Connect with us
do workshopu o těžbě kryptoměn

Kryptoměny

Recenze 3Commas: Take Profit + Stop Loss současně, Trailing Profit či obchodní boti. Vše v jedné platformě

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

3Commas recenzia

Chtěli byste umět nastavit na vaší krypto burze stop-loss a take-profit zároveň? Nebo využít posuvný stop-loss zda posuvný take profit, tedy funkce, které vám mohou pomoci k vyšším ziskům?

3Commas poskytuje přístup k množství nástrojů určených ke zlepšení účinnosti obchodování na burzách s kryptoměnami. Autoři projektu tvrdí, že jejich cílem je minimalizovat rizika investorů a zároveň dopomoci k maximalizaci jejich zisků.

Váš účet na 3Commas můžete propojit pomocí API klíčů s více top kryptoburzami včetně Binance, Coinbase Pro, Bitfinex, BItstamp, KuCoin, Poloniex či OKEx. Dejte si však na vaše zabezpečení pozor.

Obchodní bot je počítačový software, který provádí obchody na základě předem stanovených parametrů, které mu zadá trejdr.

Platformu 3Commas využívá již více než 30 tisíc obchodníků z celého světa a údajně zpracovává více než 10 milionů dolarů denního objemu obchodování s kryptoměnami.

Ukázka: Uživatelské rozhraní je přehledné. Abyste mohli začít platformu používat naplno, nejprve si nastavíte propojení s vaší burzou pomocí API klíči. Následně můžete využívat další funkce, které popisujeme v recenzi níže.

3commas rozhranie

Klíčové vlastnosti 3Commas

3Commas funguje jako webová platforma, která nabízí snadno použitelné a intuitivní rozhraní, které zahrnuje širokou škálu funkcí. Uživatelé platformy mohou používat několik užitečných funkcí včetně stop lossu, take- profit cílů posuvných stop lossů a také přizpůsobovat se své vlastní obchodní strategii. Systém funguje na základě propojení s burzami pomocí API klíčů. Pokud se rozhodnete využít kromě základních funkcí i botů, tak vězte, že ti pracují nepřetržitě, i když vy spíte, jste zaneprázdněn jinou činností nebo nemáte k dispozici internet.

Funkce, které stojí za zmínku

Stop loss a take profit zároveň – jednoduchá, ale mimořádně důležitá funkce

Například na burze Binance, kterou používá většina z vás, víte nastavit jen jeden z těchto příkazů. Podobné je to i u ostatních burz. Pokud nastavíte stop-loss, máte jistotu, že neproděláte víc, než jste ochotni riskovat. Musíte však neustále sledovat, zda hodnota vašeho obchodu roste a čekat na moment, kdy je nejvýhodnější kryptoměnu prodat. Nastavíte si tedy upozornění (alert), například přes aplikaci TabTrader, který vás upozorní, když obchod dosáhne hodnotu, při které jste připraven prodávat (váš target). Tento moment však trvá někdy jen pár vteřin a dokud se dostanete na burzu, cena může být již níže. 3Commas to však celé vyřeší za vás, protože nabízí funkce stop-loss a take-profit zároveň. A to není všechno, take-profit lze nastavit i pro několik targetů (např. při prvním targetu prodej 50%, při druhém 25%, při třetím 25%).

Ukázka: Takto vypadá nastavení celého obchodu. V tabulce “Set Take Profit” ještě můžete použít funkci “Split Targets” pro stanovení vícero targetů.

tptl

Trailing Take Profit

Tato funkce pomáhá obchodníkům maximalizovat jejich zisky. Při standardním take profit nastavujete svůj target, při kterém se obchod automaticky uzavře. Při trailing take profit nastavíte cíl a následně po jeho dosažení ještě procentuální vyjádření funkce “trailing”.

tralingok

Nejlépe si to vysvětlíme na příkladu:

 1. Koupíte BTC za 100 dolarů, jako “take profit” nastavíte 5%, což představuje hodnotu 105 dolarů (viz na obrázku výše bod 1)
 2. Zaškrtnete možnost “trailing” a nastavíte 1% (na obrázku výše bod 2)
 3. Když obchod dosáhne hodnoty 105 dolarů, “trailing take profit” se aktivuje. Pokud by v tomto okamžiku náhodou klesla hodnota obchodu na $ 103.95, nastane automatický prodej za $ 103.95, váš profit by byl 3,95%. Pokud cena klesne v rámci korekce na $ 104.05, obchod bude stále otevřený, jelikož trailing neklesl pod 1%.
 4. Když cena BTC začne růst a hodnota vašeho obchodu bude $107, “trailing take profit” se posune na hodnotu $105.95
 5. Cena bude dále růst, hodnota obchodu se posune na $110, “trailing take profit” se posune na $108.95
 6. Cena klesne na $ 108, “trailing take profit” se aktivoval při ceně $108.95, váš profit bude více než 8%, místo 5%, pokud byste použili klasický “take-profit”

Pro snazší pochopení viz následující GIF:

Trailing Take Profit

Trailing Stop Loss

Tato funkce pomáhá trejderům minimalizovat jejich ztráty. Při klasickém stop loss nastavíte hodnotu, při které se má obchod automaticky uzavřít, pokud cena klesla pod úroveň, kterou už nejste ochoten akceptovat. Při trailing stop loss nastavíte hodnotu stop loss a zároveň aktivujete funkci trailing.

