Connect with us

Analýzy

Obchodování na základě Elliott Wave teorie: Vše, co by měl nováček vědět

Marek Vaňha

Zveřejněno

on

Trading Elliott Wave

Obchodovat na burzách, ať už jde o kryptoměny nebo jiné druhý aktiv, je možné i pomocí velmi zajímavé Elliot Wave Teorie. Požádali jsme proto odborníky na toto téma – trading skupinu Golden Pocket.

Elliott Wave Teorie

Jmenuji se Marek Vaňha z firmy Golden Pocket a vítám vás u článku zaměřujícího se na obchodování na základě Elliott Wave Teorie. Spolu s kolegy Janem Bartošem a Tomášem Popovičem se živíme obchodováním a sdílením predikcí na kryptoměny i klasické akciové trhy právě dle této teorie, jejíž základy položil Ralph Nelson Elliott před více než 90-ti lety.

R.N. Elliott vycházel pro svoji teorii ze základů Dow teorie. V této teorii Charles Dow identifikoval určitou repetitivnost marketu, kdy se cena vyvíjí podle určitých pravidel (fraktálů) a nejedná se pouze o tzv. „unášený balónek větrem“. Elliott vzal tyto základy a navázal na ně dalším množstvím podmínek, které pomalinku začal utvářet jeho vlastní teorii. Dow teorie byla hodně obecná, kdežto Elliott Wave teorie velmi detailní a přesná. V roce 1934 napsal R.N.Elliott do Financial World magazínu, že by rád sdílel svůj nový analytický nástroj, který má podle něj obrovský potenciál. Ke své žádosti přiložil i analýzy pro Dow Index, že aktuální silný downtrend se blíží ke konci a indexy i akciové trhy zaznamenají v dalších letech neuvěřitelný boom. Jeho predikce se postupně vyplňovaly jedna přesněji než druhá a dostal šanci sdílet své analýzy ve formě tehdejšího newsletteru. Různých „zázračných“ analytických nástrojů v té době bylo stovky, ale málokteré obstály s posunem času tak, jako právě Elliott Wave Teorie. Na jeho práci poté v roce 1978 navázali R. Prechter a A.J. Frost, kteří ji dali podobu, kterou ve svých analýzách používáme i my dnes.

Prechter se proslavil tím, že na soutěži traderů svůj kapitál zhodnotil na základě Elliott Wave teorie o 400% během 4 měsíců a stal se tak naprostým vítězem celého utkání.

S Frostem se potkali na konferenci, kde oba přednášeli a zjistili, že jejich názory a pohledy se velmi shodují. I přes to, že mezi Prechterem a Frostem byl téměř dvougenerační rozdíl, jejich spolupráce nesla ovoce a dala vzniknout té nejlepší publikaci na toto téma – Elliott Wave Principle.

Naším cílem je navázat tam, kde tito pánové skončili a ukázat aplikaci a použitelnost EW Teorie pro každodenní obchodování a analyzování trhů. Funguje to pro FX trhy už téměř 90 let a ano, funguje to výborně i pro Crypto trhy.

Do dnešní doby se jedná o jeden z nejlepších a nejpřesnějších analytických nástrojů vůbec.

V čem tedy spočívá kouzlo této teorie?

Elliott totiž dokázal něco absolutně výjimečného – identifikoval souvislost mezi lidskou davovou psychologií a jejím dopadem na graf. V době, kdy přišel s tímto nástrojem, byla samozřejmě drtivá většina zastáncem toho, že market se nedá predikovat na základě aktuálních nebo minulých dat a vše je podmíněno fundamentálními aspekty a davovou nepředvídatelností. Jenže… opak je pravdou.

„The news is already on the chart, both of Yesterday and Tommorow“

Jakýkoliv graf je samozřejmě z části tvořen algoritmy a automaticky obchodujícími roboty, ale z drtivé části je tvořen lidmi a jejich emocionálními reakcemi. Graf je totiž ten nejlepší ukazatel globálního sentimentu v daném okamžiku. Vždy je to o tom, zda jdeme nahoru, dolů nebo do strany. Jenže EW technika vám dá vždy nejpravděpodobnější scénáře, které můžete na základě aktuální struktury očekávat. Nejedná se pouze o nástroj na predikce, ale o celkový popis, jakým se market chová. Lidé, kteří se spoléhají na fundament a čistou spekulaci, tak budou neustále o krok za vámi.

Elliott tedy definoval dva druhy základních pohybů:

Impulzní pohyb – AKCE: skládá se z 5-ti vln a posouvá trend k novým maximům, či novým minimům (bull market, bear market)

Korekční pohyb – REAKCE: skládá se pouze ze 3 vln a zajistí, že trend vychladne natolik, aby mohl ve svém hlavním směru pokračovat (bull market = růst, bear market = pokles)

Impulzní pohyb se skládá z 5-ti vln, z nichž tři jsou tzv. motivní (vlny 1-3-5) a dvě tzv. korekční (vlny 2-4). Každá akce má totiž svoji reakci a právě reakce (korekční vlna) určuje, jak silný market aktuálně je. V jakémkoliv čase se nacházíme v určité fázi impulzní vlny, kdy po dokončení 5-ti vln vznikne jedna vlna vyššího stupně.

elliot-wave-1

Proč tedy zrovna kombinace 5 a 3 vlny? Autor příliš nezkoumal, proč tomu tak je, nýbrž suše konstatoval, že toto jsou nálezy, které díky svým analýzám zjistil. Dá se to ale obhájit tím, že market musí zachovávat přirozený a udržitelný vývoj. Pokud by byl systém 3 a 3, pak bychom se nikam nepohnuli a hýbali bychom se v cyklických sinusoidních pohybech, což se neděje. Nejjednodušší vysvětlení je 3 kroky vpřed 2 kroky vzad. Tímto zajistíme, že se market neustále posouvá v hlavním směru a zároveň dostatečně vychladne pro nabrání sil.

