Connect with us

Bitcoin

Kicom z Bitcoinového kanálu: Vsadil jsem se, že do 7/2020 budu mít 10 000 odběratelů

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

rozhovor-bitcoinovej-kanal

Jmenuje se Kuba, avšak všichni kromě rodičů a manželky ho volají Kicom. Vyzpovídali jsme autora Bitcoinového kanálu, stále populárnější YouTube relace o kryptoměnách, která velmi rychle oslovila široké publikum sledovatelů díky kombinaci zajímavých faktů a úsměvnému zpracování.

Kicome, kdy tě poprvé napadlo, že by si začal dělat Bitcoinový kanál? Už jsi dělal někdy v minulosti něco podobného?

Musím říct, že mi ten nápad zrál v hlavě skoro rok. Sledoval jsem hodně zahraničních krypto-kanálů a přišlo mi, že na československé scéně je poněkud pusto. Pár kanálů jsem tu sice objevil, ale úplně mě neoslovovala forma a vlastně ani moc obsah, protože se hodně kryl s tím, co jsem sledoval na anglicky mluvících kanálech. Žádnou zkušenost s YouTube jsem neměl, ale audiovizuální tvorbě se věnuji od 15 let, takže jsem věděl, že to mi hodně pomůže do startu toho projektu. Od začátku jsem se chtěl odlišit hlavně technickým zpracováním, protože o své roli „moderátora“ jsem hlavně ze začátku hodně pochyboval. Myslím si ale, že pomalu si hledám svou „polohu“, ve které se cítím dobře já i moji diváci.

Svůj projekt si spustil přibližně v době, kdy se Bitcoin začal odrážet od svého dna. Dá se tedy říci, že si mu přinesl štěstí. Myslíš si, že míříme k novému ATH?

No, štěstí to bylo spíš pro mě. Sám jsem nevěděl, jestli se nezřítíme třeba ještě níž, ale chtěl jsem taky, aby komunita věděla, že v tom nejsou sami. Že se najde i další blázen HODLer, který je v tom s nimi a který dokonce v tom nejhorším čase spouští kryptoměnový projekt. Vyplatilo se to, protože od té doby Bitcoinovej kanál roste a samozřejmě se trochu veze s cenou Bitcoinu. Nové ATH podle mě uvidíme do konce tohoto roku, mluvím o tom i v posledním videu, které vyšlo teď v úterý:

A co altcoiny? Líbí se mi, že držíš Cardano a Ethereum. Jak to s nimi vidíš? Stále více se píše o tom, že altcoiny mají to nejlepší (prý) již za sebou, ačkoli, když se na to podívám z vyšší perspektivy, mam dojem, že jsou jen na začátku …

Souhlasím s tebou. Altcoin season přijde. Jediná otázka je kdy…alespoň podle mě. Pokud se budeme bavit výhradně o ceně, tak myslím, že tento rok bude hodně patřit Bitcoinu – alespoň do doby jeho nového ATH. Nemyslím si ale, že by to měly altcoiny spočítané. Ani náhodou. Zaprvé, instituce teď sice půjdou primárně do Bitcoinu, ale i ti velcí hráči se v tom prostoru kryptoměn budou chtít alespoň trochu diverzifikovat – třeba jen spekulativně. Takže absolutně nemám strach o high-cap coins typu Ethereum, Litecoin,…v podstatě cokoliv v první řekněme dvacítce. I mnohými nesnášený Ripple podle mě půjde zpátky na své ATH. zřejmě i Bitcoin Cash – pozor, to jsou projekty, které určitě nepatří mezi mé oblíbené (právě naopak), přesto si myslím, že u obou uvidíme třeba do 2 let nová ATH – alespoň vůči dolaru. Jen nechápu, co dělá v TOP10 Bitcoin SV – ten za dva roky snad ani nebude existovat.

Navíc mi přijde, že komunita podceňuje jeden důležitý fakt. Až přijde nová retailová mánie, tak běžným lidem bude prostě vadit, že si nemůžou koupit celý Bitcoin, protože bude stát třeba už půl milionu korun. Možná to někomu přijde jako slabý argument, ale já bych tuhle skutečnost nepodceňoval. Sám jsem tak uvažoval taky – moje první nákupy byl Litecoin a Ethereum, protože mi Bitcoin prostě už přišel drahej. Nakonec poletí nahoru vše, co bude na Coinbase, protože tam povede první cesta nových investorů. A ti si řeknou: „Hmm, co když Litecoin taky jednou bude stát to, co Bitcoin“. V té době retailové mánie taky zřejmě uslyšíme dost „hejtů“ na Bitcoin, protože Lightning Network podle mě ještě nebude plně použitelná (resp. nasazená burzami) a poplatky nám zase poletí vzhůru do oblak. To neříkám proto, že bych to Bitcoinu přál, jen si myslím, že je to nevyhnutelná situace a bude to další argument pro altcoiny.

Navíc, jak říká můj kamarád Olda, lidi milují gamble. Je podle mě naivní si myslet, že další vlna retailu nebude gamblit s low-cap coins.

Přiznám se, že jako první mě na tvých videích zaujalo jejich grafické zpracování. Ty se touto prací živíš, je to tak? Můžeš o tom prozradit více?