Trailing Stop Loss

Opět si to vysvětlíme na příkladu:

 1. Koupíte BTC za 100 dolarů, jako stop loss nastavíte -10%, čili 90 dolarů.
 2. Zaškrtnete funkci “trailing”
 3. Pokud hodnota obchodu okamžitě od tohoto momentu klesne pod 90 dolarů, klasicky se aktivuje stop loss a vám zůstane 90 dolarů. Pokud však začne hodnota růst, trailing stop loss se bude posouvat v rozmezí 10 procent.
 4. Když obchod dosáhne hodnoty $102, trailing stop loss se posune na $91.80
 5. Když obchod dosáhne hodnoty $105, trailing stop loss se posune na $94.50
 6. Když nastane korekce a hodnota klesne na $102, trailing stop loss zůstává na $ 94.50
 7. Když opět začne hodnota BTC růst a hodnota obchodu stoupne na $108, trailing stop loss se posune na $97.20
 8. Když stoupne hodnota obchodu na $112, “trailing stop loss” už bude na hodnotě $ 100.80. Od tohoto momentu už je jisté, že vám nehrozí v tomto obchodě žádná ztráta.

Pro snazší pochopení viz následující GIF:

Trailing Stop Loss

Trading boti

Specifickou kategorií jsou boti, ke kterým se dostanete v rámci dražších balíků 3Commas. Určitě jste už slyšeli o tom, jak na burzách obchodují za běžných investorů, protože boti mají předem naprogramované principy chování. Ačkoli tato taktika obchodování má mnoho kritiků, úspěšnost obchodování botů roste díky pokroku ve vývoji jejich algoritmů. Jejich obrovskou výhodou je soběstačnost. Pracují 24 hodin denně 7 dní v týdnu a vzhledem k volatilitě trhu s kryptoměnami nabízejí příležitost pro zabránění ztrátám a také k dosažení zisků v časech, kdy vy nejste schopný pohotově reagovat na vývoj trhu. Na 3Commas můžete boty automatizovat mnoha způsoby včetně kopírování obchodování jiných botů, automatizace obchodních objednávek a sledování top portfolií. Tyto praktické protokoly umožňují předprogramovat vaši obchodní strategii na základě ztrát a procentních podílů zisku a různých jiných podmínek na trhu.

Na 3commas najdete několik druhů botů. Úvodem byste měli vědět, že se dělí na jednoduché (Simple Bots) a kompozitní (Composite Bot). Kompozitní bot, který je jakousi vlajkovou lodí, je dostupný pouze v rámci balíku PRO (o cenách níže).

O 3Commas

Platforma založená v Miami vstoupila na trh v roce 2014, čili obchodování s krypotměnami se věnuje už pátý rok. Dosud nebyly známy žádné závažnější problémy týkající se využitelnosti této služby. Vývojáři burzy postupně vytvořili strategická partnerství s mnoha známými burzami včetně největší burzy Binance. Tyto spolupráce umožňují s obchodním robotem 3commas pracovat na burzách prostřednictvím protokolu API.

Poplatky + 10% sleva

3Commas nabízí čtyři druhy balíků podle nabízených služeb. Balíček Pro si můžete vyzkoušet na 3 dny zdarma v rámci zkušební doby. Pokud se následně rozhodnete zaplatit platformu na následující měsíc (nebo delší období), použijte při registraci tento link, dostanete za to 10% slevu na první platbu.

Ceny 3commas

Balíček Starter od 22$ / měsíc (6 měsíců sleva 15%, rok sleva 25%)

Nabízí základní funkce pro ty, kteří nepotřebují využít služeb botů. K dispozici je inteligentní obchodní terminál (SmartTrade), v rámci kterého můžete využívat stop lossy, take- profity, trailing stop lossy a trailing take profit a také funkci pro nastavení stop-loss a take-profit zároveň.

Balíček Advanced od $37 / měsíc – (6 měsíců sleva 15%, rok sleva 25%)

Obsahuje všechny základní funkce z balíčku Starter, ke kterým přidává přístup k jednoduchým robotům (Simple Bots), obchodním signálem z TradingView (vlastní obchodní rozhraní) a rozhraní pro správu portfolia.

Balíček Pro  od $75 / měsíc – (6 měsíců sleva 15%, rok sleva 25%)

Tento balíček obsahuje všechny výše zmíněné funkce, plus kompozitní boty (vlajková loď) a boty pro BitMEX. Získáte kompletní software pro správu portfolia a přístup k vlastním obchodním signálem na TradingView.

Balíček Enterprise

3Commas vám může vypracovat i speciální balíček šitý na míru podle vašich potřeb a zadání. V rámci využití tohoto balíčku budete upřednostňování i v rámci zákaznického servisu.

