Connect with us

Bitcoin

PlusToken opět přesouval své kryptoměny. Blíží se dump?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

strach

O čínském Ponziho schématu Plus Token jsme napsali už několik článků. Obecně je považováno za jeden z největších podvodů v historii kryptoměn a mnozí analytici se domnívají, že mělo zásadní vliv na loňské cenové výkyvy Bitcoinu, ať už šlo o růst Bitcoinu k ceně 14 tisíc dolarů nebo následně její prudký propad.

PusToken loni držel aktiva až v hodnotě 3 miliard dolarů, které získal od svých podvedených investorů pocházejících především Číny. Přerozděleny je měl v Bitcoinu, Ethereum a i krytoměně EOS. Zatímco podle analytiků se již značné části svých Bitcoinů postupně zbavil (čímž ale způsoboval propad jeho ceny), v případě EOS byste měli zpozornět právě teď.

Whale Alert, který sleduje podezřelé velké blockchain transakce, totiž upozornil, že peněženka s tokeny EOS, které měly patřit právě autorům tohoto Ponziho schématu, přesunula před méně než 24 hodinami 26 316 339 tokenů EOS, což představuje hodnotu přes 67 milionů dolarů. Je tedy možné, že se pokusí přistoupit k jejich prodeji, což by teoreticky mohlo negativně ovlivnit hodnotu této kryptoměny.

V listopadu 2019 upozornil analytik specializující se na tuto problematiku znám pod pseudonymem Ergo, že PlusToken podle jeho závěrů prodal loni dohromady více než 200 000 BTC. Analytická agentura Chainalysis zas připustila, že PlusToken své Bitcoiny a jiné držené kryptoměnyy mohl prodávat i na mimoburzovních trzích (OTC market), čímž také dumpoval ceny.

zdroj: cointelegraph.com

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bitcoin

Bude stát za novým krypto bullrunem sociální síť TikTok?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

tiktok

Pokud jste postřehli současný nečekaný nárůst hodnoty kryptoměny DogeCoin, podle několika analytiků za její růstem stojí šílenství, který kolem ní vzniká na sociální síti TikTok, která je zaměřena hlavně na nejmladší dospívající generaci a zpopularizovala se zejména díky sdílení hudebních a tanečních videí.

I s přispěním DogeCoinu se stále více začínají objevovat názory, podle nichž by TikTok mohl být v pořadí další sociální sítí, která bude stát v čele nového kryptoměnového bullrunu.

Quiao Wang, který byl ještě nedávno vedoucím produktovým manažerem společnosti Messara si myslí, že TikTok se stane novou hlavní platformou pro marketingovou propagaci kryptoměn. ,,Myslím, že TikTok se stane největším distribučním kanálem pro kryptoprodukty,” konstatoval na Twitteru.

Této myšlence nahrává skutečnost, že mnohé sociální platformy blokují nebo cenzurují kryptoobsah. Patří mezi ně zejména YouTube, Facebook, Google ale například už i Instagram. U TikToku zatím takový trend patrný není.

Wang v dalším tweetu konstatoval, že předchozí cykly rostoucíh kryptoměn byly rovněž poháněny svými klíčovými platformami. Zatímco mezi lety 2010 až 2013 sehrál vedoucí úlohu Bitcointalk, v letech 2014-2015 to byl Reddit, mezi lety 2016 až 2020 Twitter nuže a v letech 2021 až 2030 to může být právě TikTok.

Šéf Burzy Binance Changpeng Zhao upozornil, že nejbližší bullrun nebude zcela podobný tomu, který jsme sledovali v roce 2017. ,,Ne všechny kryptoměny budou růst v další altcoinové sezóně. Pokud je zde nějaký projekt 3 roky a stále toho mnoho nepředvedl, nuž … několik z nich se ale konstantně rozvíjí a těm se bude dařit.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Pro BTC velryby je nejatraktivnější burza OKEx. Zpracovala rekordní počet transakcí

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin veľryba

Přední kryptoburza OKEx zaznamenala v průběhu června nejvíce obchodů, které realizovaly takzvané bitcoinové velryby. V pojetí této zprávy jde o obchodníky, kteří obchodovali v rámci jednoho obchodu více než 10 Bitcoinů (za velryby se v rámci jiné interpretace považují adresy, na kterých je více než 1000 BTC).

