Connect with us

Analýzy

Obchodování pomocí Harmonických patternů: Představení a ochutnávka Gartley

Michal Majzlík

Zveřejněno

on

harmonicke-patterny

Ten to týden se budeme na kryptonovinkách věnovat technice obchodování pomocí harmonických patternů. Oslovili jsme proto odborníka na toto téma a autora kurzu o harmonických patternech Michala Majzlíka z Crypto Kingdom, aby naše čtenáře do této problematiky zasvětil.

Harmonické obchodování

Jmenuji se Michal Majzlík a jsem zakladatel první československé komunity, kterou byste poznali pod názvem Mike Crypto Group. Před několika měsíci jsme provedli fúzi s největší krypto-komunitou u nás, konkrétně s Crypto Kingdom. Jsem přesvedčen, že Crypto Kingdom je v současné chvíli nejaktivnější a nejkvalitnější krypto-skupina na CZ/SK scéně. Harmonické patterny studuji několik let, prošel jsem řadou kurzů, přečetl všechny knihy od zakladatele harmonických patternů a pomáhám si touto technikou k úspěšnému obchodování. Vzhledem k tomu, že jsem jeden z hlavních traderů v Crypto Kingdom, tak aktivně informuji komunitu a posílám signální příkazy do naší aplikace, díky kterým komunita profituje. Spolupracuji s Honzou Čurajem a dalšími tradery, kteří nám pomáhají v Crypto Kingdom, abychom mohli nabídnout komunitě maximální servis, co se traderské činnosti týče.

Obchodování Harmonických Patternů je poměrně neznámou technikou na finančních trzích. Co bych na začátku rád zmínil je, že jsem za svou kariéru, jakožto „Harmonic Trader“, potkal spoustu lidí, kteří sice znali tuto techniku a snažili se ji aplikovat do svých obchodních strategií, ale nebyli ziskoví a tak odsoudili Harmonické patterny jako nefunkční strategii. A to z prostého důvodu – neznali celou teorii, ale pouze část z ní, která ovšem k ziskovému Harmonickému obchodování nestačí. Moje osobní zkušenosti s těmito technikami jsou až neuvěřitelné. Jsem díky nim schopný, v určitých situacích, se na trhu orientovat, i když je Price action velmi matoucí. A to platí samozřejmě pro jakýkoliv časový rámec od minutového až po roční.

Co jsou to Harmonické patterny?

Harmonické obchodování má svá specifika a přesná pravidla, která jsou poměrně jednoduchá v porovnání s jinými složitějšími strategiemi a tyto pravidla se vždy musí dodržovat. Konkrétněji se jedná o cenové formace, které se skládají až z šesti (nejčastěji z pěti) cenových pohybů (swingů), které mají tvary písmen „M“ a „W“ a harmonické se nazývají proto, že se zde pracuje se specifickými Fibonacciho hodnotami, které, jak historie potvrzuje, mezi sebou mají vzájemný vztah. Na základě 2-4 kalkulací Fibonacciho hladin ze zmíněných X swingů, jsme schopni definovat zónu, která může s velkou pravděpodobností (pokud tedy budou dodržena všechny pravidla) otočit trend – tzv. potenciální reverzní zóna. Někteří tradeři HP přirovnávají k matematickému obchodování právě kvůli zmíněným kalkulacím, které mohou působit až moc jednoduše. Na co však nesmí nikdo zapomenout je, že všechny patterny vychází z Price action, kterou matematicky definovat nelze, protože je zde X proměnných faktorů (psychologie, manipulace s cenou,…) a nejsme schopni sestavit přesný vzorec, který by vždy fungoval.

Kouzlo Harmonického Obchodování

Kouzlo těchto formací je v jejich naprosté přesnosti a v tom, že jsme schopni předem identifikovat velmi silnou support/resistance zónu, aniž bychom znali Price action před počátečním swingem formace. Potenciální reverzní zóna v kombinaci s dalšími faktory, jako jsou objemy a pohybový indikátor mohou otočit trend, i když to zrovna většina traderů nečeká. Pokud máte nyní špatné zkušenosti s obchodováním HP a chcete se v tomto obchodním stylu zdokonalit, je potřeba vynechat veškerou skepsi vůči nim a pořídit si kvalitní studijní materiál. Proto jsme připravili jedinečný kurz harmonických patternů, který na CZ/SK scéně nenajdete.

