Connect with us
do workshopu o těžbě kryptoměn

Bitcoin

Průměrná hodnota BTC transakcí se výrazně zvýšila, Ethereum dominuje v počtech

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

bitcoin-ethereum

Portál Cointelegraph odvolávající se na data analytických platforem upozornil, že od července tohoto roku se dramaticky zvýšila průměrná hodnota bitcoinových transakcí.

Zatímco před čtyřmi měsíci byla průměrná hodnota BTC transakce okolo 25 tisíc dolarů, 20. října už byl průměr na úrovni 151 tisíc dolarů, což je nárůst o více než 500%. Tato data referovala společnost BitInfoCharts.

Zajímavé je, že průměrná hodnota transakcí Bitcoinu je v současnosti 190-krát vyšší, než průměrná hodnota transakcí dvojky trhu Ethereum, která činí 793 USD.

Zatímco Bitcoin se tedy zdá se využívá ve velké míře na transakce velké finanční hodnoty, Ethereum je používanější na běžnější transakce. Potvrzuje to i nárůst jejich počtu. 10. srpna byl dokonce zaznamenán 2-letý rekord v podobě 1,29 milionu transakcí za den, což výrazně předbíhá Bitcoin, na jehož řetězci se průměrně denně realizuje 300 až 350 tisíc transakcí.

Směrem do vzdálenější budoucnosti se dá předpokládat, že na první vrstvě Bitcoinu se bude realizovat stále méně transakcí a zároveň bude růst jejich hodnota. Většina menších transakcí se přesune do řešení na druhých vrstvách jako je Lightning Network. Tento jev souvisí i s tím, že každým dalším halvingem (dělením odměny pro těžaře o polovinu) vydělají těžaři skrz vytěžené BTC méně a tak aby přežili a pokračovali ve své činnosti, budou muset stoupat jejich příjmy z transakčních poplatků. Přestože jde o relativně vzdálenou budoucnost, trend, při kterém by se snižoval počet vytěžených Bitcoinů (což je předem stanoveno v kódu) v kombinaci s tím, že by nerostly příjmy těžařů z poplatků za transakce, by mohl být pro Bitcoin katastrofálním scénářem.

zdroj: cointelegraph.com

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bitcoin

Jak přijít o vytěžené kryptoměny – 1. část

Kryptonovinky

Zveřejněno

on

bitcoin-ciernobiely

O tom, jak kryptoměny bezpečně uchovávat kryptoměny, již pojednává obrovská spousta návodů, které lze snadno najít. Co ale dělat, když jsem milovník hazardu a chci své kryptoměny uložit tak, abych měl značnou šanci o ně přijít? Věříme, že takových návodů moc neznáte. Proto jsme se rozhodli vyplnit tuto mezeru na trhu a naučit Vás, jakým způsobem se dá o kryptoměny velice jednoduše přijít.

Držet kryptoměny na burze

[+] kryptoměny s velkou pravděpodobností neztratíte hned

[+] můžete je jednoduše a rychle směnit přímo na burze

[-] neobejdete se bez splnění KYC a AML procesu (často i scanu občanské průkazu apod.)

[-] čím déle takto budete kryptoměny držet, tím větší je šance, že o ně přijdete

Ač se může zdát jako dobrý nápad uchovávat kryptoměny u nějaké velké a na první pohled spolehlivé instituce, rozhodně není! Větší obnosy kryptoměn, které burzy spravují, totiž se sebou samozřejmě nesou mnohem větší riziko toho, že se někdo pokusí o jejich vykradení. Stačí si zadat do vyhledávače klíčová slova typu “exchange hack“ a sami uvidíte, že v historii případů hackerských útoků na burz bylo již víc než dost. A to ať už se jedná o hackerský útok zvenku či podvod přímo ze strany burzy.

Nechat si pomoci “důvěryhodným“ známým

[+] rychlý a jednoduchý způsob

[+] nemusíte kryptoměnám absolutně vůbec rozumět

[+] nepotřebujete si koupit žádnou např. HW peněženku apod.

