neuvědomují, ale právě tato oblast tradingu rozhoduje v největší míře o vítězích a poražených. Jelikož jde o velmi důležité téma, požádali jsme Ing. Jakuba Kralovanského z Nexaltic Capital, který ve svém kurzu Trader 2.0 věnuje Money managementu více než 8-hodinový prostor, aby naše čtenáře do tohoto tématu aspoň trochu uvedl.

Při money managementu nejčastěji používáme 3 základní strategie:

 1. RRR
 2. škálování
 3. správu pozice

Kvůli rozsáhlosti dané problematiky si v tomto článku shrneme především základy RRR a také se částečně podíváme na správu pozice.

RRR

Jelikož jde jen o úvod do money managementu, pro potřeby tohoto článku zmíníme jen pár důležitých a klíčových bodů. Půjde především o vysvětlení toho, jak používat RRR (poměr rizika a odměny) a správu pozice.

ZLATÉ PRAVIDLO pro začátečníky je:
10% kapitálu do jednoho obchodu.
Stoploss v jednom obchodě max 10%.

Při ztrátovém obchodě vám při dodržování těchto pravidel hrozí maximálně 1% ztráta z celého kapitálu. Tímto stylem dokážete přežít i sérii několika ztrát po sobě. Já osobně dodržuji pravidlo maximálně 10% kapitálu do jednoho obchodu. Jelikož můj Money management je založen na vypořádání pozice, tak moje maximální angažovanost je 50%. Zbývajících 50% kapitálu mám vždy určené k dokupování.

Risk to reward ratio -> Poměr rizika a odměny
Mějte pravděpodobnost na své straně!

Absolutní základ, který musíte umět používat i o půlnoci. V opačném případě nemáte na trhu žádnou šanci. RRR je poměr rizika a odměny. Tato strategie je založena na pevně založených stoploss a Target. Najdete si svůj obchod ať už podle supportů a rezistencí, pivotů, patternů, nebo jiných strategií. Najdete si svůj set-up, nastavíte stoploss a target a necháte graf jít. Buď vám chytí jedno, nebo druhé. Nedokupujete do pozice, neprůměrujete ani nespekulujete. Jednoduše nastavíte dva příkazy a čekáte. Jakmile se jeden z nich vyplní, tak si obchod zapíšete do tabulky a jdete dál.

Uveďme si konkrétní příklady.

Příklad 1: Do obchodu vložím 100€. Riskuji 10%, čili o 10€ mohu přijít a získat mohu také 10€. V takovém případě je mé RRR 1:1. Riskuji tolik, co můžu ztratit.

Příklad 2: Do obchodu vložím 100€ a riskuji 10%, čili 10€, ale získat můžu 20€, čili 20%. V takovém případě je RRR 2:1.

Nyní už víme zhruba o co jde. RRR se vždy kombinuje s úspěšností obchodu.

Pokud budu mít při RRR 1:1 úspěšnost 50%, to znamená z 10 obchodů budu mít úspěšných 5 a ztrátových 5, tak jsem na nule. Na 5 ziskových obchodech jsem získal 50€, ale následně jsem na 5 ztrátových obchodech o 50€ přišel.

Absolutním základem Money managementu je kombinovat RRR a úspěšnost svých obchodů. Abyste tuto strategii mohli dodržovat, tak si musíte zapisovat své obchody, abyste je uměli vyhodnotit. Ideální je psát si vlastní trejderský deník, kde si napíšete i důvody, proč jste do obchodů vstupovali, jak jste se při nich cítili a v jakém psychickém rozpoložení jste během nich byli. Váš deník vám pak krásně nastaví zrcadlo a po čase budete vědět kdy a v čem jste dělali chyby. Je to náročné, ale i taková ,,maličkost “odděluje průměr od špičky.

RRR a pivoty

Na grafu níže využíváme RRR s indikátorem Pivoty. Jednoduše si jen nastavím vstup na P, stoploss těsně pod support a target těsně pod rezistenci. Díky funkci RRR mi vyskočí RRR v našem případě 1,4:1. Nastavím příkazy a už jen čekám.

RRR a supporty a rezistence

Dalším příkladem je využívat RRR v kombinaci se supportem a rezistencí. Vstup na supportu a výstup pod rezistencí. Viz příklad.

RRR v kombinaci s patterny (triangle, wedge, Channels atd.)

