Connect with us

Kryptoměny

Phala Network může přinést na Polkadot důležitý „use case“

Zveřejněno

Polkadot

Jedna z nejnadějnějších kryptoměn altcoinové scény Polkadot (DOT) se může dočkat dalšího důležitého „use case“, tedy potenciálního využití, které osloví zejména fanoušky větší anonymity.

Ačkoli si to možná mnoho fanoušků kryptoměn ani neuvědomuje, ale většina kryptoměn jsou jen pseudo-anonymní. Poptávka po větší anonymitě však existuje a ekosystém Polkadot díky projektu Phala Network ho může uspokojit.

Phala Network je postaven na chvále frameworku Substrate. Jeho základy vyvinula Parity Technologies, kterou zakládal bývalý přední vývojář Ethereum a hlavní autor Polkadot Gavid Wood. Jde o vůbec první blockchain projekt zaměřený na soukromí budované právě na tomto frameworku.

Projekt Phala by měl být v budoucnu připojen k Polkadot jako jeden z jeho parachainů, což znamená, že když získá svůj slot ekosystému Polkadot bude k dispozici na využívání celému jeho ekosystému. Potenciálně ho tedy budou moci využít i další parachainy, které se připojí k srdci Polkadot, kterému říkáme Relay Chain.

Phala Network má dohromady dva produkty – pLIBRA a WEB3 Analytics. Využívá design Trusted Enviroment Execution (TEE), který umožňuje běh důvěrných informací v izolovaném soukromém prostředí a výsledky vydává samostatně s autorizací. To umožňuje dvěma samostatným odlišným organizacím mezi sebou sdílet citlivé informace bez obav z úniku dat.

Výhodou Phala je i její funkce interoperablity, což znamená, že jakékoli dva blochchainy mohou mezi sebou komunikovat privátním tedy soukromým způsobem.

Polkadot ve zkratce

Ekosystém Polkadot se zaměřuje na vytvoření funkčního prostředí, ke kterému se připojí další blockchainy, které jsou zaměřeny na vyřešení konkrétních problémů (například jako Phala Network, která se zaměřuje na soukromí a anonymitu). Jeho jádrem je Relay Chain, který zajistí bezpečnost a škálovatelnost celého systému. Samotný Relay Chain však například neposkytuje ani možnost vytváření smart kontraktů. Tuto funkcionalitu tedy přinese do tohoto ekosystému také jeden z budoucích parachainů, kterých by mělo být dohromady přibližně 100.

Kryptoměně Polkadot se budeme věnovat na našem webu podrobně už v následujících týdnech. Dočkáte se podrobného videa i článku, který vysvětlí komplexnost celého ekosystému. Čtěte proto portál Kryptonovinky i nadále.

zdroj: cryptoslate.com/

Populárne