Connect with us

Nezaradené

Rýsují se pro kryptoměny lepší časy z pohledu SEC?

Zveřejněno

on

Gary Gensler

Renomovaná zpravodajská agentura Reuters informovala, že příští americký prezident Joe Biden již rozhodl o svém kandidátovi do pozice čela Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC). Měl by se jím stát Gary Gensler, který byl za vlády Baracka Obamy, kdy byl Biden viceprezidentem, šéfem Komise pro komoditní futures (CFTC).

Gary Gensler po odchodu z pozice šéfa CFTC, v níž za Obamovy vlády prosazoval mnoho nových ustanovení zákona Dodd-Frank Act souvisejícího s řešením finanční krize vypuknutí v roce 2008, pracoval v období vlády Donalda Trump na prestižní technologické univerzitě MIT, kde se věnoval výuce o digitálních aktivech a blockchainu. To nahrává předpokladu, že Gensler by mohl zaujmout v pozici šéfa SEC pro-kryptoměnový přístup.

Portál Cointelegraph k této zajímavé informaci doplnil konstatování, že pokud se informace o jmenování Genslera za šéfa SEC potvrdí, stane se pravděpodobně nejlépe informovanou osobou o kryptoměnaách, která kdy vedla tohoto důležitého regulátora.

Peirce očekává od SEC čerstvý pohled na kryptoměny

Že příchod Garyho Genslera do pozice šéfa SEC by mohl být pro kryptoměny dobrou zprávou naznačují i ​​vyjádření členky komise SEC Hester Peirceové, která si získala v kryptoměnové komunitě díky jejím pozitivním názorům na Bitcoin a technologii blockchain přezdívku „Kryptomama“.

Peirce hovořila o tomto tématu během včerejšího virtuálního panelu, který uspořádala společnost RealClearPolicy. Konstatovala, že kryptoměny jsou stále novou technologií, u které je těžké předpokládat, co ostatně ve finále našemu světu přinesou. Z tohoto důvodu je podle ní důležité podporovat tuto technologii, avšak vedle toho držet zločince, kteří by ji chtěli zneužít, na uzdě.

„Kryptomama“ zároveň dala najevo, že se jí nelíbí snaha FinCenu omezit soukromí krypotoměnových transakcí prosazováním legislativy, která by vyžadovala identifikaci držitelů soukromých peněženek. Potvrdila tím, že chce, aby SEC přispěla k větší ochraně finančního soukromí uživatelů.

Příchodem Garyho Gensler by se mohlo Peirceové v komisi SEC „lépe dýchat“, protože naznačila, že její současní kolegové jsou vůči novým technologiím až příliš konzervativní. Ačkoli Genslera jako takové nezmínila, uvedla, že výměnou vlády by mohl přijít do SEC „čerstvý pohled“ na to, jak se mají kryptoměny regulovat.

Kongresman Patrick McHenry, který byl také členem diskuzního panelu, se vyjádřil přímo na adresu Genslera. ,,Garyho světonázor je dobře znám, protože se týká jeho předchozí role v Obamově vládě. Jeho názory však byly v mnoha ohledech formované jeho post-regulační kariérou a myslím, že má široké znalosti o finančních technologiích a finančních inovacích. V tomto ohledu mám pocit optimismu, že může přinést promyšlený přístup do své nové role regulátora.“

zdroj: decrypt.co

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nezaradené

VIDEO: Šťastné a veselé fanoušci kryptoměn! Poslechněte si vánoční vzkazy osobnosti CZ/SK scény

Zveřejněno

on

POZDRAVY

Ačkoli to v úvodu roku 2020 a obzvláště během březnového obrovského propadu zdaleka tak nevypadalo, Bitcoin zakončil „halvingový rok“ ve velké parádě a v jeho finiši dokonce překonal své historické cenové maximum. YouTube kanál Zaujalo ma ve spolupráci s portálem Kryptonovinky vám na Vánoce přináší ke konci roku vzkazy populárních a respektovaných členů české kryptokomunity.

Pozvání přijali Dominik Stroukal, Karel Fillner, Jakub „Kicom“ Vejmola, Juraj Bednár, Dušan Matuška, Adam Kracík, Pavel Lupták, Josef Tětek, David Stance či Maya Bersheva. Ve videu si můžete poslechnout nejen jejich vánoční pozdravy, ale i očekávání od kryptotrhu pro rok rok 2021.

,,Já osobně budu sledovat příběh NFT tokenů a jejich adopce. Přeji vám, aby byl rok 2021 pro vás rokem nových znalostí. Studujte novinky a trendy, protože sami víte, že ten kdo přijde jako první dostane všechno. Příběh tohoto odvětví to potvrzuje,“ uvedla hned na úvod community manažerka československé pobočky největší kryptoburzy světa Binance Maya Bersheva.

