Connect with us

Bitcoin

Recenze kryptosměnáren Finex.cz: Rychlý způsob jak nakoupit oblíbené kryptoměny

Zveřejněno

Finex-cz-recenzia
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Na československém trhu se v roce 2020 objevila nová kryptoměnová směnárna Finex.cz spadající pod portál Finex.cz, který dozajista zná nejeden čtenář zajímající se o investování. V této recenzi jsme se podívali na příležitosti, které nabízí kryptoměnovým nadšencům.

„Jednoduchost“ – to je slovo, které snad nejlépe vyzdvihuje tuto novou směnárnu. Její používání při nákupu a prodeji kryptoměn je totiž mimořádně jednoduché a také relativně rychlé. Potěší zejména zákazníky z České republiky, ale pohodlným způsobem mohou směnárnu využít i zákazníci ze Slovenska.

Kryptoměny v nabídce

Směnárna Finex.cz aktuálně poskytuje možnost koupě kryptoměn Bitcoin, Litecoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash, Cardano, Chainlink a Tron. Pouze v případě Bitcoinu je však možné realizovat koupi i bankovním převodem a to skrz převod koruny. U ostatních kryptoměn lze realizovat koupi pouze platební kartu a to ve třech měnách – KČ, EUR a USD.

Nákup platebními kartami VISA a Mastercard je oblíbený pro rychlost realizace. Směnárna totiž tvrdí, že dokáže celý proces nákupu kartou realizovat v průběhu 30 až 60 minut (od platby po doručení kryptoměn) a to i přes víkendy. V případě bankovního převodu třeba počkat, dokud se peníze převedou, což může trvat i 24 hodin. Směnárna FINEX proto doporučuje použít banky, které umožňují rychlé transakce (např. Equa bank či AirBank).

V případě prodeje kryptoměn nabízela směnárna Finex.cz v době psaní této recenze jen možnost prodeje Bitcoinu. Pokud tedy vlastníte jiné kryptoměny a chcete je zaměnit do fiatových peněz právě přes tuto platformu, nejprve si je musíte na jiné burze (např. Binance) zaměnit za Bitcoin (BTC) a až následně BTC poslat na směnárnu Finex, která vás vyplatí v českých korunách .

Průběh nákupu

Nakoupit kryptoměny přes směnárnu Finex.cz  je snadné a intuitivní. V prvním kroku si třeba zvolit možnost, jakým danou kryptoměnu koupíte – čili buď skrze bankovní převod nebo platbou kartou.

Finex.cz nákup kartou

Jak bylo zmíněno již výše, při nákupu bankovním převodem je aktuálně možné koupit jen Bitcoin. Následně uživatel klikne na „pokračovat k platbě“ a vyplní:

  • Částku, za kterou chce kryptoměnu koupit (V CZK, EUR či USD)
  • Množství dané kryptoměny, které chce koupit
  • emailovou adresu
  • adresu peněženky– upozorňujeme, že je třeba uvést správnou adresu. Pokud kupujete Bitcoin, musí to být peněženka určená pro Bitcoin
  • Potvrdit souhlas s obchodními podmínkami a zpracováním osobních údajů

Finex nákup kryptomien

Malá poznámka: Zřejmě jste z procesu nákupu pochopili, že tato směnárna vám nenabízí možnost držení kryptoměn za vás. My to však kvitujeme, protože rádi doporučujeme držení kryptoměn na vlastních peněženkách, ke kterým disponujete privátním klíčem (seed).

Následně je zákazník přesměrován na platební bránu, přes kterou potvrdí nákup v případě nákupu kartou, nebo na stránku s informacemi, kde a jak je třeba převést peníze v případě nákupu bankovním převodem. Po úspěšné platbě při platbě kartou bude přesměrován zpět na stránky burzy a do několika minut by mu měla být dána kryptoměna odeslána na adresu peněženky, kterou jste uvedli v předchozím kroku. V případě bankovního převodu musíte počkat, než platbu zprocesují banky.

Poznámka: Je možné, že během platby budete vyzváni k tomu, abyste ověřili vaši identitu. Při vyšších částkách zákony o boji proti praní špinavých peněz totiž vyžadují od burz údaje o zákaznících na základě standardů KYC (poznej svého klienta).

Poplatky

Směnárna FINEX uvádí, že poplatky jsou započítané přímo v nákupní ceně dané kryptoměny a jsou v řádech několika procent. Pro lepší ilustraci toho, kolik zaplatíte dané směnárně si ověřte aktuální cenu dané kryptoměny.

V době psaní této recenze Finex uváděl takové poplatky:

  • Při platbě převodem 2,5% + 100 KČ určených na úhradu poplatků v bitcoinové síti pro rychlou realizaci transakce
  • Při platbě kartou v CZK 7%
  • Při platbě kartou v EUR 4,5%
  • Při platbě kartou v USD 4,9%
  • Při prodeji za CZK 2,2%

Závěr

Směnárna FINEX.cz nás oslovila pro jednoduché uživatelské prostředí a relativně zajímavou nabídku kryptoměn včetně těch, kterým připisujeme zajímavou dlouhodobou perspektivu. Na česko-slovenském trhu má potenciál zařadit se mezi nejoblíbenější. Dobrému jménu směnárny přispívá oblíbenost samotného portálu FINEX, který se začal intenzivně věnovat tématu kryptoměn již v roce 2017.

Populárne