Connect with us

Kryptoměny

O Polkadot se zajímají velcí institucionální hráči

Zveřejněno

polkadot

Bloomberg Terminal odhalil, že někteří z největších institucionálních hráčů z Wall Street zaostřili svou pozornost na kryptoměnu Polkadot (DOT).

Jak informoval portál CryptoSlate, Polkadot se stal středem pozornosti gigantů Goldman Sachs, JP Morgan, UBS či ICAP. Všechny tyto společnosti měly nakoupit nějakou část akcií Polkadot ETP, které se obchodují na švýcarské burze SIX skrz společnost 21Shares.

Podle Laurenta Kssisa, který je šéfem pro ETP produkty firmy 21 Shares na SIX Exchange, jejich firma aktuálně v rámci Polkadot ETP spravuje aktiva v hodnotě přes 15 milionů dolarů.

Podle Bloombergu nakoupila nejvíce akcií společnost Goldman Sachs – celkově 8600 akcií. JP Morgan pod tickerem „JPMS“ si pořídila 500 podílů, UBS 2770 akcií či Merrill Lynch (Bank of America) s tickerem MCLO 2200 akcií. Akvizici udělala i Kepler Securities (Kepl) nákupem 550 akcií. Největším investorem je však broker Instinet vlastněný japonskou firmou Nomura Holdings (ticker INCA), který si opatřil až 9280 akcií.

Polkadot ETP se začaly na SIX Exchange obchodovat pouze 4. února na počáteční ceně 22 až 23 dolarů. V současnosti je cena již přes 30 USD.

Koupí Polkadot ETP se investoři nestávají aktivními držiteli daných tokenů, ale pouze akcií, která sleduje jejich cenový výkon. Nemusí tedy řešit jejich úschovu. ETP produkty splňují prvky tradičního investování, například mají mezinárodní identifikační číslo cenných papírů.

Přestože Polkadot ETP je na SIX Exchange jen krátce, hned po přidání do nabídky se stalo po Bitcoinu druhým největším krypto produktem. Kromě Bitcoinu a Polkadot nabízí tato burza i možnost investování do Binance Coinu ETP, XRP ETP, Tezos ETP, Ethereum ETP a Bitcoin Cash ETP.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení
Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Populárne