Bitcoinový lektor Dušan Matuška očekává, že do trhu bude proudit v příštím roce mnoho nových lidí. Těch, co už Bitcoinu rozumějí, požádal, aby přispěly k osvětě nováčky. ,,Každý z nás je takzvaný microedukátor a bude mít vliv na to, co o Bitcoinu naučíme své okolí. Během vánočních svátků budete hodně sedět se svou rodinou. Věřím, že řeč přijde i na Bitcoin. A právě zde je váš úkol, vaše hvězdná role v tom, jak Bitcoin vysvětlíte ostatním,“ poukázal vedle toho, co nastínil, že mnoho nováčků může být vůči Bitcoinu skeptických, respektive snadno mohou naletět různým podvodům.

Autor vůbec první české knihy o Bitcoinu „Bitcoin a jiné kryptopeníze současnosti“ Dominik Stroukal naznačil, že cena Bitcoinu může i klesnout, čímž upozornil kryptokomunitu, aby byla připravena i na tuto variantu. Rovněž však zmínil hrozbu případných budoucích regulací. ,,Čeká nás hodně věcí, čeká nás rozšiřování Lightning, Schnoor, taproot, množství věcí … regulace. Velká otázka, kterou řešíme už od začátku. Avšak nyní se dějí věci, které Bitcoin neohrožují fundamentálně, ale házejí mu klacky pod nohy, že takový další bullrun, jaký zažíváme nyní, by už nemohl být, protože se k tomu Bitcoinu nedostaneme, nebo se ho naopak nebudeme moci zbavit, když budeme potřebovat…“

Autor knihy hackni sa a novinky Velký restart Juraj Bednár upozorňuje, že v roce 2021 bychom se neměli soustředit na cenu Bitcoinu. ,,Byl bych velmi rád, kdybychom si uvědomili, že Bitcoin a jiné kryptoměny, například jako moje oblíbená Monera, jsou nástrojem finanční svobody a jsou finanční sebeobranou. Byl bych rád, kdybychom používali směnárny bez KYC a abychom si uvědomili, jaká rizika vyplývají z finanční diktatury a jaké úžasné nástroje máme v rukou na to, abychom se proti ní mohli bránit. „

Pozvání do videa přijal i Karel Fillner, jedna z nejvýraznějších postav československé kryptoscény. ,,Doufám, že v příštím roce nepřijde takové zklamání jako po posledním FOMO po roce 2017 a že nás veřejnost konečně přestane považovat za blázny. Protože pravý blázen je právě ten, kdo věří fiat měnám, centrálním bankám a vládám, že to s námi vlastně myslí dobře.“

Jeden z nejrespektovanějších českých kryptožurnalistů Adam Kracík předpokládá, že rok 2021 bude ve znamení dalšího výrazného institucionálního vstupu do kryptosektoru. ,,Bude i ve znamení rozvoje infrastruktury, rozvoje jednotlivých projektů a rozvoje aplikačních vrstev, kde bude hrát primární odvětví decentralizovaných financí, které se již v roce 2020 výrazně využívalo a myslím si, že v roce 2021 se bude využívat ještě mnohem více.“ Adam upozornil i na opatrnost při investování, protože trh bude podle všeho výrazně „vyhajpovaný“. ,,Neztrácejte ze zřetele to nejdůležitější, že kryptoměny tu nejsou jen na to, abychom na nich vydělali, ale proto, aby vytvořily nový globální ekonomický systém, který bude férový a decentralizovaný. To je největší hodnota, která je za kryptoměnami. „

Josef Tětek, respektovaný ekonom a autor zajímavých článků o Bitcoinu z portálu Alza.cz, doporučuje, aby se lidé zajímali především o Bitcoin. ,,Smysl mi dává jen Bitcoin. Popsal jsem to v knize Bitcoin: Odluka peněz od státu. Příští rok bude podle mě Bitcoin více relevantnější, mainstreamový. Náznaky jsme viděli už v roce 2020. Velcí investoři začali mluvit o Bitcoinu jako o alternativě ke zlatu. S touto mainstreamizací přijde i snaha o regulaci a identifikaci držitelů Bitcoinu přes procesy KYC a AML a proto doporučuji držte kryptoměny u sebe na hardwarových peněženkách a naučte se obchodovat Bitcoin přes peer2peer.“

Nejpopulárnější československý krypto YouTuber Jakub „Kicom“ Vejmola doporučuje, aby si lidé dali během Vánoc od kryptoměn chvíli odpočinek. ,,Nejdůležitější je, aby byli všichni zdraví a v pohodě. Nikdo nemá křišťálovou kouli a neví, co bude Bitcoin v příštím roce dělat. Uvidíme se příští rok a myslím si, že to bude velmi zajímavá jízda.“

