Connect with us

Bitcoin

Sobota v kostce: 4 důležité zprávy pro Bitcoin a jeho cenový vývoj

Zveřejněno

Sobota v kocke Bitcoin

V průběhu posledních 24 hodin se objevilo několik dalších zajímavých zpráv, které mohou mít zásadní vliv na cenový vývoj Bitcoinu. Všechny jsme shrnuli v tomto sobotním přehledu.

TIP: Pokud se vám naše články líbí, sledujte nás na našem Facebooku a na YouTube. Každý den se vám snažíme přinášet seriózní zpravodajství bez zbytečné bulvarizace.

Zpráva č. 1: Bitcoin (ne) prodával významný mining pool

Teorií o tom, co způsobilo tento týdenní pád ceny bitcoinu je několik. Možností je, že mohlo jít i o kombinaci více faktorů od poplašné zprávy o double spend útoku na Bitcoin, přes spekulace o krytí Tetheru až po logické vysvětlení, že Bitcoin si vzhledem k jeho obrovskému růstu výraznější cenovou korekci jednoduše žádal.

Faktorem, který mohl mít také vliv na pád ceny Bitcoinu může být skutečnost, že významný, dokonce v současnosti největší BTC mining pool F2Pool (generuje 15% celkového současného hashrate) přemisťoval Bitcoin ze svých známých adres jinde. To znamená jen dvě možnosti – buď je prodával nebo je přemisťoval. První možnost mohla mít jasný dopad na cenu a druhá mohla přispět k obavám na trhu, což také mohlo nepřímo způsobit cenový pokles.

Analytická platforma CryptoQuant ukázala graf, který znázorňuje odtoky ze známých adres patřících F2Poolu během posledního období. Jak můžete vidět došlo ke třem dnům, v rámci kterých bylo přemístěno z adres F2Poolu přibližně 10 000 BTC (denně). Důležité je však poznamenat, že situace se začala stabilizovat.

Jak se však ukázalo, F2Pool pravděpodobně žádné Bitcoiny neprodával (nebo alespoň ne nad rámec běžných prodejů). Jen je přemisťoval. Uvedl to na Twitteru, kde poznamenal, že žádné BTC neprodával a doufá, že „ani vy“.

Zpráva č. 2: Grayscale pokračuje v akumulaci

Zatímco F2Pool mohl rozvířit spekulace o prodeji značného množství BTC, firma Grayscale Investments pokračuje v akumulaci dalších Bitcoinů, které následně zprostředkovává jako možnost investice institucionálním investorům. Potvrdil to Michael Sonneshein, nový CEO této firmy, který 22. ledna na Twitteru oznámil, že od 15. ledna skrz Grayscale namířilo do Bitcoinu dalších 1 276 147 151 USD.

Grayscale zároveň upozornila, že v průběhu roku 2020 stoupla hodnota jejích spravovaných BTC v rámci Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) z 1,8 miliardy dolarů na 17,5 miliardy dolarů, přičemž doplnila, že šlo o jeden z nejrychleji rostoucích investičních produktů na světě.

Správa š. 3: VanEck to opět zkouší s Bitcoinem ETF

Mezi důležité zprávy lze rozhodně zařadit i čerstvou informaci o tom, že významná americká investiční společnost VanEck opět zkouší uspět u Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC) se žádostí o schválení prvního Bitcoinu ETF. V žádosti, kterou podala na SEC 21. ledna je uvedeno, že tento Bitcoin ETF by v případě schválení sledoval cenu BTC na základě globálního indexu digitálních aktiv pod správou dceřiné společnosti MV Index Solutions. VanEck je vůbec první firmou, která se snažila o schválení Bitcoinu ETF, ale dosud ona a ani žádná jiná firma s touto žádostí u SEC neuspěla. V roce 2021, ve kterém se mění vedení SEC a do jeho čela přichází odborník na kryptoměny Gary Gensler jsou však šance na schválení přece jen o něco větší. Takový fond by znamenal vznik nové vysoce regulované investiční příležitosti pro firmy,

Zpráva č. 4: Fear and Greed index začal klesat

Crypto Fear and Geeed index se po dlouhých týdnech dostává ze zóny chamtivosti do neutrálnější oblasti. Tento index vyjadřuje strach nebo příliš vysokou chamtivost na trhu s BTC. Jeho historie naznačuje, že v období vysoké chamtivosti na trhu je dobrý čas na prodej a v období extrémního strachu naopak dobrá příležitost pro nákup.

21. ledna v době, kdy Bitcoin klesl na krátkou dobu až pod úroveň 30 tisíc dolarů, klesl Crypto Fear & Greed Index až na hodnotu 40 bodů ze 100 (strach). Šlo o výrazný propad od jeho historických maxim 95 bodů ze 100 (extrémní chamtivost) zaznamenaných jen pár dní dozadu 6. ledna 2021. Aktuálně se po odrazu ceny Bitcoinu opět šplhá vzhůru a je na úrovni 73 bodů ze 100, což naznačuje opět nárůst chamtivosti investorů . Zatímco však Bitcoin není v zóně extrémní chamtivosti, má stále i z pohledu tohoto indikátoru a jeho historické analýzy šanci dále růst na ceně.

Populárne