Connect with us

Bitcoin

Pompliano má více než 50% majetku v BTC. Je to šílené, tvrdí O’Leary

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Anthony Pompliano

Zakladatel společnosti Morgan Creek Anthony Pompliano řekl ve včerejším vysílání relace Squawk Box na CNBC, že více než polovinu svého majetku drží v bitcoinu.

Anthony Pompliano je známý propagátor Bitcoinu, ovšem to, že polovinu majetku má uloženou v Bitcoinu, je podle dalšího hosta, který byl přítomen ve včerejší diskusi, Kevina O’Learyho, velmi nezodpovědné.

,,To je šílené. Zakazuji to. Porušuje to všechno o diverzifikaci investic. 50 procent? Styďte se!,” odpověděl mu rozhořčeně.

Pompliano následně O’Learyho požádal, aby prozradil, kolik procent jeho majetku je uložených v akciích. O’Leary na to odmítl odpovědět, ale uvedl, že žádná akcie, kterou vlastní, netvoří více než 5% jeho celého portfolia, což je podle něj bezpečná diverzifikace.

Anthony Pompliano během diskuse také vyjádřil přesvědčení, že je nezodpovědné, pokud Bitcoin není součástí investičního portfolia. ,,Vstupujeme do fáze, kdy je ve skutečnosti nezodpovědné, pokud instituce nemají žádný majetek v tomto druhu aktiva (bitcoinu). Důvodem je, že jejich úkolem je hledat aktiva, která mohou skutečně poskytnout nekorelaci se zbytkem trhu a to zejména v časech globální nestability.”

300x250

zdroj: cointelegraph.com

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bitcoin

Jack Dorsey chce vytvořit decentralizovaný Twitter. Hoskinson (Cardano) mu nabízí pomoc

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Jack Dorsey Twitter

Šéf společností Twitter a Square, Jack Dorsey, udělal před pár dny atraktivní oznámení pro fanoušky kryptoměn. Velký podporovatel Bitcoinu totiž oznámil, že zakládá tým Blue Sky, který má za cíl standard pro decentralizované sociální média. V budoucnu by se tedy i z Twitteru mohla stát plně decentralizovaná platforma podporující kryptoměny.

Jack Dorsey své plány odůvodnil tím, že Twitter v současnosti čelí výzvám, které nelze vyřešit centralizovanými řešeními. Zmíněný tým Sky Blue bude na Twitteru absolutně nezávislý.

,,Pokud jde o sociální média, chtěli bychom, aby tento tým buď našel existující decentralizovaný standard, který jim může pomoci posunout se vpřed, nebo pokud tak neučiní, vytvoří ho od nuly,” vysvětlil. Manžel slavné tenisky Sereny Williamsové chce, aby se na projektu spolupodílela otevřená komunita, která společně vytvoří něco opravdu výjimečného.

Iniciativu Jacka Dorseyho velmi pozitivně vnímá zakladatel kryptoměny Cardano (ADA) a také spolutvůrce Ethereum miliardář Charles Hoskison, který mu přes Twitter vzkázal: ,,Jdu do toho, Jacku. Dej mi vědět, co potřebuješ. ”

Zda Dorsey nabídku Hoskinsona přijme, je zatím jen předmětem spekulací. CEO Twitteru se dosud vyjadřoval hlavně na adresu Bitcoinu, který označuje za budoucí hlavní měnu internetu. Pokud jde o jiné decentralizované projekty, nekritizuje je ale žádná není ani speciálně zdůrazněna.

300x250

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Blíží se kapitulace menších Bitcoin minerů? Na závěry je příliš brzy

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Ťažba Bitcoin

Portál CryptoSlate se věnoval tématu životaschopnosti miningových společností, tedy firem, které těží Bitcoin a jsou závislé na jeho ceně.

Míra Hashrate, tedy výpočetní síly vynaložené na vytěžení nových bloků, začala v listopadu klesat a delší dobu se pohybovala okolo 80 exahashů. V posledních dnech se však vícekrát vyšplhala nad 100 exahashů, což naznačuje, že mineři jsou stále silní.

