Connect with us

Kryptoměny

Rozhovor: Upřímně o Crypto Kingdom: Co je v pozadí velkého marketingu?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

cryptokingdom-jan-curaj

Crypto Kingdom má na česko-slovenské poměry velkou komunitu. Stačí se podívat na počet lidí v Telegram skupině či na Facebooku. Na druhou stranu máme dojem, že nemalé části komunity zároveň tak trochu leží v žaludku. Proto jsme chtěli v rozhovoru s Ing. Janem Čurajem, který přináší své technické analýzy Bitcoinu i čtenářům Kryptonovinek, zatnout i trochu do živého a zjistit, jak bude na naše otázky reagovat.

Občas mám dojem, že to přeháníte s tím, jak opěvujete vaše výsledky u signálů. Když se podívám na stránku CryptoKingdom vidím zhodnocení od startu 449%. Přiznejme si však, že je v tom zohledněn poslední bullmarket, kdy letělo nahoru téměř všechno. Takže toto je z části i váš chytrý marketing, který nemůže odrážet reálné očekávání v současném trendu. Pak může být mnoho lidí zklamaných z toho, jak dopadnou, když si vaše služby vyzkouší. Jaké jsou tedy podle tebe reálné cíle pro nového zákazníka, který se rozhodne vyzkoušet vaše signály a zaplatí si například měsíční členství? Počítejme s tím, že je to nováček a bude se řídit vašimi pokyny.

Začnu otázku taky otázkou. Pokud odstraním výsledky z bullmarketu, mám odstranit i výsledky z bearmaketu? 

Například aktuální výsledky na altcoinech jsou podle mě špatné, protože je medvědí trh a my množíme mince na mini růstových korekcích. Měli bychom je tedy odstranit? Já jsem třeba osobně zažil bullrun i první polovině roku 2017, ovšem v té době CK ještě nejelo.  Měsíční průměr je cca 20 % na zhodnocení celého kapitálu v signálech. Výpočet je udělaný dle alokace 10 % kapitálu na každý signál a dle postupných výstupů se zprůměrovává výsledek. Třeba za minulý týden byl průměrný zisk na signál 16 %.

Každý nováček v tradingu by měl být rád za to, že udrží rentabilitu první měsíc, než si ošáhá aplikaci a všechny nástroje. Následně přichází vzdělávání, které produkt signály obsahuje. Přikládám video, kde se můžeš podívat do komentářů, tam uvidíš reálné výsledky lidí ve špatném trhu altcoinů.

Je to stejné i v těžbě kryptoměn, kde máme výsledky od 2013 8% průměr výnosu bez akumulace s prodejem altcoinů do 24 hodin od vytěžení a od roku 2016 dokonce 11 %. Proč bychom měli dělat průměr jen v bearmarketu? V tom špatném trhu? Matematicky mi to nedává smysl, ani světové fondy přece nemažou svá zisková období v ekonomických expanzích.

Signály většinou posílá Michal Majzlík. Vybere obchodní pár, u kterého očekává pozitivní pohyb. Řekne kdy kupovat a při jaké ceně prodávat. Případně rozdělí take-profit do 3 částí, pokud by šla cena výrazněji nahoru. Mnoho lidí však nestíhá do obchodu naskakovat včas a kupují tedy dražší, nebo vůbec. Nebo vystupují z trhu, když už cena opět klesne a tudíž nedosáhnou zisku, nebo jsou ve ztrátě. Takový dojem jsem měl ze signálů v minulosti i já, ještě dávno předtím, než vznikly Kryptonovinky. Jak to řešit a co doporučujete vašim zákazníkům, aby opravdu vytěžili maximum z vydařeného signálu?

U každého signálu je vstupní rozpětí, kde dává daná strategie smysl k nákupu. Když se podíváš do historie signálů, tak uvidíš, že 95 % signálů se po zadání nachází hodiny v rozpětí, které udáváme. Takže informace, že většina lidí nestíhá vstupovat, není příliš pravdivá. 

Obrázok: Ukážka signálu (pozor, nejde o aktuálny signál)

fet-signal

Naším cílem je řízení pozic našimi členy, to je to, proč jsou naše signály na CZ/SK a možná dokonce i světové scéně naprosto unikátní. My nedáváme důraz na vstup, ale dáváme důraz na řízení pozice, zajištění obchodů, posun profitů apod. Analytiků na české scéně je dost, my se snažíme naučit naše členy skutečně obchodovat a řídit průběh obchodů.

Vím, že platforma 3commas umožňuje nastavit automaticky “take profit” i “stop loss”. Plus si umíte rozdělit targety pro take-profit například do 3 částí. Doporučujete ji odběratelům vašich signálů? Dá se přes ni rychle nastavit obchodní signál tak, jak to řeknete vy nebo je to prostě časově nemožné?

