Connect with us

Ethereum

Přinese Kanada na trh i první Ethereum ETF?

Zveřejněno

ethereum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Je to jen zhruba měsíc zpátky, co společnost Evolve získala v Kanadě od místního regulátora pro cenné papíry povolení ke spuštění Bitcoinu ETF, ale zdá se, že nezahálí a už nyní chystá plán, jak získat jeho souhlas i pro vůbec světově první Ethereum ETF.

Společnost Evolve oznámila tento plán v rámci úterní tiskové zprávy, ve které prozradila, že kanadským regulačním orgánům již zaslala i první podklady související s touto žádostí.

,,Ethereum je stavebním kamenem inovace v oblasti digitálního financování, které je stále ještě v plenkách. Ethereum je nejvyužívanější blockchain, přičemž Ether se používá k placení transakčních poplatků a výpočetních služeb,“ uvedla firma, která má naději, že povolení tohoto produktu je pravděpodobné.

Firma Evolve však není jedinou, která se snaží získat povolení k Ethereum ETF v rámci kanadské jurisdikce. 25. února oznámil tento plán i holding CI Global Asset Management, jehož Ethereum ETF by se v případě schválení obchodovalo na torontské burze cenných papírů.

Pokud by jedna z těchto firem získala povolení na tento produkt, šlo by o vůbec první ETF související s druhou nejhodnotnější kryptoměnou.

Bitcoin ETF je v Kanadě populární

První dva ETF na Bitcoinu přitom vznikly v Kanadě jen před necelým měsícem a těší se velké oblibě. Kromě Evolve je druhou společností, která získala souhlas regulátora firma Purpose.

Prémiová cena bitcoinu u Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) od americké firmy Grayscale krátce na to výrazně klesla a poprvé za 5 let se dokonce dostala do záporných hodnot.

Někteří analytici se proto domnívají, že mezi spuštěním Bitcoinu ETF v Kanadě a velkým zájmem investorů o jeho používání a poklesem zájmu o GBTC je přímý vztah.

zdroj: cointelegraph.com

Populárne