Connect with us

Kryptoměny

Rozhovor: Upřímně o Crypto Kingdom: Co je v pozadí velkého marketingu?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

cryptokingdom-jan-curaj

Crypto Kingdom má na česko-slovenské poměry velkou komunitu. Stačí se podívat na počet lidí v Telegram skupině či na Facebooku. Na druhou stranu máme dojem, že nemalé části komunity zároveň tak trochu leží v žaludku. Proto jsme chtěli v rozhovoru s Ing. Janem Čurajem, který přináší své technické analýzy Bitcoinu i čtenářům Kryptonovinek, zatnout i trochu do živého a zjistit, jak bude na naše otázky reagovat.

Občas mám dojem, že to přeháníte s tím, jak opěvujete vaše výsledky u signálů. Když se podívám na stránku CryptoKingdom vidím zhodnocení od startu 449%. Přiznejme si však, že je v tom zohledněn poslední bullmarket, kdy letělo nahoru téměř všechno. Takže toto je z části i váš chytrý marketing, který nemůže odrážet reálné očekávání v současném trendu. Pak může být mnoho lidí zklamaných z toho, jak dopadnou, když si vaše služby vyzkouší. Jaké jsou tedy podle tebe reálné cíle pro nového zákazníka, který se rozhodne vyzkoušet vaše signály a zaplatí si například měsíční členství? Počítejme s tím, že je to nováček a bude se řídit vašimi pokyny.

Začnu otázku taky otázkou. Pokud odstraním výsledky z bullmarketu, mám odstranit i výsledky z bearmaketu? 

Například aktuální výsledky na altcoinech jsou podle mě špatné, protože je medvědí trh a my množíme mince na mini růstových korekcích. Měli bychom je tedy odstranit? Já jsem třeba osobně zažil bullrun i první polovině roku 2017, ovšem v té době CK ještě nejelo.  Měsíční průměr je cca 20 % na zhodnocení celého kapitálu v signálech. Výpočet je udělaný dle alokace 10 % kapitálu na každý signál a dle postupných výstupů se zprůměrovává výsledek. Třeba za minulý týden byl průměrný zisk na signál 16 %.

Každý nováček v tradingu by měl být rád za to, že udrží rentabilitu první měsíc, než si ošáhá aplikaci a všechny nástroje. Následně přichází vzdělávání, které produkt signály obsahuje. Přikládám video, kde se můžeš podívat do komentářů, tam uvidíš reálné výsledky lidí ve špatném trhu altcoinů.

Je to stejné i v těžbě kryptoměn, kde máme výsledky od 2013 8% průměr výnosu bez akumulace s prodejem altcoinů do 24 hodin od vytěžení a od roku 2016 dokonce 11 %. Proč bychom měli dělat průměr jen v bearmarketu? V tom špatném trhu? Matematicky mi to nedává smysl, ani světové fondy přece nemažou svá zisková období v ekonomických expanzích.

Signály většinou posílá Michal Majzlík. Vybere obchodní pár, u kterého očekává pozitivní pohyb. Řekne kdy kupovat a při jaké ceně prodávat. Případně rozdělí take-profit do 3 částí, pokud by šla cena výrazněji nahoru. Mnoho lidí však nestíhá do obchodu naskakovat včas a kupují tedy dražší, nebo vůbec. Nebo vystupují z trhu, když už cena opět klesne a tudíž nedosáhnou zisku, nebo jsou ve ztrátě. Takový dojem jsem měl ze signálů v minulosti i já, ještě dávno předtím, než vznikly Kryptonovinky. Jak to řešit a co doporučujete vašim zákazníkům, aby opravdu vytěžili maximum z vydařeného signálu?

U každého signálu je vstupní rozpětí, kde dává daná strategie smysl k nákupu. Když se podíváš do historie signálů, tak uvidíš, že 95 % signálů se po zadání nachází hodiny v rozpětí, které udáváme. Takže informace, že většina lidí nestíhá vstupovat, není příliš pravdivá. 

Obrázok: Ukážka signálu (pozor, nejde o aktuálny signál)

fet-signal

Naším cílem je řízení pozic našimi členy, to je to, proč jsou naše signály na CZ/SK a možná dokonce i světové scéně naprosto unikátní. My nedáváme důraz na vstup, ale dáváme důraz na řízení pozice, zajištění obchodů, posun profitů apod. Analytiků na české scéně je dost, my se snažíme naučit naše členy skutečně obchodovat a řídit průběh obchodů.

Vím, že platforma 3commas umožňuje nastavit automaticky “take profit” i “stop loss”. Plus si umíte rozdělit targety pro take-profit například do 3 částí. Doporučujete ji odběratelům vašich signálů? Dá se přes ni rychle nastavit obchodní signál tak, jak to řeknete vy nebo je to prostě časově nemožné?

Doporučujeme určitě, dokud nebudou kryptoměny plně implementovány do starého forex světa, který je uživatelský velmi komfortní. 3Commas je určitě excelentní pomůcka pro inteligentní příkazy. Dokonce na to Mike udělal perfekní praktický návod. Na svých livestreamech ukazuje i LIVE používání 3Commas. Jedinou výtkou, co aktuálně je, že 3Commas nestíhá rychlé break-out pohyby při aktuální nízké likviditě. Je potřeba se s tím opět naučit pracovat a vědět, kam příkazy dávat.

