Connect with us

Cardano

Rozhovor s odborníky na Cardano: Uspěje v konkurenci Bitcoinu a Etherea?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

cardano-tesar-barta

Cardano se na česko-slovenské scéně těší značné oblibě, což potvrzuje i rostoucí zájem našich čtenářů o články týkající se tohoto projektu. Zpráva o tom, že lidé stojící v pozadí facebook skupiny Cardano [ADA] CZ/SK a projektu Cardanians, Lukáš Bárta a Jaromír Tesař, se stali oficiálními ambasadory této kryptoměny a vedle toho plánují spuštění vlastního staking poolu, nás motivovala, abychom jim položili pár otázek.

Založili jste první českou FB skupinu o Cardanu. Skupina je na české poměry velmi aktivní a členská základna se rozrůstá. Proč jste si vybrali právě tento projekt?

Ano, skupina Cardano [ADA] CZ/SK  je takové naše dítě, které jsme si vypiplali až na stávajících 700+ členů. 

Proč Cardano? Máme rádi, když se software dělá kvalitně. Kvalitně neznamená dodat prototyp a poté se snažit za běhu fixovat problémy, dodávat novou funkcionalitu a ještě řešit škálování. Bohužel, takhle vznikla drtivá většina projektů. Blockchain je díky své veřejné globální povaze mission-critical software, neboť pokud dojde k nějaké chybě, mnoho lidí přijde o hodně peněz. Čím vyšší bude adopce, tím víc to bude platit. Pokud chceme v naší snaze o decentralizaci uspět, potřebujeme k tomu mít adekvátní ekosystém, který musíme budovat jako software do letadla, nebo elektrárny. Pomalu a promyšleně. 

Cardano se vydalo směrem, který se nám líbí. Charlesovi se podařilo dát dohromady famózní tým plný vědců a zkušených programátorů. Prvně vše řádné prozkoumali, napsali si studie a dohodli se, jakým způsobem budou projekt vyvíjet. Až poté se dali do práce. Napíší kód, otestují ho a dají na review. Pokud dojdou k závěru, že to jde napsat lépe, nebo že by to šlo ještě vylepšit, neváhají začít zcela od začátku. Tenhle přístup si žádá svůj čas a kritika není na místě. Distribuovaný ledger pro celý svět je něco, co tu ještě nikdy nebylo, takže je logické, že některé cesty jsou slepé.

Když občas posloucháme vývojáře jiných projektů, tak si často stěžují, že si s něčím neví rady, narazili na hranice svých možností nebo že jim chybí kvalitní vědci, kteří by na problému dlouhodobě pracovali. Cardano je projekt, ve kterém se sešli lidé, kteří mohou dohromady složité problémy vyřešit. Mají zajištěné financování a berou si čas, který na to potřebují. Je radost tenhle projekt sledovat. Hlavně je to snadné, neboť všechny studie jsou veřejné a na YouTube je spousta dostupného obsahu. 

Bitcoin i Ethereum mají u nás své tváře a věnovat se těmhle projektům není výzva. Cítili bychom se jako páté kolo u vozu. Navíc často ne zcela souhlasíme s tím, co většina lidí tvrdí. Aby bylo jasno, jsme velkými fanoušky Bitcoinu i Etherea. Nicméně další vážný hráč ve hře je Cardano a my rádi uvítáme každého nového zájemce o tento projekt. 

Zároveň jsme si řekli, že těch informací a novinek je průběžně tolik, že si Cardano zaslouží svoji vlastní skupinu, kde se zaměříme jen a jen na něj a informace se tak nebudou mísit s jinými altcoiny. Chceme tam koncentrovat veškeré lidi z CZ a SK scény, kteří se o Cardano alespoň trošku zajímají. Věnujeme tomu spoustu času a snažíme se lidem reálně něco předat. Těší nás, že je u nás tak početná komunita krypto nadšenců, protože jsme se nedávno bavili s ambasadorem Cardana z Ruska, který vede tamní skupinu a po sečtení všech možných kanálů a sociálních sítí disponuje jen o pár stovek větší fanouškovskou základnou, což je při porovnání našeho a ruského trhu myslím velký úspěch. 

Cardano je jeden z mála projektů, který si pozornost zaslouží. Je pro nás potěšení být u toho a pomáhat projektu, který jednou může být páteří decentralizovaného finančního světa. Tento svět přestane ovládat pár jednotlivců. Bude v rukou nás všech. Alespoň taková je vize, kterou budeme pomáhat realizovat. 

cardanians.io

Zaznamenal jsem čerstvou novinku, že jste se stali oficiálně Cardano ambasadory, gratuluji a můžete nám přiblížit, co to vlastně znamená a jak se vám to vlastně povedlo?

