Connect with us

Bitcoin

7 důležitých rad a TIPŮ před investicí do kryptoměn

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

bitcoin-zaciatocnik

Zorientovat se v kryptoměnách není pro nováčka vůbec jednoduchý úkol. Pokud jste se již definitivně rozhodli, že chcete do kryptoměn investovat, nebo je dokonce aktivně používat, připravili jsme pro vás článek o důležitých krocích, které byste měli dodržet, pokud vstoupíte do nového světa financí.

1. Neinvestujte víc, než si můžeš dovolit ztratit

Tato věta je nesmírně důležitá a je absolutním základem, pokud uvažujete o investování, ať už jde o kryptoměny nebo jiná aktiva. Její nerespektováním vážně hazardujete se svým životem a štěstím nejen vás, ale i vaší rodiny. Na nedodržení této zásady doplatilo už množství lidí. Není překvapující, že brokeři musí uvádět procentuální počet účtů, které jsou ve ztrátě a u každého z nich je to většina.

Pokud se rozhodnete investovat do kryptoměn, použijte na to peníze, jejichž případná ztráta váš život negativně neovlivní. V žádném případě neinvestujte peníze, které jste si půjčili, na to PROSÍM okamžitě zapomeňte.

pozor

2. Dívejte se na trh střízlivýma očima

Kdy se rozhodne do kryptoměn investovat většina nováčků? Když cena kryptoměn padá a dá se je nakoupit levně, nebo když výrazně roste a jsou středem pozornosti masmédií? Samozřejmě je to tehdy, když cena prudce roste vzhůru a lidé naskakují na vlak s obavami, aby jim neušla investiční příležitost. Pokud to platí v době, kdy čtete tento článek také o vás, nechceme vám tím říci, že na investici do kryptoměn máte zapomenout. Nikdo z nás neví, zda trend růstu ceny bude pokračovat ještě týden, měsíc, nebo deset let. Doporučujeme vám ale, abyste nebláznili a neinvestovali v jednom momentě všechny finance, které máte na tento druh investice vyhrazeny. Naopak zkuste si je rozdělit například na 10 části a ideálně nakupujte vždy ve stejný den jednou týdně nebo jednou měsíčně. Historie ukazuje, že tato strategie dlouhodobého pravidelného nakupování kryptoměn je dosud jednoznačně nejefektivnějším způsobem dosáhnout zisku.

mysel

3. Ignorujte podvodníky

Koncem roku 2017, ale i v úvodu roku 2018, kdy vrcholil dosud největší kryptoměnový “boom”, bylo absolutně běžné, že podvodníci lákali nezkušené investory na investici do různých podvodných Ponziho schémat. BitConnect, OneCoin zda PlusToken byly jen ty největší z nich, při kterých přišli lidé o miliardy dolarů. V žádném případě se nenechte přesvědčit někým, kdo vás osloví na facebooku, nebo mailem, do investice jakékoliv kryptoměny. Takto to nefunguje a pokud vás někdo přesvědčuje, abyste investovali, dělá to s jediným úmyslem vydělat na vás. V drtivé většině jde o podvod! Zapamatujte si – pokud něco působí příliš dobře na to, aby to byla pravda, pravděpodobně to pravda nebude.

podvod

4. Rozhodněte se pro formu investice

Už jste přemýšleli nad tím, jakou formou chcete do kryptoměn investovat a co od nich vlastně očekáváte? Je totiž rozdíl, zda je vaše investice motivována prostým důvodem, že chcete vydělat eura díky růstu ceny bitcoinu nebo chcete držet reálné Bitcoiny či jiné kryptoměny, abyste s nimi mohli v budoucnu platit a měli je opravdu pod kontrolou (na rozdíl od eur či korun, které ve skutečnosti kontroluje vaše banka).

Pokud patříte do první kategorie a chcete nad cenou kryptoměn jen spekulovat – čili vydělat eura či české koruny, vůbec si nemusíte kupovat kryptoměny. Stačí, abyste s nimi obchodovali u brokerů. U brokerů nemusíte řešit bezpečnost týkající se úschovy kryptoměn a spekulujete pouze nad cenou v eurech či dolarech. Nevýhodou jsou o něco vyšší nákupní a prodejní ceny.

Chcete-li zvolit obchodování s kryptoměnami u brokerů doporučujeme největší sociální síť eToro s mnoha skvělými vychytávkami, nebo XTB, které má dominantní postavení na československém trhu a má support v našem jazyce. Obě platformy jsou regulovány, mají skvělé uživatelské prostředí a nabízejí dostatek kryptoměn na obchodování.

V případě, že patříte do druhé skupiny a kryptoměny chcete opravdu vlastnit, musíte si je koupit na burze nebo směnárně. Tomu se věnujeme v dalších bodech.

moznosti-broker-zmenaren

5. První nákup kryptoměn

Pokud jste se rozhodli pro skutečný nákup kryptoměn, můžete tak učinit buď online formou prostřednictvím kryptoměnových směnárnen, nebo návštěvou nejbližšího bitcoinového automatu.

Při směnárnách se připravte na to, že při nákupu kryptoměn ve větších obnosech budete muset absolvovat proces ověření vaší totožnosti.

