Connect with us

Bitcoin

Rozhovor s T. Vaysem: Bitcoin může dosáhnout $100 000 v roce 2023

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Tone Vays

Finanční analytik a odborník na kryptoměny Tone Vays absolvoval zajímavý rozhovor s redakcí portálu Cointelegraph, v jehož rámci se vyjádřil k současné ceně bitcoinu, vlivu halvingu, spuštění Bakkt a také budoucnosti altcoinov. Pár zajímavých části z rozhovoru jsme shrnuli v tomto článku.

Cena a halving

Pokud jde o současnou cenu Bitcoinu, Vays tipuje, že koncem roku se bude Bitcoin obchodovat v cenovém rozmezí mezi 7 500 až 8000 dolary. Jeho cena se však do té doby může propadnout i níže. Hodnotu kolem 5000 dolarů označil za nové možné dno současného retracementu po tom, jak Bitcoin atakoval před létem hodnotu 14 tisíc dolarů.

Blížící se halving bude mít podle Vayse pozitivní vliv na cenu bitcoinu, ale dosažení ceny 100 000 USD za jeden BTC očekává až kolem roku 2023, kdy se začne spekulovat nad jeho cenou v souvislosti s dalším halvingem v roce 2024. Také si myslí, že Bitcoin se po dosažení této mety může opět klidně propadnout až k ceně okolo 20 či 25 tisíc dolarů. ,,Nezapomeňte, čím rychleji bude Bitcoin růst, tím více tvrdě padne,” upozornil.

Katalyzátory růstu a Bakkt

Katalyzátorem růstu ceny mohou být podle něj i různé geopolitické události. V minulosti prý Bitcoinu přispěly k růstu události jako krize kyperských bank z roku 2013 či zavření řeckých bank v roce 2015. Podobné události mohou pomoci růstu ceny BTC i v budoucnosti. Jako příklad uvedl Brexit, nebo možnost, že by z Evropské unie nebo eurozóny chtěli vystoupit země používající euro – například Itálie či Španělsko.

Tématem rozhovoru byl i Bakkt. Největší pozitivum vidí zejména v tom, že Bakkt přispěl k tomu, že se Bitcoin stal opět více finanční a legálně akceptován. ,,Každá regulovaná a respektovaná finanční instituce, která dostane povolení pracovat s Bitcoinem, přispívá k tomu, že vlády mají větší problem Bitcoin kriminalizovat,” uvedl.

300x250

Směšná pokuta a altcoiny

Vayse, který je známým altcoinovým skeptikem, šokovala nízká pokuta ze strany Americké komise pro cenné papíry (SEC) pro společnost Block.one, která v roce 2017 realizovala počáteční nabídku mincí (ICO) kryptoměny EOS. SEC posoudila, že ICO bylo nelegální, protože šlo o neregistrovaný prodej cenných papírů. Pokuta 24 milionů dolarů při ICO, v jehož rámci se vybrali přes 4 miliardy USD, je však podle něj absurdní a je skvělou zprávou pro ty, kteří chtějí opět porušovat pravidla.

Pokud jde o jeho obecný názor na altcoiny, myslí si, že lidé časem pochopí, jací byli hloupí, když do nich investovali a nakonec se i tak všichni vrátí k bitcoinu. Dokonce i nejznámější altcoin Ethereum označil za zbytečný.

zdroj: cointelegraph.com

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bitcoin

Čína aktualizovala rating kryptoměn: Bitcoin poprvé v TOP10

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Čína Rating

Čínské ministerstvo průmyslu a informačních technologií (CCID) vydalo již 15. vydání žebříčku kryptoměn. Rating publikovaný 6. prosince se tentokrát týkal 35 vybraných digitálních aktiv.

CCID zveřejňuje hodnocení vytipovaných kryptoměn už dva roky a to přesto, že čínská vláda se ke kryptoměnám staví negativně. Nic na tom nezměnilo ani ohlášení o plánované implementaci technologie blockchain do národního hospodářství a ani přípravy národní digitální měny, kterou bude emitovat Čínská lidová banka (PBoC).

Agentura hodnotí kryptoměny podle tří základních kritérií – technologie, aplikace (použitelnosti) a kreativity.

Od června 2018 dominoval tomuto pořadí projekt EOS, který si i tentokrát udržel vedoucí místo. Na druhou příčku se však přesunulo Ethereum (ETH), kterému mohl pomoci i úspěšný hardfork s označením Istanbul, který připravuje Ethereum na přechod do fáze “Ethereum 2.0”, s čím bude souviset i staking s přechodem na konsenzus Proof-of-Stake či řešení problému se škálovatelností (více se dočtete v tomto článku). V předchozím vydání druhý Tron (TRX) tentokrát obsadil “bronzovou” příčku.

Vůbec poprvé se do elitní desítky dostal Bitcoin (BTC), tedy nejstarší a nejpopulárnější kryptoměna, který skončil devátý. Bitcoin tradičně vede pořadí pokud jde o kreativitu, ale oproti nejlepším podle CCID zaostává hlavně v základní technologii a použitelnosti.

300x250

Třetí nejhodnotnější kryptoměna podle tržní kapitalizace XRP, v tomto pořadí kuriózní označena jako Ripple (Ripple je firma, která za touto kryptoměna stojí, nejde o kryptoměnu), se umístila až na 18. příčce.