Podle informací Cointelegraphu měla průměrná hodnota obchodů velryb v průběhu měsíce června na burze OKEX hodnotu 33 BTC. Pro ilustraci na burzách Bitstamp, Bitfinex, Coinbase a Binance to bylo méně než 20 BTC.

OKEx vedle toho upozornil, že burzy, které umožňují obchody v rámci párů BTC / USDT, čili vůči stablecoinu Tetheru, jsou pro velryby populárnější, než burzy, které nabízejí pár BTC/USD, tedy přímo vůči fiatovej měně.

Zajímavé také je, že objem nákupních objednávek (order) velryb na burze OKEx byl téměř dvojnásobný oproti objednávkám na prodej. Jedním z možných vysvětlení může být i to, že obchodníci, kteří BTC prodávají, jsou konzervativnější a své objednávky rozdělují na menší části – tedy pod 10 Bitcoinů na jeden obchod.

Zajímavý je také pohled na celkové volume (objemy obchodů) velryb podle burz. I v tomto směru má OKEx před konkurencí výrazný náskok a potvrzuje, že tato platforma je pro velryby zřejmě nejzajímavější, zatímco druhá v pořadí Binance je, zdá se, více zaměřena na menších retailové obchodníky.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (9.7.): Čeká nás FOMO nebo altcoinová sezóna?

Juraj Stoklasa

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Juraj Stoklasa z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.  Do kryptoměn nikdy neinvestuje více, než si můžete dovolit ztratit.

Bitcoin

Na Bitcoine sledujem momentálne 4H graf, na ktorom vidno, že sa pohybujeme v klesajúcom kanáli. Momentálne môžeme sledovať, že práve testujeme vrchnú hranu tohto kanálu. Ak prerazíme hore, je reálna šanca, že vypálime cez 10 tisíc dolárov. V takomto prípade by sa následne mohlo spustiť FOMO a mohli by sme ísť na zaujímavejšie hodnoty, pokojne aj nad 11 tisíc dolárov.

Druhá možnosť, ktorá je z môjho pohľadu viac pravdepodobná, je odrazenie smerom dole a pohyb znovu smerom k spodnej hrane kanála. Túto variantu potvrdzuje momentálne aj indikátor RSI, na ktorom už teraz môžeme sledovať divergenciu. Osobne dávam poklesu väčšiu šancu ako tomu, že by sme vypálili hore. Stať sa však môže čokoľvek a preto musíme čakať buď na výraznejšiu sviečku smerom hore, alebo jasné zamietnutie smerom dole vo forme silnejšej červenej sviečky minimálne na 4H grafe.

Dominancia

Na tomto 1D grafe už môžeme povedať, že sme jasne pod dlhodobou trendovkou a z môjho pohľadu bude dominancia BTC v rámci ďalších mesiacov postupne padať dole. Ak by som mal momentálne predpokladať pohyb dominancie v rámci najbližších dní, myslím, že v okolí vyznačenej zóny budeme čoskoro robiť retracement smerom nahor. Následne predpokladám znovu pohyb dolu.

Popravde sa celkom teším, nakoľko ak sa to naozaj potvrdí, začína nám altcoinová sezóna.

Altcoin market cap

Tu sa poďme najskôr pozrieť na 1D graf. Na tomto grafe sledujem teraz veľký klesajúci kanál od júna 2019, takmer presne rok dozadu. Momentálne vidíme, že sa blížime k vrchnej hrane. Teraz musíme čakať čo sa stane sem. Buď príde odraz a altcoinový market cap sa zosype, alebo príde prerazenie a následne budeme istý čas konsolidovať nad prerazenou trendovkou a pripravovať sa na postupný rast na dlhšie obdobie.

