Connect with us

Kryptoměny

Německé banky budou pravděpodobně moci držet a obchodovat s kryptoměnami

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Bitcoin Nemecko

Německý spolkový parlament vypracoval návrh zákona, který v případě schválení umožní německým bankám, aby od příštího roku mohli spravovat a obchodovat s kryptoměnami.

O této zajímavé novince informoval ve středu německý plátek Handelsblatt konstatující, že pro Německý spolkový parlament vypracoval návrh zákona, který v případě schválení umožní německým bankám, aby spravovaly a obchodovaly s kryptoměnami. Může jít o významný milník, který výrazně zvýší jejich likviditu ve čtvrté největší ekonomice světa.

Návrh zákona, o kterém bude hovořit Bundestag, navrhuje vypuštění doložky ze čtvrté směrnice Evropské unie o boji proti praní peněz (AML), která zakazuje bankám obchodovat s kryptoměnami.

Pokud zákon projde schválením ,, již od roku 2020 budou německé banky disponovat právem spravovat kryptoměny a cenné papíry jako jsou akcie či dluhopisy a následně je nabízet zákazníkům – stejně jako kdyby šlo o hotovost.

Asociace německých bank známá pod zkratkou BdB ocenila vizi zákona a uvedla, že banky jsou připraveny a odhodlány chránit investory při správě těchto produktů.

300x250

Návrh zákona je podle názorů některých odborníků předzvěstí blížící se masivní iniciativy institucí, které se budou snažit ovládnout trh s kryptoměnami a získat nad nim významnou moc, podobně jako ho mají na měnovém trhu. Otázkou je, zda to bude pro Bitcoin pozitivní …

zdroj: cryptoslate.com

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bitcoin

Krypto zprávy dne (5.12.): Americký FUD o kryptoměnách či TOP investice dekády

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Bitcoin je nejlepší technologickou investicí této dekády

Žádný Uber, Airbnb či snapchat. Nejlepší investicí tohoto desetiletí v sektoru technologií je decentralizovaná měna Bitcoin. Uvedl to na Twitteru bývalý CTO americké kryptozmenárne Coinbase Balaji Srinivasan. Podrobněji jsme se tomuto tématu věnovali v samostatném článku zde.

Bitcoin je najlepšou technologickou investíciou tejto dekády

Je Microsoft největším korporátním podporovatelem Ethereum?

Společnost Microsoft a firma Enjin stojící za kryptoměnou Enjin Coin (enj), která je postavena na blockchainu Ethereum, představily nový program tokenizovaných odměn “Azure Heroes” jako součást pilotního projektu podpory projektu Azure ve vybraných zemích západní Evropy. Oznámení Microsoftu o spolupráci s Enjin okamžitě pozitivně ovlivnilo cenu kryptoměny Enjin, která nárazově narostla o 42% a v době psaní tohoto textu je za posledních 24 hodin v plusu až 46% (vůči americkému dolaru). Potvrzuje však i to, že Microsoft stále častěji volí řešení postavené na Ethereum. Více se dočtete v tomto článku.

Je Microsoft najväčším korporátnym podporovateľom Ethereum?

300x250

Americká firma požádala Antonopoulose, aby odstranil kryptoměny ze své stránky

Americká finanční softwarová společnosti Intuit podle všeho zrušila účet jednomu z nejznámějších propagátorů Bitcoinu, speakrovi Andreasovi Antonopoulosovi. Ten o této skutečnosti informoval na Twitteru. Více se dozvíte zde.

Americká firma požiadala Antonopoulosa, aby odstránil kryptomeny zo svojej stránky

Američtí regulátoři opět varují před riziky stablecoinů a kryptoměn

Přední představitelé amerických regulátorů varovali veřejnost před možnými riziky, které přinášejí stablecoiny a kryptoměny. Učinili tak v rámci zprávy, kterou ve středu 4. prosince vydala Rada pro dohled nad finanční stabilitou (FSOC). Téma jsme podrobněji rozebrali v tomto článku.

