Connect with us

Bitcoin

[SOUHRN TÝDNE]: 10+ nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

spravy-bitcoin

V průběhu týdne vám přinášíme prostřednictvím samostatných článků a rychlého denního přehledu desítky zajímavých zpráv ze světa kryptoměn. Rozhodli jsme se, že jednou týdně, tedy v neděli, vám poskytneme souhrn toho nejpodstatnějšího.

Bitcoin

Šéf společnosti VanEck Gabor Gurbacs vyjmenoval čtyři důvody, které mají podle něj na svědomí současný propad ceny Bitcoinu. Pokud vás zajímají, otevřete si tento náš článek.

Jiný názor na důvody propadu ceny Bitcoin má analytik Ergo, který důkladně studuje kauzu kolem Ponziho schématu PlusToken. Domnívá se, že právě lidé za tímto projektem již delší dobu negativně ovlivňují cenu Bitcoinu, protože postupně prodávají přibližně 200 000 BTC, které předtím nabyli. Tento trend by prý mohl pokračovat ještě dva měsíce. Více se dočtete zde.

Se zajímavým konceptem vyvrácení mýtů o Bitcoinu přichází Dušan Matuška z Paralelní Polis. V tomto článku si můžete prohlédnout jeho první dvě videa, která věnoval vyvracení mýtů o tom, že Bitcoin je jen bublina a že slouží teroristům.

Andreas Antonopoulos upozornil institucionální investory, aby neshortovali Bitcoin. Mohli by se výrazně popálit, pokud přijde nový býčí trh. Shortování Bitcoinu přirovnal k házení fiatu do černé díry.

300x250

Adam Back z Blockstreamu uvedl, že v kryptoprostoru nemá nic větší hodnotu než Bitcoin. Ani stablecoiny vázané na fiatové měny a ani plánované národní kryptoměny.

Šéf společností Twitter a Square Jack Dorsey po návratu z Afriky konstatoval, že právě tento kontinent sehraje pro budoucnost Bitcoinu klíčovou roli. Více se dočtete zde.

Altcoiny

Společnost Ripple stojící za kryptoměnou XRP splnila svůj závazek vůči firmě MoneyGram a splatila její 50 milionů dolarů. Tyto finance by měly být využity na aplikování technologie xRapid ve službách MoneyGramu.

Kryptoměna Cardano má navzdory výraznému propadu hodnoty tokenu ADA silnou základnu “hodlerů.” Tomuto tématu jsme se věnovali zde.

Šéf TRONu (TRX) Justin Sun ve spolupráci s Changpengem Zhaem z Binance zakládají fond, který by měl sloužit k financování právních kroků vůči médiím šířícím FUD, respektive nepravdivé informace. Tato iniciativa vznikla poté, co portál The Block přinesl údajně nepravdivou informaci o policejní razii pobočky Binance v Číně.

Burza BitBay oznámila, že v únoru delistuje ze své nabídky na anonymní transakce orientovanou kryptoměnu Monero. Důvodem jsou obavy z jejího využívání na praní špinavých peněz. Vzhledem ke stoupajícímu tlaku regulátorů nelze vyloučit, že k podobnému kroku přistoupí i další burzy. Ukončit veřejnou obchodovatelnost akcií Monero nedávno oznámil i OKEx.

Analytici platformy eToro doporučují Facebooku, aby upustil od strategie vydat vlastní kryptoměnu Libra, ale místo toho využil stávající stablecoiny. Ty může synchronizovat s připravovanou peněženkou Calibra.

Zhou Xianchuan, prezident Čínské finanční asociace a bývalý guvernér Čínské lidové banky (PBoC), mluvil během fóra Xaixin Hengquin o plánované čínské kryptoměně. Měla by cílit na domácí trh a mezinárodní převody. Více se dočtete zde.