Předně bychom chtěli říct, že to vnímáme jako velké ocenění naší dlouhodobé práce a velký dík patří i našim členům, kteří nás motivují k tomu, abychom neustále rostli. Začalo to rozhodnutím, že nezůstaneme jen u naší mateřské Cardano skupiny a rozjedeme projekt spojený s Cardanem mezinárodně. Založili jsme stránky Cardanians.io, kde název má sám o sobě evokovat, že Cardanian je člověk, pro kterého je Cardano srdeční záležitost, drží jej ve svém portfoliu a vidí v projektu budoucnost, stejně jako my. Takže jsme ke cardanians.io založili Twitter a Medium. Tam jsme začali publikovat články v angličtině a komentovat dění kolem projektu a krypta obecně. Celé je to poměrně čerstvé, ale lidé si nás velice rychle všimli a jednoho dne nám napsal ambasador z Nizozemí, že je krása sledovat naši práci a kéž by bylo více takových, kteří tvorbou kvalitního obsahu pomáhají budovat povědomí o Cardanu a zajímal se, kde všude jsme v kryptu aktivní, co jsme kdy publikovali, kolik máme ve skupině lidí apod. Jakmile si informace prošel, doporučil nás přímo Cardano Foundation a nám řekl, ať vyplníme žádost o to stát se ambasadory a že máme poměrně velkou šanci na úspěch. Potom jsme něco málo přes měsíc čekali a jednoho dne nám přišel mail, že nám gratulují, protože nás vybrali a stáváme se tak oficiálně členy jejich ambasadorské komunity (mimochodem v tuto chvíli celosvětově něco přes 30 lidí). 

K první otázce co to znamená uvedeme asi tolik, že je to zejména jakási prestiž a řekněme otevřené dveře k vedení projektu, kdy s námi budou ochotně řešit jakýkoli problém, připomínky či návrhy. Zároveň jsme součástí jejich firemního Slacku, takže máme skutečně prostor k tomu čerpat informace z první ruky a zapojovat se. Myslím, že nám to dodalo další energii do práce a pro lidi může být lákavější připojit se ke skupině vedené ambasadory. 

Ve skupině jste oznámili, že spustíte staking pool, můžete nám k tomu něco říct?

Jistě, je to logický krok. Cardano usiluje o decentralizaci a k tomu je třeba, aby se aktivně zapojilo více lidí/subjektů. Chtěli by dosáhnout alespoň 1000 poolů. Měli jsme to v plánu od začátku a lidé a se nás na to stejně stále dokola ptali. Máme v zádech velkou a silnou komunitu, sami Cardanu hodně věříme a ještě jsme propojeni s investory, kteří zde také vidí velký potenciál, takže jsme přesvědčeni, že dáme dohromady velký počet mincí a dále i díky mezinárodnímu dosahu budeme patřit k těm větším poolům. Každopádně je třeba říct, že Cardano nechce mít žádné extra dominantní pooly a to chtějí hlídat úpravou procent, která za stakování účastníci poolu obdrží. Máme dost zkušeností a aktivně testujeme node na test-netu. Jakmile bude možné delegovat mince na test-netu, budeme připraveni, mělo by to být během listopadu. Pokud budete mít mince v peněženkách Daedalusu či Yoroi, přenese se v daný moment snapshot současného main-netu do test-netu a vy můžete začít vydělávat. Získané ADA se vám pak postupně přenesou do main-netu. Pro hodlery je výhoda v tom, že dostávají odměny za držení mincí, můžete se na to dívat jako na takové pasivní získávání dividend, kdy navíc nepochybujeme, že hodnota mincí v čase poroste. 

Jak vnímáte tempo prací na Cardano? Vypadá to tak, že mainnet Shelley bude nakonec spuštěn až příští rok a Charles Hoskinson odargumentoval slib, který dal ohledně toho komunitě tím, že se spustil testnet.

Je to trošku slovíčkaření. Shelley, tedy možnost registrovat si vlastní pool a delegovat mince poolům, bude spuštěná ještě letos v rámci test-netu. Současný main-net bude stále stejný. Jakmile bude v test-netu dostatek poolů a vše se odladí, bude se migrovat na main-net a to včetně ADA získaných v test-netu. To bude v době, kdy bude existovat dostatečné množství stabilních poolů. Kolik jich bude a kdy vzniknou se nedá predikovat. Proto ta nejistota ze strany IOHK. 

Podívejte se na to z širší perspektivy. Venku nečeká horda lidí, kteří touží využívat decentralizované technologie hned zítra. Byznys využívá Hyperledger, Cordu a privátní Ethereum. Důvody jsou zjevné. Současné veřejné blockchainy neškálují, mají problém se soukromím transakcí i smart kontraktů a jsou poněkud drahé ve srovnání s privátní verzí. Tyhle vlastnosti jsou také důležité a samotná decentralizace to nepřebije. Kdyby Cardano nabídlo všechny tyhle vlastnosti dohromady v kvalitním provedení někdy v roce 2021, bude to stále relativně včas. Otevřené distribuované ledgery jsou na začátku a lidé i byznys musí pochopit jejich pravý význam. Velké změny se nedějí ze dne na den a možná ne ani z roku na rok. Jsme ve fází učení se a hledání té pravé cesty. 

A na závěr jedná těžká otázka. Často vidím, jak se Jardo pouštíš do názorových střetů v BTC komunitě. Je vidět, že se nebojíš jít do jámy lvové a svůj názor si obhájit. Myslíš, že dokáže Cardano uspět ve velké konkurenci zejména ze strany Bitcoinu a Etherea?

Bitcoin je dnes největší spekulativní asset a jedno jestli z pohledu hodlování, nebo tradingu. Není to něco, co by si lidé denně mezi sebou z nějakého důvodu posílali. Ukazuje se, že se lidem čím dál víc líbí stabilní mince a smart kontrakty. IMF předpokládá, že do pěti let budou mít smart kontrakty transformativní dopad na ekonomiku. Funkcionální jazyk Plutus bude pravděpodobně to nejlepší a nejbezpečnější, v čem můžete smart kontrakt napsat. Solidity se nepovažuje za bezpečný a Ethereum už pracuje na novém jazyku. 