Pořadí TOP 35 kryptomien podle CCID k prosinci 2019:

Ethereum by mohlo čoskoro umožniť tisícky transakcií za sekundu

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Respektovaný trader P. Brandt aktualizoval své scénáře pro Bitcoin

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

brandt-bitcoin

Jeden z nejrespektovanějších traderů Peter Brandt nastínil dva možné scénáře pro dlouhodobý vývoj ceny Bitcoinu. Přestože je optimistou prozradil i to, v jakém případě by při Bitcoinu zřejmě sám kapituloval.

72-letý Peter Brandt, který já autorem bestselleru Diary of a Professional Comodity Trader, který patří mezi nejprodávanější knihy o obchodování v nabídce Amazonu, se věnuje obchodování již 45 let a ačkoliv to u jeho generace není vůbec běžné, přiznává, že je fanouškem Bitcoinu.

Petr se před pár dny vyjádřil k současné situaci na grafu BTC a poznamenal, že z dlouhodobého hlediska se zatím nic nemění – u nejznámější kryptoměny je při pohledu na výšší highs a vyšší lows stále jednoznačné, že jí dominují býci.

,,Věřím, že Bitcoin čeká dlouhý příběh a že skutečně dosáhne ceny 100 000 USD, ne-li více. Tento názor zakládám nejen na jeho fundamentech, ale i na tom, co vidím na klasických grafech a kontextu trhu,” uvedl.

Brandt předpokládá, že cena Bitcoinu se pravděpodobně brzy odrazí od dolní hranice víceměsačního sestupného paralelního kanálu, který je viditelný na jednodenním grafu.

300x250

Tento graf se začal formovat 26. června, kdy cena Bitcoinu vytvořila letošní maximum 14 000 USD. Od té doby vždy když cena Bitcoinu zasáhne dno tohoto kanálu, odrazí se do středu nebo až na jeho vrchol. Když však zasáhne horní část kanálu, spadne opět do středu nebo až dolů.

(Graf na kterém P. Brandt nakreslil zmíněnou situaci)

Nyní v době, kdy se Bitcoin obchoduje kolem dna tohoto kanálu se Brandt domnívá, že nalezení lokálního cenového dna Bitcoinu je velmi reálné a Bitcoin by se brzy mohl vymanit z tohoto kanálu a začít směřovat směrem nahoru v rámci nové fáze parabolického růstu. Ten by pravděpodobně vedl k útoku na překonání historického maxima z roku 2017, tedy 20 tisíc dolarů.

Druhou – už méně příjemnou možností, by bylo, kdyby Bitcoin prorazil dolní hranici kanálu směrem dolů, což by pravděpodobně znamenalo další výrazný pokles.

Brandt tvrdí, že cena Bitcoinu se od roku 2011 vyznačuje sérií parabolických pohybů. Kdykoli byla parabola prolomená, trh měl tendenci klesat kolem 12 měsíců od nejvyšší dosažené ceny po nejnižší. Běžným výsledkem těchto propadů byly i 80-procentní korekce naměřené od vrcholu po spodek. Pokud bychom počítali s touto možností, propad z letošních 14 tisíc (vrchol poslední prolomení paraboly) by se mohl zastavit až někde kolem ceny 5 324 dolarů (propad o 80%) a může se tak stát až kolem července 2020.

,,Bitcoinoví maximalisté by samozřejmě na to řekli, že to není nic, co by způsobilo jejich kapitalizaci. Tvrdili by, že půjdou až na nulu. Že mohou kupovat levnější a brát, co jim trh nabízí. Nuž, já bych vám chtěl říct, že každý kdo říká “tentokrát je to jinak” je na omylu,” řekl Brandt, který si myslí, že pokud se Bitcoin uzavře pod hranicí klesajícího paralelního kanálu, 90 procent lidí, kteří jsou nyní v trhu, kapituluje.

Na závěr přiznal, že důležitou hranicí je pro něj cena kolem 3 215 dolarů z prosince 2018. Pokud by se Bitcoin propadl i pod ní, prý by zřejmě kapituloval i on.

Respektovaný obchodník přiznal, že nemůže jednoznačně předpovědět, který z těchto scénářů se uskuteční jako první. Je podle něj třeba počkat a sledovat, co se bude dít. Až na základě dalšího vývoje si nastaví své obchody.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (10.12.): S longami velmi opatrně!

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Ahojte traderi, dnes sa tradične pozrieme na Bitcoin, dominanciu aj kapitalizáciu.

Bitcoin

Bitcoin má veľmi zložitú korekčnú štruktúru, kde je veľa možností. Altcoiny podľa môjho názoru teraz vyzerajú trochu čitateľnejšie. V podstate tu taktiež uvažujem o dvoch scenároch. Prvý scenár je, že celá táto štruktúra je jeden veľký triangel, ktorý je súčasťou IV. vlny a príde teda nové lokálne dno. Druhá možnosť je taká, že sme rovnako vo IV. vlne, ale vo forme ABC korekcie a daný triangel znázorňuje vlnu B. Stále je tu aj možnosť channelu. Aby sme sa však z tejto analýzy vedeli nejako dostať a urobili si záver: Ak aj príde rast, tak si myslím, že neprekonáme hladiny 8200 – 8400 dolárov a potom bude aj tak nasledovať nové lokálne low. Ostatné scenáre sú bearish, takže s longami opatrne. Ja momentálne BTC len sledujem.

