Connect with us

Bitcoin

Pokroky Bitcoinu ve srovnání s listopadem 2017, kdy se poprvé dostal nad $8000

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

bitcoin-porovnanie

Psal se konec listopadu 2017, kdy se Bitcoin dokázal poprvé dostat nad 8000 dolarů a následně v průběhu pokračujícího bullmarketu došel až k historickému maximu 20 000 USD. Nyní, 18 měsíců od tohoto momentu, je Bitcoin opět nad touto hranicí, ale podmínky trhu se výrazně změnily.

Když se Bitcoin 25. listopadu 2017 dostal nad 8000 dolarů, jeho dominance na celém trhu činila 52%. Nyní je jeho dominance 57%.

Mírný nárůst lze evidovat i u počtu denních potvrzených transakcí. 25. Listopadu 2017 jich bylo 337 000 mezi 670 000 unikátními adresami. O 18 měsíců později, 25. května 2019, jich bylo 390 tisíc mezi 600 tisíc adresami. Mnozí analytici se však domnívají, že počet denních transakcí ne zcela správně prezentuje množství ekonomické aktivity v síti blockchainu.

Důležitou metrikou, která poskytuje lepší přehled o počtu ekonomických transakcí na denní bázi je počet výstupů (outputu). Někteří velcí hráči, například burzy, se totiž snaží snížit poplatky procesem, který je známý jako dávkování (batching).

Před rokem a půl byl počet denních výstupů okolo 865 000, což bylo přibližně 2,9 milionu BTC (v té době 2,4 miliardy dolarů). Nyní však máme o přibližně 128 tisíc výstupů více, ačkoli se provádí méně BTC (1,7 milionu BTC s hodnotou okolo 1,7 miliardy dolarů).

Aby se bitcoinová transakce uzavřela, musí být nejprve verifikována všemi nodmi (uzly). Potvrzené transakce jsou následně přidány minerálů (těžaři) do dalšího bloku. Čekající transakce se shromažďují v zóně známé jako “Mempool”. Čím je výše poplatku za transakci vyšší, tím je pravděpodobnější, že těžař tuto transakci z Mempoolu vybere a zařadí ji do dalšího bloku.

Během bullrunu v roce 2017 množství transakcí narostlo rapidním způsobem, čímž se zahlcoval Mempool. Transakční poplatky proto raketově stoupaly. 25. listopadu 2017 byla celková velikost Mempoolu 58 milionů bajtů.

Od té doby množství on-chain a off-chain řešení (v řetězci a mimo řetězce) podstatně zvýšilo kapacitu transakci Bitcoinu. Přestože 25.května 2019 bylo ve srovnání s rokem 2017 více potvrzených transakcí, velikost Mempoolu byla pouze 7,7 milionu bajtů, čili o 87% nižší.

Díky čemu je na tom Bitcoin lépe?

Bitcoinu od roku 2017 po dnešek pomohli zejména tři technologie, které přispěly ke snížení poplatků a zvýšily jeho kapacitu. Jde o batching (dávkování), SegWit a Lightning Network.

Batching, neboli dávkování, snížilo celkový počet transakcí uskutečněných na blockchainu Bitcoinu a zároveň umožňuje uskutečnit větší počet ekonomických transakcí. Přijetí dávkování velkými burzami a zpracovateli plateb výrazně snížilo přetížení sítě.

SegWit, resp. Segregated Witness, byl integrován v rámci softforku Bitcoinu v srpnu 2017. Jeho účelem bylo odstranit podpisové data, které představovaly 65% ​​prostoru dané transakce, což umožňuje, že do bloku se jich vejde víc. V důsledku toho se poplatky snížily, protože více transakcí může proudit přes síť.

Lightning Network (LN) je řešení druhé vrstvy, které využívá mikroplatební kanály na škálování transakčních schopností Bitcoinu. Umožňuje malým transakcím, aby se konaly mimo hlavního Bitcoin blockchainu a za minimální náklady. Lightning Network byl poprvé navržen v roce 2016 a je stále ve vývoji. Tato technologie umožňuje lidem vytvářet transakční kanály, kde se finanční prostředky mohou přenášet neomezeně, aniž by se informace posílali do bloku a to až do vyrovnání zůstatku. Tento proces může v budoucnu drasticky urychlit bitconové transakce, protože nemusí být schválen všemi uzly v rámci blockchainu.

Před 18 měsíci byl odhadovaný poplatek za každou potvrzenou transakci mezi 147 až 230 satoshi za bajt, což bylo mezi 3,11 USD až 4.87 USD. Celková hodnota vyplacených transakčních poplatků zaplacených minerem byla 196 BTC, respektive 1,6 milionu dolarů. V době historických maxim dokonce stouplo toto číslo na 1120 BTC, respektive 50 dolarů za transakci.

V současnosti jsou poplatky mezi 44 až 87 satoshi za bajt, což je mezi 0,82 USD1,6 USD. Mineři si přijdou na v průměru 112 BTC resp. 896 tisíc dolarů – což je o 43% méně, než v listopadu 2017.

Na základě těchto údajů se zdá, že Bitcoin se stává rychlejší, levnější a pravděpodobně i bezpečnější než byl před rokem a půl.

zdroj: cryptoslate.com

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bitcoin

Ban Bitcoinu Donaldem Trumpem je možný, ale vysoce nepravděpodobný, tvrdí Alex Kruger

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Donald Trump

Pokud by se americký prezident Donald Trump opravdu odvážil zakázat Bitcoin, Pravděpodobně by tím způsobil propad jeho ceny. Zároveň je však velmi pravděpodobně, že by mu to neumožnily americké zákony. Myslí si to známý bitcoinový komentátor a ekonom Alex Kruger, jehož “tweety” sleduje přes 200 tisíc lidí.

Jeden z nejkontroverznějších amerických prezidentů historie Donald Trump minulý týden šokoval kryptokomunitu, když na Twitteru napsal dlouhý status, v němž konstatoval, že není fanouškem Bitcoinu a kryptoměn. Vedle toho naznačil, že jde o neregulovaný sektor, který umožňuje obchodování s drogami a jinými nezákonnými činnostmi. V delším statusu, který byl rozdělen do několika částí, zároveň vyzdvihl americký dolar, který je podle něj nejsilnější v historii a upozornil, že by ze strany americké vlády mohlo dojít k přísné regulaci kryptoměn (dokonce se spekuluje až o oficiálním zákazu Bitcoinu). Předpokládá se, že Trump se k Bitcoinu a kryptoměnám vyjádřil zejména z důvodu vstupu Facebooku do tohoto průmyslu. Právě kryptoměna Facebooku Libra totiž vzbuzuje obavy regulátorů a také amerického kongresu.

Kruger se na Twitteru zabýval právě hypotetickou možností amerického “banu” pro Bitcoin, k čemuž poznamenal, že Trump by mohl teoreticky z části uspět. Omezit by mohl zejména vstup retailových a institucionálních investorů do Bitcoinu, čímž by se stal Bitcoin izolovanější. Další možností by bylo, že by bankám jednoduše zakázal poskytování služeb kryptosměnárnám, což by vedlo k mimořádně náročné záměně Bitcoinu za dolary a také k výraznému omezení nákupu BTC.