[-] je určitě možné, že přijdete o kryptoměny i o kamaráda

Tato možnost představuje jeden z nejobvyklejších způsobů, jak úplní nováčci vstupují do kryptoměn. Je to ale správně? Záleží zde na důvěře, kterou jste ochotni dávat. Jednoduše se ale může stát, že člověk o kryptoměnách téměř vůbec nic neví, ale od kamaráda slyší, jak si může sám kryptoměny těžit a přijít na krásné zisky. Mimo to nabídne, že se klidně o těžbu postará, se vším poradí a kryptoměny může i spravovat. Problém ale přijde, když na kryptoměnách doopravdy pořádně vyděláte. Nikdy nevíte, kdy v tomto případě přijdete na to, že vlastně žádné kryptoměny nemáte. No, a vlastně ani kamaráda. V dobu, kdy jste o těžbě neměli žádný přehled, je pak velice složité zjišťovat, jestli jste byli podvedeni, nebo jestli šlo doopravdy o technickou chybu, jak je Vám tvrzeno…

10xlaboratory-banner

A co papírová peněženka?

[+] fyzická papírová podoba – nejde hacknout

[+] levnější než hardwarová peněženka

[-] nepraktická – trvá, než se k ní dostanete a obnovíte ji

[-] ani ta není stoprocentní jistotou

[-] hoří

Oblíbenost papírových peněženek plyne zejména z jednoduchosti a levnosti jejich vytvoření. Zkrátka stačí opsat 12-24 slov, nebo vytisknout 2 QR kódy. Ani papírová peněženka však rozhodně není ideální volbou. A to i v dobu, co nebudeme rozebírat to, že je její využití nepraktické, kdy je nutné ji opravdu bezpečně skladovat. To se totiž dá vyřešit větším množstvím kopií na bezpečných místech.

Papírová peněženka tak vzbuzuje důvěru, že na rozdíl od minulých případů kryptoměny doopravdy vlastníte. To, co vytěžíte, můžete sledovat na různých blockchainových explorerech, kde vidíte, že vše jde opravdu na Vaši adresu. A bez privátního klíče není šance, že by Vám kryptoměny někdo ukradl. Jak je tedy možné, že již v minulosti byla spousta papírových peněženek úspěšně napadena?

Problém je samotný proces vytváření tohoto typu peněženek. Pokud ten totiž bude sledován či ovlivněn nějakou třetí stranou, již nejste jediní, kdo má přístup ke klíčům. A to navíc není problém jen online generátorů, ale ač je v tomto případě zpravidla výhodnější být offline, bohužel nemusí pomoci ani to.

Software, který k tvorbě peněženky použijete, Vám totiž může jednoduše podstrčit podvodný generátor. To funguje jednoduše tak, že software dokola generuje jednu sadu klíčů. Možné jsou i tisíce takových klíčů, problém je však, že všechny zná i třetí strana. A v tomhle případě Vám tak samozřejmě nepomůže ani to, že Váš počítač nemůže odesílat žádné informace.

A zase jsme u toho, že problémem zde může být důvěra. Zkrátka a dobře totiž musíte věřit nějaké společnosti či webové stránce, že Vás nepodvede. Smutné pak je, že ověřit si jejich poctivost není úplně jednoduché, protože si i podvodníci (a často obzvlášť ti) dávají na své práci záležet. To se projeví třeba na tom, jak důvěryhodně vypadají jejich pěkné a propracované webové stránky (včetně “zámečku“/HTTPS, který dnes může mít úplně každý), narazíte na ně v reklamě na Google či jiné známé platformě, a to rozhodně není vše.

Není však třeba zoufat, způsoby, jak přijít o své kryptoměny jsme ještě ani zdaleka nevyčerpali. Hned na úvod dalšího dílu se proto podíváme na hardwarové peněženky, které jsou považovány za jeden z nejbezpečnějších způsobů, jak ochránit své kryptoměny. A už teď Vám prozradíme, že víme i to, jak přijít o své kryptoměny s jejich využitím.

Rád bych vás společně s našim těžebním týmem pozval na unikátní webinář o ziskové těžbě kryptoměn, kde se dozvíte vše o aktuálním těžebním know-how. ZDE se můžete zaregistrovat!