Affiliate program

Platforma nabízí i affiliate program, v rámci kterého si můžete přivydělat. Stačí, když doporučíte 3Commas vašim přátelům prostřednictvím referral linku, který si vygenerujete po registraci na stránce v části Invite Friends.

Díky tomuto referral linku získá váš známý slevu na první platbu v hodnotě 10% (slevu 10% můžete dostat i vy, pokud použijete náš link). Vy zas dostanete odměnu za platby vámi zprostředkovaných klientů ve výši od 25% do 50%. 25% získáte z kryptoměnových plateb vámi přímo zprostředkovaných zákazníků (Level 1), 15% z kryptoplateb zákazníků, jejž zprostředkoval uživatel, kterého jste přivedli vy (Level 2) a 10% z kryptoplateb zákazníků, jejž zprostředkoval uživatel, jehož přivedl ten, koho jste přivedli vy (Level 3). Zakázané je používat brand značky v rámci reklamních kampaní. Odměna se vyplácí v ETH.

Závěrečné hodnocení

Velmi zajímavá pomůcka pro trejdery, kteří to myslí s obchodováním s kryptoměnami opravdu vážně. Obchodování s trading boty je komplikovanější záležitostí, které je třeba se věnovat a netřeba očekávat žádné přehnané zisky. Na první pohled však těžší funkce v rámci sekce SmartTrade, zejména možnost pro nastavení stop lossu a take profitů zároveň, což běžně na burzách nemáte a může vám to opravdu pomoci. Trailing take-profit a trailing stop-loss vám také mohou zajistit procenta navíc. Vyzkoušejte si na začátek 3-denní free program, v rámci kterého budete mít aktivní balíček PRO, tedy využít můžete i všechny boty. Následně sami usoudíte, zda je 3Commas vhodnou hračkou právě pro vás. SmartTrade budete moci používat měsíčně za přijatelných 29 dolarů, případně méně, pokud využijete akci na 6 resp. 12 měsíční členství. Boti jsou již zvláštní kapitolu, kterým je třeba věnovat, vyhrát se s nimi. Pokud si na to troufáte, 3commas je vhodnou příležitostí. Samozřejmě neriskujte víc, než si můžete dovolit ztratit.

 • jednoduché rozhraní
 • dobré jméno společnosti
 • podpora mnoha burz, směnáren a peněženek
 • funkce SmartTrade pro take profit + stop loss zároveň, trailing stop-loss a trailing take-profit a další funkce již v balíčku Starter
 • možnost kopírování obchodů

Použitím tohoto linku dostanete 10% slevu na první platbu

Máte vlastní zkušenosti s 3commas? Napište je do komentáře. Děkujeme.

Pokud se vám líbí naše články zapněte si naše oznámení (zvonek vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegramu a Instagramu, abyste nezmeškali žádnou novou aktualitu ze světa kryptoměn. Děkujeme.

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bitcoin

VIDEO: Bitcoin na Wall Street, co dále Ethereum či novinky Polkadot

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin zaujalo ma

Tradičně v pátek přináší YouTube kanál Zaujalo ma video souhrn top zpráv ze světa kryptoměn za posledních pár dní, o kterých jsme vás informovali i v rámci našeho kryptoměnového portálu Kryptonovinky. I tentokrát se dozvíte mnohé zajímavosti ze světa Bitcoinu, ale řeč bude také o Ethereum, Polkadot či potenciálně komplikované budoucnosti mnohých stablecoinů, které výrazně ovlivnily to, jak vypadá současný kryptoměnový trh.

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (4.12.): Bitcoin si všiml už i Wall Street

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin Mesiac

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Provozovatel S&P 500 indexu spustí vlastní kryptoměnový index

Provozovatel S & P500 Indexu, S & P Dow Jones indica (DJI), tedy společnost, kterou společně vlastní tři finanční giganti S & P Global, CME Group a News Corp., pravděpodobně již v úvodu roku představí debutový index pro kryptoměny, díky čemuž se digitální aktiva opět výrazněji přiblíží Wall Street. V tiskové zprávě k této novince označila firma S & P Dow Jones indica kryptoměny v čele s Bitcoinem za rozvíjející se třídu aktiv, která upoutala jejich pozornost. Index, který připraví, by měl údajně pokrývat až 550 kryptoměn. Podrobněji jsme se tématu věnovali zde.

Paul Tudor Jones si myslí, že cena Bitcoinu “je špatná”

Respektovaný investor Paul Tudor Jones, který je vůbec prvním miliardářem mimo kryptosektor, který se odvážil v úvodu roku po vypuknutí pandemie koronaviru označit Bitcoin za potenciálně nejlepšího držitele hodnoty a hedge vůči inflaci, o něm mluvil opět v rámci rozhovoru pro Yahoo Finance. Vedle toho konstatoval, že současné ohodnocení Bitcoinu je podle něj mimo. Nuž a na adresu BTC se vyjadřovali i další známí představitelé finančního sektoru. Více se dozvíte zde.