Uf, to je na dlouhé povídání. Pokusím se to co nejvíc zkrátit, ale rád bych, aby čtenáři měli i nějaký kontext. Jak už jsem zmínil, nějaké formě audiovizuální tvorby se věnuju od 15 let, kdy mi táta v roce 2000 koupil digitální kameru. Já chtěl tenkrát digitální foťák, ale on to tenkrát vyhodnotil jako příliš jednoúčelové zařízení…ukázalo se to jako velmi dobré rozhodnutí, podobně jako když mi kdysi nechtěl koupit SEGU Megadrive s ježkem Sonicem (na kterého jsem denně koukal ve výloze) a místo toho se domů koupilo PCčko.

Tím pádem jsem celé léto natáčel všemožné blbosti, nahrával to do počítače, stříhal, přidával efekty, hudbu. Přišlo mi to fascinující – že můžeš z ničeho vyrobit „něco“. Mojí tetě se v tom létě vdávala kamarádka a sháněli kameramana – nebyla to pro ně žádná priorita a tak jí nevadilo, že tu svatbu natočí 15-letej kluk, co nikdy žádnou netočil. Udělal jsem tím výsledkem asi dojem, protože v té době málokdo tyhle věci vůbec stříhal. Svatební kameramani často předávali prostě hrubý záznam na VHS kazetě. Já to prohnal přes počítač, dal jsem tam hudbu, efekty…pro lidi to tenkrát bylo jak zjevení, protože měli pocit, že takové věci se dělají jen v televizi. Ani nevím, jak se to pak přesně stalo, ale od té doby jsem každé léto natáčel víc a víc svateb. Bral jsem to jako brigádu – navíc velmi dobře placenou. Vydělal jsem si za jednu tolik, co moji vrstevníci za 2 týdny na brigádě v pekárně.

Dělal jsem to pak i během výšky, navíc jsem k tomu přidal i maturitní plesy a různá komerční videa. Mezitím jsem objevil stránku VideoCopilot.net, kde týpek učil vizuální efekty a motion design. Jmenuje se Andrew Kramer a zdejším čtenářům bych ho asi mohl přiblížit jako Andrease Antonopouluse ale v odvětví vizuálního designu. Hltal jsem tenkrát každý jeho tutorial – on ty svoje videa vydával na svém webu. Bylo to totiž době, kdy YouTube teprve začínal. Strašně mě ta oblast bavila, ale neměl jsem pro ni moc velké využití.

Po vysoké škole jsem byl krátce zaměstnaný v Brněnské IT společnosti, která podnikala v oblasti síťové bezpečnosti. Vyhráli jsme tenkrát soutěž CzechInvestu a tak mě poslali na 2 měsíce do Silicon Valley. To byla obrovská zkušenost – pochopil jsem tam, jak funguje Venture Capital, co jsou to Business Angels, jak tam fungují akcelerátory pro firmy… proto mě taky nadchly ICOs jako forma fundingu a myslím, že ještě neřekly poslední slovo i přes ten přepálený hype v roce 2017.

Kicom v USA

Po návratu ze Spojených států se ve firmě trochu změnila situace a já dal výpověď. Chtěl jsem i zkusit něco budovat sám. Zaměstnanecký poměr nebyl nic pro mě. Když o tom teď přemýšlím, zaměstnaný jsem byl v životě dohromady 13 měsíců – z toho 5 měsíců na studentské stáži v IBM.

Vrátil jsem se k natáčení – tentokrát jsem si ale řekl, že už to nebude jen brigáda, že z toho zkusím vybudovat regulérní podnikání. Pokračoval jsem v natáčení svateb, plesů, ale to mě pomalu přestávalo bavit – nenaplňovalo mě to. Snažil jsem se získávat spíš zakázky od firem.

Velice brzo jsem ale objevil stránku VideoHive.net, která patří do rodiny „digitálních tržišť“ australské společnosti Envato. Prodávají se tam templaty – grafické šablony – konkrétně pro software Adobe After Effects. Napřed jsem je tam kupoval a používal ve svých video-projektech a pak jsem si řekl, že nějakou zkusím vyrobit, že mě snad Andrew Kramer z VideoCopilota něco naučil. Myšlenka, že by z toho mohl být pasivní příjem, se mi dost zamlouvala. Původní představa byla, že by mi to mohlo každý měsíc pokrýt sociální a zdravotní pojištění. První projekt mi zamítli, druhý se prodal párkrát, třetí už ale začal pomalu malý příjem generovat. Můj pátý projekt byl nakonec ten rok 4. nejprodávanější na VideoHivu. Do dnešního dne jsem na něj prodal přes 2000 licencí (link).

