Connect with us

Cardano

ROZHOVOR: Vyřeší Twitter svou bezpečnost spoluprací s Cardano?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

cardano-twitter

Nedávný hack sociální sítě Twitter, při kterém byly zneužity uživatelské účty mnoha známých lidí a firem v čele s Elonem Muskem, Billem Gatesem, Jeffem Bezosem, politikem Joem Bidenem či burzami Coinbase a Binance, naplno odhalil slabiny současných centralizovaných sociálních síti.

Ve stejnou dobu dovádí na Facebooku virus, který skrz duplikáty profilů nic netušící uživatele propaguje podvodnou investici, při které mohou přijít oklamáni lidé o nemalé životní úspory. Tento virus podobně jako hack na Twitteru zneužívá kryptoměna jako prostředek pro propagaci lehkého zbohatnutí, čemuž bohužel mnoho osob stále dokáže nalétal.

V reakci na hack Twitteru se pokusil navrhnout možné řešení zabezpečení účtů Charles Hoskinson stojící na čele kryptoměny Cardano. Šéf společnosti IOHK řekl, že proces, v jehož rámci by se mohla implementovat do Twitteru jejich technologie by nebyl komplikovaný a ani nákladný, protože by od Twitteru bylo požadováno jen proplacení nákladů. Uživatelům této sociální sítě by však díky tomu byla nabídnuta výrazně vyšší míra zabezpečení účtu, protože zveřejnit jakýkoliv “tweet” v případě aktivace takového bezpečnostního prvku by nebylo možné bez použití privátního klíče.

Ohledně této možnosti jsem mluvil s ambasadorem Cardano pro Českou republiku Jaromíremem Tesařem, kterému jsem položil několik otázek.

Ahoj Jaromíre. Můžeš vysvětlit našim čtenářům, jakou technologii by vlastně chtěl Charles použít?

Digitální podpisy není nic nového a umíme to již několik desetiletí. Charles Twitteru navrhnul použít jejich řešení Atala Prism, které je určené na práci s digitální identitou. Pointa je taková, že pokud je člověk schopen bezpečně si uložit passphrase pro peněženku, bude schopen toho samého také v rámci své identity.

IOHK má řešení, které představilo na virtuálním Cardano Shelley Summitu a které bude jedním ze stavebních kamenů Cardano blockchainu. Už nyní si můžete do mobilního telefonu nahrát aplikaci a řešení si vyzkoušet. Charles Jackovi navrhnul, že mu za cenu nákladů řešení dodá v relativně krátké době a Twitter jako takový ani nepotřebuje značné změny jak v UI, tak v byznys modelu. Řešení je plně kompatibilní s běžnými standardy, které se v prostředí internetu používají.

Pokud se ptáte, proč je na to potřebný blockchain, tak ten může celému řešení dodat časová razítka, nezměnitelnost historie a schopnost lehce zprávy auditovat. Autor tweetů tak nemůže popřít, že něco nepodepsal, nebo tvrdit, že se něco stalo v jiný okamžik nebo v jiném pořadí.

Jack Dorsey (zakladatel a CEO Twitteru) v minulosti naznačil, že by chtěl, aby jeho platforma směřovala decentralizovaným směrem. Ukazuje se, že centralizované sociální sítě jsou stále náchylnější na útoky …

Hack Twitteru poukázal na slabost centralizovaných řešení. Jakmile se hackeři dostanou do systému, mají nad ním plnou kontrolu a mohou si dělat co chtějí. Kdyby se použilo řešení, které Charles navrhnul, hackeři by měli jednoduše smůlu, neboť i kdyby se jim podobný hack podařil znovu, privátní klíče uživatelů by k dispozici neměli. Nemohli by tak tweetům dodat potřebné podpisy.

Dorsey je známý jako velký fanoušek Bitcoinu. K altcoinům se ale zatím nevyjadřuje. Není mi známo, že by někdy zmínil Cardano. Je tedy reálné, že by takovou nabídku od Hoskinsona přijal?

