Connect with us

Bitcoin

Kicom z Bitcoinového kanálu: Vsadil jsem se, že do 7/2020 budu mít 10 000 odběratelů

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

rozhovor-bitcoinovej-kanal

Jmenuje se Kuba, avšak všichni kromě rodičů a manželky ho volají Kicom. Vyzpovídali jsme autora Bitcoinového kanálu, stále populárnější YouTube relace o kryptoměnách, která velmi rychle oslovila široké publikum sledovatelů díky kombinaci zajímavých faktů a úsměvnému zpracování.

Kicome, kdy tě poprvé napadlo, že by si začal dělat Bitcoinový kanál? Už jsi dělal někdy v minulosti něco podobného?

Musím říct, že mi ten nápad zrál v hlavě skoro rok. Sledoval jsem hodně zahraničních krypto-kanálů a přišlo mi, že na československé scéně je poněkud pusto. Pár kanálů jsem tu sice objevil, ale úplně mě neoslovovala forma a vlastně ani moc obsah, protože se hodně kryl s tím, co jsem sledoval na anglicky mluvících kanálech. Žádnou zkušenost s YouTube jsem neměl, ale audiovizuální tvorbě se věnuji od 15 let, takže jsem věděl, že to mi hodně pomůže do startu toho projektu. Od začátku jsem se chtěl odlišit hlavně technickým zpracováním, protože o své roli „moderátora“ jsem hlavně ze začátku hodně pochyboval. Myslím si ale, že pomalu si hledám svou „polohu“, ve které se cítím dobře já i moji diváci.

Svůj projekt si spustil přibližně v době, kdy se Bitcoin začal odrážet od svého dna. Dá se tedy říci, že si mu přinesl štěstí. Myslíš si, že míříme k novému ATH?

No, štěstí to bylo spíš pro mě. Sám jsem nevěděl, jestli se nezřítíme třeba ještě níž, ale chtěl jsem taky, aby komunita věděla, že v tom nejsou sami. Že se najde i další blázen HODLer, který je v tom s nimi a který dokonce v tom nejhorším čase spouští kryptoměnový projekt. Vyplatilo se to, protože od té doby Bitcoinovej kanál roste a samozřejmě se trochu veze s cenou Bitcoinu. Nové ATH podle mě uvidíme do konce tohoto roku, mluvím o tom i v posledním videu, které vyšlo teď v úterý:

A co altcoiny? Líbí se mi, že držíš Cardano a Ethereum. Jak to s nimi vidíš? Stále více se píše o tom, že altcoiny mají to nejlepší (prý) již za sebou, ačkoli, když se na to podívám z vyšší perspektivy, mam dojem, že jsou jen na začátku …

Souhlasím s tebou. Altcoin season přijde. Jediná otázka je kdy…alespoň podle mě. Pokud se budeme bavit výhradně o ceně, tak myslím, že tento rok bude hodně patřit Bitcoinu – alespoň do doby jeho nového ATH. Nemyslím si ale, že by to měly altcoiny spočítané. Ani náhodou. Zaprvé, instituce teď sice půjdou primárně do Bitcoinu, ale i ti velcí hráči se v tom prostoru kryptoměn budou chtít alespoň trochu diverzifikovat – třeba jen spekulativně. Takže absolutně nemám strach o high-cap coins typu Ethereum, Litecoin,…v podstatě cokoliv v první řekněme dvacítce. I mnohými nesnášený Ripple podle mě půjde zpátky na své ATH. zřejmě i Bitcoin Cash – pozor, to jsou projekty, které určitě nepatří mezi mé oblíbené (právě naopak), přesto si myslím, že u obou uvidíme třeba do 2 let nová ATH – alespoň vůči dolaru. Jen nechápu, co dělá v TOP10 Bitcoin SV – ten za dva roky snad ani nebude existovat.

Navíc mi přijde, že komunita podceňuje jeden důležitý fakt. Až přijde nová retailová mánie, tak běžným lidem bude prostě vadit, že si nemůžou koupit celý Bitcoin, protože bude stát třeba už půl milionu korun. Možná to někomu přijde jako slabý argument, ale já bych tuhle skutečnost nepodceňoval. Sám jsem tak uvažoval taky – moje první nákupy byl Litecoin a Ethereum, protože mi Bitcoin prostě už přišel drahej. Nakonec poletí nahoru vše, co bude na Coinbase, protože tam povede první cesta nových investorů. A ti si řeknou: „Hmm, co když Litecoin taky jednou bude stát to, co Bitcoin“. V té době retailové mánie taky zřejmě uslyšíme dost „hejtů“ na Bitcoin, protože Lightning Network podle mě ještě nebude plně použitelná (resp. nasazená burzami) a poplatky nám zase poletí vzhůru do oblak. To neříkám proto, že bych to Bitcoinu přál, jen si myslím, že je to nevyhnutelná situace a bude to další argument pro altcoiny.