Spoluzakladatel Fumbi Network David Stance očekává, že příští rok bude ve znamení trendu transferu hotovostních rezerv institucí do Bitcoinu a ve znamení vyšší volatility. Zmínil však i Ethereum. ,,Bude zajímavé sledovat, zda se posunou na další metu v rámci Roadmap Ethereum 2.0. Můj tip je spíše, že ne. To vytvoří zajímavý prostor pro dva souboje. Jednak na Ethereum samotném v rámci technologií druhé vrstvy. No a také mezi Ethereum a jeho konkurenty …“

V závěru videa vyjádřil svůj názor i Pavel Lupták, respektovaný bezpečnostní specialista a kryptoanarchista. ,,Kryptoměny vnímám od samotného počátku jako osvobozenecký a liberalizační nástroj. Příští rok nás čeká výrazný nárůst síťového efektu. Podstatně více lidí z různých důvodů jako je například inflace či hyperinflace, nedůvěra v systém či nedůvěra ve stát, začne kupovat kryptoměny, čehož důsledkem podle mě bude, že jejich hodnota bude stále růst,“ uvedl vedle toho, co doporučil strategii DCA, tedy pravidelný nákup při kterém se průměruje nákupní cena, a také to, aby se lidé snažili přijímat platby za své služby v kryptoměnách, čímž přispějí k jejich rychleší adopci.

Uvedené citáty jsou pouze části videa, proto pokud si chcete poslechnout kompletní odkazy oslovených respondentů, nezapomeňte si ho pustit. Tým portálu Kryptonovinky vám přeje krásné svátky!

Pokračovat ve čtení

Nezaradené

Známá rapperka rozdává milión v Bitcoinu. Twitter se z toho zbláznil

Zveřejněno

on

rapperka Square

Populární spotřebitelská aplikace umožňující mimo jiné i koupi a prodej Bitcoinu s názvem Cash App, za kterou stojí společnost Square Jacka Dorseyho, rozběhla masivní reklamní kampaň, v rámci které ve spolupráci se zpěvačkou nominovanou na Grammy Megan Thee Stallion rozdává bitcoiny v hodnotě jednoho milionu dolarů.

Rapperka představila na Twitteru kampaň jen včera 17. prosince, ale mezitím už kolem ní vznikl obrovský šílenství. V době psaní článku má více než 60 tisíc likes, více než 18 tisíc sdílení a přes 165 tisíc komentářů. Úkolem pro soutěžící je zveřejnění komentáře s hashtag „#Bitcoinmeg“, čímž se zařadí do soutěže.

Z aktivity soutěžících je očividné, že mnozí vědí o bitcoine absolutní minimum. Mnozí totiž netuší, jaká je reálná hodnota 50 000 Satoshi, které mezi ně Megan za spolupráce s Cash App postupně přerozděluje. Při současné ceně totiž jedná pouze o zhruba 11 dolarů, ale někteří soutěžící si mysleli, že 50 000 Satoshi je rovných 50 000 dolarům. Jeden z nich si už dokonce mezitím objednali Tesly, protože se domníval, že dostal 50 tisíc dolarů. V komentářích se objevují i ​​další absurdní příspěvky jako jsou vánoční fotografie těšících se děti z výhry či ultrazvukové snímky ještě těch nenarozených.

Lidé, kteří rozumí bitcoinu o něco více, doporučují výhercem, aby si výhru neprováděli do dolarů, ale nechali si ji v Bitcoine. Jeho hodnota totiž může ještě výrazně růst, dokud 11 dolarů utratí opravdu snadno. ,, Nezaměňujte to. Smyslem soutěže je lépe pochopit Bitcoin. Dolar je odpad. 30% všech dolarů bylo vytištěných tento rok. Na druhé straně míra inflace Bitcoinu se letos snížila o polovinu. Bitcoin bude exponenciálně vůči dolaru růst, protože je ho nedostatek, „upozornil ostatní jeden z diskutujících.

Cílem kampaně Cash App je další propagace Bitcoinu mezi uživateli, kteří dosud s kryptoměna neměli žádnou zkušenost. Z tohoto pohledu jde nepochybně o skvělý marketingový krok firmy Square.

Otázkou však zůstává, zda takové rozdávání Bitcoin nepomůže ještě více podvodníkům, kteří se stejně tak snaží nováčky přesvědčit, že jim věnují nějaké kryptoměna zdarma. A mnozí nováčci bohužel naletí.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Příliv $600 miliard do Bitcoinu? MassMutual mohl nastartovat nový trend, tvrdí JP Morgan

Zveřejněno

on

bitcoin

Analytici americké banky JP Morgan se domnívají, že iniciativa 169-leté americké pojišťovny MassMutual Life Insurance Co., která minulý týden potvrdila, že nakoupila Bitcoiny v hodnotě 100 milionů dolarů, mohla nastartovat nový trend zájmu pojišťoven o Bitcoin.