300x250

Dominancia

Graf dominancie sa nám v poslednom čase nemení. Keby ste si ho však priblížili, tak si všimnete zelenú sviečku UP a práve tá mohla spôsobiť veľké prepady na altcoinoch. Celkovo však k tomuto grafu niet viac čo povedať, pretože si dlhodobo drží rovnakú štruktúru.

Kapitalizácia altcoinov

Graf kapitalizácie altov nevyzerá najlepšie. Príde mi to na takmer dokonalý triangel.  V podstate mám len dva možné scenáre a obidva končia na novom low. Za prvé sa môže jednať o triangel, ktorý tam nepochybne môže byť a tým pádom by bol koniec tejto štruktúry v targete. Druhá možnosť je taká, že sa jedná o klasickú ABC korekciu a kapitalizácia by išla hore, ale neprekonala by KEY level a až potom by šla na nové dno. Skôr sa však prikláňam k trianglu.

STREAM – Blíži sa recesia svetovej ekonomiky?

Včera sme mali veľmi podarený STREM s množstvom informácií. Téma, ktorá sa dotýka nás všetkých – Aký je rozdiel medzi recesiou a krízou? V akom stave je svetová a slovenská ekonomika? Akú úlohu zohrajú kryptomeny? A mnoho ďalšieho. Pozrieť si ho môžete aj tu:

Trader2.0

Projekt Trader2.0 je v plnom prúde. Denne aktualizované predikcie (13 kryptomien, 3 indexy, 2 komodity), svetové fundamenty, mince so zápalnou šnúrou a LIVE obchodovanie a autokopírovanie svetových obchodníkov v jednom členstve.

Každý kto si od 1.12 do 20.12 kúpi 3 mesačné, alebo 6 mesačné členstvo získava kurzy zdarma! Pridaj sa aj ty.

Viac informácii vo FREE telegrame.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

LIVE STREAM (9.12.): Bitcoin analýza & téma blížící se recese světové ekonomiky

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

live-j-kralovansky

Live stream začne dnes, tj. v pondělí 9.12..2019 o 21.00h.

Cena bitcoinu je aktuálně 7500 dolarů, což je o zhruba 3 procenta více, než takto před týdnem. Stále jsme však výrazně dolů oproti letošním maximům, které se vyšplhaly až k ceně 14 tisíc USD za jeden BTC.

Analytici naznačují, že novým dnem BTC by mohla být úroveň okolo 6 500 dolarů. Nejnovější to naznačil i populární trader FlibFlib, který v roce 2018 úspěšně predikoval dno BTC na ceně okolo 3000 USD. Jaký názor má na to Jakub Kralovanský z projektu Trader 2.0? Sledujte jeho analýzu živě, která začíná tradičně v pondělí v devět hodin večer. Jakub se bude věnovat nejen Bitcoinu, ale i altcoinům, indexem a akcím. Nadpis jeho dnešního webináře je “Blíží se recese světové ekonomiky?

Upozornění: Obsah videa je čistě informační a nelze jej považovat za investiční radu. Udělejte si vlastní průzkum a pokud se rozhodnete investovat do kryptoměn (nebo jiného druhou aktiv), investujte vždy jen tolik, kolik si můžete dovolit ztratit.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Krypto zprávy dne (9.12.): Známe nové dno BTC? Voice, ETF & Ethereum

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Analytik, který předpověděl pád Bitcoinu na $3000, je nyní optimista

25. listopadu klesla cena bitcoinu na 6 500 dolarů. Od té doby se jeho hodnota stabilizovala nad úrovní přes 7 000 USD. Obchodníky kryptoměn teď zajímá nejvíce to, čí zmíněných 6 500 USD bude pro Bitcoin jeho “novým dnem”. Analytik, který úspěšně předpověděl, že Bitcoin klesne na 3000 USD a následně se od této ceny odrazí, si myslí, že ano. Více se dozvíte zde.

Analytik, ktorý predpovedal pád na $3000, si myslí, že Bitcoin je teraz blízko nového dna

Stouply šance na schválení pravního Bitcoin ETF?

Americkou komisí pro cenné papíry a burzu (SEC) nebyl dosud schválen žádný veřejně obchodovaný bitcoinový fond známý pod pojmem “Bitcoin ETF”. Nově je však naděje na jeho schválení přece jen o něco větší. Více se o tomto důležitém tématu dočtete zde.

Stúpli šance na schválenie pravého Bitcoin ETF?

300x250

Sociální síť Voice postavená na EOS oznámila datum spuštění beta fáze

Sociální síť Voice postavená na blockchainu EOS, jejíž koncept byl představen v červnu tohoto roku, bude ve své beta fázi spuštěna na Den sv. Valentýna 14. února 2020. Oznámila to společnost Block.One stojící za vývojem EOS. Zájem o testování platformy, která by mohla podle jejího tvůrce v budoucnu ohrozit i Facebook, projevilo tisíce lidí. Block.one přiznává, že při tvorbě projektu neobchází ani regulační úřady. Voice by měla využívat tokenizovaná aktiva s cílem řešit problémy současných sociálních síti v čele se šířením dezinformací, krádeží identit či zneužívání osobních údajů. (cointelegraph.com)

Úspěšný hardfork Ethereum Istanbul

Dlouhodobě plánovaný hardfork kryptoměny Ethereum s označením Istanbul, který byl dalším ze série upgradování sítě před přechodem na “Ethereum 2.0” a Proof-of-Stake konsenzus, proběhl bez komplikací. Přispěly k tomu i velké kryptoburzy, které oznámily podporu této důležité aktualizace sítě. Burza Binance tak učinila už 5. prosince. O den na to stejně konala i americká pobočka Binance.US. Hardfork podpořili i burzy Coinbase, Poloniex a další.