Navíc, jak říká můj kamarád Olda, lidi milují gamble. Je podle mě naivní si myslet, že další vlna retailu nebude gamblit s low-cap coins.

Přiznám se, že jako první mě na tvých videích zaujalo jejich grafické zpracování. Ty se touto prací živíš, je to tak? Můžeš o tom prozradit více?

Uf, to je na dlouhé povídání. Pokusím se to co nejvíc zkrátit, ale rád bych, aby čtenáři měli i nějaký kontext. Jak už jsem zmínil, nějaké formě audiovizuální tvorby se věnuju od 15 let, kdy mi táta v roce 2000 koupil digitální kameru. Já chtěl tenkrát digitální foťák, ale on to tenkrát vyhodnotil jako příliš jednoúčelové zařízení…ukázalo se to jako velmi dobré rozhodnutí, podobně jako když mi kdysi nechtěl koupit SEGU Megadrive s ježkem Sonicem (na kterého jsem denně koukal ve výloze) a místo toho se domů koupilo PCčko.

Tím pádem jsem celé léto natáčel všemožné blbosti, nahrával to do počítače, stříhal, přidával efekty, hudbu. Přišlo mi to fascinující – že můžeš z ničeho vyrobit „něco“. Mojí tetě se v tom létě vdávala kamarádka a sháněli kameramana – nebyla to pro ně žádná priorita a tak jí nevadilo, že tu svatbu natočí 15-letej kluk, co nikdy žádnou netočil. Udělal jsem tím výsledkem asi dojem, protože v té době málokdo tyhle věci vůbec stříhal. Svatební kameramani často předávali prostě hrubý záznam na VHS kazetě. Já to prohnal přes počítač, dal jsem tam hudbu, efekty…pro lidi to tenkrát bylo jak zjevení, protože měli pocit, že takové věci se dělají jen v televizi. Ani nevím, jak se to pak přesně stalo, ale od té doby jsem každé léto natáčel víc a víc svateb. Bral jsem to jako brigádu – navíc velmi dobře placenou. Vydělal jsem si za jednu tolik, co moji vrstevníci za 2 týdny na brigádě v pekárně.

Dělal jsem to pak i během výšky, navíc jsem k tomu přidal i maturitní plesy a různá komerční videa. Mezitím jsem objevil stránku VideoCopilot.net, kde týpek učil vizuální efekty a motion design. Jmenuje se Andrew Kramer a zdejším čtenářům bych ho asi mohl přiblížit jako Andrease Antonopouluse ale v odvětví vizuálního designu. Hltal jsem tenkrát každý jeho tutorial – on ty svoje videa vydával na svém webu. Bylo to totiž době, kdy YouTube teprve začínal. Strašně mě ta oblast bavila, ale neměl jsem pro ni moc velké využití.

Po vysoké škole jsem byl krátce zaměstnaný v Brněnské IT společnosti, která podnikala v oblasti síťové bezpečnosti. Vyhráli jsme tenkrát soutěž CzechInvestu a tak mě poslali na 2 měsíce do Silicon Valley. To byla obrovská zkušenost – pochopil jsem tam, jak funguje Venture Capital, co jsou to Business Angels, jak tam fungují akcelerátory pro firmy… proto mě taky nadchly ICOs jako forma fundingu a myslím, že ještě neřekly poslední slovo i přes ten přepálený hype v roce 2017.

Kicom v USA

Po návratu ze Spojených států se ve firmě trochu změnila situace a já dal výpověď. Chtěl jsem i zkusit něco budovat sám. Zaměstnanecký poměr nebyl nic pro mě. Když o tom teď přemýšlím, zaměstnaný jsem byl v životě dohromady 13 měsíců – z toho 5 měsíců na studentské stáži v IBM.

Vrátil jsem se k natáčení – tentokrát jsem si ale řekl, že už to nebude jen brigáda, že z toho zkusím vybudovat regulérní podnikání. Pokračoval jsem v natáčení svateb, plesů, ale to mě pomalu přestávalo bavit – nenaplňovalo mě to. Snažil jsem se získávat spíš zakázky od firem.

Velice brzo jsem ale objevil stránku VideoHive.net, která patří do rodiny „digitálních tržišť“ australské společnosti Envato. Prodávají se tam templaty – grafické šablony – konkrétně pro software Adobe After Effects. Napřed jsem je tam kupoval a používal ve svých video-projektech a pak jsem si řekl, že nějakou zkusím vyrobit, že mě snad Andrew Kramer z VideoCopilota něco naučil. Myšlenka, že by z toho mohl být pasivní příjem, se mi dost zamlouvala. Původní představa byla, že by mi to mohlo každý měsíc pokrýt sociální a zdravotní pojištění. První projekt mi zamítli, druhý se prodal párkrát, třetí už ale začal pomalu malý příjem generovat. Můj pátý projekt byl nakonec ten rok 4. nejprodávanější na VideoHivu. Do dnešního dne jsem na něj prodal přes 2000 licencí (link).