Proč myslíte, že si američtí prezidenti k sobě brali finanční rádce s rozsáhlými znalostmi právě v teorii Elliott Waves?

Technická analýza vs. fundament

Každá vlna má své specifické vlastnosti, pravidla a charakter, na které jsou poté navázány další aspekty jako třeba – fundament, novinky, zprávy.

elliot-wave-2

Už v třicátých letech minulého století Elliott identifikoval, jaký druh zpráv při jaké vlně můžeme očekávat. Jakmile jsme blízko „dna“ vychází samé špatné zprávy a zdá se, jakoby základní fundament celého aktiva měl více problémů, než kdy dřív. Jakmile jsme blízko „topu“, převládají samé pozitivní zprávy. Najednou má fundament neskutečné využití a je zázrak, že je za tak „levnou“ cenu. To jsou právě jedny z mnoha momentů, kdy jsou Elliott Wave tradeři napřed a vidí, jak to celé do sebe krásně zapadá. Warren Buffet to shrnul trochu jednodušeji:

Buďte chamtiví, když jsou ostatní vystrašení a buďte vystrašení, když jsou ostatní chamtiví.“

EWT vychází samozřejmě z klasických analytických technik, jako jsou patterny, volume, indikátory, svíčkové formace, Fibonacci a spoustu dalších, ale povyšuje je o level výš. Elliott po svých rozsáhlých analýzách identifikoval, že se jakýkoliv graf skládá vždy pouze z 13-ti typů různých formací (channel, triangl, wedge, …) Tyto formace poté vytváří na vyšších stupních větší verze sebe sama. To by nebylo samo o sobě tak přelomové. Přelomové je však to, že dokázal nastavit pravidla posloupnosti, kdy se jaká formace může vyskytnout a co po ní přesně následuje. Získáte tedy nejen perfektní analytický nástroj, ale spolu s její technikou i to nejcennější – disciplínu.

Máme tady základní vlny a patterny, ale kam až může jaká vlna dojít? Pokud někam dojde, kam až může spadnout? Jak zjistit ten nejpravděpodobnější target? Kde vstoupit do obchodu? Kde vystoupit? Kdy je vhodná doba zůstat mimo trh?

Zde přichází na scénu Fibonacciho sekvence, z níž celá EW teorie vychází.

Fibonacciho sekvence

Fibonacci byl geniální matematik 13. století, kterému vděčíme za matematický systém, jak jej známe dnes. Fibonacciho sekvence je totiž výběr matematických čísel a kombinací, které dávají dohromady důležité milníky. Jedná se v jednoduchosti o tato čísla – 1, 3, 5, 8, 13. 21, 34, 55, atd., kdy vždy suma dvou předchozích čísel dává číslo následující. Vychází to z teorie množení králíků „Rabbit Family Tree“, ale nebudeme zacházet příliš do detailu. Jde o to, co tato čísla znamenají pro nás jako tradery. Z různých kombinací a poměru těchto čísel totiž vychází to nejdůležitější pro celou EW teorii – tzv. Golden Ratio a Golden Spiral = .618 (0.618 nebo 1.618).

Každá přímka se dá totiž rozdělit na dva díly, kdy poměr mezi kratší a delší částí, je stejný jako poměr delší části vůči celku = .618, neboli phi.

elliot-wave-3

a/b = (a+b)/a = 1.6180339887498948420

Naše tělesné proporce jsou dokonalým důkazem tohoto poměru, kdy se náš pas nachází přesně v 61,8% celkové výšky. Jedná se o hodnotu, která se vyskytuje při vytváření galaxií, naší DNA, stavbě pyramid, dispozici našeho těla, tvaru lastur, uspořádání semínek na slunečnici, odvalování mořských vln, tvaru hurikánů, vírů, atd.

Kdo zná film „Stopařův průvodce po galaxii“, pamatuje si, že se zde řešila otázka čísla, které je základem vesmíru života a vůbec. Ve filmu bylo toto číslo 42, ale v reálném světě by se mělo jednat o .618, které je základem úplně všeho kolem nás.

Pokud se tedy tento poměr 61,8% (.618) vyskytuje všude kolem nás a jsme z něj stvoření, jednáme na jeho základě, aniž bychom si to uvědomovali. Proto lze predikovat trh, protože nejsme jedineční. Naše pocity a chování jsou dané přírodními zákony, které rozbijeme pouze pomocí nástroje, který je eliminuje a vyloučí naše přirozené pudy (emoce) z rozhodování = ELLIOTT WAVE TEORIE.