Na 4H grafe sledujem rastúci kanál, ktorý môžete vidieť na obrázku. Ak by mala naozaj prísť altcoinová sezóna, musíme jasne preraziť hore. Momentálne by som teraz teda očakával retracement  trošku smerom dole, čo by krásne korelovalo s retracementom na dominancii BTC a následne prepal smerom hore.

Osobne si myslím, že sa všeobecne teraz krypto nachádza vo veľmi dôležitej fáze, kedy sa bude rozhodovať, čo sa bude diať najbližšieho pol roka. Počkajme si teda nato, aký scenár nastane.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.  Do kryptoměn nikdy neinvestuje více, než si můžete dovolit ztratit.

Autor analýzy

Juraj Stoklasa

Trader 2.0Juraj Stoklasa
Trader projektu zameraného na obchodovanie kryptomien  Trader 2.0. 

 

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Krypto zprávy dne (8.7.): Bitcoin, spolupráce Cardano & Litecoinu, zájem o DeFi roste

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Bitcoin se nikdy nestane privátní kryptoměnou, tvrdí Antonopoulos

Andreas Antonopoulos, který patří mezi nejznámější a nejrespektovanější speakery o kryptoměnách, si myslí, že Bitcoinu by se hodilo více prvků zajišťujících soukromí, ale zároveň neočekává, že se jednou stane skutečně privátní kryptoměna. Andreas to konstatoval během včerejší rubriky Ask me Anything na YouTube. Myslí si, že Bitcoin pravděpodobně nikdy neimplementuje všechny funkce pro ochranu osobních údajů, které jsou typické například pro kryptoměny typu Monero (XMR). Více se dočtete zde.

Zájem o DeFi projekty výrazně roste

Analytická společnosti Dune Analytics informovala, že celkový počet uživatelů zapojených do DeFi projektů stoupl za poslední měsíc o více než 20% a od ledna až o 140% na aktuální celkový počet 240 tisíc. Celková hodnota zablokovaného kapitálu v DeFi projektech už přesáhla 2 miliardy dolarů, přičemž pouze 6 měsíců zpátky poprvé překonala úroveň jedné miliardy. Největší hodnota je aktuálně uzmaknutá v DeFi projektu Compound, jde o téměř 680 milionů dolarů. Následují Maker (607M), Synthetix (352), Balancer (159) a Aave (155). Těchto 5 projektů dohromady drží 94% celkové hodnoty uzamčené v DeFi. (Cointelegraph.com)

Rýsuje se spolupráce Cardano a Litecoinu?

Hlavní představitel kryptoměny Cardano a generální ředitel společnosti IOHK Charles Hoskinson, nevyloučil, že mezi Cardano a Litecoinem dojde ke spolupráci, když na Twitteru vzkázal lídrovi Litecoinu Charliemu Lee, že by bylo skvělé, kdyby se pokusil udělat něco společně. ,,Líbila by se mi myšlenka testování křížové řetězové komunikace mezi Litecoinem a Cardano. Máme spoustu nápadů a jsem si jistý, že i vy,” vzkázal Leeovi.

Pro zajímavost podle žebříčku portálu Cointelegraph je Charlie Lee 13. nejvýznamnější postavou kryptoprůmyslu a Hoskinson se ocitl na 39. místě. Cardano však díky šílenství, který dosáhlo díky několika významným sdělením během minulého summitu, dokázalo už litecoin v kapitalizaci předběhnout a aktuálně je šestkou na trhu (cointelegraph.com)

Co se stane s kryptoměnami po smrti jejich majitele?

Co se stane s kryptoměnami když zemře jejich majitel? A pokud znal privátní klíče jen on a nezanechal po sobě žádné instrukce, budou nenávratně ztraceny. Jako mnohé Bitcoiny, které byly vytěženy v prvních letech existence a lidé podcenili bezpečnou úschovu těchto přístupových údajů. Kremační institut se rozhodl vypracovat na toto téma studii, v rámci které oslovil krypotměnové investory, rozdělil je do generačních kategorii a zeptal se jich, jestli už řešili tuto problematiku. Více se dozvíte zde.