,,Nákupy Bitcoinu od MassMutual představují další významný milník v adopci Bitcoinu institucionálními investory,“ uvedli v rozhovoru pro agenturu Bloomberg analytici JP Morgan. ,,Je vidět potenciální poptávka, který bude následovat v příštích letech, protože další pojišťovací společnosti a penzijní fondy budou následovat příklad MassMutual.“

V JP Morgan se domnívají, že pojišťovací společnosti a penzijní fondy podobně jako jiné instituce a rodinné podniky začínají vnímat Bitcoin jako rezervní aktivum. Pokud by se tento fakt potvrdil, a penzijní pojišťovací společnosti v USA, Evropské unii, Velké Británii a Japonsku by přelily do Bitcoinu byť jen 1% svých aktiv, do trhu by přišlo dalších 600 miliard dolarů, což je téměř dvojnásobek současné tržní kapitalizace Bitcoinu. Cenu Bitcoinu by to však mohlo zvýšit ještě mnohem výrazněji.

Na závěr je třeba upozornit, že JP Morgan dost často mění své nálady v souvislosti s Bitcoinem. Její šéf Jamie Dimon v minulosti hovořil o Bitcoinu mimořádně kriticky, přičemž ho nazýval podvodem či nesmyslem. I proto třeba brát současné vyjádření JP Morgan s rezevou. Je totiž otázkou, co jimi sledují.

zdroj: coindesk.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bude doplácet zlato na vliv Bitcoinu?

Zveřejněno

on

Bitcoin zlato

Porovnávání Bitcoinu se zlatem se stává stále častějším trendem i v rámci finančních a mainstreamových médií. Společnost JP Morgan Chase se nyní dokonce domnívá, že vnímání Bitcoinu jako digitálního zlata může mít na hodnotu toho fyzického v budoucnu neblahý vliv.

Vysoce postavený analytik JP Morgan Nikolas Panigirtzoglou upozornil, že Bitcoin má v současnosti pouze 0,18% podíl v investicích rodinných podniků ve srovnání s 3,3% ve fondech se zlatem. Pokud bychom se odrazily od těchto údajů, tak pouze malý přesun ze zlata do Bitcoinu by mohl vést k velkým změnám, které by mohly ovlivnit cenu nejznámějšího cenného kovu.

,,Přijímání Bitcoinu institucionálními investory pouze začalo, zatímco v případě zlata je jeho přijímání institucemi na vysoké úrovni. Pokud se ukáže, že tato střednědobá až dlouhodobější teze má pravdu, cena zlata by v následujících letech mohla trpět strukturálním protivětrem,“ upozornil.

Podle analýz JP Morgan existují jednoznačné důkazy, že institucionální zájem o Bitcoin roste – poukazuje přitom na čísla Grayscale Invetments (a její klienty) či nákupy Bitcoinu ze strany PayPalu nebo Cash App (Square).

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Ron Paul se bojí konfiskace Bitcoinu. Připomíná neslavný rok 1933

Zveřejněno

on

Ron Paul Bitcoin

Bývalý kandidát na amerického prezidenta a také bývalý kongresman Texasu Ron Paul minulý týden vyjádřil své obavy ohledně potenciálních vládních zásahů vůči Bitcoinu a jiným kryptoměnám. Lidi vedle toho upozornil, aby byli v souvislosti se svými Bitcoiny obzvlášť „ostražití“.

Bývalý politik mluvil o Bitcoinu v podscastu Stephana Livera, ve kterém veřejně přiznal obavy z možné konfiskace kryptoměn na způsob, jako se to stalo v minulosti se zlatem. ,,Čím úspěšnější budou kryptoměny a Bitcoin, tím více byste se měli obávat toho, že se vláda začne chovat agresivně. Kryptoměny nevnímám jako stvoření vlády, ale vláda je velmi pozorně sleduje.“

Ron Paul je známým hlasitým kritikem fungování americké centrální banky FED. Rád obhajuje zlato jako hedge vůči inflaci a přiznává, že vlastní i nějaký Bitcoin. Známé je, že loni mu Bobby Lee z Bitcoin Foundation věnoval 1 BTC. Stalo se tak říjnu, kdy byla jeho hodnota 9 380 dolarů.

Paul se od svého odchodu z kongresu v roce 2013 rád vyjadřoval ve prospěch kryptoměn a blockchain technologie. ,,Když jsem byl v kongresu, myslel jsem si, že je důležité, abychom udělali vše, co je v našich silách, aby byl Bitcoin legální. Měl jsem návrh zákona, který by legalizoval konkurenční měny. Byli tam však lidé, kterým se to nelíbilo.“

Politik je přesvědčen, že v současné době jsou kryptoměny stále velmi citlivé na vládní zákroky a proto má obavy, aby se neopakoval scénář z roku 1933, kdy podepsal tehdejší americký prezident Franklin D. Roosevelt zákon, kterým znemožnil vlastnění zlata v rukou běžných lidí. Ti ho museli pod hrozbou vysoké pokuty prodat za předem stanovenou cenu přímo americké centrální bance FED. Nechat si mohli maximálně 5 uncí.