Doporučujeme určitě, dokud nebudou kryptoměny plně implementovány do starého forex světa, který je uživatelský velmi komfortní. 3Commas je určitě excelentní pomůcka pro inteligentní příkazy. Dokonce na to Mike udělal perfekní praktický návod. Na svých livestreamech ukazuje i LIVE používání 3Commas. Jedinou výtkou, co aktuálně je, že 3Commas nestíhá rychlé break-out pohyby při aktuální nízké likviditě. Je potřeba se s tím opět naučit pracovat a vědět, kam příkazy dávat.

TIP: Recenzi 3commas si můžete přečíst zde.

Recenzia 3Commas: Take Profit + Stop Loss zároveň, Trailing Profit či obchodné boty. Všetko v jednej platforme

Do jaké míry se snažíte o transparentnost výsledků vašich signálů? Mohu někde vidět například komplet všechny signály ze září a důkaz o tom, kdy jste do trhu vstoupili a kdy vystoupili?

Naším cílem je dávat členům maximální komfort a naučit je tradovat kryptoměny. Všechny výsledky najdeš v naší aplikaci tzn. každý signál má konečný výsledek, jak skončil. Při každém profitu, to hlásíme a řídíme společně obchody. Pokud signál skončí na stopce ve ztrátě, opět to tam napíšeme. Někdy vystupujeme dříve, abychom členy ochránili. Opět si můžeš projet všechny signály, které za srpen byly a uvidíš výsledky u každého.

Četl jsem i komentáře tvrdící, že si signály kupujete od zahraničních trading skupin a jen je posouváte vašim klientům. Toto mi přijde trochu přehnané, protože děláte i live trading a tedy lidé vidí živě, co opravdu víte. Každopádně tento rozhovor je asi dobrá příležitost se vyjádřit také k těmto fámám.

Tohle je úplný nesmysl. V roce 2017 jsme s Mikem otevírali veřejně trading kryptoměn na CZ/SK scéně. Já jsem obchodoval kryptoměny ještě cca rok dříve (viz výsledky na mém instagramu). Aktuálně jsme se dostali do pozice, kdy máme obrovský cit pro kryptoměnový trh a spravujeme cizí kapitál na kryptoměnách se zápisem pod ČNB. Spolupracujeme se zahraničními tradery jako je Mark Hamada, Excavo a plno dalších. Často dáváme signály jako první a přes jejich kanály se nabalují další spekulanti. Dokonce i sami můžeme do jejich kanálů obchody publikovat.

Kryptonovinky v minulosti spolupracovali spíše se skupinou Michala Majzlíka (Mike Crypto Group), se kterým jsem udělal několik rozhovorů o situaci Bitcoinu. Stejně tak i s jeho bývalým kolegou Markem Vaňhou, který má nyní projekt Golden Pocket. Popravdě neuměl jsem si v té době představit, že byste se dali s Michalem dohromady. Co přesvědčilo Michala ke spolupráci s Crypto Kingdom a naopak tebe s Danielem Kosecem, abyste si “ulovili” Michala? Není tajemstvím, že předtím byla mezi vámi i jistá rivalita a popichování.

Nalili jsme si čistého vína a vyndali na několika dlouhých jednáních kostlivce ze svých skříní. Mike do toho dává srdíčko a my máme dobrý marketing a jsme velmi komplexní a kvalitní v dalších kryptoměnových službách pro veřejnost. V rámci Crypto Kingdom jsme se s Danem rozhodli plně ukončit zlaté pozlátko a mít nejlepší produkty, a proto byl Mike jasnou volbou, aby se stal novým spolumajitelem Crypto Kingdom. Nyní jsme rádi, že naše spolupráce funguje na plný plyn.

Základem každé spolupráce je najít společnou vizi. Mikovo vizí je mít kvalitní komunitu a být nejlepší traderem altcoinů. Mojí vizí je řídit robustní hodling a spravovat velký kapitál, ať už formou tradingu nebo private equity. Naše sny a vize se protnuly a díky tomu jsme mohli začít novou etapu Crypto Kingdom.

Na zmíněných signálech se mohlo mnoho lidi nabalit a zřejmě i někteří prodělat. Dáváte nováčkům nějaký koučink? Upozorňujete je na možná rizika a vědí o tom, že signál nemusí být úspěšný?

Produkt signály neobsahuje jen nákup a prodej. Téměř každý den jsou streamy, kde učíme nováčky analyzovat, řídít obchody. Téměř u každého obchodu děláme video s řízením pozic, posouváním stoplossů apod. Naší prioritou je, aby nováček cítil, že při obchodech jsme tu skutečně s ním, a to nejen my tradeři, ale i celá komunita.