Ve skutečnosti by však musel Trump přesvědčit kongres mimořádně silnými argumenty o potřebě zakázat Bitcoin a následně by mohli zákonodárci zvrátit tuto iniciativu. Zavedení takového zákona je proto podle Krugera teoreticky možné, ale myslí si, že je to extrémně nepravděpodobné.

Za zmínku stojí i to, že konkurenční kandidát na prezidenta USA ve volbách v roce 2020 Andrew Yang ze strany Demokratů se staví na stranu kryptoměn, Bitcoinu a technologie blockchain.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza (15.7.): Bitcoin testuje dvojité dno

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-curaj

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin těsně před víkendem prorazil trendovou linii růstu a o víkendu dokonce přerušil vyšší highs, vyšší lows. Tato kombinace naznačuje další poklus až k ceně kolem 9 000 USD. Akumulační zóna začíná na bitcoinu až od 9 200 USD, kam by se bitcoin měl vrátit, pokud neudrží support na 10 000 USD. Nyní se nacházíme na jeho dně, kde ovšem nepřichází silná reakce od této úrovně.

Bitcoin míří dolů pod 9 000 USD

4 hodinový graf bitcoinu

Každá situace na grafu nám dává nějakou pravděpodobnost. Po proražení trendovky a přerušení price action je nyní vyšší pravděpodobnost na straně dalšího poklesu ceny až do zpětného návratu, kde whales akumulují kapitál tj. 6 000 – 9 000 USD. Budeme mít opět šanci nakoupit bitcoin za skvělé ceny kolem point of control.

Spustí bears paniku?

Aktuálně bych od trhu očekával menší vzpamatování v řádech stovek dolarů, aby se nabralo pořádně shortové palivo na průraz 10 000 USD. Tato cena zatím drží, ačkoliv abych byl pro vyšší růst od této ceny očekával bych odraz s vysokými viditelnými objemy. Při aktuálním rozpoložení to nevidím krátkodobě dobře pro bitcoin. Ovšem pokud bitcoin chce tento support prorazit, musí aktivovat stoplossy spekulantů a spustit paniku prudkým prodejním útokem. Aktuální shorty jsou jen fázované pravděpodobně botem.

Vše je o správném řízení pozice

Každá analýza je pravděpodobnostní scénář na určitý časový rámec. Bitcoin během pár dní dokáže měnit plno proměnných kvůli své volatilitě a možnosti neustálého vstupu nových spekulantů. My se nacházíme od 12 000 USD ve fiatu a již nyní máme o 20 % bitcoinů více. Limitní příkazy mezi 10 – 11 000 USD jsme postupně rušili díky sledování indícií v grafech a vše posíláme našim členům. Nyní jsou pro nás důležité limitní nákupy pod 9 000 USD v akumulační zóně. Při této volatilitě není na škodu si chodit i pro krátké profity na bitcoinu. Na takový trade se můžeš podívat v našem Crypto Kingdom videu. Rád bys nakoupil bitcoin, než opět začne růst? Přidej se k našim signálům!

Tato technická analýza je jen ochutnávkou celého našeho rozboru, který děláme každý den pro členy ve videu s názvem Krypto-snídaně. V kryptosnídani každý den rozebírám podrobně bitcoin, altcoiny a další parametry jako dominanci a kapitalizaci trhu.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

[SOUHRN TÝDNE]: 10+ nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn  

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin správy

V průběhu týdne vám přinášíme prostřednictvím samostatných článků a rychlého denního přehledu desítky zajímavých zpráv ze světa kryptoměn. Rozhodli jsme se, že jednou týdně, tedy v neděli, vám poskytneme souhrn toho nejpodstatnějšího.

Bitcoin

Úvod týdne začal poměrně šokujícím varováním známého obchodníka Petra Brandta, který varoval, že cena Bitcoinu může po prudkém parabolickém růstu až k ceně okolo 13 800 dolarů projít až 80% korekcí, která by nás dostala opět hluboko pod 5 číslice částku za jeden Bitcoin. Peter Brandt se tak ve sledu dvou týdnů postaral o další překvapivou predikci, když minulý týden zas upozornil, že altcoinová sezóna, jakou jsme zažili v roce 2017, už nikdy nemusí přijít.

Výrazně odlišný názor než Peter Brandt má Mark Yusko, generální ředitel Morgan Creek Capital. Ten si myslí, že výrazná korekce Bitcoinu přijde až když překročí cenu 30 tisíc dolarů. Zároveň se domnívá, že pro Bitcoin nebude velký problém dosáhnout ceny 100 000 USD již v roce 2021. Více se dozvíte zde.

Bitcoin mieri na $30 000 ešte pred ďalšou výraznejšou korekciou, tvrdí Mark Yusko

Bitcoin mezitím oslavoval dosažení dalšího zajímavého milníku. V pondělí jsme totiž “oslavovali” dosažení nového rekordního Hashrate. Znamená to především to, že Bitcoin byl v té době v podstatě nejbezpečnější v historii. A zároveň to znamená, že zájem o těžení Bitcoinu je aktuálně enormní. Podrobnosti se  dočtete zde.

Altcoiny

Kdy začnou konečně růst i altcoiny vůči Bitcoinu? Toto téma trápí mnoho altcoinových investorů. Nikdo nemá věšteckou kouli, ale zeptali jsme se traderů, se kterými spolupracujeme, jaký je jejich názor. Výsledky naší ankety si můžete prohlédnout zde.

ANKETA: Kedy dá Bitcoin priestor altcoinom? Spýtali sme sa traderov z česko-slovenskej scény

Portál CoinMarketCap, nejnavštěvovanější web s cenami kryptoměn, oznámil zajímavou spolupráci se společností Crypto Briefing. Jejím výsledkem bude získání kvalitnějších a transparentnějších dat o kryptoměnách, které budou následně zveřejněny na CoinMarketCape. Pokud chcete vědět více, klikněte sem.

Charlie Lee, zakladatel kryptoměny Litecoin (LTC), si myslí, že halving Litecoinu, který je naplánovaný na 8. srpna, může být pro minery LTC zpočátku velký šok.

Halving môže byť šok pre minerov Litecoinu, tvrdí Charlie Lee

Horkým tématem byla i tento týden kryptoměna Facebooku Libra. Člen Evropské centrální banky například varoval, že regulátoři musí rychle jednat, pokud nechtějí pocítit následky, které může tento projekt způsobit.

Mezitím šéf vývoje kryptoměnay Libra David Marcus ujistil kongres, že Facebook podnikne všechny kroky k tomu, aby uspokojil regulátory a odstranil tak jejich obavy ze spuštění této digitální měny.

Arthur Hayes, šéf burzy BitMEX si zas myslí, že kryptoměna Libra může mít takový dosah, že ohrozí banky včetně centrálních a pro PayPal bude doslova devastující.

