Connect with us

Bitcoin

[SOUHRN TÝDNE]: 10+ nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

bitcoin

Týden nám končí v duchu pěkné zprávy v podobě návratu Bitcoinu na pětimístnou hodnotu v dolarovém vyjádření. Byl plný zajímavých zpráv a to nejen o BTC. Přinášíme vám tradiční víkendový souhrn.

Bitcoin

Je Bitcoin na hraně začátku parabolického růstu? Naznačují to další dva technické signály, na které upozornili trader Satoshi Flipper a spoluzakladatel BlockRoots Josh Roger. Pokud vás zajímají podrobnosti, tomuto tématu jsme se věnovali zde.

Bitcoin se tento týden dostal opět na pětimístnou hodnotu a kromě toho dosáhl krásného milníku v podobě 500 milionů realizovaných transakcí. Podařilo se mu to po více než 11 letech od realizace první transakce mezi Satoshim Nakamoto a Halom Finney z 12. ledna 2009. Více se dočtete zde.

Tom Lee ze společnosti Fundstrat Advisors, který je znám svými častými bitcoinovými predikcemi, si myslí, že Bitcoin může do léta dosáhnout hodnoty 27 tisíc dolarů. Odvozuje to od historických statistik. Když Bitcoin v minulosti prorazil 200-denní klouzavý průměr, znamenalo to, že vstoupil do bullmarketu a za prvních 6-měsíců od tohoto momentu udělal průměrně 197% nárůst hodnoty.

Anthony Pompliano tvrdí, že Bitcoin nabízí investorům skvělou diverzifikaci bohatství. ,,Nejdůležitější částí bitcoinu, pokud jde o globální zabezpečení, je skutečnost, že jde o nekorelované aktivum – to znamená, že bez ohledu na to, zda jdou akcie nahoru nebo dolů, Bitcoin s nimi nekoreluje,” uvedl.

300x250

Na stránkách Yahoo! Finance a investing.com se objevily fake news podle kterých se cena Bitcoinu propadla za jeden den o 56 procent. Autorem tohoto článku byly zřejmě progrmay (boti). Jejich cílem zřejmě bylo dosáhnout virality a vyšších zisků z reklam. Více se dozvíte zde.

Altcoiny

Velmi pozitivně to vidí s Ethereum vedoucí produktového oddělení Gnosis Eric Conner, který jmenoval 6 významných fundamentálních faktorů, které výrazným způsobem ovlivní pokrok a úspěch této kryptoměny. Podrobnosti se dočtete zde.

Data, na která upozornil ve svém blogu autor portálu Coinmonks Danger Zhang naznačují, že Ethereum se stává lepším platebním prostředkem než Bitcoin a to i díky stablecoinům, které fungují na jeho ekosystému. Více se dozvíte zde.

Dočkáme se Ethereum 2.0 už v létě? Naznačil to přední vývojář Justin Drake, který vyjádřil přesvědčení, že by se to mohlo podařit 30. července 2020. Pokud by Ethereum 2.0 nebylo spuštěno ani do konce roku, považoval by to za velké selhání.

Zakladatel kryptoměna Ethereum Vitalik Buterin se opět vyjádřil k tomu, jak vnímá “souboj” mezi Bitcoin a Bitcoin Cash o to, která z těchto kryptoměn je skutečný Bitcoin. Ačkoliv přiznal, že Bitcoin Cash nelze v současnosti považovat za Bitcoin a uvedl, že se chce vyhnout ideologickým předsudkům. Více se dočtete zde.

Ačkoli bylo Cardanu v minulosti vyčítáno, že práce na projektu neprobíhají dostatečně rychlým tempem, rok 2019 lze označit v tomto směru za přelomový. Spuštění testnetu Shelley a s ním souvisejícího stakingu bylo důležitým fundamentem, který podpořil komunitní důvěru. Čím je Cardano blíže svému cíli dotáhnout do konce všechny plánované funkcionality, tím se podle zakladatele Cardano Charlese Hoskinsona blíží moment, kdy se ukončí účast firmy IOHK na tomto projektu. Více o současnosti i budoucnosti Cardano se dozvíte zde.