VIDEO: Bitcoin na Wall Street, co dále Ethereum či novinky Polkadot

Tradičně v pátek přináší YouTube kanál Zaujalo ma video souhrn top zpráv ze světa kryptoměn za posledních pár dní, o kterých jsme vás informovali i v rámci našeho kryptoměnového portálu Kryptonovinky. I tentokrát se dozvíte mnohé zajímavosti ze světa Bitcoinu, ale řeč bude také o Ethereum, Polkadot či potenciálně komplikované budoucnosti mnohých stablecoinů, které výrazně ovlivnily to, jak vypadá současný kryptoměnový trh.

Polkadot nemusí být zabijákem Ethereum, tvrdí Gavin Wood

Kryptoměna, která je svým potenciálem a také způsobem, jak má fungovat, stále více srovnávána s Ethereum, respektive s jeho budoucí generací Ethereum 2.0, je Polkadot. K budoucnosti této kryptoměny se nejnověji vyjádřil i její zakladatel Gavin Wood, který hovořil o Polkadot a Ethereum v rámci podcastu s Laurou Shin. Uvedl v něm, že tyto dva blockchainy mohou úspěšně koexistovat i vedle sebe, aniž by musel v konečném důsledku jeden z nich zvítězit. Více se dočtete v tomto článku.

Čínská CBDC bude centralizovaná, jinak to nezvládne

Sky Guo, který je generálním ředitelem společnosti Cyperium, si myslí, že trend zájmu centrálních bank o emitování vlastních digitálních kryptoměn (CBDC = Central bank digital currency) vázaných na jejich fiatové měny, bude pokračovat. CBDC se podle jeho názoru dostala do módy i díky koronaviru, který více soustředil pozornost na možnosti bezhotovostních platebních systémů. Mnohé centrální banky proto podle něj nyní studují možnosti, jak digitalizovat své měny. Nejdále je Čína, která staví svou kryptoměnu na blockchainu, ale Sky Guo podnikající právě v této zemi je skeptik, pokud jde o jeho decentralizovanější využití. ,,Čínská CBDC bude ve skutečnosti zcela centralizovaná, protože mají 1,4 miliardy lidí a obrovské objemy transakcí. Žádná DLT v současnosti nezvládne tento druh transakcí.” Z jeho slov vyplývá, že ačkoli bude čínský digitální juan vnímán částečně i jako kryptoměna, v podstatě půjde o systém řízený z jednoho centrálního bodu, čímž se výrazně odliší od těch tradičních. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Polkadot nemusí být zabijákem Ethereum, tvrdí Gavin Wood

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Gavin Wood Polkadot

Kryptoměna, která je svým potenciálem a také způsobem, jak má fungovat, stále více srovnávána s Ethereum, respektive s jeho budoucí generací Ethereum 2.0, je Polkadot (DOT). K budoucnosti této kryptoměny se nejnověji vyjádřil i její zakladatel Gavin Wood.

Gavin Wood mluvil o Polkadot a Ethereum v rámci podcastu s Laurou Shin, ve kterém uvedl, že tyto dva blockchainy mohou úspěšně koexistovat i vedle sebe, aniž by musel v konečném důsledku jeden z nich zvítězit. Domnívá se totiž, že blockchainový ekosystém je dostatečně velký pro oba protokoly a Polkadot je prakticky “sázkou proti blockchainovému maximalismu.”

Wood zároveň naznačil, že Ethereum je v očích mnoha vnímáno jako jediný smartblockchain, což je podle něj idea, kterou nikdy nepochopil. ,,Pokud se stane Ethereum řetězcem, který bude přemostitelný, myslím si, že existuje velmi dobrá šance, že Polkadot a Ethereum budou šťastně koexistovat,” uvedl.

Samotný Polkadot je přitom budován jako “síť sítí”, což je častá formulka, která se spojuje s tímto projektem. Přemostění a konektivita jsou dva klíčové faktory, které jsou základními tezemi jeho dalšího vývoje.

Polkadot byl založen v roce 2016. Jde o víceřetězový protokol interoperability, který umožňuje přenos jakéhokoliv typu dat nebo aktiv v rámci jeho komplexní sítě. Díky jeho aktivnímu vývoji ho někteří jeho fanoušci označují také jako potenciálního” zabijáka Ethereum”.

Vyjádření Wooda přicházejí v době, kdy Polkadot založil novou decentralizovanou alianci pro financování. Mezi zakládající členy patří i Oracle síť Chainlink, Tidal Finance, Plasma Network či Polkaswap.

Polkadot zároveň oznámil, že spouští program “tisíc validátorů”, který má poskytnout podporu jednotlivcům, kteří budou chtít spustit svůj vlastní Polkadot node (uzel) s cílem, aby se počet validátorů dostal na 1000. Program čerpá ze stejného programu, který byl úspěšně spuštěn na sesterské síti Polkadot s názvem Kusuma v únoru tohoto roku. Zatímco počet uzlů (nodů) byl v únoru 180, nyní má síť kolem 700 aktivních validátorů a dalších 393 čeká na zařazení, což naznačuje, že tento program měl velký úspěch.