Jaká by měla být minimální úspěšnost obchodů při daném RRR při dané úspěšnosti? Toto je moje osobní doporučení:

RRR 1:1 Minimální úspěšnost 65 – 70%

RRR 2:1 Minimální úspěšnost 45 – 50%

RRR 3:1 Minimální úspěšnost 40 – 45%

RRR 4:1 Minimální úspěšnost 30 – 35%

RRR 5:1 Minimální úspěšnost 25 – 30%

Toto jsou mé hodnoty, které bych vám doporučoval dodržovat. To jaké RRR si stanovíte, je už na vás. Jsou obchodníci, kteří jdou raději na jistotu a po menším RRR. Naopak jsou i tradeři, kteří mají nižší úspěšnost, ale vysoké RRR. Nastavení RRR úzce souvisí s vaší psychologií a nastavením hlavy. Já osobně nejčastěji používám RRR 2:1 a 3:1. Takové nastavení mi vyhovuje a moje úspěšnost se hýbe mezi 60 – 65%, takže dokážu být ziskový. V případě, že mám sérii špatných obchodů a potřebuji se dát více ,,do pohody “a zvednout si sebevědomí, tak si zobchoduji pár obchodů s RRR 1:1, kde je moje úspěšnost téměř 80%.

Mít RRR 5: 1 je sice velmi pěkné, ale třeba si uvědomit, že ztrátové obchody vás mohou pořádně deprimovat. A v případě pokud máte úspěšný jen každý pátý obchod, může to být rána pro vaši psychiku.

Správa pozice

Strategii manažování pozice používám v posledním období stále častěji, protože mi více vyhovuje. RRR strategie je založena na pevně daných stoploss a Target. Tam jdete jako stroj. Najdete si pattern, nebo support a rezistenci, nastavíte vstup, stoploss a target a už jen čekáte. Trh s kryptoměnami je však vysoce volatilní a proto se vám při této strategii může stát, že váš obchod skončí na stoploss. Chcete-li dávat širší stoplossy, tak bude naopak trpět vaše RRR.

Ukázka situace, která je na krypto běžná a je proti vám:

Takové knoty, které jsou okamžitě vytahovány, vám umí zkazit pár obchodů. Správa pozice je založena na pohyblivých stoplossech a Targetech. Pozice tedy nemáte pevně stanovené, ale manažujete je během daného obchodu. Této strategii se věnuji v kurzu Trader 2.0 téměř dvě hodiny.

Správu stoplossu

V takovém případě si nastavím zóny na dokupování. Nemáme tedy jeden vstup, ale vstupů mám víc. Pokud mám na 1 obchod vyčleněno 100 € a mám 3 vstupy do obchodu, tak mohu vstupovat:

 1. Konstantně – do každého vstupu 33 €
 2. Progresivní– Čím nižší vstup, tím vyšší vklad. Například 20 €, 30 € a 50 €

Na níže uvedeném grafu EOS mám vyznačeny 2 zóny, kam mohu vstupovat.

Pokud graf propadne pod mou první zónu, stále máme kapitál na dokupování. Pokud bych však zůstal jen u dokoupit, tak to není metoda manažování pozice, ale škálovací metoda. Pokud se obchod vyvíjí proti mně, tak dané pozice řídím odděleně díky fibo retracementu. Statisticky vzato až v 95% případů jde graf minimálně na 0.236 retracement.

Autor článku

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
Trading bol najskôr môj koníček, potom sa to zmenilo na vášeň a dnes je z toho môj denný chlieb. Som majiteľom unikátneho projektu Trader 2.0, ktorého cieľom je vychovať nových traderov a spoločne budovať traderskú komunitu na Slovensku. Ak si chceš privyrábať tradingom, alebo sa ním dokonca živiť, tak na mojej stránke nájdeš ďalšie informácie.

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

3Commas můžete používat i zdarma. Návod jak na to

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

3commas Zadarmo

O platformě 3Commas jsme napsali už několik článků. V současnosti je to asi nejpopulárnější nástroj, který usnadňuje obchodování na kryptoburzách. Propaguje ho dokonce i populární krypto YouTuber Ivan on Tech.

5 funkcií, pre ktoré sa oplatí vyskúšať platformu 3commas

Jak používat 3Commas zdarma?

3Commas je možné nově používat i zdarma. Po 72 hodinové zkušební době se tak můžete vyhnout povinnosti platit pravidelné měsíční poplatky, které se v závislosti na tom, jaké produkty této platformy využíváte a na jak dlouhou dobu si je objednáte, pohybují mezi 22 až 99 dolary měsíčně.