Americkí regulátori opäť varujú pred rizikami stablecoinov a kryptomien

Francouzská centrální banka bude v roce 2020 testovat “digitální euro”

Guvernér francouzské centrální banky Villeroy de Galhau prohlásil, že v prvním čtvrtletí 2020 začnou s testováním pilotního programu digitální měny centrální banky (CBDC) určené pro finanční instituce. Řekl to během konference, které se zúčastnili představitelé dvou hlavních finančních regulátorů ve Francii – Úřadu pro obezřetnostní dohled a Institutu pro finanční vyšetřování. Pilotní program “digitálního eura” by neměl zatím zahrnovat maloobchodní zákazníky, což znamená, že týkat by se měl jen transakcí mezi institucemi. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku. 

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Američtí regulátoři opět varují před riziky stablecoinů a kryptoměn

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-investor-usa

Přední představitelé amerických regulátorů varovali veřejnost před množnými riziky, které přinášejí stablecoiny a kryptoměny. Učinili tak v rámci zprávy, kterou ve středu 4. prosince vydala Rada pro dohled nad finanční stabilitou (FSOC).

FSOC, který byl založen v roce 2008 s cílem bojovat proti rizikům pro finanční sektor po vypuknutí finanční krize, vede ministr financí USA Steven Mnuchin. Mezi jeho další členy patří šéf americké komise pro cenné papíry a komodity (SEC) Jay Clayton či Heath Tarbert, který vede komisi pro obchodování s komoditními futures (CFTC).

Ve zprávě, která je určena regulačním orgánem uvádí varování, že pokud by se stablecoiny staly široce přijatelným prostředkem pro platby, nebo uchovávání hodnot, narušit by to mohlo celou americkou ekonomiku. Zákonodárci by měli proto přehodnotit stávající opatření a plánovat takové, které se budou zabývat riziky digitálních aktiv.

FSOC uvedl, že centrem pozornosti regulátorů by neměly být jen stablecoiny, ale také kryptoměny jako je Bitcoin. Zpráva rovněž uvedla pochybnosti o úspěchu technologie distribuované knihy (DLT) – což je označení, které úzce souvisí s technologií blockchain. ,,Konečný úspěch této technologie včetně aplikací ve finančním sektoru ještě není jistý. Některé počáteční snahy nevedly k očekávaným zvýšením účinnosti a jiným slíbeným výhodám,” tvrdí zpráva.

Ministr financí USA Steven Mnuchin před pár měsíci prohlásil, že o Bitcoinech již za 10 let nebudeme vůbec slýchávat.

300x250

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Americká firma požádala Antonopoulose aby odstranil kryptoměny ze své stránky

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Andreas Antonopoulos

Americká finanční softwarová společnosti Intuit podle všeho zrušila účet jednomu z nejznámějších propagátorů Bitcoinu, speakrovi Andreasovi Antonopoulosovi. Ten o této skutečnosti informoval na Twitteru.

Antonopoulos, který cestuje napříč celým světem, aby vzdělával o Bitcoinu a s ním souvisejících tématech, byl dokonce firmou Intuit požádán o to, aby přestal odkazovat na kryptoměny na své oficiální stránce. Andreas se však rozhodl jinak.

,,Intuit Merchant Services mi právě řekli, že nemohu používat kryptoměny pokud akceptuji jejich kreditní karty pro mé faktury. Zeptali se mě, jestli mohu odstranit krypto z mé stránky. Místo toho jsem se rozhodl z mého života odstranit Intuit a jejich služby kreditních karet,” napsal na Twitteru.

Antonopoulos je známým kritikem tradičního finančnictví, který svým divákům častokrát vysvětluje, jak se banky bojí Bitcoinu, který přináší lidem novou finanční suverenitu.

Důkazem strachu bank může být jejich i nedávno medializován krok dánské Nordea Bank, která zakázala svým zaměstnancům nákup Bitcoinu a jiných kryptoměn, ale “povoluje jim” investovat do jejich bitcoinových derivátů. Dánský soud dokonce v této věci rozhodl ve prospěch banky, což vyvolalo bouřlivou vlnu negativních reakcí ze strany kryptokomunity.

300x250

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Ethereum

Je Microsoft největším korporátním podporovatelem Ethereum?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

ethereum

Společnost Microsoft a firma Enjin stojící za kryptoměnou Enjin Coin (ENJ), která je postavena na blockchainu Ethereum, představily nový program tokenizovaných odměn “Azure Heroes” jako součást pilotního projektu podpory projektu Azure ve vybraných zemích západní Evropy.