TIP: Recenzi 3commas si můžete přečíst zde.

Recenzia 3Commas: Take Profit + Stop Loss zároveň, Trailing Profit či obchodné boty. Všetko v jednej platforme

Do jaké míry se snažíte o transparentnost výsledků vašich signálů? Mohu někde vidět například komplet všechny signály ze září a důkaz o tom, kdy jste do trhu vstoupili a kdy vystoupili?

Naším cílem je dávat členům maximální komfort a naučit je tradovat kryptoměny. Všechny výsledky najdeš v naší aplikaci tzn. každý signál má konečný výsledek, jak skončil. Při každém profitu, to hlásíme a řídíme společně obchody. Pokud signál skončí na stopce ve ztrátě, opět to tam napíšeme. Někdy vystupujeme dříve, abychom členy ochránili. Opět si můžeš projet všechny signály, které za srpen byly a uvidíš výsledky u každého.

Četl jsem i komentáře tvrdící, že si signály kupujete od zahraničních trading skupin a jen je posouváte vašim klientům. Toto mi přijde trochu přehnané, protože děláte i live trading a tedy lidé vidí živě, co opravdu víte. Každopádně tento rozhovor je asi dobrá příležitost se vyjádřit také k těmto fámám.

Tohle je úplný nesmysl. V roce 2017 jsme s Mikem otevírali veřejně trading kryptoměn na CZ/SK scéně. Já jsem obchodoval kryptoměny ještě cca rok dříve (viz výsledky na mém instagramu). Aktuálně jsme se dostali do pozice, kdy máme obrovský cit pro kryptoměnový trh a spravujeme cizí kapitál na kryptoměnách se zápisem pod ČNB. Spolupracujeme se zahraničními tradery jako je Mark Hamada, Excavo a plno dalších. Často dáváme signály jako první a přes jejich kanály se nabalují další spekulanti. Dokonce i sami můžeme do jejich kanálů obchody publikovat.

Kryptonovinky v minulosti spolupracovali spíše se skupinou Michala Majzlíka (Mike Crypto Group), se kterým jsem udělal několik rozhovorů o situaci Bitcoinu. Stejně tak i s jeho bývalým kolegou Markem Vaňhou, který má nyní projekt Golden Pocket. Popravdě neuměl jsem si v té době představit, že byste se dali s Michalem dohromady. Co přesvědčilo Michala ke spolupráci s Crypto Kingdom a naopak tebe s Danielem Kosecem, abyste si “ulovili” Michala? Není tajemstvím, že předtím byla mezi vámi i jistá rivalita a popichování.

Nalili jsme si čistého vína a vyndali na několika dlouhých jednáních kostlivce ze svých skříní. Mike do toho dává srdíčko a my máme dobrý marketing a jsme velmi komplexní a kvalitní v dalších kryptoměnových službách pro veřejnost. V rámci Crypto Kingdom jsme se s Danem rozhodli plně ukončit zlaté pozlátko a mít nejlepší produkty, a proto byl Mike jasnou volbou, aby se stal novým spolumajitelem Crypto Kingdom. Nyní jsme rádi, že naše spolupráce funguje na plný plyn.

Základem každé spolupráce je najít společnou vizi. Mikovo vizí je mít kvalitní komunitu a být nejlepší traderem altcoinů. Mojí vizí je řídit robustní hodling a spravovat velký kapitál, ať už formou tradingu nebo private equity. Naše sny a vize se protnuly a díky tomu jsme mohli začít novou etapu Crypto Kingdom.

Na zmíněných signálech se mohlo mnoho lidi nabalit a zřejmě i někteří prodělat. Dáváte nováčkům nějaký koučink? Upozorňujete je na možná rizika a vědí o tom, že signál nemusí být úspěšný?

Produkt signály neobsahuje jen nákup a prodej. Téměř každý den jsou streamy, kde učíme nováčky analyzovat, řídít obchody. Téměř u každého obchodu děláme video s řízením pozic, posouváním stoplossů apod. Naší prioritou je, aby nováček cítil, že při obchodech jsme tu skutečně s ním, a to nejen my tradeři, ale i celá komunita.

Zrovna na konci měsíce pořádáme workshop v Praze pro 30 lidí, který byl během pár hodin plně vyprodaný. Cílem workshopu bude analytika signálů až po jeho řízení z jedné společné místnosti. A samozřejmě plno informací navíc, které zlepší dovednosti tradera při obchodu.

Riziko je součástí každého obchodu a naši členové jsou o rizikou řádně poučeni před objednávním, pak ihned po objednávce a pak znova v mailové sérii. My používáme stoplossy, takže nováček nečelí neomezené ztrátě. Každý obchod má poměr Risk-Reward.

Já se přiznám, že na Crypto Kingdom se mi líbí jiné věci, které jsou podle mě pro kryptokomunitu opravdu přínosné a nám jde o to, aby měli lidé z kryptoměn dobrý pocit. Například vysvětlujete technologii kryptoměn na YouTube. Kdo se stará o tento kanál? Jak dlouho trvá příprava obsahu?

Rádi bychom, aby Crypto Kingdom byl mostem mezi kryptonadšenci a veřejností, která se postupem času začne o kryptoměny zajímat. Nyní zahajujeme spolupráci s ONT týmem a rádi bychom v tom pokračovali, abychom měli přístup ke vzdělávání v různých kryptoměnách.