Tématu smart kontraktů se věnovala studie společnost Gartner, která uvádí, že pro podnikatelské subjekty budou v mnoha ohledech velkým přínosem. Omezí však jejich přístup k některým datům. Podrobnosti zde.

Kryptoměna IOTA představila 3. února aktualizaci s označením Chrysalis, která představuje mezistupeň před očekávaným odstraněním centralizovaného koordinátora, po kterém se stane její ekosystém kompletně decentralizovaný. Více o této novince se dozvíte zde.

Whale Alert upozornil na to, že spoluzakladatel Ripple Jed McCaleb prodal mezi lety 2014 až 2019 přes miliardu XRP tokenů a v tomto tempu bude pravděpodobně pokračovat ve větším rozsahu než dosud. Podrobnosti najdete zde.

Miliardář Mike Novogratz si rozzlobit společnost Ripple, když prohlásil, že nechápe jakým způsobem funguje interakce mezi Ripple a kryptoměnou XRP. Přiznal však, že je překvapen, jakým tempem roste hodnota XRP v tomto roce. Více zde.

Justin Sun z Tronu (TRX) se konečně dočkal obědu s jedním z nejbohatších lidí na světě Warrenem Buffettem. Vzal na něj i zástupce několika kryptofirem a také Charlieho Leeho z Litecoinu. Více jsme o tomto setkání psali zde.

Měli byste také vědět

  • Twitter přidal logo BTC mezi podporované znaky a vyzval Unicode Consocrium, aby učinila totéž.
  • Irán udělil prvním 1000 společnostem oficiální licenci, která jim umožňuje těžbu kryptoměnami
  • Společnost BitPay, která umožňuje firmám přijímat a platit kryptoměnami Bitcoin, Ethereum a Bitcoin Cash a ročně realizuje transakce v hodnotě přes miliardu dolarů, oznámila, že začne podporovat další altcoiny a také chystá podporu pro Lightning Network
  • Společnost Lightning Labs pracující na technologii Lightning Network získala dotaci v hodnotě 10 milionů dolarů a také spustila první komerční projekt Lightning Loop.
Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bitcoin

5 důvodů pro Bitcoin bullrun v roce 2020 podle Toma Leeho

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

5-dovodov

Tom Lee patří mezi nejčastěji citované analytiky, pokud jde o kryptoměny. Vděčí za to své pověsti úspěšného Wall Street stratéga, ale zároveň i dobrým vztahům v televizi CNBC, která si ho ráda zve do diskuse, když se mluví o kryptoměnách.

Pravdou je, že Tom Lee se zviditelnil v kryptokomunitě několika úspěšnými predikcemi ceny Bitcoinu, ale vícekrát se i fatálně mýlil. Například v roce 2018 volal po růstu k ceně nad 25 tisíc dolarů a všichni víme jak nechvalně to ostatně dopadlo.

Zakladatel analytické společnosti Fundstrat Advisors nejnověji jmenoval 5 základních katalyzátorů, díky kterým se v tomto roce dočkáme dlouho očekávaného bullrunu.

Lee nejprve konstatoval, že jsme na prahu začátku “generačního obchodu”, v jehož průběhu se následujících 20 let bude narušovat tradiční finanční sektor. Nejdůležitější technologií, která tuto přeměnu bude řídit, je blockchain a s ním související kryptoměny.

Tom Lee je přesvědčen, že rok 2020 bude pro Bitcoin velmi úspěšný. ,,Bitcoin byl již v roce 2019 jedním z nejvýkonnějších aktiv roku. Porazil návratnost S & P 500, která byla nejlepší za téměř posledních 25 let,” upozornil na nedávnou minulost a doplnil, že akciový trh má za sebou nejlepší rok téměř jedné celé generace, avšak Bitcoin jeho výnos ztrojnásobil a to vše přitom (respektive přesto), že minulý rok byl jeho čtvrtým nejhorším v historii.