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

STUDIE: Co se stane s kryptoměnami po smrti jejich majitele?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin lebka

Co se stane s kryptoměnami když zemře jejich majitel? A pokud znal privátní klíče jen on a nezanechal po sobě žádné instrukce, budou nenávratně ztraceny. Jako mnohé bitcoiny, které byly vytěženy v prvních letech existence a lidé podcenili bezpečnou úschovu těchto přístupových údajů.

Kremační institut se rozhodl vypracovat na toto téma studii, v rámci které oslovil krypotměnové investory, rozdělil je do generačních kategorií a zeptal se jich, jestli už řešili tuto problematiku.

Z průzkumu vyplynulo, že až 89% respondentů má obavy, co se stane s jejich kryptoměnovou investicí v případě jejich smrti, ale mnozí zároveň přiznali, že tento problém zatím aktivně neřešili.

Značná část nejmladší generace – investoři mezi 18 až 40 lety, nemají žádný plán, jak předat po smrti své krypotměnové bohatství. Pouze 65% milenálů a 41% Zoomerů (Generace Z) uvedlo, že vytvořili alespoň nějaký typ instrukcí, pomocí kterých se dá dopracovat k jejich digitálním aktivům. Pokud však jde o generaci X (86%) a Baby Boomery (94%), ti jsou na takovou situaci připraveni mnohem lépe.

Na grafu níže můžete vidět, jaký typ předání svého kryptoměnového bohatství v případě smrti upřednostňovali investoři podle generací. V prvním řádku je kategorie “nezanechali žádný plán” – zde dominuje generace Z.

Institucionální důvěře, tedy svěření svých aktiv akreditovaným společnostem, které mohou v případě smrti předat daný majetek pozůstalým, důvěřují nejvíce Baby Boomeři, ale výraznou důvěru mají i u Generace X a nemalou i u mileniálů. I z toho vyplývá, že většina investorů více důvěřuje při úschově kryptoměn třetím stranám (směnárna, custody řešením, správcem investičních fondů a podob.), než sobě samým formou držení kryptoměn na peněženkách, ke kterým vlastní privátní klíče.

Zajímavě působí i údaj o tom, že až 32% respondentů se rozhodlo zanechat instrukce digitální formou – například na USB klíči či v počítači, což rozhodně není bezpečné řešení, pokud je dané zařízení připojeno k internetu.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bitcoin se nikdy nestane privátní kryptoměnou, tvrdí Antonopoulos

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Andreas Antonopoulos

Andreas Antonopoulos, který patří mezi nejznámější a nejrespektovanější speakery o kryptoměnách, si myslí, že Bitcoinu by se hodilo více prvků zajišťujících soukromí, ale zároveň neočekává, že se jednou stane skutečně privátní kryptoměnou.

Andreas to konstatoval během včerejší rubriky Ask me Anything na YouTube. Myslí si, že Bitcoin pravděpodobně nikdy neimplementuje všechny funkce pro ochranu osobních údajů, které jsou typické například pro kryptoměny typu Monero (XMR).

Aplikace takových funkcí na Bitcoinu by totiž vyvolala množství kontroverze. ,,Myslím, že brzy uvidíme aktualizace jako Shnorrr, taproot a Tapscript, které otevřou dveře několika vylepšením. Stále však neobsahují zero-knowledge proofs či jiné typy podpisů, které se dělají u Monero. Bitcoin není privátní mince. “

Funkce Schnorr, taproot a Tapascript však podle mnohých mají potenciál zvýšit soukromí bitcoinových transakcí. Andrew Poelstra z Blocksteamu si myslí, že dokáží přispět k tomu, aby byly transakce na Bitcoinu téměř nerozeznatelné. Poznamenal však, že velikosti transakcí a jejich grafy budou stále viditelné, což je problém, který nezná lehké řešení.