Přestože přes dvě třetiny stávajících DOT (kryptoměna Polkadot) je aktuálně stakovaná, síť má zatím jen 249 validátorů, což naznačuje, že mnoho účastníků sítě se rozhodlo sáhnout po službách třetích stran.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Paul Tudor Jones si myslí, že cena Bitcoinu “je špatná”

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Paul Tudor Jones Bitcoin

Respektovaný investor Paul Tudor Jones, který je vůbec prvním miliardářem mimo kryptosektor, který se odvážil v úvodu roku po vypuknutí pandemie koronaviru označit Bitcoin za potenciálně nejlepšího držitele hodnoty a hedge vůči inflaci, o něm mluvil opět v rámci rozhovoru pro Yahoo Finance.

Paul Tudor Jones si povídal o svých vizích pro kryptoměny s moderátorkou Julií LaRoche, ale hned v úvodu diváky upozornil, že v žádném případě není odborníkem na Bitcoin. Když se však podíval na jeho tržní kapitalizaci a potenciál, který v něm vidí, domnívá se, že současná cena není správná.

,,Když se podíváte, že kapitalizace trhů je kolem 90 bilionů dolarů a bůh ví, kolik bilionů je ve fiatových měnách, tak kapitalizace 500 miliard USD (Bitcoinu) je špatná,” prohlásil. ,,Bitcoin mi velmi připomíná internetové akce z roku 1999, kdy byl internet ještě v plenkách. Nikdo nevěděl, jak si je má vážit, protože nikdo nevěděl, co náš čeká.”

Jones si myslí, že všichni, včetně států, budou v příštích 20 letech používat nějaký druh digitální měny. Do té doby bude kryptotrh podle jeho názoru podobný trhu s cennými kovy. Bitcoin přirovnal ke zlatu, jelikož ostatný kryptoměny vnímá jako průmyslové kovy typu měď či hliník.

V podobném čase jako Tudor Jones mluvil o Bitcoinu v pozitivním smyslu na Yahoo Finance upozornil na jeho úžasnou výkonnost zakladatel a šéf firmy Shapeshift Erik Voorhees. Ten na Twitteru sdílel tabulku společnosti Messara, která poukázala na to, jak se Bitcoinu dařilo za posledních 10 let ve srovnání s jinými trhy. Zatímco zlato přineslo za poslední dekádu investorům zisk okolo 32% a S & P500 ztrojnásobil jejich vklad, Bitcoin předvedl neuvěřitelné zhodnocení o 7 837 884%.

,,Dalo by se odpustit, pokud někdo nerozuměl Bitcoinu před 8 lety. Ale každý správce aktiv na světě, který dnes tento fenomén nezná, by se měl pořádně zamyslet,” upozornil.

V pozitivním duchu o Bitcoinu hovořil tento týden i CEO největší správcovské společnosti na světě BlackRock Larry Fink, který konstatoval, že Bitcoin má potenciál stát se globálním trhem. Nuž a Danny Masters, který v minulosti pracoval pro JP Morgan, uvedl, že každý investor, který nebude mít v budoucnu ve svém portfoliu Bitcoin, bude ohrožovat svou vlastní kariéru.

zdroje: cointelegraph.com , cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Provozovatel S & P500 indexu spustí vlastní kryptoměnový index

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin Wall Street

Provozovatel S&P500 Indexu, S & P Dow Jones indica (DJI), tedy společnost, kterou společně vlastní tři finanční giganti S & P Global, CME Group a News Corp., pravděpodobně již v úvodu roku představí debutový index pro kryptoměny, díky čemuž se digitální aktiva opět výrazněji přiblíží Wall Street.

V tiskové zprávě k této novince označila firma S & P Dow Jones indica kryptoměny v čele s Bitcoinem za rozvíjející se třídu aktiv, která upoutala jejich pozornost. Index, který připraví, by měl údajně pokrývat až 550 kryptoměn.

,,Vzhledem k tomu, že se digitální aktiva, jako jsou kryptoměny, stávají rychle se rozvíjející třídou aktiv, nastal čas pro nezávislé, spolehlivé a uživatelsky přívětivé metriky (odvětví)” uvedl v tiskové Peter Roffman, který je globálním vedoucím pro inovace a strategie v S & P DJI. ,, Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat se společností Lukka, která je lídrem ve zpracování digitálních dat, která přinese více transparentnosti v tomto rodícím se sektoru.”

Šéf Lukka Robert Materazzi se na spolupráci těší a věří, že posune kryptosektor opět blíže k masové adopci: ,,Naše spolupráce s S & P DJI je dalším milníkem, který překlenuje propast mezi ekosystémem kryptoměn a tradičními finančními službami. V rychle se rozvíjejícím odvětví je zásadní, aby se stavělo na institucionálních standardech a na práci s vysoce respektovanými značkami, jako je S & P DJI. Naše firma je nadšená, že pomůže řídit neustále nové inovace ve spolupráci s DJI.”