Tomuto tématu se podrobněji věnoval i YouTube kanál Zaujalo ma. Pokud chcete vědět více co se stalo v USA se zlatem v roce 1933 a jak to může naznačovat i katastrofický scénář pro Bitcoin, viz video:

,,Pokud vláda může vstoupit do hry a dělat si, co si zamane, a může ukrást zlato běžným lidem, nemyslím si, že bude neutrální vůči kryptoměnám. Čas bude plynout a vláda se bude snažit docílit bezhotovostní společnost. A vedle toho bude chtít vědět, co se děje (s Bitcoinem),“ doplnil.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

[SOUHRN TÝDNE]: 10+ nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn

Zveřejněno

on

bitcoin

Cena Bitcoinu stále atakuje svá historická maxima vedle toho, jak se na něj stále více soustředí americké vládní orgány a také Wall Street. Ethereum spustilo svou novou generaci a Polkadot označují za jeho potenciálního „zabijáka“. Přinášíme vám přehled top zpráv týdne ze světa kryptoměn.

Bitcoin

Cena Bitcoinu tento týden atakovala svá historická maxima a na několika burzách se už nové ATH dokonce vytvořilo, ale pokud zohledníme i inflaci, tak Bitcoin je od svých maxim ještě nějakou tu „tisícovku“ vzdálený. A platí to i o zlatě. Pokud by vás zajímalo, jakou cenu musí dosáhnout tyto dvě aktiva, abychom mohli hovořit o jejich nejvyšší ceně v historii při zohlednění vlivu inflace, otevřete si tento článek.

S výraznou pozorností kryptoměnových médií se setkala informace o plánech S & P Dow Jones Indices (DJI) spustit v úvodu roku 2021 vlastní kryptoměnový index. Pro kryptoměny by to znamenalo především podtržení toho, že se stávají respektovaným trhem, jelikož DJI provozuje i slavné indexy S & P500 či S & P100, na jejichž základech je postaveno několik populárních ETF.

Že zájem o Bitcoin ze strany institucí graduje potvrzují i ​​zprávy z úvodu týdne, kdy jsme se dozvěděli o žádosti podané na Americkou komisi pro cenné papíry a burzu (SEC) ze strany společnosti Guggenghem, která chce získat povolení, aby mohla 10% ze svého fondu o hodnotě téměř 5 miliard dolarů investovat do Bitcoinu. Podrobněji jsme se tématu věnovali zde.

Ponziho schéma PlusToken, které mělo podle všeho během roku 2019 největší vliv na cenových výkyvech Bitcoinu, by zřejmě už neměla mít na trh další negativní dopad. Většina jejích zakladatelů je totiž již za mřížemi a kryptoměny v hodnotě okolo 4 miliard dolarů, které zadržely čínské úřady, se do značné míry prodaly. Pokud chcete vědět více, psali jsme o tom zde.

V souvislosti s Čínou jsme vás tento týden informovali i o problémech bitcoinových těžařů v provincii Yuann, kde hrozí, že se nedostanou k elektřině. To by mohlo výrazně ovlivnit hashrate Bitcoinu, jelikož tato provincie generuje větší výpočetní sílu při těžbě BTC než například celé USA. Více se dozvíte zde.

Šéf amerického regulátora měn Brian Brooks, který jen známý svým pozitivním názorem na Bitcoin, uklidnil kryptoměnovou komunitu prohlášením, že nikdo se nechystá Bitcoin zakázat. Naznačil však, že v dohledné době se mohou kryptoměny dočkat výrazných regulací.

Společnost Grayscale opět výrazným způsobem propaguje investice do Bitcoinu. V nejsledovanějších amerických televizích totiž vysílá reklamu, v níž lidé vyměňují své zlaté rezervy za Bitcoin. Pokud byste chtěli vědět o této reklamě víc a samozřejmě se na i i podívat, klikněte sem.

Raoul Pal stojící za firmami Global Macro Investor a Real Vision je přesvědčen, že rok 2021 bude patřit Bitcoinu. Z tohoto důvodu do něj proinvestoval drtivou většinu svého portfolia. Očekává, že i při konzervativním scénáři by mohla jeho cena stoupnout nad 150 tisíc dolarů. Pokud vás zajímá více, psali jsme o tom zde.

Optimistou v souvislosti s Bitcoinem je i šéf největšího správcovského fondu na světě BlackRock Larry Fink, který po boku předsedy britské centrální banky Bank of England prohlásil, že z Bitcoinu se může vyvinout velký globální trh.