Ze směnáren doporučujeme následující:

Coinbase – největší americká směnárna s nejpřehlednějším uživatelským prostředím a mobilními aplikacemi pro Android i iOS. Pro začátečníka ideální volba na začátek. Při prvním nákupu nad 100 eur dostanete bonus 10 eur (v dané kryptoměně). Máte možnost nákupu platební kartou nebo SEPA převodem. Na Coinbase můžete kryptoměny i držet, přestože nemáte privátní klíče.

Coinbase - top zmenáreň na kúpu a predaj Bitcoinu

SimpleCoin – léty ověřená česká směnárna. Pokud převedete peníze na účet v ČSOB, kryptoměny nakoupíte v pracovních dnech již během pár hodin. Potřebujete však mít vytvořenou peněženku, kde vám SimpleCoin zašle nakoupené kryptoměny.

SimpleCoin - spoľahlivý československý predajca kryptomien

KryptoTop – slovenská směnárna, která zaujala svými užitečnými službami (například funkce pro pravidelný nákup kryptoměn) a opravdu širokou nabídkou kryptoměn ke koupi.

KryptoTop banner

BitPandavelmi perspektivní rakouská směnárna, která funguje v přísně regulovaném prostředí a je stále populárnější. Má širokou nabídku a můžete na ní také držet své kryptoměny, ačkoli nevlastníte privátní klíče. Pokud z nějakého důvodu nepreferujete Coinbase, BitPanda je určitě dobrou volbou.

6. Vytvoření první kryptoměnové peněženky

Směnárny Coinbase a BitPanda vám po nákupu přenesou vaše kryptoměny do online peněženek přímo na jejich platformě. SimpleCoin si naopak vyžádá už při platbě adresu peněženky, kam vám má zakoupenou kryptoměnu odeslat. Nákup přes Coinbase či BitPanda proto působí na první pohled uživatelský mnohem jednodušší, než přes SimpleCoin. Háček je však v tom, že k těmto kryptoměnách nebudete vlastní privátní klíče, což znamená, že reálně je pod kontrolou bude mít stále daná služba. Řešením je odeslat je z těchto platforem na vaši vlastní kryptoměnovou peněženku.

Kryptoměnové peněženky dělíme na:

 • Hot Wallets (horké peněženky) – jde o peněženky, které používáme na běžné aktivní používání kryptoměn, čili například na platby za kávu, potraviny, převody mezi peněženkou a kryptoburzou a podobně. Doporučujeme na nich držet menší obnosy, protože fungují v online světě a jsou proto méně bezpečné (váš PC, mobil může napadnout škodlivý software). Přirovnat je můžeme k vaší běžné peněžence, se kterou jdete na nákup
 • Cold Wallets (studené peněženky)– jde o peněženky, kde byste měli mít odložené peníze, které chcete držet jako dlouhodobou investici – název cold je odvozen od toho, že jsou mimo internet. Možná nejde o ideální přirovnání, ale Cold Wallets si zkuste představit jako bezpečnostní schránku ve vaší bance

Nováčkům doporučujeme následující postup:

 1. pokud jste zatím neinvestovali hodně a chcete se s kryptoměnami seznámit, nestane se nic katastrofální, když na začátek budete držet zakoupené kryptoměny na směnárně Coinbase (ačkoli nebudete mít privátní klíč). Coinbase působí dostatečně důvěryhodně a splňuje přísné požadavky amerického regulovaného trhu
 2. Seznamte se s kryptoměnami a vyzkoušejte si vytvořit první peněženky s privátním klíči – na mobilu doporučujeme peněženku Coinomi, na desktopu (PC) Electrum. Otestujte si je (udělejte menší převody) a následně si na ně posuňte vaše kryptoměny z Coinbase.
 3. Při peněženkách Coinomi a Electrum sice vlastníte privátní klíče, ale stále jsou to Hot Wallets, protože jsou online. Pokud je hodnota vašich kryptoměn vyšší, neváhejte a zainvestujte do takzvaných Cold Wallets ve formě hardwarových peněženek. Nejlepším řešením je český Trezor od SatoshiLabs nebo francouzský Ledger.
 4. Na Hot Wallets si nechte kryptoměny, které potřebujete teď a na Cold Wallets (Trezor, Ledger nebo jiná forma) mějte kryptoměny, které držíte na dlouhou dobu a nyní je nepotřebujete na denní použití

doporučujeme:

Trezor - hardvérová peňaženka

7. Ochrana privátních klíčů a bezpečnost

Čím déle budete “v kryptoměnách”, tím častěji se setkáte s tvrzením, že kryptoměny nevlastníte, dokud nedisponujete privátními klíči. Vlastnit privátní klíče je však zároveň velká, doslova obrovská zodpovědnost. Pokud privátní klíč respektive seed phrase, který sestává z 12 nebo 24 slov, ztratíte, přijdete o všechno, co jste na dané peněžence měli. Nikdo vám s tím nepomůže (ne že by nechtěl, ale je to nemožné), prostě neexistuje žádná centrální entita, která by s tím dokázala něco udělat. V historii bitcoinu se údaje takovýmto způsobem nenávratně ztratil přístup k více než třem milionům Bitcoinů, což jsou miliardy dolarů. Kdyby se k nim bylo možno dostat, už by to dávno někdo udělal.

Privátny kľúč kryptomeny

Z toho vyplývá, že bezpečná úschova privátního klíče resp. seed phrase, je alfou a omegou.