Mezitím však Libra čelí nepříjemné skutečnosti, že se nedostane na několik zajímavých trhů. Je téměř 100% jisté, že ji nebude možné legálně používat v Indii, tedy ve větším trhu pro Facebook než je USA, a nejnověji se mluví o tom, že povolení nedostane ani v Thajsku. Předpokládá se také, že odmítavé stanovisko, nebo různá omezení nastolí vůči ní i Čína a Rusko.

BitTorrent (BTT), kryptoměna postavená na blockchainu TRON, oznámila spuštění nové verze své platformy, která již bude mít integrovanou kryptopeněženku a tokeny BTT bude možné využít ke zvýšení rychlosti downloadu, ale také jako formu výdělku za seedovaní torrentů.

Měli byste také vědět

 • Podle průzkumu, který realizovala společnost SurveyMonkey se “Generace Z” (mezi 13 až 21 lety života) o kryptoměny nezajímá a jen minimum lidí v tomto věku zvažuje investici do digitálních aktiv. Více se dozvíte zde.
 • Americká komise pro cenné papíry (SEC) a FINRA mluvili o možných rizicích custody řešení pro správu digitálních aktiv institucionálních investorů. Podrobnosti jsme napsali zde.
 • Čínská centrální banka prý zvažuje možnost vydání vlastní digitální měny. Má jít o reakci na příchod kryptoměny Facebooku Libra
 • Bratři Winklevossovi si myslí, že vlastní kryptoměnu budou mít do roku 2021 i Google, Amazon či Netflix. Více se dozvíte zde.
 • Burza Bitfinex oznámila, že 27% z příjmů použije na pálení mincí tokenů LEO, tedy nativního tokenu, na který nedávno shromáždila 1 miliardu dolarů. Pálení je podobné tomu, jaké provádí s Binance Coin burza Binance
 • Bankovní gigant Goldman Sachs pravděpodobně zvažuje vydání vlastní kryptoměny, která by mohla být obdobou JPM Coin. Naznačuje to skutečnost, že hledá na vysoce postavenou funkci manažera se záměrem pro blockchain a technologii kryptoměn.
 • Evropská centrální banka v rámci ankety na Twitteru #AskECB odmítla spekulaci, že by mohla použít Bitcoin jako rezervní měnu
 • Americký startup Fold oznámil, že přes svou platformu umožňuje platby pomocí technologie Lightning Network v Amazonu, Starbucksu, uberu a u jiných velkých známých prodejců.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Kicom z Bitcoinového kanálu: Vsadil jsem se, že do 7/2020 budu mít 10 000 odběratelů

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

rozhovor-bitcoinovej-kanal

Jmenuje se Kuba, avšak všichni kromě rodičů a manželky ho volají Kicom. Vyzpovídali jsme autora Bitcoinového kanálu, stále populárnější YouTube relace o kryptoměnách, která velmi rychle oslovila široké publikum sledovatelů díky kombinaci zajímavých faktů a úsměvnému zpracování.

Kicome, kdy tě poprvé napadlo, že by si začal dělat Bitcoinový kanál? Už jsi dělal někdy v minulosti něco podobného?

Musím říct, že mi ten nápad zrál v hlavě skoro rok. Sledoval jsem hodně zahraničních krypto-kanálů a přišlo mi, že na československé scéně je poněkud pusto. Pár kanálů jsem tu sice objevil, ale úplně mě neoslovovala forma a vlastně ani moc obsah, protože se hodně kryl s tím, co jsem sledoval na anglicky mluvících kanálech. Žádnou zkušenost s YouTube jsem neměl, ale audiovizuální tvorbě se věnuji od 15 let, takže jsem věděl, že to mi hodně pomůže do startu toho projektu. Od začátku jsem se chtěl odlišit hlavně technickým zpracováním, protože o své roli „moderátora“ jsem hlavně ze začátku hodně pochyboval. Myslím si ale, že pomalu si hledám svou „polohu“, ve které se cítím dobře já i moji diváci.

Svůj projekt si spustil přibližně v době, kdy se Bitcoin začal odrážet od svého dna. Dá se tedy říci, že si mu přinesl štěstí. Myslíš si, že míříme k novému ATH?

No, štěstí to bylo spíš pro mě. Sám jsem nevěděl, jestli se nezřítíme třeba ještě níž, ale chtěl jsem taky, aby komunita věděla, že v tom nejsou sami. Že se najde i další blázen HODLer, který je v tom s nimi a který dokonce v tom nejhorším čase spouští kryptoměnový projekt. Vyplatilo se to, protože od té doby Bitcoinovej kanál roste a samozřejmě se trochu veze s cenou Bitcoinu. Nové ATH podle mě uvidíme do konce tohoto roku, mluvím o tom i v posledním videu, které vyšlo teď v úterý:

A co altcoiny? Líbí se mi, že držíš Cardano a Ethereum. Jak to s nimi vidíš? Stále více se píše o tom, že altcoiny mají to nejlepší (prý) již za sebou, ačkoli, když se na to podívám z vyšší perspektivy, mam dojem, že jsou jen na začátku …

Souhlasím s tebou. Altcoin season přijde. Jediná otázka je kdy…alespoň podle mě. Pokud se budeme bavit výhradně o ceně, tak myslím, že tento rok bude hodně patřit Bitcoinu – alespoň do doby jeho nového ATH. Nemyslím si ale, že by to měly altcoiny spočítané. Ani náhodou. Zaprvé, instituce teď sice půjdou primárně do Bitcoinu, ale i ti velcí hráči se v tom prostoru kryptoměn budou chtít alespoň trochu diverzifikovat – třeba jen spekulativně. Takže absolutně nemám strach o high-cap coins typu Ethereum, Litecoin,…v podstatě cokoliv v první řekněme dvacítce. I mnohými nesnášený Ripple podle mě půjde zpátky na své ATH. zřejmě i Bitcoin Cash – pozor, to jsou projekty, které určitě nepatří mezi mé oblíbené (právě naopak), přesto si myslím, že u obou uvidíme třeba do 2 let nová ATH – alespoň vůči dolaru. Jen nechápu, co dělá v TOP10 Bitcoin SV – ten za dva roky snad ani nebude existovat.

Navíc mi přijde, že komunita podceňuje jeden důležitý fakt. Až přijde nová retailová mánie, tak běžným lidem bude prostě vadit, že si nemůžou koupit celý Bitcoin, protože bude stát třeba už půl milionu korun. Možná to někomu přijde jako slabý argument, ale já bych tuhle skutečnost nepodceňoval. Sám jsem tak uvažoval taky – moje první nákupy byl Litecoin a Ethereum, protože mi Bitcoin prostě už přišel drahej. Nakonec poletí nahoru vše, co bude na Coinbase, protože tam povede první cesta nových investorů. A ti si řeknou: „Hmm, co když Litecoin taky jednou bude stát to, co Bitcoin“. V té době retailové mánie taky zřejmě uslyšíme dost „hejtů“ na Bitcoin, protože Lightning Network podle mě ještě nebude plně použitelná (resp. nasazená burzami) a poplatky nám zase poletí vzhůru do oblak. To neříkám proto, že bych to Bitcoinu přál, jen si myslím, že je to nevyhnutelná situace a bude to další argument pro altcoiny.