Nemyslím si, že Jack nabídky využije. Nicméně bylo by pěkné vidět, že se nad tím alespoň zamyslí a nějaké podobné řešení dodá. Zatím klidně bez blockchainu. Díky těmto hackům si lidé budou postupně uvědomovat, že centralizace je obecně zastaralý koncept a existuje alternativa, která jim vrací zpět moc a kontrolu nad svými daty a majetkem. A nemusíme se stále bavit o blockchainu. Spousty věcí se dá docílit i bez něj a Twitter ho nutně nepotřebuje k tomu, aby fungoval lépe.

My ale vlastně dnes nevíme, jaký vliv budou mít decentralizované služby a jestli nezměnitelnost historie nebude za 10 let nový standard vyžadovaný třeba také v rámci sociálních sítí. Nové decentralizované banky a DeFi se nejspíš bez blockchainu neobejdou a to je pro blockchain platformy dobře. Decentralizovaná identita bude další malý krok v celé decentralizované revoluci. Cardano už řešení má a pokud ho nevyužije Twitter, najdou se další platformy a DeFi projekty, které ho rádi integrují do svých služeb.

Jaromíre, děkuji za tvé odpovědi k tomuto aktuálnímu tématu.

Přečtěte si i náš rozhovor o stakingu na Cardano po dlhoočakávaném spuštění mainnetu:

ROZHOVOR: Ako na staking kryptomeny Cardano (ADA)? Oddnes môže každý!

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Cardano

VIDEO: Co je to kryptoměna Cardano (ADA)?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Cardano (ADA)

Cardano (ADA) je právem považováno za jeden z nejambicióznějších kryptoměnových projektů. YouTube kanál Zaujalo ma ve svém nedělním videu rozebral nejzajímavější fakta o této kryptoměně a také několik zajímavostí, které naznačují její možnou perspektivu. Dozvíte se více o samotných fázích vývoje projektu, o tom, jaké firmy se podílejí na jeho vývoji, že akademické základy jsou pro tento projekt klíčové a mimo jiné blíže poznáte i hlavního představitele Cardano Charlese Hoskinsona.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

[SOUHRN TÝDNE]: 10+ nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn  

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Bitcoin je stále odolnější, trh pohánějí novinky o PayPalu, Cardano staví na respektované akademické práci a další zajímavé novinky. Přinášíme vám souhrn top zpráv ze světa kryptoměn za posledních sedm dní.

Bitcoin

Nejmedializovanejší zprávou tohoto týdne bylo oficiální potvrzení firmy PayPal, že od roku 2021 vstupuje do byznysu s kryptoměnami v podobě umožnění koupě, prodeje a plateb kryptoměnami přes tuto populární platformu. Bitcoin díky tomu pěkně posílil na ceně. Základní informace jsme shrnuli ve středu v tomto článku.

Příchod PayPalu do kryptoměnového segmentu však nemusí mít jen pozitiva. O možných negativech, ale i možnosti, že tato firma vydá vlastní kryptoměnu, jsme psali v rozsáhlém čtvrtečním updatu na toto téma.

Milion dolarů za Bitcoin, on-chain údaje BTC blockchainu či větší odolnost této kryptoměny vůči vnějším negativním vlivům – i těmto tématům se věnoval v úterý YouTube kanál Zaujalo ma:

Dlouho očekávaný update Bitcoinu s názvem Taproot, který je spojen s technologií Schnorr podpisů a je považován za nejvýznamnější upgrade BTC od uvedení SegWitu, je opět o něco blíže. Více se dočtete zde.

Známý investor Raoul Pal tvrdí, že na vstup do trhu s Bitcoinem čeká množství institucí, ale zatím jim chybí přehlednější možnosti, jak investovat do tohoto segmentu. Pal přesto očekává, že v příštích letech bude proudit do BTC množství institucionálního kapitálu a cena 1 milion dolarů za jeden Bitcoin je do 5-6 let absolutně reálná. Více se dočtete zde.

Společnost Grayscale Investments, která je v počtu držených Bitcoinů suverénním lídrem mezi komerčními firmami, oznámila, že hodnota jejich kryptoměnových aktiv v průběhu tohoto týdne stoupla o další miliardu dolarů. Více se dozvíte v tomto článku.

Je Bitcoin vyspělejší než v minulosti? Mnohé události, které se udály v průběhu posledních týdnů, které by v minulosti cenu výrazně srazily dolů, s ní aktuální nezamávaly. Více se dozvíte zde.