Na našem youtube kanále nalezneš dva typy videí vzdělávání v kryptoměnách. První část videí je pro naprosté začátečníky, kterou dělal Roman a druhá část už je pokročilejší a tu připravuje Ivo. Příprava pokročilejšího videa zabere 3-6 hodin času podle tématu.

Na stránce máte i sekci Mining. Můžeš o tomto produktu říct víc? Tvrdíte, že aktuálně je příležitost kupovat hardware na mining za opravdu dobrou cenu, co se v budoucnu může vrátit v podobě pěkných zisků.

Osobně si myslím, že mining je konzervativní řešení kryptoměnového světa. Přibližně před rokem jsme začali spolupráci s jedním z nejlepších týmů na těžbu kryptoměn v Evropě. V době kdy veškerá konkurence svoje stroje prodává vysoce pod cenou, tak my jsme připraveni s likviditou kupovat za ždibek cen. Díky skvělému týmu a laboratoři na těžbu máme obrovskou důvěru i v těchto zlých časech. Jsme stále s přehledem rentabilní a pomalu začínáme i highcaps akumulovat.

Produkt je postavený na plné transparentnosti a férovosti. Klient nám dá najevo svoji poptávku na těžbu a předpokládanou velikost investice do hardwaru. My zajistíme nabídku na aktuální HW, a pokud klient je spokojený s nabídkou, tak zprostředkovávávme nákup HW, který si klient v naší hale převezme a následně ho bereme do správy a staráme se o rentabilitu strojů. Více informací nejdeš na webu.

Trading univerzita – to je další produkt na vaší stránce. Jsou to online kurzy, které když si zaplatím, stáhnu si je a měli by mě naučit základy tradingu? Nebo při nich probíhá i live výuka od vašich traderů?

Celá koncepce univerzitní části Crypto Kingdom postavené na třech pilířích:

  1. Beacoin kanál univerzita

Každý člen signálů dostává ihned přístup do univerzitní sekce Crypto Kingdom, kde naše tradeři posílají vzdělávací materiály téměř každý den.

      2. Placené kurzy

Aktuálně je v univerzitě první placený online kurz na Harmonické obchodování od Mika. Je to jediný kurz na harmonické patterny na CZ/SK scéně. Je kompletně online a plně navazuje na to, co Mike analyzuje v signálech. Rovněž si ho může pak klient kdykoliv znova přehrát.

    3. Zdarma Crypto & Trading univerzita

Po objednání signálů dostane člen ihned přístup do 10hodinové trading univerzity, kde rozebíráme základy tradingu od psychologie až po jednotlivé indikátory. Zároveň chystáme ještě Crypto I a II univerzity, které se objeví na webu snad do konce roku.

Často se také setkávám s názory, že na kryptoměnové scéně jsou jen analytici, kteří dlouhodobě nejsou v kryptoměnách ziskoví. Co si o tom myslíš? Jak je to u vás?

Já většinu těch kluků, co aktuální nabízejí placené trading služby znám osobně. Většina z nich prošla Crypto Kingdom tradingovým vzděláním a osobně je mám rád. Na kryptoměnách díky volatilitě je specifické to, že stačí udělat 2-3 obchody za rok a můžete být pěkně ziskoví na roční bázi v řádech desítek procent.

Dle mého názoru seriózní trading začíná až s částkou, která dokáže zabezpečit traderovi život. Například pokud trader obchoduje s částkou 1 000 000 Kč a vygeneruje za rok 50% zhodnocení, je to 500 000 Kč na roční život, což je takové minimum, aby člověk žil s rodinou v komfortní zóně. V kryptoměnách nedoporučuji vůbec zisky akumulovat kvůli vysoké volatilitě.

Mike byl vlastně prvním člověkem, kterému jsem svěřil část kapitálu na trading a zatím nevím o nikom dalším, komu bych na kryptoměnách peníze svěřil. U nás je výhodou, že výsledky u správy reportujeme ČNB, což nám dává obrovský punc důvěryhodnosti v to, co dennodenně děláme.

Děkuji za rozhovor.

Disclaimer: Ing. Jan Čuraj píše pro Kryptonovinky analýzy Bitcoinu, občasně se vyjádří i k altcoinům. V článku byly použity affiliate linky. Do kryptoměn nikdy neinvestujte více, než si můžete dovolit ztratit.

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bitcoin

Korelace Bitcoinu s akciemi dosáhla nového all time high. Proč to není pozitivní?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

O korelaci Bitcoinu s akciemi a o možných negativech tohoto trendu jsme psali už vícekrát. I proto nejsme z informace, že korelace Bitcoinu s indexem S & P 500 dosáhla nového historického maxima, příliš nadšení.

Upozornila na to analytická společnost Skew, která 9. července, tedy tento čtvrtek vyhodnotila roční korelaci Bitcoinu s akciemi S & P500 na úrovni 0.38, což je nový rekord. Ten padl i pokud jde o měsíční korelaci, která ve středu dosáhla úrovně 0.78. Pak následně klesla k 0.61.

