Connect with us

Bitcoin

Nový trend: Těžaři přestali s prodejem Bitcoinů, zdá se, že je akumulují

Zveřejněno

Ťažba BTC
Kryptonovinky, Canva.com

On-chain data analytických platforem naznačují dlouhodobý trend úbytku Bitcoinu z burz a v poslední době také změnu chování dlouhodobých hodlerů, kteří postupně přestali prodávat své dříve naakumulované BTC, což naznačuje, že i ti očekávají další růst ceny (respektive minimálně vyčkávají na další signál trhu ).

Novým fenoménem on-chain dat je však obnovení akumulace Bitcoinů ze strany BTC těžařů. Dokonce se objevují zprávy, které naznačují že je nejenže neprodávají, ale dokonce i skupují (tedy v tomto případě je jen o spekulaci).

Po halvingu v květnu 2020 se změnila denní odměna pro těžaře na 900 BTC denně (jeden blok se těží v průměru 10 minut s odměnou 6.25 BTC). To znamená, že i kdyby těžaři neprodali ani jeden z vytěžených BTC, jejich celková společná bilance se může zvýšit za den o maximálně 900 BTC. Ve skutečnosti však v posledních dnech počet BTC, které mají pod kontrolou, stoupá ještě výrazněji.

Na tento nový trend upozornil na Twitteru analytik Lex Moskovski, který včera publikoval graf Glassnode naznačující zjevnou změnu strategie těžařů. Počet BTC na jejich adresách se zvýšil za pátek o 4380 BTC a ve čtvrtek o 4494 BTC..

Na grafu je zároveň vidět, že obzvlášť v lednu patřili k největším prodejcům. Těžaře přitom nelze obviňovat, že by rozhodnutím prodávat Bitcoiny této kryptoměně přestali důvěřovat. Jsou totiž entitou, která musí svou činnost financovat právě jejich prodejem – musí totiž platit náklady spojené s těžbou, platit své zaměstnance a také investovat do budování infrastruktury – a to vše v drtivé většině ve fiatových měnách (dolarech a podob.), což znamená, že Bitcoin jednoduše prodávat do určité míry musí.

Skutečnost, že nyní jednají opačně a akumulují Bitcoin tedy naznačuje, že jsou na tom finančně tak dobře, že si mohou dovolit stát se „hodlery“. Tento předpoklad podporují jejich březnové výdělky, které byly nejvyšší v historii. Podle dat Glassnode si denně přišli v průměru na více než 52 milionů v dolarovém vyjádření. Jde o odhad při součtu vytěžených BTC a zaplacených transakčních poplatků za předpokladu, že by všechny nabyté BTC v daném čase prodali za dolary.

Dělat finální závěry, co tento trend znamená, by bylo asi předčasné. Při kombinaci s on-chain daty, podle kterých tempo prodeje BTC výrazně zpomalili i dlouhodobí hodleři a s dlouhodobým trendem výběrů BTC z burz na soukromě peněženky se však zdá, že těžaři se zařadili do kategorie entit, které očekávají další výraznější růst hodnoty BTC.

zdroj: twitter.com

Populárne