Je nutné poznamenat, že pokud by se Bitcoin jednoho dne stal privátní kryptoměnou, mohl by mít zjevné problémy z pohledu zákona a regulací. Svůj účel jako transakční jednotka mezi dvěma uživateli by mohl plnit pochopitelně i nadále, ale z pohledu investice by mohl značně utrpět a jeho cena by se mohla velmi výrazně propadnout. Hrozilo by totiž, že by se stal v mnoha zemích nelegální a mnohé burzy a směnárny by ho museli ze své nabídky odstranit.

I proto implementace jakýchkoliv funkci, které snižují jeho průhlednost a zvyšují anonymitu, je komplikovaná, protože topic těchto aktualizací není jen samotná technologie, ale i finanční zájmy zúčastněných stran.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Krypto zprávy dne (7.7.): EFT k Bitcoinu o milimetr blíže?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-etf

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Čekací doby na schválení ETF mohou být zkráceny

Členy americké komise pro cenné papíry a burzu, tedy SEC, čeká hlasování o změnách týkajících se procesu schvalování společnosti, které se ucházejí o povolení pro zalistování na burzách. Pokud by návrhy na zefektivnění jejich procesů byly schváleny, podávání žádosti pro investiční společnosti a jejich následné přehodnocování by mohlo mít rychlejší tempo. Jak upozornil portál Cointelegraph, přispět by to mohlo i k rychlejšímu schvalovacímu procesu u firem, které se orientují na blockchain průmysl a v konečném důsledku by to mohlo přispět ke schválení prvního Bitcoinu ETF, protože společnosti žádající o schválení ETF by už nemuseli na definitivní verdikt čekat téměř rok (čekací doba, plus možné odložení verdiktu). Předseda SEC Jay Clayton konstatoval, že nové principy zmodernizují a zefektivní celý proces schvalování, což povede ke sníženým nákladům a efektivnějšímu využívání pracovních zdrojů celé této organizace. (cointelegraph.com)

Trend institucionalizace může vést ke schválení Bitcoinu ETF

O růstu institucionálního zájmu o Bitcoin jsme psali v poslední době nejeden článek. Náznakem stoupajícího zájmu institucí o BTC je rostoucí zájem o obchodování na CME a samozřejmě zejména trend stoupající hodnoty spravovaného kapitálu společností Grayscale, která je v trendu akumulace nových Bitcoinů v současnosti největší štikou na trhu. Portál Cointelegraph přitom upozorňuje na to, že instituce stále více vyhledávají akreditované a regulované společnosti, které nabízejí bezpečnou správu jejich kryptoaktív. To vede k tomu, že kapitál z neregulovaných burz, které byly známy svým washtradingem, se v poslední době přemísťuje k těmto bezpečnějším správcovským společnostem. Velcí investoři jsou stále náročnější a vyžadují nejen bezpečné, ale i transparentní prostředí pro úschovu kapitálu. V konečném důsledku to vede k tomu, že se burzy musí tomuto trendu přizpůsobit, aby udržely svou konkurencischopnost a přežili. Je tedy možné, že vliv washtradingu a netransparentních burz může být stále menší a tím pádem bude celý trh přehlednější. To následně může vést k tomu, že bude schváleno i Bitcoinové ETF, protože hlavním argumentem, proč ho Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC) dodnes neschválila jsou obavy z možné manipulace jeho ceny v neregulovaném prostředí. (cointelegraph.com)

Čínský akciový trh v nové bublině. Jak to ovlivní kryptoměny?

Nejnovější trend vypadá tak, že čínští retailoví, tedy malí investoři, houfně vyhledávají vysoce rizikové akcie, které mohou přinášet vysoké výnosy. Hnací silou jejich investičních aktivit mají být nízké úrokové sazby a snadný přístup k investičním produktům typu amerického Robinhood. No a čínští představitelé zatím hovoří o “zdravém býčím trhu” v celostátní televizi. Dramatický nárůst hodnoty čínských akcií začínají analytici porovnávat s bublinou z roku 2015. Jak to může ovlivnit ceny kryptoměn? Tématu jsme se věnovali v tomto článku.