To byl ten okamžik, kdy jsem si řekl OK, tohle mě uživí. Pomalu jsem úplně opustil natáčení a tvořil templaty pro VideoHive. Navíc se přes něj začali ozývat i klienti z celého světa, kteří chtěli explainer (vysvětlovací video) na míru. Pracoval jsem tak na zakázkách, které šly do USA, Kanady ale třeba i Malajsie. Myslím si, že to je i jeden z důvodů, proč si uvědomuji, jakou obrovskou moc má Internet. A to co udělal Internet pro informaci teď udělá Bitcoin (a jiné krypto) pro peníze. Ale to už tady asi všichni slyšeli stokrát…

Teď jsem v situaci, že VideoHive už pomalu opouštím. Pro mě už to má za sebou ten peak – přichází tam hodně konkurence z východu (Indie, Pakistán) – jede se kvantita. A na druhé straně vznikají zase malé týmy, které vytvářejí naopak obrovskou kvalitu. Ani kvantitě ani kvalitě už nejsem schopen konkurovat. Poslední rok a půl už beru jen zakázky. Výhoda ale je, že i když pro VideoHive už neprodukuji, tak pasivní příjem mi odtamtud stále chodí (zatím) a to mi dává jistou svobodu rozjet nové věci. Na počet prodejů se tam mezi autory pořád držím na 125. místě. Vzhledem k tomu, že jich tam je dnes už přes 10 000 to považuji za pěkný „dojezd“ 😉

Na celou moji tvorbu můžou čtenáři kouknout tady.

Uf, tos nečekal takovou dlouhou odpověď, co? Ani já ne 😃

Velmi se mi líbí, že dokážeš videa zpracovat způsobem, při kterém dbáš na odbornost, ale zároveň jsou i vtipné, což je v případě kryptoměn velké umění. Pomáháš si i různými krátkými vtipnými videi. Hledáš je průběžně během tvorby daného dílu, nebo máš doma sbírku, kterou si nějakým způsobem kategorizovat a potom z ní čerpal?

Díky za milá slova. Žádnou takovou sbírku nebo knihovnu nemám. Hledám ty videjka na YouTube a je to zřejmě nejzábavnější část práce na každém videu. Já celou tu kulturu internetových memů a fail videí miluju, akorát teď když na ně koukám, tak můžu konečně manželce říct, že je to práce. Dřív jsem pro to výmluvu neměl 😊

Obvykle o nich dopředu nepřemýšlím. Natočím video a ve střižně si pak říkám: „Hmm, tady říkám „crash“, tak copak tam vrazím?“ Sem tam si i vzpomenu, že jsem viděl něco, co by se tam skvěle hodilo. YouTube je super v tom, že stačí zadat 3-4 klíčová slova a to video na vás hned vyskočí.

Nejvíc mě pobavilo video, které si použil na konci #5 části “Co je Bitcoin? A jak funguje Blockchain?”. Ukázal jsi nám záběry z roku 1984, na kterých se nějaký geek snaží vysvětlit televizním divákům, jak funguje internet. Řekl jsem si, že toto video určitě použiji, když se budu nejblíže na pivu snažit vysvětlit kamarádovi, že kryptoměny jsou stále jen na začátku své cesty. Máš ještě v talonu nějaké podobné záběry?

(Klidně se podívejte i celé video, ale zmiňovaný moment je v čase 17:04)

Podobné záběry se určitě zase někdy objeví. Já hodně čerpám témata i na základě přednášek Andrease Antonopouluse, který má neskutečný dar najít v historii perfektní příměry k současné situaci v kryptoměnách. Já se pak jen snažím najít, jestli k těm jeho příměrům existují i nějaké záběry. Obvykle se dá vždycky něco najít, protože na YouTube jsou dnes miliardy hodin video záznamů. Sem tam se dá i ulovit takový špek, jako jsou ti dva geekové s tehdejším internetem.

Když mluvíme o tom pivu, ty ho zmiňuješ ve videích poměrně často (úsměv). Už se ti podařilo někdy zaplatit za pivo kryptoměnami?

Upřímně řečeno ne. Je to trochu ostuda, já vím, ale celý rok 2018 jsem měl všechno ve ztrátě. Byla to situace, kdy by byla pro mě ekonomicky hloupost kryptoměny utrácet. I teď bych to udělal spíš „z hecu“, protože pro mě jako pro HODLera je prostě výhodnější zbavovat se těch horších peněz – FIATu.

Bitcoinový kanál má již přes 1700 odběratelů. Si spokojený s tímto číslem po prvních 22 videích, které si stihl zveřejnit od 21. února 2018?

Jo, naprosto. Myslím, že kanál roste spíš trochu rychleji, než jsem si myslel, takže já jsem velmi spokojen.

Kde by si chtěl vidět Bitconový kanál tak za rok? Nechtěl by si dělat videa vícekrát do týdne?

