Connect with us

Bitcoin

Raoul Pal: Obrovská stěna peněz pošle Bitcoin na milion dolarů

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Generální ředitel společnosti Real Vision, o kterém jsme mluvili také minulý týden, Raoul Pal, si myslí, že predikce ceny jeden milion dolarů za Bitcoin do roku 2025 je absolutně reálná.

Raoul Pal to řekl v rozhovoru pro Stansberry Research, v němž konstatoval, že do sektoru kryptoměn začne v příštích letech proudit množství peněz. ,,Myslím, že je to správná predikce bez ohledu na to, zda to nakonec bude trvat 5 či 6 let,“ odpověděl na otázku, zda dosáhne Bitcoin hodnoty milion dolarů.

,,Projdeme mezitím dvěma halvingovými cykly a podle toho, co vím o všech institucích od lidí, kteří v nich pracují a se kterými jsem si povídal, tak do tohoto sektoru se chystá přijít obrovské množství peněz. Je to obrovská stěna peněz, avšak ještě nejsou vybudovány potrubí, aby jim bylo umožněno přijít. To se však blíží, je to na radaru každého, kdo pracuje v této oblasti, nuže a dělá v ní množství velmi chytrých lidí. „

VIDEO: Bitcoin a voľby v USA, Raoul Pal kupuje BTC, testnet Ethereum či problémy Libry od Facebooku

Raoul Pal v tomto rozhovoru v podstatě poukázal na dva důležité fundamenty, o kterých se mluví prakticky neustále, pokud jde o cenu Bitcoinu. Prvním je halving z května 2020, který podle všeho startuje současný růstový cyklus a následně ten, který přijde zhruba za čtyři roky (2024). Druhým je institucionální zájem o Bitcoin, který je tématem dlouhou dobu, ale v tomto roce kroky firem jako Microstrategy či Square potvrdily, že je reálný a nejde jen o čistou spekulaci.

Šéf firmy Real Vision upozorňuje, že se neřadí do kategorie těch, kteří očekávají apokalyptické scénáře pro světovou ekonomiku proto fandí Bitcoinu. Ten je podle něj totiž zajímavý i v tradičně fungující ekonomice.

Raoul Pal se vyjádřil i ke zlatu, které se ve srovnání s Bitcoinem nepovažuje za tak atraktivní. ,,Když se podíváte na makrodata, Bitcoin se začne brzy vymykat z těchto vzorců, které se formují a bude masivně překonávat zlato. Jsem si tím 100% jistý. V takovém případě proč bych měl mít zlato ?,“ zeptal se.

zdroj: cointelegraph.com

Populárne