Oznámení Microsoftu o spolupráci s Enjin okamžitě pozitivně ovlivnilo cenu kryptoměny Enjin, která nárazově narostla o 42% a v době psaní tohoto textu je za posledních 24 hodin v plusu až 46% (vůči americkému dolaru).

,,Jste odborníkem na @Azure, který se rád učí a který přispívá silné vývojářské komunitě? Chceme vás poznat pomocí skvělých odznaků založených na blockchainu! Jmenujte sebe nebo jiné Azure hrdiny,” popsal tuto příležitost oficiální Twitter developerů Microsoftu.

Program funguje na základě odměňování developerů speciálními odznaky, které jsou postavené na blockchainu Ethereum. Dostat je mohou jako odměnu za jejich příspěvky do vývoje open-source platformy Azure, kterou vlastní Microsoft. Vývojáři, kteří dokončí sérii stanovených kroků, jako je například koučink, psaní kódů či blogování o Azure, budou odměněni digitálními znaky na tokenovém standardu ERC-1155, který navrhl vývojář a spoluzakladatel Enjin Witek Radomski.

Developeři se mohou dostat k pěti různým typům takzvaných “cute Badgers” (roztomilých jezevců), které jsou rozděleny podle jejich důležitosti a významu. Těch nejcennějších je jen 250.

300x250

Spolupráce s Enjin poukazuje na zjevný zájem Microsoftu o blockchain technologii. Známé jsou již spolupráce s NEO, Hyperledger či Truffle. Portál Cryptoslate však konstatuje, že spolupráce s Enjin potvrzuje, že tento technologický gigant se stává největším korporátním podporovatelem blockchainu Ethereum.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bitcoin je nejlepší technologickou investicí této dekády

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-hulk

Žádný Uber, Airbnb nebo Snapchat. Nejlepší investicí tohoto desetiletí v sektoru technologií je decentralizovaná měna Bitcoin. Uvedl to na Twitteru bývalý CTO americké kryptosměnárny Coinbase Balaji Srinivasan.

Návratnost investice do Bitcoinu podle něj překonává každou i-tech společnost. Začátkem roku 2010 se Bitcoin obchodoval pouze na ceně 0,05 amerického dolaru. Jeho aktuální cena, přestože se stále nevyhýbá vysoké volatilitě, přesahuje 7 000 USD (více než 150 000-násobný nárůst), což je znásobení, kterého nedosáhlo v této dekádě žádné jiné aktivum této kategorie.

Pravdou je, že “tweet” Srinivasan se setkal i s početnou kritikou. Investor a filantrop Shervin Pishavar ho například upozornil, že je nesprávné, když srovnává Bitcoin s i-tech firmami typu Uber. Uznal, že investice do obou přineslo velké zisky, ovšem jde o dva diametrálně odlišné druhy aktiv.

Většina kritiky se týkala právě toho, že Srinivasan porovnával Bitcoin s odlišnými aktivy – firmami, ale Bitcoin nelze považovat za společnost. Srinivasan obhajoval svůj názor tím, že Bitcoin spadá do kategorie technologických investic a v tomto ohledu mu nikdo nedokáže vyvrátit, že investice do Bitcoinu v roce 2010 přinesla v této dekádě největší úspěch.

Editor QZ Mike Murphy v rámci diskuse na toto téma upozornil, že srovnávání decentralizovaných projektů typu Bitcoin s běžnými firmami může být v budoucnu běžnější, protože decentralizované protokoly začínají stále více narušovat sektor běžných technologických společností.

300x250

Zakladatel TechCrunch Michael Arrington zas ocenil Bitcoin za demokratizaci a decentralizaci investičního prostředí.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza vytipovaných altcoinů (5.12.): NAV, SNM, XTZ, RVN, EVX, FUN

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-altcoiny-ck

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k situaci na trhu s kryptoměnami. Dnes si trading tým z Crypto Kingdom vybral na rozbor lowcap altcoiny ENG a DOCK.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením. Na obsahu tohoto článku se podílel student trading školy Crypto Kingdom.

Trading tím Crypto Kingdom sa rozhodol ukázať našim čitateľom niekoľko grafov altcoinov, ktorých štruktúry považuje za rozvinuté, prípadne niečím zaujímavé a oplatí sa ich minimálne sledovať a analyzovať. Upozorňuje však, že trading altcoinov je v aktuálnych časoch veľmi rizikový, nakoľko na každý menší alebo väčší pohyb BTC reagujú prudkým prepadom. Chce to teda rýchly management a možno aj časté uzatváranie a rebuy pozícií na to, udržať si profitabilitu obchodov a eliminovanie StopLossov.