Jedná se přesně o ten pocit, kdy si říkáte, „Jo, jdu nakoupit, protože teď je ta vhodná chvíle, než do toho naskáčou ostatní, cítím to!“ No a ono to jde ještě x % proti vám a nechápete proč.

elliot-wave-4

Jde o to, že ten „pocit“ má bohužel většina lidí stejný, ale graf ještě není připravený na to, abychom změnili směr. Díky Fibonaccimu dokážeme určit vhodné vstupy, výstupy a strategie pro naše obchodování. Je to základní kámen, na kterém je celá EW teorie postavená a její aplikaci v praxi si ukážeme v dalším pokračování.

Pokud se tedy chcete naučit její praktické použití, rádi vás naučíme vše, co umíme. S obrovskou skromností si stojíme za tvrzením, že lepší zdroj informací o EWT aktuálně v CZ/SK nenajdete. Naše analýzy jsou denně k dispozici zde.

Pokud jste dočetli až sem, moc děkujeme a praktické využití si ukážeme ve středeční video analýze.

Nechť vás síla provází a přejeme příjemný start do nového týdne!

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

golden-pocket-banner

Autor článku

Marek Vaňha

Ing. Marek VaňhaGolden Pocket
Jmenuji se Marek Vaňha a živím se jako day trader obchodováním kryptoměn, komodit a klasických akciových trhů na základě Teorie Elliott Wave. Jsem majitelem největšího webového portálu na predikce dle EW Teorie v CZ/SR s názvem Golden Pocket. Zde denně sdílíme naše analýzy, vstupy, otevřené obchody, set upy na day / swing trading a pořádáme pravidelné live streamy.

Jmenuji se Marek Vaňha a živím se jako day trader obchodováním kryptoměn, komodit a klasických akciových trhů na základě Teorie Elliott Wave. Jsem majitelem největšího webového portálu na predikce dle EW Teorie v CZ/SR s názvem Golden Pocket. Zde denně sdílíme naše analýzy, vstupy, otevřené obchody, set upy na day / swing trading a pořádáme pravidelné live streamy.

1 Comment

1 Comment

 1. Profilový obrázek

  Petr

  08.07.2019 at 4:37 pm

  Jsem členem cca 1 rok a musim říct čistě sám za sebe že jsem se mnoha věcem naučil prave tad, samozřejmě se musí člověk trochu chtit naučit a chti je chápat chlapi mne stále mnoho učí a je opravdu vidět že ví co dělají a hlavně vždy když jsem potřeboval cokoliv objasnit tak vždy mi bylo objasneno a ne jen ohledně Elliott Wave a čehokoliv co se krypta týče. Timto chci cele partě poděkovat diky kluci za vaši praci a i pomoc a to i vašim členům. Ps: kdo chce opravdu trochu věcem porozumět tohle ma opradu hloubku.

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Analýzy

Analýza Bitcoinu (6.8.): Mohli bychom jít až k $ 14 000?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

analyza-bitcoin

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Juraj Stoklasa z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.  Do kryptoměn nikdy neinvestuje více, než si můžete dovolit ztratit.

Bitcoin

Z hľadiska 4H grafu momentálne sledujem zónu 11 000 až 11 300 dolárov. Táto zóna nás zatiaľ veľmi pekne drží a kým sa neprepadneme pod, myslím si že by sme mali pokračovať smerom hore. Osobne už neočakávam výraznejší prepad, skôr si myslím že pôjdeme ešte nejaký čas do strany a potom jednoducho znovu začneme rásť. Myslím že by sme postupne mohli pokračovať smerom k hranici 14 000 dolárov.

Dominancia

Na 1D grafe vidíme, že ideme v obrovskom klesajúcom kanáli. Momentálne vidíme, že sa nachádzame zhruba v strede a osobne si myslím, že budeme dlhodobo pokračovať postupne smerom dole. Najbližšiu zastávku by som teda videl niekde okolo 59 až 60 %.  Samozrejme nepredpokladám kolmý pohyb dole. Skôr si myslím, že budeme postupne vlnkovať a posúvať sa nižšie a nižšie.

Altcoin market cap

Na 4H grafe sa pohybujeme v kanáli smerom hore. Pokiaľ sa nachádzame v danom kanáli, sme jednoducho stále bullish. Nato aby sme mohli povedať, že pôjdeme pár dní dole potrebuje preraziť daný kanál smerom dole. V takomto prípade by sme už mohli hovoriť o väčšej korecii na altcoinoch. Zatiaľ sa nám ale táto varianta nepotvrdila. Momentálne na altcoinovom market cape predpokladám jemný pokles k spodnej trendovke a následne znovu rast. Ja osobne tam zatiaľ nevidím žiadny bearish signál, ktorý by nám naznačoval, že pôjdeme výraznejšie dole.

Ak by sme sa predsalen prepadli dole, najbližšiu zastávku by som videl v zóne približne 111 až 113 miliárd dolárov.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.  Do kryptoměn nikdy neinvestuje více, než si můžete dovolit ztratit.

Autor analýzy

Juraj Stoklasa

Trader 2.0Juraj Stoklasa
Trader projektu zameraného na obchodovanie kryptomien  Trader 2.0. 