Zatímco Bitcoin s akciemi koreluje, zlato se chová odlišně a zdá se, že potvrzuje svou pověst nejbezpečnějšího uložiště hodnoty v čase nejistot. V době, kdy dosáhlo svou nejvyšší cenu od roku 2011, je korelace zlata s Bitcoinem za poslední čtyři měsíce na výrazně záporné hodnotě mínus 0.49 bodu (čím je korelace blíže k číslu 1, tím je vyšší, čím je blíže k číslu mínus 1, je menší).

Korelace Bitcoinu s akciemi se začala naplno projevovat od březnového prudkého propadu cen akcií po vypuknutí pandemie koronaviru, kdy se stejně tak prudce zhroutila cena Bitcoinu. Od té doby jsou jejich grafy velmi podobné. Zjednodušeně řečeno, vedle toho, jak roste hodnota akcií roste i Bitcoin, a když stagnuje, podobně se chová i Bitcoin. Čili korelují.

Proč je to vlastně špatně? Nuž hlavně z důvodu, že mnozí analytici se domnívají, že akcie jsou aktuálně mimořádně nadhodnocené a je zde obrovský potenciál jejich prudkého propadu. Mluví se i o hrozbě poklesu 30 či 40% a tedy pokud Bitcoin bude pokračovat v korelaci s akciemi, může jej velmi snadno čekat podobný scénář.

Naopak zlato, které aktuálně nekoreluje ale jde si svou vlastní cestu, naznačuje, že může být nejlepší investicí v době, kdy se očekávají velké turbulence na trzích. Mnozí věří, že v příštím roce bude vytvářet nové rekordní hodnoty vedle toho, jak hodnota akcií bude výrazně klesat.

Fanoušci Bitcoinu dlouhodobě věří, že Bitcoin bude podobně jako zlato bezpečným úložištěm v čase nejistoty. Zatímco v minulosti tomu nahrávala skutečnost, že byl vysoce nekorelačním aktivem s tradičními trhy, současný trend nevypadá pozitivně. Jinak řečeno, mnohem nadějnější by pro Bitcoin bylo, kdyby koreloval spíše se zlatem, než se zjevně nadhodnocenými akciemi.

Ale kdoví, možná to bude všechno nakonec jinak a Bitcoin nás opět překvapí, jak to udělal mnohokrát v minulosti. Možná když přijde propad akcií, on začne naopak růst. V březnu to však tak nebylo, což je velkým vykřičníkem.

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (10.7.): Další bullrun, Libra nikdy nebude, plány Cardano

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin bullrun

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Coinbase se chystá vstoupit na burzu. Pro kryptoměny to může být dobře

Směnárna Coinbase patří mezi nejznámější kryptostartupy. Pro mnohé investory do kryptoměn byla vstupní branou a první platformou, přes kterou si koupili kryptoměny a podobný scénář zřejmě čeká mnohé investory i v následujícím bullrunu. Hodnota Coinbase, do které již v počátcích existence investovalo několik lidí ze Silicon Valley, se odhaduje na více než 8 miliard dolarů, ale tato částka může být v budoucnu ještě výrazně vyšší. Podle agentury Reuters se totiž pokusí už příští rok vstoupit na burzu. Podrobnosti se dočtete zde.

Dalším významným krokem Cardano bude spuštění fáze Goguen

Nedávný summit Cardano odhalil mnoho zajímavých fundamentů, na které se mohou těšit fanoušci této kryptoměny, která se chce stát přímou konkurencí pro Ethereum. Zatímco největší mediální důraz byl kladen na blížící se spuštění fáze Shelley, které v podstatě spustí celý projekt do ostrého provozu a zajistí jeho decentralizaci a přitom umožní staking ADA mincí, neméně zajímavým tématem je blížící se spuštění fáze s názvem Goguen a tedy smart kontraktů. Tématu jsme se věnovali zde.

Bude stát za novým krypto bullrunem sociální síť TikTok?

Pokud jste postřehli současný nečekaný nárůst hodnoty kryptoměny DogeCoin, podle několika analytiků za její růstem stojí šílenství, které kolem ní vzniká na sociální síti TikTok, která je zaměřena hlavně na nejmladší dospívající generaci a zpopularizovala se zejména díky sdílení hudebních a tanečních videí. I s přispěním DogeCoinu se stále více začínají objevovat názory, podle nichž by TikTok mohl být v pořadí další sociální sítí, která bude stát v čele nového kryptoměnového bullrunu. Více se dočtete v tomto článku.

Libra od Facebooku nikdy neuvidí světlo světa

,,Libra je zajímavý nápad, který ale nikdy neuvidí světlo světa,” řekl na adresu ambiciózního projektu Facebooku Barry Eichengreen, profesor z UC Berkeley, který je specialistou měnové ekonomie a její historie. Eichengree konstatoval, že Facebook před spuštěním Libry bude čelit ještě mnoha překážkám zejména na regulační a vládní úrovni a myslí si, že některé z problémů jsou jednoduše neřešitelné. Národní vlády totiž podle něj nikdy nepřipustí, aby skrz Libru vznikla něco jako soukromá centrální banka. Pokud jde o stablecoiny a jejich budoucnost, domnívá se, že jejich autoři jsou špičkoví lidé v oblasti technologií, ale jen velmi málo vědí o měnové politice a proto si myslí, že nakonec neuspějí.(Cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bude stát za novým krypto bullrunem sociální síť TikTok?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

tiktok

Pokud jste postřehli současný nečekaný nárůst hodnoty kryptoměny DogeCoin, podle několika analytiků za její růstem stojí šílenství, který kolem ní vzniká na sociální síti TikTok, která je zaměřena hlavně na nejmladší dospívající generaci a zpopularizovala se zejména díky sdílení hudebních a tanečních videí.