Příklad složitějšího HP a praxe

Harmonický pattern Gartley

Na obrázku výše můžete vidět klasický, velmi známý harmonický bullish Gartley pattern.

Ukázka harmonického Patternu

Graf XBTUSD (BitMEX) 15.11.2018-11.4.2019

Na grafu můžete vidět bullish Gartley pattern v praxi na Bitcoinu. Potenciální reverzní zónu zde tvoří 3 cenové kalkulace a nachází se mezi 3364 a 3456 USD. Zaznačené kalkulace, které dokončily tento pattern a otočily trend naprosto precizně, jsou retracement cenového pohybu XA na 78.6 %, druhou kalkulací je projekce 127 % cenového pohybu BC a třetí kalkulací je zde AB=CD pattern, který se vyskytuje téměř v každém Harmonickém patternu a vychází z předpokladu, že cena vytvoří dva stejně dlouhé legy, mezi kterými je korekce v opačném směru trendu a jakmile se dokončí druhý leg, nastane zvrat. Jak jsem již zmínil a jak můžete vidět na grafu, zóna mezi těmito kalkulacemi fungovala velmi precizně jako support a cena následně vystřelila velmi rychle vzhůru.

Historie Harmonických Patternů

Prvním Harmonickým Patternem byl „Gartley 222“, který byl pojmenován po jeho objeviteli H.M.Gartleyem, který tento pattern popisoval v jeho vlastní knize, která byla vydaná roku 1935, straně 222.

O autorovi kurzu

Michal MajzlíkCryptoKingdom50-50
Jmenuji se Michal Majzlík a mám na starosti signály Crypto Kingdom, které vycházejí právě z mého harmonického obchodování. Díky skvělým transparentním výsledkům byl obrovský zájem o vytvoření kurzu mých strategií. Pokud bys rád věděl, co obchodujeme v signálech, tak kurz je určen právě pro tebe.

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Analýzy

Technická analýza altcoinů (15.10.): Ethereum, Litecoin a XRP + ANKETA

Andrej Kalvoda

Zveřejněno

on

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k trhu s kryptoměnami. Nejnovějším členem sestavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, který vám bude pravidelně přinášet pohled na vysoce kapitalizované altcoiny. 

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

ETH/USDT

U Etherea už dlouho sledujeme konzistentní scénář – Ethereum mělo velký dump z 225 USD až na 150 USD, odkud vidíme pohyb v korekčním channelu nahoru s dosavadním high kolem 197 USD, které bylo v minulých analýzách přesně predikované.

Primární scénář je tedy stále stejný – pravděpodobně uvidíme break z channelu a ještě jeden impulzní pohyb dolů k 144 až max 126 USD (dle vyznačených supportů). Tento pohyb by byl invalidovaný, pokud by ETH dokázalo přelézt 197 USD. 

LTC/USDT

U Litecoinu sledujeme také velmi podobný scénář, kdy se coin pohybuje v ještě slabším channelu směrem nahoru. Pravděpodobnost tedy říká, že dříve nebo později u LTC uvidíme ještě jeden impulz dolů.

XRP/USDT

U XRP jsem před týdnem říkal, že z highcapů vypadá nejslibněji, což stále platí. Věřím, že zde jsme dno viděli a ikdyž je možná korekce, směr k 0.35c je celkem pěkně daný.  