Adopce kryptoměn je zatím velmi nízká. Lidé o nich často slyšeli a tím to pro ně končí. Noví lidé většinou přicházejí jen kvůli spekulaci na cenu. Decentralizace je zajímavý koncept, ale lidé smysl nechápou a zatím bych si na úspěch moc nevsadil. Bohužel. Cardano nepřináší pouze decentralizovaný protokol. Nabízí decentralizovanou vizi budoucnosti a možnost budovat nové decentralizované společnosti. Umožní znovu definovat peníze, souhlas a moc, majetková práva. V podstatě přetvořit hlavní strukturu světa. Na tohle je potřeba více než jen transakční protokol. Potřebujeme definovat pravidla hry, a demokraticky je měnit. Centralizovaně nám to moc nefunguje a brzy dostaneme šanci zkusit to jinak. 

Ve světě technologií vždy neplatí, že ta nejlepší uspěje. Neplatí ale ani to, že musí uspět ta první. Lidé vždy dokázali zásadně inovovat a překonat technologii, kterou jednou začali používat. Dle mého názoru bude jednou nejdůležitější vlastností projektu kvalitní decentralizovaný tým, který bude schopen držet krok se stále se měnícím světem a požadavky uživatelů. Lidé rádi Bitcoin přirovnávají ke zlatu, což není dobrý nápad. Stabilita, kterou zlato má, se nedá v digitálním světě napodobit. Podívejte se, jak se změnila decentralizace Bitcoinu za pouhých 10 let. Dramaticky klesla. Spočítejte si, kolik peněz stojí udržet bitcoinovou síť v chodu a jaké všechny externí faktory to mohou ovlivnit. Navíc tu máme v čase klesající odměnu pro těžaře. Tohle nemá se stabilitou zlata nic společného. Zlato se od svého vzniku vůbec nezměnilo a nic ho nemůže ohrozit. Zlato neřeší, jestli jsou tu lidé, jestli zrovna vynalezli internet a mají dostatek energie. V digitálním světě se budeme vždy potýkat s lidským faktorem, okolním světem a možností selhání. Když tuhle myšlenku bude dále rozvíjet, možná dospěje k tomu, že protokoly budou vždy jen nástroje či prostředky. Těžko komodita. Nicméně pokud budeme sledovat stabilitu a dlouhodobou udržitelnost, je energeticky nenáročný PoS rozhodně vhodnější řešení. 

Cardano cílí na sound money. O to samé se snaží Bitcoin i Ethereum, které v tom mají velký náskok. Dle mého názoru tady všechny tyhle projekty zůstanou a to z různých důvodů. Cardano na to půjde přes užitečnost a v roce 2020 nabídne spoustu zajímavých funkcionalit pro finanční svět. Třeba privátní smart kontrakty, které umožní realizovat privátní platbu. Nebo transakci, kterou musí aktivně příjemce platby přijmout. Mimochodem tenhle koncept se teď snaží zkopírovat také Ripple. 

Je potřeba si uvědomit, že technologie není o rostoucí ceně, ale o užitečnosti a schopnosti přinést světu něco nového. Něco musí být levnější, více transparentní, rychlejší, jednodušší, bezpečnější, decentralizovaně řízené a tak dále, by to lidé používali. Pokud to světu nabídnete, on si to vezme. 

Můžu se zeptat co vlastně děláte mimo kryptoměny a jak jste se seznámili?

Seznámili jsme se v polovině roku 2017, kdy mi imponovalo, do jaké hloubky Jarda rozumí kryptoměnám po technologické stránce a fascinovaly mne jeho schopnosti rozeznat projekty s potenciálem či ty podhodnocené. Já pracuji ve finančnictví jako risk manažer, vedu týmy lidí a Jarda je programátor, jsme tedy oba z jiného těsta a skvěle se doplňujeme. Navíc jsme si společně bok po boku prošli jak bull runem, tak následně i celým bear marketem a známe tedy obě možné tváře krypta na vlastní kůži. A víte co, ještě více nás to stmelilo, posílilo vzájemnou důvěru a dalo nám to spoustu zkušeností. Navíc na to nejsme sami, máme kolem sebe několik velmi šikovných lidí, ať už jako blízké nebo vzdálenější spolupracovníky.

Rukopis Jaromíra Tesaře a Lukáše Bárty najdete v těchto projektech…

Cardanians.io (projekt věnovaný výhradně Cardanu):
cardanians.io 
facebook.com/groups/cardanoczsk/
twitter.com/Cardanians_io
medium.com/@CardaniansI
t.me/cardanians

AOGaS Zone (skupina věnovaná BTC a altcoinům obecně, fundamentální analýzy, úvahy, TA, novinky):
app.aogas.cz
facebook.com/groups/aogas/

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Analýzy

Technická analýza altcoinů (11.10.): Ethereum, Litecoin a Cardano + ANKETA

Andrej Kalvoda

Zveřejněno

on

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k trhu s kryptoměnami. Nejnovějším členem sestavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, který vám bude pravidelně přinášet pohled na vysoce kapitalizované altcoiny. 

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

ETH/USDT

Ahoj, u Etherea jsme v minulých týdnech sledovali dva scénáře – ten bullish byl, že se podíváme na přibližně 197 USD, kde se vytvoří vrchol a odtud ETH půjde vytvořit nové low.
Dnes ráno jsme hitli na Binance cenu 196.65, odkud následoval během krátké chvíle asi 5% dump. 