I s přispěním DogeCoinu se stále více začínají objevovat názory, podle nichž by TikTok mohl být v pořadí další sociální sítí, která bude stát v čele nového kryptoměnového bullrunu.

Quiao Wang, který byl ještě nedávno vedoucím produktovým manažerem společnosti Messara si myslí, že TikTok se stane novou hlavní platformou pro marketingovou propagaci kryptoměn. ,,Myslím, že TikTok se stane největším distribučním kanálem pro kryptoprodukty,” konstatoval na Twitteru.

Této myšlence nahrává skutečnost, že mnohé sociální platformy blokují nebo cenzurují kryptoobsah. Patří mezi ně zejména YouTube, Facebook, Google ale například už i Instagram. U TikToku zatím takový trend patrný není.

Wang v dalším tweetu konstatoval, že předchozí cykly rostoucíh kryptoměn byly rovněž poháněny svými klíčovými platformami. Zatímco mezi lety 2010 až 2013 sehrál vedoucí úlohu Bitcointalk, v letech 2014-2015 to byl Reddit, mezi lety 2016 až 2020 Twitter nuže a v letech 2021 až 2030 to může být právě TikTok.

Šéf Burzy Binance Changpeng Zhao upozornil, že nejbližší bullrun nebude zcela podobný tomu, který jsme sledovali v roce 2017. ,,Ne všechny kryptoměny budou růst v další altcoinové sezóně. Pokud je zde nějaký projekt 3 roky a stále toho mnoho nepředvedl, nuž … několik z nich se ale konstantně rozvíjí a těm se bude dařit.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Cardano

Dalším významným krokem Cardano bude spuštění fáze Goguen

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Cardano Goguen

Nedávný summit Cardano (ADA) odhalil mnoho zajímavých fundamentů, na které se mohou těšit fanoušci této kryptoměny, která se chce stát přímou konkurencí pro Ethereum.

Zatímco největší mediální důraz byl kladen na blížící se spuštění fáze Shelley, které v podstatě spustí celý projekt do ostrého provozu a zabezpečí jeho decentralizaci (prý 50 až 100krát větší, než mají jiné blockchainy) a vedle toho umožní staking ADA mincí, neméně zajímavým tématem je blížící se spuštění fáze s názvem Goguen.

Až fáze Goguen totiž přinese funkce, díky kterým se Cardano bude moci skutečně porovnávat s Ethereum. Přinese totiž možnost vytváření smart kontraktů neboli inteligentních smluv.

Během summitu se tématu Goguen věnoval zejména produktový manažer Cardano Nebojsa Vojinovic, který uvedl, že Goguen bude klíčovým stavebním kamenem při vytváření globálního sociálního a finančního systému postaveného na tomto blockchainu. Vývojářům totiž umožní vytvářet řešení kolem aplikačních domén, dodavatelských řetězců, zpráv nemovitostí až po produkty pro tradiční finance.

Jelikož půjde o servisní platformu, důraz bude kladen na uživatelské zkušenosti a užitečnost. Vojinovic upozornil, že vytvoření takového prostředí při otevřeném ekosystému není jednoduché a je opravdu velkou výzvou vytvořit systém, který umožní snadný vývoj aplikací a také integraci stávajících off-chain aplikací.

Goguen má být interoperabilní platformou, která neuzamkne jeho uživatele v ekosystému Cardano, ale naopak umožní využívat jeho funkce a propojit ho s jinými systémy. Proto má být atraktivní i pro mnohé společnosti a také vlády. Vývojáři budou tedy moci integrovat Cardano jako backend do platebních systémů, či vytvářet různé aplikace, které využívají blockchain Cardano.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Coinbase se chystá vstoupit na burzu. Pro kryptoměny to může být dobře

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Coinbase

Směnárna Coinbase patří mezi nejznámější kryptostartupy. Pro mnohé investory do kryptoměn byla vstupní branou a první platformou, přes kterou si koupili kryptoměny a podobný scénář zřejmě čeká mnohé investory i v následujícím bullrunu.

Hodnota Coinbase, do které již v počátcích existence investovalo několik lidí ze Silicon Valley, se odhaduje na více než 8 miliard dolarů, ale tato částka může být v budoucnu ještě výrazně vyšší. Podle agentury Reuters se totiž pokusí už příští rok vstoupit na burzu, tedy stát se veřejně obchodovanou společností na burze cenných papírů.

Reuters se odvolává na anonymní zdroje, čili zatím jde jen o spekulaci, jejíž pravdivost by však nebyla překvapivá. Aby se Coinbase však opravdu stala veřejně obchodovanou společností, musela by se nejprve zaregistrovat u Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC), která by musela následně její žádost schválit.

Podle informací CryptoSlate se Coinbase nepokusí vstoupit na burzu skrz IPO, tedy nebude prodávat nově vytvořené akcie. Další velkou firmou z kryptosektoru, která by chtěla být kótovaná na významné burze má být i Ripple Labs.