O schopnosti menších minerů pokračovat v těžbě Bitcoinu se spekuluje neustále. Ve velkém ohrožení jsou v období, kdy se cena BTC blíží k hranici zlomu těžby, nebo klesne pod ni. Tato hranice představuje cenu BTC, při které mining pooly dokáží stále minimálně pokrývat své provozní náklady.

Pokud by ale došlo k velkému propadu ceny Bitcoinu, může se stát, že některé firmy budou muset přerušit svůj provoz (jako na přelomu let 2018-2019) a to minimálně do doby, kdy by to bylo opět rentabilní. Ústup takových firem z trhu by však vedl s největší pravděpodobností k dalšímu poklesu ceny.

CryptoSlate například upozornil, že v listopadu jedna ze společností zabývající se těžbou kryptoměn prodala BTC v hodnotě 17 milionů dolarů a to v době, kdy hrozil propad ceny pod 8 000 USD.

300x250

Současná cena Bitcoinu nacházející se nad hodnotou 7 000 USD bude pro minery velmi důležitá a pravděpodobně vyvinou nemalé úsilí, aby ji udrželi. Pokud by se Bitcoin propadl k dalším supportům okolo cen 6 300 USD nebo až 5 800 USD, může to ohrozit mnohé z nich.

Z krátkodobého a střednědobého hlediska to přitom zatím nevypadá tak, že by Bitcoin měl výrazně stoupnout na hodnotě. Objemy jsou stále nízké.

Známý analytik DonAlt řekl, že předpokládá propad ceny BTC až k hodnotě kolem 6000 USD, přičemž doufá, že bude mít možnost dokupovat Bitcoin okolo 6 200 6 400 USD. Pokud by cena Bitcoinu klesla až na tyto úrovně a držela se tam během prvního čtvrtletí 2020, znamenalo by to pro mnohé menší mining společnosti velké problémy.

Dokonce i velká mining firma Hut8 přiznala, že v druhé polovině roku 2019 má ztráty, což potvrzuje, že mineři Bitcoinu jsou aktuálně v nelehké situaci i při současných cenách.

Otázkou je, co udělá s cenou nejznámější kryptoměny blížící se halving. Mineři od května 2020 dostanou za nový vytěžený blok už jen 6.25 BTC, doteď aktuálně je to 12.5 BTC. Minulost ukázala, že halving měl na Bitcoin pozitivní efekt. Zda to tak bude i nyní, ukáže až příští rok.

Ako funguje ťažba Bitcoinu? Nody, mining difficulty, ekonomická stránka

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (12.12.): Retail začíná být unuděný

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Ako altcoiny, tak aj Bitcoin samotný nám postupne klesá. Posledné hodiny sme vylúčili formáciu triangel. Opäť môžeme vidieť situáciu, ktorú vidíme dosť často. Silný odraz hore a potom nudné vyklesávanie v kanály, kde prichádzajú BART patterny a na trhu je úplná nuda. Bitcoin zvykne mať posledné mesiace veľmi silný retracement a preto by som sa nečudoval zóne 0.786 – 0.886, čo by ešte niekoľko dní trvalo. Momentálne sme zastali presne na 0.618. Stále je možnosť ísť až na 8000 – 8300 USD. Avšak dopredu upozorňujem, že aj keď sa tam dostaneme, tak to neznamená ukončenie poklesov. Všetko by sa zmenilo, ak by prišiel tvrdý prieraz channelu a invalidation level. V takom prípade by bola vlna IV. dokončená rising wedgom.

Dominancia

Dominancia je tiež v potenciálnom channeli, ktorý by ešte mohol klesnúť nižšie. Dlhodobo však smer UP.