Pár rad, které zohledněte při ochraně vašeho privátního klíče:

 • V žádném případě si seed phrase neukládejte do počítače nebo do mobilu. Netlačte ho na tiskárně. NIKDY jej nezapisujte pomocí elektronického zařízení s přístupem na internet.
 • Můžete ho zapsat perem na papír, který odložte na bezpečné místo. Tento papír nefoťte a vyloučit zálohování žádnou digitální formou. Také berte na vědomí, že papír může shořet. Existují však nehořlavé pouzdra, které se dají koupit poměrně levně a toto riziko snižují
 • Nesnažte se rozdělit privátní klíč na několik části, pokud vás náhodou napadlo, že třetinu si necháte doma, třetinu odložit u rodičů a třetinu zakopete na zahradě. Stačí, abyste přišli o jednu třetinu a zbývající dvě jsou zbytečné. Riziko ztráty se tím jen zvětšuje
 • Nikomu neříkejte, kde máte odložené vaše privátní klíče. Teoreticky může někdo jednou mít zájem ukrást vám je. Proto doporučujeme nevyzrazovat nikomu, kolik kryptoměn vlastníte. Zatímco dnes to může být hodnota 1000 dolarů, jednoho dne možná půjde o miliony.
 • Možností je odložit seed phrase v bance do bezpečnostní schránky (pokud důvěřujete bance). Nebo případně do více bank …
 • diverzifikujte– pokud máte v kryptoměnách větší obnos reálné hodnoty, rozdělte ji na více peněženek. Pokud by se stalo i to nejhorší, že o daný privátní klíč přijdete, neztratíte absolutně všechno.
 • zvažte investici do Bunkeroidu nebo CryptoSteel – seed phrase budete mít touto formou “zapsané” na oceli, která by měla zvládnout i větší požár a je celkově mnohem odolnější než papír.
 • nesnažte se zapamatovat si privátní klíč zpaměti – možná vaše paměť funguje dnes bezchybně, ale co bude za rok-dva?

Líbil se vám tento článek? Máte vlastní rady pro nováčky? Dejte nám like, nebo se podělte o váš názor a doporučení do komentáře. Pomozte nováčkům vyhnout se chybám!

Upozornění: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% – 89% retailových investorů přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

 

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bitcoin

[SOUHRN TÝDNE]: 10+ nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Výborné zprávy pro Bitcoin, který si získává stále větší respekt tradičních investorů, obrovský boom kolem DeFi či pochybné kroky burzy Binance. Je tu týdenní přehled TOP zpráv ze světa kryptoměn.

Bitcoin

Top zprávou tohoto týdne bylo oznámení šéfa firmy Microstrategy Michaela Saylora, že jeho firma koupila Bitcoin za dalších 175 milionů dolarů. Když k tomu přičteme investici 250 milionů dolarů ze srpna, tak tato firma celkově nakoupila už Bitcoin v hodnotě 425 milionů dolarů. Jak to popsal samotný Saylor, jeho firma už se nechtěla přihlížet tomu, jak ztrácejí jejich dolary na bankovním účtu reálnou hodnotu a rozhodli se proto převést majetek do Bitcoinu. Této mimořádně zajímavé zprávě jsme se věnovali v tomto článku, Ale rozebral ji podrobně i YouTube kanál Zaujalo ma v tomto videu:

,,Tomu se říká výborná reklama na Bitcoin !,” konstatoval zakladatel burzy Tyler Winklevoss poté, co se doslechl o tom, že centrální banka Velké Británie Bank of England nevylučuje zavedení záporných úrokových sazeb. Co to vlastně záporné úrokové sazby jsou a proč by to bylo pro Bitcoin velmi pozitivní, se dočtete zde.

Autor populárního Stock to Flow modelu (S2F model) PlanB v úterý prohlásil, že nastal čas, aby Bitcoin udělal prudší cenový pohyb směrem nahoru. Odůvodnil to ve tweetu, ve kterém ukázal update jeho “S2F modelu verze 1”. Podobný názor má i další častokrát citovaný kryptrader Michael van de Poppe. Více se dočtete zde.

Bitcoin si stále více získává respekt tradičních investorů. Naznačují to i vyjádření Jima Cramera v pořadu Mad Money na CNBC, který naznačil, že zvažuje investice jednoho procenta svého majetku do Bitcoinu.

Zakladatel a šéf Twitteru a firmy Square Jack Dorsey potvrdil, že zůstává věrným fanouškem Bitcoinu a vnímá ho jako budoucí peníze internetu na rozdíl od mnoha kryptoprojektů, které naznačují stejné ambice. ,,Nevidím, že by se na tom něco změnilo, ačkoli lidé budují jiné projekty, které chtějí dosáhnout tohoto potenciálu,” konstatoval.

Od vypuknutí pandemie koronaviru ztratilo 14 největších bank světa tržní kapitalizaci v hodnotě více než 635 miliard dolarů, což bylo v úvodu tohoto týdne více než trojnásobek celkové kapitalizace Bitcoinu a téměř dvojnásobek celé kapitalizace kryptotrhu.

Tokenizované Bitcoiny v DeFi projektech přesáhly hodnotu miliardy dolarů a zároveň roste trend, v rámci kterého se podíl takových Bitcoinů uzamčených v DeFi zvětšuje na úkor ostatních kryptoměn. Vyplývá to z dat DeFi Pulse. Více se dočtete zde.