Potvrzení našeho scénáře, že se ETH postupně podívá na ceny kolem 140 – 126 USD, najdeme jednak při breaku vyznačeného channelu, nebo úplné potvrzení při propadu pod support kolem 167 USD.

Celý scénář: 


LTC/USDT

Litecoin vypadá podobně, kdy bychom měli sledovat především support bíle vyznačeného krátkodobého channelu. Pokud ten bude překonaný, očekávám u LTC pokračující downtrend k cca 48 USD. Odtud bych čekal odraz a na základě reakce na rezistenci velkého FW buď pokračování v pohybu dolů na nová minima, nebo break nahoru. 

ADA/USDT

Velmi podobný scénář budeme sledovat také u Cardana, kde máme opět růstový channel a pokud dojde k jeho breakdownu, budu se dívat na vyznačené supporty.

ANKETA

Coming Soon
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Pokračovat ve čtení

Cardano

Rušný týden Cardano: chvalozpěvy, ale i nedodržený slib?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Cardano Charles Hoskinson

Poslední dny byly pro fanoušky kryptoměny Cardano opravdu zajímavé. Jen pár dní poté, co se v bulharském Plovdivu oslavilo druhé výročí Cardana, jeho hlavní představitel Charles Hoskinson se vyjádřil ke slibu, který dal komunitě ohledně spuštění fáze Shelley. Ještě předtím však Cardano chválila ratingová agentura Weiss Ratings.

Pochvala od respektované agentury

Ve středu 2. října publikovala hned dva pozitivní tweety na adresu Cardano agentura Weiss Ratings, která jako první začala v úvodu roku 2018 udělovat kryptoměnám ratingy.

,,Ve srovnání s jinými PoS (proof of stake) otevřenými blockchainy je Cardano nejpromyšlenější projektem. Je v ostrém kontrastu s mentalitou budování rychlých a nesoudržných blockchainy s nablýskanými whtepapery, prázdnými sliby a PR kampaněmi,” uvedla v prvním tweetu.

Cardanu však bylo následně vyčtené pomalejší tempo vývoje, na což agentura reagovala o dvě hodiny dalším tweety: ,,Někteří vnímají Cardano jako páru nad hrncem. My s tím důrazně nesouhlasíme. Cardano buduje robustní infrastrukturu pro kritické funkce, které jsou zabezpečeny proti selhání a určené pro finance, vlády, právo a jiné operace moderní společnosti. A to vyžaduje čas.”

Cardano má aktuálně od Weiss Ratings hodnocení C+, což ho řadí po bok EOSu a Litecoinu na třetí místo. Lepší známku (B-) mají Bitcoin a Ethereum.

Nedodržený slib ohledně Shelley?

Jak bylo již zmíněno, věcí, která je Cardanu častokrát vyčítána, je pomalejší tempo dosahování stanovených cílů. Charles Hoskinson možná právě proto komunitě v dubnu slíbil, že nasazení fáze Shelley, která přinese decentralizaci a stakovaní, se dočká do konce roku 2019 a pokud ne, tak sní vlastní botu. Zdá se však, že plnohodnotně tento slib nenaplní.

Včera na tweeter totiž oznámil, že tento cíl se podaří dosáhnout jen částečně – a to spuštěním testnetu, přičemž mainnet bude funkční pravděpodobně až v roce 2020. Pokud jde o sázku spojenou s jedením boty, argumentoval v tom smyslu, že spuštěním testnetu byl jeho slib dodržen, no kdeže někteří budou jistě namítat, upeče si do konce roku dort ve tvaru boty, kterou následně sní.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza altcoinů (4.10.): Ethereum, Litecoin a Cardano + ANKETA

Andrej Kalvoda

Zveřejněno

on

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k trhu s kryptoměnami. Nejnovějším členem sestavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, který vám bude pravidelně přinášet pohled na vysoce kapitalizované altcoiny. 

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

ETH/USDT

Ethereum nám stále pokračuje podle původního scénáře z konce září a zatím není důvod na něm cokoliv měnit. Dosáhli jsme predikovanou rezistenci 182 USD a zde se cena odrazila zpět dolů podle plánu.
ETH se stále pohybuje v downtrendu, takže ikdyby se BTC odrazil a vzal s sebou altcoiny vzhůru, neočekávám, že by Ethereum prorazilo rezistenci trendového kanálu (viz oranžový scénář).


LTC/USDT

Ani  u Litecoinu nemá smysl měnit dlouhodobou predikci, ale přecejen se tu děje něco zajímavého – LTC formuje na nižších časových úsecích symetrický triangl. Vzhledem k tomu, že jde o triangl po dumpu, tak se díváme s největší pravděpodobností na bearish flag. Změna u LTC je tedy v tom, že to vypadá na ještě jednu vlnu dolů vstříc supportu 48 USD před odrazem nahoru.

ADA/USDT

Velmi podobný scénář sledujeme i u Cardana, kde se také cena pohybuje na spodní straně trendového kanálu a může nastat odraz už nyní, nebo se dočkáme ještě jedné vlny do vyznačeného supportu před odrazem nahoru. Jak ale vidíte, jakýkoliv růst bude u altcoinů s největší pravděpodobností jen dočasný.