To byl ten okamžik, kdy jsem si řekl OK, tohle mě uživí. Pomalu jsem úplně opustil natáčení a tvořil templaty pro VideoHive. Navíc se přes něj začali ozývat i klienti z celého světa, kteří chtěli explainer (vysvětlovací video) na míru. Pracoval jsem tak na zakázkách, které šly do USA, Kanady ale třeba i Malajsie. Myslím si, že to je i jeden z důvodů, proč si uvědomuji, jakou obrovskou moc má Internet. A to co udělal Internet pro informaci teď udělá Bitcoin (a jiné krypto) pro peníze. Ale to už tady asi všichni slyšeli stokrát…

Teď jsem v situaci, že VideoHive už pomalu opouštím. Pro mě už to má za sebou ten peak – přichází tam hodně konkurence z východu (Indie, Pakistán) – jede se kvantita. A na druhé straně vznikají zase malé týmy, které vytvářejí naopak obrovskou kvalitu. Ani kvantitě ani kvalitě už nejsem schopen konkurovat. Poslední rok a půl už beru jen zakázky. Výhoda ale je, že i když pro VideoHive už neprodukuji, tak pasivní příjem mi odtamtud stále chodí (zatím) a to mi dává jistou svobodu rozjet nové věci. Na počet prodejů se tam mezi autory pořád držím na 125. místě. Vzhledem k tomu, že jich tam je dnes už přes 10 000 to považuji za pěkný „dojezd“ 😉

Na celou moji tvorbu můžou čtenáři kouknout tady.

Uf, tos nečekal takovou dlouhou odpověď, co? Ani já ne 😃

Velmi se mi líbí, že dokážeš videa zpracovat způsobem, při kterém dbáš na odbornost, ale zároveň jsou i vtipné, což je v případě kryptoměn velké umění. Pomáháš si i různými krátkými vtipnými videi. Hledáš je průběžně během tvorby daného dílu, nebo máš doma sbírku, kterou si nějakým způsobem kategorizovat a potom z ní čerpal?

Díky za milá slova. Žádnou takovou sbírku nebo knihovnu nemám. Hledám ty videjka na YouTube a je to zřejmě nejzábavnější část práce na každém videu. Já celou tu kulturu internetových memů a fail videí miluju, akorát teď když na ně koukám, tak můžu konečně manželce říct, že je to práce. Dřív jsem pro to výmluvu neměl 😊

Obvykle o nich dopředu nepřemýšlím. Natočím video a ve střižně si pak říkám: „Hmm, tady říkám „crash“, tak copak tam vrazím?“ Sem tam si i vzpomenu, že jsem viděl něco, co by se tam skvěle hodilo. YouTube je super v tom, že stačí zadat 3-4 klíčová slova a to video na vás hned vyskočí.

Nejvíc mě pobavilo video, které si použil na konci #5 části “Co je Bitcoin? A jak funguje Blockchain?”. Ukázal jsi nám záběry z roku 1984, na kterých se nějaký geek snaží vysvětlit televizním divákům, jak funguje internet. Řekl jsem si, že toto video určitě použiji, když se budu nejblíže na pivu snažit vysvětlit kamarádovi, že kryptoměny jsou stále jen na začátku své cesty. Máš ještě v talonu nějaké podobné záběry?

(Klidně se podívejte i celé video, ale zmiňovaný moment je v čase 17:04)

Podobné záběry se určitě zase někdy objeví. Já hodně čerpám témata i na základě přednášek Andrease Antonopouluse, který má neskutečný dar najít v historii perfektní příměry k současné situaci v kryptoměnách. Já se pak jen snažím najít, jestli k těm jeho příměrům existují i nějaké záběry. Obvykle se dá vždycky něco najít, protože na YouTube jsou dnes miliardy hodin video záznamů. Sem tam se dá i ulovit takový špek, jako jsou ti dva geekové s tehdejším internetem.

Když mluvíme o tom pivu, ty ho zmiňuješ ve videích poměrně často (úsměv). Už se ti podařilo někdy zaplatit za pivo kryptoměnami?

Upřímně řečeno ne. Je to trochu ostuda, já vím, ale celý rok 2018 jsem měl všechno ve ztrátě. Byla to situace, kdy by byla pro mě ekonomicky hloupost kryptoměny utrácet. I teď bych to udělal spíš „z hecu“, protože pro mě jako pro HODLera je prostě výhodnější zbavovat se těch horších peněz – FIATu.

Bitcoinový kanál má již přes 1700 odběratelů. Si spokojený s tímto číslem po prvních 22 videích, které si stihl zveřejnit od 21. února 2018?

Jo, naprosto. Myslím, že kanál roste spíš trochu rychleji, než jsem si myslel, takže já jsem velmi spokojen.

Kde by si chtěl vidět Bitconový kanál tak za rok? Nechtěl by si dělat videa vícekrát do týdne?

Vsadil jsem se s kamarádem o flašku, že do 1. 7. 2020 bude mít kanál 10 000 odběratelů. Myslím si, že je to realistické přání. Hodně to samozřejmě záleží i na ceně Bitcoinu, nicméně tam to vidím tak, že „trend is your friend“, takže myslím, že mě v tom nenechá. Co se týče více videí týdně, tak všem kteří rozhovor dočetli až sem, prozradím, že na září chystám ještě druhý formát, takže bych se rád dostal na dvě videa týdně. Do září to nechávám ještě dozrát v hlavě, takže o tom teď nic víc neprozradím.

Kicome, děkuji, že jsi odpověděl na otázky kryptonovinek. Přeji ti, aby byl Bitcoinovový kanál nadále takový zábavný a poučný jako dosud. Věřím, že témat na zpracování máš ještě obrovské množství …

Já děkuji, Martine. A ano, témat je spousta a navíc neustále přibývají. Přeji i tobě hodně úspěchů s kryptonovinkami. Ať se daří!