Vsadil jsem se s kamarádem o flašku, že do 1. 7. 2020 bude mít kanál 10 000 odběratelů. Myslím si, že je to realistické přání. Hodně to samozřejmě záleží i na ceně Bitcoinu, nicméně tam to vidím tak, že „trend is your friend“, takže myslím, že mě v tom nenechá. Co se týče více videí týdně, tak všem kteří rozhovor dočetli až sem, prozradím, že na září chystám ještě druhý formát, takže bych se rád dostal na dvě videa týdně. Do září to nechávám ještě dozrát v hlavě, takže o tom teď nic víc neprozradím.

Kicome, děkuji, že jsi odpověděl na otázky kryptonovinek. Přeji ti, aby byl Bitcoinovový kanál nadále takový zábavný a poučný jako dosud. Věřím, že témat na zpracování máš ještě obrovské množství …

Já děkuji, Martine. A ano, témat je spousta a navíc neustále přibývají. Přeji i tobě hodně úspěchů s kryptonovinkami. Ať se daří!

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (15.10.): Kdy bude potvrzen bearish scénář?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Bitcoin splnil náš cieľ a teraz postupne klesá smerom nadol. Znova sa nachádzame vo veľkom channeli. Za mňa je tento scenár rozhodne bearish. Došli sme totiž na silnú rezistenciu, kde prišlo silné zamietnutie divergencie na RSI. Momentálne to vidím na postupný pokles až do modrej zóny. Opäť si teda uveďme dva základné scenáre:

  1. Bullish – 25% pravdepodobnosť

Pri ňom rátame s možnosťou breaku rezistencie a a celého channelu smerom UP. Na grafe som to vyznačil žltým krúžkom. Keď sa pozrieme na celý graf, tak budeme potrebovať výraznú silu a objemy, aby sme tieto 2 body breakli smerom hore. Za mňa osobne je bullish scenár potvrdený až v momente, kedy uzavrie denná sviečka nad rezistenciou a channelom. Kým sa tak nestane, som stále bearish. Rovnako na dennom grafe z hľadiska price action, RSI a indikátorov by som chcel ešte nové low.

  1. Bearish – 75% pravdepodobnosť

Pri tejto možnosti rátam s ďalším poklesom, pri ktorom doklesáme až na spodnú hranu channelu a potom ho breakneme nadol. Očakávam v najbližších dňoch nové low. Aby sa však tento scenár potvrdil, tak znova potrebujeme break channelu. Takže kým sa nachádzame v channeli, tak je stále možnosť pre obidva scenáre. Až break nám jeden zo scenárov potvrdí.

Dominancia

Dominancia ide stále podľa predpokladov. Tu zatiaľ podľa mňa nie je veľmi o čom písať. Aj keď je tento graf celkom pomalý, tak zatiaľ ide presne podľa mojej predikcie a nemám dôvod ho meniť. O pár dní a možno týždňov sa dozvieme či dominancia už bola na top-e, alebo sa pozrieme ešte vyššie. Za momentálnej situácie sa to totiž nedá povedať.

Kapitalizácia

Dosť podobný graf ako pri Bitcoine. Taktiež dva scenáre a zatiaľ nemám čo meniť. Tu sa však na celú situáciu pozrieme z vyššieho timeframu.

Trader2.0

Dnes na našom telegramovom kanále spustím predpredaj členstiev a kurzov za zvýhodnené ceny. Na daných členstvách ich vylepšeniach a kurzov som pracoval cez 3 mesiace.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Brian Kelly: Bitcoin ETF již není tak důležitý

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Kelly Bitcoin

Brian Kelly, který je častým hostem v televizním studiu CNBC, řekl, že schválení Bitcoinu ETF je v současnosti již méně potřebné, než v minulosti. O tomto tématu mluvil poté, co Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC) zamítla žádost o schválení ETF ze strany Bitwise Asset Management.

Podle zakladatele a CEO společnosti BKCM se trh s kryptoměnami stal postupně regulovanější a otevřenější institucí, díky velkým firmám jako jsou Fidelity či TD Ameritrade. Ty se rozhodli nabízet produkty na obchodování a držení kryptoměn.

,,Do tohoto prostoru se začínají tlačit firmy jako Fidelity a TD Ameritrade. Nakonec si tedy budete moci koupit Bitcoin na běžném brokerském účtu, nebo to bude vypadat jako běžný brokerský účet. Proto se méně obávám, že v tomto okamžiku potřebujeme Bitcoin ETF,” řekl pro CNBC.

Kelly hovořil i o tom, že CFTC poprvé v historii označilo Ethereum jako komoditu, což vnímá jako velmi pozitivní zprávu. ,,CFTC říká, že Ethereum je komodita, což je velmi důležitá zpráva. Dává to jasnou regulaci. Tímto se otevírají dveře pro instituce,” konstatoval. Očekává, že velcí hráči se díky tomu začnou zajímat i o možnost investice do Ethereum, dokud předtím váhali, protože existovaly obavy, zda Ethereum nebude posouzeno jako cenný papír.

Zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bitcoin je startup, který ukončí vládu diktátorů, tvrdí Draper

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Tim Draper

Miliardář Tim Draper, který je známým investorem do rizikového kapitálu a velkým bitcoinovým propagátorem řekl, že Bitcoin v kombinaci s jinými technologiemi změní způsob, jakým fungují světové vlády.

Ve zprávě, kterou publikoval na Medium, konstatoval, že Bitcoin je jakousi “start-up měnou”, na níž oceňuje její decentralizaci a bezmezný charakter.

,,Při Bitcoinu a decentralizaci, která s ním přichází, se geografické hranice staly méně relevantními. Už nejsme na milost diktátorů a různých mýtných poplatků, abychom mohli ekonomicky růst. Z dlouhodobého hlediska věřím v obchod a ekonomiku a tomu, že se stáváme více než kdykoliv předtím jedním světem,” píše v článku.

Draper také popisuje myšlenku globálního pojištění, které by bylo plněné v Bitcoinech. Bylo by podle něj efektivnější než současné zdravotní pojištění za pomoci smart kontraktů a umělé inteligence.

Mluvil také o vizi důchodového systému, který by byl nezávislý na vládách a politických lídrech. Namísto toho by fungoval také pomocí pevné neměnné inteligentní smlouvy (smart kontraktu). ,,Bitcoin sebou přinesl několik základních technologií, které mohou urychlit naši transformaci z kmenové planety na globální,” dodal.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza (14.10.): Bitcoin vypadá na otestování hranice 8 000 USD

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-curaj

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Bitcoin (BTC)

Po pátečním prudkém nárazu bitcoinu na silnou rezistenci 8 800 USD a včerejším vylití ceny přes stopky o 300 USD během pár minut je očividné, že medvědí mají aktuální sentiment jasně pod kontrolou. Tyto silné bearish svíce nasvědčují dalšímu poklesu ceny tento týden.

4hodinový graf bitcoinu

Dominance bitcoinu

Dominance bitcoinu aktuálně pokračuje dle scénáře z minulého týdne, kde očekáváme útok pomalu ale jistě na hrany 67 %, což pravděpodobně dá opět bullish momenta altcoinům. Díky bearish scénáři na bitcoinu a dle mého názoru ještě otestování hranic 7 000 USD si myslím, že altcoiny dostanou impuls v podobě menší altseason, neboť se díky pumpě bitcoinu opět dostali do konsolidačních struktur.

4hodinový graf dominance bitcoinu

Celková kapitalizace

Celková kapitalizace prakticky kopíruje graf bitcoinu kvůli vysoké dominance a i přestože altcoin cap poslední týdny roste více, než bitcoin, není to na grafu celkové kapitalizace vůbec znatelné.

Kapitalizace altcoinů

Když se podíváš na graf, tak si můžeš všimnout, že jsme na rezistentní hraně, která bude důležitá k překonání. Kvůli špatně vypadajícím highcaps, to vypadá spíše na odraz rezistence směrem dolů a průrazu kanálů. Zde bych si ovšem dovolil s rozhodnutím scénáře ještě počkat. Bullish budeme, když dnešní daily svíce překoná a uzavře nad rezistencí. Naopak bearish to bude, když přijde silný impulsní odraz a dnešní svíce skončí fake-breakoutem.

4hodinová kapitalizace altcoinů

I přestože tyto kanály po impulsní svíci sice praskají dolů, ale ten pullback je poměrně hluboký už. Bude stačit 1-2 dny pumpy altcoinů a celá impulsní bearish svíce bude smazaná. Následovat pak bude pravděpodobně zajímavý býčí sentiment na altcoinech. Mike se studenty jsou nyní na Crypto Kingdom signálech poměrně trpěliví, čeká se na bitcoin a právě zmiňovaný kanál na kapitalizaci altcoinů.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

LIVE STREAM (13.10.): Pohled na Bitcoin a altcoiny tradeři Crypto Kingdom

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

live stream ck

Live stram začíná od 20.00h

Bitcoin v průběhu posledního týdne posílil o zhruba 5 procent a v době psaní textu se obchoduje nad cenou 8 400 dolarů. K jeho zhodnocení, ale i pohledu na trh s altcoinami, přistoupí od osmé večer ve své live session tradeři Crypto Kingdom Jan Čuraj a Michal Majzlík. Jejich veřejně dostupný stream si můžete prohlédnout i na kryptonovinkách. Stačí po osmé zapnout play.

Upozorňujeme vás, že obsah videa není investiční radou. Obchodujte vždy s rozmyslem a do kryptoměn neinvestuje nikdy více, než si můžete dovolit ztratit.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

[SOUHRN TÝDNE]: 10+ nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

V průběhu týdne vám přinášíme prostřednictvím samostatných článků a rychlého denního přehledu desítky zajímavých zpráv ze světa kryptoměn. Rozhodli jsme se, že jednou týdně, tedy v neděli, vám poskytneme souhrn toho nejpodstatnějšího.