Vládne na trhu s Bitcoinem aktuálně chamtivost? Uškodí PayPal adopci kryptoměn, jaký je vztah akcií a BTC, a budoucnost DeFi – i těmto tématům se v pátek věnoval kanál Zaujalo ma:

Souvisí Bitcoin s výkonností amerických aktiv a jakou mají perspektivu? Tomuto tématu, očekáváním od S & P500 indexu v souvislosti s Bitcoinem jsme se věnovali v tomto článku.

Zkušenost jako takovou s kryptoměnami v čele s Bitcoinem má podle čerstvého průzkumu jen sedm procent Američanů. Nejvíce si “vyzkoušeli” kryptoměny lidé v rozvojových zemích. Více se dočtete zde.

Průměrná hodnota bitcoinových transakcí se v posledním období výrazně zvýšila. Je mnohokrát větší, než průměrná hodnota transakcí dvojky na trhu ETH. Naopak ETH vede v jejich počtu. Více čtěte zde.

Na burzách se aktuálně nachází nejméně Bitcoinů za poslední dva roky. Zdá se, že pro kryptoměny to může být bullish signál.

Altcoiny

YouTube kanál Zaujalo ma se ve svém novém videu věnoval kryptoměně Cardano (ADA), kterou rozebral opravdu detailně. Pokud si chcete doplnit vaše znalosti o tomto ambiciózním projektu, viz video:

Akademická práce o Cardano a Proof of Stake konsensu se umístila v prestižním žebříčku Google Scholar v kategorii kryptoměn na druhém místě s více než 180 citacemi. Podrobnosti se dočtete v tomto článku.

Nadace NEO Foundation stojící za kryptoměnou NEO oznámila nové funkce, které by měl tento ekosystém přinést. Má jít především o systém pro decentralizované ukládání souborů a digitální identitu na blockchainu s označením NeoFS a NeoID. Jde o funkce, které znějí na první pohled velmi lákavě, ale pravdou je, že zatím nenašli svou mainstreamovou adopci, ačkoli se o ně pokouší několik projektů.

Šéf americké kontroly měny (OCC) Brian Brooks si myslí, že projekty Decentralizovaného financování (DeFi) jsou vážnou konkurencí pro banky.

Anthony Pompliano kritizuje americký FED v čele s jeho šéfem Jeromem Powellem, že nedělá dostatek pro spuštění digitálního amerického dolaru. Upozorňuje, že náskok Číny proto v tomto směru výrazně zvětšuje.

Bahammy spustily první digitální kryptoměnu emitovanou centrální bankou, takzvaný Sand dollar.

Zajímá vás jak investuje investiční mág Warren Buffett? Doporučujeme vám také video o portfoliu jeho firmy Berkshire Hathaway, která se stala symbolem úspěchu hodnotového investování:

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

VIDEO: Milion dolarů za Bitcoin? Co naznačují on-chain data a je BTC odolnější než v minulosti?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Kryptonovinky

YouTube kanál Zaujalo ma se ve svém tradičním úterním videu o kryptoměnách věnoval mnohým zajímavým tématům, které jsme v průběhu posledních dnů shrnuli i na našem webu kryptonovinky.com. Podívejte se, co naznačují v případě Bitcoinu on-chain data, také si poslechněte, jaký má názor na budoucí cenu Bitcoinu známý investor Raoul Pal. Dozvíte se také novinky o Ethereum, Cardano či o tom, v jakém stádiu adopce kryptoměn jsme podle nedávného průzkumu, který se konal v 10 zemích sveta.

Obzvlášť nováčkům doporučujeme také video:

Pokračovat ve čtení

Cardano

Akademická práce Cardano je druhou nejčastěji citovanou v kategorii kryptoměn

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Cardano raketa

Práce s názvem “Ouroboros: A Provably Secure Proof-of-Stake Blockchain Protocol “související s vývojem kryptoměny Cardano se podle nejnovějšího vydání žebříčku Google Scholar stala druhou nejčastěji citovanou prací v kategorii kryptoměn a blockchainu. Podle čerstvých údajů má až 183 citací.