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bitcoin

Korelace Bitcoinu s akciemi dosáhla nového all time high. Proč to není pozitivní?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

O korelaci Bitcoinu s akciemi a o možných negativech tohoto trendu jsme psali už vícekrát. I proto nejsme z informace, že korelace Bitcoinu s indexem S & P 500 dosáhla nového historického maxima, příliš nadšení.

Upozornila na to analytická společnost Skew, která 9. července, tedy tento čtvrtek vyhodnotila roční korelaci Bitcoinu s akciemi S & P500 na úrovni 0.38, což je nový rekord. Ten padl i pokud jde o měsíční korelaci, která ve středu dosáhla úrovně 0.78. Pak následně klesla k 0.61.

Zatímco Bitcoin s akciemi koreluje, zlato se chová odlišně a zdá se, že potvrzuje svou pověst nejbezpečnějšího uložiště hodnoty v čase nejistot. V době, kdy dosáhlo svou nejvyšší cenu od roku 2011, je korelace zlata s Bitcoinem za poslední čtyři měsíce na výrazně záporné hodnotě mínus 0.49 bodu (čím je korelace blíže k číslu 1, tím je vyšší, čím je blíže k číslu mínus 1, je menší).

Korelace Bitcoinu s akciemi se začala naplno projevovat od březnového prudkého propadu cen akcií po vypuknutí pandemie koronaviru, kdy se stejně tak prudce zhroutila cena Bitcoinu. Od té doby jsou jejich grafy velmi podobné. Zjednodušeně řečeno, vedle toho, jak roste hodnota akcií roste i Bitcoin, a když stagnuje, podobně se chová i Bitcoin. Čili korelují.

Proč je to vlastně špatně? Nuž hlavně z důvodu, že mnozí analytici se domnívají, že akcie jsou aktuálně mimořádně nadhodnocené a je zde obrovský potenciál jejich prudkého propadu. Mluví se i o hrozbě poklesu 30 či 40% a tedy pokud Bitcoin bude pokračovat v korelaci s akciemi, může jej velmi snadno čekat podobný scénář.

Naopak zlato, které aktuálně nekoreluje ale jde si svou vlastní cestu, naznačuje, že může být nejlepší investicí v době, kdy se očekávají velké turbulence na trzích. Mnozí věří, že v příštím roce bude vytvářet nové rekordní hodnoty vedle toho, jak hodnota akcií bude výrazně klesat.

Fanoušci Bitcoinu dlouhodobě věří, že Bitcoin bude podobně jako zlato bezpečným úložištěm v čase nejistoty. Zatímco v minulosti tomu nahrávala skutečnost, že byl vysoce nekorelačním aktivem s tradičními trhy, současný trend nevypadá pozitivně. Jinak řečeno, mnohem nadějnější by pro Bitcoin bylo, kdyby koreloval spíše se zlatem, než se zjevně nadhodnocenými akciemi.

Ale kdoví, možná to bude všechno nakonec jinak a Bitcoin nás opět překvapí, jak to udělal mnohokrát v minulosti. Možná když přijde propad akcií, on začne naopak růst. V březnu to však tak nebylo, což je velkým vykřičníkem.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bude stát za novým krypto bullrunem sociální síť TikTok?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

tiktok

Pokud jste postřehli současný nečekaný nárůst hodnoty kryptoměny DogeCoin, podle několika analytiků za její růstem stojí šílenství, který kolem ní vzniká na sociální síti TikTok, která je zaměřena hlavně na nejmladší dospívající generaci a zpopularizovala se zejména díky sdílení hudebních a tanečních videí.

I s přispěním DogeCoinu se stále více začínají objevovat názory, podle nichž by TikTok mohl být v pořadí další sociální sítí, která bude stát v čele nového kryptoměnového bullrunu.

Quiao Wang, který byl ještě nedávno vedoucím produktovým manažerem společnosti Messara si myslí, že TikTok se stane novou hlavní platformou pro marketingovou propagaci kryptoměn. ,,Myslím, že TikTok se stane největším distribučním kanálem pro kryptoprodukty,” konstatoval na Twitteru.

Této myšlence nahrává skutečnost, že mnohé sociální platformy blokují nebo cenzurují kryptoobsah. Patří mezi ně zejména YouTube, Facebook, Google ale například už i Instagram. U TikToku zatím takový trend patrný není.

Wang v dalším tweetu konstatoval, že předchozí cykly rostoucíh kryptoměn byly rovněž poháněny svými klíčovými platformami. Zatímco mezi lety 2010 až 2013 sehrál vedoucí úlohu Bitcointalk, v letech 2014-2015 to byl Reddit, mezi lety 2016 až 2020 Twitter nuže a v letech 2021 až 2030 to může být právě TikTok.

Šéf Burzy Binance Changpeng Zhao upozornil, že nejbližší bullrun nebude zcela podobný tomu, který jsme sledovali v roce 2017. ,,Ne všechny kryptoměny budou růst v další altcoinové sezóně. Pokud je zde nějaký projekt 3 roky a stále toho mnoho nepředvedl, nuž … několik z nich se ale konstantně rozvíjí a těm se bude dařit.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Pro BTC velryby je nejatraktivnější burza OKEx. Zpracovala rekordní počet transakcí

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin veľryba

Přední kryptoburza OKEx zaznamenala v průběhu června nejvíce obchodů, které realizovaly takzvané bitcoinové velryby. V pojetí této zprávy jde o obchodníky, kteří obchodovali v rámci jednoho obchodu více než 10 Bitcoinů (za velryby se v rámci jiné interpretace považují adresy, na kterých je více než 1000 BTC).