ANKETA

Coming Soon
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Pokračovat ve čtení

Cardano

Cardano: Staking na testnetu a velká spolupráce

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

cardano-shelley

Hlavní představitel kryptoměny Cardano (ADA) Charles Hoskinson oznámil během oslav druhého výročí Cardana na summitu v bulharském Plovdivu uzavření zajímavého partnerství. Tématem posledních týdnů bylo i spuštění stakingu.

Staking brzy na testnetu

Komunitu Cardano nejvíce zajímali v posledním období novinky týkající se přechodu na fázi Shelley a spuštění mainnetu, díky čemuž se Cardano stane skutečně decentralizovaným projektem. S tím souvisí i možnost dlouho očekávaného stakingu, tedy formy vydělávání ADA tokenů za jejich držení. V předchozích dnech jsme se dozvěděli, že stakování by mělo být dostupné držitelům ADA v průběhu listopadu, ale zatím jen v rámci testnetu. Přechod na Shelley se očekává až začátkem roku 2020.

Stakingu na testnetu se budou moci zúčastnit všichni držitelé ADA tokenů, kteří je budou mít na Deadaluse nebo v peněžence Yoroi. Na rozdíl od mainnetu však nebudou moci tokeny ADA v stakingu v rámci testnetu používat (po spuštění mainnetu bude možné mince stakingovat a vedle toho je i běžně používat). Staking má podle informací Cardano CZ / SK přinášet něco mezi 3-12% ročně.

Spolupráce s New Balance

Hoskinson během summitu oznámil i uzavření partnerství se světoznámou značkou obuvi New Balance. Značka, která vznikla v roce 1906, tedy před 113 lety v americkém Bostonu, začne využívat blockchain technologii Cardana, aby svým zákazníkům umožnila ověřit původ jejich produktů a tedy ověřit jejich pravost. Pilotní program Cardana s New Balance zatím zahrnuje přímé použití ADA tokenu.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza altcoinů (27.9.): Ethereum, Litecoin a Cardano + ANKETA

Andrej Kalvoda

Zveřejněno

on

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k trhu s kryptoměnami. Nejnovějším členem sestavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, který vám bude pravidelně přinášet pohled na vysoce kapitalizované altcoiny. 

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

ETH/USDT

Od minulé analýzy měl Bitcoin velmi rychlý a brutální pohyb dolů, což s sebou vzalo také altcoiny, takže ani jeden ze scénářů protentokrát nevyšel a Ethereum spadlo na nové dno. Jak vidíme na grafu, ETH se pohybuje na spodní straně trendového kanálu a vypadá to, že lokální dno máme hotové. Očekával bych tedy kratší odraz nahoru, maximálně k horní straně trendového kanálu, a poté pokračování dolů k supportům 144 a potenciálně i 130 USD.

LTC/USDT

Velmi podobně to vypadá u LTC, kde jsem posledně upozorňoval, že sedíme na extrémně důležité trendovce a pokud by se prorazila dolů, přijde u Litecoinu větší dump.
Na grafu se tvoří formace falling wedge, ve kterém chybí ještě dokončení jedné vlny dolů. Aktuálně tedy čekám, podobně jako u Etherea pullback, po kterém by mělo přijít pokračování dolů na vyznačené supporty.

ADA/USDT

Cardano vypadá o dost hůř, než ostatní alty, protože se pohybujeme velmi blízko vytvořených minim. Nicméně vzhledem k tomu, že altcoiny se pohybují spolu, i u Cardana můžeme očekávat pohyb k horní straně trendového channelu s pokračováním buď na dvojité dno, nebo na support 0,03-0,0267 USD odkud by měl přijít odraz. 

ANKETA

Coming Soon
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza altcoinů (20.9.): Ethereum, Litecoin a Cardano + ANKETA

Andrej Kalvoda

Zveřejněno

on

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k trhu s kryptoměnami. Nejnovějším členem sestavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, který vám bude pravidelně přinášet pohled na vysoce kapitalizované altcoiny. 

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

ETH/USDT

U Etherea jsme v úterý sledovali pohyb u rezistence kolem 200 USD. Ethereum tento level s přehledem prorazilo, poté jsme zde viděli dotek zeshora (potvrzení supportu) a další pohyb nahoru.
Jak jsem psal dříve, první zásadní target pro Ethereum je 235 USD, takže to je cenovka, kam míříme. Nedivil bych se ale, kdyby to Ethereum nyní trošku zkomplikovalo a pár týdnů bychom se plácali na podobných cenách. Hlavní plán je tento:

LTC/USDT

Litecoin je oproti ostatním velmi slabý a ještě nic nepředvedl. Věřím, že je to proto, že sílu předvedl před halvingem a nyní tedy dává prostor ostatním altcoinům. První rezistenci ale překonal, takže dokud se držíme nad ní, stále je tu možnost dosažení našeho targetu kolem 83-88 USD. 

ADA/USDT

U Cardana sledujeme stále ten úplně samý obrázek – nastal break z falling wedge, jehož target byl 0,056 USD. Tuto hodnotu jsme dosáhli během středy a došlo na ní k okamžitému výprodeji.
Swingové targety Cardana jsou o něco výš – první na ceně 0,063 USD. Aby byl platný, nemělo by při aktuálním pullbacku cardano jít pod zeleně vyznačený support kolem 0,048 USD. 