Ing. Jan Smetena
Zakladatel a spolumajitel Starmine holdingu
Dodavatel a operátor technologie 10x laboratory s.r.o.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Krypto zprávy dne (23.11.): Nedostatek BTC, PayPal, Google Trends či Monero

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj  jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Je Bitcoin už vyhledávanější, než v roce 2017? Odpověď není jednoznačná

Na našich stránkách jsme několikrát zmiňovali, že podle analytického nástroje Google Trends je vyhledávání slova Bitcoin ještě daleko od toho, aby dosáhlo hodnoty ze závěru roku 2017, kdy vrcholil předchozí bullrun. Brad Michelson z eToro si však myslí, že to tak není a že vyhledávání Bitcoinu je již výše, než v roce 2017. Na toto důležité téma jsme se podívali podrobněji v tomto článku.

Je Bitcoin už vyhľadávanejší, než v roku 2017? Odpoveď nie je jednoznačná

Bitcoinu může být brzy nedostatek. Přispívá k tomu jejich tokenizace

V průběhu roku 2020 se stala populárním trendem takzvaná tokenizace Bitcoinu. Růst popularity tohoto způsobu, jakým je možné převést hodnotu drženého Bitcoinu na Ethereum blockchainu (nebo jiné blockchainy), však může vést až k situaci, kdy se výrazně sníží nabídka Bitcoinu, které budou na prodej. Nejznámějším typem tokenizovaného Bitcoinu je Wrapped Bitcoin (WBTC) na blockchainu Ethereum, ale své vlastní řešení už oznámila i burza Binance a chystají se i další blockchainy. To vše může v konečném důsledku vést k tomu, že Bitcoinů na prodej bude stále více ubývat. Více se dočtete zde.

Bitcoinov môže byť čoskoro nedostatok. Prispieva k tomu ich tokenizácia

PayPal výrazným způsobem ovlivnil cenu Bitcoinu, tvrdí Pantera

Společnost Pantera Capital si myslí, že PayPal se již výrazným způsobem podepsal pod současný růst ceny Bitcoinu a nemuselo to přitom být jen v důsledku pozitivní nálady, která vznikla kolem trhu s kryptoměnami, když firma oznámila svůj vstup do kryptosektoru. Firma Pantera Capitals se totiž domnívá, že PayPal aktivně kupuje množství Bitcoinů, které se dostávají do oběhu po jejich vytěžení. Více se dočtete zde.

PayPal výrazným spôsobom ovplyvnil cenu Bitcoinu, tvrdí Pantera

Cena Bitcoinu je méně volatilní, než mnohé akcie v indexu S&P 500

Společnost Van Eck zveřejnila v pátek výsledky výzkumu, který naznačuje, že Bitcoin je v současnosti méně volatilní než něco mezi čtvrtinou až třetinou akcií kótovaných v indexu S & P500, který sdružuje nejhodnotnější akcie obchodované na amerických burzách. Vám Eck na základě těchto zjištění upozornil, že označování Bitcoinu za příliš volatilní aktivum, které je velmi odlišné od tradičních akciových a kapitálových trhů je již nepravdivé. Pokud vás téma zaujalo, více se dozvíte zde.

Konec privátních kryptoměn? CipherTrace tvrdí, že dokáže sledovat transakce Monero

Kryptografická analytická firma CipherTrade v pátek ozámila, že podala ke schválení dva patenty schopné sledovat transakce na soukromí zaměřené na kryptoměnu Monero (XMR). Společnost to oznámila ve svém blogovém příspěvku, ve kterém uvedla, že patenty obsahují forenzní nástroje na prozkoumávání toků transakcí Monero (XMR), které pomáhají při vyšetřování podezřelých finančních transakcí. Podrobnosti se dočtete v tomto článku.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

PayPal již výrazným způsobem ovlivnil cenu Bitcoinu, tvrdí Pantera

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

PayPal Bitcoin

Společnost Pantera Capital si myslí, že PayPal se již výrazným způsobem podepsal pod současný růst ceny Bitcoinu a nemuselo to přitom být jen v důsledku pozitivní nálady, která vznikla kolem trhu s kryptoměnami, když firma oznámila svůj vstup do kryptosektoru.

Firma Pantera Capitals se totiž domnívá, že PayPal aktivně kupuje množství Bitcoinû, které se dostávají do oběhu po jejich vytěžení. ,,Když PayPal oznámil, že do toho jde, objemy obchodování explodovaly. Volume (objemy obchodů) na itBit za poslední čtyři týdny výrazně vyletěly nahoru, PayPal už nyní kupuje okolo 70% Bitcoinů, které přicházejí na trh,”uvedla.