Pokud se vám líbí naše články zapněte si naše oznámení (zvonek vpravo dole) A sledujte nás na Facebooku. Mimochodem víte o tom, že aktuální přehled cen kryptoměn najdete i u nás?

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

stouply šance na schválení prvního Bitcoin ETF?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-etf

Americkou komisí pro cenné papíry a burzu (SEC) nebyl dosud schválen žádný veřejně obchodovaný bitcoinový fond známý pod pojmem “Bitcoin ETF”. Nově je však naděje na jeho schválení přece jen o něco větší.

SEC v průběhu posledních let odmítla dohromady 5 vážných žádostí o Bitcoin ETF. Neuspěli bratři Winklevossovi ani VanEck se SolidX ani společnost Bitwise Asset Management. SEC vždy argumentovala především tím, že cena bitcoinu je manipulovatelná a žadatelé o ETF nedokáží poskytnout záruky, že ochrání své zákazníky.

Nyní se však zdá, že případně schválení Bitcoin ETF je o něco reálnější. Naznačuje to překvapující rozhodnutí SEC “potichu” schválit žádost New York Digital Investment Group (NYDIG) o vytvoření NYDIG Bitcoin Strategy Fund, portfolia fondu navázaného na Bitcoin. Klasifikován je jako “nediverzifikovaná, uzavřená investiční společnost, která neustále nabízí své akcie s cílem zhodnotit kapitál investováním do BTC futures.”

Tento fond bude investovat do termínovaných BTC futures kontraktů vypořádání v dolarech a obchodovaných na burze CME. To znamená, že fond nebude mít při svém uvedení na trh žádný přímý vliv na bitcoinový blockchain. ,,Fond se bude snažit kupovat nějaké množství Bitcoin futures tak, aby celková hodnota bitocinů, které jsou základem bitcoinových futures ve vlastnictví fondu, představovaly téměř 100% čistých aktiv fondu, “uvádí se ve znění.

Mike McGlone ze společnosti Bloomberg Intelligence si myslí, že schválení tohoto produktu zlepšuje vyhlédy ke schválení Bitcoin ETF v příštím roce na 50 ku 50. ,,Schválení ukazuje, že lobování zájemců o ETF, jako jsou VanEck či Bitwise, se začíná vyplácet,” konstatoval .

300x250

Žádost od Bitwise je opět ve hře

19. listopadu jsme vás na kryptonovinkách informovali, že SEC se rozhodla ještě jednou posoudit žádost společnosti Bitwise Asset Management o schválení jejich Bitcoinu ETF, kterou předtím 9. října definitivně zamítla. Schválení jedné z dosud nejnadějnějších žádostí je tedy stále ve hře, přestože šance na schválení je podle odborníků malá.

Analytici trhu dlouhodobě označují případné schválení Bitcoinu ETF za zprávu, která by mohla vyhnat cenu Bitcoinu výrazně výš. Mezitím však na trhu vznikly nové služby (Bakkt, Fidelity), které výrazně rozšířily pro instituce možnosti bezpečného investování do kryptoměn. To podle analytika Briana Kellyho v porovnání s předchozími lety snížilo potřebu schválení Bitcoinu ETF.

SEC prehodnocuje zamietnutie Bitcoin ETF od Bitwise! Zmení napokon názor?

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Analytik, který předpověděl pád na $ 3000, si myslí, že Bitcoin je nyní blízko nového dna

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin dno

25. listopadu klesla cena bitcoinu na 6 500 dolarů. Od té doby se jeho hodnota stabilizovala nad úrovní přes 7 000 USD. Obchodníky kryptoměn teď zajímá nejvíce to, čí zmíněných 6 500 USD bude pro Bitcoin jeho “novým dnem”.

Jedním z respektovaných kryptoměnových analytiků, kteří věří, že cena 6 500 USD by mohla být dnem pro současný cenový trend, je FlibFlib. Jde o tradera, který v září 2018 označil cenu 3000 USD za předpokládané dno Bitcoinu, což se nakonec ukázalo jako skvělá predikce, neboť Bitcoin následně opravdu klesl k této úrovni a pak se od ní odrazil.

Není to však jen FlibFlib, kdo si myslí, že Bitcoin by se aktuálně mohl pohybovat kolem svého nového cenového dna. Willy Woo, populární analytik z Adaptic Capital, konstatoval: ,,Dynamika na bitcoinovém řetězci přechází do býčího teritoria. Spodní část (dno) je pravděpodobně nalezena, jakýkoliv pohyb níže bude v makro zobrazení jen knotem,” uvedl.

Trader CL, jehož také citoval portál CryptoSlate, označil za Point of Control (POC) cenu Bitcoinu hodnotu 6300 dolarů. Jde o cenu, při které Bitcoin zaznamenal největší cenovou aktivitu.