Měli byste také vědět …

  • Velmi zajímavá zpráva přichází z Německa, kde by měl parlament ještě letos schválit zákon, který umožní bankám držet a obchodovat kryptoměny. Téma jsme rozebrali podrobněji zde.
  • Až 92% instituci drží kryptoměny přímo na burzách a tedy nevyužívá vlastně “cold Wallets”, respektive custody služby třetích stran. Více se dozvíte zde.
  • Rusové plánují schválit zákon, který by zakazoval platby za služby a zboží kryptoměnami. Více se dozvíte zde.
  • Firma Simon malls, která provozuje nejvíce obchodních nákupních center v USA, uzavřela partnerství s firmou Bitstop, která se specializuje na výrobu a instalaci bitcoinových bankomatů.
  • Burza UpBit potvrdila, že se stala obětí hackerského útoku. Zmizelo z ní 432 000 ETH, což bylo v době krádeže téměř 50 milionů dolarů.
  • Podvody a krádeže na trhu s kryptoměnami dosáhly v prvních třech kvartálech roku 2019 rekordní hodnoty 4,4 miliardy dolarů. Pro ilustraci loni to bylo jen 1,7 miliardy USD.
  • Decentralizovaný prohlížeč Brave dosáhl zajímavého milníku – 40 milionů stažení a instalací. Browser, který je úzce spjat s kryptoměnou Basic Attention Token (BAT), je zdaleka nejúspěšnější kryptoměnovou Android aplikací na trhu. Více se dočtete v tomto článku.
Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bitcoin

Krypto zprávy dne (5.12.): Americký FUD o kryptoměnách či TOP investice dekády

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Bitcoin je nejlepší technologickou investicí této dekády

Žádný Uber, Airbnb či snapchat. Nejlepší investicí tohoto desetiletí v sektoru technologií je decentralizovaná měna Bitcoin. Uvedl to na Twitteru bývalý CTO americké kryptozmenárne Coinbase Balaji Srinivasan. Podrobněji jsme se tomuto tématu věnovali v samostatném článku zde.

Bitcoin je najlepšou technologickou investíciou tejto dekády

Je Microsoft největším korporátním podporovatelem Ethereum?

Společnost Microsoft a firma Enjin stojící za kryptoměnou Enjin Coin (enj), která je postavena na blockchainu Ethereum, představily nový program tokenizovaných odměn “Azure Heroes” jako součást pilotního projektu podpory projektu Azure ve vybraných zemích západní Evropy. Oznámení Microsoftu o spolupráci s Enjin okamžitě pozitivně ovlivnilo cenu kryptoměny Enjin, která nárazově narostla o 42% a v době psaní tohoto textu je za posledních 24 hodin v plusu až 46% (vůči americkému dolaru). Potvrzuje však i to, že Microsoft stále častěji volí řešení postavené na Ethereum. Více se dočtete v tomto článku.

Je Microsoft najväčším korporátnym podporovateľom Ethereum?

300x250

Americká firma požádala Antonopoulose, aby odstranil kryptoměny ze své stránky

Americká finanční softwarová společnosti Intuit podle všeho zrušila účet jednomu z nejznámějších propagátorů Bitcoinu, speakrovi Andreasovi Antonopoulosovi. Ten o této skutečnosti informoval na Twitteru. Více se dozvíte zde.

Americká firma požiadala Antonopoulosa, aby odstránil kryptomeny zo svojej stránky

Američtí regulátoři opět varují před riziky stablecoinů a kryptoměn

Přední představitelé amerických regulátorů varovali veřejnost před možnými riziky, které přinášejí stablecoiny a kryptoměny. Učinili tak v rámci zprávy, kterou ve středu 4. prosince vydala Rada pro dohled nad finanční stabilitou (FSOC). Téma jsme podrobněji rozebrali v tomto článku.

Americkí regulátori opäť varujú pred rizikami stablecoinov a kryptomien

Francouzská centrální banka bude v roce 2020 testovat “digitální euro”

Guvernér francouzské centrální banky Villeroy de Galhau prohlásil, že v prvním čtvrtletí 2020 začnou s testováním pilotního programu digitální měny centrální banky (CBDC) určené pro finanční instituce. Řekl to během konference, které se zúčastnili představitelé dvou hlavních finančních regulátorů ve Francii – Úřadu pro obezřetnostní dohled a Institutu pro finanční vyšetřování. Pilotní program “digitálního eura” by neměl zatím zahrnovat maloobchodní zákazníky, což znamená, že týkat by se měl jen transakcí mezi institucemi. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku. 