ItBit je platforma pro obchodování kryptoměn pod záštitou PAXOS. Právě tato firma uzavřela s PayPal partnerství související s jeho vznikajícími službami, jelikož Paxos disponuje těžko napadnutelniou licencí BitLicense od regulátorů New York Department of Financial Services.

Na grafu můžete vidět nárůst volume (objemů obchodování) na ItBit po oznámení vstupu PayPal do kryptosektoru. Firma Pantera si myslí, že tento nárůst souvisí s kupováním Bitcoinu přímo pro PayPal:

Pantera se zároveň domnívá, že dalším významným hráčem, který akumuluje Bitcoin, je Cash App. Jde o aplikaci pro realizování instantních online plateb spadající pod společnost Square, kterou vlastní známý fanoušek Bitcoinu a zakladatel Twitteru Jack Dorsey.

Pokud jde o PayPal, ten oznámil, že své kryptoslužby globálně rozjede až v roce 2021, ale v USA již “otevřel dveře” zhruba před čtyřmi týdny. Nejprve přibližně pro 10% svých zákazníků, ale před pár dny měl kryptoměny zpřístupnit již na celém americkém trhu.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bitcoinu může být brzy nedostatek. Přispívá k tomu jejich tokenizace

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

V průběhu roku 2020 se stala populárním trendem takzvaná tokenizace Bitcoinu. Růst popularity tohoto způsobu, jakým je možné převést hodnotu drženého Bitcoinu na Ethereum blockchainu (nebo jiné blockchainy), však může vést až k situaci, kdy se výrazně sníží nabídka Bitcoinu, které budou na prodej.

Nejznámějším typem tokenizovaného Bitcoinu je Wrapped Bitcoin (WBTC) na blockchainu Ethereum. Jeden WBTC se rovná jednomu BTC. WBTC je možné nabýt uzamčením svého BTC pomocí smart kontraktu. Jinak řečeno, pokud máte Bitcoin, můžete za ně tímto způsobem dostat token, který má stejnou hodnotu, ale běží na blockchainu Ethereum. Proč by to však někdo dělal? Nuž hlavně z důvodu, že s takovým “Bitcoinem” se dají využívat příležitosti, které nabízí Ethereum ekosystém. Největší popularitu má v rámci DeFi projektů jako jsou Aave či UniSwap.

Podle portálu CoinMarketCap existuje již 124 766 Wrapped BTC, což znamená, že se celkově takto uzamklo už 124 766 BTC. Nejde však o jediný typ tokenizovaného Bitcoinu. Existuje jich více, přičemž velký potenciál se přisuzuje zejména novému BTCB – což je tokenziovaný Bitcoin na Binance Smart Chaine. Burza Binance podobně jako v případě jiných trendů cítí, že chce hrát důležitou roli i v této oblasti, přičemž využití může najít u projektů jako jsou Beefy, Bakery, Pancake a v protokolu CREAM. V době psaní tohoto článku existuje již 9 600 takto tokenizovaných BTC.

Zároveň je třeba uvést, že vlastní způsoby, jak se budou uzamykat Bitcoiny v rámci smart kontraktů platforem naznačují i ​​další blockchainy – ať už jde o Polkadot nebo Solana.

Čím více Bitcoinů se takto uzamkne, tím bude méně Bitcoinů reálně na prodej. Sníží se tím jejich nabídka, což může mít potenciálně pozitivní vliv na růst jejich hodnoty. Automaticky to však neznamená, že to tak určitě bude.

Co-to naznačil k tomuto tématu Aaron Wright na Twitteru. Uvedl, že aktuálně bylo wrappovaných jen zhruba 0,6% existující nabídky Bitcoinu. Avšak růst tohoto trendu je jednoznačný. ,,Co se stane, když to bude 10%?,” zeptal se.