Dokáže se čínský digitální juan prosadit v konkurenci Tetheru?

Cílem čínského digitálního juanu, který podle všeho uvede Čínská centrální banka (PBoC) na globální trh ještě před zimní olympiádou v Pekingu v roce 2022, bude konkurovat americkému dolaru. Podle Charlese Yanga z Genesis Block však nemusí být ani dostatečně přesvědčivou alternativou vůči stablecoinu USDT od společnosti Tether. Více jsme se tématu věnovali zde.

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Čínský akciový trh v nové bublině. Jak to ovlivní kryptoměny?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Čína Bitcoin

Dramatický nárůst hodnoty čínských akcií začínají analytici porovnávat s bublinou z roku 2015. Jak to může ovlivnit ceny kryptoměn?

Nejnovější trend vypadá tak, že čínští retailoví, tedy malí investoři, houfně vyhledávají vysoce rizikové akcie, které mohou přinášet vysoké výnosy. Hnací silou jejich investičních aktivit mají být nízké úrokové sazby a snadný přístup k investičním produktům typu amerického Robinhood. No a čínští představitelé zatím hovoří o “zdravém býčím trhu” v celostátní televizi.

Jak informoval portál CryptoSlate, jen za posledních 24 hodin stoupla cena čínských akcií o 5 procent. Růst zaznamenávají zejména akcie firem, které se specializují na technologie či zdravotní péči.

Tento trend, ačkoli je velmi sporné, do jaké míry je udržitelný a kdy se můžeme “těšit” na prasknutí črtajúce se bubliny, může mít dopad i na kryptoměny. Čína totiž hraje v tomto odvětví významnou roli, i když se země (minimálně oficiálně) vyhýbá Bitcoinu a širšímu přijetí altcoinů. Důkazem toho je zejména to, že čínští těžaři ovládají více než 60% bitcoinového hashrate, tedy výpočetní síly vynaložené na těžbu bitcoinu. Nuž a přestože obchodování mají oficiálně zakázané, pod povrchem to bublá. A kromě toho tu máme OTC trhy.

Dovey Wanova, která je specialistkou na asijský trh s kryptoměnami, však upozorňuje, že čínské investory aktuálně kryptoměny příliš nezajímají. I to může být důvod, proč je u kryptoměn aktuálně tak nízká volatilita. ,,Čínské akcie rostou tak rychle, že překonaly hodnotu 10 bilionů dolarů, poprvé od roku 2015. Tento trend bude nadále nasávat retailový kaptiál na akciový trh, takže kryptoměny se stanou ještě méně výraznými,” konstatovala na Twitteru.

Zatímco Wanova očekává, že růst čínských akcií ovlivní kryptoměny v tom smyslu, že jejich obchodování bude ještě nudnější, Číňan Qiao Wang, který se rovněž specializuje na trh s kryptoměnami a stál u vzniku několika startupů, se domnívá, že kapitál, který je aktuálně pumpován do čínské ekonomiky, si nakonec najde cestu i ke kryptoměnám. ,,Toto je výrazný pokrok. Čína aktuálně propaguje akciový trh před 1,4 miliardou lidí v národní televizi. Tento riskantní sentiment se může rozplynout i mezi kryptoměnami. Redukuji moje shorty u shitcoinů a přidávám Longy na DeFi projekty,” uvedl na Twitteru.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (7.7.): Měli bychom se připravit na prudší pohyb

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Bitcoin nám posledné týždne doslova nič nerobí. Stále konsolidujeme medzi 9000 – 10 000 usd. To dáva samozrejme priestor ostatným altcoinom, aby sa ,,ukázali“. Momentálne sledujem tento klesajúci kanál a konkrétne aj MA200. Hodnota 9400usd nám bola opäť rezistenciou a nedokázali sme ju prekonať. Bearish level je už celkom blízko a ja si stále myslím, že pôjdeme skôr dole ako hore.