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Američtí regulátoři opět varují před riziky stablecoinů a kryptoměn

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-investor-usa

Přední představitelé amerických regulátorů varovali veřejnost před množnými riziky, které přinášejí stablecoiny a kryptoměny. Učinili tak v rámci zprávy, kterou ve středu 4. prosince vydala Rada pro dohled nad finanční stabilitou (FSOC).

FSOC, který byl založen v roce 2008 s cílem bojovat proti rizikům pro finanční sektor po vypuknutí finanční krize, vede ministr financí USA Steven Mnuchin. Mezi jeho další členy patří šéf americké komise pro cenné papíry a komodity (SEC) Jay Clayton či Heath Tarbert, který vede komisi pro obchodování s komoditními futures (CFTC).

Ve zprávě, která je určena regulačním orgánem uvádí varování, že pokud by se stablecoiny staly široce přijatelným prostředkem pro platby, nebo uchovávání hodnot, narušit by to mohlo celou americkou ekonomiku. Zákonodárci by měli proto přehodnotit stávající opatření a plánovat takové, které se budou zabývat riziky digitálních aktiv.

FSOC uvedl, že centrem pozornosti regulátorů by neměly být jen stablecoiny, ale také kryptoměny jako je Bitcoin. Zpráva rovněž uvedla pochybnosti o úspěchu technologie distribuované knihy (DLT) – což je označení, které úzce souvisí s technologií blockchain. ,,Konečný úspěch této technologie včetně aplikací ve finančním sektoru ještě není jistý. Některé počáteční snahy nevedly k očekávaným zvýšením účinnosti a jiným slíbeným výhodám,” tvrdí zpráva.

Ministr financí USA Steven Mnuchin před pár měsíci prohlásil, že o Bitcoinech již za 10 let nebudeme vůbec slýchávat.

300x250

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Americká firma požádala Antonopoulose aby odstranil kryptoměny ze své stránky

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Andreas Antonopoulos

Americká finanční softwarová společnosti Intuit podle všeho zrušila účet jednomu z nejznámějších propagátorů Bitcoinu, speakrovi Andreasovi Antonopoulosovi. Ten o této skutečnosti informoval na Twitteru.

Antonopoulos, který cestuje napříč celým světem, aby vzdělával o Bitcoinu a s ním souvisejících tématech, byl dokonce firmou Intuit požádán o to, aby přestal odkazovat na kryptoměny na své oficiální stránce. Andreas se však rozhodl jinak.

,,Intuit Merchant Services mi právě řekli, že nemohu používat kryptoměny pokud akceptuji jejich kreditní karty pro mé faktury. Zeptali se mě, jestli mohu odstranit krypto z mé stránky. Místo toho jsem se rozhodl z mého života odstranit Intuit a jejich služby kreditních karet,” napsal na Twitteru.

Antonopoulos je známým kritikem tradičního finančnictví, který svým divákům častokrát vysvětluje, jak se banky bojí Bitcoinu, který přináší lidem novou finanční suverenitu.

Důkazem strachu bank může být jejich i nedávno medializován krok dánské Nordea Bank, která zakázala svým zaměstnancům nákup Bitcoinu a jiných kryptoměn, ale “povoluje jim” investovat do jejich bitcoinových derivátů. Dánský soud dokonce v této věci rozhodl ve prospěch banky, což vyvolalo bouřlivou vlnu negativních reakcí ze strany kryptokomunity.

300x250

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bitcoin je nejlepší technologickou investicí této dekády

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-hulk

Žádný Uber, Airbnb nebo Snapchat. Nejlepší investicí tohoto desetiletí v sektoru technologií je decentralizovaná měna Bitcoin. Uvedl to na Twitteru bývalý CTO americké kryptosměnárny Coinbase Balaji Srinivasan.