Podle informací Cointelegraphu měla průměrná hodnota obchodů velryb v průběhu měsíce června na burze OKEX hodnotu 33 BTC. Pro ilustraci na burzách Bitstamp, Bitfinex, Coinbase a Binance to bylo méně než 20 BTC.

OKEx vedle toho upozornil, že burzy, které umožňují obchody v rámci párů BTC / USDT, čili vůči stablecoinu Tetheru, jsou pro velryby populárnější, než burzy, které nabízejí pár BTC/USD, tedy přímo vůči fiatovej měně.

Zajímavé také je, že objem nákupních objednávek (order) velryb na burze OKEx byl téměř dvojnásobný oproti objednávkám na prodej. Jedním z možných vysvětlení může být i to, že obchodníci, kteří BTC prodávají, jsou konzervativnější a své objednávky rozdělují na menší části – tedy pod 10 Bitcoinů na jeden obchod.

Zajímavý je také pohled na celkové volume (objemy obchodů) velryb podle burz. I v tomto směru má OKEx před konkurencí výrazný náskok a potvrzuje, že tato platforma je pro velryby zřejmě nejzajímavější, zatímco druhá v pořadí Binance je, zdá se, více zaměřena na menších retailové obchodníky.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (9.7.): Čeká nás FOMO nebo altcoinová sezóna?

Juraj Stoklasa

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Juraj Stoklasa z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.  Do kryptoměn nikdy neinvestuje více, než si můžete dovolit ztratit.

Bitcoin

Na Bitcoine sledujem momentálne 4H graf, na ktorom vidno, že sa pohybujeme v klesajúcom kanáli. Momentálne môžeme sledovať, že práve testujeme vrchnú hranu tohto kanálu. Ak prerazíme hore, je reálna šanca, že vypálime cez 10 tisíc dolárov. V takomto prípade by sa následne mohlo spustiť FOMO a mohli by sme ísť na zaujímavejšie hodnoty, pokojne aj nad 11 tisíc dolárov.

Druhá možnosť, ktorá je z môjho pohľadu viac pravdepodobná, je odrazenie smerom dole a pohyb znovu smerom k spodnej hrane kanála. Túto variantu potvrdzuje momentálne aj indikátor RSI, na ktorom už teraz môžeme sledovať divergenciu. Osobne dávam poklesu väčšiu šancu ako tomu, že by sme vypálili hore. Stať sa však môže čokoľvek a preto musíme čakať buď na výraznejšiu sviečku smerom hore, alebo jasné zamietnutie smerom dole vo forme silnejšej červenej sviečky minimálne na 4H grafe.

Dominancia

Na tomto 1D grafe už môžeme povedať, že sme jasne pod dlhodobou trendovkou a z môjho pohľadu bude dominancia BTC v rámci ďalších mesiacov postupne padať dole. Ak by som mal momentálne predpokladať pohyb dominancie v rámci najbližších dní, myslím, že v okolí vyznačenej zóny budeme čoskoro robiť retracement smerom nahor. Následne predpokladám znovu pohyb dolu.

Popravde sa celkom teším, nakoľko ak sa to naozaj potvrdí, začína nám altcoinová sezóna.

Altcoin market cap

Tu sa poďme najskôr pozrieť na 1D graf. Na tomto grafe sledujem teraz veľký klesajúci kanál od júna 2019, takmer presne rok dozadu. Momentálne vidíme, že sa blížime k vrchnej hrane. Teraz musíme čakať čo sa stane sem. Buď príde odraz a altcoinový market cap sa zosype, alebo príde prerazenie a následne budeme istý čas konsolidovať nad prerazenou trendovkou a pripravovať sa na postupný rast na dlhšie obdobie.

Na 4H grafe sledujem rastúci kanál, ktorý môžete vidieť na obrázku. Ak by mala naozaj prísť altcoinová sezóna, musíme jasne preraziť hore. Momentálne by som teraz teda očakával retracement  trošku smerom dole, čo by krásne korelovalo s retracementom na dominancii BTC a následne prepal smerom hore.

Osobne si myslím, že sa všeobecne teraz krypto nachádza vo veľmi dôležitej fáze, kedy sa bude rozhodovať, čo sa bude diať najbližšieho pol roka. Počkajme si teda nato, aký scenár nastane.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.  Do kryptoměn nikdy neinvestuje více, než si můžete dovolit ztratit.

Autor analýzy

Juraj Stoklasa

Trader 2.0Juraj Stoklasa
Trader projektu zameraného na obchodovanie kryptomien  Trader 2.0. 

 

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Krypto zprávy dne (8.7.): Bitcoin, spolupráce Cardano & Litecoinu, zájem o DeFi roste

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Bitcoin se nikdy nestane privátní kryptoměnou, tvrdí Antonopoulos

Andreas Antonopoulos, který patří mezi nejznámější a nejrespektovanější speakery o kryptoměnách, si myslí, že Bitcoinu by se hodilo více prvků zajišťujících soukromí, ale zároveň neočekává, že se jednou stane skutečně privátní kryptoměna. Andreas to konstatoval během včerejší rubriky Ask me Anything na YouTube. Myslí si, že Bitcoin pravděpodobně nikdy neimplementuje všechny funkce pro ochranu osobních údajů, které jsou typické například pro kryptoměny typu Monero (XMR). Více se dočtete zde.