Práce na kryptoměně Cardano (ADA) započali už v roce 2015, ale značná část fanoušků tohoto projektu začala být časem stále skeptičtější z důvodu pomalého vývoje a nedodržování slibovaných termínů. Pravdou opravdu je, že v případě projektu ne vždy vše probíhalo podle plánů a termíny dodání slibovaných funkcí se nejednou oddalovaly. Na druhou stranu projekt od začátku deklaroval, že staví pevné základy, které jsou odvozeny od kvalitních akademických studií.

Umístění studie, na níž pracoval společně se svým týmem Agelos Kiaiyas, který je šéfem vědeckého oddělení firmy IOHK, která mě na starosti vývoj Cardano (generálním ředitelem firmy IOHK je zakladatel Cardano Charles Hoskinson) potvrzuje, že Cardano opravdu staví na detailní akademické práci podložené rozsáhlou studií. Zmiňovaná práce týkající se Proof of Stake protokolu jako formy “zelenější” alternativy vůči Proof of Work, na kterém funguje Bitcoin, sice zdaleka nebyla první akademická práce na toto téma, ale je první, která si získala uznání, je často citována a přináší přísné bezpečnostní záruky.

Kryptoměna Cardano letos úspěšně prošla po spuštění fáze Shelley na Proof of Stake konsenzu a zdá se, že vše zatím funguje jak má. Cardano komunita aktuálně s napětím čeká na spuštění fáze Goguen, která s sebou přinese smart kontrakty. Její startem by se Cardano mohlo stát přímou konkurencí kryptoměny Ethereum. Potřebuje však přesvědčit vývojáře, aby na ní začali budovat své projekty. Zatím přechod z blockchainu Ethereum na Cardano naznačil projekt SingularityNet specializující se na decentralizované využití Umělé inteligence.

Na prvním místě zmíněného respektovaného žebříčku se umístila práce “Hawk: The Blockchain Model of Cryptography and Privacy-preserving Smart Contracts” s 559 citáty. Práce se orientuje na decentralizovaný systém inteligentních smluv (smart kontraktů), který neukládá finanční transakce na blockchainu.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

USA: Bude boj proti monopolům Google či Facebook pozitivní zprávou pro kryptoměny?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-investor-usa

Podvýbor americké sněmovny v úterý předložil zákonodárcům rozsáhlou zprávu o Big Tech společnosti v čele s Apple, Google, Faceebokem či Amazonem, ve které bylo poznamenáno, jak tyto firmy využívají své monopolní postavení na trhu a zabraňují v růstu svým potenciálním konkurentům.

Jedním z příkladů byla například strategie Google, který vyžaduje od výrobců Smartphonů, aby předinstalováli do svých zařízení aplikace Google, pokud chtějí využívat operační systém Android a tedy upřednostňovali jejich produkty před těmi od konkurence.

Dalším příkladem je spor Apple a Google s firmou Epic Games, která stojí za hrou Fornite. Apple i Google od ní požadují 30% provizi za transakce v této hře. Firma se to snažila obejít tím, že si vytvoří vlastní interní menu. Apple a Google však zareagovali tak, že podporu této hry okamžitě stáhli ze svých platforem.

Cílem zprávy je přispět k tomu, aby se vytvořily respektive aktualizovaly zákony týkající se boje proti monopolu několika hráčů na trhu. Ty v minulosti nepočítaly se vznikem silných technologických hráčů. Současná pozice Apple, Google, Facebooku a Amazonu je přirovnávána obdobím z minulosti, kdy měli obrovský vliv na trh ropní baroni a železniční magnáti.

Tato iniciativa by mohla být pozitivní pro kryptoměnový sektor, který nabízí příležitosti pro decentralizaci. I z dokumentu Netflixu s názvem “Sociální dilema” je zřejmé, že zmiňovaní velcí technologičtí hráči zneužívají osobní data svých uživatelů na to, aby díky nim profitovali.