Pokud by se Coinbase stala veřejně obchodovanou společností, podle Chrise Burniskeho z Placeholder Capital by to mohlo být velmi pozitivním signálem pro celý kryptotrh. ,,Může to být další katalyzátor tohoto trhu vedle rozmachu DeFi a jiných fundamentů, podobně jako v roce 2017 byl katalyzátorem neúspěšný pokus o schválení Bitocin ETF ze strany Winklevossovců a následně přesun zájmu na Ethereum a rozmach ICO.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (9.7.): Velryby, regulace, adopce, digitální juan a růst Cardano

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Správy dňa

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Proč Cardano vyletělo o téměř dvojnásobek? Toto jsou 3 hlavní důvody

Portál Cointelegraph upozornil, že kryptoměna Cardano (ADA) se za posledních 10 dní propracovala už na šesté místo tržní kapitalizace kryptoměn (podle CoinMarketCapu), když v rámci tohoto časového úseku posílila na hodnotě o více než 85%. Tento prudký růst hodnoty ADA připisuje hlavně třem faktorům. Pokud vás zajímá, o které jde, otevřete si tento článek.

CFTC považuje stanovování pravidel pro digitální aktiva za prioritu

Americká komise pro komoditní futures kontrakty (CFTC) si stanovila strategický cíl, kterým je vypracování komplexního nařízení, respektive frameworku, pro regulaci kryptoměn. Tento cíl si stanovila v rámci sepsání strategických bodů, kterých chce dosáhnout v průběhu následujících čtyř let, tedy do roku 2024. CFTC vnímá kryptoměny jako vážnou věc a označuje je za komodity 21. století. Proto si uvědomuje, že musí nastavit pravidla, která rozvoj tohoto sektoru nezpomalí a naopak ho budou správně usměrňovat. Šéf CFTC Heath Tarbert, který je známý svým pozitivním názorem na kryptoměny, vedle toho poznamenal, že důležitá bude i spolupráce s Americkou komisí pro cenné papíry a burzy (SEC), s níž musí úzce spolupracovat, aby bylo dosaženo harmonizace pravidel pro účastníky trhů digitálními aktivy. (cointelegraph.com)

Pro velryby je nejatraktivnější OKEx. Zpracovala rekordní počet transakcí

Přední kryptoburza OKEx zaznamenala v průběhu června nejvíce obchodů, které realizovaly takzvané bitcoinové velryby. V pojetí této zprávy jde o obchodníky, kteří obchodovali v rámci jednoho obchodu více než 10 Bitcoinů (za velryby se v rámci jiné interpretace považují adresy, na kterých je více než 1000 BTC). Více se dočtete v tomto článku.

Masovou adopci přinesou lidé, kteří jsou vyloučeni z tradičního systému

Šéfka světového obchodního fóra pro blockchain a zpracování dat Sheila Warrenova si myslí, že adopce blockchainu a kryptoměn bude fungovat pouze v případě, že se zaměří na lidi, u kterých je nejvíce pravděpodobné, že se obrátí na tuto novou technologii. Nejde podle ní o jedince, jež osloví herní aplikace postavené na blockchainu, ale o lidi, kteří mají v současnosti problém dostat se k tradičním bankovním službám. Současné finanční instituce totiž mnohdy nejsou přínosné pro celou společnost, ale jen pro jistou malou část. ,,Musíme se podívat na to, kdo vlastně hraje v této hře nejmenší roli. Jsou to kupodivu lidé, kteří z jakéhokoliv důvodu byli vyloučeni z tradičních systémů. Ti mají nejtěžší podmínky, aby něco vybudovali, ale jsou nejvíce ochotni přijmout nebo vyzkoušet něco nového. Pokud nepřipojíte do systému tyto lidi, potom nerozumíte tomu, co je potřebné,” uvedla.

Warrenová není první člověk, který upozorňuje, že blockchain a kryptoměny mohou být bodem zlomu právě pro obyvatele rozvojových a chudých zemí, kde jsou finanční služby prakticky nedostupné, nebo dostupné jen velmi těžko. Odhaduje se, že na naší planetě stále více než 2 miliardy lidí stále nemá bankovní účet. (cointelegraph.com)

Čínský digitální juan postupuje. Přidaly se další firmy

Seznam čínských společností, které testují čínský digitální juan vydaný místní centrální bankou (PBoC) se rozšířil o hlavní domácí platformu elektronického obchodu Meituan a místní platformu pro sdílení videí Bilibilibili. Meituan má podle informací Cointelegraphu více než 240 milionů spotřebitelů a 5 milionů lokálních prodejců, jelikož Bilibilibili je známá jako největší čínská stránka s videi (na způsob YouTube). Strategií Číny při testování digitálního juanu je zapojovat do hry stále více čínských významných firem s cílem, aby bylo vše připraveno na “celosvětovou prezentaci” v rámci zimní olympiády v Pekingu v roce 2022. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás naFacebooku.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Pro BTC velryby je nejatraktivnější burza OKEx. Zpracovala rekordní počet transakcí

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin veľryba

Přední kryptoburza OKEx zaznamenala v průběhu června nejvíce obchodů, které realizovaly takzvané bitcoinové velryby. V pojetí této zprávy jde o obchodníky, kteří obchodovali v rámci jednoho obchodu více než 10 Bitcoinů (za velryby se v rámci jiné interpretace považují adresy, na kterých je více než 1000 BTC).