Tato novinka dozajista působí na první pohled pro kryptoměny velmi pozitivně, ale je nutno dodat, že údajný počet kryptoměn, které mají být zařazeny do indexu, je přímo šokující. 550 různých digitálních aktiv znamená zahrnutí i projektů, které mají minimální šanci na reálný úspěch a mnohé z nich pravděpodobně již ve vývoji ani nepokračují. Až čas tedy ukáže, zda bylo zvolení takového vysokého počtu kryptoměn pro index dobrým nápadem.

Jak bylo zmíněno již výše, DJI provozuje respektované indexy, od kterých se odrážejí ETF umožňující investovat například do 500 nejhodnotnějších společností obchodujících na amerických burzách (S & P500). Pokud byste chtěli vědět více o indexech S & P500 a DOW JONES, viz zajímavé video z dílny YouTube kanálu Zaujalo ma:

Zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (3.12.): Pochvala pro Bitcoin, Ethereum či rezonující téma regulací

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin pozor

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Co čeká Ethereum 2.0 nyní? Vitalik ukázal schéma, Lubin mluví o pokroku

Hlavní představitel kryptoměny Ethereum a zároveň jeden z jejích spoluzakladatelů Vitalik Buterin po úspěšném spuštění fáze 0 nové generace Ethereum 2.0 publikoval na Twitteru aktualizovanou roadmapu dokončení tohoto robustního blockchainu. Spuštění Ethereum 2.0 je rozděleno do několika fází. Ta úvodní s označením “fáze 0” umožňuje prakticky jen staking mincí ETH. Musíte na to však disponovat minimálně 32 ETH a pokud je uzamknete, opět s nimi budete moci manipulovat až po spuštění dalších fází. Podrobněji jsme se tomuto tématu věnovali v tomto textu.

Čo čaká Ethereum 2.0 teraz? Vitalik ukázal schému, Lubin hovorí o pokroku

Čeká stablecoiny vážný problém? V kongresu chtějí schválit problematický zákon

Stablecoiny se staly postupem času neodmyslitelnou součástí světa kryptoměn. V trhu, kde je vysoká volatilita, totiž umožňují převod financí do formy financí, které jsou sice stále kryptoměny, ale jsou vázány na hodnotu fiatové měny, čili nemění svou hodnotu například vůči dolaru. Nový zákon, který byl představen v americkém kongresu, by však mohl společnostem, které stojí za stablecoiny, způsobit nejednu vrásku na čele. Tématu jsme se více věnovali zde.

Šéf BlackRock tvrdí, že Bitcoin se může vyvinout ve velký globální trh

Teprve nedávno jsme psali o tom, jak CIO giganta BlackRock, který je vůbec největším investičním správcem na světě, mluvil v pozitivním duchu o Bitcoinu. Nyní se k němu přidal i jeho kolega a generální ředitel celé společnosti Larry Fink. Larry Fink mluvil o Bitcoinu po boku šéfa britské centrální banky Bank of England Marka Carneyho a ani před ním se neštítil pochlubit nejslavnější decentralizovanou kryptoměnou. Pokud chcete vědět více, otevřete si tento článek.

Šéf PayPal volá po spolupráci kryptosektoru s regulátory

Dan Schulman, šéf společnosti PayPal, která v posledních týdnech výrazným způsobem ovlivnila cenu a také investiční náladu kolem Bitcoinu, se domnívá, že jediná cesta vpřed pro kryptosektor je skrz rozvíjející se spolupráci s regulačními orgány. Schulman tyto své myšlenky prezentoval během online konference Web Summit, kterou hostil Andres Ross Sorkin ze Squawk Box. Během ní prohlásil, že kryptoměnový průmysl musí úzce spolupracovat s finančními úřady, aby přinesl kryptoměnám větší užitek. Více se dočtete zde.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Šéf PayPal volá po spolupráci kryptosektoru s regulátory

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

paypal-bitcoin

Dan Schulman, šéf společnosti PayPal, která v posledních týdnech výrazným způsobem ovlivnila cenu a také investiční náladu kolem Bitcoinu, se domnívá, že jediná cesta vpřed pro kryptosektor je skrz rozvíjející se spolupráci s regulačními orgány.

Schulman tyto své myšlenky prezentoval během online konference Web Summit, kterou hostil Andres Ross Sorkin ze Squawk Box. Během ní prohlásil, že kryptoměnový průmysl musí úzce spolupracovat s finančními úřady, aby přinesl kryptoměnám větší užitek. ,,Existuje pouze jeden způsob, jak k tomu přistupovat, a to ruku v ruce s regulačními orgány,” tvrdil.

Hlavní tvář současného PayPalu, který kdysi spoluzakládal Elon Musk, dále uvedl, že dodržování předpisů je základem pro poskytování služeb v tomto odvětví. ,,Součástí těchto základních schopností je dodržování předpisů, zcela pochopení bezpečnosti, řízení rizik, všech finančních kontrol, kontrol ze strany FinCenu, kontrol AML (boj proti praní špinavých peněz). A opravdu neexistuje způsob, jak fungovat v tomto ringu. Musíte to mít.”