ANKETA

Coming Soon
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Pokračovat ve čtení

Basic Attention Token

Quora: 4 kryptoměny mimo TOP10 s šancí dostat se do první desítky

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

top10

Hlavní odborník na kryptoměny a blockchain na populární stránce Quora, Marius Kramer, publikoval článek, ve kterém jmenoval čtyři kryptoměny mimo současné první desítky tržní kapitalizace, které mají podle něj největší šanci dostat se příští rok do elitní TOP10.

Ke každému altcoinu přidělil pravděpodobnost úspěchu dostat se do TOP10 a také základní fundament, který by mu k tomu měl dopomoci. Kromě čtyřky, která má podle něj největší šanci, uvedl také seznam dalších kryptoměn, které by mohly také v příštích 12 měsících uspět, ale podle jeho názoru je to méně pravděpodobně.

Top čtyřka mimo TOP10 podle Kramera

  1. NEXO (60%) pravděpodobnost – Nexo má 300 000 uživatelů, 500 milionů dolarů v poskytnutých půjčkách a 67 milionů dolarů v ročních příjmech, vyzvedl Kramer a doplnil: ,, Z důvodu, že přes NEXO prochází tolik peněz, nevidím důvod, proč by příští rok neměly být na stejné tržní kapitalizaci jako Binance Coin. “
  2. Basic Attention token (BAT) – 50% pravděpodobnost– Decentralizovaný prohlížeč Brave, jehož nativním tokenem je právě BAT, měl tento měsíc v některých regionech (např. Japonsko) více stažení přes Google Play než Chrome. Podle Kramera existuje šance, že brzy se stane top prohlížečem na internetu, což může pomoci i BAT. Také poznamenal, že počet hodlerů BAT se za poslední 3 měsíce zvýšil pětinásobně.
  3. Vechain (VET) – 40% pravděpodobnost – Kramer upozornil, že Vechain nedávno uzavřelo partnerství s Walmartem, který by měl používat token VT. To způsobilo, že počet transakcí VET výrazně stoupl. Kramer si myslí, že jde o největší partnerství, jaké dosud bylo v oblasti kryptoměn dosaženo nějakým altcoinem. Kromě toho upozornil na to, že VET plánuje koupit zpět tokeny v hodnotě 25 milionů dolarů, což dokazuje jeho nesmírnou sílu.
  4. IOTA (30% pravděpodobnost)– Pokud IOTA spustí svůj konsensus algoritmus Shimmer, bude 10 000-krát více škálovatelná, decentralizovaná a energeticky efektivnější než většina blockchainů, konstatoval. Spuštění Shimmer je přitom podle něj pravděpodobné už tento rok.

Další altcoiny s šancí na úspěch

Kramer v pokračování svého článku jmenuje ještě další altcoiny, u nichž však upozorňuje, že pravděpodobnost, aby se dostaly do první desítky v dohledné době, je podle něj velmi malá.

Největší šance připisuje projektu THETA, až 20%. Poukazuje přitom na to, že Theta má již 1 milion uživatelů, což je dobrý základ. Aby se však THETA dostala do top10, potřebovala by svou uživatelskou základnu mít ještě alespoň desetinásobně větší.

Dalším zajímavým projektem je podle něj ENJIN (Enjin Coin) s rovněž 20% šancí. K Enjin existuje jednoduchý přístup přes 78 milionů Smartphonů Samsung Galaxy S10, přičemž do konce roku může toto číslo přesáhnout 100 milionů potenciálních kupujících Enjinu. Upozornil ale, že Samsung Knox, uživatelské rozhraní Samsungu pro podporu kryptoměn, má zatím jen 100 tisíc stažení.

18% šanci na úspěch dostat se do TOP10 připisuje HOLO, jehož technologii považuje za velmi perspektivní, ale slabinu vidí v tom, že na rozdíl od konkurence zaostává HOLO v uzavírání významných partnerství.

15% dává Ravencoinu, 14% Zilliqa, 11% NEO, 2% XLM a 5% Tron (kterému vyčítá přílišnou centralizovanost).

Za zmínku stojí, že Cardano (ADA) dostalo jen 8% šanci a to přesto, že v posledních měsících bylo o Cardano publikováno mnoho pochvalných článků. Kramer ke Cardano poznamenal, že existuje mnoho blockchainů, které jsou mnohem decentralizovanější a škálovatelnější než ADA (Elastos, QcK, ZIL). Při této analýze pravděpodobně nezohlednil skutečnost, že Cardano by mělo už letos přejít na mainnet a fázi Shelley, která by měla dosáhnout decentralizovanost Cardana na mnohem vyšší úrovni, než má samotný Bitcoin.

Podhodnoceny altcoiny

Kramer v závěru článku jmenoval i několik altcoinů, které se nenacházejí v první stovce podle tržní kapitalizace, ale mají potenciál dostát se mezi nejhodnotnější 25-ku. Jde o tyto projekty: DENT, QKC, IOST, Funfair, WPR, POWR, Edgeless, POE a Optimal Shelf.

zdroj: quora.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza altcoinů (13.9.): Ethereum, Litecoin a Cardano (ADA)

Andrej Kalvoda

Zveřejněno

on

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k trhu s kryptoměnami. Nejnovějším členem sestavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, který vám bude pravidelně přinášet pohled na vysoce kapitalizované altcoiny. 

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

ETH/USDT

Zde se drží vše při starém – Ethereum se stále pohybuje v rangi mezi 176 a 182 USD. Pokud je nějaký pohyb mimo toto území, skončí knotem a cena uzavře opět uvnitř. Stále považuju za nejpravděpodobnější, že stagnace je pouze korekcí, takže časem uvidíme pokračování vstříc 200 USD. 