 

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (3.8.): Jak to bude se CME gapy?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Moje minulá analýza, že bitcoin bude následovat stříbro, vyšla úplně perfektně, neboť bitcoin měl přesně rezistenční zastávky na cenách 10 900 USD a 11 900 USD. My jsme v ASP (pro VIP klienty) nastupovali do bitcoinu na 10 998 USD a vybírali profit na 11 925 USD – tomu říkám solidní úlovek.

BTC/USD

Predikce na tento týden bitcoinu je nyní poměrně složitá, protože operujeme s vysokou volatilitou trhu. Jelikož CME bitcoin futures nejedou o víkendu, tak za sebou nechaly prostor, který není vyplněný (říká se mu GAP) a v budoucnu se často stává, že cena tento prostor vyplní. Nyní máme před sebou dva gapy:

 1. Kolem 11 500 USD tzn. víkendový dumpík
 2. Kolem 9 800 USD tzn. prudký start bitcoinu vzhůru

Jak tedy nyní počítat s tím, že by se gapy zaplnily?

Analýza BTC/USD

Analýza BTC/USD

Na grafu nepočítám se zaplněním gapu na 9 800 USD. Pokud by k tomu došlo, pravděpodobně se neudržení uptrendovka a cenu pak přitáhne bod kontroly na 9 200 USD. Naopak počítám se zaplněním gapu na 11 500 USD v horizontu dvou týdnů.

Dominance bitcoinu

Analýza dominance bitcoinu

Analýza dominance bitcoinu

Nechci být poslem hypovacích grafů, ale dominance bitcoinu jasně ukazuje, že nemá moc šancí se udržet. Altcoiny se jeví jako velmi silné a tohle sražení dolů je jasné medvědí znamení, že moje myšlenky předběžně před několika týdny se jenom potvrzují s nastupující altseason.

Kapitalizace kryptoměn

To vyšlo dokonale z minulého týdne. Nyní jsme na rezistenci a bude záležet, zda se kapitalizace udrží nad 300 mld. USD.

Kapitalizace altcoinů

Graf kapitalizace altcoinů

Graf kapitalizace altcoinů

Jsme na velmi důležité cestě, co se týče kapitalizace altcoinů, neboť jsme došli do zelené rezistence, která je aktivní. Nyní bude záležet, jestli udrží kapitalizace altcoinů nápor aktuálně situace. Pokud ano a připraví si stlačení pod rezistencí, pak přijde další pohyb nahoru altcoinů a start altseason. Pokud nikoliv, tak půjdeme zpět na bod kontroly, kde altcoiny budou pokračovat ve své akumulační fázi.

Závěr analýzy

Minulý týden jsme luxusně profitovali nejen na bitcoinu, ale i highcaps vůči USD, které šly nahoru rychleji než bitcoin. Včera jsme poslali už signály a predikce na páry altcoinů s BTC, protože očekávám volatilní konsolidaci od bitcoinu. Nyní je čas opět namnožit mince bitcoinu před jeho dalším výstřelem. Začít s kryptoměnami můžeš v našich signálech za pár korun, kde tě provedeme od A do Z kryptoměnami.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (30.7.): Minimálně menší korekce je ve hře

Juraj Stoklasa

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Juraj Stoklasa z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.  Do kryptoměn nikdy neinvestuje více, než si můžete dovolit ztratit.

Bitcoin

Pozrime sa na 4H graf. Ako už iste všetci viete, tento týždeň sa nám podarilo preraziť magickú hranicu 10 tisíc dolárov.  Následne sme pokračovali hore a momentálne sa nachádzame na hladine cca 11 200 dolárov. Ak sa teraz pozrieme na 4H graf, môžeme sledovať, že pri pohybe hore sme robili rotácie smerom hore, ktoré vidno na grafe vo forme trendoviek. To čo je teraz dôležité, je sledovanie týchto trendoviek na predpokladanie ďalšieho vývoja ceny. Ako vidíme, prvú trendovku sme už praskli a býva nepísaným pravidlom, že ak praskneme prvú trendovku, pôjdeme dole a zídeme nižšie minimálne na druhú rotáciu, ktorú som taktiež vyznačil do grafu. RSI máme v extrémnej oblasti, takže to nám tiež napovedá, že by sme mali spraviť minimálne menšiu korekciu.

Či nás zadrží trendovka druhej rotácie pohybu smerom nahor, alebo padneme nižšie a spravíme hlbší retracement si odhadnúť netrúfam.

Každopádne momentálne očakávam istý retracement smerom dole a na samotnú hĺbku si budeme musieť počkať.

Dominancia

Tu si pozrime znovu 4H graf. Na tomto grafe vidíme, že sme krásne podrástli, podľa predpokladu z minulého týždňa. Momentálne graf vypadá, že sme otestovali vyznačenú zónu, ktorú dominancia prekonala a mali by sme teda pokračovať smerom hore. Či sa dokážeme dostať cez vyznačenú hornú trendovku kanála, do ktorého sme sa znovu vrátili je ťažké odhadnúť. Myslím si ale, že minimálne otestujeme hornú trendovku.

Altcoin market cap

Tu si dnes ukážme celkom dôležitý 1D graf. Tu vidíme, že sme prerazili dlhodobejšiu trendovku a momentálne to vypadá, že altcoiny prechádzajú do uptrednu. To je celkom dobré znamenie, že najbližšie mesiace by sme mali na altcoinoch jednoducho stúpať. Z krátkodobého hľadiska si ale myslím, že príde istý retracement aj sem, nakoľko posledné dni sme dosť rástli. Naznačuje nám to aj indikátor RSI, ktorý už je v extrémnej zóne na hodnote 82.

