Connect with us

Bitcoin

[SOUHRN TÝDNE]: 10+ nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Na přelomu let bylo zpráv ze světa kryptoměn o něco méně, než jsme obvykle zvyklí. Přesto vám přinášíme tradiční nedělní souhrn zajímavostí, které se tentokrát týkají hlavně Bitcoinu.

Bitcoin

Jaká očekávání mají od roku 2020 známí představitelé kryptosektoru ze Slovenska a Čech? Ptali jsme se Dominika Stroukala, Dušana Matušky, Jakuba „Kicoma“ Vejmoly, Jaromíra Tesaře, Andreje Cabaje a Davida Okolky. Jejich odpovědi najdete zde.

ANKETA: Kryptoměny v roce 2020: Jak to vidí Stroukal, Matuška, Stancel, Cabaj, Tesař a „Kicom“?

Bitcoin byl v roce 2019 nejvýnosnější komoditou, protože ti, co do něj investovali v lednu 2019 a drželi ho až do konce roku, dosáhly nárůstu hodnoty své investice o více než 90%. V tomto směru překonal i Palladium, ropu těženou v USA či Nikl. Více se dozvíte zde.

Uplynulou dekádu Bitcoinu a trhu s kryptoměnami zhodnotil v 10 bodech Brian Armostrong, zakladatel největší americké směnárny s kryptoměnami Coinbase. Jeho zajímavé postřehy k uplynulým 10 letům, najdete zde.

Analytik Kondrad S. Graf v rozhovoru pro Euroasia Review jmenoval čtyři hlavní konkurenční výhody Bitcoinu vůči ostatním kryptoměnám v roce 2020 – jde o jeho nedostatek, apolitičnost, technickou zdatnost a o skutečnost, že Bitcoin není entita. Podrobněji jsme se tomuto tématu věnovali v tomto článku.

Čtyři konkurenční výhody Bitcoinu oproti altcoinům v roce 2020

Bitcoin začal rok 2020 opravdu výborně pokud jde o jeho bezpečnost. Míra hashrate, která vyjadřuje celkovou výpočetní sílu potřebnou pro vytěžení nového bloku, totiž dosáhla 1. ledna 2020 rekordní hodnoty. Podrobnosti jsme shrnuli zde.

Útoky americké armády v iráckém Bagdádu nařízeny prezidentem USA Donaldem Trumpem, které vedly k zavraždění íránského generálmajora Gásema Solejmániho, by podle některých odborníků na trh s kryptoměnami mohly pomoci růstu ceny Bitcoinu. Ten se totiž přirovnává k cenným komoditám (např. zlatu) a ty v době geopolitické nejistoty většinou rostou na hodnotě. Bitcoin zaznamenal nárůst hodnoty o více než 6% krátce po publikování prvních informací o amerických útocích, což tuto teorii podpořilo. Alex Kruger si však myslí, že je nesmysl spojovat pohyby ceny Bitcoinu pouze s tímto jedním faktorem.

Po zmíněných útocích se v sobotu obchodoval Bitcoin v Íránu přes platformu LocalBitcoin až za 24 tisíc dolarů, čili více než trojnásobek jeho průměrné tržní hodnoty. Není to však úplně pravda. Více jsme k tomto tématu napsali zde.

Vítězi roku 2019 v sektoru kryptoměn se podle portálu Cointelegraph stal Bitcoin, směnárna Coinbase, burza Binance a decentralizovaná aplikace Gods Unchained postavená na Ethereum. Poraženými jsou společnost Circle, projekt Facebooku kryptoměna Libra, Craig Wright a Bitcoin ETF. Více se dozvíte zde.

Ekonomika Bitcoinu dobíhá podle metodiky, kterou používá CIA, ekonomiku Spojených arabských emirátů a už předběhl ekonomiku Turecka. Bitcoin se za poslední rok posunul ze 49. příčky na 34. místo. První patří ekonomice Evropské unie. Více se dočtete zde.

Měli byste vědět

  • Burza Binance přidala podporu pro obchodní páry vůči euru a do konce roku 2020 plánuje podporovat obchodování až vůči 180 světovým fiatovým měnám
  • Čínský mining gigant Bitmain údajně plánuje propustit až 50% svých zaměstnanců. Tímto způsobem se připravuje na blížící se halving Bitcoinu, který sníží odměnu za vytěžení nového BTC bloku ze současných 12.5 BTC na 6.25 BTC. Halving nastane již v květnu 2020.
  • Google po masivní kritice opět zpřístupnil na Google Play podporu pro aplikaci kryptopeněženky MetaMask, kterou koncem prosince zablokoval. Vysvětlil to tím, že MetaMask zablokoval omylem, protože si myslel, že slouží k těžbě kryptoměn. Podrobnosti zde.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku. 

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Populárne