Zrovna na konci měsíce pořádáme workshop v Praze pro 30 lidí, který byl během pár hodin plně vyprodaný. Cílem workshopu bude analytika signálů až po jeho řízení z jedné společné místnosti. A samozřejmě plno informací navíc, které zlepší dovednosti tradera při obchodu.

Riziko je součástí každého obchodu a naši členové jsou o rizikou řádně poučeni před objednávním, pak ihned po objednávce a pak znova v mailové sérii. My používáme stoplossy, takže nováček nečelí neomezené ztrátě. Každý obchod má poměr Risk-Reward.

Já se přiznám, že na Crypto Kingdom se mi líbí jiné věci, které jsou podle mě pro kryptokomunitu opravdu přínosné a nám jde o to, aby měli lidé z kryptoměn dobrý pocit. Například vysvětlujete technologii kryptoměn na YouTube. Kdo se stará o tento kanál? Jak dlouho trvá příprava obsahu?

Rádi bychom, aby Crypto Kingdom byl mostem mezi kryptonadšenci a veřejností, která se postupem času začne o kryptoměny zajímat. Nyní zahajujeme spolupráci s ONT týmem a rádi bychom v tom pokračovali, abychom měli přístup ke vzdělávání v různých kryptoměnách.

Na našem youtube kanále nalezneš dva typy videí vzdělávání v kryptoměnách. První část videí je pro naprosté začátečníky, kterou dělal Roman a druhá část už je pokročilejší a tu připravuje Ivo. Příprava pokročilejšího videa zabere 3-6 hodin času podle tématu.

Na stránce máte i sekci Mining. Můžeš o tomto produktu říct víc? Tvrdíte, že aktuálně je příležitost kupovat hardware na mining za opravdu dobrou cenu, co se v budoucnu může vrátit v podobě pěkných zisků.

Osobně si myslím, že mining je konzervativní řešení kryptoměnového světa. Přibližně před rokem jsme začali spolupráci s jedním z nejlepších týmů na těžbu kryptoměn v Evropě. V době kdy veškerá konkurence svoje stroje prodává vysoce pod cenou, tak my jsme připraveni s likviditou kupovat za ždibek cen. Díky skvělému týmu a laboratoři na těžbu máme obrovskou důvěru i v těchto zlých časech. Jsme stále s přehledem rentabilní a pomalu začínáme i highcaps akumulovat.

Produkt je postavený na plné transparentnosti a férovosti. Klient nám dá najevo svoji poptávku na těžbu a předpokládanou velikost investice do hardwaru. My zajistíme nabídku na aktuální HW, a pokud klient je spokojený s nabídkou, tak zprostředkovávávme nákup HW, který si klient v naší hale převezme a následně ho bereme do správy a staráme se o rentabilitu strojů. Více informací nejdeš na webu.

Trading univerzita – to je další produkt na vaší stránce. Jsou to online kurzy, které když si zaplatím, stáhnu si je a měli by mě naučit základy tradingu? Nebo při nich probíhá i live výuka od vašich traderů?

Celá koncepce univerzitní části Crypto Kingdom postavené na třech pilířích:

  1. Beacoin kanál univerzita

Každý člen signálů dostává ihned přístup do univerzitní sekce Crypto Kingdom, kde naše tradeři posílají vzdělávací materiály téměř každý den.

      2. Placené kurzy

Aktuálně je v univerzitě první placený online kurz na Harmonické obchodování od Mika. Je to jediný kurz na harmonické patterny na CZ/SK scéně. Je kompletně online a plně navazuje na to, co Mike analyzuje v signálech. Rovněž si ho může pak klient kdykoliv znova přehrát.

    3. Zdarma Crypto & Trading univerzita

Po objednání signálů dostane člen ihned přístup do 10hodinové trading univerzity, kde rozebíráme základy tradingu od psychologie až po jednotlivé indikátory. Zároveň chystáme ještě Crypto I a II univerzity, které se objeví na webu snad do konce roku.

Často se také setkávám s názory, že na kryptoměnové scéně jsou jen analytici, kteří dlouhodobě nejsou v kryptoměnách ziskoví. Co si o tom myslíš? Jak je to u vás?

Já většinu těch kluků, co aktuální nabízejí placené trading služby znám osobně. Většina z nich prošla Crypto Kingdom tradingovým vzděláním a osobně je mám rád. Na kryptoměnách díky volatilitě je specifické to, že stačí udělat 2-3 obchody za rok a můžete být pěkně ziskoví na roční bázi v řádech desítek procent.