Navíc, jak říká můj kamarád Olda, lidi milují gamble. Je podle mě naivní si myslet, že další vlna retailu nebude gamblit s low-cap coins.

Přiznám se, že jako první mě na tvých videích zaujalo jejich grafické zpracování. Ty se touto prací živíš, je to tak? Můžeš o tom prozradit více?

Uf, to je na dlouhé povídání. Pokusím se to co nejvíc zkrátit, ale rád bych, aby čtenáři měli i nějaký kontext. Jak už jsem zmínil, nějaké formě audiovizuální tvorby se věnuju od 15 let, kdy mi táta v roce 2000 koupil digitální kameru. Já chtěl tenkrát digitální foťák, ale on to tenkrát vyhodnotil jako příliš jednoúčelové zařízení…ukázalo se to jako velmi dobré rozhodnutí, podobně jako když mi kdysi nechtěl koupit SEGU Megadrive s ježkem Sonicem (na kterého jsem denně koukal ve výloze) a místo toho se domů koupilo PCčko.

Tím pádem jsem celé léto natáčel všemožné blbosti, nahrával to do počítače, stříhal, přidával efekty, hudbu. Přišlo mi to fascinující – že můžeš z ničeho vyrobit „něco“. Mojí tetě se v tom létě vdávala kamarádka a sháněli kameramana – nebyla to pro ně žádná priorita a tak jí nevadilo, že tu svatbu natočí 15-letej kluk, co nikdy žádnou netočil. Udělal jsem tím výsledkem asi dojem, protože v té době málokdo tyhle věci vůbec stříhal. Svatební kameramani často předávali prostě hrubý záznam na VHS kazetě. Já to prohnal přes počítač, dal jsem tam hudbu, efekty…pro lidi to tenkrát bylo jak zjevení, protože měli pocit, že takové věci se dělají jen v televizi. Ani nevím, jak se to pak přesně stalo, ale od té doby jsem každé léto natáčel víc a víc svateb. Bral jsem to jako brigádu – navíc velmi dobře placenou. Vydělal jsem si za jednu tolik, co moji vrstevníci za 2 týdny na brigádě v pekárně.

Dělal jsem to pak i během výšky, navíc jsem k tomu přidal i maturitní plesy a různá komerční videa. Mezitím jsem objevil stránku VideoCopilot.net, kde týpek učil vizuální efekty a motion design. Jmenuje se Andrew Kramer a zdejším čtenářům bych ho asi mohl přiblížit jako Andrease Antonopouluse ale v odvětví vizuálního designu. Hltal jsem tenkrát každý jeho tutorial – on ty svoje videa vydával na svém webu. Bylo to totiž době, kdy YouTube teprve začínal. Strašně mě ta oblast bavila, ale neměl jsem pro ni moc velké využití.

Po vysoké škole jsem byl krátce zaměstnaný v Brněnské IT společnosti, která podnikala v oblasti síťové bezpečnosti. Vyhráli jsme tenkrát soutěž CzechInvestu a tak mě poslali na 2 měsíce do Silicon Valley. To byla obrovská zkušenost – pochopil jsem tam, jak funguje Venture Capital, co jsou to Business Angels, jak tam fungují akcelerátory pro firmy… proto mě taky nadchly ICOs jako forma fundingu a myslím, že ještě neřekly poslední slovo i přes ten přepálený hype v roce 2017.

Kicom v USA

Po návratu ze Spojených států se ve firmě trochu změnila situace a já dal výpověď. Chtěl jsem i zkusit něco budovat sám. Zaměstnanecký poměr nebyl nic pro mě. Když o tom teď přemýšlím, zaměstnaný jsem byl v životě dohromady 13 měsíců – z toho 5 měsíců na studentské stáži v IBM.

Vrátil jsem se k natáčení – tentokrát jsem si ale řekl, že už to nebude jen brigáda, že z toho zkusím vybudovat regulérní podnikání. Pokračoval jsem v natáčení svateb, plesů, ale to mě pomalu přestávalo bavit – nenaplňovalo mě to. Snažil jsem se získávat spíš zakázky od firem.

Velice brzo jsem ale objevil stránku VideoHive.net, která patří do rodiny „digitálních tržišť“ australské společnosti Envato. Prodávají se tam templaty – grafické šablony – konkrétně pro software Adobe After Effects. Napřed jsem je tam kupoval a používal ve svých video-projektech a pak jsem si řekl, že nějakou zkusím vyrobit, že mě snad Andrew Kramer z VideoCopilota něco naučil. Myšlenka, že by z toho mohl být pasivní příjem, se mi dost zamlouvala. Původní představa byla, že by mi to mohlo každý měsíc pokrýt sociální a zdravotní pojištění. První projekt mi zamítli, druhý se prodal párkrát, třetí už ale začal pomalu malý příjem generovat. Můj pátý projekt byl nakonec ten rok 4. nejprodávanější na VideoHivu. Do dnešního dne jsem na něj prodal přes 2000 licencí (link).

To byl ten okamžik, kdy jsem si řekl OK, tohle mě uživí. Pomalu jsem úplně opustil natáčení a tvořil templaty pro VideoHive. Navíc se přes něj začali ozývat i klienti z celého světa, kteří chtěli explainer (vysvětlovací video) na míru. Pracoval jsem tak na zakázkách, které šly do USA, Kanady ale třeba i Malajsie. Myslím si, že to je i jeden z důvodů, proč si uvědomuji, jakou obrovskou moc má Internet. A to co udělal Internet pro informaci teď udělá Bitcoin (a jiné krypto) pro peníze. Ale to už tady asi všichni slyšeli stokrát…

Teď jsem v situaci, že VideoHive už pomalu opouštím. Pro mě už to má za sebou ten peak – přichází tam hodně konkurence z východu (Indie, Pakistán) – jede se kvantita. A na druhé straně vznikají zase malé týmy, které vytvářejí naopak obrovskou kvalitu. Ani kvantitě ani kvalitě už nejsem schopen konkurovat. Poslední rok a půl už beru jen zakázky. Výhoda ale je, že i když pro VideoHive už neprodukuji, tak pasivní příjem mi odtamtud stále chodí (zatím) a to mi dává jistou svobodu rozjet nové věci. Na počet prodejů se tam mezi autory pořád držím na 125. místě. Vzhledem k tomu, že jich tam je dnes už přes 10 000 to považuji za pěkný „dojezd“ 😉

Na celou moji tvorbu můžou čtenáři kouknout tady.

Uf, tos nečekal takovou dlouhou odpověď, co? Ani já ne 😃

Velmi se mi líbí, že dokážeš videa zpracovat způsobem, při kterém dbáš na odbornost, ale zároveň jsou i vtipné, což je v případě kryptoměn velké umění. Pomáháš si i různými krátkými vtipnými videi. Hledáš je průběžně během tvorby daného dílu, nebo máš doma sbírku, kterou si nějakým způsobem kategorizovat a potom z ní čerpal?