Bitcoin

Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC) zamítla žádost společnosti Bitwise Asset Management o schválení Bitcoinu ETF. Přední představitel této společnosti přitom jen dva dny před verdiktem SEC prohlásil, že jsme k prvnímu ETF na Bitcoin nejblíže v historii. Po zamítnutí Bitwise oznámila, že se bude pokoušet o opětovné schválení. Její stanovisko si můžete přečíst zde.

Bezpečnost Bitcoinu je v poslední době častokrát diskutovaným tématem zejména z důvodu, že představitelé altcoinů, které obhajují koncept PoS (Ethereum či Cardano) častokrát rádi tvrdí, že jejich PoS bude ještě bezpečnější. Největší hrozbou pro Bitcoin je potenciální 51% útok. A právě k němu se vyjádřili zakladatel Litecoinu Charlie Lee a devepoler BTC Gregory Mawxell. Oba se shodli na tom, že toto riziko by šlo odstranit jedině centralizovaným prvkem, což v případě BTC není představitelné. Více se dočtete v tomto článku.

Charlie Lee: U Bitcoinu nemôžte odstrániť riziko 51% útoku bez toho, aby ste ho centralizovali

Přední představitel společnosti Blockstream Samson Mow řekl, že současná velikost bitcoinového bloku nemusí být v budoucnu zapotřebí. Počítá přitom s tím, že technologie Lightning Network uspěje se svou adopcí a výrazně odlehčí první vrstvu.

Poměrně hodně se mluvilo o tématu, které kryptoměny jsou cenné papíry a které ne. Bitcoin ním určitě není. Potvrdil to šéf Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC) Jay Clayton, který zároveň poznamenal, že kdyby byl Bitcoin cenným papírem, mohlo by to mít velké následky.

Společnosti Tether a Bitfinex čelí v New Yorku podané soudní žalobě z důvodu, že se měli během předchozího bullrunu dopustit manipulování ceny Bitcoinu skrz svůj stablecoin USDT. Tato obvinění však odmítají a tvrdí, že poškozují jejich dobré jméno.

Zájem o psaní slova Bitcoin s použitím hashtagu (#) dosáhlo na Twitteru v posledním týdnu své nové minimum (méně než 9000 tweetů za den). Analytici si však myslí, že slovo Bitcoin již natolik zlidovělo, že lidé k němu hashtag přidávají jen málokdy na rozdíl od roku 2017, kdy bylo použijte více než 150-tísíc krát za den.

Až téměř 7% všech bitcoinů v oběhu se nachází na peněženkách největších světových kryptoburz. Ty jsou dá se říci největšími bitcoinovými hodlery-ERMI a BTC výrazně akumulují už 2 roky.Více se dočtete zde.

A na závěr pochvala pro Bitcoin od šéfredaktora magazínu Forbes Stevea Forbese: ,,(Bitcoin) je velmi důležitý při pomáhání lidem v obtížných situacích na celém světě. Obrací se vládám, které vás chtějí ovládat, nechají vás hladovět a ubližují vám.”

Altcoiny

Používání decentralizovaných aplikací ve třetím čtvrtletí 2019 výrazně kleslo. Uvádí to studia DAPP.com, která sledují blockchainy Ethereum, EOS, Steem, Tron, Tomo Chain, IOST a Blockstack.

O kryptoměně Cardano jsme si opět povídali s Jaromírem Tesařem. Ten se společně s Lukášem Bártou stali prvními ambasadory tohoto projektu na československé kryptoměnové scéně. Celý rozhovor si můžete přečíst zde.

Dvě zajímavé zprávy se týkají Ethereum. Hlavní představitel této kryptoměny Vitalik Buterin řekl, že po přechodu na algoritmus Proof of Stake se stane Ethereum mnohem bezpečnějším, než je Bitcoin. A předseda CFTC Heath Tarbert tento týden poprvé v historii uvedl, že Ethereum je komodita a ne cenný papír.

Psalo se poměrně hodně i o kryptoměně GRAM, tedy tokenu postaveném na blockchainu Telegram Open Network (TON), za kterým stojí populární aplikace Telegram. Na trh by měl být uveden již koncem měsíce. GRAM je jednou z nejočekávanějších kryptoměn s velkou perspektivou a podle společnosti Decentral Park Capital má potenciál stát se do 5 let TOP10 kryptoměnou. Gramu však podkopává sebevědomí Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC), která tvrdí, že jde o neregistrovaný cenný papír.

Asociaci stojící za kryptoměnou Facebooku Libra – Libra Association – opustili během tohoto týdne kromě PayPalu už i Mastercard, Visa, Stripe a Ebay. Všechny firmy vycouvaly pravděpodobně z důvodu sílících regulačních tlaků. Více se dozvíte zde.