Dle mého názoru seriózní trading začíná až s částkou, která dokáže zabezpečit traderovi život. Například pokud trader obchoduje s částkou 1 000 000 Kč a vygeneruje za rok 50% zhodnocení, je to 500 000 Kč na roční život, což je takové minimum, aby člověk žil s rodinou v komfortní zóně. V kryptoměnách nedoporučuji vůbec zisky akumulovat kvůli vysoké volatilitě.

Mike byl vlastně prvním člověkem, kterému jsem svěřil část kapitálu na trading a zatím nevím o nikom dalším, komu bych na kryptoměnách peníze svěřil. U nás je výhodou, že výsledky u správy reportujeme ČNB, což nám dává obrovský punc důvěryhodnosti v to, co dennodenně děláme.

Děkuji za rozhovor.

Disclaimer: Ing. Jan Čuraj píše pro Kryptonovinky analýzy Bitcoinu, občasně se vyjádří i k altcoinům. V článku byly použity affiliate linky. Do kryptoměn nikdy neinvestujte více, než si můžete dovolit ztratit.

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (21.11.): Predikce Bitcoinu, digitální dolar & Binance v Indii

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin rast

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Bitcoin je v čase nejistoty atraktivnější, shodli se diskutující 

Bitcoin v kontextu Brexitu, obchodních válek a geopolitické nejistoty – to byla hlavní téma diskuse mezi výkonným ředitelem Ikigai Asset Management Travisem Klingem, vedoucím představitelem Blockchain.com Charlesem McGarraghem a Johnem Pfefferem z Pfeffer Capital. Pokud vás téma této diskuse zaujala, více se dočtete v tomto článku.

Bitcoin je v čase neistoty atraktívnejší, zhodli sa diskutujúci pri panely Bloombergu

CEO PayPalu investoval do Bitcoinu a vysvětlil důvod vystoupení z Libry

Dan Shumlan, který působí ve funkci generálního ředitele PayPalu, prozradil v rozhovoru s magazínem Fortune, že investoval do Bitcoinu. Schulman se v rámci interview vyjádřil k různým tématům včetně odstoupení PayPalu z konsorcia Libra Association. Více se dočtete zde.

CEO PayPalu investoval do Bitcoinu a vysvetlil dôvod vystúpenia z Libry

Binance si vytvořila most s indickým trhem

Burza Binance získala kontrolu nad známou indickou burzou s kryptoměnami WazirX, čímž získala snadnější přístup na trh s populací více než miliardy potenciálních zákazníků. Podle sdělení Binance budou mít Indové nyní příležitost nakupovat a prodávat kryptoměny za rupie (INR) skrz bránu Bianance Fiat Gateway a to už od 25. listopadu. V červenci 2018 poté jak Centrální banka Indie zakázala obchodování s kryptoměnami prošla WazirX na obchodní model založený na P2P, aby mohla pokračovat ve své činnosti. Jiné burzy, například Coindelta, museli ukončit svůj provoz. (cointelegraph.com)

VIDEO: Jediná predikce Bitcoinu, která stále vychází

Bitcoin – Investice do budoucnosti je jedním z nejpopulárnějších YouTube kanálů zabývajících se kryptoměnami na slovenském a českém internetu. V historii našeho portálu jsme vás upozornili už na několik velmi zajímavých dílů z produkce dosud neznámého autora tohoto kanálu, který častokrát nabízí netradiční pohled na trh s digitálními aktivy. Tentokrát bychom vás rádi upozornili na nedávný díl, který se týká dosud jediné predikce pro cenu Bitcoinu, která je stále platná a vychází dlouhodobě. Video si můžete prohlédnout zde.

VIDEO: Jediná predikcia Bitcoinu, ktorá stále vychádza  

Čínský mining gigant Canaan má za sebou IPO. Vstupuje na americký trh

Čínský mining gigant Canaan Creative získal v rámci prvotní veřejné nabídky akcií (IPO) 90 milionů dolarů, což je o přibližně 75% méně, než byla původní očekávání firmy. Informoval o tom Bloomberg. Podrobnosti jsme shrnuli zde.

Čínsky mining gigant Canaan má za sebou IPO. Vstupuje na americký trh

FED zkoumá možnosti vytvoření digitálního dolaru

Federální rezervní systém USA, ve zkratce FED, zkoumá možnosti vývoje amerického digitálního dolaru, tedy kryptoměny, která by byla pod jeho kontrolou. Šéf FEDu Jerome Powell řekl, že FED sice zatím americkou kryptoměnu nevyvíjí, ale intenzivně vyhodnocuje případné náklady na její vytvoření spolu s jejími možnými přínosy. Tato informace potěšila několika amerických zákonodárců, kteří upozorňují na to, že USA by mělo reagovat na iniciativy Číny a Ruska v této oblasti. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články zapněte si naše oznámení (zvonek vpravo dole) A sledujte nás na Facebooku. Mimochodem víte o tom, že aktuální přehled cen kryptoměn najdete i u nás?