Decentralizované služby, které mohou vzniknout právě díky kryptoměnám, by mohly vrátit moc nad osobními daty do rukou uživatelů. Také by vytvořily prostor pro nový konkurenční boj. Příští šéf Cardano Foundation Frederik Gregaard o tomto tématu nedávno hovořil v rozhovoru s Cointelegraph, když přiznal, že současná moc technologických gigantů je příliš velká a decentralizované řešení se jim musí postavit. Očekává však, že čím budou tato řešení populárnější, tím budou společnosti s bilionovými majetky proti nim intenzivněji bojovat.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

VIDEO: Nálada u Bitcoinu při pohledu na data, investice do DeFi skrz indexy, Ethereum a Cardano

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Kryptonovinky News

Každé úterý a pátek přináší YouTube kanál Zaujalo ma přehled TOP zpráv ze světa kryptoměn, o kterých jsme formou textu informovali i na našem portálu krypotnovinky.com.

Dnešný díl je však hned v úvodu obohacen o analýzu současné nálady na trhu v souvislosti s Bitcoinem na základě různých dat skrz Crypto Fear and Greed index, on-chain aktivitu až po vyhledávání Bitcoinu na Google. Dalšími tématy videa jsou investice do DeFi skrz DeFi indexy, alternativa pro DeFi sektor pro problémy Ethereum, řešení škálování této kryptoměny či názoru nového šéfa Cardano Foundation na decentralizované řízení tohoto projektu.

Pokračovat ve čtení

Cardano

Existuje pro DeFi něco lepšího než Ethereum? Prý ne

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Defi Ethereum

Čím více financí se uzamkne v projektech decentralizovaného financování a čím budou objemy obchodování na těchto platformách vyšší, tím bude viditelnější problém blockchainu Ethereum s jeho škálováním.

Zakladatel a výkony ředitel MyEtherWallet Kosala Hemachandra si přesto myslí, že v současnosti neexistuje pro DeFi sektor jednoduše (a zřejmě i bohužel) nic lepšího než Ethereum. Poukázal totiž na daň decentralizace.

,,Pokud se díváme pouze na plně decentralizované blockchainy, neexistuje žádný, který by měl dostatečně škálovací řešení pro podporu takového množství transakcí,” upozornil Hemechandra v rozhovoru pro Cointelegraph. ,, Když berete ohled na tento faktor (decentralizaci), Ethereum je tím nejlepším řešením.”

Tuto skutečnost si tvůrci DeFi projektů dobře uvědomují. Negativem je však to, že čím více se bude DeFi na Ethereum používat, tím vyšší poplatky za transakce lze očekávat, dokud se problém škálování definitivně nevyřeší.

,,Důvod, proč vidíme tyto extrémní ceny gasu (poplatky) je ten, že vše se děje na Ethereum. Pokud si myslíte, v pořádku, bude lepší, když půjdeme na jiný blockchain, bohužel to tak nebude, protože i ten jiný řetězec bude mít problém se škálováním (má tím na mysli blockchainy, které jsou decentralizované pozn. Red.). Žádný z řetězců, které momentálně existují, nemá plně decentralizovaně řešené škálování. “

Řešením, ale méně decentralizovaným, jsou například blockchainy využívající tzv. Delegated Proof of Stake konsenzus.

Hlavní představitel kryptoměny Cardano Charles Hoskinson už vícekrát zmínil, že intenzivně pracují na tom, aby právě jejich blockchain byl tím nejlepším místem pro DeFi sektor. Cardano má již letos spustit fázi Goguen (smart kontrakty) a protože nedávno spustilo i fázi Shelley, díky které se stala síť decentralizovaná, může být horkým želízkem v ohni a stát se alternativou pro DeFi projekty, pokud se potvrdí, že nabízí vývojářům lepší podmínky škálování než Ethereum při zachování minimálně stejné decentralizace.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

[SOUHRN TÝDNE]: 10+ nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin raketa

Bitcoin, Ethereum, Cardano, DeFi, kauza BitMEX a mnoho dalšího. Přinášíme vám tradiční přehled TOP zpráv týdne.

Bitcoin

V nejbližší dekádě nás čeká velký přesun bohatství z generace Baby boomerů na mileniály, což by mohlo ovlivnit i Bitcoin, který je u mladších generaci výrazně populárnější, než u těch starších. Pokud by vás zajímalo, do které generace patříte a o jakou hodnotu se jedná, tomuto tématu se také věnoval YouTube kanál Zaujalo ma:

Tento týden se vytěžil Bitcoin s pořadovým číslem 18 500 000, což znamená, že zbývá vytěžit už “jen” 2,5 milionu Bitcoin. Většina z nich “vznikne” ještě v tomto desetiletí. Více se dočtete zde.