300x250

Kapitalizácia altcoinov

Úplne rovnaký graf ako pri Bitcoine. Už pomaly začínam cítiť rezignáciu a zúfalstvo u retailu. Takže sa mi situácia začína pozdávať. Fear and greed index je na hodnote 23, čo je celkom nízko. Sledujem presun USDT a už 2 dni prúdia väčšie sumy na Bitfinex a Binance.  Posledné dva týždne sú celkom nudné a nič sa nedeje. Stále platí moje, že nechcem teraz špekulovať, pretože chytiť dno je extrémne ťažké, ale momentálne ceny ako Bitcoinu, tak aj vybraných altcoinov sú z dlhodobého hľadiska prívetivé. Aj keď kvôli halvingu by som viac vsádzal na Bitcoin.

TOP 5 najväčších kryptomenových podvodov

V poradí druhé video z mojej dielne, ktoré sa týka kryptomenových podvodov. Ak vás táto téma zaujíma, pozrieť si ho môžete tu:

Trader 2.0

Projekt Trader2.0 je v plnom prúde. Denne aktualizované predikcie (13 kryptomien, 3 indexy, 2 komodity), svetové fundamenty, mince so zápalnou šnúrou a LIVE obchodovanie a autokopírovanie svetových obchodníkov v jednom členstve.

Každý kto si od 1.12 do 20.12 kúpi 3 mesačné, alebo 6 mesačné členstvo získava kurzy zdarma! Pridaj sa aj ty.

Viac informácii vo FREE telegrame.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Čína aktualizovala rating kryptoměn: Bitcoin poprvé v TOP10

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Čína Rating

Čínské ministerstvo průmyslu a informačních technologií (CCID) vydalo již 15. vydání žebříčku kryptoměn. Rating publikovaný 6. prosince se tentokrát týkal 35 vybraných digitálních aktiv.

CCID zveřejňuje hodnocení vytipovaných kryptoměn už dva roky a to přesto, že čínská vláda se ke kryptoměnám staví negativně. Nic na tom nezměnilo ani ohlášení o plánované implementaci technologie blockchain do národního hospodářství a ani přípravy národní digitální měny, kterou bude emitovat Čínská lidová banka (PBoC).

Agentura hodnotí kryptoměny podle tří základních kritérií – technologie, aplikace (použitelnosti) a kreativity.

Od června 2018 dominoval tomuto pořadí projekt EOS, který si i tentokrát udržel vedoucí místo. Na druhou příčku se však přesunulo Ethereum (ETH), kterému mohl pomoci i úspěšný hardfork s označením Istanbul, který připravuje Ethereum na přechod do fáze “Ethereum 2.0”, s čím bude souviset i staking s přechodem na konsenzus Proof-of-Stake či řešení problému se škálovatelností (více se dočtete v tomto článku). V předchozím vydání druhý Tron (TRX) tentokrát obsadil “bronzovou” příčku.

Vůbec poprvé se do elitní desítky dostal Bitcoin (BTC), tedy nejstarší a nejpopulárnější kryptoměna, který skončil devátý. Bitcoin tradičně vede pořadí pokud jde o kreativitu, ale oproti nejlepším podle CCID zaostává hlavně v základní technologii a použitelnosti.

300x250

Třetí nejhodnotnější kryptoměna podle tržní kapitalizace XRP, v tomto pořadí kuriózní označena jako Ripple (Ripple je firma, která za touto kryptoměna stojí, nejde o kryptoměnu), se umístila až na 18. příčce.

Pořadí TOP 35 kryptomien podle CCID k prosinci 2019:

Ethereum by mohlo čoskoro umožniť tisícky transakcií za sekundu

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Respektovaný trader P. Brandt aktualizoval své scénáře pro Bitcoin

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

brandt-bitcoin

Jeden z nejrespektovanějších traderů Peter Brandt nastínil dva možné scénáře pro dlouhodobý vývoj ceny Bitcoinu. Přestože je optimistou prozradil i to, v jakém případě by při Bitcoinu zřejmě sám kapituloval.