Respektovaný investor Paul Tudor Jones opět po čase mluvil o Bitcoinu, přičemž uvedl, že jeho cena je vzhledem k velikosti ostatních trhů „špatná“, čímž naznačil, že má ještě velký potenciál výrazně růst na své hodnotě.

Netrvalo to dlouho a profesor Nouriel Roubini známý také jako Mr. Doom opět mluvil o Bitcoinu. Tentokrát však neváhal prohlásit, že má absolutně nulovou hodnotu. Pokud vás zajímá, co Bitcoinu vyčítá, otevřete si tento článek.

Šéf PayPal Dan Schulman si myslí, že jediná cesta vpřed pro kryptoměny vede přes regulace. Vedle toho vychválil svou firmu v tom, že v tomto směru dělá snad nejvíce ze všech. Tato prohlášení se pochopitelně nesetkala s pozitivní reakcí značné části komunity.

Altcoiny

1.prosinec 2020 se stal významným milníkem pro ekosystém Ethereum, protože od tohoto data je oficiálně spuštěna nová generace tohoto blockchainu s názvem Ethereum 2.0, která funguje na konsensu Proof of Stake. Pokud chcete vědět, co čeká Ethereum v nejbližším období a kdy by mohly být dokončeny další důležité fáze, tomuto tématu jsme se věnovali v tomto článku.

Stále větší pozornost na sebe poutá kryptoměna Polkadot, která je některými jejími fanoušky označována i za potenciálního zabijáka Ethereum. O budoucnosti Polkadot i v souvislosti se soupeřením s Ethereum mluvil zakladatel tohoto blockchainu Gavin Wood. Pokud vás zajímá více, klikněte sem.

Už v nejbližším období by se mělo Cardano dočkat další důležité aktualizace v souvislosti s fázemi Goguen a Voltraire, která umožní uzamykání tokenů, což je nezbytná součást toho, aby mohla komunita decentralizovaným způsobem rozhodovat o budoucnosti tohoto projektu. Podrobnosti se dočtete zde.

Stablecoiny by mohly mít vážný problém. V americkém kongresu se totiž objevil zákon, který by mohl výrazným způsobem ohrozit jejich provoz. Pokud o něm chcete vědět víc, otevřete si tento článek.

Nuž a na závěr generální ředitel Ripple Net (XRP) Asheesh Birla řekl, že bitcoinový maximalismus je na konci. ,,Myslím, že dny, kdy lidé věřili, že Bitcoin je jediný, jsou na konci. Myslím, že je jasné, že bude existovat množství digitálních aktiv a bude existovat mnohem více tradičních aktiv, které budou tokenizované jako digitální aktiva,“ prohlásil během podcastu pro Lend Academy.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bitcoin se dostal na titulní stranu Wall Street Journal

Zveřejněno

on

Bitcoin Wall Street Journal

I v důsledku pandemie koronaviru a prezidentských voleb v USA se Bitcoinu navzdory jeho prudkému růstu ceny věnovala v masmédiích minimální pozornost. Skutečnost, že atakuje svá historická maxima, si začala světová média všímat až v posledních dnech. Poslední horkou vlaštovkou je článek, který publikoval na své titulní straně respektovaný Wall Street Journal.

Článek v deníku, který vychází v nákladu více než dvou milionů kusů a patří do portfolia News Corp., která má pod kontrolou i Dow Jones & Company, pojednává o tom, jak se Bitcoinu podařilo během dvou měsíců narůst na hodnotě o přibližně 80%. Hlavní pozornost přitom soustředí na přijetí kryptoměn z řad institucionálních investorů. Konkrétně se zmiňují osoby jako Paul Tudor Jones, který hovořil o Bitcoinu pozitivně už v březnu 2020, či Stanley Drucnenmiller, který přiznal svou akvizici BTC před zhruba dvěma týdny.

https://twitter.com/DesignzWebb/status/1330897432977289216?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1330897432977289216%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fbitcoin- hits-the-front-page-of-the-wall-street-journal

Wall Street Journal také upozornil své čtenáře, že zájem o Bitcoin roste i u retailových zákazníků. Poukázal například na objemy obchodování Bitcoinu v aplikaci Cash App od firmy Square, které se ve 3. čtvrtletí 2020 vyšplhaly na 1,6 miliardy dolarů, zatímco v roce 2019 za celý rok šlo „jen“ o 555 milionů USD. Dalším důkazem je výrazný jednou aktivitou na americké burze itBit, který je připisován zejména vstupu společnosti PayPalu do kryptosektoru, která podle všeho v posledních týdnech přes itBit kupuje většinu nově vytěžených Bitcoinů.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Nezaradené

Krypto zprávy dne (20.11.): Mediální FUD, Bitcoinu věří další miliardář a změna šéfa SEC

Zveřejněno

on

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Financial Times a FOX Business varují před investicí do Bitcoinu

Přestože cena Bitcoinu výrazně roste a blíží se už svým historickým maximálním hodnotám, masmédia dosud jeho novému růstovému cyklu výraznou pozornost nevěnovala. Zdá se však, že i v tomto směru nastávají změny, ačkoli nelze tvrdit, že o Bitcoinu informují pouze v pozitivním duchu. Jak informoval portál Cointelegraph, některá média zvolila v souvislosti s Bitcoinem spíše strategii poukazování na jeho mínusy a rizika, než na to, aby vysvětlila důvody, proč jeho cena roste. Tématu jsme se více věnovali v tomto textu.