 

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

VIDEO: Jediná predikce Bitcoinu, která stále vychází

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin Predikcia

Bitcoin – Investice do budoucnosti je jedním z nejpopulárnějších YouTube kanálů zabývajících se kryptoměnami na slovenském a českém internetu.

V historii našeho portálu jsme vás upozornili už na několik velmi zajímavých dílů z produkce dosud neznámého autora tohoto kanálu, který častokrát nabízí netradiční pohled na trh s digitálními aktivy. Tentokrát bychom vás rádi upozornili na nedávný díl, který se týká dosud jediné predikce pro cenu Bitcoinu, která je stále platná a vychází dlouhodobě.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

CEO PayPalu investoval do Bitcoinu a vysvětlil důvod vystoupení z Libry

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Dan Schulman PayPal

Dan Shulman, který působí ve funkci generálního ředitele PayPalu, prozradil v rozhovoru s magazínem Fortune, že investoval do Bitcoinu.

Schulman se v rámci rozhovoru vyjádřil k různým tématům včetně odstoupení PayPalu z konsorcia Libra Association. Vysvětlil, že firma přistoupila k tomuto kroku, protože se chce orientovat jiným směrem. ,,Víte, dospěli jsme k názoru, že pokud se budeme soustředit na náš vlastní plán, dokážeme rychleji dosáhnout finanční začlenění, než kdybychom všechny naše zdroje soustředily na Libru,” řekl oficiální příčinu tohoto rozhodnutí. Obecně se však za hlavní důvod odchodu PayPalu z projektu Libra považuje skutečnost, že na kryptoměnu Facebooku byl vyvíjen obrovský tlak ze strany regulátorů a vlád.

PayPal navzdory vystoupení z Libra Association tvrdí, že je vůči tomuto projektu otevřený a pokud se kryptoměnu Facebooku podaří spustit, je ochoten podporovat ji v rámci svých služeb.

Firma se tématu blockchainu a kryptoměn nevyhýbá. Finanční ředitel John Rainey už v květnu prozradil, že v PayPalu mají týmy, které se věnují výhradně této problematice a řeší otázku toho, jak se společnosti v budoucnu začlení do této nové technologie.

,,Myslím, že blockchain s sebou přináší mnoho potenciálních příležitosti. Je to pro nás zajímavé, ale musí být schopen udělat něco, co není možné v rámci “tradičních kolejnic”. Mnoho lidí si myslí, že blockchain je o efektivnosti a účinnosti, ale já si myslím, že i dnešní systémy jsou dost efektivní,” řekl Schulman.

Pokud jde o kryptoměny, poukázal na to, že tento trh je stále velmi volatilní a bude zřejmě trvat ještě dlouho, dokud přinese měnu, která bude široce akceptovatelná jako platidlo i mimo darkweb. Přiznal však, že investoval do Bitcoinu, který je jedinou kryptoměnou, kterou drží.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bitcoin je v čase nejistoty atraktivnější, shodli se diskutující při panelu Bloombergu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Bitcoin v kontextu Brexitu, obchodních válek a geopolitické nejistoty – to bylo hlavní téma diskuse při panelu Bloombergu mezi výkonným ředitelem Ikigai Asset Management Travisem Klingem, vedoucím představitelem Blockchain.com Charlesem McGarraghem a Johnem Pfefferem z Pfeffer Capital.

Debata se odehrávala v Londýně během brífinku Future of Digital Assets, kde se analytici podrobněji zabývali myšlenkou, zda se Bitcoin stává atraktivnější investicí v době globální nejistoty.

Charles McGrannnugh si myslí, že ano. V době hrozby recese a obecných globálních nejistot je zastáncem myšlenky, že z Bitcoin se stává bezpečným přístavem pro investory.

Pfeffer zas uvedl, že z Bitcoin se dříve či později stane digitálním zlatem v pravém slova smyslu. Zatím jím však není. Stane se tak, když bude jeho horní hranice alespoň o jednu nebo dvě “magnitudy” výše.

Travis Kling byl o něco přímější. Uznal, že Bitcoin je stále rizikovým aktivem, které má specifické charakteristiky. Ty se stávají stále atraktivnější v době, kdy sledujeme nezodpovědnou měnovou a fiskální politiku ze stran centrálních bank a vlád po celém světě. ,,Investoři do Bitcoinu dnes neinvestují do Bitcoinu jako do úložiště hodnoty. Pouze uvažujeme o tom, že by se jím mohl stát, protože má takové vlastnosti,” prohlásil.