300x250

Neexistuje žádná záruka, že zmiňovaná cena 6 500 USD se opravdu stane novým dnem Bitcoinu, ale podobný scénář, jaký sledujeme dnes, byl patrný na grafech i když se BTC v prosinci 2018 nacházel cenově okolo 3 100 USD, konstatuje portál CryptoSlate.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza (9.12.): Kam krátkodobě bitcoin vystřelí?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-curaj

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Bitcoin (BTC)

Měli bychom bitcoin vnímat ve třech obdobích. V krátkodobém období na bázi jednoho týdne nyní řeším, zda bitcoin dokážue vytvořit impulsní pohyb z aktuální struktury k cenám okolo 8 200 USD, kde se zároveň dostane na hranu downtrendového kanálu. Ze střednědobého období tyto kanály následně praskají dolů po vytvořené medvědí vlajce. Následně v delším obdoboí by downtrendový kanál měl prasknout a vytvořit se nový trend. My se podíváme nyní právě na kratší týdenní období.

4hodinový graf BTC/USDT

Bitcoin se pokusil několikrát překonat silnou rezistenci na 7 800 USD a bez úspěchu. Velcí hráči to vždy sesekali se silnými market příkazy. V těchto konsolidačních a zpomalených prostorách chystá bitcoin impulsivní pohyb, který může ovšem nastat až později kvůli fázované akumulaci kapitálu.  My se podíváme nyní na dva možné scénáře.

300x250
 1. Bitcoin vystřelí na 8 200 USD k hraně kanálu a následně poletí dolů (Možnost je i další testnutí rezistence a dolů)
 2. Bitcoin půjde rovnou z tého konsolidace dolů na 6 400 USD

V obou případech očekávám po následném dumpu prudký výstřel, neboť kolem 6 400 USD je vysoká likvidita k nákupům bitcoinu. Nyní se přikláním spíše ke scénáři poklesu ceny bitcoinu, protože na denním grafu se na pohybových indikátorech tvoří divergence.

Dominance bitcoinu

Dominance bitcoinu stále stejné jako minulý týden. A jsem stále toho názoru, že by dominance bitcoinu měla ještě klesnout, aby dostaly prostor altcoiny před halvingovým FOMO efektem.

Celková kapitalizace

Celková kapitalizace vypadá stejně jako minulý týden, ale tentokrát se zaměříme na konstrukci grafu z pohledu proběhlých objemů na cenách, kde vidíme, že férová kapitalizace je na 256 mld USD a kapitalizace by se tan měla vracet.

Denní graf kapitalizace kryptoměn

Kapitalizace altcoinů

Opět stejný setup na kapitalizaci altcoinů z minulého týdne. Aktuálně sleduji, že altcoiny přidávají vyšší procenta než bitcoin. Navíc Binance altcoiny jako Fetch, Matic nebo Celer už dělají slušná rallye a to by mohlo znamenat nástup ostatních altcoinů k velkým pohybům a finální snížení dominance.

Forex & komodity & indexy kanál

Jelikož si budu chtít tento nebo příští rok dokončit doktorát z financí, rozhodl jsem se více opět sledovat základní komodity a měnové páry k dolaru, které začnu v průběhu roku intradenně a swingově obchodovat. Kromě toho se budu zaměřovat na historické finanční krize a chování FEDu a ECB. Pokud tě tyto informace zajímají, přidej se ke komunitě Crypto Kingdom a budeš mít rovnou přístup i do tohoto kanálu, kde budu posílat informace a analýzy.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

ROZHOVOR: Jakub Kraľovanský: Cesta je cíl. V 100k challenge jde o komunitu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

rozhovor-jakub-kralovansky

Jakub Kraľovanský se v průběhu tohoto roku zařadil na seznam nejznámějších kryptotrejderů československé scény za což vděčí nejen tomu, že se stal ambasadorem trading platformy NAGA, ale především jeho aktivitě na sociálních sítích, publikování technických analýz (včetně analýz, které čtete pravidelně na kryptonovinkách) a v neposlední řadě i upozorňování na různé zajímavé fundamenty. Rozhodli jsme se udělat s Jakubem rozhovor na téma 100k challenge, v jehož rámci se zavázal k odvážné výzvě.

Jakube, rozhodl ses pro odvážný krok – spustit projekt 100k challenge, ve kterém živě ukazuješ ostatním traderům své obchodování na reálném účtu. Na začátek si na něj vložil 1000 USD a tvůj oficiální cíl je udělat z této částky 100 000 dolarů. Popravdě řečeno, myslím si, že trochu hazarduješ i se svým jménem, ale oceňuji tvé sebevědomí. Je podle tebe vůbec možné dosáhnout tohoto cíle, pokud se nedočkáme nového krypto-bullrunu podobného tomu, který jsme sledovali v roce 2017?