Podle informací Cointelegraphu měla průměrná hodnota obchodů velryb v průběhu měsíce června na burze OKEX hodnotu 33 BTC. Pro ilustraci na burzách Bitstamp, Bitfinex, Coinbase a Binance to bylo méně než 20 BTC.

OKEx vedle toho upozornil, že burzy, které umožňují obchody v rámci párů BTC / USDT, čili vůči stablecoinu Tetheru, jsou pro velryby populárnější, než burzy, které nabízejí pár BTC/USD, tedy přímo vůči fiatovej měně.

Zajímavé také je, že objem nákupních objednávek (order) velryb na burze OKEx byl téměř dvojnásobný oproti objednávkám na prodej. Jedním z možných vysvětlení může být i to, že obchodníci, kteří BTC prodávají, jsou konzervativnější a své objednávky rozdělují na menší části – tedy pod 10 Bitcoinů na jeden obchod.

Zajímavý je také pohled na celkové volume (objemy obchodů) velryb podle burz. I v tomto směru má OKEx před konkurencí výrazný náskok a potvrzuje, že tato platforma je pro velryby zřejmě nejzajímavější, zatímco druhá v pořadí Binance je, zdá se, více zaměřena na menších retailové obchodníky.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Cardano

Proč Cardano vyletělo o téměř dvojnásobek? Toto jsou 3 hlavní důvody

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Cardano raketa

Portál Cointelegraph upozornil, že kryptoměna Cardano (ADA) se za posledních 10 dní propracovala už na šesté místo tržní kapitalizace kryptoměn (podle CoinMarketCapu), když v rámci tohoto časového úseku posílila na hodnotě o více než 85%. Tento prudký růst hodnoty ADA připisuje hlavně třem faktorům.

První je potvrzení termínu spuštění mainnetu Shelley, se kterým přijde staking a přechod na proof-of-stake konsenzus. Díky tomu budou zajišťovat bezpečnost sítě samotní držitelé ADA mincí a za to budou získávat odměnu (staking). Přechod na éru Shelley zároveň přinese podle představitelů tohoto projektu decentralizaci, které se nevyrovná žádný jiný blockchain. ,,Příchodem Shelley éry očekáváme, že Cardano bude 50 až 100-násobně decentralizovanější než jiné velké blockchain sítě, vzhledem k tomu, že schéma je nadizajnované tak, aby ji zajišťovalo okolo 1000 stake poolů,” uvádí projekt.

Druhý důvod růstu hodnoty mincí ADA lze hledat přímo na grafu této kryptoměny vůči americkému dolaru, na kterém se jí podařilo překonat více než roční rezistenci, která měla platnost již v roce 2018. Aktuálně by mohla být pro další růst ceny překážkou až hodnota kolem 0, 17 USD, ale jak upozornil Cointelegraph, ADA je z pohledu tradingu aktuálně v zóně, kde neexistují žádné výraznější rezistence.

Třetím faktorem, který pozitivně ovlivňuje hodnotu Cardano má být rostoucí zájem o decentralizované financování (DeFi) a přestože tento blockchain zatím oficiálně ani nefunguje (až po spuštění Shelley), lídr Cardano Charles Hoskinson konstatoval, že po spuštění sítě očekává, že Cardano sehraje v rozvoji DeFi klíčovou roli.

Výhodou blockchainu Cardano by totiž například na rozdíl od Ethereum, kde se DeFi zatím zdomácnělo, měla být jeho rychlost. Etheruem fungující na konceptu Proof-of-Work je pomalé a proto má výrazné problémy se svou škálovatelností už i při současném využití jeho blockchainu, nemluvě o tom, že všichni očekávají v tomto segmentu výrazný nárůst. Pravdou je, že tento problém má vyřešit přechod na generaci Ethereum 2.0, ale náskok Cardano, které chystá spuštění svého mainnetu už koncem měsíce, může sehrát v tomto připravujícím se konkurenčním boji důležitou roli.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (9.7.): Čeká nás FOMO nebo altcoinová sezóna?

Juraj Stoklasa

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Juraj Stoklasa z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.  Do kryptoměn nikdy neinvestuje více, než si můžete dovolit ztratit.

Bitcoin

Na Bitcoine sledujem momentálne 4H graf, na ktorom vidno, že sa pohybujeme v klesajúcom kanáli. Momentálne môžeme sledovať, že práve testujeme vrchnú hranu tohto kanálu. Ak prerazíme hore, je reálna šanca, že vypálime cez 10 tisíc dolárov. V takomto prípade by sa následne mohlo spustiť FOMO a mohli by sme ísť na zaujímavejšie hodnoty, pokojne aj nad 11 tisíc dolárov.

Druhá možnosť, ktorá je z môjho pohľadu viac pravdepodobná, je odrazenie smerom dole a pohyb znovu smerom k spodnej hrane kanála. Túto variantu potvrdzuje momentálne aj indikátor RSI, na ktorom už teraz môžeme sledovať divergenciu. Osobne dávam poklesu väčšiu šancu ako tomu, že by sme vypálili hore. Stať sa však môže čokoľvek a preto musíme čakať buď na výraznejšiu sviečku smerom hore, alebo jasné zamietnutie smerom dole vo forme silnejšej červenej sviečky minimálne na 4H grafe.