Jak na to? Existují dva způsoby:

1. Obchodujte s kryptoměnami na burze Huobi

Vaše konto na 3Commas propojíte s burzou Huobi Global, která je partnerem této platformy. Čili pokud budete obchodovat na Huobi pomocí 3Commas, máte to zcela zdarma se všemi dostupnými funkcemi. Zaregistrovat na Huobi se můžete i přes tenhle link.

2. Váš depozit bude nižší než 750 dolarů

Pokud obchodujete na jiných burzách, ať už jde o Binance, Bittrex, BitMEX, Kraken, KuCoin a mnoho dalších, stále máte možnost používat 3Commas zdarma, čili všechny funkce včetně trading botů, tržiště, Smart trade příkazů či funkcí pro správu portfolia. Podmínkou však je, že na všech vašich burzovních účtech, které budete mít propojeny pomocí API klíčů s 3Commas, nebudete moci mít depozit vyšší než 750 dolarů. Pokud překročíte tento limit, 3Commas vás upozorní oznámením a pokud v průběhu 72 hodin hodnota neklesne pod tuto úroveň, budete si muset za služby 3Commas zaplatit.

3Commas je opravdu zajímavá platforma, která stojí za vyzkoušení. 3 dny je to zcela zdarma a dalších X měsíců můžete plaformu využívat zdarma, pokud splníte alespoň jeden z výše uvedených bodů.

Nezapomeňte si přečíst naši recenzi 3Commas:

Recenzia 3Commas: Take Profit + Stop Loss zároveň, Trailing Profit či obchodné boty. Všetko v jednej platforme

Pokračovat ve čtení

Návody

Návod eToro: Jak automaticky kopírovat obchody úspěšných traderů

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Etoro - kopírovanie úspešných investorov

eToro – největší sociální investiční síť na světě nabízí skvělý nástroj – možnost automaticky kopírovat obchody zkušených investorů, za nimiž stojí dlouhodobě dobré výsledky.

Upozornění: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% – 89% retailových investorů přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

V tomto článku si vysvětlíme jak tuto výbornou funkci aktivovat a popíšeme pár základních rad, jak si vybrat investora respektive více investorů, kterým svěříte své peníze do rukou.

Naše články o eToro:
Podrobná recenze
Návod jak začít

Než začnete vyhledávat vhodné kandidáty, přečtěte si naše doporučení.

Důležité rady na úvod

1. Nikdy neinvestujte více, než si můžete dovolit ztratit

Investice, zvláště do kryptoměn, s sebou přináší velkou míru rizika.

2. Dejte si pozor, koho obchody kopírujete

Zkontrolujte si dlouhodobé statistiky investora, kterého jste si vyhlédli. Celkové procento neznamená všechno (co když jen šťastně investoval ve správný čas, ale jinak neví, která bije?). Dbejte proto na statistiky minimálně rok dozadu a zkontrolujte, kolik ostatních uživatelů ho kopíruje. Dejte si pozor na lidi, kteří vás budou přesvědčovat (v sekci “news feed”), abyste je kopírovali. Tito lidé rozhodně nejsou profesionálové, jediné o co se snaží je, aby na vás vydělali (pokud je někdo kopíruje, mají od eToro odměnu).

3. Je investor označen hvězdičkou?

Na eToro můžete kopírovat obchody kohokoliv, i začátečníka, který rozjel obchody jen dnes. To samozřejmě není dobrý nápad (!!!) Profesionální investoři se od běžných uživatelů odlišují tím, že vedle svého jména mají hvězdičku určité barvy:

Modrá – Cadet – kadet / začátečník (nedoporučujeme)
Oranžová – Rising Star – vycházející hvězda
Červená – Champion – šampión
Zelená – Elite – nejvyšší úroveň

Etoro - hviezdička

4. Neočekávejte výsledky okamžitě!

Ideální je někoho kopírovat alespoň pár měsíců. Zbavte se myšlenky uzavřít kopírování již při malých ztrátách a po pár dnech (samozřejmě, pokud jste nezjistili, že jste vybrali vysloveně špatného obchodníka). Pokud se bojíte výraznějšího propadu vašeho kapitálu stačí nastavit, při jaké ztrátě se má obchod automaticky uzavřít. Pozor, u kryptoměn jsou běžné propady i 30% (propad z roku 2017 na rok 2018 byl u mnohých kryptomien až 90%), berte to na vědomí.

5. Vyberte si investora podle míry rizika

Čím mají vyšší RISK SCORE, tím dělají riskantnější obchody, při kterých jsou možné vyšší zisky, ale i větší ztráty.