Díky za milá slova. Žádnou takovou sbírku nebo knihovnu nemám. Hledám ty videjka na YouTube a je to zřejmě nejzábavnější část práce na každém videu. Já celou tu kulturu internetových memů a fail videí miluju, akorát teď když na ně koukám, tak můžu konečně manželce říct, že je to práce. Dřív jsem pro to výmluvu neměl 😊

Obvykle o nich dopředu nepřemýšlím. Natočím video a ve střižně si pak říkám: „Hmm, tady říkám „crash“, tak copak tam vrazím?“ Sem tam si i vzpomenu, že jsem viděl něco, co by se tam skvěle hodilo. YouTube je super v tom, že stačí zadat 3-4 klíčová slova a to video na vás hned vyskočí.

Nejvíc mě pobavilo video, které si použil na konci #5 části “Co je Bitcoin? A jak funguje Blockchain?”. Ukázal jsi nám záběry z roku 1984, na kterých se nějaký geek snaží vysvětlit televizním divákům, jak funguje internet. Řekl jsem si, že toto video určitě použiji, když se budu nejblíže na pivu snažit vysvětlit kamarádovi, že kryptoměny jsou stále jen na začátku své cesty. Máš ještě v talonu nějaké podobné záběry?

(Klidně se podívejte i celé video, ale zmiňovaný moment je v čase 17:04)

Podobné záběry se určitě zase někdy objeví. Já hodně čerpám témata i na základě přednášek Andrease Antonopouluse, který má neskutečný dar najít v historii perfektní příměry k současné situaci v kryptoměnách. Já se pak jen snažím najít, jestli k těm jeho příměrům existují i nějaké záběry. Obvykle se dá vždycky něco najít, protože na YouTube jsou dnes miliardy hodin video záznamů. Sem tam se dá i ulovit takový špek, jako jsou ti dva geekové s tehdejším internetem.

Když mluvíme o tom pivu, ty ho zmiňuješ ve videích poměrně často (úsměv). Už se ti podařilo někdy zaplatit za pivo kryptoměnami?

Upřímně řečeno ne. Je to trochu ostuda, já vím, ale celý rok 2018 jsem měl všechno ve ztrátě. Byla to situace, kdy by byla pro mě ekonomicky hloupost kryptoměny utrácet. I teď bych to udělal spíš „z hecu“, protože pro mě jako pro HODLera je prostě výhodnější zbavovat se těch horších peněz – FIATu.

Bitcoinový kanál má již přes 1700 odběratelů. Si spokojený s tímto číslem po prvních 22 videích, které si stihl zveřejnit od 21. února 2018?

Jo, naprosto. Myslím, že kanál roste spíš trochu rychleji, než jsem si myslel, takže já jsem velmi spokojen.

Kde by si chtěl vidět Bitconový kanál tak za rok? Nechtěl by si dělat videa vícekrát do týdne?

Vsadil jsem se s kamarádem o flašku, že do 1. 7. 2020 bude mít kanál 10 000 odběratelů. Myslím si, že je to realistické přání. Hodně to samozřejmě záleží i na ceně Bitcoinu, nicméně tam to vidím tak, že „trend is your friend“, takže myslím, že mě v tom nenechá. Co se týče více videí týdně, tak všem kteří rozhovor dočetli až sem, prozradím, že na září chystám ještě druhý formát, takže bych se rád dostal na dvě videa týdně. Do září to nechávám ještě dozrát v hlavě, takže o tom teď nic víc neprozradím.

Kicome, děkuji, že jsi odpověděl na otázky kryptonovinek. Přeji ti, aby byl Bitcoinovový kanál nadále takový zábavný a poučný jako dosud. Věřím, že témat na zpracování máš ještě obrovské množství …

Já děkuji, Martine. A ano, témat je spousta a navíc neustále přibývají. Přeji i tobě hodně úspěchů s kryptonovinkami. Ať se daří!

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku

Pokračovat ve čtení

Analýzy

ANKETA: Kdy dá Bitcoin prostor altcoinům? Zeptali jsme se traderů z československé scény

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-vs-altcoiny-anketa

Poslední týdny jsou ve znamení růstu ceny Bitcoinu, který je již výrazně vyšší, než se nacházel v úvodu roku. Přesto mnozí fanoušci kryptoměn nejásají. Možná na škodolibost bitcoinových maximalistů, kteří se nyní smějí, čímž jsou investoři do altcoinů poměrně znechuceni. Růst ceny Bitcoinu totiž altcoiny včetně těch nejznámějších, doslova ničí a ty výrazně ztrácejí svou hodnotu v páru s Bitcoinem.

Bude tento trend pokračovat? Nikdo na světě samozřejmě nemá věšteckou kouli a scénářů je možných hned několik. Ale zkusili jsme aspoň zjistit, jak to vidí s altcoiny známí trejdeři z československé scény, se kterými spolupracuje náš portál. Tohle jsou jejich odpovědi.

Ján ČurajIng. Jan Čuraj, CK Capital: Asi se budu muset opakovat z prosincového webináře roku 2018, kde jsem řekl, že následující rok budeme kupovat jenom bitcoin a těžit kryptoměny na principu oportunismu, protože je pravděpodobné, že dominance se vrátí ke své férové ceně a to je kolem 80%. Nyní je dominance 65 %. To znamená, že aktuálně očekávám ještě další růst od bitcoinu a pokles altcoinů. Ačkoliv si musíme uvědomit, že každý downtrend má i svoje korekce, kde altcoiny budou moci ukázat stovky procent zhodnocení, díky tomu že porostou z nízkých cen. Zásadní altseason očekávám až v roce 2020, ačkoliv můžeme počítat se stovkami procent již pravděpodobně na podzim právě v korekcích. Léto vždy v uptrendu patřilo bitcoinu a nemyslím, že to bude letos jinak. Pokud očekáváme další hype, musí bitcoin jako mediální tahoun udělat velký humbuk třeba růstem nad 50 000 USD. To z altcoinů pravděpodobně udělá satoshi coiny. To nic nemění na tom, že velcí hráči jsou chamtivý a budou chtít namnožit svoje mince bitcoinu po výstřelu. Aktuálně kromě futures backovaných bitcoinem, není prakticky možné jinak než přes altcoiny rozšířit mince. Takže si ukrojí část z dominance bitcoinu a altcoiny vystřelí o tisíce procent. Některé altcoiny v tomto procesu můžou umřít, ale v tom to nebude záležet ani tolik na vývojářích, nýbrž na delistacích burz. Nemáme na globální privátní sféře dostatek odborníků na hodnotu ICOs, tak aby se spekulanti řídili těmito informacemi a praktikovali kvalitní hodnotové investování. Na to si budeme muset pár let ještě počkat.