Kling si zároveň myslí, že kdyby byly Spojené státy stále na zlatém standardu a každý rok by vyrovnávaly svůj rozpočet namísto aby tlačily nové miliardy dolarů, možná bychom Bitcoin nepotřebovali. ,,Jenže to není svět, ve kterém žijeme,” dodal.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Čínský mining gigant Canaan má za sebou IPO. Vstupuje na americký trh

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Canaan Creative

Čínský mining gigant Canaan Creative získal v rámci prvotní veřejné nabídky akcií (IPO) 90 milionů dolarů, což je o přibližně 75% méně, než byla původní očekávání firmy. Informoval o tom Bloomberg.

Caanan Creative podle podání Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC) prodal v rámci IPO 10 000 000 akcií v ceně 9 dolarů. Cílem Canaanu však bylo původně prodat akcie až v hodnotě 400 milionů USD.

Že se přímému konkurentovi Bitmainu nepodaří naplnit tento cíl naznačovaly už zprávy z minulého týdne o padnutí dohody s největší švýcarskou bankou Credit Suisse. V důsledku toho se výrazně snížila velikost IPO s redukovaným plánem na prodej akcií v hodnotě 100 milionů dolarů.

Přestože očekávání Canaan Creative od prvního IPO nebyly naplněny, společnost se může pyšnit tím, že je první firmou specializující se na těžbu bitcoinu, která bude obchodována na americkém akciovém trhu. Tento cíl se loni nepodařilo naplnit zmiňovanému Bitmainu, který se již brzy znovu pokusí realizovat IPO s podporou Deutshe Bank.

Zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (21.11.): Sentiment je stále více bearish

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Analýza Bitcoin Kraľovanský

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Tak sme na želanej hranici 7800 dolárov. Veľa predikcií sa uchyľovalo k tejto hranici. Za mňa zopakujem: Stále som bullish a stále sa na mojom scenári nič nemení. Každým ďalším poklesom stále viac ľudí otvára shorty a stále viac ľudí hovorí o nižších hodnotách.

Dnes som v 100K challenge LIVE ROOM porovnával Bitcoin s hodnotami, keď sme boli medzi 3000 – 4000 dolárov. Tá situácia mi príde veľmi podobná. Najskôr prišiel silný odraz a potom extrémne dlhé vyklesávanie. Na začiatku pri odraze bol každý bullish a každý hovoril o ATH do konca roka. Dovolím si tvrdiť, že 95% retailu bolo bullish. Lenže tak trh nefunguje. Trh nás znova mierne ,,trápi“ a stále klesá. Teraz sú prevažne už všetci bearish a to je presne moment, kedy môže opäť prísť rast. Pamätáte si situáciu zo začiatku roka, keď každý hovoril o 2500usd? Samozrejme táto úvaha je môj subjektívny názor a je na každom nech si urobí záver. Psychológia tradingu však funguje tak, že daný pohyb príde vtedy, keď v ten pohyb ľudia prestanú veriť.

Dominancia

Potvrdenie toho, na čo som už dlhšie čakal a prečo som nedával žiadne mince so zápalnou šnúrou. Či bude Bitcoin rásť, alebo padať, tak sú altcoiny znevýhodnené. Teraz vidíme krv a niektoré altcoiny si týmto poklesom pokazili celé svoje štruktúry. Niekedy je menej viac. Schválne som vyčkával a oplatilo sa.

Kapitalizácia altcoinov

Kedy je trh pripravený na rast? Keď retail prestane veriť v rast. Divergencie na všetkých časových pásmách. Otočka je blízko. Zatiaľ mám na NAGA otvorený len LONG na LTC, ináč čakám.

Trader2.0

100K challange LIVE ROOM je v plnom prúde. Každý utorok a štvrtok od 9:00 – 10:00 obchodujeme na živom účte spoločne s členmi VIP skupiny.

100K challenge je len 1/5 produktov pre VIP členov. Pre ďalšie informácie o členstvách, ale aj o 100K challange sledujte náš telegramový kanál.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (20.11.): Binance, Fidelity, Lightning Network, Čína & Fintech

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Binance vypadla ze seznamu 10 nejlepších burz. Která je TOP?

Portál CryptoCompare, který se specializuje na poskytování užitečných statistik a informací ze sektoru kryptoměn, odstranil burzu Binance ze seznamu 10 nejlepších burz na obchodování digitálních aktiv. Změna nastala i na první příčce. Tématu jsme se věnovali zde.

Binance vypadla zo zoznamu 10 najlepších búrz. Ktorá je najlepšia?

Žebříček TOP100 fintech firem: Neztratili se ani pro-blockchain společnosti

Společnost KMPG, která patří mezi čtyři největší auditorské firmy na světě, zveřejnila letošní žebříček 100 nejlepších fintech firem světa. V pořadí se umístilo i několik společností, které mají v portfoliu svých produktů i zaměření na blockchain či kryptoměny. Podrobnosti se dočtete v tomto článku.

