Connect with us

Ethereum

Podle Vayse a Winklevosse jsou mezi ICO a DeFi bublinou rozdíly

Zveřejněno

DeFi ICO
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Mnozí odborníci na kryptoměny se obávají, aby nový kryptoměnový bullrun nebyl jen ve znamení horečky, která vznikne kolem DeFi sektoru. Mohlo by to totiž připomínat ICO horečku z roku 2017, která vedla ke ztrátám mnoha investorů.

Tone Vays se však domnívá, že mezi ICO a DeFi jsou velké rozdíly. ,,Přinejmenším v ICO bublině z roku 2017 se vyvinula snaha přijít s myšlenkou napsat bílou knihu / whitepaper (vymyslet něco nového). Ve světě yeld farmingu (DeFi) nemusíte dělat ani to. Stačí vytisknout nějaké peníze a rozdat je vkladatelům vedle toho, co se modlíte, aby jejich tokeny koupil někdo dříve, než toto Ponziho schéma skončí.“

Odlišnosti mezi DeFi a ICO vidí i Tyler Winklevoss z burzy Gemini, ačkoli na věc se dívá velmi odlišně, než Tone Vays. ,,DeFi není totéž, co ICO v roce 2017. V té době se peníze sbíraly skrz whitepaper, které napsal někdo v kavárně. DeFi už žije a pracuje v divoké volné přírodě. Miliardy dolarů pracují a vydělávají. Toto není hypotetický vaporware, toto je reálné.“

My jsme už několikrát upozornili, že investice do DeFi přináší potenciál velkých výdělků, ale vedle toho může dojít i k obrovským ztrátám, ať už v důsledku špatného výběru projektu, který nemá žádný potenciál, nebo prostě selhání smart kontraktu, který může být chybně napsaný a celý projekt po odhalení chyby „zbankrotuje“ stejně jako cena jeho tokenu. Pokud jste se již rozhodli, že chcete investovat do DeFi, přinejmenším své riziko diverzifikujte mezi více projektů.

Mimochodem věděli jste, že pokles bitcoinových hodlerů s alespoň 1 BTC může souviset s tím, že přešli na DeFi? Tomuto tématu se věnovalo video Zaujalo ma (v době od 13:08):

zdroj: cointelegraph.com

Populárne