Na závěr bychom doplnili, že existují teorie, podle kterých by problémy škálování Bitcoinu a jeho drahých transakcí mohla řešit právě jeho tokenizace. Dennodenní platby Bitcoinu by skrz takové wrappované Bitcoiny mohly probíhat na jiných blockchainech, které jsou potenciálně rychlejší a levnější a “tvrdé” platby by se děly přímo na Bitcoinu. Upozorňujeme však, že jde jen o teorii a taková alternativa má množství kritiků.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Cena Bitcoinu je méně volatilní, než mnohé akcie v indexu S&P 500

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin

Společnost Van Eck zveřejnila v pátek výsledky výzkumu, který naznačuje, že Bitcoin je v současnosti méně volatilní než něco mezi čtvrtinou až třetinou akcií kótovaných v indexu S & P500, který sdružuje nejhodnotnější akcie obchodované na amerických burzách.

VanEck na základě těchto zjištění upozornil, že označování Bitcoinu za příliš volatilní aktivum, které je velmi odlišné od tradičních akciových a kapitálových trhů je již nepravdivé. Realita totiž ukazuje, že největší kryptoměna se obchoduje s volatilitou podobnou mnohým respektovaným akciím.

Při pohledu na hodnotu akcií S&P500 od začátku roku 2020 lze uvést, že 29% firem z tohoto indexu zaznamenalo volatilnější pohyby své hodnoty než Bitcoin a 22% z nich v rámci časového úseku posledních 90 dní.

VanEck si dovolil zveřejnit tyto pro Bitcoin pozitivní zprávy přesto, že jako správcovská firma drží značnou část svých financí v na zlato zaměřených fondech, přičemž zlato je označováno za hlavního konkurenta Bitcoinu.

Na druhou stranu je třeba uvést, že tato společnost se nikdy k Bitcoinu nestavěla zády. Dokonce se snažila o schválení Bitcoinu ETF u Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC), ale její žádost stejně jako dosud všechny ostatní žádosti o ETF byla zamítnuta. Společnost také nedávno vydala zprávu, v níž doporučila institucionálním investorům zvážení expozice do Bitcoinu. Je tedy možné, že VanEck si tímto způsobem připravuje půdu, pro podání další žádosti o schválení prvního Bitcoinu ETF.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Je Bitcoin už vyhledávanější, než v roce 2017? Odpověď není jednoznačná

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin Google

Na našich stránkách jsme několikrát zmiňovali, že podle analytického nástroje Google Trends je vyhledávání slova Bitcoin ještě daleko od toho, aby dosáhlo hodnoty ze závěru roku 2017, kdy vrcholil předchozí bullrun.

I při pohledu na současná čísla Google Trends můžeme konstatovat, že vyhledávání slova “Bitcoin” je dnes jen na úrovni 21 bodů ze 100, přičemž hodnota 100 připadá ke zmiňovanému prosinci 2017. Pokud bychom se tedy odráželi od těchto dat, můžeme konstatovat, že zájem retailových (malých) investorů o Bitcoin je ve srovnání se závěrem roku 2017 minimální. To by znamenalo, že současný růst ceny je poháněn spíše institucemi, než malými investory, kteří naskakují na vlak, aby jim neušla investiční příležitost (takzvané FOMO – strach ze zmeškané příležitosti).

Odlišný pohled na věc však prezentoval Brad Michelson, který pracuje pro marketingové oddělení investiční platformy eToro. Michelson totiž tvrdí, že tato data Google Trends nejsou správně prezentována a současný zájem o vyhledávání Bitcoinu je podle něj již vyšší, než byl závěru roku 2017.

Odůvodňuje to tvrzením, že Google započítává do výstupních výsledků jen vyhledávání jednoho konkrétního slova a nikoli jeho kombinace se souvisejícími slovy. Jinak řečeno ukazuje pouze výsledky pro vyhledávané slovo “Bitcoin” ale nezapočítává do této statistiky například vyhledávání kombinace slov “Bitcoin Price” a podobně, přičemž právě kombinaci slov “Bitcoin Price” označil Michelson za klíčovou.

Michelson tvrdí, že při pohledu na data platformy SEMrush je zájem o vyhledávání Bitcoinu v listopadu 2020 již o 356% vyšší, než byl v prosinci 2017. Konkrétně v prosinci 2017 měl Bitcoin vyhledat 2,5 milionu krát, zatímco v současnosti má jít o 8,9 milionu vyhledávání.