Zájem o DeFi projekty výrazně roste

Analytická společnosti Dune Analytics informovala, že celkový počet uživatelů zapojených do DeFi projektů stoupl za poslední měsíc o více než 20% a od ledna až o 140% na aktuální celkový počet 240 tisíc. Celková hodnota zablokovaného kapitálu v DeFi projektech už přesáhla 2 miliardy dolarů, přičemž pouze 6 měsíců zpátky poprvé překonala úroveň jedné miliardy. Největší hodnota je aktuálně uzmaknutá v DeFi projektu Compound, jde o téměř 680 milionů dolarů. Následují Maker (607M), Synthetix (352), Balancer (159) a Aave (155). Těchto 5 projektů dohromady drží 94% celkové hodnoty uzamčené v DeFi. (Cointelegraph.com)

Rýsuje se spolupráce Cardano a Litecoinu?

Hlavní představitel kryptoměny Cardano a generální ředitel společnosti IOHK Charles Hoskinson, nevyloučil, že mezi Cardano a Litecoinem dojde ke spolupráci, když na Twitteru vzkázal lídrovi Litecoinu Charliemu Lee, že by bylo skvělé, kdyby se pokusil udělat něco společně. ,,Líbila by se mi myšlenka testování křížové řetězové komunikace mezi Litecoinem a Cardano. Máme spoustu nápadů a jsem si jistý, že i vy,” vzkázal Leeovi.

Pro zajímavost podle žebříčku portálu Cointelegraph je Charlie Lee 13. nejvýznamnější postavou kryptoprůmyslu a Hoskinson se ocitl na 39. místě. Cardano však díky šílenství, který dosáhlo díky několika významným sdělením během minulého summitu, dokázalo už litecoin v kapitalizaci předběhnout a aktuálně je šestkou na trhu (cointelegraph.com)

Co se stane s kryptoměnami po smrti jejich majitele?

Co se stane s kryptoměnami když zemře jejich majitel? A pokud znal privátní klíče jen on a nezanechal po sobě žádné instrukce, budou nenávratně ztraceny. Jako mnohé Bitcoiny, které byly vytěženy v prvních letech existence a lidé podcenili bezpečnou úschovu těchto přístupových údajů. Kremační institut se rozhodl vypracovat na toto téma studii, v rámci které oslovil krypotměnové investory, rozdělil je do generačních kategorii a zeptal se jich, jestli už řešili tuto problematiku. Více se dozvíte zde.

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

STUDIE: Co se stane s kryptoměnami po smrti jejich majitele?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin lebka

Co se stane s kryptoměnami když zemře jejich majitel? A pokud znal privátní klíče jen on a nezanechal po sobě žádné instrukce, budou nenávratně ztraceny. Jako mnohé bitcoiny, které byly vytěženy v prvních letech existence a lidé podcenili bezpečnou úschovu těchto přístupových údajů.

Kremační institut se rozhodl vypracovat na toto téma studii, v rámci které oslovil krypotměnové investory, rozdělil je do generačních kategorií a zeptal se jich, jestli už řešili tuto problematiku.

Z průzkumu vyplynulo, že až 89% respondentů má obavy, co se stane s jejich kryptoměnovou investicí v případě jejich smrti, ale mnozí zároveň přiznali, že tento problém zatím aktivně neřešili.

Značná část nejmladší generace – investoři mezi 18 až 40 lety, nemají žádný plán, jak předat po smrti své krypotměnové bohatství. Pouze 65% milenálů a 41% Zoomerů (Generace Z) uvedlo, že vytvořili alespoň nějaký typ instrukcí, pomocí kterých se dá dopracovat k jejich digitálním aktivům. Pokud však jde o generaci X (86%) a Baby Boomery (94%), ti jsou na takovou situaci připraveni mnohem lépe.

Na grafu níže můžete vidět, jaký typ předání svého kryptoměnového bohatství v případě smrti upřednostňovali investoři podle generací. V prvním řádku je kategorie “nezanechali žádný plán” – zde dominuje generace Z.

Institucionální důvěře, tedy svěření svých aktiv akreditovaným společnostem, které mohou v případě smrti předat daný majetek pozůstalým, důvěřují nejvíce Baby Boomeři, ale výraznou důvěru mají i u Generace X a nemalou i u mileniálů. I z toho vyplývá, že většina investorů více důvěřuje při úschově kryptoměn třetím stranám (směnárna, custody řešením, správcem investičních fondů a podob.), než sobě samým formou držení kryptoměn na peněženkách, ke kterým vlastní privátní klíče.

Zajímavě působí i údaj o tom, že až 32% respondentů se rozhodlo zanechat instrukce digitální formou – například na USB klíči či v počítači, což rozhodně není bezpečné řešení, pokud je dané zařízení připojeno k internetu.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bitcoin se nikdy nestane privátní kryptoměnou, tvrdí Antonopoulos

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Andreas Antonopoulos

Andreas Antonopoulos, který patří mezi nejznámější a nejrespektovanější speakery o kryptoměnách, si myslí, že Bitcoinu by se hodilo více prvků zajišťujících soukromí, ale zároveň neočekává, že se jednou stane skutečně privátní kryptoměnou.