Áno, máš pravdu. Vložil som 1000 USD na reálny účet. V podstate je mojím cieľom ukázať komunite reálne obchody a nielen analýzy. Každý, kto aspoň raz otvoril nejaký obchod naživo, vie, že analýza a reálny obchod sú dve odlišné veci. Na ČR a SR máme veľa teoretikov, ale málokto ide naozaj do praxe. Každý pridáva extrémne zhodnotenia a ,,hajpuje“, ako sa im brutálne darí, ale keď príde zlý obchod, tak ho neprizná. Oceňujem ľudí a skupiny čo to tak nerobia. Môj účet je transparentný a každý kto ma účet na NAGA si vie pozrieť moje celkové štatistiky a urobí si reálny obraz. Viem, že je to celkom risk, ale chcem priniesť niečo nové a hlavne chcem priniesť prax. Toto je moja priorita. Popravde, nejde mi až tak o to, aby som urobil z tisícky 100 000 USD, ale keby som tento cieľ nevytýčil, LIVE ROOM by prišlo o tento vzrušujúci prvok. Ľudia (a aj ja sám) potrebujú mať cieľ a výzvu. Potrebujú mať niečo, pre čo sa nadchnú, zatnú zuby a pôjdu do akcie. Táto výzva, ku ktorej som sa upísal, ma bude tlačiť do toho, aby som viac automatizoval svoje systémy a využíval nové možnosti ako napríklad aj autokopírovanie.

Jaký je tvůj aktuální zůstatek? Kolikrát si už obchodoval v rámci LIVE-ROOMu během toho, co tě sledovali ostatní tradeři?

Môj aktuálny zostatok je okolo 1040 USD. Šplhal som sa už aj na 1100 USD, ale potom som kvôli zlému rozhodnutiu klesol. V 100k challenge používame aj autokopírovanie cudzích obchodníkov, ktoré je aj pre mňa samotného nové a v podstate ho ,,testujem“ na svojich peniazoch. Celkovo som už urobil cez 10 obchodov a mnohé z nich aj LIVE v priamom prenose.

300x250

Vím, že si vyzýval komunitu, aby se přidali a pokusili se o podobný husarský kousek s tebou. Zapojil se někdo?

Áno. Celkovo sa zapojilo niekoľko desiatok ľudí a dôležité je povedať aj to, že sa môže zapojiť úplne každý, a to aj v priebehu tohto challenge. Je jedno či ste sa zapojili na začiatku, teraz, alebo tak urobíte o mesiac.

Obchoduješ jen s kryptoměnami?

Priznám sa, že som dlhodobo patril medzi traderov, ktorí chceli obchodovať len kryptomeny. Tým, že sa zaoberám aj fundamentom, tak som sa chcel špecializovať len na túto oblasť a byť v nej najlepší. Často krát som však počúval, ako sú grafy na forexe ,,čistejšie“ a ľahšie sa obchodujú. Keďže som vyštudoval medzinárodný obchod, tak som mal vždy veľmi blízko ku zlatu, striebru, rope a indexom. NAGA je skvelá v tom, že sa na nej dajú obchodovať aj komodity, indexy či akcie a tak som to nakoniec využil aj ja a obchodujem okrem kryptomien aj vyššie spomínané páry.

Součástí tvé strategie je i automatické kopírování obchodů jiných populárních traderů. Tuto funkci nabízí například eToro, ale už i NAGA, které si se stal ambasadorem. Kolik traderů aktuálně kopíruješ? Můžeš k tomu prozradit pár detailů? Máš už například vytipovaných pár obchodníků, které by si doporučil širší komunitě?

Áno, toto je tiež jedna z noviniek a v našich končinách absolútne prelomových vecí. Celé obchodovanie nie je závislé len na mne, ale ja môžem kopírovať aj obchody svetových traderov. Ak by som obchodoval len ručne a sám, tak by som to mal naozaj veľmi ťažké, aby som splnil challenge. Na NAGA sú rôzne rebríčky a hodnotenie. My už s členmi máme zhruba 8 -10 traderov, ktorých aktívne striedame. Nie vždy výška zisku, alebo úspešnosť, napovedajú kompletnú pravdu o tom, ako sa komu darí. S tým sme sa pasovali práve prvé dva týždne, kedy sme nevedeli koho kopírovať a aký štýl má. Je tam XY traderov, ktorí obchodujú rôznými štýlmi a rôzne páry. Teraz už máme pár overených traderov, vieme čo najčastejšie obchodujú, aký majú štýl, kedy obchodujú a s akými pozíciami idú do obchodu. Celá challenge tak nie je závislá len na mne.

Existuje na NAGA možnost automaticky kopírovat právě tvoje obchody?

Án,o rovnako ako môžete kopírovať zahraničných traderov, tak môžete kopírovať aj mňa. Máte však možnosť samy si nastaviť výšku investície, stoploss a take profit. Ak si stoploss a take profit nenastavíte, tak ho budete mať taký ako ho mám ja. Avšak ak ma dáte kopírovať, tak budete kopírovať len moje ručne zadané obchody. Ak dám napríklad ja kopírovať ďalších 5 traderov a vy dáte kopírovať mňa, tak vám otvorí len moje obchody a nie obchody, tých, ktorých kopírujem ja.

Zmiňoval jsi mi, že plánuješ spustit i jednoho či dva vlastní roboty. Můžeš to našim čtenářům vysvětlit? O co jde?