NAV/BTC

Začneme NAV/BTC , ktorý po impulznej takmer 200%  pumpe konsoliduje, došiel až na hodnotu fibo 0,786, odkiaľ nastal odraz a vytvoril lokálny support. Odraz nastal už 2 razy a aktuálna konsolidácia vytvorila pattern descending triangel, ktorý sa radí medzi bearish patterny, nie je to pravidlom. V tomto prípade, keď pozrieme na volume, ktoré je takmer nulové a fakt , že už 2. 4H sviečka uzavrela pod BK77 4H, graf skôr nasvedčuje pohybu down. Odporúčame však nastaviť alerty na vrchnú trendovku a sledovať v prípade zvýšeného volume možné vstupy.

4hodinový graf NAV/BTC

300x250

SNM/BTC

SNM/BTC taktiež zaznamenal impulzný leg UP až 70%, došiel po retracement 0,786 tohto pohybu a v rámci descending trianglu konsoliduje. O pár hodín dorazí robiť support aj BK77 4H, no je vidieť v grafe záujem zo strany bulls, ktorí tlačia cenu až na trendovku a zdvíhajú volume.

4hodinový graf SNM/BTC

XTZ/BTC

Tezos ako fundamentálne veľmi silný coin opäť zdvíha volume po miernej konsolidácií, kde sledujeme formáciu symetric triangel, ktorá sa radí medzi continuation patterny v prípade trendu, teda sa dá čakať v tomto prípade pohyb UP. Včera zaznamenal breakout podporený volume z trianglu, a dokonca sa mu podarilo preraziť aj BK 77 4H, ktorý potvrdzuje viac H ako support, teda má zaujímavý setup na možný rýchly obchod. Silná rezistencia 2000sat ho môže zraziť down, v opačnom prípade môže znamenať ďalší run up.

4hodinový gaf XTZ/BTC

RVN/BTC

RVN/BTC zaznamenal breakout z pod dlhej korekčnej trendovky, viac ako pol roka a s extrémnym volume nastal breakout od konsolidačnej zóny PoC. Včera sa mu podarilo uzavrieť 1D nad BK77 a dnes už od rána vidieť opäť tlaky na volume. Ak potvrdí dnešný deň 77 ako support, môže to znamenať slušné znamenie do swing uptrendu.

Denní graf RVN/BTC

EVX/BTC

EVX/BTC včera po predikcií pár hodín na to spravil pumpu takmer 11%, no v priebehu večera a noci tento pohyb zmazal. Volume bolo slušné a breakout taktiež nastal spod dlhodobého patternu, teda očakávali sme pokračovanie tohto pohybu. Nastavte si alerty na trendovku, pretože stále podržal primárnu support trendovku a môže nastať opäť odraz up.

4hodinový graf EVX/BTC

FUN/BTC

FUN/BTC po dlhej konsolidácií na dne svojho downtrendu mierne stúpa po primárnej trendovke a nachádza sa v apexe veľkého konsolidačného trianglu. Postupne je vidieť záujem trhu o tento coin, pretože volume mierne stúpa a cena sa tlačí na hornú trendovku, no prezatiaľ sme neuzavreli 1D nad BK77. Odporúčame nastaviť alerty na breakout point a sledovať price action.

Denní graf FUN/BTC

Jak tyto analýzy obchodovat?

Jak jistě víš v Crypto Kingdom naše analýzy skutečně obchodujeme a zabýváme se nikoliv jen analýzami, ale hlavně precizností v průběhu otevřených obchodů a jejich řízením v praxi. Aktuálně máme oba altcoiny ve sledování a nastavené pečlivě alerty.

Přesné vstupy budeme posílat do našich Crypto Kingdom signálů včetně jejich řízení. Díky naší aplikaci jedním klikem signál nakoupíš i prodáš. Vše jednoduše z tvého mobilu, tak neváhej a přidej se k největší traderské komunitě kryptoměn Crypto Kingdom.

Upozornenie: Informácie zverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným alebo obchodným doporučením. Na obsahu tohto článku sa podieľal študent trading školy Crypto Kingdom.

