Connect with us

Bitcoin

PlanB tvrdí, že nastal čas pro nákupy institucí. Z burz odešly další velké transakce BTC

Zveřejněno

bitcoin odliv
CryptoQuant, Twitter, Canva.com

Populární tržní analytik PlanB, který je autorem Stock2Flow modelu predikující Bitcoinu cenu nad 100 000 USD ještě v tomto roce a do čtyř let hodnotu and úrovní 500 000 USD, konstatoval na Twitteru, že pro institucionální kupce pravděpodobně nastal správný čas pro obnovení nákupů.

PlanB tak učinil v rámci „tweetu“, ke kterému přiložil čtyři populární grafy, které kuriózně naznačují, že bullrun se blíží do svého finále, respektive že je k jeho konci velmi blízko. Jde o grafy Pi-cycle, Wave, Rainbow a NUPL. ,,Teď když fanoušci grafů Pi-cycle, Wave, Rainbow a NUPL prodávají své Bitcoiny, pravděpodobně nastal správný čas pro instituce, aby obnovily v druhém čtvrtletí své nákupy,“ uvedl PlanB.

Pi Cycle

Wave

NUPL

Rainbow

V komentářích pod grafy pro lepší vysvětlení doplnil: ,,Toto samozřejmě nejsou moje grafy. Všechny vysloveně nebo implicitně ukazují na pokles ceny BTC. Moje grafy S2F a S2FX jsou velmi odlišné a směřují k vyšším cenám BTC. Jen jsem ukazoval, kde by mohly být prodejci.“

Nutné je však zdůraznit (což PlanB zdá se neudělal), že minimálně v případě grafů Rainbow a NUPL má Bitcoin stále dostatečný prostor pro růst a tudíž jeho cena není v zónách, které by indikovaly absolutní TOP tohoto cyklu. Grafy Pi cyle a Wave to však opravdu naznačují.

Zaznamenané další velké odlivy z burz

Zatímco PlanB volá po přílivu nových institucionálních peněz do trhu, zdá se, že takové něco se v možná již nějaký ten čas i aktivně děje. Naznačují to i dva velké pohyby bitcoinů během posledních 24 hodin.

Na první upozornil analytik Lex Moskovski, který si na Glassnode všiml odlivu 4386 BTC z burzy Gemini během 10 minut. Gemini je stejně jako Coinbase burzou, která poskytuje custody servis velkým institucím. Lex Moskovski v komentáři zároveň konstatoval, že šlo o výběr přímo ze směnárny a nikoli z custody peněženky.

Ještě větší pozornost na sebe strhl další velký pohyb z Coinbase Pro, na který upozornila platforma CryptoQuant. Šlo o výběr 12 150 BTC v průběhu jedné hodiny. Dalších 12 080 BTC přitom opustilo v podobném duchu Coinbase i 1. dubna a ještě předtím 25. března (12 400 BTC). Tyto pohyby tedy naznačují, že na Coinbase může kupovat Bitcoin jedna nebo více velkých dosud neznámých entit.

Šéf CryptoQuant Ki Young Ju rovněž upozornil, že burza Binance poslala 26 000 BTC na svou rezervní adresu, kde drží bitcoiny, kterými kryje kryptoměnu BTCB, což je vlastně tokenizovaný Bitcoin používaný na Binance Smart Chainu v rámci různých defi služeb (celkově je takto tokenizovaných již 39 719 BTC).

To je podle něj jednak býčí zpráva pro Binance Smart Chain a tedy i kryptoměnu Binance Coin (BNB), ale zároveň i pro Bitcoin, protože se dá s nadsázkou tvrdit, že z trhu odešlo dalších 26 000 BTC, čímž se opět snížila nabídka Bitcoinů dostupných na prodej.

Populárne