Schulman také poznamenal, že PayPal dělá v této oblasti snad nejvíce ze všech. Upozornil, že získali těžko dobytelnou licenci bitLicence od regulačních orgánů v New Yorku. Svůj pozitivní názor na vztah s regulátory zdůraznil i prohlášením, že “silný regulační dohled je mimořádně důležitý a já s tím nemám žádný problém.”

PayPal podle firmy Pantera Capital kupoval minulý týden ekvivalent okolo 70% nově vytěžených Bitcoinů. Vedle toho, co spustil své kryptoslužby v USA a chystá se na podobný krok v úvodu roku 2021 i v rámci celého světa, tak výrazným způsobem ovlivnil nejen cenu Bitcoinu, ale i náladu kolem něj. Je však třeba upozornit, že skrz PayPal si uživatelé nemohou kryptoměny koupit a následně je vlastnit na vlastních peněženkách. Investice do kryptoměn skrz PayPal tedy funguje pouze v rámci uzavřeného ekosystému, který není v souladu s tím, jak si to představuje odborná část kryptokomunity.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Šéf BlackRock tvrdí, že Bitcoin se může vyvinout ve velký globální trh

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Teprve nedávno jsme psali o tom, jak CIO giganta BlackRock, který je vůbec největším investičním správcem na světě, mluvil v pozitivním duchu o Bitcoinu. Nyní se k němu přidal i jeho kolega a generální ředitel celé společnosti Larry Fink.

Larry Fink mluvil o Bitcoinu po boku šéfa britské centrální banky Bank of England Marka Carneyho a ani před ním se neštítil pochlubit nejslavnější decentralizovanou kryptoměnou. ,,Bitcoin si získal pozornost a představivost mnoha lidí. Je stále poměrně nevyzkoušený a je stále relativně malý ve srovnání s jinými trhy. Může se z něj tedy vyvinout globální trh? Je to pravděpodobné,” konstatoval.

Jak jsme zmiňovali již v úvodu, Fink není jediným vrcholovým představitelem firmy BlackRock spravující podle výkazu ze závěru roku 2019 majetek v hodnotě přes 7,4 bilionu dolarů a patřící do S & P500 i S & P100 indexu, který hovořil o Bitcoinu v pozitivním duchu. Ještě dříve než on, na něj upozornil investiční ředitel Rick Rieder, který konstatoval, že Bitcoin nejenže může konkurovat zlatu, ale má potenciál ho i do značné míry nahradit. Poukázal přitom na jeho funkční vlastnosti a snadnější použitelnost.

CIO giganta BlackRock očakáva, že Bitcoin do značnej miery zaujme pozíciu zlata

Vyjádření Finka na adresu Bitcoinu přichází jen pár dní poté, co se společnost Guggenheim rozhodla podat na Americkou komisi pro cenné papíry a burzu (SEC) žádost o povolení expozice do Bitcoinu ve výši 10% spravovaného majetku. Následně bude moci koupit skrz Grayscale Investments Bitcoin v hodnotě kolem 480 milionů dolarů.

Institucionální poptávka po Bitcoinu pohání i PayPal, který podle dat Pantera Capital v současnosti nakupuje značné množství z nově vytěžených BTC (ekvivalent jejich počtu). Minulý týden mělo jít údajně až o 70 procent.

Zmiňovaná firma BlackRock přímým způsobem Bitcoin zatím nevlastní, ale je akcionářem firmy Microstrategy, která mezi srpnem a zářím nakoupila Bitcoin za 425 milionů dolarů. V současnosti je jejich hodnota již přes 600 milionů.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Čeká stablecoiny vážný problém? V kongresu chtějí schválit problematický zákon

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Stablecoin

Stablecoiny se staly postupem času neodmyslitelnou součástí světa kryptoměn. V trhu, kde je vysoká volatilita, totiž umožňují převod financí do formy financí, které jsou sice stále kryptoměny, ale jsou vázány na hodnotu fiatové měny, čili nemění svou hodnotu například vůči dolaru. Nový zákon, který byl představen v americkém kongresu, by však mohl společnostem, které stojí za stablecoiny, způsobit nejednu vrásku na čele.

Pokud by se zmiňovaný zákon podařilo prosadit a schválit, všechny typy kryptoměn vázaných na fiatové měny, čili například USDT (Tether) a USDC by se staly nelegálními, kdyby neobdrželi na provoz takového produktu souhlas vládních orgánů.

,,Je nezákonné, aby jakákoliv osoba vydávala stablecoiny nebo službu související s takovýmto druhem peněz, nebo se jakkoli jinak zabývala komerční aktivitou spojenou se stabilními penězi včetně aktivit zahrnujících stablecoiny vydané jinými osobami, bez písemného souhlasu předem, který by získala od příslušné federální bankovní agentury, korporace a rady guvernérů Federálního rezervního systému (FED) “, citoval návrh z pléna portál Cointelegraph.