Altcoiny

Denní transakce blockchainu Ethereum dosáhly nového rekordu, když v průběhu 17. září bylo realizováno na Ethereum 1 406 000 transakcí. Tomuto významnému novému milníku Ethereum a jeho důvodem (ale i následkem) jsme se věnovali v tomto článku.

Novým hitem kryptosektoru je investování do DeFi projektů, protože mnohé z nich dosahují nádherných zisků. Investice do DeFi je však zároveň mimořádně riziková a to hned z několika důvodů. Tématu toho, jak investovat do decentralizovaného financování, abyste se kompletně “nespálili,” jsme se věnovali v tomto článku.

DeFi projekty aktuálně fungují hlavně na blockchainu Ethereum, ale šéf největší kryptoburzy Binance Changpeng Zhao by byl rád, kdyby vývojáři stále více využívali pro tento účel i Binance Smart Chain, který je podle jeho slov s Erthereum kompatibilní a pro vývojáře přináší jedině výhody. Více se dočtete zde.

DeFi mezitím vzbuzuje rostoucí zájem regulátorů, nakolik podle analýzy firmy Cipertrace jde o skvělý nástroj, jak obcházet regulace. ,,DeFi jsou navrženy tak, aby fungovaly bez povolení, v kterékoli zemi a bez jakékoliv regulace. Ve výsledku se z DeFi může snadno stát útočiště těch, kteří perou peníze,” upozornila.

Kapitalizace stablecoinu Tether (USDT) překonala tento týden další významný milník v podobě překonání hranice 15 miliard dolarů. Je třeba zdůraznit, že v úvodu roku byla kapitalizace USDT jen 4 miliardy dolarů. Více o tocích Tetheru jiným peněženkami uživatelů a burzami, a o tom, čemu lze tento nárůst kapitalizace připsat, jsme se rozepsali v tomto článku.

Stablecoiny BUSD a USDC se staly podporovanými tokeny společnosti Dapper Labs, která stojí za průkopnickými hrami postavenými na Flow blockchainu jako jsou CryptoKitties a NBA TopShot. Oba stablecoiny tak mohou vývojáři integrovat do svých smart kontraktů a jejich her.

Měli byste vědět

 • Indície ze strany FATF (Finanční akční skupina), která má na starosti boj proti praní špinavých peněz, naznačují, že burza Binance se vícekrát úspěšně vyhnula regulačním předpisům tohoto orgánu tím, že od roku 2017 neustále mění své oficiální sídlo. Tématu jsme se věnovali zde.
 • Bahamy by mohly být první zemí, která oficiálně spustí svou kryptoměnu pod dohledem centrální banky. Takzvaný Sand Dollar by mohl být dostupný již v průběhu října.
 • Evropská unie chce do roku 2024 kompletní regulaci kryptoměn. Tématu jsme se věnovali zde.
Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Saylor vysvětlil, jak Microstrategy nakoupila bitcoiny za 425 milionů USD

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Michael Saylor Bitcoin

Horkým tématem posledních dní je rozhodnutí společnosti Microstrategy nakoupit další bitcoiny tentokrát v celkové hodnotě 175 milionů dolarů. Když k tomu připočtete 250 milionů dolarů, které firma Michaela Saylor nalila do Bitcoinu v první polovině srpna, dopracujete se k částce 425 milionů USD.

Jde o finance, které se tato firma zabývající se inteligentní analýzou firemních dat, cloud řešeními a mobilním softwarem, rozhodla investovat do Bitcoinu z důvodu, že už nedůvěřuje americkému dolaru a držení peněžních zásob na bankovním dolarovém účtu firmy jednoduše nepovažovala za dobrý nápad. Tomuto tématu se podrobněji věnovalo nové video YouTube kanálu Zaujalo mě, ve kterém se dozvíte více o tom, jak se měnil názor CEO této firmy Michaela Saylora až do momentu, kdy začal absolutně věřit v Bitcoin a přesvědčil o jeho výhodách i své kolegy.

Michael Saylor se díky tomuto rozhodnutí zviditelnil napříč celou kryptokomunitou a jeho rozhodnutí si pochopitelně všimli i mainstreamová média. Akcie firmy prudce stouply v obou momentech, kdy byla oznámena akvizice nových BTC (více ve videu).

Saylor včera vysvětlil, jakým způsobem firma tyto Bitcoiny nakupovala. Zajímavé je, že nešlo o žádný mimoburzovní nákup (OTC), ale aktivní obchodování na burze. ,,Abychom získali 16 796 BTC (oznámeno 14. září), nepřetržitě jsme obchodovali 74 hodin, přičemž jsme provedli až 88 616 obchodů. Průměrně jsme při každém obchodě nakoupili 0,19 BTC  každé 3 sekundy,” uvedl na Twitteru.

,,Při obchodování jsme každou minutu utratili průměrně 39 414 dolarů, ale kdykoliv během toho jsme byli připraveni utratit 30 až 50 milionů dolarů za pár sekund, pokud bychom měli štěstí a cena by klesla o jednu či dvě procenta,” doplnil.