LTC/USDT

Litecoin je na tom prakticky úplně stejně – chycený mezi 68,5 a 71,5 USD. Také jsem zde spíš bullish, ale podobně jako u ETH – bude záležet až na konečném breaku tohoto range, sledoval bych tedy support 68,5 dolaru. 

ADA/USDT

Jak jsem zmínil v předchozích analýzách, Cardano se delší dobu pohybovalo ve formaci falling wedge, začátkem tohoto týdne jsme viděli breakout a aktuálně máme na grafu pullback zpět k původně rezistenční trendovce. Typicky bychom v několika následujících dnech měli vidět silné zrychlení nahoru k 0,05 USD, kde bude silná rezistence. První target wedge by ale měl ležet až na ceně kolem 0,056 USD. Co naopak nechceme vidět, je nudná price action a plácání se na jednom místě, případně další padání dolů pod invalidační level.

ANKETA

Coming Soon
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Pokračovat ve čtení

Cardano

Jaký je reálný potenciál Cardano? Přečtěte si komentář J. M. Villaverdeho

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

cardano

Zajímavý komentář o perspektivě kryptoměny Cardano (ADA) napsal pro Portál Yahoo! Finance analytik a vystudovaný matematik uruguayské univerzity Universidad de la República Juan M. Villaverde, který se věnuje analýzám kryptoměn již od roku 2012.

Villaverde postavil modely technologie a adopce, které jsou zohledňovány při sestavování ratingů kryptoměn americké agentury Weiss Crypto Ratings. Také se podílí na tvorbě obsahu pro Weiss Crypto Allert a jeho práce jsou častokrát citovány v známých kryptoměnových médiích jako jsou Cryptovest, Ethereum World News, Independent UK, Ripple Coin News a mnoho dalších.

Rozhodli jsme se, že nejzajímavější pasáže z jeho komentáře o Cardano přendáme pro čtenářů kryptonoviniek. Budeme rádi, pokud se k Cardano vyjádříte i na našem facebooku, nebo přímo v komentáři pod článkem.

Překlad komentáře JM Villaverde

,,Kdyby byl klasicky Ezopem příběh o zajíci a želvě aplikován do světa kryptomien, Cardano by bylo to první a Bitcoin s Ethereum to druhé. Co nám zbývá vědět, dokud zjistíme, kdo vyhraje závod?

Cardano disponuje desítkami nejlepších počítačových vědců, kryptografie a matematiků. Předkládají referáty o své práci pro akademické přezkoumání. Jejich cílem je dosáhnout, aby každá čas kryptoměnové infrastruktury byla stabilním prvkem a jednoho dne se na ni mohli spolehnout miliony lidí a to vše bez starostí a obav z toho, že se rozpadne pod tíhou a stresem, který působí v reálném světě.

Zakladatel společnosti Cardano Charles Hoskinson rád říká, že buduje systém pro dalších 100 let. To je v ostrém kontrastu s přístupem Ethereum nebo Bitcoinu, nejhlavnějších konkurentů Cardana.

,,Plnou rychlostí vpřed a použijte torpéda!” řekl jeden americký admirál během občanské války … problém je v tom, že Murphyho zákon může být ve světě kryptoměn obzvláště tvrdý. Pomocí tohoto přístupu se bitcoinu podařilo uspět. Ale pouze tím, že se omezil na jeden jediný případ použití – jako úložiště hodnoty s nějakou platební funkcí na povrchu.

Ethereum má mnohem větší vizi – energeticky účinnou, plně decentralizovanou účetní knihu, která dokáže škálovat až miliony transakcí za sekundu … a přesto je tak jednoduchá, že může běžet i na domácím počítači. No realita však vypadá zatím jinak. Ethereum trápí problémy a má úzká místa, takže jedna aplikace (například hra CryptoKitties) může způsobit, že se zastaví. Je to zároveň také velký spotřebitel elektriky stejně jako Bitcoin.

Přestože spotřebovává hodně energie, je méně bezpečný (než Bitcoin pozn.red.) Díky flexibilitě a rozsahu decentralizovaných aplikací, které mohou na Ethereum běžet.

Největší dilematem je, že vývojáři dosud nepřišli na to, jak Ethereum dostat z bodu, na kterém je dnes, kamkoli blíže k jeho velké vizi.

A pak tu máme Cardano … Tým okolo Cardana (ADA) odmítá netrpělivý přístup a hledí dopředu na možné důsledky. Trvá na tom, že řádně distribuovaná kniha by měla být jako most na dálnici – nebo kosmická loď na dlouhou vzdálenost – její infrastruktura a kritická důležitost prostě nemohou dopustit, aby si dovolila selhat, protože na ní bude záviset množství životů, štěstí a budoucnosti. Jenže aby bylo něco bezpečné a kvalitní – to vyžaduje čas.

Vývojáři ADA už třikrát přebudovali od nuly svůj základní kód. Opakované přepracovávání kódu komplikuje poskytovatelům peněženek integraci ADA do svých systémů a to je velký důvod, proč najdete jen málo peněženek, které podporují tuto kryptoměnu.

Práce jsou navíc stále v rané fázi vývoje a vývojáři nadále kontrolují všechny uzly v síti. Ve skutečnosti je možné je použít pouze k odesílání plateb sem a tam. Stručně řečeno, pokrok Cardana se jeví být neuvěřitelné pomalý.