Najbližšie 1 -2  dni očakávam teda na altcoinoch retracement. Je dosť možné, že pôjdeme otestovať prerazenú trendovku.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.  Do kryptoměn nikdy neinvestuje více, než si můžete dovolit ztratit.

Autor analýzy

Juraj Stoklasa

Trader 2.0Juraj Stoklasa
Trader projektu zameraného na obchodovanie kryptomien  Trader 2.0. 

 

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza (28.7.): Bitcoin se dostal nad $ 11 000! A co teď?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

analyza-bitcoin

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Ukážem vám v súčasnosti asi najdôležitejší graf, ktorý práve sledujem. Je to graf Bitcoinu na 4H. V akej fáze je momentálne Bitcoin? Zlato aj striebro nám ukazujú, že trend môže byť dlhší a výbušnejší ako si veľa ľudí myslí. Svoj HAJP stále má Tesla a dovolím si tvrdiť, že ho už má aj zlato a striebro. Má ho už však aj Bitcoin? To si ešte nemyslím. Bitcoin vie predviesť aj oveľa väčšie rally a preto by som teraz zo shortami nepokúšal.

Rozoberme si graf nižšie. Vidíme na ňom rotácie smerom nahor. Zatiaľ nám chýbajú sell objemy. Absolútnym kľúčom je teraz podľa môjho RSI, ktoré zubami nechtami drží trendovú líniu.

Akonáhle prepadne RSI skrz trendovku, tak by o niekoľko hodín mal prepadnúť aj graf za pomoci zvýšeného volume. Kým sa tak nestane, tak sme stále bullish.

Dominancia

Dominancia nakoniec urobila to čo mala a vyrazila smerom hore. Avizoval som to už niekoľko týždňov, že akonáhle príde silnejší pohyb na jednu či druhú stranu, tak dominancia pôjde hore.  Môj prvotný target je 65.36 – 65.83.

Kapitalizácia altcoinov

Tu taktiež šípim ešte prepad. Teraz bude základná otázka ako silno altcoiny spadnú. Vymažú celé svoje rasty? Alebo to bude klasická ABC korekcia? Či dokonca triangel? Na to si budeme musieť počkať. Každopádne RSI nám už naznačuje prepad. Rovnako sme už dosť na hrane aj s trendovými čiarami.

Trader2.0

Viac než 25 predikcií aktualizovaných každý deň. Mince so zápalnou šnúrou, ktoré majú dlhodobo výbornú úspešnosť a ich štatistika je vyhodnocovaná nezávislou treťou stranou. Rozbory intradenných grafov. LIVE ROOM, kde s členmi naživo obchodujeme každý utorok a štvrtok o 09:00. Aj to je členstvo Trader2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (27.7.): Následuje Bitcoin výstřel stříbra?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-curaj

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Ačkoliv se říká, že je bitcoin digitálním zlatem, tak pomocí grafů bychom spíše řekli, že bitcoin následuje chování stříbra.

BTC/USD

Osobně jsem minulý týden čekal otestování 10 000 USD a návrat zpět k 9 300 USD, kde je bod kontroly. Bitcoin ovšem tuto rezistenci propálil a udělal si z ní support se stabilizací na 10 200 USD. Vzhledem k tomu, že bitcoin je v prostorách, kde nejsou akumulační zóny, tak bych se určitě držel uptrendu. To znamená rezistenční úrovně dle předchozích výběžků tj. 10 900 a 11 900 USD.

Analýza BTC/USD

Analýza BTC/USD

Stříbro vs Bitcoin

Ono samozřejmě bychom našli plno podobných grafů, které reagovaly extrémním poklesem kvůli koronaviru. Ovšem stříbro bylo poměrně spící a vystřelilo až poslední dny. Hned v zápětí začal startovat bitcoin. Stejně jako stříbro nemá akumulační objemy ve žlutém pásmu, tak je tam nemá bitcoin. Nedivil bych si, kdyby bitcoin nyní udělal rallye právě až k 12-14 000 USD. Na těchto cenách by se těžaři bitcoinu dostali opět na chvíli do zisku.

Graf bitcoin vs stříbro

Dominance bitcoinu

Už v minulé analýza jsem poukazoval na to, že bitcoinová dominance potřebuje návrat vzhůru a to minimálně k 64-65% dominanci. Navíc celá situace ukazuje na feak-breakout a to je silně reverzní pattern. Dominance bitcoinu určitě nyní poroste a to opět ukazuje na další růst ceny bitcoinu.

Graf dominance bitcoinu

Graf dominance bitcoinu

Kapitalizace kryptoměn

Kapitalizace kryptoměn opět jede správně do cílové rezistence 360 mld. USD. Je tam minimálně ještě 20 % prostoru zisku a dle mého názoru si těch 20 % vezme bitcoin pro sebe. Akumulační zóna žádná, takže by to mohlo být poměrně rychlý pohyb během jednoho týdne. Pak bude záležet, zda přijde utrhnutí ceny a možný nájezd na bullrun, nebo návrat zpět na bod kontroly (To by byla obrovská škoda, protože by následovala další příprava grafu).