Bitcoin dosáhl tento týden zajímavého milníku. Tak dlouho, jak je aktuálně nad cenou 10 tisíc USD, ještě totiž nikdy předtím nebyl. Pokud se chcete dozvědět podrobnosti, věnovali jsme se jim zde.

Kromě výše zmíněného milníku týkajícího se ceny 10 tisíc USD, se Bitcoinu podařilo dosáhnout i druhého nejlepšího výsledku za kvartál v historii. O tom jsme psali zde.

Novému rekordu bitcoinu, institucionálnímu zájmu o BTC, tématu adopce Lightning network vs. Adopce wBTC či novinkám o Ethereum se v úterý věnoval i YouTube Zaujalo ma:

Společnost Grayscale pokračuje v nákupech Bitcoinu. Tento týden potvrdila, že nakumulovala další BTC v celkové hodnotě 180 milionů dolarů. Pokud by Grayscale od tohoto momentu už nekoupila nikdy žádný další Bitcoin, ale ani neprodala ty, které má pod kontrolou, tak i v roce 2140 bude držet přes dvě procenta všech BTC, které budou existovat. Tématu jsme se věnovali v tomto článku.

O nepěkném pohybu Bitcoinu, po provalení kauzy BitMEX, vlivu BitMEX na DeFi, Cardano, Ethereum a dalších novinkách zde ve videu:

Altcoiny

Matematik Martin Foehler, který je bývalým manažerem hedgeových fondů a zakladatelem rakouské kryptoměnové platformy Morpher, upozornil, že ačkoli je Ethereum v současnosti to nejlepší, co má blockchain průmysl, nemusí to stačit pro rostoucí šílenství okolo DeFi projektů. Tématu jsme se více věnovali zde.

Kumulativní poplatky Ethereum výrazně rostou a “utíkají” poplatkům, které se za transakce platí těžařům Bitcoinu. Proč to není pro ETH zcela dobré a směrem do budoucna ani až tak významné a naopak, proč pro Bitcoin jsou poplatky velmi důležité, se dočtete zde.

Tento týden proběhl testnet Ethreum 2.0 s názvem Spadina, který je také označován jako “generální zkouška”. Zájem o něj však nenaplnil očekávání. Dobrou zprávou je, že dopadl relativně dobře. Více se dozvíte zde.

Hodně se toho tento týden napsalo o Cardano. Snad nejzajímavější zprávou je informace, že přesun z blockchainu Ethereum na Cardano plánuje společnost SingularityNET, která stojí za slavným AI robotem s názvem Sofia.

Nový šéf Cardano Foundation Frederik Gregaard zdůraznil, že chce, aby bylo vedení Cardana co nejdecentralizovanější. Naznačil tedy i to, že ani Charles Hoskinson, který je otcem celého projektu, by neměl mít dominantní postavení.

Kauza BitMEX, při které byl obžalován šéf této burzy Arthur Hayes a také několik jeho kolegů, by mohla ovlivnit i DeFi sektor. Tématu jsme se věnovali zde.

Chainlink uzavřel partnerství se společnosti BitGo, která stojí za tokenizovaným WrappedBTC (wBTC), aby zprůhlednil způsob ověření krytí wBTC Bitcoin. Token wBTC je stále populárnější způsob, jak dostat “Bitcoin” na blockchain Ethereum a čerpat tak například z výhod DeFi.

Mohlo by vás zaujmout

Centralizované kryptoměnové burzy jsou již ve své podstatě zranitelné a pro hackery jsou lákavým cílem. Přiznal to Ben Zhou.

Zásady KYC, související s bojem proti praní peněz, nedodržuje množství kryptoměnových burz. Problémem jsou i ty z Evropy. Více se dočtete zde.