ANKETA

Coming Soon
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (15.10.): Kdy bude potvrzen bearish scénář?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Bitcoin splnil náš cieľ a teraz postupne klesá smerom nadol. Znova sa nachádzame vo veľkom channeli. Za mňa je tento scenár rozhodne bearish. Došli sme totiž na silnú rezistenciu, kde prišlo silné zamietnutie divergencie na RSI. Momentálne to vidím na postupný pokles až do modrej zóny. Opäť si teda uveďme dva základné scenáre:

  1. Bullish – 25% pravdepodobnosť

Pri ňom rátame s možnosťou breaku rezistencie a a celého channelu smerom UP. Na grafe som to vyznačil žltým krúžkom. Keď sa pozrieme na celý graf, tak budeme potrebovať výraznú silu a objemy, aby sme tieto 2 body breakli smerom hore. Za mňa osobne je bullish scenár potvrdený až v momente, kedy uzavrie denná sviečka nad rezistenciou a channelom. Kým sa tak nestane, som stále bearish. Rovnako na dennom grafe z hľadiska price action, RSI a indikátorov by som chcel ešte nové low.

  1. Bearish – 75% pravdepodobnosť

Pri tejto možnosti rátam s ďalším poklesom, pri ktorom doklesáme až na spodnú hranu channelu a potom ho breakneme nadol. Očakávam v najbližších dňoch nové low. Aby sa však tento scenár potvrdil, tak znova potrebujeme break channelu. Takže kým sa nachádzame v channeli, tak je stále možnosť pre obidva scenáre. Až break nám jeden zo scenárov potvrdí.

Dominancia

Dominancia ide stále podľa predpokladov. Tu zatiaľ podľa mňa nie je veľmi o čom písať. Aj keď je tento graf celkom pomalý, tak zatiaľ ide presne podľa mojej predikcie a nemám dôvod ho meniť. O pár dní a možno týždňov sa dozvieme či dominancia už bola na top-e, alebo sa pozrieme ešte vyššie. Za momentálnej situácie sa to totiž nedá povedať.

Kapitalizácia

Dosť podobný graf ako pri Bitcoine. Taktiež dva scenáre a zatiaľ nemám čo meniť. Tu sa však na celú situáciu pozrieme z vyššieho timeframu.

Trader2.0

Dnes na našom telegramovom kanále spustím predpredaj členstiev a kurzov za zvýhodnené ceny. Na daných členstvách ich vylepšeniach a kurzov som pracoval cez 3 mesiace.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza (14.10.): Bitcoin vypadá na otestování hranice 8 000 USD

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-curaj

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Bitcoin (BTC)

Po pátečním prudkém nárazu bitcoinu na silnou rezistenci 8 800 USD a včerejším vylití ceny přes stopky o 300 USD během pár minut je očividné, že medvědí mají aktuální sentiment jasně pod kontrolou. Tyto silné bearish svíce nasvědčují dalšímu poklesu ceny tento týden.

4hodinový graf bitcoinu

Dominance bitcoinu

Dominance bitcoinu aktuálně pokračuje dle scénáře z minulého týdne, kde očekáváme útok pomalu ale jistě na hrany 67 %, což pravděpodobně dá opět bullish momenta altcoinům. Díky bearish scénáři na bitcoinu a dle mého názoru ještě otestování hranic 7 000 USD si myslím, že altcoiny dostanou impuls v podobě menší altseason, neboť se díky pumpě bitcoinu opět dostali do konsolidačních struktur.

4hodinový graf dominance bitcoinu

Celková kapitalizace

Celková kapitalizace prakticky kopíruje graf bitcoinu kvůli vysoké dominance a i přestože altcoin cap poslední týdny roste více, než bitcoin, není to na grafu celkové kapitalizace vůbec znatelné.

Kapitalizace altcoinů

Když se podíváš na graf, tak si můžeš všimnout, že jsme na rezistentní hraně, která bude důležitá k překonání. Kvůli špatně vypadajícím highcaps, to vypadá spíše na odraz rezistence směrem dolů a průrazu kanálů. Zde bych si ovšem dovolil s rozhodnutím scénáře ještě počkat. Bullish budeme, když dnešní daily svíce překoná a uzavře nad rezistencí. Naopak bearish to bude, když přijde silný impulsní odraz a dnešní svíce skončí fake-breakoutem.