Náš názor

Pokoušeli jsme se zjistit, jak funguje Google Trends, ale jednoznačnou odpověď na to, zda jsou ve výsledcích vyhledávání započteny i kombinace slov (např. “Google Price”) nebo jen klíčové slovo ( “Bitcoin”) jsme nenašli. Avšak na oficiální stránce, kde jsou uvedeny typy, jako na Google Trends vyhledávat je uvedeno, že při vyhledávání slov “tennis shoes” vám do konečných výsledků mohou být účtovány i vyhledávání typu “funny shoes for tennis” a podobně, z čehož usuzujeme, že Google Trends podle všeho započítává i kombinace slov a ne jen konkrétní slovo. Pokud je to pravda, tak se Michelson musí mýlit.

Zároveň je třeba uvést, že vyhledávání “Bitcoin price”, které označil Michelson za nejvýznamnější, je podle Google Trends také v porovnání se závěrem roku 2017 velmi nízké – aktuálně je na 17 bodech ze 100.

V tomto čase se tedy přikláníme spíše k tomu, že retailový zájem o hledání informací o Bitcoinu tak velký, jako byl v závěru roku 2017 ještě není.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Analýza Bitcoinu (23.11.): Bitcoin vzhůru a ADA s ETH míří do bullrunu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Analýza Bitcoin

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

V minulém článku, jsem poukazoval na divergenci mezi cenou a objemy, zároveň divergenci mezi cenou a indikátorem Commodity Channel Index, který měří pohybové momentum. Tato analýza by byla platná, pokud by týdenní svíce nevygenerovala obrovské objemy i volatilitu a neudělala na CCI v týdení periodě nové high. Tato situace vlastně překonala obě divergence a ukončila týdenní svíci ve velmi býčí náladě, tudíž je velká pravděpodobnost pokračování růstového trendu.

BTC/USD

Právě zlomení divergence na týdenním časovém rámci dalo bitcoinu ještě 7-14 dní času na další růst. Bitcoinu se ovšem nepodařilo zlomit divergenci na denní periodě a tam stále hrozí velký výplach, až to velcí hráči utnou. V tuto chvíli při exponenciálním trendu nelze říci, kam až bitcoin doletí, ale očekávám ještě jeden zobáček nahoru, než to praskne.

Analýza BTC/USD

Analýza BTC/USD

V aktuální moment to vypadá, že půjdeme přes 20 000 USD. Jak razantně? Na to si budeme muset počkat. Fomo veřejnosti ještě nezačalo a je dost možné, že se spustí až s průrazem 20 000 USD nebo s vyššími čísly. Už teď je jasné, že kryptoměnový trh začíná být hodně při chuti.

Dominance bitcoinu

Analýza dominance

Analýza dominance

Na grafu jsem nakreslil dvě situace. Je velmi pravděpodobné, že dominance otestuje support 62 % a následně se od něj odrazí, jako tomu bylo v historii. Následně jsem spíše pro variantu A, že BTC utrhne svoji dominanci a poletí nahoru. Ovšem celá situace bude velmi citlivá, protože s poklesem altcoinů malý stačí přesun kapitálu a to zapříčiní extrémní nárůst cen altcoinů. Kdyby nastala varianta B, tak přijde altseason. Nyní mají altcoiny ještě pár týdnů šanci na růst cen.

ETH/USD

Ethereum k bitcoinu udrželo uptrend a celá konstrukce míří do exponenciálního rozjezdu. Ethereum by mělo dojet až do 750 – 800 USD. Pokud by exponenciální křivka chtěla opravdu vystřelit, tak další rezistence je až kolem 1 000 USD. Ethereum na rozdíl od bitcoinu má opravdu čistý korekční graf.

Graf ethereum

Graf ethereum

ADA/USD

Cardano nemá tak čistý graf jako ehtereum, ale jeho křivka nám říká jasnou rozjezdovou plochu pro budoucí bullrun.  Nyní očekám dotek rezistence na 0,18 USD, kde by mohlo přijít nějaké to cuknutí a reakce, kterou by mohlo high posledního swingu udržet (0,15 USD). Na rozdíl od etheru má Cardano mnohem delší a zploštěnou rozjezdovou plochu, proto můžeme předpokládat, že finální výstřel cardana bude mnohem ziskovější než třeba u etheru.