Autor analýzy

crypto-kingdom-tradersTrading tým Crypto Kingdom
Součástí trading týmu Crypto Kingdom jsou studenti – pokročilí tradeři, kteří prošli kurzy a celkovým vzděláním od Honzy Čuraje, nebo Michala Majzlíka. Celý tým se pak stará o veřejné analýzy a plný komfort členům v našich produktech.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (5.12.): Co změnil na situaci Bart pattern?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Najskôr break a potom vymetenie stopiek shortov a potom dump a vymetenie stopiek longov. Po slovensky povedané opäť “Bart pattern”. Na šťastie môžem konštatovať, že na mojej analýze sa nič nezmenilo ani keď sme breakli UP a ani keď sme išli DOWN. Toto je moja analýza z utorka.

Zatiaľ ideme v channeli, a kým v ňom sme, tak sa pre mňa nič nemení. Celý BART pattern bola vlastne 15 minútová sviečka UP, potom pár hodín do strany a zase 15 minútová sviečka down. Keď príde nejaký zásadný break, alebo dump, tak osobne vždy čakám aspoň na uzavretie 1H, alebo 4H sviečky. Opakujem, za mňa sa na analýze preto stále nič nemení, akurát nám Bart pokazil trochu graf. Stále však držíme channel a stále máme pred sebou tri základné scenáre. Moje stanovisko ostáva rovnaké. Avšak dnes večer o 20:00 sa najbližšie pozriem na zaujímave grafy a hlavne ťažbné náklady. Sledujte môj Youtube kanál.

300x250

Dominancia

Dominancia dlhodobo podľa predpokladov ide svoju show. Bart pattern ju len posilnil. Pri breaku hore mali altociny slabšiu odozvu, aj keď tu boli aj mince, čo pumpovali. Napríklad Enjin, ktorý som posielal aj do Mincí so zápalnou šnúrou. Ten splnil hneď všetky targety 26% a 37%. Na 4H dominancia pekne rotuje nahor a s prichádzajúcim halvingom bude zrejme ďalej posilňovať.

Keď sa pozrieme absolútne nezaujato na graf dominancie na dennom grafe, tak taktiež vidíme v poslednom čase menšiu rotáciu. Navyše na celom grafe je jasne vidieť uptrend.

Kapitalizácia altcoinov

Pri kapitalizácii altcoinov Bart pattern zmysel mal. Prečo? Kapitalizácia altov už skôr prerazila channel smerom dole a pumpa akurát len potvrdila channel ako rezistenciu a následne prišlo odmietnutie. Tu to vidím na ďalší pokles a myslím si, že aj na nové low.

Trader2.0

Projekt Trader2.0 je v plnom prúde. Denne aktualizované predikcie (13 kryptomien, 3 indexy, 2 komodity), svetové fundamenty, mince so zápalnou šnúrou a LIVE obchodovanie a autokopírovanie svetových obchodníkov v jednom členstve. Pridaj sa aj ty.

Viac informácii vo FREE telegrame.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

 

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (4.12.): Kryptoburzy, Ethereum, Tezos či Juventus Turín

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny  v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Největší kryptoburzy podle návštěvnosti: Čísla nekorelují s objemy

Portál Cointelegraph zveřejnil článek, ve kterém uvedl seznam pěti největších kryptoburz současnosti podle denní návštěvnosti na základě dat, které poskytl analytický nástroj Alexa vlastněný Amazonem. Více se dozvíte v tomto článku.

Najväčšie kryptoburzy podľa návštevnosti: Čísla nekorelujú s objemami

Vývojář Ethereum navrhuje další hardfork

Vývojáři Ethereum navrhli realizaci hardforku s názvem Muir Glacier, který by vyřešil hrozící “dobou ledovou”, která by mohla způsobit výrazné zpomalení sítě Ethereum. Vývojář James Hancock uvedl, že hardfork by tento možný problém oddálil. Takzvaná “doba ledová”, která je známá také pod pojmem “difficulty bomb” se vztahuje na narůstající obtížnost hashování v algoritmu těžby Ethereum (mining difficulty). Navrhovaný mechanismus by měl sloužit jako funkce, která demotivuje těžaře Ethereum pokračovat v těžbě Proof-of-Work po plánovaném přechodu Ethereum na Proof-of-Stake (PoS). Stávající řešení je však podle Hancocka příliš složité, proto navrhuje zmíněný hardfork. (cointelegraph.com)