Analýza kryptoměn

Analýza kryptoměn

Kapitalizace altcoinů

Altcoiny mají aktuálně dle mého názoru splněno. Další větší pohyby na altcoinech očekávám až na podzim, neboť nyní si bitcoin vezme krátkodobě dominanci zpět. Uvidíme, jak se podaří highcaps tu kapitalizaci altcoinů udržet, ale osobně tomu moc nedávám, protože highcaps vůči BTC potřebují zdravou korekci.

Analýza altcoinů

Analýza altcoinů

Závěr analýzy

Na altcoinech už jsme mince krásně namnožili, takže nyní je opět sledovat růst dominance bitcoinu a s ní i samozřejmě cenu bitcoinu. Osobně bych se vůbec nedivil, kdyby bitcoin nyní vystřelil někam mezi 12 – 14 000 USD.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza trhu (21.7.): Bitcoin propálil trendovou rezistenci. Máme vyhráno?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Dnes sa v analýze trochu bližšie pozrieme na Bitcoin. Dnes sme na ňom totiž zaznamenali výraznejší pohyb. Mení sa tým však niečo? Je čas oslavovať?

Čo sa vlastne stalo?

Na Bitcoine už nejaký čas evidujeme dva základné patterny. Prvý pattern je veľký triangel, kde nás zdola stále drží trendová línia a naopak zhona nás rovnako stláča trendová línia. Bitcoin tak smeruje do apexu triangla. Ako druhý pattern, ktorý sledujem na 4H grafe je channel. Horná hrana channelu sa zhoduje s hornou hranou trianglu. Na tejto kľúčovej trendline už prišlo 4-krát odmietnutie.  Až do dnes! Dnes v doobedných hodinách prišiel breakout týchto dvoch patternov.

Čo sledovať v najbližšom čase?

Prečo si nemyslím, že ešte máme vyhraté? Sme totiž na kryptomenách a z dnešného ,,úspechu” sa stále môže ešte stať knot, alebo tzv. ,,bart pattern”. Na Bitcoin sa takmer zo železnou pravidelnosťou stáva, že ak má prísť k nejakému zásadnému pohybu, tak Bitcoin najskôr vymetie stopky jednej strane a potom ide na druhú stranu.

Na dennom grafe musí Bitcoin svoj rast potvrdiť, utvoriť vyššie maximum. Najbližšie hodiny a dni bude teda pre ďalší vývoj absolútne kľúčové. Svoju pozornosť by som zameral aj na kapitálové trhy a konkrétne S&P500, ktoré by Bitcoin mohlo svojím rastom taktiež pomôcť.

Trader2.0

Viac než 25 predikcií aktualizovaných každý deň. Mince so zápalnou šnúrou, ktoré majú dlhodobo výbornú úspešnosť a ich štatistika je vyhodnocovaná nezávislou treťou stranou. Rozbory intradenných grafov. LIVE ROOM, kde s členmi naživo obchodujeme každý utorok a štvrtok o 09:00. Aj to je členstvo Trader2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (20.7.): Dominance bitcoinu na spadnutí

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-curaj

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Ve svém posledním videu pro kryptoměnovou veřejnost jsem načrtnul myšlenku, že by na podzim mohlo dojít k bullrunu altcoinů. Celý pohyb altcoinů odstartovaly dle mého názoru dvě zajímavé situace:

 • Stabilizace kryptoměnového trhu s bitcoinem nad 9 000 USD
 • Výstřel DeFI kryptoměn

BTC/USD

Ačkoliv se bitcoin snaží a volatilita je velmi nízká, tak jsem stále v medvědí náladě. Krátkodobě cílím bitcoin na support 9 000 USD, kde máme již připravený v ASP krátkodobý obchod. Ve střednědobém období jsem taky v medvědí náladě až k poklesu ceny k 8 400 USD. I těžaři bitcoinu dle mých informací jsou připraveni být na těžbě nerentabilní nyní několik měsíců.

Analýza BTC/USD

Analýza BTC/USD

Dle mého názoru do konce roku 10 000 USD za bitcoin nepřekonáme a dostanou šanci na zajímavé pohyby altcoiny.

Dominance bitcoinu

Dominance bitcoinu je nyní pro mě úplně jasná. Luxusní gravitace a síla shortů nám říká, že dojde pravděpodobně k prasknutí supportu kolem 62 %. Otázkou je, zda k tomu dojde v srpnu, nebo až koncem roku. Neumím si představit, že to dopadlo jinak z aktuální struktury, co vidím na grafu.

Analýza dominance bitcoinu

Analýza dominance bitcoinu

Kapitalizace kryptoměn

Tady je to pro mě také poměrné jasné. Máme tu profil s akumulační zónou na 255 mld. USD. Kapitalizace může klidně do konce roku oscilovat právě kolem této hodnoty. Rezistence je na 280 mld. USD a support na 230 mld. USD. Je to ideální situace, aby altcoiny šly proti bitcoinu. Tím pádem zůstane kapitalizace nezměnění (bitcoin o malinko klesne a altcoiny vystřelí).