Návratnost investice do Bitcoinu podle něj překonává každou i-tech společnost. Začátkem roku 2010 se Bitcoin obchodoval pouze na ceně 0,05 amerického dolaru. Jeho aktuální cena, přestože se stále nevyhýbá vysoké volatilitě, přesahuje 7 000 USD (více než 150 000-násobný nárůst), což je znásobení, kterého nedosáhlo v této dekádě žádné jiné aktivum této kategorie.

Pravdou je, že “tweet” Srinivasan se setkal i s početnou kritikou. Investor a filantrop Shervin Pishavar ho například upozornil, že je nesprávné, když srovnává Bitcoin s i-tech firmami typu Uber. Uznal, že investice do obou přineslo velké zisky, ovšem jde o dva diametrálně odlišné druhy aktiv.

Většina kritiky se týkala právě toho, že Srinivasan porovnával Bitcoin s odlišnými aktivy – firmami, ale Bitcoin nelze považovat za společnost. Srinivasan obhajoval svůj názor tím, že Bitcoin spadá do kategorie technologických investic a v tomto ohledu mu nikdo nedokáže vyvrátit, že investice do Bitcoinu v roce 2010 přinesla v této dekádě největší úspěch.

Editor QZ Mike Murphy v rámci diskuse na toto téma upozornil, že srovnávání decentralizovaných projektů typu Bitcoin s běžnými firmami může být v budoucnu běžnější, protože decentralizované protokoly začínají stále více narušovat sektor běžných technologických společností.

300x250

Zakladatel TechCrunch Michael Arrington zas ocenil Bitcoin za demokratizaci a decentralizaci investičního prostředí.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (5.12.): Co změnil na situaci Bart pattern?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Najskôr break a potom vymetenie stopiek shortov a potom dump a vymetenie stopiek longov. Po slovensky povedané opäť “Bart pattern”. Na šťastie môžem konštatovať, že na mojej analýze sa nič nezmenilo ani keď sme breakli UP a ani keď sme išli DOWN. Toto je moja analýza z utorka.

Zatiaľ ideme v channeli, a kým v ňom sme, tak sa pre mňa nič nemení. Celý BART pattern bola vlastne 15 minútová sviečka UP, potom pár hodín do strany a zase 15 minútová sviečka down. Keď príde nejaký zásadný break, alebo dump, tak osobne vždy čakám aspoň na uzavretie 1H, alebo 4H sviečky. Opakujem, za mňa sa na analýze preto stále nič nemení, akurát nám Bart pokazil trochu graf. Stále však držíme channel a stále máme pred sebou tri základné scenáre. Moje stanovisko ostáva rovnaké. Avšak dnes večer o 20:00 sa najbližšie pozriem na zaujímave grafy a hlavne ťažbné náklady. Sledujte môj Youtube kanál.

300x250

Dominancia

Dominancia dlhodobo podľa predpokladov ide svoju show. Bart pattern ju len posilnil. Pri breaku hore mali altociny slabšiu odozvu, aj keď tu boli aj mince, čo pumpovali. Napríklad Enjin, ktorý som posielal aj do Mincí so zápalnou šnúrou. Ten splnil hneď všetky targety 26% a 37%. Na 4H dominancia pekne rotuje nahor a s prichádzajúcim halvingom bude zrejme ďalej posilňovať.

Keď sa pozrieme absolútne nezaujato na graf dominancie na dennom grafe, tak taktiež vidíme v poslednom čase menšiu rotáciu. Navyše na celom grafe je jasne vidieť uptrend.

Kapitalizácia altcoinov

Pri kapitalizácii altcoinov Bart pattern zmysel mal. Prečo? Kapitalizácia altov už skôr prerazila channel smerom dole a pumpa akurát len potvrdila channel ako rezistenciu a následne prišlo odmietnutie. Tu to vidím na ďalší pokles a myslím si, že aj na nové low.

Trader2.0

Projekt Trader2.0 je v plnom prúde. Denne aktualizované predikcie (13 kryptomien, 3 indexy, 2 komodity), svetové fundamenty, mince so zápalnou šnúrou a LIVE obchodovanie a autokopírovanie svetových obchodníkov v jednom členstve. Pridaj sa aj ty.