72-letý Peter Brandt, který já autorem bestselleru Diary of a Professional Comodity Trader, který patří mezi nejprodávanější knihy o obchodování v nabídce Amazonu, se věnuje obchodování již 45 let a ačkoliv to u jeho generace není vůbec běžné, přiznává, že je fanouškem Bitcoinu.

Petr se před pár dny vyjádřil k současné situaci na grafu BTC a poznamenal, že z dlouhodobého hlediska se zatím nic nemění – u nejznámější kryptoměny je při pohledu na výšší highs a vyšší lows stále jednoznačné, že jí dominují býci.

,,Věřím, že Bitcoin čeká dlouhý příběh a že skutečně dosáhne ceny 100 000 USD, ne-li více. Tento názor zakládám nejen na jeho fundamentech, ale i na tom, co vidím na klasických grafech a kontextu trhu,” uvedl.

Brandt předpokládá, že cena Bitcoinu se pravděpodobně brzy odrazí od dolní hranice víceměsačního sestupného paralelního kanálu, který je viditelný na jednodenním grafu.

300x250

Tento graf se začal formovat 26. června, kdy cena Bitcoinu vytvořila letošní maximum 14 000 USD. Od té doby vždy když cena Bitcoinu zasáhne dno tohoto kanálu, odrazí se do středu nebo až na jeho vrchol. Když však zasáhne horní část kanálu, spadne opět do středu nebo až dolů.

(Graf na kterém P. Brandt nakreslil zmíněnou situaci)

Nyní v době, kdy se Bitcoin obchoduje kolem dna tohoto kanálu se Brandt domnívá, že nalezení lokálního cenového dna Bitcoinu je velmi reálné a Bitcoin by se brzy mohl vymanit z tohoto kanálu a začít směřovat směrem nahoru v rámci nové fáze parabolického růstu. Ten by pravděpodobně vedl k útoku na překonání historického maxima z roku 2017, tedy 20 tisíc dolarů.

Druhou – už méně příjemnou možností, by bylo, kdyby Bitcoin prorazil dolní hranici kanálu směrem dolů, což by pravděpodobně znamenalo další výrazný pokles.

Brandt tvrdí, že cena Bitcoinu se od roku 2011 vyznačuje sérií parabolických pohybů. Kdykoli byla parabola prolomená, trh měl tendenci klesat kolem 12 měsíců od nejvyšší dosažené ceny po nejnižší. Běžným výsledkem těchto propadů byly i 80-procentní korekce naměřené od vrcholu po spodek. Pokud bychom počítali s touto možností, propad z letošních 14 tisíc (vrchol poslední prolomení paraboly) by se mohl zastavit až někde kolem ceny 5 324 dolarů (propad o 80%) a může se tak stát až kolem července 2020.

,,Bitcoinoví maximalisté by samozřejmě na to řekli, že to není nic, co by způsobilo jejich kapitalizaci. Tvrdili by, že půjdou až na nulu. Že mohou kupovat levnější a brát, co jim trh nabízí. Nuž, já bych vám chtěl říct, že každý kdo říká “tentokrát je to jinak” je na omylu,” řekl Brandt, který si myslí, že pokud se Bitcoin uzavře pod hranicí klesajícího paralelního kanálu, 90 procent lidí, kteří jsou nyní v trhu, kapituluje.

Na závěr přiznal, že důležitou hranicí je pro něj cena kolem 3 215 dolarů z prosince 2018. Pokud by se Bitcoin propadl i pod ní, prý by zřejmě kapituloval i on.

Respektovaný obchodník přiznal, že nemůže jednoznačně předpovědět, který z těchto scénářů se uskuteční jako první. Je podle něj třeba počkat a sledovat, co se bude dít. Až na základě dalšího vývoje si nastaví své obchody.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (10.12.): S longami velmi opatrně!

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Ahojte traderi, dnes sa tradične pozrieme na Bitcoin, dominanciu aj kapitalizáciu.