Blockchain může firmám v západní Evropě ušetřit miliardy dolarů

Implementace blockchainu v dodavatelských řetězcích by mohlo firmám v západní Evropě ušetřit 450 miliard dolarů. Uvádí to nová studie švýcarské společnosti Insolar, která tvrdí, že blockchain by mohl snížit náklady o 0,4 až 0,8%. Ačkoli to vypadá na malý rozdíl, i necelé procento může být ve skutečnosti v hodnotě stovek miliard dolarů. ,, 94% předních představitelů zabývajících se dodavatelskými řetězci tvrdí, že digitální transformace zásadně změní řízení dodavatelského řetězce. Při přechodu na průmysl 4.0 mohou společnosti očekávat hrubý nárůst návratnosti kapitálu o 25%,” píše se ve zprávě.

300x250

Binance začne brzy podporovat staking Tezosu

Populární burza Binance oznámila, že začne s plnou podporou stakingu kryptoměny Tezos (XTZ) a to již od 4. prosince. Odměny budou vypočítávány denně na základě “snapshotů” a distribuované budou jednou měsíčně. Distribuce by měla být realizována vždy před 20. dnem daného měsíce, poprvé před 20. lednem 2020. Binance zároveň uvedla, že staking se týká pouze účtů, na kterých se bude nacházet alespoň 1 XTZ (v současnosti okolo 1,30 USD). Staking Tezosu už podporuje například i americká Coinbase. (cointelegraph.com)

Juventus Turín zveřejnil token pro fanoušky

Populární italský fotbalový klub Juventus Turín, dres jež obléká nejpopulárnější sportovec světa podle sociální sítě Instagram Cristiano Ronaldo, oznámil spuštění vlastního fanouškovského tokenu. Dostupný je na webu Socios.com a fanoušci Juventusu ho mohou získat za 2 eura. Sloužit má na hlasování související s různými klubovými iniciativami, ať už jde o hlasování za klubovou píseň či nejhezčí gól.(Cointelegraph.com)

Sofia je 25. společností s BitLicense od NYDFS

Kalifornská společnosti Sofia získala od New York State Department od Financial Services (NYDFS) licenci BitLicense, která jí umožňuje nabízet obchodní služby související s kryptoměnami zákazníkům v New Yorku. Sofia je doposud jen 25. společností, které se podařilo získat toto povolení. Oprávněná je podporovat šest kryptoměn- Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Litecoin a Stellar (XLM).(Cointelegraph.com)

Zvláštní verdikt dánského soudu

Dánský soud rozhodl, že skandinávský bankovní gigant Nordea může svým zaměstnancům zakázat vlastnění Bitcoinu či jiných kryptoměn. Toto rozhodnutí odůvodnil tím, že držení kryptoměn souvisí s různými riziky. Rozsudek se netýká finančních nástrojů, které souvisejí s kryptoměnami a Nordea je prodala svým zákazníkům, stejně jako ani kryptoměny, které zaměstnanci koupili před tímto zákazem. Předseda oborů Kent Petersen uvedl, že tento zákaz zjevně omezuje život zaměstnanců firmy jako soukromých osob. (cointelegraph.com)

Čína začala blokovat přístup na web Etherscan

Čínský firewall, který umožňuje Číně blokovat zahraniční internetové stránky jako jsou například Google či Facebook, podle údajů organizace GreatFire zablokoval přístup k jednomu z nejpopulárnějších prohlížečů blockchainu kryptoměny Ethereum, Etherscan. Tuto skutečnost nepřímo potvrdil i generální ředitel webstránky Matthew Tan, který potvrdil, že společnost tento krok zaznamenala už dříve. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Největší kryptoburzy podle návštěvnosti: Čísla nekorelují s objemy

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin trading

Portál Cointelegraph zveřejnil článek, ve kterém uvedl seznam pěti největších kryptoburz současnosti podle denní návštěvnosti na základě dat, které poskytl analytický nástroj Alexa vlastněný Amazonem.