Viac informácii vo FREE telegrame.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

 

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Největší kryptoburzy podle návštěvnosti: Čísla nekorelují s objemy

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin trading

Portál Cointelegraph zveřejnil článek, ve kterém uvedl seznam pěti největších kryptoburz současnosti podle denní návštěvnosti na základě dat, které poskytl analytický nástroj Alexa vlastněný Amazonem.

První je Binance

Na prvním místě se umístila burza Binance, která je celkově 1582. nejnavštěvovanější stránkou současnosti (hodnocení zahrnuje průměr za posledních 90 dní). Burza zjevně výrazně neutrpěla ani poté, co musela zrušit od září přístup pro zákazníky z USA pro přísná regulační pravidla (vytvořila kvůli tomu alternativní burzu Binance.US). Od roku 2017 dosáhla Binance zisku přes 1 miliardu dolarů, přičemž třetí kvartál 2019 byl pro ni rekordní. V těchto ohledech je Binance jednoznačně nejúspěšnější. O to překvapivější je, že podle CoinMarketCapu je v současnosti až pátou největší burzou podle objemu realizovaných obchodů, ačkoli její umístění se častokrát mění.

2. Coinbase

Druhé místo patří americké směnárně Coinbase, která vznikla již v roce 2012. Podle Alexa Ranking jsou její stránky (zahrnuta je i burza Coinbase Pro) celkem 2 335. v pořadí největších webů na světě. Coinbase je jedinou burzou na tomto seznamu, která nabízí nákup a prodej reálných Bitcoinů nebo-li obchodníci nakládají se skutečným fyzickým Bitcoinem a ne deriváty. Jejich nákupy a prodeje mají tudíž přímý vliv na cenu BTC. Přesto podle Coinmarketcapu je směnárna Coinbase podle likvidity údajně až 52. největší.

3. Bitfinex

Třetí nejnavštěvovanější burzou je mírně kontroverzní Bitfinex (pro obvinění související se sesterskou firmou Tether a stablecoinem USDT), která oznámila, že od prosince začne jako první podporovat technologii Lightning Network. Bitfinex je celkově 9232. největší stránkou na světě. Vznikla v roce 2012 a podle reportování objemu obchodů je prý až na 62. místě.

4. ByBit

Na čtvrté příčce se objevuje nejmladší hráč – burza ByBit, která vstoupila na trh jen loni. Podle Alexy je 12 035. nejnavštěvovanější stránkou internetu, čímž překonala například i “veterána” BitMEX. Zajímavé je, že objemy obchodů ByBit nejsou vykazovány CoinMarketCapem, čili je těžké odhadnout, do jaké míry je tato burza likvidní. Vysokou návštěvnost ByBit však lze připsat i právě probíhající soutěži v tradingu. Soutěž začala 18. listopadu a ceny dosahují hodnoty až 100 BTC.

300x250

5. BitMEX

Pátou největší burzou světa podle denní návštěvnosti je zmíněný BitMex, na kterém se obchodují kryptoměny již od roku 2014. Jde celkem o 17 124 největší web světa. BitMex je podle reportovaných objemů obchodování častokrát nejlikvidnější burzou s nejvyšším denním volume.

Jak z výše uvedeného textu vyplývá, návštěvnost nemusí přímo souviset s objemy obchodů realizovaných na burzách (volume). Také to však může naznačovat, že reporty o volume, které uvádí Coinmarketcap, mohou být nepřesné, o čem se spekuluje již dlouhou dobu. I data, která poskytuje Alexa, jsou pouze orientační. Berte proto toto pořadí s rezervou.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Krypto zprávy dne (3.12.): Dvě super zprávy pro Bitcoin, Monera, XRP či OneCoin

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-radost

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Bitfinex jako první velká burza spustí podporu Lightning Network!

Hongkongská burza Bitfinex, která se řadí mezi největší kryptoburzy na světě, oznámila, že se stane první burzou, která podpoří depozity a výběry pomocí Lightning Network. Podrobnosti o této skvělé novince jsme shrnuli v tomto článku.