Analýza Cardana

Závěr analýzy

Kryptoměnový trh mi dělá aktuálně radost. I přestože se mi nyní na bitcoinu tolik nedaří, tak ziskovost na těžbě nám krásně roste a swingové obchody s altcoiny výborně navyšují naší ziskovou křivku. Je dobře, že altcoiny se odrazily ze dna při stagnaci ceny bitcoinu. Je to upřímně dříve než jsem očekával, neboť altcoiny mohly začít růst až třeba po výrazném poklesu ceny BTC. Ten trh je nyní živý a vypadá do konce roku zajímavě. O to více se těším na rok 2021/2022, kdy pravděpodobně zažijeme další bullrun kryptoměnového světa spojeného s příchodem státních virtuálních měn.

Pokud chceš mít TOP informace o dění v kryptoměnovém světě a možné vstupy právě do altcoinů, přidej se do naší party. Kromě mnoha návodů a videí, máš u zlatého členství 50% slevu a přístup do úzké a klidné tradingové komunity. Tak se přidej k nám!

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 15 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji čtvrtým rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

CIO giganta BlackRock očekává, že Bitcoin do značné míry zaujme pozici zlata

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin BlockRock

CIO společnosti BlackRock, která je největším správcem aktiv na světě, připustil, že Bitcoin se stal trvalou současností globálního finančního systému a už nikam nezmizí, jak se domnívali mnozí jeho odpůrci.

Rick Rieder se na adresu Bitcoinu vyjádřil v rozhovoru pro televizi CNBC, ve kterém dokonce naznačil, že Bitcoin má reálnou šanci stát se plnohodnotnou konkurencí zlata. ,,Do značné míry zlato nahradí (zaujme jeho pozici), protože je funkčnější (použitelnější) než cihlička zlata,” konstatoval.

Společnost BlackRock, Inc. vznikla v roce 1988 v New Yorku a podle výsledků ze čtvrtého kvartálu 2019 je vůbec největší správcovskou firmou na světě s aktivy v hodnotě 7,4 bilionu dolarů. Působí v minimálně 30 zemích světa a má více než 70 poboček. Firma je součástí S & P500 a S & P 100 indexu nejhodnotnějších firem obchodovaných na amerických burzách.

Porovnávání Bitcoinu se zlatem

Jak jsme to zmiňovali na Kryptonovinkách už mnohokrát, Bitcoin je se zlatem často srovnáván pro jejich podobné vlastnosti. Podobně jako zlato i Bitcoin má omezené množství, ale zatímco u zlata ve skutečnosti neumíme přesně určit, jaký bude jeho finální počet, v případě Bitcoinu víme, že ho nikdy nebude více než 21 milionů.

Bitcoin má zároveň další výhody oproti zlatu – je digitální a tudíž je snadno převoditelný a zaměnitelný. Použít zlato jako platební prostředek je minimálně velmi komplikované až nemožné. Při fyzickém zlatu také existují zjevné problémy při jeho přesunu, obzvlášť pokud jde o zlato ve větší hodnotě.

TIP: Historii zlata a jeho srovnání s Bitcoinem se věnoval i YouTube kanál Zaujalo ma:

Známých osobností z investorského sektoru, které uznávají potenciál Bitcoinu výrazně přibývá. Tento proces dá se říci nastartoval v úvodu roku respektovaný miliardář Paul Tudor Jones, následoval ho Stanley Druckenmiller nuže a například pár dní zpátky přiznal nemalou investici do Bitcoinu i třetí nejbohatší Mexičan Ricardo Saligas Pliego.

Jeden z najbohatších mužov Mexika investoval do Bitcoinu

Samotná společnost BlackRock má skrze firmu Microstrategy, v níž má podíl, svou akvizici v Bitcoinu. Firma velkého fanouška Bitcoinu Michaela Saylora totiž iniciovala v průběhu srpna a září obrovskou akvizici, v jejímž rámci nakoupila Bitcoin v hodnotě 425 milionů dolarů. Celkově šlo o 32 500 BTC, které mají dnes hodnotu již přes 600 milionů dolarů. Microstrategy však tvrdí, že tyto Bitcoiny neplánuje prodat.