Bitcoin volatility index je už dlhšie na minimálnych hodnotách, takže sa musíme pripraviť v najbližších dňoch na prudší pohyb jedným smerom.

Dominancia

Dominancia je teraz asi najviac diskutovaný graf. Dnes som na túto tému natočil aj video na svoj Youtube kanál. ,,Začína sa altcoinová sezóna?“

https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA

V tomto článku by som však chcel zhrnúť len 4H graf.

RSI je už dosť prepálené a preto si myslím, že čoskoro príde odraz. Rovnako keď si tu nakreslím Elliotky, tak skôr očakávam pohyb smerom nahor.

Kapitalizácia altcoinov

Pri kapitalizácii to vidím najbližšie hodiny skôr na pokles. V poklese by sme sa však nemali dostať pod 88.40. Ak sa dostaneme pod túto hodnotu, tak je táto analýza neplatná. Ak pokles bude nad túto hladinu, tak je stále platný target. Tak či tak, môžeme najbližšie hodiny čakať mierny pokles na altoch.

Trader2.0

Viac než 25 predikcií aktualizovaných každý deň. Mince so zápalnou šnúrou, ktoré majú dlhodobo výbornú úspešnosť a ich štatistika je vyhodnocovaná nezávislou treťou stranou. Rozbory intradenných grafov. LIVE ROOM, kde s členmi naživo obchodujeme každý utorok a štvrtok o 09:00. Aj to je členstvo Trader2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

 

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bloomberg si myslí, že Bitcoin je spící býk. Závěry však mohou být nepřesné

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bloomberg Bitcoin

Portál Cointelegraph zveřejnil článek, ve kterém publikoval tři důvody, na jejichž základě se analytici Bloombergu domnívají, že Bitcoin je aktuálně “odpočívající býk”. Cointelegraph však zároveň upozornil, že ne se všemi názory se ztotožňuje.

Prvním důvodem, proč se v Bloombergu v čele s hlavním analytikem Mikem McGloneom, který publikoval svůj střednědobý výhled pro trh s kryptoměnami, cítí ohledně Bitocinu tak sebejistě má být skutečnost, že Bitcoin v posledním období koreluje s akciemi S & P 500 a také se zlatem. Jak však uvedl Cointelegraph, v posledním období má Bitcoin se zlatem zápornou korelaci, ale s akciemi pozitivní, což nemusí být zrovna pro Bitcoin pozitivní.

Mnozí BTC investoři se totiž spoléhají, že Bitcoin se v době ekonomické a geopolitické nejistoty ukáže jako bezpečné úložiště hodnoty a proto by byly určitě spokojenější, kdyby připomínal chování zlata (se kterým v poslední době nekoreluje), než chování akcií, které jsou aktuálně výrazně nadhodnocené a neodrážejí reálný stav světového hospodářství. Proto Cointelegraph upozornil, že zakládat na těchto korelacích předpoklad, že Bitcoin je aktuálně spícím býkem není úplně šťastné.

Dalším faktorem, který se podle Blommbergu zdá být pro Bitcoin pozitivní, je nárůst institucionálního zájmu, který odvozuje zejména velkým zájem o služby Grayscale, která stupňuje trend své akumulace Bitcoinu. Jak jsme však upozornili už i v tomto článku, interpretace akumulace BTC ze strany Grayscale je mnohokrát nepřesná. Neznamená to, že Grayscale vůbec neakumuluje nové Bitcoiny, ale ne v takové míře, jak je častokrát prezentováno.

Třetím důvodem má být nárůst otevřených pozic (open interests) na CME, což je podle Bloombergu důkaz zrání tohoto typu aktiva. Cointelegraph však i v tomto případě upozornil, že Bloomberg počítá i aktivity na CME, které nesouvisí se skutečnými přesuny BTC a proto jsou tyto závěry rovněž minimálně nepřesné.

Zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-