Bitfinex ako prvá veľká burza spustí podporu Lightning Network!

Revoluční novinka? Nová BTC peněženka zjednodušuje bitcoinové adresy

Nová peněženka pro Bitcoin s názvem Easypaysy řeší problém kompilovaných bitcoinových adres, které jsou podle jejího zakladatele z pohledu uživatelské zkušenosti (UX) absolutně “hrozné”. Službu vyvinul španělský vývojář José Femina Canuelas a přestože podobné nápady vznikly i v minulosti, pochvala od známého pedagoga a BTC vývojáře Jimmyho Songa přidala celému projektu zvýšenou pozornost. Více o této mimořádně zajímavé zprávě jsme napsali v tomto článku.

Revolučná novinka? Nová BTC peňaženka zjednodušuje bitcoinove adresy

300x250

Ukradené ETH z UpBitu se začaly hýbat

Twitter účet Whale Alert, který sleduje velké blockchain transakce, upozornil na přesun 55 000 ETH, které byly minulý týden ukradeny z burzy UpBit, což potvrzuje, že hackeři s nimi začali hýbat a pravděpodobně učiní sérii mnoha transakcí, po kterých se pokusí svůj úlovek prodat. Jihokorejská burza potvrdila, že bylo celkem z jejích peněženek ukradených 432 000 ETH, což představovalo v té době kolem 50 milionů dolarů. Několik burz v čele s Binance se zavázalo, že pokud se objeví ukradené kryptoměny na jejich platformě, zadrží je. UpBit slíbil poškozeným klientům 100% odškodnění z vlastních zdrojů.(Cointelegraph.com)

Definitivní KO pro podvodný OneCoin?

OneCoin, který je v kryptokomunitě považován za jednu z největších podvodných “Ponziho schémat,” ale zároveň má silnou komunitu fanatických podporovatelů, je opět blíže k definitivnímu zániku. Měsíce poté, co americké orgány zadržely jednoho z jeho zakladatelů Konstantina Ignatova, kterému hrozí 90-leté odnětí svobody, přestala fungovat i oficiální stránka tohoto projektu. URL adresa služby byla zablokována jejím registrátorem z důvodu, že vůči OneCoinu bylo spuštěno trestní řízení. OneCoin měl podvést a obrat investory o přibližně 4 miliardy dolarů, přičemž jeho přední představitelé skrz projekt podle vyšetřovatelů přeprali přes 400 milionů dolarů. (cointelegraph.com)

Ripple přesouvala miliardu XRP ve dvou transakcích

Společnost Ripple stojící za kryptoměnou XRP přesunula miliardu tokenů XRP ze své escrow peněženky. Převod byl rozdělen do dvou transakcí, přičemž jeho celková hodnota činila přibližně 219 milionů dolarů. Zajímavé však je, že Ripple následně stejné množství XRP přesunula zpět na escrow peněženku jen o sedm minut později – tentokrát však ve třech transakcích. Není to poprvé, co společnost Ripple předvedla podobné transakce. Tyto “testy” vyvolávají obavy XRP komunity z důvodu podezření, že Ripple úmyslně snižuje cenu XRP. Cena tohoto tokenu v posledních měsících neustále klesá a nepomáhají mu ani nová partnerství, které uzavírá Ripple s bankami. Ty se přitom zavazují k využívání tokenu XRP na realizaci mezinárodních plateb.(Cointelegraph.com)

Monero má za sebou hardfork, který omezí těžbu XMR přes ASIC minery

Na anonymitu zaměřená kryptoměna Monero (XMR) má za sebou úspěšný upgrade s názvem RandomX, jehož cílem bylo zvýšit odolnost Monero vůči ASIC minerům. Tým stojící za touto kryptoměnou vysílal aktualizaci živě na Youtube. Tím, že se výrazně omezí možnosti těžby XMR přes ASIC minery, stane se Monero decentralizovanější. Jeho vývojáři se totiž domnívají, že těžba přes ASIC-y kryptoměny výrazně centralizuje (existuje jen několik společností, které je vyrábějí), což kritici vyčítají například i Bitcoinu. Omezit těžbu přes ASIC minery se snaží i Ethereum, ale Vitalik Buterin přiznává, že algoritmy odolné vůči ASIC-ům mají jen omezenou životnost a v konečném důsledku zvyšují pravděpodobnost 51% útoku. (cointelegraph.com)