Firma Microstrategy oznámila první nákup Bitcoinu 11. srpna (21 454 BTC) a druhý 15. září (16 796 BTC). Dohromady má tedy k dnešnímu dni oficiálně pod kontrolou 38 250 BTC. Investovala do nich celkem 425 milionů dolarů včetně poplatků a veškerých dalších nákladů spojených s jejich nákupem. Saylor řekl, že je plánuje držet dlouhodobě. Ve firmě totiž tvrdí, že právě přešli na nový “Bitcoin standard.”

Viz také video o největších kryptoměnách současnosti:

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

VIDEO: Výborné zprávy pro Bitcoin! Americká firma kupuje BTC za stovky milionů USD

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

zaujalo ma BTC

YouTube kanál Zaujalo ma se ve svém nejnovějším videu opět věnoval tématu kryptoměn. Tentokrát se dozvíte o zprávach, které se jeví být pro adopci Bitcoinu velmi pozitivně. První se týká akumulace Bitcoinu ze strany společnosti Microstrategy, která do něj investuje stovky milionů dolarů. Druhá zas souvisí s možností zavedení záporných úrokových sazeb britskou centrální bankou Bank of England.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Krypto zprávy dne (18.9.): Krok, který popularizuje Bitcoin, Tether, Uniswap efekt či Indie

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin rádio

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Kapitalizace Tetheru překonala 15 miliard USD. Většina USDT je ​​na Ethereum

Růst popularity DeFi sektoru výrazným způsobem přispěl k růstu kapitalizace největšího stablecoinu Tether (USDT). Ten v roce 2020 již stihl překonat magickou hranici 15 miliard dolarů a jen za poslední měsíc posílil o další tři miliardy. Kapitalizace Tetheru byla přitom v úvodu tohoto roku jen něco přes 4 miliardy dolarů. Firma Tether u příležitosti dosažení tohoto milníku upozornila na Twitteru na výše uvedená fakta a rovněž doplnila, že v současnosti je USDT nejstabilnější a nejlikvidnější kryptoměna na trhu. Více jsme se tomuto tématu věnovali zde.

Skvělá reklama na Bitcoin: Bank of England zvažuje záporné úrokové sazby!

Bank of England zvažuje zavedení záporné úrokové sazby a podle Tonyho Vayse si Bitcoinoví investoři nemohou přát nic víc, než právě zprávy tohoto typu. Zavedení poplatků lidem za to, že si šetří peníze v bankách, je pro Bitcoin nejlepší možnou reklamou. O možnosti, že by Bank of England opravdu zavedla záporné úrokové sazby, informovala ve čtvrtek agentura Bloomberg, která uvedla, že centrální banka Velké Británie je vůbec největší bankou na světě, která v současnosti připouští zavedení této možnosti. Více o této zajímavé tématu se dočtete zde.

Tomuto tématu se věnovalo i video YouTube kanálu Zaujalo mě:

 

BUSD a USDC přicházejí ke Dapper Labs

Společnost Dapper Labs, která stojí za průkopnickými hrami postavenými na Flow blockchainu, jako jsou CryptoKitties či NBA TopShot, implementuje do svého ekosystému podporu pro dva populární stablecoiny Binance USD (BUSD) a USDC. Tyto nové partnerství umožní vývojářům her integrovat do jejich decentralizovaných aplikací na Flow podporu pro digitální aktiva, které jsou vázány na americký dolar. ,,Věříme, že decentralizovaná zábava a hry budou hrát vedoucí úlohu při urychlování adopce kryptoměn. Naše partnerství s Dapper Labs a Flow povede k tomu, že BUSD se dostane do rukou milionům spotřebitelů,” pochválila si tuto spolupráci burza Binance. Firma Dapper mezitím uzavírá významné partnerství v oblasti herního průmyslu a také již v dubnu oznámila, že bude sdílet své technologické poznatky s vývojáři kryptoměny Libra od Facebooku. (cointelegraph.com)

“Uniswap efekt” generuje parádní výnosy pro nové tokeny

Firma Cross Angle informovala, že tokeny, které nejprve získaly trakci na Uniswap a až následně byly zalistované na centralizovaných burzách, byly v průměru schopny dosáhnout 208% výnosů. Jinak řečeno UnisSwap má v současnosti efekt podobný období, kdy bylo zárukou výnosů zalistování tokenů na burzách Coinbase či Binance. ,,Průměrná návratnost nejlepších projektů uvedených na Uniswap, které následně úspěšně skončily na centralizovaných burzách, je 20,8% (YFI, YFII, REN, RSR, ZAP, AMPL, OM, BAL, SNX, UMA). Jejich celková cena, objem, počet peněženek a počet aktivních peněženek zaznamenali dramatický nárůst. “

Zakáže Indie kryptoměny?

Možná jste postřehli informace o tom, že kryptoměny v Indii mohou být zcela zakázány. Tato možnost však není úplnou novinkou. Návrh zákona, který by kriminalizoval jakékoliv používání kryptoměn v této druhé nejlidnatější zemi, představil už loni ministr financí Bubhash Chandra Garg. Podle aktuálních informací, které přinesly místní zdroje a citoval je Bloomberg, se tím bude v nejbližší době zabývat federální kabinet a následně bude poslán do parlamentu k posouzení. Zatímco některá kryptomédia z Indie již píší o katastrofálním scénáři jiné zdroje říkají, že jde spíše o clickbaitové nadpisy s cílem zvýšit sečtělost, než samotnou realitu, která údajně k tomuto scénáři zatím tak blízko zdaleka není. Téma zákazu kryptoměn v Indii je stále otevřená a údajně není ani jedna ze stran blíže ke svému cíli – a tedy k jejich kriminalizaci nebo definitivní legalizaci. Jisté však je, že v Indii bude toto téma v nejbližších měsících horkým a významný je i pro zbytek kryptosveta, protože v Indii žije přes miliardu lidí.(Cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Skvělá reklama na Bitcoin: Bank of England zvažuje záporné úrokové sazby!