Andreas to konstatoval během včerejší rubriky Ask me Anything na YouTube. Myslí si, že Bitcoin pravděpodobně nikdy neimplementuje všechny funkce pro ochranu osobních údajů, které jsou typické například pro kryptoměny typu Monero (XMR).

Aplikace takových funkcí na Bitcoinu by totiž vyvolala množství kontroverze. ,,Myslím, že brzy uvidíme aktualizace jako Shnorrr, taproot a Tapscript, které otevřou dveře několika vylepšením. Stále však neobsahují zero-knowledge proofs či jiné typy podpisů, které se dělají u Monero. Bitcoin není privátní mince. “

Funkce Schnorr, taproot a Tapascript však podle mnohých mají potenciál zvýšit soukromí bitcoinových transakcí. Andrew Poelstra z Blocksteamu si myslí, že dokáží přispět k tomu, aby byly transakce na Bitcoinu téměř nerozeznatelné. Poznamenal však, že velikosti transakcí a jejich grafy budou stále viditelné, což je problém, který nezná lehké řešení.

Je nutné poznamenat, že pokud by se Bitcoin jednoho dne stal privátní kryptoměnou, mohl by mít zjevné problémy z pohledu zákona a regulací. Svůj účel jako transakční jednotka mezi dvěma uživateli by mohl plnit pochopitelně i nadále, ale z pohledu investice by mohl značně utrpět a jeho cena by se mohla velmi výrazně propadnout. Hrozilo by totiž, že by se stal v mnoha zemích nelegální a mnohé burzy a směnárny by ho museli ze své nabídky odstranit.

I proto implementace jakýchkoliv funkci, které snižují jeho průhlednost a zvyšují anonymitu, je komplikovaná, protože topic těchto aktualizací není jen samotná technologie, ale i finanční zájmy zúčastněných stran.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Krypto zprávy dne (7.7.): EFT k Bitcoinu o milimetr blíže?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-etf

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Čekací doby na schválení ETF mohou být zkráceny

Členy americké komise pro cenné papíry a burzu, tedy SEC, čeká hlasování o změnách týkajících se procesu schvalování společnosti, které se ucházejí o povolení pro zalistování na burzách. Pokud by návrhy na zefektivnění jejich procesů byly schváleny, podávání žádosti pro investiční společnosti a jejich následné přehodnocování by mohlo mít rychlejší tempo. Jak upozornil portál Cointelegraph, přispět by to mohlo i k rychlejšímu schvalovacímu procesu u firem, které se orientují na blockchain průmysl a v konečném důsledku by to mohlo přispět ke schválení prvního Bitcoinu ETF, protože společnosti žádající o schválení ETF by už nemuseli na definitivní verdikt čekat téměř rok (čekací doba, plus možné odložení verdiktu). Předseda SEC Jay Clayton konstatoval, že nové principy zmodernizují a zefektivní celý proces schvalování, což povede ke sníženým nákladům a efektivnějšímu využívání pracovních zdrojů celé této organizace. (cointelegraph.com)

Trend institucionalizace může vést ke schválení Bitcoinu ETF

O růstu institucionálního zájmu o Bitcoin jsme psali v poslední době nejeden článek. Náznakem stoupajícího zájmu institucí o BTC je rostoucí zájem o obchodování na CME a samozřejmě zejména trend stoupající hodnoty spravovaného kapitálu společností Grayscale, která je v trendu akumulace nových Bitcoinů v současnosti největší štikou na trhu. Portál Cointelegraph přitom upozorňuje na to, že instituce stále více vyhledávají akreditované a regulované společnosti, které nabízejí bezpečnou správu jejich kryptoaktív. To vede k tomu, že kapitál z neregulovaných burz, které byly známy svým washtradingem, se v poslední době přemísťuje k těmto bezpečnějším správcovským společnostem. Velcí investoři jsou stále náročnější a vyžadují nejen bezpečné, ale i transparentní prostředí pro úschovu kapitálu. V konečném důsledku to vede k tomu, že se burzy musí tomuto trendu přizpůsobit, aby udržely svou konkurencischopnost a přežili. Je tedy možné, že vliv washtradingu a netransparentních burz může být stále menší a tím pádem bude celý trh přehlednější. To následně může vést k tomu, že bude schváleno i Bitcoinové ETF, protože hlavním argumentem, proč ho Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC) dodnes neschválila jsou obavy z možné manipulace jeho ceny v neregulovaném prostředí. (cointelegraph.com)

Čínský akciový trh v nové bublině. Jak to ovlivní kryptoměny?

Nejnovější trend vypadá tak, že čínští retailoví, tedy malí investoři, houfně vyhledávají vysoce rizikové akcie, které mohou přinášet vysoké výnosy. Hnací silou jejich investičních aktivit mají být nízké úrokové sazby a snadný přístup k investičním produktům typu amerického Robinhood. No a čínští představitelé zatím hovoří o “zdravém býčím trhu” v celostátní televizi. Dramatický nárůst hodnoty čínských akcií začínají analytici porovnávat s bublinou z roku 2015. Jak to může ovlivnit ceny kryptoměn? Tématu jsme se věnovali v tomto článku.