Etoro - miera rizika

6. Prohlédňete si portfolio investora

Jelikož jsme na stránce o kryproměnách, zřejmě i váš výběr investora bude podmíněn tím, aby se soustředil na tuto oblast. Není však na škodu, pokud si vyberete někoho, kdo má širší portfolio svých investic a nesoustředí se jen na kryptoměny. Zmenšíte tím riziko velkých ztrát v případě, že kryptoměny zažijí negativní turbulentní období. Jak vybrat investora i podle tohoto kritéria popisujeme níže v textu.

Na přiloženém obrázku vidíte statistiky populárního investora Jaya Edwarda Smithe, který měl v roce 2017 fantastické výsledky. Po kliknutí na záložku STATS můžete vidět přibližně toto (viz. Obrázek).

Etoro - Štatistiky investora

7. Rozložte vaši investici mezi více investorů s úspěšnými výsledky

Zvýšíte tím pravděpodobnost, že budete v pěkném plusu.

8. Nastavte si částku, při které se má obchod automaticky uzavřít (stop copying)

Je to pojistka, abyste na eToro neztratili více peněz, než jste ochoten akceptovat. Například pokud investujete do kopírování investora 300 dolarů, nastavíte, aby se obchod automaticky uzavřel, pokud hodnota této investice klesne na 200 dolarů (ztráta 33%). Pokud investujete do člověka, který se soustředí na kryptoměny, 30% propady jsou běžné a pokud se rozhodnete do toho jít, musíte být připraven, že se to může stát i Vám.

Vyskúšať eToroVáš kapitál je spojen s rizikem *

Vyhledávání správného investora

Na stránce eToro kliknete v levém menu na “Copy People”. Zobrazí se vám úvodní stránka populárních investorů.

Etoro - Copy People

V horním menu můžete vyhledávat investora na kopírování obchodů podle:

People from (Země, z níž pochází)
Who invest in (do čeho investuje) – čili buď kryptoměny (crypto), komodity, akcie atd. Pokud vám na tom nezáleží, stačí, když ponecháte v nastavení “any market”
Gained at least – procentuální úspěšnost
During the TIme – časový úsek, kterého se má vyhledávání týkat

Následně klikněte na “GO a vyhledávání vám vybere nejúspěšnějších investorů podle těchto nastavení.

Etoro - vyhľadávanie investorov

V sekci “Copy Pople” najdete pod vyhledáváním i výběr populárních investorů podle dalších různých kritérií:

TOP Invetors – čili TOP obchodníci
Trending – Investoři, kteří jsou aktuálně v trendu
Most Copied – Investoři, jejichž obchody kopíruje nejvíce lidí
Lower Risk Score – Investoři, kteří mají dobré zhodnocení svého kapitálu při nízké míře rizika
Medium Risk Score – Investoři, kteří mají dobré zhodnocení při střední míře rizika

Jak začít kopírovat

Máte vybraného investora? Fajn! Klikněte na něj a postupujte podle návodu.

1. Vpravo klikněte na “COPY”

Etoro - kopírovanie investora

2. Nastavte částku, kterou chcete do tohoto obchodníka investovat (minimum bylo v době psaní tohoto textu 100 dolarů). Pokud nemáte na účtu alespoň 100 dolarů (mimo vašich otevřených obchodů) nejprve je musíte vložit na účet.

3. Nastavte částku, při které se má obchod automaticky uzavřít jako pojistku před velkými ztrátami. Například můžete nastavit, že při investici 100 dolarů se obchod automaticky uzavře, pokud hodnota vaší investice klesne na 60 dolarů.

4. Odškrtněte nebo nechte zaškrtnutou kolonku “Copy Open Trades” – Nastavíte tím, zda chcete kopírovat i současné obchody daného investora (ty, které otevřel před tím, než jste začali kopírovat), nebo jen ty, které otevře od tohoto momentu.

Většinou se doporučuje tuto kolonku nemít zaškrtnutou, no záleží to na situaci na trhu. Pokud nebude zaškrtnuta, je možné, že v prvních dnech od kopírování se s vaší investicí mnoho neděje (dokud tento obchodník neučiní další obchody). Také předem upozorňujeme, že pokud je investor ve velkém plusu, neznamená to, že v něm budete automaticky i vy. Vaše investice se týká pouze pohybů na trhu od momentu, kdy začnete kopírovat.

Etoro - kopírovanie - tabuľka

5. Máte potvrzeno? Fajn! Počkejte si trpělivě na výsledky. Boháči se ze dne na noc nestanete a to platí i pro kryptoměny. Kopírovat se doporučuje dlouhodobě a nemá smysl kontrolovat váš účet každých pár minut. Stav vaší investice vždy uvidíte v sekci “PORTFOLIO” v levém menu.