Chcel by som tam spustiť robota na Forex a na Bitcoin. Niečo už mám pripravené, ale zatiaľ sa pasujem so spreadmi a pákou. Tým, že ma už pár ľudí kopíruje a máme 100K challange, tak nechcem urobiť unáhlený krok. V týchto dňoch testujem robotov na MT4 a robím rôzne simulácie a záťažové testy. Mojím cieľom je spustiť robotov už pred Vianocami, ale neviem či sú práve Vianoce vhodný čas na začatie obchodovania, takže ich asi napojím až po novom roku. Keďže ja Forex neobchodujem, tak by ho obchodoval práve môj robot a ja by som sa mohol sústrediť na svoju činnosť.

V jakém časovém horizontu očekáváš, že by ses reálně mohl dostat k naplnění svého cíle?

Je to horizont niekoľkých rokov. Aj keď veľa ľudí sa určite zapojí do tohto challange za vidinou zisku, tak pre mňa je dôležitá práve tá cesta. ,,Cesta je cieľ.“ Spoločne tak na tejto ceste vytvoríme komunitu traderov, ktorí reálne obchodujú kryptomeny, forex, akcie, komodity, ktorí si navzájom pomáhajú, vzdelávajú sa, pracujú na sebe. A to je presne mojim cieľom. Vytvoriť takúto komunitu ľudí. Takže splnenie challenge bude len čerešničkou na torte. Navyše keďže je tento cieľ tak vysoký, tak ma posúva dopredu. Ja ako osoba musím mať vždy vysoké ciele. Inak je to pre mňa nuda. Asi by som sa do autokopírovania ani nepustil, nebyť tohto challenge.

Předpokládám, že zatím volíš opatrnou strategii. Cíl je zatím v nedohlednu a zřejmě by nebylo příjemné dostat se do hlubšího mínusu a riskovat ukončení projektu.

Presne tak. Zo začiatku sme mali celkom starosti aj s kopírovaním, pretože sme hneď na začiatku narazili na niekoľko odchýlok a problémov. Napríklad sme dali kopírovať jedného tradera a ten otvoril cez 20 rovnakých pozícií do shortu a zrazu prišla pumpa. Spolu s členmi sme to však ustáli a obchody uzatvárali ručne. Po tejto skúsenosti som na svojom účte skúšal stratégiu 10% stoplossu. Všetkým traderom, ktorých som kopíroval som nastavil 10% stoploss a toto rozhodnutie ma stálo cez 50 dolárov. Toto sú však straty, s ktorými som zmierený, pretože stále hľadáme ideálne nastavenie.

Jak často bývá LIVE-ROOM 100k challenge? Mohou si ho prohlédnout i naši čtenáři, aniž by si museli zaplatit členství v tvých produktech?

LIVE ROOM máme každý utorok a štvrtok od 9:00 do 10:00. LIVE ROOM máme cez ZOOM, kde spoločne rozoberáme obchody a kreslíme grafy. Ak niekto nemôže byť online práve v tomto čase, tak má k depozícií záznam z tejto hodiny v klientskej sekcii. LIVE ROOM je len pre ľudí, ktorí majú zakúpené členstvo Trader2.0. Toto je jeden z piatich produktov v členstve. Okrem toho sú v členstve aj mince so zápalnou šnúrou, predikcie, fundamenty od zahraničných zdrojov a VIP chat. Zaregistrovať sa a obchodovať na NAGA však môže každý akurát k tomu nebude mať celkový servis, ktorý ponúkam, a bude na to sám. Keďže kopírujeme aj iných traderov, tak často krát práve konzultujeme aj ich obchody. Aj oni sú len ľudia a tiež niekedy otvoria zlú pozíciu a práve v LIVE ROOM je priestor, aby sme sa vzájomne poradili a riešili otvorené pozície aj od iných traderov.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

[SOUHRN TÝDNE]: 10+ nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

fork-bitcoin

V průběhu týdne vám přinášíme prostřednictvím samostatných článků a rychlého denního přehledu desítky zajímavých zpráv ze světa kryptoměn. Rozhodli jsme se, že jednou týdně, tedy v neděli, vám poskytneme souhrn toho nejpodstatnějšího.

Bitcoin

Bitcoin z pohledu ceny zažívá turbulentní období. Zdá se však, že nad vodou ho drží dlouhodobí Hodleři. Více než 60% všech Bitcoinů, které byly dosud vytěžené, se nepohnulo už více než rok. Upozornil na to analytik Rhythm. Pokud vás téma zaujao, podrobnosti jsme shrnuli v tomto článku.

Mnoho analytiků označuje blížící se halving, který sníží odměnu pro těžařů BTC o polovinu, za hlavní spouštěč dlouhoočekávaného bitcoinového bullrunu. Ne všichni s tím však souhlasí. Podle Jasona Williamse z Morgan Creek Digital nebude mít halving na cenu bitcoinu žádný vliv a není jediný, kdo si to myslí. Více se dočtete zde.

Podle bývalého CTO americké kryptosměnárny Coinbase Balejiho Srinvasana je Bitcoin nejlepší technologickou investicí této dekády, které se nevyrovnají ani Uber, Airbnb či snapchat. Podrobnosti jsme shrnuli zde.

Bitcoin opět přepisoval historické statistiky. Přes týden byla v podobě 21 bitcoinových transakcí realizována v průběhu hodiny transakce přes 9 miliard amerických dolarů a to za poplatky méně než 15 dolarů. Transakce měla na svědomí podle všeho burza Bittrex. Více se dozvíte zde.