Bitcoin

Bitcoin má veľmi zložitú korekčnú štruktúru, kde je veľa možností. Altcoiny podľa môjho názoru teraz vyzerajú trochu čitateľnejšie. V podstate tu taktiež uvažujem o dvoch scenároch. Prvý scenár je, že celá táto štruktúra je jeden veľký triangel, ktorý je súčasťou IV. vlny a príde teda nové lokálne dno. Druhá možnosť je taká, že sme rovnako vo IV. vlne, ale vo forme ABC korekcie a daný triangel znázorňuje vlnu B. Stále je tu aj možnosť channelu. Aby sme sa však z tejto analýzy vedeli nejako dostať a urobili si záver: Ak aj príde rast, tak si myslím, že neprekonáme hladiny 8200 – 8400 dolárov a potom bude aj tak nasledovať nové lokálne low. Ostatné scenáre sú bearish, takže s longami opatrne. Ja momentálne BTC len sledujem.

300x250

Dominancia

Graf dominancie sa nám v poslednom čase nemení. Keby ste si ho však priblížili, tak si všimnete zelenú sviečku UP a práve tá mohla spôsobiť veľké prepady na altcoinoch. Celkovo však k tomuto grafu niet viac čo povedať, pretože si dlhodobo drží rovnakú štruktúru.

Kapitalizácia altcoinov

Graf kapitalizácie altov nevyzerá najlepšie. Príde mi to na takmer dokonalý triangel.  V podstate mám len dva možné scenáre a obidva končia na novom low. Za prvé sa môže jednať o triangel, ktorý tam nepochybne môže byť a tým pádom by bol koniec tejto štruktúry v targete. Druhá možnosť je taká, že sa jedná o klasickú ABC korekciu a kapitalizácia by išla hore, ale neprekonala by KEY level a až potom by šla na nové dno. Skôr sa však prikláňam k trianglu.

STREAM – Blíži sa recesia svetovej ekonomiky?

Včera sme mali veľmi podarený STREM s množstvom informácií. Téma, ktorá sa dotýka nás všetkých – Aký je rozdiel medzi recesiou a krízou? V akom stave je svetová a slovenská ekonomika? Akú úlohu zohrajú kryptomeny? A mnoho ďalšieho. Pozrieť si ho môžete aj tu:

Trader2.0

Projekt Trader2.0 je v plnom prúde. Denne aktualizované predikcie (13 kryptomien, 3 indexy, 2 komodity), svetové fundamenty, mince so zápalnou šnúrou a LIVE obchodovanie a autokopírovanie svetových obchodníkov v jednom členstve.

Každý kto si od 1.12 do 20.12 kúpi 3 mesačné, alebo 6 mesačné členstvo získava kurzy zdarma! Pridaj sa aj ty.

Viac informácii vo FREE telegrame.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

LIVE STREAM (9.12.): Bitcoin analýza & téma blížící se recese světové ekonomiky

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

live-j-kralovansky

Live stream začne dnes, tj. v pondělí 9.12..2019 o 21.00h.

Cena bitcoinu je aktuálně 7500 dolarů, což je o zhruba 3 procenta více, než takto před týdnem. Stále jsme však výrazně dolů oproti letošním maximům, které se vyšplhaly až k ceně 14 tisíc USD za jeden BTC.

Analytici naznačují, že novým dnem BTC by mohla být úroveň okolo 6 500 dolarů. Nejnovější to naznačil i populární trader FlibFlib, který v roce 2018 úspěšně predikoval dno BTC na ceně okolo 3000 USD. Jaký názor má na to Jakub Kralovanský z projektu Trader 2.0? Sledujte jeho analýzu živě, která začíná tradičně v pondělí v devět hodin večer. Jakub se bude věnovat nejen Bitcoinu, ale i altcoinům, indexem a akcím. Nadpis jeho dnešního webináře je “Blíží se recese světové ekonomiky?