Podle Changpenga Zhaa je Turecko významným hráčem

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao se zúčastnil v Turecku akce B2B, kde zvýraznil potenciál Turecka v oblasti blockchain technologií. Během rozhovoru pro portál Cointelegraph uvedl, že jde o jednu z nejrychleji se rozvíjejících zemí na světě pokud jde o kryptoměny, a také oficiálně potvrdil, že burza Binance spouští podporu pro tureckou liru. Zhao prozradil i to, že burza intenzivně komunikuje s místními regulátory a že chce v dohledné době rozšířit počet svých zaměstnanců v Turecku o 10 až 20 lidí. Binance také plánuje podpořit tureckou iniciativu na vytvoření národní kryptoměny. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články z sledujte nás na Facebooku

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Revoluční novinka? Nová BTC peněženka zjednodušuje bitcoinové adresy

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-penazenka

Nová peněženka pro Bitcoin s názvem Easypaysy řeší problém kompilovaných bitcoinových adres, které jsou podle jejího zakladatele z pohledu uživatelské zkušenosti (UX) absolutně “hrozné”.

Službu Easypaysy vyvinul španělský vývojář José Femina Canuelas a přestože podobné nápady vznikly i v minulosti, pochvala od známého pedagoga a BTC vývojáře Jimmyho Songa přidala celému projektu zvýšenou pozornost.

Autor služby označil složitou povahu bitcoinových adres, které tvoří dlouhý shluk písmen a čísel, za nemožnou k zapamatování. To vede ke špatné uživatelské zkušenosti a pomalejšímu návyku uživatelů platit Bitcoin.

,,Bitcoinové adresy ve skutečnosti nejsou určeny pro lidi. Nikdo by neměl být nucen uskutečňovat nebo přijímat platby na krypto-adresy, stejně jako nikdo neočekává, že budete surfovat po internetových stránkách pomocí IP adres,” uvedl jednoduchý příklad.

Služba nabízí uživatelům tři formáty takzvaných BTC účtů. Jsou navrženy způsobem, který přináší uživatelsky přívětivější identifikátory, na které mohou jiní poslat Bitcoin bez použití skutečných BTC adres. Za jejich maskou jsou však finanční prostředky doručovány na BTC adresy stejně jako u běžných transakcích. Autor slibuje, že žádná z těchto adres nebude použita více než jednou.

300x250

Jak jsme zmiňovali výše, s podobnými nápady přišli v průběhu let například BitconWallet (2014) či Ethereum Name Service pro Ethereum. Jimmy Song si však myslí, že EasyPaysy je skutečně zajímavý projekt.

,,Neuvažoval jsem o jeho nevýhodách (Easypyasy), ale umožňuje mnohem snadněji zapamatovatelné ID, jako adresy, které používáme dnes. Z pohledu uživatelského rozhraní jsou snadno zapamatovatelné adresy, které se dají vytisknout na vizitky, velkou výhrou,” uvedl na Twitteru.

Do jaké míry bude používání těchto peněženek efektivní a bezpečné ukáže až čas. Lehčí zapamatovatelné bitcoinové adresy peněženek by však dozajista přispěly k tomu, že i nováčci v kryptoprostoru si osvojí BTC transakce rychleji, než za současných podmínek.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bitfinex jako první velká burza spustí podporu Lightning Network!

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Lightning Network Bitcoin

Hongkongská burza Bitfinex, která se řadí mezi největší kryptoburzy na světě, oznámila, že se stane první burzou, která podpoří depozity a výběry pomocí Lightning Network.