Analýza kapitalizace kryptoměn

Analýza kapitalizace kryptoměn

Kapitalizace altcoinů

Jak už jsem v naší privátní skupině naznačil, tak se rozevírají nůžky mezi jednotlivými skupinami altcoinů. Highcapové altcoiny spíše stále klesají, zatím co DeFi altcoiny si jedou svojí rallye včetně dalších zajímavých altcoinů. Při poklesu highcaps můžou klidně zbylé altcoiny letět. Tento rok věřím v dosažení rezistence na 110 mld. USD kapitalizace altcoinů a následné sražení zpět pod 90 mld. USD, kde se nachází bod kontroly. Při této situaci se nůžky mezi skupinami altcoinů ještě více rozevřou.

Analýza kapitalizace altcoinů

Analýza kapitalizace altcoinů

Závěr analýzy

Osobně si myslím, že je naprosto ideální čas se opět naplno věnovat kryptoměnám. Bitcoin vyvázl z nejhoršího a dokázal stabilizovat poměrně vysoko. Některé altcoiny vyšly z pekel a míří do prudkého bullrunu. Je velká pravděpodobnost, že další altcoiny budou následovat. V roce halvingu by altcoiny měly začít pomalu růst a to se nyní děje. Příští rok by měl již patři opět bitcoinu. V našich signálech máme nyní otevřených 8 signálů a dalších minimální 10 zajímavých predikcí. V ASP nyní začínáme obchodovat altcoiny s pákou na Binance Futures.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza altcoinů (17.7.): XLM, ENJ, XTZ

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

altcoiny

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné analýzy vybraných altcoinů. Dnes se na některé podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Vzhledem k tomu, že očekávám další pokles bitcoinu v krátkodobém horizontu k 9 000 USD a ve střednědobém horizontu až k 8 400 USD, je velmi důležité posílat altcoiny, které mají značnou sílu vytahovat svoji ceny právě při prudkém poklesu bitcoinu a zároveň si drží svoje uptrendové struktury. Právě na tyto altcoiny se nyní zaměříme v článku i v našich Crypto Kingdom signálech.

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů nyní naráží na high posledního swingu. Tato situace bývá často supportní a udržuje uptrend ve struktuře. Pokud mají altcoiny jít pomalu do bullrunu musí nyní kapitalizace zvládnout to, že má bod kontroly poměrně dost za sebou. Osobně si myslím, že nás čeká ještě jeden pohyb kapitalizace vzhůru, ale následně ve střednědobém horizontu návrat na bod kontroly k 75 mld. USD.

Analýza kapitalizace altcoinů

Analýza kapitalizace altcoinů

XLM/BTC

Jak jsem říkal v úvodu – budeme se soustředit na uptrendové altcoiny, které mají na posledním swingu obrovské objemy, který podrží tlak padajícího bitcoinu. Prvním z nich je Stellar, který by měl následovat graf Cardana a VeChainu. Výstřel a retest downtrendové konstrukce swingu přinesl další útok na nové high a měli bychom dojet až do další zelené rezistence.

Analýza XLM/BTC

Analýza XLM/BTC

ENJ/BTC

Enjin má nádherný graf, který se pomalu ale jistě dostává do exponenciální křivky. Má stále stejné parametry v korekcích. Nyní byla opět protnuta downtrendová přímka v korekci a míříme na další high této spirály. Členové Crypto Kingdom jsou již přiblině 10 % v zisku – cílový profit je přibližně 40 %.

Analýza ENJ/BTC

Analýza ENJ/BTC

XTZ/BTC

Tezos má nádherné gradující objemy a samozřejmě přesnou trendovou linii, které se drží. Sleduj poslední denní červené objemy, jak se snižují a býci opět začínají vystřelovat svoje objemy. Tezos dojede až do zeleného supportu, který byl 4x v historii na denním časovém rámci rezistentní. Ovšem tyto objemy jsou epické a Tezos to může na plné čáře prostřelit a letět jako blesk na své ATH. Členové Crypto Kingdom vstupovali na limitním nákupu při 3125 sts a nyní jsou už 10 % v zisku.

Analýza XTZ/BTC

Analýza XTZ/BTC

Závěr analýzy

Není jisté, jak altcoiny zareagují při padajícím bitcoinu. Každopádně je potřeba obchody pečlivě řídit a vybírat top setupové altcoiny, které budou růst, i když bitcoin klesá. Nám se to nyní daří velmi dobře. Máme v signálech i QKC, které dneska přidává 10 % zisku – celkově nám QKC již generuje 30 % od signálu.

Víš, že u členství signálů Crypto Kingdom zaplatíš jenom jednou? Nemusíš platit každý měsíc! Máme členství, které trvá, dokud bitcoin nepřesáhne cenu 20 000 USD.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza trhu (16.7.): Přijde propad Bitcoinu a zároveň oslabení altcoinů?

Juraj Stoklasa

Zveřejněno

on

Analyza Stoklasa

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Juraj Stoklasa z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.  Do kryptoměn nikdy neinvestuje více, než si můžete dovolit ztratit.

Bitcoin

Na 4h grafe sledujem stále pohyb v klesajúcom kanáli. Vidíme, že pri dotyku s hornou červenou trendovkou prišlo silnejšie zamietnutie a vzhľadom nato očakávam momentálne pokles dolu. Nedokázali sme preraziť túto trendovku už po niekoľký krát a preto osobne očakávam silnejší pohyb dolu vo forme tvrdšej červenej sviečky. Najbližšiu záchytnú zónu by som videl momentálne na hodnotách okolo 8600 dolárov. Tu musíme následne počkať čo sa stane.