Dominancia

Na tomto 1D grafe už môžeme povedať, že sme jasne pod dlhodobou trendovkou a z môjho pohľadu bude dominancia BTC v rámci ďalších mesiacov postupne padať dole. Ak by som mal momentálne predpokladať pohyb dominancie v rámci najbližších dní, myslím, že v okolí vyznačenej zóny budeme čoskoro robiť retracement smerom nahor. Následne predpokladám znovu pohyb dolu.

Popravde sa celkom teším, nakoľko ak sa to naozaj potvrdí, začína nám altcoinová sezóna.

Altcoin market cap

Tu sa poďme najskôr pozrieť na 1D graf. Na tomto grafe sledujem teraz veľký klesajúci kanál od júna 2019, takmer presne rok dozadu. Momentálne vidíme, že sa blížime k vrchnej hrane. Teraz musíme čakať čo sa stane sem. Buď príde odraz a altcoinový market cap sa zosype, alebo príde prerazenie a následne budeme istý čas konsolidovať nad prerazenou trendovkou a pripravovať sa na postupný rast na dlhšie obdobie.

Na 4H grafe sledujem rastúci kanál, ktorý môžete vidieť na obrázku. Ak by mala naozaj prísť altcoinová sezóna, musíme jasne preraziť hore. Momentálne by som teraz teda očakával retracement  trošku smerom dole, čo by krásne korelovalo s retracementom na dominancii BTC a následne prepal smerom hore.

Osobne si myslím, že sa všeobecne teraz krypto nachádza vo veľmi dôležitej fáze, kedy sa bude rozhodovať, čo sa bude diať najbližšieho pol roka. Počkajme si teda nato, aký scenár nastane.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.  Do kryptoměn nikdy neinvestuje více, než si můžete dovolit ztratit.

Autor analýzy

Juraj Stoklasa

Trader 2.0Juraj Stoklasa
Trader projektu zameraného na obchodovanie kryptomien  Trader 2.0. 

 

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Krypto zprávy dne (8.7.): Bitcoin, spolupráce Cardano & Litecoinu, zájem o DeFi roste

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Bitcoin se nikdy nestane privátní kryptoměnou, tvrdí Antonopoulos

Andreas Antonopoulos, který patří mezi nejznámější a nejrespektovanější speakery o kryptoměnách, si myslí, že Bitcoinu by se hodilo více prvků zajišťujících soukromí, ale zároveň neočekává, že se jednou stane skutečně privátní kryptoměna. Andreas to konstatoval během včerejší rubriky Ask me Anything na YouTube. Myslí si, že Bitcoin pravděpodobně nikdy neimplementuje všechny funkce pro ochranu osobních údajů, které jsou typické například pro kryptoměny typu Monero (XMR). Více se dočtete zde.

Zájem o DeFi projekty výrazně roste

Analytická společnosti Dune Analytics informovala, že celkový počet uživatelů zapojených do DeFi projektů stoupl za poslední měsíc o více než 20% a od ledna až o 140% na aktuální celkový počet 240 tisíc. Celková hodnota zablokovaného kapitálu v DeFi projektech už přesáhla 2 miliardy dolarů, přičemž pouze 6 měsíců zpátky poprvé překonala úroveň jedné miliardy. Největší hodnota je aktuálně uzmaknutá v DeFi projektu Compound, jde o téměř 680 milionů dolarů. Následují Maker (607M), Synthetix (352), Balancer (159) a Aave (155). Těchto 5 projektů dohromady drží 94% celkové hodnoty uzamčené v DeFi. (Cointelegraph.com)

Rýsuje se spolupráce Cardano a Litecoinu?

Hlavní představitel kryptoměny Cardano a generální ředitel společnosti IOHK Charles Hoskinson, nevyloučil, že mezi Cardano a Litecoinem dojde ke spolupráci, když na Twitteru vzkázal lídrovi Litecoinu Charliemu Lee, že by bylo skvělé, kdyby se pokusil udělat něco společně. ,,Líbila by se mi myšlenka testování křížové řetězové komunikace mezi Litecoinem a Cardano. Máme spoustu nápadů a jsem si jistý, že i vy,” vzkázal Leeovi.

Pro zajímavost podle žebříčku portálu Cointelegraph je Charlie Lee 13. nejvýznamnější postavou kryptoprůmyslu a Hoskinson se ocitl na 39. místě. Cardano však díky šílenství, který dosáhlo díky několika významným sdělením během minulého summitu, dokázalo už litecoin v kapitalizaci předběhnout a aktuálně je šestkou na trhu (cointelegraph.com)

Co se stane s kryptoměnami po smrti jejich majitele?

Co se stane s kryptoměnami když zemře jejich majitel? A pokud znal privátní klíče jen on a nezanechal po sobě žádné instrukce, budou nenávratně ztraceny. Jako mnohé Bitcoiny, které byly vytěženy v prvních letech existence a lidé podcenili bezpečnou úschovu těchto přístupových údajů. Kremační institut se rozhodl vypracovat na toto téma studii, v rámci které oslovil krypotměnové investory, rozdělil je do generačních kategorii a zeptal se jich, jestli už řešili tuto problematiku. Více se dozvíte zde.

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-