Lightning Network (LN)je technologie, která řeší problém škálovatelnosti Bitcoinu vytvořením druhé vrstvy. Hlavním cílem LN je zvýšení propustnosti transakcí v bitcoinovém blockchainu. Protokol s otevřeným zdrojovým kódem umožňuje okamžité platby za mimořádně nízké poplatky s možností realizace milionů až miliard transakcí za sekundu a také realizaci atomic swapů mezi řetězci (cross-chain).

Bitfinex potvrdil, že Lightning Network začne plně podporovat od 3. prosince. Nová funkce bude nabídnuta všem uživatelům, kteří budou chtít využít levnější a rychlejší transakce. Ti, kteří již provozují vlastní Lightning Node, se mohou napojit na Lightning Node Bitfinexu.

Podle hlavního technologického ředitele Bitfinexu Paola Ardoina pracovala společnost na implementaci této technologie poslední dva měsíce. Bezpečnost a ochrana uživatelů byly jedněmi z hlavních problémů, které museli řešit vývojáři. Vysokou prioritou byla však i uživatelská jednoduchost.

Úspěšná implementace na Bitfinexu může mít blahodárný vliv na adopci Lightning Network napříč celým kryptoměnovým spektrem. Ostatní burzy budou motivované přistoupit ke stejnému kroku v co nejbližší době, aby byly i nadále konkurenceschopné. Známý miliardář Tim Draper nedávno prohlásil, že právě Lightning Network bude jedním z hlavních hnacích motorů růstu ceny Bitcoinu k predikované hodnotě 250 000 dolarů do konce roku 2023.

300x250

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (3.12.): Je dno BTC ještě před námi?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Od minulého týždňa sa nič extra nezmenilo.  Stále sledujem bullish a bearish scenár v našej zóne. Ako je vidieť z grafu, tak bearish graf by nám naznačoval nové low. Stále nie je rozhodnuté či sme naozaj na dne, alebo nie. Minulý týždeň konečne uzavrela zelená sviečka. Zóna, kde sa o Bitcoin začnem naozaj zaujímať je až 8000 – 8378usd. Prečo práve tam? Práve tam sa bude lámať chlieb, či sme boli naozaj na dne, alebo nie. Ak v tejto zóne príde výrazne odmietnutie, tak ideme na nové low. Ak túto zónu prerazíme UP, tak sme zrejme boli naozaj na dne.

Dominancia

Dominancia ide dlhodobo podľa predpokladov. Na grafe môžeme sledovať pattern expanding wedge, ktorý je typický pre I vlnu nového cyklu. Môžeme teda predpokladať, že rast dominancie bude pokračovať. Zatiaľ je však rast mierny a primeraný a to dáva nádej altcoinom. Čoskoro by však mala prísť III. vlna a to znamená zrýchlenie pohybu. Na altcoinoch nám teda hrozí ďalšia krv. Keď nadviažem na graf Bitcoinu, tak ak by Bitcoin prerazil silnú zónu a začal rásť, tak by rástol rýchlejšie. Na druhú stranu, ak by Bitcoin šiel na nové LOW, tak altcoiny by zahučali ešte viac.

300x250

Kapitalizácia altcoinov

Hráme o to isté čo pri Bitcoine. Sme už na dne? Oplatí sa už dokupovať? Momentálne neviem. Graf kapitalizácie podľa mňa ale vyzerá o niečo horšie, ako graf Bitcoinu. Nemôžem si pomôcť. Tu mi to skôr príde na bearish scenár. BK nás krásne drží zatiaľ pod, takže kapitalizácia altcoinov bude musieť niečo predviesť už v najbližších hodinách. Bullish budeme vtedy, ak breakneme channel smerom UP a prípadne aj Key level.

STREAM

Prečo ešte nenakupujem? Čo nás čaká v decembri? Pozrite si záznam STREM-u.

Trader2.0

Projekt Trader2.0 je v plnom prúde. Denne aktualizované predikcie (13 kryptomien, 3 indexy, 2 komodity), svetové fundamenty, mince so zápalnou šnúrou a LIVE obchodovanie a autokopíovanie svetových obchodníkov v jednom členstve. Pridaj sa aj ty.

Viac informácii vo FREE telegrame.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-