Dominancia

Čo sa týka samotnej dominancie, tu osobne očakávam naopak rast.  Na 4H grafe tu sledujem jasnú divergenciu s RSI. Po dlhšom prepade na dominancii teda očakávam retracement aspoň na hodnoty 64,5 %. Očakávam, že tento  pohyb hore sa výrazne odrazí na altcoinoch. Osobne si myslím, že toto je len otázka času kedy tu príde spomínaný retracement a alty pôjdu nepríjemne dole. Neodporúčal by som ich momentálne longovať.

Altcoin market cap

Na tomto 4H grafe sledujem dlhodobejší pohyb v rastúcom kanáli. Altcoiny majú za sebou pekný niekoľkodňový  rast, ale veľa z týchto altcoinov je už dosť výrazne prepálených. Osobne na altcoinoch momentálne očakávam skôr pokles. Je to aj kvôli vyššie spomenutej dominancii, ktorá by mala stúpať. To bude znamenať, že altcoiny to značne ,,vysaje,, a mali by sme teda vidieť výraznejšie poklesy. Minimálne na najbližšie dni. Ak príde na samotnom BTC tvrdá sviečka dole, príde tvrdá sviečka dole aj na altcoinovom market cape. Navyše aj na tomto grafe môžeme sledovať krásnu divergenciu s RSI. Všetko by to do seba veľmi pekne zapadalo.

Uvidíme, či sa moje slová potvrdia. Popravde dávam tomu naozaj veľkú šancu, ale v krypto svete človek naozaj nikdy nevie, čo nám prinesie ďalší deň.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.  Do kryptoměn nikdy neinvestuje více, než si můžete dovolit ztratit.

Autor analýzy

Juraj Stoklasa

Trader 2.0Juraj Stoklasa
Trader projektu zameraného na obchodovanie kryptomien  Trader 2.0. 

 

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (14.7.): Na trhu mi chybí víc bullish sentimentu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Na Bitcoine stále nič nové. Posledné týždne stále špekulujem na to isté. Nakreslil som si klesajúci channel, ktorý stále funguje a Bitcoin nedokáže preraziť nahor. Bitcoinová volatilita nám naznačuje väčší pohyb už nejaký ten deň. Ja som stále toho názoru, že je väčšia šanca aby šiel Bitcoin dole. Môj prvý support, kde by som chcel Bitcoin naberať je hranica 8105 usd. Tam budem čakať na odraz a uvidím čo ďalej.

Aj napriek tomu, že je Bitcoin nudný, tak trh sa dá kvalitne obchodovať, pretože dominancia Bitocinu nám klesala. Na trhu si vždy musíte vybrať segment, ktorý má najväčší potenciál na vaše zisky. Niekedy je najlepšie obchodovať len Bitcoin, inokedy veľké altcoiny a inokedy malé alty. Posledné týždne patrili práve malým altom. Je to však udržateľné?

Dominancia

Včera na našom streame som podrobnejšie rozoberal práve dominanciu, ktorá nám pripravila veľké zisky na malých altoch. Pre potreby tejto analýzy analyzujem len 4H graf. Na tomto grafe sme videli zreteľné divergencie na RSI. Rovnako sme došli na spodnú hranu channelu a nastal odraz. V najbližších hodinách a dňoch očakávam rast dominancie. Jej prepad bol dlhý a prakticky bez retracementu. To však neznamená, že altcoinová sezóna prísť nemôže. Znamená to, že altcoinová sezóna nepríde v najbližších dňoch.

Kapitalizácia altcoinov

Nemôžem si pomôcť, ale aj na tomto grafe mi viac sedí bearish scenár. Stále mi viac sedí pokles ako rast. Keď sa pozrieme aj do histórie tohto grafu, tak vždy po prudkých rastoch nakoniec aj tak prišiel pokles. Pozor! Pokles nemusí znamenať automaticky nové dno. Pokles znamená klasickú korekciu pred ďalším rastom. To, že by sme z tejto štruktúry išli rovno hore bez akejkoľvek korekcie a dokázali sa tam udržať a potom znova rásť mi príde veľmi nepravdepodobné. Altcoiny sa tak nezvyknú správať. Avšak aj na tomto grafe vidíme, že by sme sa čoskoro mali dočkať rozuzlenia celej situácie rovnako ako na Bitcoine.

Záver

Jediné čo mi na trhu chýba je viac bullish sentiment. Trh začne klesať až vtedy, keď retail uverí tomu, že budeme rásť. Kým bude stále veľa obchodníkov presvedčených o poklese, tak klesať jednoducho nebudeme.

Trader2.0

Viac než 25 predikcií aktualizovaných každý deň. Mince so zápalnou šnúrou, ktoré majú dlhodobo výbornú úspešnosť a ich štatistika je vyhodnocovaná nezávislou treťou stranou. Rozbory intradenných grafov. LIVE ROOM, kde s členmi naživo obchodujeme každý utorok a štvrtok o 09:00. Aj to je členstvo Trader2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

 

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-