Na závěr doplňujeme, že současná tržní kapitalizace zlata je téměř 30-násobně vyšší, než kapitalizace Bitcoinu. Aby se tedy Bitcoin mohl rovnat zlatu, musí ještě ujít velmi dlouhou cestu. Zlato má svou bohatou historii a za hodnotné ho vnímá snad každý člověk této planety, dokud adopce kryptoměn je minimální a podle různých odhadů vlastní kryptoměny mezi 0,1% až 1% lidí. Aby se tedy Bitcoin mohl porovnávat se zlatem, musí mít nejen lepší vlastnosti, ale získat si především podobnou důvěru u lidí, což je proces, který může trvat desítky let.

zdroj: cointelegraph.com, Martin Gregor

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

VIDEO: ATH Bitcoinu vs. altcoiny, Čína opět hajpuje BTC a kupuje ho i mexický miliardář

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

kryptonews piatok

Tradičně v pátek přináší YouTube kanál Zaujalo ma přehled TOP zpráv ze světa kryptoměn za posledních pár dní. Dočíst jste se o nich mohli tradičně i na naší stránce Kryptonovinky.sk, ale pokud vám něco uniklo, v dnešním videu se dozvíte i o tom, že Bitcoin vytvořil nové ATH v kapitalizaci, že těžařům se už daří tak jako před květnovým halvingem, a o tom, jak Čína hajpuje Bitcoin. Dozajista zajímavým tématem je i kritika Bitcoinu v amerických médiích či informace, podle níž do BTC investoval už i respektovaný mexický miliardář. Nepřehlédněte ani novinky o Ethereum 2.0 či výsledky průzkumu o kryptoměnách mezi milionáři.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

SEC bude mít nového šéfa. Clayton mluvil o Bitcoinu a jeho budoucnosti

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Jay Clayton Bitcoin

Odcházející šéf Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC) Jay Clayton se v relaci na CNBC Squawk Box vyjádřil možná naposledy v roli šéfa tohoto regulátoru na adresu Bitcoinu.

Jay Clayton během svého funkčního období v SEC byl přítomen při devíti odmítnutích o schválení prvního Bitcoinu ETF, což by bylo v souvislosti s Bitcoinem podle všeho vnímáno jako mimořádně býčí krok, který by pravděpodobně vyhnal cenu BTC výrazně výše. Clayton to však vždy obhajoval tím, že Bitcoin se obchoduje ve výrazné míře na neregulovaných burzách a tak má jeho komise pádné důvody zpochybňovat nemanipulovateľný charakter jeho ceny. Clayton na druhou stranu nikdy Bitcoin výrazně nekritizoval a tak jeho působení v čele SEC v souvislosti s Bitcoinem lze charakterizovat jako “vyčkávací”.

V relaci Squawk Box na CNBC potvrdil, že během jeho mandátu SEC vnímala Bitcoin dříve než komoditu a upustila od teze, že by mělo jít o cenný papír, což samozřejmě neplatí pro mnoho jiných kryptoměn. Zejména těch, které vznikly během ICO horečky. Zároveň si myslí, že Bitcoin se ukázal jako schopný platební mechanismus a také udržitel hodnoty.

Během rozhovoru také uvedl, že neefektivnost současných platebních systémů vede k tomu, že Bitcoin je stále populárnější. Proto očekává, že jeho popularita bude i nadále růst a vedle toho se v souvislosti s ním budou vytvářet nové regulační předpisy.

,,Vidíme, že naše současné platební mechanismy, domácí i mezinárodní, jsou neefektivní. Tato neefektivita je to, co řídí vzestup popularity Bitcoinu. A uvidíme toho ještě víc. Uvidíme jak dozrává a uvidíme více regulací kolem digitálních plateb,” konstatoval.

Clayton nastoupil do pozice šéfa SEC v lednu 2017, po tom, co ho na tuto pozici dosadil Donald Trump. Portál Cointelegraph v souvislosti s ním poznamenal, že po jeho odchodu bude existovat pravděpodobně větší šance na schválení Bitcoinu ETF. Avšak dříve, než se budeme radovat, je třeba si počkat na to, kdo jej v této důležité funkci nahradí. Až představení kabinetu prezidenta Joea Bidena hodně naznačí, co může očekávat Bitcoin z pohledu regulací v následujících letech.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-