Upozornění: Obsah videa je čistě informační a nelze jej považovat za investiční radu. Udělejte si vlastní průzkum a pokud se rozhodnete investovat do kryptoměn (nebo jiného druhou aktiv), investujte vždy jen tolik, kolik si můžete dovolit ztratit.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Krypto zprávy dne (9.12.): Známe nové dno BTC? Voice, ETF & Ethereum

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Analytik, který předpověděl pád Bitcoinu na $3000, je nyní optimista

25. listopadu klesla cena bitcoinu na 6 500 dolarů. Od té doby se jeho hodnota stabilizovala nad úrovní přes 7 000 USD. Obchodníky kryptoměn teď zajímá nejvíce to, čí zmíněných 6 500 USD bude pro Bitcoin jeho “novým dnem”. Analytik, který úspěšně předpověděl, že Bitcoin klesne na 3000 USD a následně se od této ceny odrazí, si myslí, že ano. Více se dozvíte zde.

Analytik, ktorý predpovedal pád na $3000, si myslí, že Bitcoin je teraz blízko nového dna

Stouply šance na schválení pravního Bitcoin ETF?

Americkou komisí pro cenné papíry a burzu (SEC) nebyl dosud schválen žádný veřejně obchodovaný bitcoinový fond známý pod pojmem “Bitcoin ETF”. Nově je však naděje na jeho schválení přece jen o něco větší. Více se o tomto důležitém tématu dočtete zde.

Stúpli šance na schválenie pravého Bitcoin ETF?

300x250

Sociální síť Voice postavená na EOS oznámila datum spuštění beta fáze

Sociální síť Voice postavená na blockchainu EOS, jejíž koncept byl představen v červnu tohoto roku, bude ve své beta fázi spuštěna na Den sv. Valentýna 14. února 2020. Oznámila to společnost Block.One stojící za vývojem EOS. Zájem o testování platformy, která by mohla podle jejího tvůrce v budoucnu ohrozit i Facebook, projevilo tisíce lidí. Block.one přiznává, že při tvorbě projektu neobchází ani regulační úřady. Voice by měla využívat tokenizovaná aktiva s cílem řešit problémy současných sociálních síti v čele se šířením dezinformací, krádeží identit či zneužívání osobních údajů. (cointelegraph.com)

Úspěšný hardfork Ethereum Istanbul

Dlouhodobě plánovaný hardfork kryptoměny Ethereum s označením Istanbul, který byl dalším ze série upgradování sítě před přechodem na “Ethereum 2.0” a Proof-of-Stake konsenzus, proběhl bez komplikací. Přispěly k tomu i velké kryptoburzy, které oznámily podporu této důležité aktualizace sítě. Burza Binance tak učinila už 5. prosince. O den na to stejně konala i americká pobočka Binance.US. Hardfork podpořili i burzy Coinbase, Poloniex a další.

Pokud se vám líbí naše články zapněte si naše oznámení (zvonek vpravo dole) A sledujte nás na Facebooku. Mimochodem víte o tom, že aktuální přehled cen kryptoměn najdete i u nás?

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

stouply šance na schválení prvního Bitcoin ETF?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-etf

Americkou komisí pro cenné papíry a burzu (SEC) nebyl dosud schválen žádný veřejně obchodovaný bitcoinový fond známý pod pojmem “Bitcoin ETF”. Nově je však naděje na jeho schválení přece jen o něco větší.

SEC v průběhu posledních let odmítla dohromady 5 vážných žádostí o Bitcoin ETF. Neuspěli bratři Winklevossovi ani VanEck se SolidX ani společnost Bitwise Asset Management. SEC vždy argumentovala především tím, že cena bitcoinu je manipulovatelná a žadatelé o ETF nedokáží poskytnout záruky, že ochrání své zákazníky.

Nyní se však zdá, že případně schválení Bitcoin ETF je o něco reálnější. Naznačuje to překvapující rozhodnutí SEC “potichu” schválit žádost New York Digital Investment Group (NYDIG) o vytvoření NYDIG Bitcoin Strategy Fund, portfolia fondu navázaného na Bitcoin. Klasifikován je jako “nediverzifikovaná, uzavřená investiční společnost, která neustále nabízí své akcie s cílem zhodnotit kapitál investováním do BTC futures.”