První je Binance

Na prvním místě se umístila burza Binance, která je celkově 1582. nejnavštěvovanější stránkou současnosti (hodnocení zahrnuje průměr za posledních 90 dní). Burza zjevně výrazně neutrpěla ani poté, co musela zrušit od září přístup pro zákazníky z USA pro přísná regulační pravidla (vytvořila kvůli tomu alternativní burzu Binance.US). Od roku 2017 dosáhla Binance zisku přes 1 miliardu dolarů, přičemž třetí kvartál 2019 byl pro ni rekordní. V těchto ohledech je Binance jednoznačně nejúspěšnější. O to překvapivější je, že podle CoinMarketCapu je v současnosti až pátou největší burzou podle objemu realizovaných obchodů, ačkoli její umístění se častokrát mění.

2. Coinbase

Druhé místo patří americké směnárně Coinbase, která vznikla již v roce 2012. Podle Alexa Ranking jsou její stránky (zahrnuta je i burza Coinbase Pro) celkem 2 335. v pořadí největších webů na světě. Coinbase je jedinou burzou na tomto seznamu, která nabízí nákup a prodej reálných Bitcoinů nebo-li obchodníci nakládají se skutečným fyzickým Bitcoinem a ne deriváty. Jejich nákupy a prodeje mají tudíž přímý vliv na cenu BTC. Přesto podle Coinmarketcapu je směnárna Coinbase podle likvidity údajně až 52. největší.

3. Bitfinex

Třetí nejnavštěvovanější burzou je mírně kontroverzní Bitfinex (pro obvinění související se sesterskou firmou Tether a stablecoinem USDT), která oznámila, že od prosince začne jako první podporovat technologii Lightning Network. Bitfinex je celkově 9232. největší stránkou na světě. Vznikla v roce 2012 a podle reportování objemu obchodů je prý až na 62. místě.

4. ByBit

Na čtvrté příčce se objevuje nejmladší hráč – burza ByBit, která vstoupila na trh jen loni. Podle Alexy je 12 035. nejnavštěvovanější stránkou internetu, čímž překonala například i “veterána” BitMEX. Zajímavé je, že objemy obchodů ByBit nejsou vykazovány CoinMarketCapem, čili je těžké odhadnout, do jaké míry je tato burza likvidní. Vysokou návštěvnost ByBit však lze připsat i právě probíhající soutěži v tradingu. Soutěž začala 18. listopadu a ceny dosahují hodnoty až 100 BTC.

300x250

5. BitMEX

Pátou největší burzou světa podle denní návštěvnosti je zmíněný BitMex, na kterém se obchodují kryptoměny již od roku 2014. Jde celkem o 17 124 největší web světa. BitMex je podle reportovaných objemů obchodování častokrát nejlikvidnější burzou s nejvyšším denním volume.

Jak z výše uvedeného textu vyplývá, návštěvnost nemusí přímo souviset s objemy obchodů realizovaných na burzách (volume). Také to však může naznačovat, že reporty o volume, které uvádí Coinmarketcap, mohou být nepřesné, o čem se spekuluje již dlouhou dobu. I data, která poskytuje Alexa, jsou pouze orientační. Berte proto toto pořadí s rezervou.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Krypto zprávy dne (3.12.): Dvě super zprávy pro Bitcoin, Monera, XRP či OneCoin

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-radost

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Bitfinex jako první velká burza spustí podporu Lightning Network!

Hongkongská burza Bitfinex, která se řadí mezi největší kryptoburzy na světě, oznámila, že se stane první burzou, která podpoří depozity a výběry pomocí Lightning Network. Podrobnosti o této skvělé novince jsme shrnuli v tomto článku.

Bitfinex ako prvá veľká burza spustí podporu Lightning Network!

Revoluční novinka? Nová BTC peněženka zjednodušuje bitcoinové adresy

Nová peněženka pro Bitcoin s názvem Easypaysy řeší problém kompilovaných bitcoinových adres, které jsou podle jejího zakladatele z pohledu uživatelské zkušenosti (UX) absolutně “hrozné”. Službu vyvinul španělský vývojář José Femina Canuelas a přestože podobné nápady vznikly i v minulosti, pochvala od známého pedagoga a BTC vývojáře Jimmyho Songa přidala celému projektu zvýšenou pozornost. Více o této mimořádně zajímavé zprávě jsme napsali v tomto článku.

