Connect with us

Bitcoin

Šéf CryptoQuant poukázal na silný býčí signál pro Ethereum

Zveřejněno

ethereum

Cena Ethereum (ETH) se blíží poprvé v historii k hodnotě 2000 dolarů a data z analytických platforem naznačují, že by mohlo jít o běh s úspěšným koncem.

Pohled tradera

Ethereum dosáhlo včera nového historického maxima 1930 dolarů a tak ho v daném čase dělilo od zmiňovaného milníku opravdu jen málo. Populární tržní analytik Michael Van de Poppe k tomu dodal, že když ETH překoná tuto hranici, velmi snadno se může dostat až na úroveň 2200 USD. Naopak dokud Ethereum cenu 2000 USD nepřekoná, důležité bude podle něj sledovat silný support kolem úrovně 1820 dolarů.

Pokud by se scénář překonání 2000 dolarů nezdařil a praskl by i support na úrovni $ 1820, další důležitou praporkem by byla hodnota 1400 USD. Ta je podle něj pravděpodobná v případě, že dojde i k výraznější cenové korekci Bitcoinu, která s sebou může strhnout cely trh.

On chain data jsou bullish

Jiný druh analytického pohledu na Ethereum poskytl šéf platformy CryptoQuant Ki Young Ju, který se nastokrát specializuje na dění kolem burzy Coinbase. Ta je totiž ať už jde o Bitcoin nebo Ethereum významnou burzou, skrz kterou kupují kryptoměny velké americké instituce.

Ki Young Ju ve čtvrtek upozornil, že s koncem roku 2020 odešli z Coinbase tři velké transakce na soukromé peněženky v hodnotě téměř 200 000 ETH. ,,Spekulativně se domnívám, že by mohlo jít o mimoburzovní obchody, do nichž byly zapojeny instituce podobně jako v případě odliv Bitcoinů z Coinbase.“

Téma institucionálního zájmu o Ethereum je relativně nové. Začalo se o něm mluvit jen nedávno zejména poté, co začala výrazněji akumulovat ethery firma Grayscale (pouze v únoru koupila více než 47 000 ETH), která vedle toho zveřejnila studii „Valuing Ethereum“.

Ze strany Grayscale jde o strategii, která nápadně připomíná její obdobné kroky s Bitcoinem staršího data, kdy nejprve zveřejnila studii „Valuing Bitcoin“ a následně rozjela kolotoč, v rámci kterého začala s výrazným skupováním BTC (aktuálně jich má již přes 600 000).

Nárazové odlivy většího množství BTC z Coinbase naznačovaly v předešlých týdnech možnost, že přes tuto burzu kupovaly BTC velké instituce. Tomuto faktu nahrávala i vyšší prémiová cena BTC v porovnání s jinými burzami (např. Binance). V několika případech se to na ceně odrazilo už o několik dní později.

CEO CryptoQuant k tomu doplnil: ,,Historické maximum Ethereum v roce 2018 se odlišuje od roku 2018. Vidíme méně vkladů na burzy, vidíme více výběrů ze všech burz. Prodejní tlak je výrazně slabší než v roce 2018.“

zdroj: cointelegraph.com

Populárne