Connect with us

Kryptoměny

Šéf FEDu není z kryptoměn nadšený

Zveřejněno

peniaze
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Šéf FEDu v americkém státě St. Louis James Bullard vnímá kryptoměny jako součást globální měnové konkurence vůči dolaru a myslí si, že v konečném důsledku jsou pro trh nezdravé.

Své názory vyjádřil během výroční schůze Výzkumného sdružení centrálních bank v rámci diskuse s názvem „Veřejná a soukromá měnová soutěž“.

Bullard v rámci rozhovoru poznamenal, že existuje určitý historický precedens spojený s klíčovými rysy kryptoměn. ,,Globální měnová konkurence není ničím novým a ani v případě, že jde o elektronickou formu,“ uvedl.

Uvedl také, že veřejné a soukromé měny si mohou navzájem konkurovat a koexistovat mezi sebou v rámci určité rovnováhy, ale znepokojuje ho, že v současnosti je možné sledovat zjevnou trajektorii směrem k lokalizované nerovnosti. Podle něj existují různé důkazy, které naznačují, že jde o nepříznivý vývoj. ,,Kryptoměny vedou k nejednotné měně v USA, což je stav, který existoval historicky, ale byl neoblíbený a nakonec byl nahrazen,“ konstatoval během toho, jak citoval knihu „Jacksonianská ekonomika „od Petra Menina, která uvádí, že 90 procent amerických peněz v 30. letech 19. století bylo vydáno prostřednictvím soukromých bankéřů, což vedlo k různým problémům.

zdroj: cointelegraph.com

Populárne