Revolučná novinka? Nová BTC peňaženka zjednodušuje bitcoinove adresy

300x250

Ukradené ETH z UpBitu se začaly hýbat

Twitter účet Whale Alert, který sleduje velké blockchain transakce, upozornil na přesun 55 000 ETH, které byly minulý týden ukradeny z burzy UpBit, což potvrzuje, že hackeři s nimi začali hýbat a pravděpodobně učiní sérii mnoha transakcí, po kterých se pokusí svůj úlovek prodat. Jihokorejská burza potvrdila, že bylo celkem z jejích peněženek ukradených 432 000 ETH, což představovalo v té době kolem 50 milionů dolarů. Několik burz v čele s Binance se zavázalo, že pokud se objeví ukradené kryptoměny na jejich platformě, zadrží je. UpBit slíbil poškozeným klientům 100% odškodnění z vlastních zdrojů.(Cointelegraph.com)

Definitivní KO pro podvodný OneCoin?

OneCoin, který je v kryptokomunitě považován za jednu z největších podvodných “Ponziho schémat,” ale zároveň má silnou komunitu fanatických podporovatelů, je opět blíže k definitivnímu zániku. Měsíce poté, co americké orgány zadržely jednoho z jeho zakladatelů Konstantina Ignatova, kterému hrozí 90-leté odnětí svobody, přestala fungovat i oficiální stránka tohoto projektu. URL adresa služby byla zablokována jejím registrátorem z důvodu, že vůči OneCoinu bylo spuštěno trestní řízení. OneCoin měl podvést a obrat investory o přibližně 4 miliardy dolarů, přičemž jeho přední představitelé skrz projekt podle vyšetřovatelů přeprali přes 400 milionů dolarů. (cointelegraph.com)

Ripple přesouvala miliardu XRP ve dvou transakcích

Společnost Ripple stojící za kryptoměnou XRP přesunula miliardu tokenů XRP ze své escrow peněženky. Převod byl rozdělen do dvou transakcí, přičemž jeho celková hodnota činila přibližně 219 milionů dolarů. Zajímavé však je, že Ripple následně stejné množství XRP přesunula zpět na escrow peněženku jen o sedm minut později – tentokrát však ve třech transakcích. Není to poprvé, co společnost Ripple předvedla podobné transakce. Tyto “testy” vyvolávají obavy XRP komunity z důvodu podezření, že Ripple úmyslně snižuje cenu XRP. Cena tohoto tokenu v posledních měsících neustále klesá a nepomáhají mu ani nová partnerství, které uzavírá Ripple s bankami. Ty se přitom zavazují k využívání tokenu XRP na realizaci mezinárodních plateb.(Cointelegraph.com)

Monero má za sebou hardfork, který omezí těžbu XMR přes ASIC minery

Na anonymitu zaměřená kryptoměna Monero (XMR) má za sebou úspěšný upgrade s názvem RandomX, jehož cílem bylo zvýšit odolnost Monero vůči ASIC minerům. Tým stojící za touto kryptoměnou vysílal aktualizaci živě na Youtube. Tím, že se výrazně omezí možnosti těžby XMR přes ASIC minery, stane se Monero decentralizovanější. Jeho vývojáři se totiž domnívají, že těžba přes ASIC-y kryptoměny výrazně centralizuje (existuje jen několik společností, které je vyrábějí), což kritici vyčítají například i Bitcoinu. Omezit těžbu přes ASIC minery se snaží i Ethereum, ale Vitalik Buterin přiznává, že algoritmy odolné vůči ASIC-ům mají jen omezenou životnost a v konečném důsledku zvyšují pravděpodobnost 51% útoku. (cointelegraph.com)

Podle Changpenga Zhaa je Turecko významným hráčem

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao se zúčastnil v Turecku akce B2B, kde zvýraznil potenciál Turecka v oblasti blockchain technologií. Během rozhovoru pro portál Cointelegraph uvedl, že jde o jednu z nejrychleji se rozvíjejících zemí na světě pokud jde o kryptoměny, a také oficiálně potvrdil, že burza Binance spouští podporu pro tureckou liru. Zhao prozradil i to, že burza intenzivně komunikuje s místními regulátory a že chce v dohledné době rozšířit počet svých zaměstnanců v Turecku o 10 až 20 lidí. Binance také plánuje podpořit tureckou iniciativu na vytvoření národní kryptoměny. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články z sledujte nás na Facebooku

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-