Čína odvysílala reportáž o Bitcoinu, čímž opět jen zdůraznila její nečitelnost

Čína potvrzuje, že v souvislosti s kryptoměnami je jen velmi těžko čitelná. Zprávy o potenciálním zákazu jakéhokoli držení kryptoměn v zemi se střídají s pozitivními hodnoceními Bitcoinu například ze strany centrální banky (PBoC), ale následně se zas objeví zvěsti, podle kterých chce Čína omezit nebo zakázat těžbu Bitcoinu v jejích regionech. Tentokrát o něm hovořila v pozitivním duchu v rámci celonárodního vysílání. Podrobnosti se dozvíte zde.

VIDEO: ATH Bitcoinu vs. altcoiny, Čína opět hajpuje BTC a kupuje ho i mexický miliardář

Tradičně v pátek přináší YouTube kanál Zaujalo ma přehled TOP zpráv ze světa kryptoměn za posledních pár dní. Dočíst jste se o nich mohli tradičně i na naší stránce Kryptonovinky.sk, ale pokud vám něco uniklo, v dnešním videu se dozvíte i o tom, že Bitcoin vytvořil nové ATH v kapitalizaci, že těžařům se už daří tak jako před květnovým halvingem, a o tom, jak Čína hajpuje Bitcoin. Dozajista zajímavým tématem je i kritika Bitcoinu v amerických médiích či informace, podle níž do BTC investoval už i respektovaný mexický miliardář. Nepřehlédněte ani novinky o Ethereum 2.0 či výsledky průzkumu o kryptoměnách mezi milionáři.

Jeden z nejbohatších mužů Mexika investoval do Bitcoinu

Jeden z nejbohatších mužů Mexika investoval nemalou část svého bohatství do Biticoinu. Dostává se tak na seznam miliardářů, kteří vidí v této kryptoměně velkou perspektivu. Nejnovějším přírůstkem na seznam miliardářů, kteří velebí Bitcoin, je Ricardo Salinas Pliego. Zakladatel firmy Grupo Salinas ve středu na Twitteru uvedl, že mnoho lidí se ho ptá, zda investoval do Bitcoinu, takže se jim rozhodl odpovědět. Více se dočtete v tomto článku.

SEC bude mít nového šéfa. Clayton mluvil o Bitcoinu a jeho budoucnosti

Odcházející šéf Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC) Jay Clayton se v relaci na CNBC Squawk Box vyjádřil možná naposledy v roli šéfa tohoto regulátora na adresu Bitcoinu. Jeff Clayton během svého funkčního období v SEC byl přítomen při devíti odmítnutích o schválení prvního Bitcoinu ETF, ale nikdy se během svého mandátu nevyjadřoval na jeho adresu přehnaně kriticky. Pokud chcete vědět více o tom, co si o něm myslí v závěru roku 2020, otevřete si tento článek.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Nezaradené

Krypto zprávy dne (13.11.): Bitcoin, digitální euro či PayPal

Zveřejněno

on

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Bitcoin se přibližuje ATH! Jeho fundamenty vypadají stále slibně

Cena Bitcoinu se aktuálně obchoduje na úrovni nad 16 200 USD, což je cena, na níž jsme ho neviděli od ledna 2018, kdy vrcholil předchozí bullrun a blížilo se období velké cenové korekce, která vyvrcholila dlouhým medvědím trhem. Při této příležitosti jsme se podívali na několik on-chain dat, která naznačují, zda je jeho současný růstový trend udržitelný. Pokud vás zajímá více, otevřete si tento článek.

VIDEO: Neignorujme problémy Bitcoinu! Ethereum, Polkadot a ATH podľa PPI indexu

Cena Bitcoinu krásně roste a podle PPI indexu už vlastně dosáhla své nové all-time-high, no vedle toho čelí Bitcoin i nepříjemným hrozbám, které souvisejí zejména s potenciální cenzurou jeho transakci. Mezitím PayPal dělá vše pro to, aby přinesl své kryptoslužby na trh čím dříve a hodně se mluví také o Ethereum – ať už jde o DeFi, souboj s Polkadot nebo depozitní smlouvu související s příchodem generace Ethereum 2.0. Podívejte se na nové video z dílny YouTube kanálu Zaujalo ma, které se věnuje i těmto tématům.