Vývoj vakcíny na koronavirus postupuje vysokým tempem. Podle Roberta Kiyosakiho (autor knihy Bohatý táta, chudý táta) bude mít oznámení o jejím dokončení dočasně negativní vliv na Bitcoin i zlato, protože toto sdělení by zlepšilo náladu na trhu a lidé by směřovali své investice do rizikovějších aktiv. Pokud by vás zajímalo, v jakém stavu je aktuální vývoj vakcín, dozvíte se to z tohoto videa:

Pokračovat ve čtení

Cardano

Nový šéf Cardano Foundation je zastáncem decentralizace. Ani Hoskinson nesmí mít absolutní moc

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

cardano

Ekosystém Cardano má relativně složitou strukturu řízení. V současnosti mají v ní významné postavení zejména tři hráči – Cardano Foundation, Emurgo a IOHK. Nový nastupující generální ředitel Cardano Foundation Frederik Gregaard si myslí, že řízení projektu se bude postupem času ještě více diverzifikovat.

Gregaard v rozhovoru pro Cointelegraph mimo jiné uvedl, že chce, aby nadace pracující na Cardano byly nezávislé na generálním řediteli IOHK a zakladateli celého projektu Charlese Hoskinsonovi. ,,Charles se sám rozhodl to takto zařídit, protože sám má pocit, že je třeba, aby lidé, kteří budou chránit protokol Cardano pro další generace, byli nezávislí. “

Posláním nadace Cardano Foundation je dohlížet na pokrok ve vývoji protokolu. V současnosti se o vývojovou fázi celého ekosystému stará firma IOHK – jejíž smlouva však vyprší již tento rok. Spuštěním fáze Voltaire, která by měla být dokončena také v roce 2020, získá samotná Cardano komunita možnost rozhodnout o tom, zda se smlouva s IOHK prodlouží na další období, nebo bude třeba najít jinou vývojářskou firmu.

Mezi Cardano Foundation a IOHK došlo v roce 2018 k relativně vážnému sporu, ale poslední měsíce naznačují, že vztahy se už napravily. IOHK je nezávislý projekt, který se sice primárně zaměřuje na Cardano, ale pracuje i na jiných projektech. Například v posledním období se snažil pomoci Ethereum Classic, na kterém byly realizovány 51% útoky.

Emurgo bylo původně založeno za účelem, aby působilo ve funkci jakéhosi “rizikového ramene”, ale v posledním období to vypadá tak, že se z něj spíše stává technologická společnost.

TIP: Ve videu YouTube kanálu Zaujalo ma se dozvíte o několika novinkách Cardano:

Gregaard si uvědomuje, že občas mohou nastat mezi Cardano Foundation, IOHK a Emurgo momenty, kdy se nebudou umět shodnout na řešení daného problému. Je pro něj důležité, aby Hoskinson v tom momentě neměl absolutní moc.

,,Charles inicioval tento projektu spolu s jedním z jeho kolegů. Není pochyb o tom, že je to génius a velký vizionář. Ale je také šéfem produktové společnosti, která musí dodávat produkty. Jsem si jistý, že budou probíhat určité boje pokud půjde o priority. V komunitě jsme přesvědčeni, že některé věci by se měly řešit trochu jinak a správněji … Charles je v tomto trochu více “doleva”. Musíme se na tom společně dohodnout.”

Greegard spolupracoval s Hoskinsonem v průběhu posledního roku jako konzultant firmy PwC. Nyní jako budoucí šéf Cardano Foundation se bude snažit, aby Cardano bylo projektem s plně decentralizovaným řízením, jelikož sám je obrovským fanouškem decentralizace. Má dojem, že velcí giganti jako Facebook či Google mají v současném světě až příliš velkou moc a manipulují s uživatelem. Věří, že právě projekty jako Cardano dokáží jejich moc omezit a vrátit větší moc nad informacemi a daty do rukou lidí.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Krypto zprávy dne (1.10.): Býčí Bitcoin, zajímavé zprávy o Cardano či práce pro Chainalysis

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Bitcoin dosáhl druhého nejlepšího kvartálu v historii. Rekordní je na dosah

Bitcoinu se podařilo dosáhnout druhého nejlepšího kvartálu ve své historii. Upozornila na to analytická firma zaměřená na sledování on-chain transakcí Bitcoinu Skew. Skew na Twitteru publikovala tabulku koncových cen Bitcoinu na konci kvartálů od roku 2014 až po současnost. Z ní vyplývá, že nejlepší koncová cena Bitcoinu byla zaznamenána ke čtvrtému kvartálu 2020, kdy se na přelomu 31. prosince 2017 a 1. ledna 2018 uzavřela cena Bitcoinu na hodnotě 13 660 dolarů (pár dní předtím dosáhl Bitcoin rekordní hodnoty 20 tisíc USD). Podrobnosti se dočtete v tomto článku.