Úprava a zastavení kopírování

Rozhodli jste se ukončit nebo upravit kopírování? Jděte do sekce “PORTFOLIO” a vpravo klikněte na kolečko.

Etoro - nastavenie kopírovania

 • Pro kopírování obchodů ukončit vyberte možnost “Stop copying” a potvrďte.
 • Pokud chcete kopírování pouze dočasně přerušit, aniž jste ho zcela uzavřeli, klikněte na “Pause copy“.
 • Chcete vložit do tohoto investora další peníze? Poté klikněte na “ADD Funds

Vyskúšať eToroVáš kapitál je spojen s rizikem *

O eToro jsme napsali i rozsáhlou recenzi a návod, jak začít s investovaním.

*  Při obchodování s finančními rozdílovými smlouvami dochází k finančním ztrátám na 74% až 89% účtů retailových investorů. Měli byste zvážit, zda chápete, jak finanční rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko, že utrpíte finanční ztráty.


Pokud se Vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku a Instagramu, abyste nezmeškali žádnou novou aktualitu ze světa kryptoměn. Děkujeme.

Pokračovat ve čtení

Návody

Návod eToro: Jak začít obchodovat s kryptoměnami

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Návod ako začať s Etoro

Pokud jste se rozhodli investovat na obchodní platformě eToro, která je aktuálně největší sociální investiční sítí na světě, budete chtít na ni dříve či později vložit peníze, aby se vaše obchodování rozjelo. V tomto stručném návodu vám vysvětlíme jak na to.

Upozornění: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% – 89% retailových investorů přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

Zkuste to nejprve bez rizika

Po registraci na eToro nemusíte okamžitě obchodovat s reálnými penězi. Pokud jste na forexu začátečník, doporučujeme Vám nejprve vyzkoušet tzv. “Virtual portoflio”, které vám eToro nabídne hned po prvním přihlášení do systému.

Obchodovat tak budete jen s virtuálními body / kreditem, čili neriskujete ztrátu svých peněz. Teprve když si otestujete, jak se obchoduje na eToro, vložte vaše peníze na účet, přepněte na “REAL” a rozjeďte obchod naostro.

virtuálne portfólio

 

Vyskúšať eToroVáš kapitál je spojen s rizikem *

Jak začít s reálnými penězi

Abyste mohli začít obchodovat s reálnými penězi, spíše než si vložíte peníze na účet, musíte projít verifikací. eToro bude od vás požadovat tyto věci:

 • fotografii dokladu totožnosti (občanského průkazu – přední i zadní stranu),
 • fotografii / scan jednoho dokladu / faktury, která je uvedena na vaše jméno a je na ní vidět vaše adresa uvedena na občanském průkazu (například výpis z bankovního účtu, platba za elektřinu, plyn …)
 • potvrzení vašeho telefonního čísla prostřednictvím SMS zprávy

Proces verifikace účtu může trvat několik dní. Náš účet byl schválen v průběhu 24 hodin, ale občas třeba počítat i s delší čekací dobou.

Verifikácia - potrebné náležitosti

První vklad a obchodování

1. Klepněte vlevo dole na DEPOSIT FUNDS

Etoro - vloženie finančných prostriedkov

2. Vložte peníze na účet prostřednictvím platební karty, bankovním převodem či přes PayPal (platební kartou je to nejrychleji). Výšku minimálního vkladu eToro často mění a závisí i na regionu. Nám stačilo v době naší registrace vložit 200 dolarů (v té době cca 160 eur).

3. Klepněte na “Watchlist” – zobrazí se vám základní nabídka (Pokud chcete vidět pouze kryptoměny, klikněte vlevo nahoře na “my watchlist” a následně na “Create new list”. Nový list / záložku pojmenujte například “Crypto”. Poté klikněte na “ADD MARKETS”, vyberte “CRYPTO” a potvrďte. Vytvoří se vám záložka, ve které budete mít jen kryptoměny)

Etoro - Watchlist

4. Obchodovat s kryptoměnami můžete dvěma způsoby:

a) kliknutím na pozici SELL (S) – pokud zvolíte tuto možnost sázíte na to, že hodnota této kryptoměny bude klesat. Čili jste v plusu, pokud se jí cena sníží a naopak pokud bude růst, ztrácíte.