Libra Association opúšťajú ďalšie štyri firmy

Vedle špatných zprávách o odchozích společnostech z Libra Association “podkopal” tento projekt i šéf Ripple Brad Garlinghouse. Myslí si, že Libra nemá šanci přijít na trh dříve než v roce 2023. Hlavní představitelé Facebooku přitom hovoří už o druhé polovině roku 2020.

Německý ministr financí Olaf Sholz je vůči Libře také velmi skeptický, ale uvítal by evropskou digitální měnu. Zmiňuje se název E-euro.

Bývalá federální prokurátorka a aktuální partnerka v Andressen Horowitz Katie Huanova řekla, že případné blokování kryptoměny Libra americkou vládou by mohlo mít důsledky pro národní bezpečnost. Byl by to podle ní nebezpečný precedens, neboť technologický progres by se zastavil dříve, než by byl vůbec vybudován.

A o Libře bude mluvit už 23. října před Sněmovnou reprezentantů USA šéf Facebooku Mark Zuckerberg.

Doporučujeme:

Pravidelný nákup bitcoinu – najlepší spôsob, ako byť v pluse

7 dôležitých rád a TIPOV pred investíciou do kryptomien

 

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

PoS udělá Ethereum bezpečnějším, než je Bitocin, tvrdí Buterin

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Vitalik Buterin

Hlavní tvář kryptoměny Ethereum (ETH) Vitalik Buterin prohlásil, že po zavedení algoritmu Proof of Stake (PoS) bude tato kryptoměna bezpečnější než samotný Bitcoin.

Buterin tento názor vyjádřil během konference Devcon 5, která se konala mezi 8. až. 11. říjnem v Osace. Konkrétně řekl, že po přechodu na PoS budou náklady na potenciální útok na Ethereum vyšší, než by stál stejný útok na Bitcoin.

Vitalik během konference vzdal hold Bitcoinu a také jeho záhadnému tvůrci Satoshimu Nakamoto. Řekl, že Satoshi vytvořil nový druh “kryptoekonomie”. V Bitcoinu však vidí určité nedostatky související s konceptem Proof of Work.

,,Co útočníci, kteří mají opravdu velkou motivaci navíc, nebo jen chtějí sledovat, jak svět hoří? Mohou to být například vlády nebo hackeři, kteří se chtějí bavit. Kritici této teorie říkají, že tyto účastníky motivují ekonomické stimuly. Co když však existují lidé, kteří by chtěli rozbít (Bitcoin) bez ohledu na to?,” zeptal se a poukazuje na to, že útok na Bitcoin by byl sice ekonomickým nesmyslem, ale mohou existovat lidé/vlády, kterým na tom nezáleží. S názorem Buterina se však pochopitelně značná část komunity neshoduje.

K tématu:

Proof of Work vs. Proof of Stake: Základné rozdiely, plusy a mínusy

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Objemy obchodování Bitcoin Futures na Bakkt vzrostly

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bakkt

Vlažné přijetí platformy Bakkt, která nabízí první Bitcoin Futures vázané na reálný Bitcoin, bylo zklamáním pro značnou část bitcoinových spekulantů. Zdá se však, že Bakkt si postupně hledá svou institucionální klientelu.

Stoupající zájem o obchodování na Bakkt naznačují data, která přinesl Twitter účet Bakkt Volume Bot. Pod správou ho má nizozemský novinář zaměřený na kryptoměny Gert-Jan Laster.

Účet uvedl, že 9. října narostly denní objemy obchodů měsíčních termínovaných Bitcoin Futures na 224 kontraktů, což je nárůst o 796% oproti předchozímu dni, kdy bylo zobchodovaných jen 25. V souvislosti s touto zprávou se také spekuluje, zda zvýšený objem obchodování na Bakkt nemohl přispět k růstu ceny Bitcoinu z přibližně 8 200 USD na 8 600 USD, který byl zaznamenán ve stejný den.

Netřeba dělat ukvapené závěry

Stejně jako v případě nečekaně nízkých objemů v prvních dnech od spuštění Bakkt, čili od 23. září, ani tento jednodenní výrazný skok netřeba přeceňovat. Bakkt je jen na začátku své dlouhé cesty, která může časem vést k tomu, že do bitcoinu bude investovat více institucí, než dosud. Nejde však o nástroj, který dokáže mávnutím zázračného proutku spustit nový šílený bullrun. Společnost stojící za tímto projektem, čili Interciontinental Exchange (ICE), která stojí například i za newyorskou burzou cenných papírů (NYSE) dobře věděla, že jde do rizikového sektoru, který je v počáteční fázi své existence a tedy půjde o běh na dlouhou trať.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza (11.10.): Bitcoin sestřelen na rezistenci

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-curaj

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin se odrazil od 7 800 USD poměrně slušnou impulsní se zvýšenými objemy. Cena doletěla až na lokální PoC k ceně 8 170 USD. Následně proběhla rychlá konsolidace a další prudký na 8 600 USD. Opět krátká konsolidace a následovalo prudké odmítnutí ceny s obrovskými objemy. Asi všem musí být jasné, že nyní se nahoru nepůjde.