Šéfka ECB naznačila, že je za digitální euro. Důležitý verdikt padne v lednu

Šéfka evropské centrální banky Christine Lagardeová uvedla, že Evropská centrální banka by se měla už v úvodu příštího roku rozhodnout, zda se pustí do realizace vlastní formy digitálního eura, tedy euro CBDC. Lagardeová konkrétně uvedla, že závěry současných konzultacích na toto téma budou prezentovány již v lednu 2021. ,,V ten moment se rozhodneme, zda se posuneme ohledně digitálního eura dále,“ upozornila vedle toho, jak naznačila, že ona osobně je za jeho realizaci. Více se dozvíte zde.

Šéf OCC čelí kritice kongresmanů pro jeho podporu kryptoměn

Na našem webu jsme několikrát zmínili, že nejpozitivnějším způsobem z amerických vládních orgánů se staví ke kryptoměnám Úřad pro kontrolu měny (OCC), jehož šéfem je bývalý právník kryptosměnárny Coinbase Brian Brooks. Ten však nyní z toho důvodu čelí kritice přímo ze strany zákonodárců z amerického kongresu. Podrobnosti se dočtete zde.

PayPal spěchá. V USA už spouští své kryptoslužby

Společnost PayPal, která v kryptosektoru rozvířila vody oznámením, že v roce 2021 plánuje oficiálně vstoupit do světa kryptoměn tím, že umožní skrz svou platformu koupi, prodej a držení digitálních měn v čele s Bitcoinem, je zdá se v USA už o krok dál. Zatímco minulý týden jsme vás informovali, že kryptoslužby PayPalu může v USA využívat zkušebně již zhruba 10% zákazníků, podle nejnovějších zpráv to vypadá tak, že už za chvíli budou kryptoměny dostupné pro všechny její americké zákazníky. Více se dočtete zde.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Nezaradené

Krypto zprávy dne (12.11.): Bitcoin roste, ale přicházejí i negativní zprávy

Zveřejněno

on

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

V budoucnu hrozí cenzura bitcoinových transakcí. Bije se na poplach

Kryptoměnová analytická platforma Blockchain BlockSeer upoutala výraznou pozornost bitcoinové komunity spuštěním své vlastní beta verze nového Bitcoin mining poolu s názvem Blockseer Mining Pool. Nejde však o pozornost, která by se dala charakterizovat jako příznivá. Blockseer Mining Pool bude totiž pool se dvěma záludnými vlastnostmi, které mohou negativně ovlivnit budoucnost bitcoinovych transakcí a přinést jejich tvrdou cenzuru. Více se dozvíte zde.

3 problémy Bitcoinu podle zakladatele největšího hedge fondu

Zajímavý, ale ne příliš optimistický názor na Bitcoin předestřel zakladatel a spolupředseda největšího hedgehového fondu na světě Bridgewater Associates Ray Dalio. Jmenoval totiž tři problémy, pro které je budoucnost Bitcoinu potenciálně ohrožena. Dalio mluvil o Bitcoinu v rozhovoru pro Yahoo Finance, v němž mimo jiné poznamenal, že budoucnost financí bude podle něj patřit zejména digitalizovaným verzím fiatových měn, které vydají centrální banky, čili CBDC (Central bank digital currency). Více se dočtete v tomto článku.

Apple by měl investovat do Bitcoinu, tvrdí manažer Toroso

Dan Weiskopf, který je hlavní ETF stratég investiční společnosti Toroso Investments, si myslí, že firma Apple, která je nejhodnotnější veřejně obchodovanou firmou na světě, by měla vážně zvažovat možnost přesunu části svých finančních rezerv do Bitcoinu. Weiskopf konstatoval, že v Applu by se měli poctivě zamyslet nad důvody, proč Michael Saylor skrz jeho firmu Microstrategy přistoupil ke kroku akumulace 32 500 BTC v tehdejší hodnotě 425 milionů dolarů, respektive proč podobný krok doporučuje respektovaný investor a bývalý analytik Goldman Sachs Raoul Pal. Více se dočtete v tomto článku.

Kolik Big Maců koupíte za 1 BTC? Hodnota Bitcoinu podle PPI indexu roste

Vývoj ceny Bitcoinu sledujeme většinou vůči americkému dolaru. Vedle toho si občas zkontrolujeme i jeho hodnotu vůči euru či české koruně. Zajímavý pohled, který nám může ilustrovat možná ještě lépe to, jakým způsobem se vyvíjí jeho cena, nám však přináší takzvaný PPI index, který měří to, kolik Big Maců z řetězce McDonald’s jsme si mohli v průběhu času za Bitcoin koupit. Uvádění ceny BTC v dolarech je z části zkreslující pro inflaci amerického dolaru. Podrobnosti se dočtete v tomto článku.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Facebook

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk / com © 2021