Hoskinson a jeho tým tvrdí, že to za to stojí. Zůstávají oddaní své vizi a přinejmenším v jednom smyslu již bylo dokázáno, že to za to stojí.

Podívejte se na to z druhé strany: Pro velké finančně instituce a podniky se Ethereum a Bitcoin stále zdají být spíše experimenty, než pevně zavedenými systémy – to je klíčový důvod, proč nejsou na tyto systémy ochotni migrovat.

Zmírní Cardano tyto obavy a konečně přinese skutečný neuvěřitelný potenciál kryptoměn do reálného světa? Připravované akce vám přinesou několik odpovědí:

O několik týdnů od této chvíle ADA spustí další fázi svého dlouho očakévaného vydání testnetu. Ten umožní veřejným uzlům spustit Cardano ledger v prostředí, které bude úzce stimulovat realitu. Poprvé budou nezávislí ověřovatelé moci spustit beta verzi ADA Ledgera.

Poté bude povolen staking. To znamená, že malí hodleři ADA budou moci sdružovat své zdroje k ověřování Cardano Ledger a vydělávat na tom formou odměn. To lidem poskytne přesvědčivý krátkodobý důvod ke koupi a držení mincí ADA. Je pravděpodobné, že tokenem ADA to vdechne nový život.

Půjde o klíčovou fázi. Jak se to všechno odehraje, to teprve uvidíme. Bude Cardano dostatečně rychlé, aby bylo konkurenceschopné? Nebo zůstane v pozadí Ethereum (které pracuje na svých problémech) či několika jiných nadějných kryptoměnových projektů? To nám ukáže až čas.”

Cardano má najaktívnejší vývojársky tím, predbieha aj Ethereum

O Cardano se píše v poslední době hodně

Komentář předního představitele Weiss Ratings je pouze jedním ze série zajímavých článků, které byly o Cardano publikovány v předchozích týdnech. Nedávno jsme vás například upozornili, že vývojáři Cardano jsou podle GitHub aktuálně nejaktivnějším týmem v celém kryptoprůmyslu. A vždy, když zmiňujeme Cardano, rádi upozorňujeme na náš oblíbený rozhovor s J. Tesařem, který si můžete přečíst zde. Všechny naše články o této kryptoměně najdete zde.

Rozhovor o Cardano s J. Tesařom: Jestli vše vyjde, decentralizace bude vyšší než u Bitcoinu

Líbil se vám tento článek? Budeme rádi, pokud ho odměníte lajkem, nebo tím, že nás navštívíte i příště. Pokud máte tip na jiný zajímavý článek podobného typu (io jiné kryptomene), budeme rádi.

zdroj: finance.yahoo.com

Pokračovat ve čtení

Cardano

Září bude pro Cardano velký měsíc

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Charles Hoskinson - Cardano

Pokud jde o altcoiny, Cardano (ADA) je považováno za jeden z nejnadějnějších projektů na úspěch. Tento měsíc ho čeká několik důležitých novinek, které by mohly posunout celé úsilí výrazně vpřed.

Charles Hoskinson, hlavní představitel Cardano, potvrdil, že testnet fáze Shelley, jejímž cílem je dosáhnout, že Cardano bude mnohokrát více decentralizovaná kryptoměna, než samotný Bitcoin, bude spuštěn dříve, než se předpokládalo. Je to údajně nejdůležitější informace, která přichází v sledu s dalšími dvěma oznámeními, které by měl předestřít komunitě v tomto měsíci.

TIP: Přečíst náš rozhovor o Cardano s Jaromírem Tesařem

Hoskinson během živého vysílání v rámci pravidelné rubriky AMA (Ask me anything) na YouTube prozradil, že první fáze testnetu Shelley byla úspěšná dokončena, přičemž dodal, že byly odhaleny a opraveny stovky chyb, díky čemuž se stal testnet, který bude mít celkem tři fáze, stabilní.

Oslava Byron a cesta do Bulharska

Charles, který stál i u vzniku Ethereum, bude koncem září cestovat do Bulharska, kde plánuje Cardano oslavit druhé výročí uvedení fáze Byron, která symbolizuje začátek celého projektu. Jsou na něm postavené základy pro další fáze Shelley, Gougen a nakonec i Basho.

V rámci AMA Hoskinson prozradil i to, že spuštění testnetu Shelley bude oznámené právě během akce v Bulharsku. Pokrok nastal i v protokolu Ouroboros, Hydra, který bude dokončen také v září. Aktualizovaný protokol umožní sharding a globální škálování, což připraví cestu k vyřešení problému s Proof-of-stake.

Wyoming a demonstrace pro developery

Portál Cryptoslate v rámci těchto informací konstatuje, že září může být pro Cardano jeden z nejvýznamnějších měsíců vůbec. Jak jsme zmiňovali již výše, Cardano během něj plánuje oznámit i další významnou aktualizaci, která by se měla pro změnu týkat programovacího jazyka.

Hoskinson uvedl, že se tak stane během hackathonu na University od Wyoming. Vývojáři a odborníci přítomni na akci se tak dozvědí jako první podrobnosti o tom, jak se budou dát na Cardano budovat decentralizované aplikace a smart kontrakty.

Rozhovor o Cardano s J. Tesařom: Jestli vše vyjde, decentralizace bude vyšší než u Bitcoinu

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-