Andrej KalvodaAndrej Kalvoda, Blockspace: Dominance Bitcoinu roste už od začátku roku 2018, ale dokud celý trh klesal, nikdo to neřešil. V posledních měsících začal růst pouze Bitcoin a hodleři altcoinů upadají do deprese, protože stále čekají alt season, která nepřichází. Kdo se mě na altcoiny kdy zeptal, ví, že odpovídám jasně: “Altcoiny jsou nyní v downtrendu, dokud se to nezmění, každý nákup je chytání korekce trendu”. Tato korekce může mít několik set % růstu, ale zatím je to jen korekce. Jestli si myslím, že se tento trend změní? Ano, rozhodně. Trendy jsou cyklické – opakují se. Ikdyž má kryptoměnový trh velmi krátkou historii, můžeme vidět podobný cyklus po bearmarketu 2014 – jakmile Bitcoin dosáhl tehdejšího dna a opět parabolicky zahájil nový uptrend, na vrcholu této paraboly dosáhl zároveň maxima své dominance a od té doby až do konce roku 2017 rostl pomaleji, než altcoinový trh. Ani logicky nevidím důvod pro to, aby měl Bitcoin dlouhodobě většinu kapitalizace trhu, dokonce si nemyslím, že by musel zůstat na první příčce. Ale všechno chce čas a jak jsem zmínil na začátku – cyklus narůstající kapitalizace BTC začal rok a půl zpátky, nemůžeme tedy čekat, že určíme jeho konec s přesností na dny, nebo týdny.

Michal Majzlík, Crypto KingdomKde jsou ty časy, když bitcoin letěl nahoru, že s sebou zvedal highcaps, kde jsou ty časy, když bitcoin prudce poklesl, tak se přetáhl kapitál do shitcoinů a my množili mince bitcoinu. Tyto časy jsou pryč. Bitcoin je lídr a tento rok patří jen a jen jemu. Zatímco highcaps vesměs konsolidovaly, tak BTC letěl nahoru. Shitcoiny vůči BTC nezvládají pohyb nahoru ani dolů a vypadá to, že je snad nikdo z té hluboké propasti nezvedne. Některé si říkají o investici, ale to nejprve musí přijít signál ze strany traderů, který ovšem nepřichází. Shitcoiny bez objemů, bez frekvence a momentálně nezajímavé. Všichni doufáme, že se to změní a bude konečně ta “alt season” v pravém slova smyslu. Mám před sebou 5 monitorů, přes 150 grafů, a co vidím každý den na shitcoinech nestojí – slušně napsáno – ani za řeč. Přeprodané, vycuclé a krvavé altcoiny nikdo nezvedá ze svých propastí. Nahánět se za altcoiny, které udělají 5% nahoru a dolů je ztráta času a v tom množstvím a rychlosti ani nejde zatrejdovat. Jediné co musíme dělat, je čekat, až přijde moment, který změní vše a kapitál se z BTC začne přesouvat do shitcoinů a tradeři budou při chuti množit mince. Bitcoinová dominance je příliš vysoko na to, aby přišla nějaká mega alt season. Trpělivost je klíč a trading je maraton.

Marek VaňhaMarek Vaňha, Golden Pocket: Pro nejlepší indikaci otočení trendu u BTC sleduji korelaci mezi dominancí BTC a dominancí altcoinů. Oba jsou v impulzní struktuře s tím, že se blížíme k velmi silným rezistenčním (BTC) a support (ALTCOINY) zónám. Dokud bude BTC v uptrendu s rostoucí dominancí, velké alty v páru s USD budou v sideways korekčních strukturách a malé alty budou neustále vytvářet nová lows. Jediné co je aktuálně v bull runu, je BTC. Dokud tedy BTC bude neustále vytvářet nová maxima, malé alty na to budou doplácet (graf zde).

Jakub KraľovanskýJakub Kraľovanský, Trader 2.0 & Nexaltic Capital: Nie je žiadnym tajomstvom, že posledné týždne až mesiace Bitcoin rastie a altcoiny to voči BTC poriadne schytávajú. Nič však netrvá večne. Ak chceme vedieť ako sa budú chovať altcoiny voči Bitcoinu, jednoznačne najdôležitejší graf je pre nás dominancia BTC. Tam vidím ešte priestor na zhruba 2% rast niekde ku hodnote 69 – 70% dominancie BTC (hodnota uvádzaná na tradingview). Altcoiny sú celkovo už extrémne zničené, indikátory sú prepadnuté nadol, ale ešte nevidím moc signálov na nákup. Keď si spojím v akej situácii je Bitcoin, ako vyzerá dominancia a celkovo altcoiny, tak môj záver je nasledovný. Dominancia Bitcoinu ešte mierne porastie a altcoiny spravia zrejme posledný menší prepad. V tomto momente by mal nastať jasný signál na nákup. Dominancia by mala prejsť do korekcie a altcoiny po dlhšom čase trochu podrásť. Uvidíme o pár dní.

jendral

Marek Jendrál, Kryptotrejder: Na konci dlhodobej korekcie je situácia taká, že všetky altcoiny aj BTC sú viacmenej na dne. Pri počiatku rastúceho trendu zvyčajne pôsobí Bitcoin na trh altcoinov tak, že ich kurzy klesajú pod hodnotu ich už spomínaného dna. To znamená, že sú podhodnotené. Momentálne BTC rastie stabilne a práve sme vo fáze, kde sa začína kapitál z trhu BTC prelievať aj do altcoinov, ktoré začínajú vystupovať z fázy prepredanosti a podhodnotenia. Ako to reálne identifikujeme na trhu? Jednoducho tak, že BTC počas rastu, aj keď bude sprevádzaný korekciami, týmito korekciami stiahne kurzy altcoinov iba krátkodobo a trh bude rásť ako celok. Inak povedané, altcoiny narastú oproti fiat mene rýchlejšie ako voči Bitcoinu. Niektoré alty sú dokonca na nižších hodnotách voči BTC ako počas dna v korekcii, no v kurze voči fiat mene jasne rastú.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza (12.7.): Bitcoin, BTC dominance a BTC vs. altcoiny

Marek Vaňha

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-vanha

Náš portál portál na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které jsou občas doplněny i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin a altcoiny podíval tradičně jako každý pátek Marek Vaňha z Golden Pocket.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Ahojte tradeři, vítejte u pátečního updatu trhu!

BTCUSD

BTC měl silné zamítnutí z predikované rezistenční zóny a aktuálně sleduji dva scénáře. První je vždy prioritní a to udržet formaci trianglu, která je typická pro vlnu 4 jakéhokoliv stupně. Dump byl hodně silný a hodně impulzní, ale takové pohyby v trianglu bývají velmi časté. Důvodem pro triangl je stav altcoinů, které už pomalinku docházejí do svých support targetů a vzhledem ke stavu marketu je triangl u BTC to nejlepší řešení, protože dovolí altům pomalinku najít svá lokální dna, aniž by kamkoliv vystřelili a BTC mezitím půjde sideways v intenci 10500-12500,-USD.

Všimněte si, že včerejší ostrý dump se zastavili přesně na hodnotě „PIVOTu“, který je zatím předběžnou osou celého trianglu.

Jako alternativní scénář samozřejmě uvažujeme klasickou „(ABC)“ korekci do zóny 9130-8600,-USD. Zatím se jedná pouze o alternativu, protože tato support zóna je ideální pro vstup do trendu. Jakmile je něco ideální a zdánlivé, málokdy se to vyplní, proto ji anotujeme jako alternativní verzi.