Etoro - Sell pozícia

b) kliknutím na pozici BUY (B) – pokud zvolíte tuto možnost, vyděláváte tehdy, pokud její hodnota roste a předěláváte, pokud klesá.

Etoro - Buy pozícia

Všimněte si, že hodnota BUY pozice je vyšší, než hodnota SELL pozice. Tento rozdíl zvaný také “spread” je v podstatě odměnou (výdělkem) pro brokera. Když volíte BUY pozici, počítejte s tím, že po potvrzení obchodu budete na začátku automaticky o něco v mínusu, protože aktuální hodnota kryptoměny je vždy nižší, než hodnota uvedená v pozici BUY.

5. Po kliknutí na jednu z těchto dvou možností se vám otevře tabulka (viz obrázek níže), ve které si nastavíte:

a) zda obchodujete za tuto cenu okamžitě (TRADE), nebo jen objednáváte (ORDER)
– jestliže obchodujete (TRADE), akceptujete aktuální hodnotu SELL respektive BUY pozície
– pokud objednáváte (ORDER), nastavíte hodnotu, při které se má váš obchod uskutečnit

b) hodnotu (AMOUNT), kterou chcete do tohoto obchodu vložit – při kryptoměnách je to minimálně 200 dolarů (v době psaní návodu).

c) hodnotu, při které se má obchod automaticky uzavřít:

– STOP LOSS – nejnižší hodnota v dolarech, při které se má obchod automaticky uzavřít
– TAKE PROFIT – nejvyšší hodnota obchodu v dolarech, při které se má obchod automaticky uzavřít

Když budete mít vše nastaveno a jste připraveni obchodovat, klikněte na OPEN TRADE resp. SET ORDER (podle toho, co jste nastavili v bodě 5a)

Etoro - tabuľka pre realizáciu obchodu

Sledování aktuálního stavu

Aktuální stav vašich obchodů můžete sledovat v dolní liště, nebo v menu klikněte na PORTFOLIO.

V dolní liště máte jen rychlý souhrn:
AVAILABLE – stav na účtu, který jste neinvestovaly
TOTAL ALLOCATED – celková částka, která je investována
PROFIT – kolik jste aktuálně v plusu (zelená) nebo v mínusu (červená barva)
EQUITY – váš aktuální stav celkově (vložené peníze plus respektive minus váš profit nebo ztráta)

Etoro - aktuálny stav na účte

V sekci PORTFOLIO najdete detailnější přehled o vašich obchodech rozdělených do jednotlivých investic. Najdete tam informace o tom kolik jednotek dané investice vlastníte, za jakou hodnotu jste obchod otevřeli, jaká je aktuální hodnota daného obchodu či procentuální vyjádření plusu resp. mínusu.

Jak uzavřít obchod?

Když přijde ten moment, že chcete obchod uzavřít (věříme, že s parádním profitem), jděte do sekce PORTFOLIO, a vpravo vedle obchodu, který uzavíráte klikněte na “kolečko”, ve kterém vyberte funkci “CLOSE” a potvrďte.

Etoro - uzavretie obchodu

Pozor! Pokud máte otevřených více obchodů na stejnou kryptoměnu a chcete uzavřít jen jeden z nich, nastavte si zobrazení v PORTFOLIO tak, aby byl každý obchod zobrazen zvlášť. Uděláte tak kliknutím na tlačítko, které je v sekci PORTFOLIO v pravém dolním rohu.

Etoro - zmena zobrazenia portfólia

Jak vybrat paniaze?

V levém menu klikněte na withdrawal FUNDS a zvolte částku, kterou chcete vybrat.

Etoro - výber peňazí

Důležité vědět před výběrem peněz:

 • minimální částka, kterou můžete vybrat, je 50 dolarů
 • vybrat můžete jen peníze, které máte v kolonce “AVAILABLE”, tedy aktuální zůstatek na účtu. Sem se neřadí to, s čím aktuálně obchodujete. Čili pokud chcete vybrat částku, se kterou obchoduje, musíte nejprve uzavřít obchod, až potom vybrat peníze.
 • Poplatek za výběr je až 25 dolarů, čili doporučujeme vybírat peníze méně často a větší částky
 • je možné, že eToro vám pošle peníze na více částí – čili například pokud vybíráte 500 dolarů může se stát, že vám přijde nejprve 200 dolarů a pak 300.
 • Běžná čekací doba, dokud přijdou peníze, je 5-10 pracovních dnů.

Vyskúšať eToroVáš kapitál je spojen s rizikem *

Doporučujeme Vám přečíst si i návod Jako na Etoro kopírovat obchody zkušených investorů a také komplexní recenzi eToro.