Rebríček TOP100 fintech firiem: Nestratili sa ani pro-blockchain spoločnosti

Obchodník z Wall Street: Lightning Network mě definitivně přitáhl k Bitcoinu

Wall Street obchodník Nik Bhatia, který se léta zaměřoval na obchodování se státními dluhopisy, v rámci svého blogového příspěvku vysvětlil, proč se rozhodl opustit dosavadní práci a zaměřit se na Bitcoin. Klíčovou roli sehrála technologie Lightning Network. Více se dočtete zde.

Obchodník z Wall Street: Lightning Network má definitívne pritiahol k Bitcoinu

Fidelity získala povolení ke spuštění custody služeb

Společnost Fidelity Digital Assets oficiálně potvrdila získání licence od Ministerstva finančních služeb státu New York (NYDFS), které jí umožní nabízet custody řešení pro správu kryptoměn institucionálním investorům. Ti nyní mohou využít její služby na úschovu, nákup, prodej a převádění Bitcoinu. Souhlas od NYDFS získala na stejné služby před pár dny i společnost Bakkt, která nabízí od září možnost obchodování prvních Bitcoin futures vázaných na reálné Bitcoiny. Vstupem Fidelity a Bakktu do trhu s kryptoměnami se očekává větší zájem institucí o investování do tohoto sektoru. (cointelegraph.com)

Grayscale chce získat od SEC dohled nad svým Bitcoin Trust fondem

Společnost Grayscale podala na Americkou komisi pro cenné papíry a burzu (SEC) žádost o dohled nad její Bitcoin Trust fondem (GBTC). Pokud by SEC tento návrh odsouhlasila, Grayscale by se stala první společností nabízející obchodování s Bitcoiny, která by získala od SEC tento status důvěryhodnosti. Pro fond by to změnilo několik věci – především to, že by se mohlo stát v očích institucionálních investorů důvěryhodnější a atraktivnější. Fondu by se rovněž týkaly auditorské standardy SEC a její akcie by musely být registrovány podle devizového zákona. Investoři by se také mohli dočkat vyšší likvidity, protože zákonná držení jejich podílů by se snížila z 12 na 6 měsíců. (cointelegraph.comc)

Čínská kryptoměna do 6 až 12 měsíců?

Edith Cheung, partner fondu rizikového kapitálu Proof of Capital se zaměřením na blockchain, je přesvědčen, že čínská národní kryptoměna bude představena v horizontu nejbližších 6 až 12 měsíců. Čína nedávno přiznala, že na vývoji své kryptoměny pracuje už několik let, ale zatím žádný vysoce postavený vládní představitel se neodvážil ani jen naznačit, kdy bude spuštěna. Spekulace proto přicházejí především z podnikatelského sektoru. Urychlit práce na národní kryptoměně motivovalo Čínu avizované spuštění kryptoměny Libra od Facebooku. Tu však brzdí regulační problémy v USA, což může zpomalit i tempo vývoje čínského digitálního juanu.(Cointelegraph.com)

Kanadská banka popřela zájem o vybudování kryptoburzy

Největší kanadská banka The Royal Bank of Canada, která spravuje více než 500 miliard dolarů, dementovala zprávy z minulého týdne, podle kterých chystá spuštění vlastní burzy pro kryptoměny. Banka však přiznala, že zvažuje implementaci různých blockchain řešení a pozorně sleduje tento sektor. Loni se v kryptoprostoru zviditelnila tím, že svým zákazníkům zablokovala možnost investování do kryptoměn skrz debetní a kreditní karty. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Obchodník z Wall Street: Lightning Network mě definitivně přitáhl k Bitcoinu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Nik Bhatia Bitcoin

Wall Street obchodník Nik Bhatia, který se léta zaměřoval na obchodování se státními dluhopisy, v rámci svého blogového příspěvku vysvětlil, proč se rozhodl opustit dosavadní práci a zaměřit se na Bitcoin.

Nik Bhatia, který v současnosti působí i ve funkci profesora financí a ekonomie na Marshall School of Business v USA, postupem času promítl svou prvotní investici do Bitcoinu do vzniku společnosti OpenNode.

V rámci svého blogového příspěvku, ve kterém vysvětlil svou transformaci z běžného obchodníka na burze na fanouška a bitcoinového investora, vícekrát zdůraznil nepochopitelný a obrovský rozdíl dvou finančních světů, v nichž působil.

Když se Bhatia poprvé setkal s Bitcoinem, jeho tržní kapitalizace byla jen 20 miliard dolarů. ,,Já jsem byl relativně malý hráč na dluhopisovém trhu, ale za pár měsíců jsem obrátil ve státních pokladnách 20 miliard dolarů,” vzpomíná na toto období.