Vzhledem ke stavu indikátorů, BTC i velkých altů, nás s největší pravděpodobností čeká zelený víkend, který ale berte spíše jako korektivní před posledním pohybem dolů. Takže ideálně rychlé obchody a nedržet nic nad bullish level. Po těchto impulzních a násilných pohybech se musí trh narovnat a vzpamatovat, ale každý kdo „nestihl“ short, bude aktuálně vstupovat podle Fibonacciho v zóně 0.382-0.618 od místa, kde došlo k breakdownu.

BTC DOMINANCE VS ALTCOIN DOMINANCE

Toto zatím prosím berte s rezervou, ale sleduji zde potenciální shodu v aktuální situaci mezi dominancí BTC a dominancí altcoinů. Oba jsou v impulzní struktuře s tím, že se blížíme velmi silným rezistenčním (BTC) a support (ALTCOIN) zónám. Uvažuji nyní formaci trianglu u obou grafů, po kterém bude následovat poslední leg down u velkých altcoinů, zatímco BTC se bude pohybovat ve velkém trianglu vlny „((4))“.

TOTAL MARKET CAP

TMC má podobnou strukturu jako BTC, kdy uvažuji jako prioritní formaci trianglu. Doporučuji věhem dneška sledovat reakci z typické Fibonacciho hladiny pro triangl = 0.786. Vychází k cca 290,-mld USD. Bullish level = 346,-mld USD. I zde zatím vše krásně odpovídá korekci v rámci trendu, kdy po jejím dokončení otestujeme s největší pravděpodobností hranici 440,-mld USD.

Doporučuji v dalších dnech sledovat malé i velké alty v páru s BTC, protože se blížíme dokončení aktuálních struktur a předtím, než začne pokračování uptrendů v páru s USD, můžeme očekávat postupné odrazy u altů v páru s BTC. Vzhledem k dominanci, mi chybí ještě jeden pohyb down, který odpovídá i stavu grafů malých altů. Jsou velmi blízko, ale ještě nejsou úplně v našich zónách. Zatím ale se vstupy čekám na jasný signál, kterým může právě být ALTCOIN a BTC dominance a jejich otočení trendů.

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

golden-pocket-banner

Nechť Vás síla provází a přejeme příjemný a klidný víkend!

Marek Vaňha – GOLDEN POCKET

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Marek Vaňha

Ing. Marek VaňhaGolden Pocket
Jmenuji se Marek Vaňha a živím se jako day trader obchodováním kryptoměn, komodit a klasických akciových trhů na základě Teorie Elliott Wave. Jsem majitelem největšího webového portálu na predikce dle EW Teorie v CZ/SR s názvem Golden Pocket. Zde denně sdílíme naše analýzy, vstupy, otevřené obchody, set upy na day / swing trading a pořádáme pravidelné live streamy.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Krypto zprávy dne (12.7.): LN na Amazonu? Bitcoin či krypto Googlu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Bratři Winklevossovi: Amazon, Google a Netflix budou mít také vlastní kryptoměny

Bratři Winklevossovi, dvojčata Tyler a Cameron, kteří jsou považováni za první bitcoinové miliardáře a kdysi stály za myšlenkou založit Facebook, jsou v současnosti hlavními představiteli americké kryptoburzy Gemini. Vedle toho se logicky častokrát vyjadřují k různým fundamentům, které souvisejí s Bitcoinem a altcoiny. Winklevossovi nejnověji zaujali tím, že v rozhovoru pro televizi CNBC uvedli, že do roku 2021 bude mít podle jejich názoru každá společnost z FANG (takto se označují TOP4 technologičtí giganti Facebook, Amazon, Netflix a Google) vlastní digitální měnu. Více se dočtete v tomto článku.

Bratia Winklevossovci: Amazon, Google a Netflix budú mať tiež vlastné kryptomeny

Pompliano zamýšlí přesvědčit Schiffa, že Bitcoin je dobrá investice

Peter Schiff, investiční veterán, který se soustředí zejména na zlato, přijal pozvání na diskusi s bitcoinovým odborníkem Anthonym Pomplianem. Pompliano, nebo pokud chcete “Pomp”, který je zakladatelem a partnerem společnosti Morgan Creek Digital, si před setkáním stanovil jasný cíl – chce Schiffa přesvědčit, že Bitcoin je dobrá investice. Více se dočtete zde.

Pompliano má v úmysle presvedčiť Schiffa, že Bitcoin je dobrá investícia

Opera podporuje BTC a TRX. Experimentuje s WEB 3.0

Opera přidala do svého prohlížeče pro Android podporu pro kryptoměny Bitcoin (BTC) a Tron (TRX). V oficiálním blogu o tom informovala 10. července. Uživatelé opery pro Android od nynějška mohou přijímat a posílat kryptoměny BTC, TRX a tokeny s TRC-10 standardem. Opera popsala tuto aktualizaci za experimentální integraci Webu 3.0 – tak je většinou označován inteligentnější, otevřenější a distribuovanejší web, který zahrnuje použití blockchainu, decentralizované výpočetní síly a kryptoměn. (cointelegraph.com)

Bývalý guvernér PBoC navrhuje Číně zajímavé řešení

Bývalý guvernér Čínské lidové banky (PBoC) naznačil, že Peking by mohl delegovat vydání digitální měny komerčním subjektům. Údajnou inspirací mu má být hongkongský měnový systém a projekt Facebooku Libra. V Hongkongu vydávají tři banky své vlastní bankovky a zajišťují jejich držením amerických dolarů v rezervě, zatímco měnový orgán zajišťuje, že jeden hongkongský dolar má hodnotu přibližně 7,80 USD. Podle Zhou Xiachouana by tento systém mohl pomoci Pekingu vyhnout se obrovským výkyvům, které trápily kryptoměny během jejich časného vývoje.(Cointelegraph.com)

Startup přináší Lightning Network k Amazonu a dalším TOP prodejcům

Americký startup Fold umožňuje platby pomocí technologie Lightning Network v Amazonu, Starbucksu, Uberu a u jiných velkých známých prodejců. Informoval o tom prostřednictvím tiskové zprávy zveřejněné 10. července. Lightning Network umožňuje rychlejší a levnější bitcoinové transakce tím, že funguje na jeho druhé vrstvě jelikož většina transakcí se děje mimo řetězce a základní blockchain slouží pouze k zaznamenávání konečných “čistých výsledků”. Platby u výše zmíněných prodejců pomocí Lightning Network má Fold umožnit pomocí své stránky, kde si uživatelé vyberou svého prodejce a zaplatí příslušnou fakturu. (cointelegraph.com)

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Pompliano zamýšlí přesvědčit Schiffa, že Bitcoin je dobrá investice

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Anthony Pompliano

Peter Schiff, investiční veterán, který se soustředí zejména na zlato, přijal pozvání na diskusi s bitcoinovým odborníkem Anthonym Pomplianem.

Pompliano, nebo pokud chcete “Pomp”, který je zakladatelem a partnerem společnosti Morgan Creek Digital, si před setkáním stanovil jasný cíl – chce Schiffa přesvědčit, že Bitcoin je dobrá investice. ,,Peter by měl dostat velké uznání za to, že souhlasí s diskusí. Doufám, že bude odcházet jako člověk, který věří v Bitcoin,” napsal k informacím o diskusí, která by se měla konat na CNBC, ale její datum ještě není znám.