* Při obchodování s finančními rozdílovými smlouvami dochází k finančním ztrátám na 74% až 89% účtů retailových investorů. Měli byste zvážit, zda chápete, jak finanční rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko, že utrpíte finanční ztráty.


Pokud se Vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku a Instagramu, abyste nezmeškali žádnou novou aktualitu ze světa kryptoměn. Děkujeme.

Pokračovat ve čtení

Návody

Návod kryptoburza Binance: Vytvoření účtu a odeslání kryptoměn

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Binance - titulný obrázok

Binance je populární kryptoměnová burza, která je ve velké oblibě u svých uživatelů. Obchoduje se na a ní výhradně s kryptoměnami, jejichž nabídka je velmi široká. Binance je známá i díky nízkým poplatkům, přehlednému designu a mobilní aplikaci pro Android a iOS.

Pokud budete chtít s kryptoměnami obchodovat, dříve či později vás to zavede na kryptoburzu. Binance je dobrou volbou, protože jde o neustále se rozvíjející platformu, která zatím neměla vážnější problémy a neustále rozšiřuje své portfolio kryptoměn.

Na této burze se sice dají od roku 2019 koupit kryptoměny přímo a to platební kartou, ale jsou s tím spojené vysoké poplatky. Proto je lepší variantou koupit kryptoměny například SEPA převodem na Coinbase, KryptoTop či Simplecoin a následně je odeslat na burzu Binance.

Návod jak založit účet na Binance a odeslat na ní své prostředky, naleznete právě v tomto článku.

Vyskúšať Binance

Registrace na Binance

Registrace na této kryptoburze je jednoduchá. Pokud při ní použijete tenhle link podpoříte tím rozvoj našeho portálu kryptonovinky. Nic vás to nebude stát, ale my dostaneme malou odměnu, kterou investujeme do tvorby nových článků.

1. Klepněte vpravo nahoře naRegister

Binance - kliknutie na registráciu

2. Vyplňte následující údaje:

Váš email
heslo
heslo znovu
Referral ID – je-li tato kolonka prázdná, napište do ní následující číslo: 15257291

Následně zaškrtněte “I agree to Binance’s Terms of Use”, čímž potvrdíte, že souhlasíte s podmínkami používání stránky a klikněte na Register.

Binance - registrácia - formálár

3. Nyní se Vám ukáže okénko, které slouží k ověření, že jste člověk. Klikněte na kroužek a pomocí myšky posuňte puzzle dílek tak, aby zapadl do dírky se stejným tvarem (levé tlačítko myšky držte, dokud puzzle posouváte).

Binance - posuvný krúžok pre puzzle

4. Zobrazí se stránka s informací, že Vám byl odeslán email, kterým ověříte vaši emailovou adresu uvedenou při registraci. Jděte do své emailové schránky.

Binance - verifikácia emailu oznámenie

5. Otevřete si email a klikněte na “Verify Email” čím potvrdíte, že jste skutečným majitelem této emailové adresy.

Binance - vzhľad emailu s verifikáciou

6. Po potvrzení emailové adresy je Váš účet úspěšně vytvořen. Při prvním přihlášení se vám zobrazí stránka s pěti upozorněními, které byste si měli dobře zapamatovat. Jde o ochranu před zneužitím účtu hackery nebo podvodníky.

Upozornění od Binance:

– Před přihlášením a vyplněním hesla se vždy podívejte, jestli jste opravdu na stránce Binance.com (zkontrolujte adresu a podívejte se, zda je vedle ní zelený uzamčený zámek.

Binance - zelený zámok
– Nikdy do prohlížeče neinstalujte žádné plug-iny, které Vám budou tvrdit, že mají něco společného s Binance

– Neřiďte telefonní rozhovor s člověkem, který Vám bude tvrdit, že pracuje pro Binance. V žádném případě mu nesdělujte své přihlašovací údaje a jiné citlivé informace, které by mohly být zneužité

– Nikomu neprozraďte heslo, Google Autorizační kód (Google Authentication Code), SMS autorizační kód (SMS Authentication Code) nebo Google autorizační klíč (Google Authentication Key). Platí to i pro členy zákaznického servisu Binance. Ti tyto údaje od Vás nikdy nesmí žádat

– Nikdy nedělejte transakce nebo neposílejte své prostředky člověku, který Vám bude tvrdit, že pracuje pro Binance

Po přečtení těchto upozornění vpravo vedle textu všechny zaškrtněte (potvrdíte tím, že rozumíte) a klikněte na “I understand, continue” (Rozumím a souhlasím).