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin

Bank of England zvažuje zavedení záporné úrokové sazby a podle Tonyho Vayse si Bitcoinoví investoři nemohou přát nic víc, než právě zprávy tohoto typu. Zavedení poplatků lidem za to, že si šetří peníze v bankách, je pro Bitcoin nejlepší možnou reklamou.

O možnosti, že by Bank of England opravdu zavedla záporné úrokové sazby, informovala ve čtvrtek agentura Bloomberg, která uvedla, že centrální banka Velké Británie je vůbec největší bankou na světě, která v současnosti připouští zavedení této možnosti.

Motivem pro zvážení tohoto kroku jsou obavy o britskou ekonomiku pro Brexit a dopady pandemie koronaviru. Britská Libra po medializaci těchto zpráv klesla vůči hlavním měnám. Politici však zatím potvrdili, že odhlasovali udržení úrokových sazeb na úrovni 0,1%.

Kryptoměnová komunita reagovala na tyto zprávy optimisticky vzhledem k tomu, že pro Bitcoin, jehož držení nestojí nic, by to mohlo mít pozitivní efekt. ,,Wow! Bank of England debatuje o negativní úrokové sazbě. Kdyby toto přijali, zaplatili by vám za půjčení, “napsal na Twitteru Tyler Winklesoss, šéf burzy Gemini. ,,Nemohli jste si zaplatit lepší reklamu na Bitcoin, ale můžete si vzít jejich peníze a jít long s Bitcoinem.”

Tomuto tématu se věnovalo i video YouTube kanálu Zaujalo mě:

Podobně reagoval i Tone Vays, který si však nemyslí, že by stav došel do fáze, kdy by banky lidem za sebrání půjček platili. ,,Nemyslím si, že by došlo k tomu, že by vám nějaká banka platila za to, že vám půjčí peníze, ale je možné, že vám bude účtovat poplatky za držení peněz v bance. Co víc si může přát bitcoinový holder?”

Christopher Bendiksen, který je vedoucím výzkumu v strategii investic firmy Coinshares, upozornil na to, jaký archaický je způsob rozhodování o úrokové míře. ,,Jedna z nejdůležitějších věcí je určována hlasováním. Čtete dobře. V roce 2020 se 8 mužů ve středním věku a jedna žena sejdou několikrát ročně, aby určili cenu úvěru.”

Co jsou to záporně úrokové sazby

Zavedení záporných úrokových sazeb takříkajíc otáčí celý bankovní systém vzhůru nohama. Místo toho, aby vám banka platila za to, že peníze držíte na účtu, v takovém případě platíte bance vy. Dá se to chápat jednoduše i jako jakýsi poplatek za uskladnění vašich peněz. Naopak pokud si chcete od banky půjčit, v tomto případě byste neplatili úroky vy, ale banka vám. Je však třeba poznamenat, že záporné úrokové sazby jsou v současnosti spíše teorií, než běžnou praxí, přestože v průběhu posledního desetiletí s nimi experimentuje Evropská centrální banka, centrální banka Japonska. Jako první je zavedla v roce 2009 Centrální banka ve Švédsku.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bitcoin si získal respekt tradičních investorů. Podtrhují to vyjádření Cramera i krok Microstrategy

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Inštitúcie Bitcoin

Nedávný host relace Mad Money na CNBC Jim Cramer naznačil, že by mohl investovat jedno procento svého majetku do Bitcoinu. Uvedl to během diskuse s Anthonym Pomplianem.

Cramer je tak dalším známým investorem, který se staví relativně pozitivně směrem k Bitcoinu, který byl ještě nedávno z pohledu mnoha známých mainstream investorů označován za podvod, Ponziho schéma či bublinu.

Během zmíněné diskuse s Pomplianem na CNBC Cramer uvedl, že Bitcoin vnímá podobně jako zlato, tedy jako držitele hodnoty. ,,Lidé dost mluví o tom, jak mohou být kryptoměny hacknuté a tak podobně … ale víte co je opravdu špatně? Je to tehdy, když děti nenajdou vaše zlato. A to se mimochodem běžně stává. I to je důvod, proč začínám cítit potřebu vlastnit kryptoměny, protože se bojím obrovské inflace a nemám zatím žádné. Zlato bude v pořádku, nemovitosti budou v pořádku, ty zůstanou na místě. Myšlenka, že opravdu vydělám peníze .. sakra, já to zkusím s tím jedním procentem. “

Zvýšený zájem o Bitcoin mezi tradičními investory rozpoutal zejména miliardář Paul Tudor, který v úvodu roku uvedl, že investoval do Bitcoinu část svého majetku. Odůvodnil to tím, že se obává inflace a Bitcoin považuje za držitele hodnoty.