Dokáže se čínský digitální juan prosadit v konkurenci Tetheru?

Cílem čínského digitálního juanu, který podle všeho uvede Čínská centrální banka (PBoC) na globální trh ještě před zimní olympiádou v Pekingu v roce 2022, bude konkurovat americkému dolaru. Podle Charlese Yanga z Genesis Block však nemusí být ani dostatečně přesvědčivou alternativou vůči stablecoinu USDT od společnosti Tether. Více jsme se tématu věnovali zde.

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Čínský akciový trh v nové bublině. Jak to ovlivní kryptoměny?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Čína Bitcoin

Dramatický nárůst hodnoty čínských akcií začínají analytici porovnávat s bublinou z roku 2015. Jak to může ovlivnit ceny kryptoměn?

Nejnovější trend vypadá tak, že čínští retailoví, tedy malí investoři, houfně vyhledávají vysoce rizikové akcie, které mohou přinášet vysoké výnosy. Hnací silou jejich investičních aktivit mají být nízké úrokové sazby a snadný přístup k investičním produktům typu amerického Robinhood. No a čínští představitelé zatím hovoří o “zdravém býčím trhu” v celostátní televizi.

Jak informoval portál CryptoSlate, jen za posledních 24 hodin stoupla cena čínských akcií o 5 procent. Růst zaznamenávají zejména akcie firem, které se specializují na technologie či zdravotní péči.

Tento trend, ačkoli je velmi sporné, do jaké míry je udržitelný a kdy se můžeme “těšit” na prasknutí črtajúce se bubliny, může mít dopad i na kryptoměny. Čína totiž hraje v tomto odvětví významnou roli, i když se země (minimálně oficiálně) vyhýbá Bitcoinu a širšímu přijetí altcoinů. Důkazem toho je zejména to, že čínští těžaři ovládají více než 60% bitcoinového hashrate, tedy výpočetní síly vynaložené na těžbu bitcoinu. Nuž a přestože obchodování mají oficiálně zakázané, pod povrchem to bublá. A kromě toho tu máme OTC trhy.

Dovey Wanova, která je specialistkou na asijský trh s kryptoměnami, však upozorňuje, že čínské investory aktuálně kryptoměny příliš nezajímají. I to může být důvod, proč je u kryptoměn aktuálně tak nízká volatilita. ,,Čínské akcie rostou tak rychle, že překonaly hodnotu 10 bilionů dolarů, poprvé od roku 2015. Tento trend bude nadále nasávat retailový kaptiál na akciový trh, takže kryptoměny se stanou ještě méně výraznými,” konstatovala na Twitteru.

Zatímco Wanova očekává, že růst čínských akcií ovlivní kryptoměny v tom smyslu, že jejich obchodování bude ještě nudnější, Číňan Qiao Wang, který se rovněž specializuje na trh s kryptoměnami a stál u vzniku několika startupů, se domnívá, že kapitál, který je aktuálně pumpován do čínské ekonomiky, si nakonec najde cestu i ke kryptoměnám. ,,Toto je výrazný pokrok. Čína aktuálně propaguje akciový trh před 1,4 miliardou lidí v národní televizi. Tento riskantní sentiment se může rozplynout i mezi kryptoměnami. Redukuji moje shorty u shitcoinů a přidávám Longy na DeFi projekty,” uvedl na Twitteru.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (7.7.): Měli bychom se připravit na prudší pohyb

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Bitcoin nám posledné týždne doslova nič nerobí. Stále konsolidujeme medzi 9000 – 10 000 usd. To dáva samozrejme priestor ostatným altcoinom, aby sa ,,ukázali“. Momentálne sledujem tento klesajúci kanál a konkrétne aj MA200. Hodnota 9400usd nám bola opäť rezistenciou a nedokázali sme ju prekonať. Bearish level je už celkom blízko a ja si stále myslím, že pôjdeme skôr dole ako hore.

Bitcoin volatility index je už dlhšie na minimálnych hodnotách, takže sa musíme pripraviť v najbližších dňoch na prudší pohyb jedným smerom.

Dominancia

Dominancia je teraz asi najviac diskutovaný graf. Dnes som na túto tému natočil aj video na svoj Youtube kanál. ,,Začína sa altcoinová sezóna?“

https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA

V tomto článku by som však chcel zhrnúť len 4H graf.

RSI je už dosť prepálené a preto si myslím, že čoskoro príde odraz. Rovnako keď si tu nakreslím Elliotky, tak skôr očakávam pohyb smerom nahor.

Kapitalizácia altcoinov

Pri kapitalizácii to vidím najbližšie hodiny skôr na pokles. V poklese by sme sa však nemali dostať pod 88.40. Ak sa dostaneme pod túto hodnotu, tak je táto analýza neplatná. Ak pokles bude nad túto hladinu, tak je stále platný target. Tak či tak, môžeme najbližšie hodiny čakať mierny pokles na altoch.

Trader2.0

Viac než 25 predikcií aktualizovaných každý deň. Mince so zápalnou šnúrou, ktoré majú dlhodobo výbornú úspešnosť a ich štatistika je vyhodnocovaná nezávislou treťou stranou. Rozbory intradenných grafov. LIVE ROOM, kde s členmi naživo obchodujeme každý utorok a štvrtok o 09:00. Aj to je členstvo Trader2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

 

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-