Binance - upozornenia

7. Stránka Vám nyní doporučí, abyste na ochranu účtu před zneužitím aktivovali druhý stupeň zabezpečení. Nemusíte to udělat, ale my to 100% doporučujeme. Klikněte na “Google Authentication” (druhý způsob prostřednictvím SMS bohužel není v Evropě podporován).

Binance - výzva na dvojfaktorovú verifikáciu

Proč zvolit dvoustupňovou ochranu účtu?
Aktivací dvoustupňové ochrany účtu dosáhnete, že stránka Binance Vás při každém přihlášení do systému vyzve, abyste kromě hesla uvedli i speciální kód, který vygeneruje mobilní aplikace Google Anthentication APP. Tím pádem pokud by se chtěl někdo nabourat do vašeho účtu, kromě hesla by musel mít i Váš mobil.

8. Nejprve si do telefonu stáhněte a nainstalujte aplikaci “Google Authentication APP“. Najdete ji pod tímto názvem v obchodě “Google Play” (pro Android) nebo “APP STORE” pro operační systém iOS.

Binance - stiahnutie aplikácie

9. V dalším kroku se Vám zobrazí QR kód, který pomocí stažené aplikace Google Authentication APP naskenujte do svého mobilu. Následně klikněte na NEXT STEP.

Binance - QR kód

10. Nyní Vás web upozorní, abyste si na papír napsali kód, který se nachází v levé části obrazovky. Slouží pro obnovení vašeho “Google Authentication kódu” v případě, že ztratíte telefon. Nezapomeňte si tento kód odložit na místo, kde ho kdykoliv v případě potřeby najdete. Následně klikněte na NEXT STEP.

Binance - textový kód

11. Nyní vyplňte následující tři políčka:

KEY – kód, který jste odepsaly v předchozím kroku

Login Password – Heslo na Binance

2FA Code
– kód, který se Vám aktuálně v tomto okamžiku zobrazuje v aplikaci Google Ahthentication APP (tento kód se mění v pravidelných časových intervalech v čem spočívá bezpečnost této služby).

Pokud máte vše správně vyplněny, klikněte na “Enable Google Authentication” čímž aktivujete dvoustupňovou ochranu účtu. Systém Vás následně přesměruje na úvodní stránku pro přihlášené uživatele.

Binance - aktivácia dvojfaktorového zabezpečenia

Vklad prostředků na Binance

Návod jak odeslat kryptoměny na Binance

1. V horním menu vpravo klikněte na symbol panáčka a následně klikněte na položku “Estimated Value”

Binance - vklad - prvý krok

2. Zobrazí se Vám kompletní přehled kryptoměn, které se dají na Binance odeslat.

Binance - kompletná ponuka kryptomien

3. Nyní je důležité, abyste v tomto seznamu našli kryptoměnu, kterou chcete na Binance odeslat (čili kryptoměnu, kterou už vlastníte někde jinde). Pokud vlastníte například Bitcoin, napište vlevo nahoře do vyhledávání “BTC” a pak vpravo v řádku, kde je BTC, klikněte na “DEPOSIT”

Binance - výber kryptomeny na vloženie

4. Zobrazí se Vám taková stránka (obrázek níže), ve které uvidíte v řádku s nadpisem “Deposit Address” (pokud jste vybrali Bitcoin bude tam nadpis “BTC Deposit Address”). Jde o adresu, na kterou máte Bitcoin poslat.

Důležité upozornění: Na adresu určenou pro Bitcoin (BTC Deposit Address) odesílejte pouze Bitcoin (BTC), na adresu pro jinou kryptoměnu odesílejte stejnou kryptoměnu. Pokud odešlete například litecoin (LTC) na adresu pro Bitcoin (BTC Deposit Address) Vaše LTC se nenávratně ztratí!

 

Binance- depozit Bitcoinu

 

Máte odesláno? Super! Nyní už jen třeba počkat, dokud se transakce realizuje, což může podle typu kryptoměny trvat pár minut, ale i několik hodin. Následně můžete na Binance začít obchodovat se všemi kryptoměnami, které jsou v nabídce a to tak, že je nakoupíte za kryptoměnu, kterou jste sem odeslali.

Vyskúšať Binance

Návod ako obchodovať na burze Binance

Recenzia burzy Binance

Pokud se Vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku a Instagramu, abyste nezmeškali žádnou novou aktualitu ze světa kryptoměn. Děkujeme.

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-