4hodinová kapitalizace altcoinů

I přestože tyto kanály po impulsní svíci sice praskají dolů, ale ten pullback je poměrně hluboký už. Bude stačit 1-2 dny pumpy altcoinů a celá impulsní bearish svíce bude smazaná. Následovat pak bude pravděpodobně zajímavý býčí sentiment na altcoinech. Mike se studenty jsou nyní na Crypto Kingdom signálech poměrně trpěliví, čeká se na bitcoin a právě zmiňovaný kanál na kapitalizaci altcoinů.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

LIVE STREAM (13.10.): Pohled na Bitcoin a altcoiny tradeři Crypto Kingdom

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

live stream ck

Live stram začíná od 20.00h

Bitcoin v průběhu posledního týdne posílil o zhruba 5 procent a v době psaní textu se obchoduje nad cenou 8 400 dolarů. K jeho zhodnocení, ale i pohledu na trh s altcoinami, přistoupí od osmé večer ve své live session tradeři Crypto Kingdom Jan Čuraj a Michal Majzlík. Jejich veřejně dostupný stream si můžete prohlédnout i na kryptonovinkách. Stačí po osmé zapnout play.

Upozorňujeme vás, že obsah videa není investiční radou. Obchodujte vždy s rozmyslem a do kryptoměn neinvestuje nikdy více, než si můžete dovolit ztratit.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza (11.10.): Bitcoin sestřelen na rezistenci

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-curaj

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin se odrazil od 7 800 USD poměrně slušnou impulsní se zvýšenými objemy. Cena doletěla až na lokální PoC k ceně 8 170 USD. Následně proběhla rychlá konsolidace a další prudký na 8 600 USD. Opět krátká konsolidace a následovalo prudké odmítnutí ceny s obrovskými objemy. Asi všem musí být jasné, že nyní se nahoru nepůjde.

Hodinový graf BTC/USDT

Podle síly zamítnutí je velmi pravděpodobné, že se bude pokračovat poklesem, proč?

Krátká akumulace na průraz 9 000 USD

Celá situace výstřelu bitcoinu byla nesmyslně rychlá a mělo dojít z prvního impulsu k otestování znova 8 000 USD, aby mohli bulls pořádně připravit svoje pozice. Konsolidace na 8 200 USD byla moc krátká a osobně jsem to tak rychle nečekal. Měl jsem limitky pod 8 000 USD, které se mi nevzaly.

Hodinový graf BTC/USDT

Žlutá šipka ukazuje týdenní akumulaci, což je opravdu hodně málo k tomu, abychom vystřelili zpět nad 9 000 USD a překonali rezistenci. Bulls měli protáhnout akumulaci kapitálu a stlačit cenu u 8 200 USD a připravit si to pořádně. Aktuálně to co rychle nabrali, tak vysypali na 8 800 USD a nevidím jediný důvod, proč by cena měla nyní růst.

7 000 – 7 500 USD zásadní support

Stále jsem zastáncem toho, že se bitcoin pokusí otestovat úroveň kolem 7 200 USD, kde se nachází silný support, který maže předchozí FOMO. Aktuální konsolidaci bitcoinu považuji jen za medvědí vlajku a další přípravu na útok na support.

4hodinový graf BTC/USDT

To co mě bude zajímat na pohybu dolů je rychlost. Pokud trh zvládne útoky dolů pomalu a bears budou mít lehce navrch, tak je to dobrá zpráva. Jakmile přijde prudký útok dolů, tak jsme stále v nepříjemném downtrendu, který pravděpodobně může dále pokračovat. Zkrátka nesmí přijít panika při shortech. Bears musí dávat emoční oddych mezi dumpy, pak lidi nebudou panikařit.

Dominance bitcoinu na rezistenci

Pokud je aktuálně bitcoin bearish, co bude s altcoiny? Je obrovská škoda, že altcoiny zažily opět nehorázný šok a musí se z toho lehce vzpamatovat. Dominance bitcoinu by nyní měla opět klesat a altcoiny nabrat nějaká procenta, ovšem netuším, kdo bude aktuální grafy na altcoinech nakupovat. Opět budeme hledat perly na dně moří.