Hodinový graf BTC/USDT

Podle síly zamítnutí je velmi pravděpodobné, že se bude pokračovat poklesem, proč?

Krátká akumulace na průraz 9 000 USD

Celá situace výstřelu bitcoinu byla nesmyslně rychlá a mělo dojít z prvního impulsu k otestování znova 8 000 USD, aby mohli bulls pořádně připravit svoje pozice. Konsolidace na 8 200 USD byla moc krátká a osobně jsem to tak rychle nečekal. Měl jsem limitky pod 8 000 USD, které se mi nevzaly.

Hodinový graf BTC/USDT

Žlutá šipka ukazuje týdenní akumulaci, což je opravdu hodně málo k tomu, abychom vystřelili zpět nad 9 000 USD a překonali rezistenci. Bulls měli protáhnout akumulaci kapitálu a stlačit cenu u 8 200 USD a připravit si to pořádně. Aktuálně to co rychle nabrali, tak vysypali na 8 800 USD a nevidím jediný důvod, proč by cena měla nyní růst.

7 000 – 7 500 USD zásadní support

Stále jsem zastáncem toho, že se bitcoin pokusí otestovat úroveň kolem 7 200 USD, kde se nachází silný support, který maže předchozí FOMO. Aktuální konsolidaci bitcoinu považuji jen za medvědí vlajku a další přípravu na útok na support.

4hodinový graf BTC/USDT

To co mě bude zajímat na pohybu dolů je rychlost. Pokud trh zvládne útoky dolů pomalu a bears budou mít lehce navrch, tak je to dobrá zpráva. Jakmile přijde prudký útok dolů, tak jsme stále v nepříjemném downtrendu, který pravděpodobně může dále pokračovat. Zkrátka nesmí přijít panika při shortech. Bears musí dávat emoční oddych mezi dumpy, pak lidi nebudou panikařit.

Dominance bitcoinu na rezistenci

Pokud je aktuálně bitcoin bearish, co bude s altcoiny? Je obrovská škoda, že altcoiny zažily opět nehorázný šok a musí se z toho lehce vzpamatovat. Dominance bitcoinu by nyní měla opět klesat a altcoiny nabrat nějaká procenta, ovšem netuším, kdo bude aktuální grafy na altcoinech nakupovat. Opět budeme hledat perly na dně moří.

4hodinový graf dominance bitcoinu

Monitorujeme již altcoiny

Kluci ze signálů Crypto Kingdom už nyní pečlivě hledají zajímavé altcoiny, které dobře zvládly pump bitcoinu a mají relativně čitelný graf. Pokles dominance o pár procent by znamenalo pravděpodobně pokračování trendu altcoinů, kde bychom opět vygenerovali desítky procent mincí. Minulý týden jsme měli 16% průměrný profit na jeden signál.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bitcoin ETF: SEC zamítla žádost Bitwise. Ta to zkusí znovu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-etf-zamietnute

Neschvalujeme. Takové je ostatně dlouho očekávané stanovisko Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC) k žádosti společnosti Bitwise Asset Management o schválení prvního ETF na Bitcoin. Matt Hougan z Bitwise přitom jen tři dny dozadu sršel optimismem, když řekl, že jsme k Bitcoinu ETF nejblíže v historii.

SEC vysvětlila zamítnutí způsobem, který se předpokládal zřejmě nejvíce. Odkázala na tradiční tvrzení o tom, že žadatel nedokáže naplnit nezbytné požadavky týkající se zabezpečení, že s cenou Bitcoinu nelze manipulovat. V rámci vysvětlení vyplývá z poslední věty: ,,… žadatel nenaplnil své břemeno … zejména u požadavku, aby pravidla obchodování národních cenných papírů byly navrženy tak, aby zabránili podvodným a manipulativní činům a praktikám.”

Bitwise to zkusí znovu

Bitwise Asset Management s odstupem několika hodin v tiskové zprávě potvrdila zamítnutí. Informovala však také o tom, že jimi podaný návrh byl v mnoha ohledech pokrokový, což ocenila i komise. ,,Velmi si vážíme důkladného přezkoumání ze strany SEC: Podrobná zpětná vazba, kterou nám poskytli, poskytuje kritický kontext a jasnou cestu pro žadatele o ETF, aby pokračovaly v úsilí o získání povolení. Těšíme se, že se budeme nadále produktivně angažovat v rámci SEC s cílem vyřešit zbývající obavy a máme v úmyslu znovu – co nejdříve – podat naši novou žádost,” uvádí se ve vyjádření.

Poslední letošní naděje

Poslední žádostí o schválení Bitcoin ETF, kterou má SEC ještě na stole, je od společnosti Wilshire Phoenix. K ní se musí SEC vyjádřit nejpozději do 28. prosince 2019. Tato žádost byla dosud v menším centru pozornosti než pokusy ze strany VanEck & SolidX a Bitwise. Její schválení se zatím velké šance nedávají.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-