První významná společnost zvažuje přesun z Ethereum na Cardano!

Společnost SingularityNET, která se specializuje na umělou inteligenci (AI) a stoji za světoznámým AI robotem Sophia, podle informací Cointelegraph zvažuje migraci z blockchainu Ethereum na konkurenční Cardano (ADA). Naznačují to nejen spekulace, ale i uzavření spolupráce se společností IOHK, která patří mezi tři firmy, které se největší měrou podílejí na vývoji ekosystému Cardano. Více se dočtete zde.

Chainalyis a IntegraFEC dostanou peníze od IRC

Americký daňový úřad (IRS) oznámil, že přerozdělí více než milion dolarů mezi společnosti Chainalysis a Integra FEC, jejichž úkolem bude sledovat transakce tokenu Monera (XMR), který je zaměřen na realizaci anonymních kryptoměnových transakcí. Celkově se o tuto roli ucházelo 22 projektů. Zatímco Chainalysis patří ke známým hráčům v oblasti zkoumání blockchain transakcí, výběr relativně neznámého Integra FEC je mírně překvapující. IRS chce sledovat transakce Monera zejména z důvodu, že skrz tuto kryptoměnu mohou obcházet uživatelé své daňové povinnosti. (cointelegraph.com)

Reálná konkurence Cardano je jiná, než si myslíte

Nový generální ředitel Cardano Foundation Frederik Gregaard, který by měl být do této funkce oficiálně jmenován až 1. listopadu, konstatoval, že reálnou konkurencí pro Cardano nebudou firmy působící v blockchain sektoru. Gregaard v rámci rozhovoru pro Cointeelegraph poznamenal, že největší konkurence nového ekosystému, který se buduje kolem kryptoměna Cardano a podílí se na něm nejen Cardano Foundation, ale i firmy IOHK a Emurgo, se skrývá v běžných už globálně zaběhnutých firmách. Podrobněji jsme se tématu věnovali v tomto článku.

VIDEO: Kdy se dočkáme vakcíny na koronavirus? Jak ovlivní Bitcoin?

Autor investičního bestselleru “Bohatý táta, chudý táta” Robert Kiyosaki nedávno prohlásil, že vynalezení vakcíny na koronavirus (COVID-19) bude v krátkodobém horizontu negativní zprávou pro investory do zlata, bitcoinu či stříbra, protože osmělí tržní hráče, kteří začnou přelévat svá aktiva rizikovějším směrem.

Robert Kyiosaki právě zlato, stříbro a Bitcoin považuje za nejlepších držitele hodnoty v čase nejistoty a upozorňuje, že vakcína současné ekonomické problémy nevyřeší, ale jen oddálí jejich následky. Předpokládaný pád ceny Bitcoinu v době, kdy se objeví efektivní vakcína na koronavirus, bude považovat za dobrý čas na nákup “dipu”. Podívejte se na video z dílny YouTube kanálu Zaujalo mě, které se tentokrát věnuje právě tomu, kdy bychom se mohli takové vakcíny dočkat a které firmy jsou k ní nejblíže.

CEO MyEtherWallet si platil nájem z těžby kryptoměn

Kosala Hemachandra, který založil populární MyEtherWallet a aktuálně mu šéfuje, přiznal, že v letech 2014 a 2015 financoval platby za svůj nájem v Los Angleles z toho, co vydělal během těžby kryptoměn. ,,Koupil jsem si Bitcoin miner a měl jsem ho ve svém pokoji. Těžil jsem a částka, kterou jsem tím vydělal, stačila na zaplacení nájemného a elektřiny za tento pokoj, takže jsem ji měl v podstatě zdarma,” vzpomínal na dobu, kdy na těžbu bitcoinu stačila méně technologicky náročná zařízení. Přiznal však, že v pokoji bylo nesmírně teplo, protože kombinace zařízení na těžbu bitcoinu, která produkuje velké teplo s teplým podnebím v Kalifornii nebyla příliš ideální kombinace.(Cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-