4hodinový graf dominance bitcoinu

Monitorujeme již altcoiny

Kluci ze signálů Crypto Kingdom už nyní pečlivě hledají zajímavé altcoiny, které dobře zvládly pump bitcoinu a mají relativně čitelný graf. Pokles dominance o pár procent by znamenalo pravděpodobně pokračování trendu altcoinů, kde bychom opět vygenerovali desítky procent mincí. Minulý týden jsme měli 16% průměrný profit na jeden signál.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza altcoinů (11.10.): Ethereum, Litecoin a Cardano + ANKETA

Andrej Kalvoda

Zveřejněno

on

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k trhu s kryptoměnami. Nejnovějším členem sestavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, který vám bude pravidelně přinášet pohled na vysoce kapitalizované altcoiny. 

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

ETH/USDT

Ahoj, u Etherea jsme v minulých týdnech sledovali dva scénáře – ten bullish byl, že se podíváme na přibližně 197 USD, kde se vytvoří vrchol a odtud ETH půjde vytvořit nové low.
Dnes ráno jsme hitli na Binance cenu 196.65, odkud následoval během krátké chvíle asi 5% dump. 

Potvrzení našeho scénáře, že se ETH postupně podívá na ceny kolem 140 – 126 USD, najdeme jednak při breaku vyznačeného channelu, nebo úplné potvrzení při propadu pod support kolem 167 USD.

Celý scénář: 


LTC/USDT

Litecoin vypadá podobně, kdy bychom měli sledovat především support bíle vyznačeného krátkodobého channelu. Pokud ten bude překonaný, očekávám u LTC pokračující downtrend k cca 48 USD. Odtud bych čekal odraz a na základě reakce na rezistenci velkého FW buď pokračování v pohybu dolů na nová minima, nebo break nahoru. 

ADA/USDT

Velmi podobný scénář budeme sledovat také u Cardana, kde máme opět růstový channel a pokud dojde k jeho breakdownu, budu se dívat na vyznačené supporty.

ANKETA

Coming Soon
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (10.10.): Bitcoin splnil, co jsme chtěli. Jaké jsou další scénáře?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Naša utorňajšia analýza bola presná ako skalpel! Utorok sme totiž hovorili o konzervatívnom targete 8600 – 8800. Momentálne sme v targete a Bitocin splnil to, čo sme od neho chceli. Presne o tomto je trading, teda ísť krok po kroku. V utorok sme si stanovili dva scenáre a následne ich pravdepodobnosť, kde sa nakoniec najviac pravdepodobný scenár ukázal ako validný. Dnes máme nové dáta a preto sa nám otvárajú ďalšie možnosti. Keďže trading je o scenároch, tak si opäť dajme bullish a bearish scenár.

Bullish scenár – 30% pravdepodobnosť (môj subjektívny názor)

Bullish scenár je taký, že prerazíme silnú rezistenciu. Nešlo by len tak o nejaký prieraz, ale bol by to prieraz tvrdý s vysokými objemami a dlhá zelená sviečka. Pozor! Nehovorím, že nemôžeme ísť ešte hore, ale v tomto scenáre hovorím, že by sme šli minimálne na 9300 dolárov. Tento scenár je pre mňa menej pravdepodobný, pretože je RSI prepálené a štruktúra dokončuje bod C. Konzervatívny target sme za 48 hodín dosiahli, takže za mňa spokojnosť.

Bearish scenár – 70% pravdepodobnosť (môj subjektívny názor)

Bearish scenár má v podstate ešte dva malé podscenáre. Jeden je, že pôjdeme dole okamžite, čo sa mi tiež moc nehodí, pretože po breaku konsolidujeme na tope a štruktúra na tope nám pripomína skôr triangel. Najviac pravdepodobný scenár je podľa mňa ten, že budeme konsolidovať v triangli a potom príde posledný pohyb smerom nahor, ktorý už nebude mať takú silu. Na RSI sa vytvoria divergencie viď graf nižšie.

Znova musíme ísť krok po kroku a toto sú najbližšie kroky, ktoré nás teraz čakajú. Je úplne zbytočné riešiť či pôjdeme nad 10 000, alebo pod 7000 dolárov. Riešme to čo je teraz a keď sa graf rozhodne, tak znova urobíme ďalšie scenáre.