300x250

Velmi pozitivní zprávou pro adopci technologie Lightning Network (LN), která řeší problémy se škálovatelností Bitcoinu, je oznámení burzy Bitfinex o tom, že LN implementuje do svých služeb. Bitfinex se stane od prosince vůbec první velkou burzou s kryptoměnami, která umožní výběry a vklady pomocí této technologie. Více se dočtete v tomto článku.

Američtí mileniálové podle brokerského giganta Charlese Schwaba důvěřují investicím do Bitcoinu více, než investicím do Netlixu, Microsoftu či Uberu. Bitcoin je u nich celkově pátou nejoblíbenější investicí v tomto roce. Více se dočtete zde.

Podle španělského vývojáře Josého Feminísasa Canuela jsou těžko zapamatovatelné bitcoinové adresy, které jsou podle něj určeny pro počítače, ne pro lidi, velkým problémem pro rychlejší adopci Bitcoinu. Proto vyvinul bitcoinovou peněženku, která adresy “zlidští”, což by mělo pomoci k rychlejší adopci a zvyku na BTC transakce u méně technicky zdatných uživatelů. Více se o této z našeho pohledu důležité novince dočtete zde.

Altcoiny

Kryptoměna Litecoin (LTC) by se mohla začít výrazněji lišit od Bitcoinu. Přední vývojář kryptoměny Grin David Brukett totiž informoval, že výrazně pokročil v plánu implementování technologie MimbleWimble do LTC, což umožní uživatelům “digitálního stříbra” odesílat důvěrné transakce se zaměřením na ochranu soukromí.

Společnost Microsoft uzavřela spolupráci s firmou Enjin, která stojí za kryptoměnou Enjin Coin (enj). Enjin Coin je postaven na blockchainu Ethereum, což podle portálu CryptoSlate naznačuje, že Microsoft se postupně stává největším korporátním podporovatelem blockchain řešení postavených na Ethereum ekosystému. Více jsme o tom napsali zde.

OneCoin, Jedna z nejznámějších Ponziho schémat historie kryptoměn, zdá se definitivně kapituluje, neboť nejnověji mu zrušili i internetovou doménu. Podvod stál investory přes 4 miliardy dolarů. Zadržený spoluzakladatel Konstantin Ignatov čelí hrozbě 90-leté vazby. Několik jeho kompliců je ještě na útěku a přesto stále existují stovky, ba tisíce lidí, kteří OneCoinu nadále fanaticky věří.

Společnost Ripple, která stojí za kryptoměnou XRP, realizovala přes týden ze své escrow peněženky dvě transakce v celkové hodnotě 219 milionů dolarů. Následně je přesunula zpět, tentokrát však ve třech transakcích.

Kryptoměna Monero (XMR) má za sebou úspěšný hardfork s názvem RandomX, který by měl omezit možnost těžby XMR přes ASIC minery. Otázkou je, jak dlouho bude nová aktualizace vůči ASICům rezistentní. Vitalik Buterin z Ethereum nedávno přiznal, že algoritmy odolné vůči ASICům mají jen omezenou životnost.

Burza Binance začne od 4. prosince podporovat staking kryptoměny Tezos. Odměny budou vypočítané na základě denně realizovaných spapshotů a distribuované budou jednou měsíčně vždy před 20. dnem daného měsíce. Staking Tezos podporuje i Coinbase.

Měli byste vědět

 • Německá banka Deutshe Bank zveřejnila studii, která konstatuje, že kryptoměny mají velkou šanci nahradit do roku 2030 fiatové měny.
 • Kelly Loefflerová, která je ředitelkou Bakkt, se dostala do amerického senátu za stát Georgia. Mezi zákonodárci se tak ocitla další osoba, která je pozitivně nakloněna kryptoměnám
 • Největší burzy podle návštěvnosti na základě dat společnosti Alexa, kterou vlastní Amazon, jsou Binance, Coinbase, Bitfinex, Bybi a BitMex. Více se dozvíte zde.
 • Američtí regulátoři opět varovali před riziky, které přinášejí kryptoměny a stablecoiny. Pod prohlášení se podepsali ministr financí a také šéfové SEC a CFTC. V tomto článku jsme o tom napsali více.
 • Známý propagátor Bitcoinu Andreas Antonopoulos byl požádán americkou firmou Intuit, aby odstranil propagaci kryptoměn z jeho stránek. Andreas se však rozhodl jinak. Psali jsme o tom zde.
 • Blockchain prý může firmám v západní Evropě ušetřit 450 miliard dolarů díky vylepšením v oblasti dodavatelských řetězců. Tvrdí to studie švýcarské společnosti Insolar
 • Fotbalový klub Juventus Turín představil fanouškovský token, který mohou příznivci “Staré dámy” využít k hlasování o různých klubových záležitostech
 • Dánský soud rozhodl ve prospěch banky Nordea, která zakázala svým zaměstnancům nakupovat Bitcoin a jiné kryptoměny. Kuriózní je, že její derivátové kryptoměnové produkty od Nordea jsou prý v pořádku.
 • Čína začala skrz svůj firewall blokovat přístup na nejznámější explorer blockchainu Ethereum s názvem EtherScan.
 • Francouzská centrální banka bude už příští rok testovat digitální euro. Mělo by být prozatím zaměřeno pouze na institucionální používání. S drobnou klientelou se zatím nepočítá.
Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-