Connect with us

Bitcoin

Počet bitcoinů na burzách výrazně klesl. Co to znamená?

Zveřejněno

bitcoin-penazenka
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Počet Bitcoinů, které mají pod kontrolou kryptoměnové burzy, poprvé po dvou letech klesl pod úroveň 2 500 000 BTC. V případě nejznámější kryptoměny to může být pozitivní zpráva.

Předpoklad, že jde o pozitivní fundament je založen na tom, že když lidé posílají své Bitcoiny na burzu, chystají se s nimi obchodovat a tedy prodávat je. Naopak když Bitcoin míří z burz na peněženky uživatelů a tedy počet Bitcoinů na burzách se zmenšuje, znamená to, že si je odkládají na delší dobu. Pokud je tedy tento předpoklad správný, Bitcoin je v tomto směru v nejlepší náladě za poslední dva roky.

,,Lidé si pomalu uvědomují, co někteří z nás vědí už pořádně dlouho. Bitcoin je aktuálně nejzdravější měnovou politikou a vy si nemůžete dovolit odejít od nejvýkonnějšího aktiva desetiletí,“ uvedl pro Cointelegraph na margo těchto novinek spoluzakladatel firmy Nexo Antoni Trenchev.

Trend „mizení“ bitcoinů z burz však nelze připsat jen tomu, že si jejich uživatelé vybírají na vlastní peněženky. Značná část z nich totiž přesouvá Bitcoiny i do různých fondů a volí řešení pro úročení Bitcoinu, jaké nabízejí například firmy Nexo či Celsius.

Kromě toho se stále více Bitcoinů tokenizuje skrz wBTC, aby jejich majitelé mohli využívat výhod, které přináší DeFi sektor. Dalším důvodem úbytku Bitcoinů na burzách mohou být akumulace velkých společností. Kromě Grayscale, která má pod kontrolou přibližně 2,5% všech vytěžených BTC letos nakoupili množství Bitcoinů i firmy jako Microstrategy, Square či Stone Ridge.

Pokud jde o samotné burzy, zajímavé je, že velký úbytek byl sledován zejména na účtech Bitfinexu, BitMexu či Huobi. Na Binance a Coinbase k výraznějšímu úbytku BTC nedošlo.

zdroj: cointelegraph.com

Populárne