Dominancia

Veľmi pekná reakcia na 0.786 retracemente. Pohyb hore beriem len ako korekčný a zatiaľ to nič nemení na mojej celkovej predikcii, ktorú mám nakreslenú na grafe. Pohyb dole bez akéhokoľvek zastavenia bol naozaj príliš dlhý.

Kapitalizácia

Podobná situácia čo pri BTC. Skôr to vidím na ďalšie poklesy. Ak príde ešte jedna vlnka nahor, tak už bude veľmi obmedzená a tú by som popravde už ani netradoval, lebo RRR je veľmi malé. Splnili sme cieľ, zobrali sme pekné percentá a teraz je múdrejšie počkať ako sa trh rozhodne.

Trader2.0

Videli ste už môj 100K challange? Novinka na ČR a SR scéne! Neviete o čo sa jedná? Dozviete sa to v tomto článku.

Projekt Trader 2.0 prichádza s novinkou – 100k Challenge Live Room

Pre ďalšie informácie o členstvách, ale aj o 100K challange sledujte náš telegramový kanál.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza altcoinů (8.10.): Ethereum, Litecoin a XRP + ANKETA

Andrej Kalvoda

Zveřejněno

on

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k trhu s kryptoměnami. Nejnovějším členem sestavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, který vám bude pravidelně přinášet pohled na vysoce kapitalizované altcoiny. 

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

ETH/USDT

Ethereum nám opět testuje rezistenci kolem 184 USD, zatím ale opět vidíme odraz od rezistence dolů.


Primárně tedy stále zůstáváme s bílým scénářem, nicméně pro případ, že by byla rezistence proražená máme více bullish scénář, který je lépe rozebraný na následujícím grafu: 

Při breaku rezistence bychom se tedy dívali na korekci v rámci bíle vyznačeného channelu a cena by měla prostor pro růst až k rezistencím obou trendových channelů, které se kříží na ceně cca 197 USD.

LTC/USDT

Podobně jako ETH se nachází v korekčním channelu a zde bychom našli více možností, jak to může dopadnout. Hlavní ale je, že Litecoin se stále pohybuje v rámci falling wedge struktury, takže sice brzy očekáváme nějakou pumpu nahoru, ale low s největší pravděpodobností ještě není vytvořené.

XRP/USDT

Ripple krásně vyplnil celou reverzní zónu, kterou jsme v prémiové skupině sledovali delší dobu, a během včerejška přišla pumpa nahoru. XRP má o hodně jinou strukturu než ostatní coiny a je vůči nim dost přeprodaný. Nyní na něm ale vidíme daleko silnější pohyby, než na zbytku highcapů. Věřím, že u XRP tu je možnost, že jsme viděli dno a brzy otestujeme rezistenci kolem 0.35 USD.

ANKETA

Coming Soon
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza (8.10.): Bitcoin roste, skončila korekce?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Ahojte traderi! Dnes sa opäť pozrieme na Bitcoin, ktorý nám trochu rastie. Je však tento rast trvalý? Skončila korekcia? Toto sú asi otázky, ktoré by sme mali v tejto analýze zodpovedať. Momentálne som názoru, že celý rast sa skončí niekde medzi 8560 – 8785usd. Vychádza tam niekoľko kľúčových zón:

  1. extension projekcia 1 – 1.238
  2. retracement celého pádu a breaku dole na hodnote 0.382
  3. Volume gap

Ja rátam vždy radšej s tou horšou variantou. Šanca, že by sme boli vytiahnutí hore niekde do úrovní 9500 dolárov a vyššie je podľa mňa veľmi malá. Celý pohyb smerom UP na Bitcoine beriem len ako korekciu celého downtrendu. Toto sú pre mňa maximálne hodnoty, kde by Bitcoin mohol prísť.

BK na 4H je už blízko, ale ešte neprišlo k pretnutiu. Teraz očakávam možno menšie spomaleniu trhu a potom by sme mohli doraziť do targetu. Opakujem celý rast je podľa mňa len korekčný. Aby som bol viac pozitívny, tak toho potrebujem jednoducho viac a prvý náznak by bol, že by sme moju target zónu prepálili.