Vášeň pro Bitcoin v něm vzbudilo už studování jeho konceptu a skutečnosti, že je vlastně deflační měnou. Zatímco federální banka může neustále tisknout nové peníze, Bitcoinu nikdy nebude více než 21 milionů. Vedle toho však přiznává, že až technologie Lightning Network ho motivovala k tomu, aby ukončil svou kariéru na Wall Street a začal se plně věnovat kryptoměnám.

,,Řešení celkového počtu Bitcoin mě velmi zaujalo, ale Lightning Network, to bylo to, co mě vtáhlo dovnitř. Aktivum, které je držitelem hodnoty v kombinaci s funkcionalitou pro expresní rychlou výměnu, to v lidské historii nemá obdoby a stojí to za sledování,” konstatoval.

S názorem, že právě Lightning Network může být pro pokrok Bitcoinu klíčový, souhlasí i Tim Draper. Známý investor do rizikového kapitálu se domnívá, že právě tato technologie, která slouží k řešení problému se škálovatelností Bitcoinu vytvořením druhé vrstvy, která ulehčí transakce primárně na první vrstvě, povede Bitcoin do roku 2023 k ceně 250 tisíc dolarů.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Žebříček TOP100 fintech firem: Neztratily se ani pro-blockchain společnosti

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Top100 Fintech

Společnost KMPG, která patří mezi čtyři největší auditorské firmy na světě, zveřejnila letošní žebříček 100 nejlepších fintech firem světa. V pořadí se umístilo i několik společností, které mají v portfoliu svých produktů i zaměření na blockchain či kryptoměny.

Podobně jako v roce 2018 i letos ovládla pořadí společnost AntFinancial, za níž stojí čínský miliardář Jack Ma. AntFinancial kontroluje AliPay, čínského providera platebních systémů s hodnotou 83 miliard dolarů.

Druhé místo patří jihoasijské firmě zaměřené na mobilní technologie Grab, která si polepšila o jednu příčku a na třetím místě je firma JP Digits.

Právě čínská JP Digits je první v pořadí, která se zaměřuje mimo jiné na využití blockchainu vedle umělé inteligence, internetu věcí (IoT) či velkých dat (big data).

Mezi “blockchain” společnosti se v pořadí umístila i firma Robinhood, která však klesla z loňského 8. místa na 14. příčku. Dalšími firmami, které mají nějakou spojitost s kryptoměnami a blockchainem jsou OneConnect (18.), Revoult (26.), Coinbase (34.), Liquid (38.) a Nanketa (42.). Ve druhé polovině pořadí se umístili Binance (68.) a Moin (87).

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Binance vypadla ze seznamu 10 nejlepších burz. Která je nejlepší?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

binance-bitcoin

Portál CryptoCompare, který se specializuje na poskytování užitečných statistik a informací ze sektoru kryptoměn, odstranil burzu Binance ze seznamu 10 nejlepších burz na obchodování digitálních aktiv.

Web CryptoCompare na margo tohoto rozhodnutí zdůraznil, že celkové objemy realizovaných obchodů, u nichž je burza Binance z dlouhodobého pohledu největší burzou s kryptoměnami na světě, nejsou v tomto rankingu nejdůležitějším ukazatelem.

Portál uvádí, že nejlepšími burzami na obchodování kryptoměn jsou podle jejich Exchange Benchmarku burzy Gemini, itBit, Coinbase, Kraken, Bitstamp, Liquid, OKEx, Poloniex, bitFlyer a Bitfinex.

Binance byla před poslední aktualizací na sedmé příčce, přičemž lídrem pořadí byla v té době americká Coinbase.

CryptoCompare vysvětlil, že ranking Binance se snížil především z důvodu bezpečnostních obav souvisejících s květnovým hackem burzy. ,,Náš nový benchmark zahrnuje kategorii týkající se hackerských útoků, za které burzy trestáme. Jelikož Binance byla nedávno hacknutá, je v této kategorii na tom hůř,” vysvětluje portál.

Binance byla hacknutá 7. května. Útočníkům se podařilo získat více než 7000 BTC v hodnotě kolem 42 milionů dolarů (v době krádeže). Zákazníci burzy však o žádné kryptoměny nepřišli a burza kompenzovala tyto ztráty ze svého pojišťovacího fondu, který průběžně tvoří ze zisků společnosti.

CryptoCompare svůj ranking burz aktualizovala o 60 nových burz. Seznam aktuálně tvoří 160 platforem. Portál informoval, že pouze 8% z těchto burz využívá custody řešení providerů pro bezpečnou úschovu kryptoměn a pouze 4% burz mají zřízeny pojištění u třetí strany v případě hackerského útoku.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-