Jen včera 16. srpna výkonný ředitel společnosti Microstrategy Michael Saylor uvedl, že jeho firma vlastní už 38 250 BTC. Na základě současné hodnoty tedy drží v této kryptoměně majetek v hodnotě více než 400 milionů dolarů.

Příklady Cramera, Tudora či Saylor podtrhují, že velcí institucionální investoři se začínají na Bitcoin dívat stále více než na aktivum, které může ochránit hodnotu peněz v čase předpokládané inflace fiatových měn.

Mnozí tvrdí, že Bitcoin má všechny vlastnosti zlata a i několik výhod oproti němu. Bitcoin na rozdíl od zlata má totiž pevně určené konečné množství (u zlata nikdo netuší, kolik ho na světě opravdu existuje), a zároveň je snadno dělitelný a převoditelný.

Cramer v diskusi na CNBC také upozornil, že držení fyzického zlata považuje za relativně nebezpečné. ,,Je nebezpečné, protože se dá ukrást, je nebezpečné, protože se ho bojíte vybrat z banky, je nebezpečné, protože můžete zapomenout, kde jste ho dali,” uvedl.

Držení bitcoinu také přináší určitá rizika. Je třeba dbát na to, aby se drželi správné a tedy nikoli na burzách (které mohou být hacknuté, zkrachovat a podob.) A aby byly vaše privátní klíče v bezpečí. Způsob, jak správně držet kryptoměny, rozebral YouTube kanál Zaujalo ma:

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bitcoiny tokenizované v DeFi přesáhly hodnotu miliardy dolarů

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin DeFi

V rámci DeFi projektů postavených na Ethereum byly již tokenizované Bitcoiny v celkové hodnotě převyšující jednu miliardu amerických dolarů. Zajímavé je, že stejná dolarová hodnota uzamčených mincí v DeFi projektech platila před čtyřmi měsíci pro kompletní DeFi trh.

DeFi Pulse, která podrobně zkoumá dění v tomto rychle se rozvíjejícím trhu, uvedla, že v DeFi projektech je uzamčených už zhruba 98 300 BTC v hodnotě 1,05 miliardy USD. Tokenizované byly skrz protokoly jako jsou Lightstream Network od Blockstreamu. Bitcoiny uzamčené v DeFi aktuálně tvoří přibližně 12% celé kapitalizace DeFi sektoru s hodnotou 8,57 miliardy USD.

Tento milník ilustruje zvyšující se popularitu protokolů postavených na Ethereum, které slouží ke generování pasivních výnosů, mezi hodlery Bitcoinu. Zajímavým zjištěním je také růst podílu Bitcoin uzamčených v těchto projektech. Před čtyřmi měsíci totiž Bitcoin tvořilo pouze 4,7% všech mincí, zatímco v současnosti je to již zmíněných 12%.

Zajímavé je také srovnání s Lightning Network, který od svého spuštění v březnu 2018 přilákal pouze 1100 Bitcoinů v hodnotě 11,5 milionu dolarů. Lightning Network je přitom podle značné části kryptokomunity nejlepší možností, jak vyřešit problém škálování Bitcoinu.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Analytik PlanB: Nastal čas, aby šel Bitcoin nahoru!

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-rast

Známý kryptotrader PlanB, který je autorem mimořádně populárního stock-to-flow modelu (S2F model) tvrdí, že nastal čas, aby Bitcoin zahájil další výrazný růst své hodnoty.

Naznačil to ve svém včerejším tweetu, ve kterém publikoval update k “S2F modelu verze 1”: ,,Toto je časový model 2019 založen pouze na historických datech Bitcoinu (nebyla použita žádná data o zlatě, stříbře, diamantech, pozemcích atd ..). Určitě vidíte skok v tomto modelu v čase halvingu (bílá čára), který koresponduje s poklesem v SF2 multiple modelu (bílé tečky). Nastal čas jít nahoru.”

Původní SF2 model se liší od nejnovějšího modelu cross-asset (S2FX modelu), který obsahuje různé makro faktory. Do roku 2024 predikuje cenu Bitcoinu 288 tisíc dolarů.

Od květnového halvingu začal dělat Bitcoin na výše uvedeném modelu “červené tečky”, čímž zatím naplňuje očekávání, ačkoli ne úplně totožným způsobem jako po halvingu 2016. PlanB se však domnívá, že vše jde podle plánu a na základě grafu usuzuje, že nyní přijde období , kdy půjde cena nahoru.

Známý tržní analytik Michael van de Poppe také vidí v rámci své technické analýzy podobný vzorec, který naznačuje, že Bitcoin je ve stejné fázi jako byl v roce 2016. ,, Pokud chcete porovnat období a tržní cykly, současný stav trhu je srovnatelný s rokem 2016, “uvedl v pondělí na Twitteru. ,,Pomalu se brousíme směrem nahoru s dlouhými obdobími konsolidace do stran. V roce 2016 jich bylo několik. V roce 2020, 2021 je pravděpodobné, že se také několika takových dočkáme.”

Vzorci od PlanB je vyčítáno, že řeší pouze nabídku, avšak ne poptávku. PlanB však na obhajobu odpověděl i na otázku, jaké zdroje zajistí, aby se Bitcoin dostal na cenu 100 000 dolarů. ,,Budou to stříbro, zlato, země se zápornými úrokovými mzdami, země s dravými vládami, miliardáři a milionáři, kteří si zajišťují majetek proti kvantitativnímu uvolňování (QE) a institucionální investoři.”