Dominancia

Dominancia bude zrejme ešte klesať. Pomaly rastúci Bitcoin a klesajúca dominancia by mohla byť voda na mlyn pre altocoiny. Nerád hovorím o altcoinovej sezóne, ale môže to byť ešte zaujímavé. Na grafe som znázornil najbližšie pohyby, ktoré zatiaľ perfektne fungujú. Za mňa finálne zóna je okolo 66%. Takže ešte pokles o zhruba 2%.

Kapitalizácia altcoinov

Kapitalizácia altocinov mi momentálne príde viac zaujímavejšia ako celková kapitalizácia, ktorá celkom pekne kopíruje Bitcoin samotný. Kapitalizácia má ešte priestor na rast. Nemusí to byť však hneď dnes. Altociny za posledných 24 hodín pekne rástli, takže by bolo na mieste, keby bol dnes skôr taký stabilizačný deň a príprava na ďalší rast. Veľa altov je už na rezistenciách a musia nabrať ďalšie palivo. Zároveň je to dobré aj pre indikátory, ktoré zatiaľ ,,vychladnú.“

Trader2.0

Včera sme poslali 3 mince so zápalnou šnúrou, ktoré sú stále otvorené. Na našom telegramovom kanále aj Facebookovej stránke sme za posledné dni oznámili 8 skvelých spoluprác a už tento týždeň sa môžete tešiť na produkty, ktoré sme si pre vás pripravili. Mince so zápalnou šnúrou dostanú úplne nový náboj!

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza (7.10.): Support 7 900 USD zatím bez reakce

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-curaj

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Bitcoin (BTC)

Pokud jsi poctivě sledoval moje video, tak víš, že bitcoin pokračuje ve správné trajektorii a retestuje spodní support na 7 900 USD. Zatím nepřišlo zajímavé cuknutí, takže to medvědi stále pečlivě kontrolují. Na tomto supportu se bude rozhodovat, zda bitcoin půjde impulsivně na nové low trendu, nebo se bude stáčet na lokální PoC, které je na 8 150 USD a konsolidace tak bude pokračovat.

4hodinový graf BTC/USDT

Já se přikláním k názoru, že bitcoin by měl udržet 8 000 USD, a proto očekávám odraz od supportu, nebo fejkový breakout dolů a rychlé vytažení. Vzhledem k tomu, že altcoiny vypadají na růstovou tendenci, nemělo by je nic aktuálně vystrašit.

Dominance bitcoinu

Dominance bitcoinu aktuálně testuje důležitý support. Podle rychlosti poklesu je velká pravděpodobnost průrazu supportu a altcoiny udělají další impulsivní pohyby. Mohli bychom se dostat do týdne až na 66% dominanci bitcoinu.

4hodinový graf dominance bitcoinu

Celková kapitalizace

V analýze na celkové kapitalizaci se od poslední pondělní analýzy moc nezměnilo. Graf je o proti BTC posunutý dolů a má zásadní support na 180 mld. USD, kam by se už kapitalizace kryptoměn neměla nikdy dostat. Pokud se tak stane, začne těžký bear trend.

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů z nižšího časového rámce pokračuje do testnutí právě toho supportu, který byl důležitý a proraženy. Teď je z něho silná rezistence kolem 67 mld. USD, kam se kapitalizace altcoinů vydává. Tento týden očekávám ještě zelené altcoiny, ale pak přijde korekce opět do konsolidačních struktur altcoinů.

4hodinový graf kapitalizace altcoinů

V signálech jsme zažili epický týden

Jakmile se altcoiny pohnou o pár procent vzhůru, tak jsme hnedka u toho. Minulý týden jsme v Crypto Kingdom signálech poslali 18 signálů s průměrným ziskem 16 % na jeden signál. Největší peckou byla zřejmě Enigma, která vygenerovala 61 % z predikce a 36 % pak ze signálu. Pár minut před pumpou jsme informovali naše členy o pumpě. Stačilo jednoduše kliknout a nakoupit před naši vlastní aplikaci.

Není opravdu lepší pocit, když víte, že vaši členové skutečně vydělávají. My i naši členové signálů Crypto Kingdom skutečně množíme naše bitcoiny. Přidej se k našim signálům a vydělávej jako naši členové.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-