Zákon s označením “The Stable Act” má údajně chránit spotřebitele před riziky vyplývajícími ze vznikajících digitálních platebních nástrojů, jaké plánuje uvést na trh například Facebook (kryptoměna Libra). Jeho schválení je však otázkou, jelikož do konce 116. kongresu zbývá už jen měsíc a návrh zákona stojí ještě před mnoha čteními.

Iniciátorkou tohoto zákona je kongresmanka demokratické strany Rashida Tlaib, která se tomuto tématu i v souvislosti s plánovanou kryptoměnou Facebooku věnuje už déle.

Kryptokomunita reaguje na návrh zákona mimořádně negativně. Ředitel CoinShares Metlem Demirors uvedl, že jeho případné schválení by mělo opačný efekt a spotřebitelům by spíše uškodilo. ,,Kryptoměny snižují náklady na finanční služby pro populaci, zejména pro ty, kteří byli vyloučen z bankovního sektoru,” upozornil. Pokud by zákon prošel, zvýšily by se náklady pro firmy provozující takové stablecoiny, což by vedlo k tomu, že by tito spotřebitelé byli z trhu opět vytlačeni.

Jeremy Allaire z firmy Circle (stojí za stablecoinem USDC) poznamenal, že zákon by představoval obrovský krok zpět pro inovace digitálních měn v USA a omezil by pokrok v oblasti blockchain i FinTech průmyslu.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Ethereum

Co čeká Ethereum 2.0 nyní? Vitalik ukázal schéma, Lubin mluví o pokroku

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Ethereum 2.0

Hlavní představitel kryptoměny Ethereum a zároveň jeden z jejích spoluzakladatelů Vitalik Buterin po úspěšném spuštění fáze 0 nové generace Ethereum 2.0 publikoval na Twitteru aktualizovanou roadmapu dokončení tohoto robustního blockchainu.

Spuštění Ethereum 2.0 je rozděleno do několika fází. Ta úvodní s označením “fáze 0” umožňuje prakticky jen staking mincí ETH. Musíte na to však disponovat minimálně 32 ETH a pokud je uzamknete, opět s nimi budete moci manipulovat až po spuštění dalších fází.

Fáze 1, která je na programu nejblíž, zavede možnost shardingu / dělení dat a zvyšuje možnosti vkládání dat bez přímého ovlivnění samotného výkonu blockchainu. Fáze 2 následně zavede kompletní možnosti dělení transakcí a umožní realizaci tisíců transakcí během sekundy.

Roadmapa, kterou Buterin nyní představil, je podle něj “plynulejší” než ta, která byla prezentována v březnu 2020 a hovořila o jednotlivých fázích (1, 1.5, 2 …). Například důležité milníky přechodu na Ethereum 2.0, kterými jsou spuštění proof-of-stake, zavedení ETH light klientů na eth1 a data sharding byly původně seskupeny do fází 1 a 1.5. Aktualizovaná Roadmapa však tyto tři významné body odděluje a dělá je na sobě více nezávislé, což znamená, že je možné na jednotlivých Botech pracovat paralelně.

Pokud jde o sharding a light klientů, Buterin tvrdí, že ještě nejsou ani v polovině dokončení prací, což je ale v souladu s původními odhady, že tyto práce budou trvat ještě minimálně jeden rok. Když se tak stane, mohla by se éra, během níž bude možné realizovat transakce Ethereum o rychlosti 10 000 TPS, stát skutečností.

Lubin je velkým optimistou

Další spoluzakladatel Ethereum Joseph Lubin vlil (jak to je u něj běžné) do strohých informací více marketingu, když prohlásil, že práce na Ethereum 2.0 se realizují rychleji, než mnozí očekávali. Proto věří, že nová generace Ethereum 2.0 “pohltí” současně Ethereum v nepříliš vzdálené budoucnosti. Lubin konkrétně předpovídá, že další fáze Ethereum 2 bude online již do 9 až 12 měsíců. Tvrdí, že se díky tomu dočkáme zásadní změny v rychlosti a množství transakcí, které dokáže tento blockchain zvládnout. Myslí si, že Ethereum by následně mohly využívat i v rámci bankovního systému.

Hemachandra vidí v pokroku překážky

O něco méně optimistické vyjádření na adresu Ethereum 2.0 prezentoval zakladatel a generální ředitel MyEtherWallet Kosala Hemechandra, který upozornil, že vývojáře nyní čekají opravdu těžké časy.

,,Myslím, že otázka by měla snést tak, což teď není pro Ethereum 2.0 překážkou. V zásadě po spuštění Beacon Chai se budou specializovat na fázi 1. Přejde mnohými iterace podobnými fázi 0 a bude se opravovat množství chyb. Je těžké definovat konkrétní problém, protože jich bude opravdu mnoho. S tím, co jsem viděl v minulosti se domnívám, že spuštění fáze 1 bude trvat přibližně rok a potom spuštění fází 1,5 by mohlo trvat dalších 6 měsíců. Fáze 2 je vzdálena minimálně jeden a půl roku.”

zdroje: cointelegraph.com , cointelegraph.com,

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-