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Na poklesu Bitcoinu mají aktuálně podíl i jeho těžaři

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin ťažba

Bitcoin při včerejším pokusu přiblížit se ceně $ 11 000 selhal a z hodnoty kolem 10 600 dolarů byl náhle sražen k ceně přibližně 10 200 USD. Pokles, který se udál v průběhu devíti hodin, se připisuje zejména prodejnímu tlaku, který aktuálně vytvářejí na Bitcoin jeho těžaři.

Že za současným oslabováním Bitcoinu jsou mineři, naznačují i ​​on-chain data z BTC blockchainu. Právě těžaři jsou z logických důvodů jedním ze dvou hlavních a neodmyslitelných zdrojů prodejního tlaku na trhu s kryptoměnami. No a když se rozhodnou, že přistoupí k prodeji nově vytěžených BTC, vytvářejí tím na něj obrovský tlak.

Analytická firma Glassnode tvrdí, že příliv kapitálu, který míří od těžařů BTC na burzy, dosáhl pětiměsíčního maxima. Předchozí nárůst byl zaznamenán v polovině srpna, kdy cena dosáhla svého maxima nad 12 000 USD. Následně přišla okamžitá korekce na 10 000 USD, což také tehdy potvrdilo, že mineři v době, kdy posílají své BTC na burzy, ho dokáží opravdu relativně rychle dumpnout.

GRAF: Příliv nových Bitcoinů na burzy od těžařů BTC:

Prodej Bitcoinů umožňuje těžařům pokrýt náklady na jejich práci. V předchozích měsících část těchto BTC od nich skupovali přímo institucionální investoři, ale když poptávka institucí klesá, těžaři posílají BTC přímo na burzy, kde dokáží cenu ovlivnit výrazněji.

Významné mining pooly mají pochopitelně vlastní strategii prodeje Bitcoinu a také si dobře uvědomují, že nemohou prodávat BTC neuváženě. Jejich výdělek je totiž přímo závislý na hodnotě BTC v dolarovém vyjádření a jinak řečeno i v nejlepší zájem těžařů je, aby cena BTC z dlouhodobého hlediska rostla.

Zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (14.9.): Udrží bitcoin cenu 10 000 USD?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Analýza Bitcoin

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Celý minulý týden byl pro kryptoměnové spekulanty časově náročný, protože jsme museli po prudkém sražení sledovat konsolidační strukturu, abychom byly ve střehu, kdyby se tvořil bart pattern, nebo naopak by konsolidace potvrdila otáčení trendu a šli bychom až k 9 000 USD.

BTC/USD

Bitcoin nyní čeká na chování indexů a podle nich bude pokračovat. Je velmi složité nyní řešit pokračování indexů, neboť počet nakažených koronaviru roste a indexy zatím nijak prudce nereagovaly, jako kdyby to už dávno očekávaly. Já jsem stále zastáncem dalšího sražení bitcoinu směrem dolů k 9 000 USD, ale shorty zatím otevírat nebudu. Pokud se rozhodnu otevírat shortové obchody, tak jedině na průrazu jasného shortového patternu.

Analýza BTC/USD

Analýza BTC/USD

Dominance bitcoinu

I přestože mají červené svíce ještě vyšší objemy, tak zelené odrazy jsou již zřejmé. Můžeme ještě chvíli pokračovat poklesem až k těm 58%, ale i tak očekávám retestování rezistence na 62 % před závěrečným sestřelem dominance.

Analýza dominance bitcoinu

Analýza dominance bitcoinu

Kapitalizace kryptoměn

Na tomto grafu vidíme opak o proti bitcoinu. Objemy rostou a bude rozhodující, jestli se dostaneme přes horintální červenou přímku. Právě ta rozhodne o tom, zda končí medvědí vlajka, nebo budeme pokračovat v růstovém trendu. Víkendové sražení totiž nebylo příjemné. Opravdu si zde nejsem jistý a budeme muset počkat na další vykreslení.

Analýza kapitalizace kryptoměn

Analýza kapitalizace kryptoměn

Kapitalizace altcoinů

Zde jsme v podobné situaci jako kapitalizace všech kryptoměn. Jen bych chtěl ukázat na CCI indikátor, který právě o víkendu byl hodně sražený a tudíž altcoiny opravdu mají dobrý prostor pro růst. Já jsem ovšem stále negativní na aktuálním trhu a vyčkávám.

Analýza kapitalizace altcoinů

Analýza kapitalizace altcoinů

Závěr analýzy

Pokud jsi pečlivě přečetl aktuální víkendový výhled, tak jsi zjistil, že si opravdu nejsem jistý, co se bude tento týden dít. Netuším, jak budou tento týden reagovat indexy na rozjíždějící se exponenciální nárůsty nakažených koronaviru – to se musí projet v HDP a tím pádem v jisté recesi. Zajímavé je to, že podle teorie by indexy měly o půl roku předpovídat chování HDP (HDP klesá a indexy jedou ATH). Do toho bitcoin, který jede korelovaně s indexy. Čeká se! A proto budu čekat i já s dalšími nákupy bitcoinu i dalších kryptoměn.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-