Tento fond bude investovat do termínovaných BTC futures kontraktů vypořádání v dolarech a obchodovaných na burze CME. To znamená, že fond nebude mít při svém uvedení na trh žádný přímý vliv na bitcoinový blockchain. ,,Fond se bude snažit kupovat nějaké množství Bitcoin futures tak, aby celková hodnota bitocinů, které jsou základem bitcoinových futures ve vlastnictví fondu, představovaly téměř 100% čistých aktiv fondu, “uvádí se ve znění.

Mike McGlone ze společnosti Bloomberg Intelligence si myslí, že schválení tohoto produktu zlepšuje vyhlédy ke schválení Bitcoin ETF v příštím roce na 50 ku 50. ,,Schválení ukazuje, že lobování zájemců o ETF, jako jsou VanEck či Bitwise, se začíná vyplácet,” konstatoval .

300x250

Žádost od Bitwise je opět ve hře

19. listopadu jsme vás na kryptonovinkách informovali, že SEC se rozhodla ještě jednou posoudit žádost společnosti Bitwise Asset Management o schválení jejich Bitcoinu ETF, kterou předtím 9. října definitivně zamítla. Schválení jedné z dosud nejnadějnějších žádostí je tedy stále ve hře, přestože šance na schválení je podle odborníků malá.

Analytici trhu dlouhodobě označují případné schválení Bitcoinu ETF za zprávu, která by mohla vyhnat cenu Bitcoinu výrazně výš. Mezitím však na trhu vznikly nové služby (Bakkt, Fidelity), které výrazně rozšířily pro instituce možnosti bezpečného investování do kryptoměn. To podle analytika Briana Kellyho v porovnání s předchozími lety snížilo potřebu schválení Bitcoinu ETF.

SEC prehodnocuje zamietnutie Bitcoin ETF od Bitwise! Zmení napokon názor?

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Analytik, který předpověděl pád na $ 3000, si myslí, že Bitcoin je nyní blízko nového dna

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin dno

25. listopadu klesla cena bitcoinu na 6 500 dolarů. Od té doby se jeho hodnota stabilizovala nad úrovní přes 7 000 USD. Obchodníky kryptoměn teď zajímá nejvíce to, čí zmíněných 6 500 USD bude pro Bitcoin jeho “novým dnem”.

Jedním z respektovaných kryptoměnových analytiků, kteří věří, že cena 6 500 USD by mohla být dnem pro současný cenový trend, je FlibFlib. Jde o tradera, který v září 2018 označil cenu 3000 USD za předpokládané dno Bitcoinu, což se nakonec ukázalo jako skvělá predikce, neboť Bitcoin následně opravdu klesl k této úrovni a pak se od ní odrazil.

Není to však jen FlibFlib, kdo si myslí, že Bitcoin by se aktuálně mohl pohybovat kolem svého nového cenového dna. Willy Woo, populární analytik z Adaptic Capital, konstatoval: ,,Dynamika na bitcoinovém řetězci přechází do býčího teritoria. Spodní část (dno) je pravděpodobně nalezena, jakýkoliv pohyb níže bude v makro zobrazení jen knotem,” uvedl.

Trader CL, jehož také citoval portál CryptoSlate, označil za Point of Control (POC) cenu Bitcoinu hodnotu 6300 dolarů. Jde o cenu, při které Bitcoin zaznamenal největší cenovou aktivitu.

300x250

Neexistuje žádná záruka, že zmiňovaná cena 6 500 USD se opravdu stane novým dnem Bitcoinu, ale podobný scénář, jaký sledujeme dnes, byl patrný na grafech i když se BTC v prosinci 2018 nacházel cenově okolo 3 100 USD, konstatuje portál CryptoSlate.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-