Schiff byl dosud ohledně Bitcoinu skeptický, přičemž vždy vedle toho obhajoval jako lepší investici zlato. Tento týden však hodnota jeho bitcoinových “úspor”, ačkoli to neplánoval, stoupla. Jelikož mu v minulosti přítel vytvořil bitcoinovou adresu a prořekl se, že drží nějaké Bitcoiny, Pompliano spustil na Twitteru řetězovou reakci, díky které dostal od bitcoinové komunity malé dotace, které se vyšplhaly až k hodnotě 0,208 BTC (cca 2400 dolarů).

Mezitím však Shiff zůstává věrný svým názorům a poukázal na Twitteru i na současný propad Bitcoinu, který klesl ze středy na čtvrtek o více než 10%. ,,Ve skutečnosti jedním z hlavních důvodů, proč Bitcoin rostl, bylo, že zlato selhávalo. Avšak zlato nyní konečně roste, takže investoři nemají důvod zajímat se o jeho digitální imitaci,” uvedl.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bratři Winklevossovi: Amazon, Google a Netflix budou mít také vlastní kryptoměny

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bratia Winklevossovci

Bratři Winklevossovi, dvojčata Tyler a Cameron, kteří jsou považováni za první bitcoinové miliardáře a kdysi stály za myšlenkou založit Facebook, jsou v současnosti hlavními představiteli americké kryptoburzy Gemini. Vedle toho se logicky častokrát vyjadřují k různým fundamentům, které souvisejí s Bitcoinem a altcoiny.

Winklevossovi nejnovějši zaujali tím, že v rozhovoru pro televizi CNBC uvedli, že do roku 2021 bude mít podle jejich názoru každá společnost z FANG (takto se označují TOP4 technologičtí giganti Facebook, Amazon, Netflix a Google) vlastní digitální měnu.

,,Naše předpověď je, že každá společnost z FANG bude mít v průběhu následujících dvou let nějaký kryptoměnový projekt,” uvedl přesvědčeně Tyler. Tuto cestu již načal Facebook, který oficiálně potvrdil příchod jeho kryptoměny Libra v příštím roce. Ve skutečnosti prý nejde jen o kryptoměnu Facebooku, ale jakýsi stablecoin, za nimž budou stát mnohé společnosti, kterých bude v budoucnu více než sto.

Bratři Winklevossovi vnímají příchod Libry pozitivně a to přesto, že v minulosti měli spor s Markem Zuckerbergem, který jim měl podle nich ukrást nápad založení Facebooku. Vysoudili od něj desítky milionů dolarů, z nichž část následně využili právě na investici do Bitcoinu, díky čemuž se staly miliardáry.

O Libře si myslí, ačkoliv je sporné, do jaké míry vlastně o kryptoměnu jde (vzhledem k jejímu centralizovanému charakteru), že bude pro trh pozitivní a zvažují i ​​to, zda ji zalistovat na své burze Gemini.

,,Libru vnímáme seriózně a ve skutečnosti může jít o aktivum, které bude jednoho dne zalistované jako otevřený protokol. Je to možné,” zhodnotil Tyler.

Ke kryptoměně Facebooku se tento týden vyjádřil i Tom Lee z Fundstrat Advisors, který zřejmě sdílí názor se známými dvojčaty ohledně propojení digitálních měn a FANG. ,,Skutečnost, že Facebook a pravděpodobně i jiné společnosti z FANG vytvoří své vlastní digitální měny, potvrzuje myšlenku, že kryptoměny jsou peníze a nikam už neodejdou,” konstatoval.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza (11.7.): Bearish scénář Bitcoinu je aktivní – co bude dál?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Nexaltic Capital.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Na začiatok odporúčam prečítať môj článok pre kryptonovinky z utorka pre všetkých, čo dnes budú tvrdiť:

 • Trh je zmanipulovaný
 • Technická analýza nedáva žiadny zmysel
 • Aj tak je to o náhode
 • Veľryby sa hrajú
 • Trump chce nakúpiť

To som vymenoval len pár “pekných” komentárov, ktoré som postrehol na rôznych diskusných fórach a skupinách od včerajšieho večera.

Dôležitosť scenárov

Pár z nás tu už niekoľko dní hovorilo o tom, že sme v kľúčovej zóne, v ktorej sa rozhodovať či to Bitcoin ustojí, alebo nie. Kľúčovú zónu som dokonca trafil úplne presne. Pozrite sa, kde sa na anlýze z utorka skončila moja prvý vlnka. Takže toľko na tému technická analýza nefunguje a všetko je to o náhode a o veľrybách. Presne z tohto dôvodu má trader vždy viacero scenárov a ide podľa toho, čo mu daný trh hovorí.

graf

Najpravdepodobnejšia možnosť

Ako prioritný scenár momentálne beriem bearish scenár z utorka s targetom 8707 – 9153 dolárov.

Zamietnutie bolo veľmi ostré a určite by sme nemali pokračovať v takto ostrej korekcii aj ďalej. Celý nasledujúci pokles by mal mať čím ďalej nižšiu dynamiku. Zaujímavé však je aj to, že celý pokles sa zastavil na:

 1. Point of control
 2. Pivote trianglu

Takže znova technická analýza ,,nefungovala.“ Toto je momentálne môj prioritný scenár a teraz je veľmi dôležitý retracement. Podľa retracementu celého tohto prepadu a ďalších dní budeme vedieť zvážiť ďalšie scenáre.

Dominancia Bitcoinu

Ďalší dôkaz fungujúcej technickej analýzy. Dominancia BTC vystrelila až na 1:1 extension, takže môžeme potvrdiť, že sa jedná o vlnu č.3. Od tejto silnej úrovne urobila retracement presne na support ešte z minulého roka odkiaľ prišla znova reakcia. Na prvom grafe vidíme celkový pohľad a možné dokončenie vlny č.3

Na druhom grafe už vidíme presnejšie situáciu, ktorú som opisoval. Odmietnutie od 1:1 extension a následná reakcia na support.

Teraz musíme počkať, aby sme vedeli s presnosťou určiť či sa dominancia BTC uchýli do korekcie a teda vlny č.4, alebo ešte urobí posledný pohyb nahor a až potom príde korekcia. Každopádne altcoiny to extrémne schytali a preto by som sa nečudoval skôr stagnácii, alebo prípadnému poklesu dominancie.

NEPREHLIADNITE! Od 1.7 do 31.7. sme pre vás pripravili výhodnú zľavu -20% na všetky produkty Trader2.0. Ako bonus dostane každý klient ku kurzu aj 10 mincí so zápalanou šnúrou zdarma.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
V spoločnosti Nexaltic Capital pracujem ako Senior Trader. S kryptomenami a blockchain technológiou mám viac než 4-ročnú prax. V roku 2017 som úspešne promoval na Ekonomickej Univerzite v odbore Medzinárodný obchod. Po ukončení univerzity som získal osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sekcii Kapitálový trh. Nexaltic Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti, a to bez ohľadu na finančný status alebo znalosti klienta.

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-