300x250

Pokud jde o zmíněných Leeho 5 bodů, které prý vyženou cenu Bitcoinu v tomto roce výrazně nahoru, jsou to tyto:

1) Americké volby – politický tlak na Bitcoin bude během volebního roku prý mnohem nižší, protože strany a kandidáti se budou soustředit na jiné věci, které jsou hlavním tématem mainstreamu. Lee se domnívá, že loni ovlivnila americká politika kryptoměny dosti zásadním způsobem a to zejména v souvislosti s tlakem na Facebook a jeho kryptoměnu Libra

2) Halving – ne překvapivě zmínil halving neboli dělení odměny těžařů Bitcoinu na polovinu. Jde už o třetí halving v historii této kryptoměna a předchozí dva měly na růst ceny velmi zásadní vliv

3) Geopolitické napětí mezi USA a Íránem – Lee věří, že cenu BTC ovlivňuje i geopolitika, ačkoli v této věci se analytici zcela neshodují. Pokud bude konflikt mezi USA a Íránem eskalovat, míní, že to pomůže ceně aktiv, ke kterým se uchylují investoři v době nejistoty. A takovou je podle něj i Bitcoin

4) 200-denní klouzavý průměr – Lee upozorňuje, že když se Bitcoin naposledy dostal nad 200-denní klouzavý průměr (200M), tak jeho cena vzletěla v následujícím pololetí o téměř 200%. Na základě tohoto předpokladu by mohla cena BTC atakovat v tomto roce i hodnotu 30 000 USD.

5) Šíření koronaviru – analytik Fundstrat Advisors se domnívá, že šíření koronaviru také může pomoci růstu ceny tohoto aktiva. ,,Riziko pandemie jako je koronavirus zvyšuje poptávku po Bitcoinu a jiných aktivech z kategorie bezpečných přístavů,” konstatoval. Pravdou ale je, že souvislost mezi vývojem ceny Bitcoinu a koronavirem nebyla zatím nijak prokázána.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza BTC a Cardano (28.2.): Je čas začít pomalu hodlit?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-cardano

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn, ale také podrobněji na kryptoměnu Cardano, podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Halving bitcoinu se blíží a s ním i korelační změny na kryptoměnových trzích. Určitě jste si už všimli, že vysoce kapitalizované altcoiny rostou s bitcoinem a lowcapové altcoiny, když je dobrý sentiment. Dneska jsem si vybral na paškál Cardano, které začínám pomalu ale jistě nakupovat a to opravdu nejsou ve svém charakteru hodler.

Analýza bitcoinu

Jen v rychlosti bychom se měli podívat na aktuální nastavení bitcoinu, který se nachází na hraně 9 000 USD a nad sebou má silnou rezistenci. Čekám na grafu ještě nějaký ten tyjátr mezi 9 – 8 000 USD, než se graf otočí směrem vzhůru zpět nad 10 000 USD.

300x250

Analýza kapitalizace altcoinů

Na to nemusím být znalý technický analytik, abych viděl, že na kapitalizaci altcoinů dochází k velké akumulaci a altcoiny si ještě rok dva projdou časovým testem, kde přežijí jen ty aktivní vývojářské týmy s aktivní komunitou. A tam Cardano rozhodně patří. Očekávám oscilační pohyby kolem 85 – 72 mld. USD.

Analýza Cardana

Nejdříve se podíváme na graf ADA/BTC, který si myslím je zajímavější, než křížově proti dolaru.

Pokud máme přemýšlet nad nákupem Cardana, tak rozhodně na aktuálním supportu by měl přijít nákup a dalším zvládnutým odrazem od supportu nákup další. Cardano nyní půjde i časovým testem na grafu, kde musí zvládnout akumulační strukturu kolem 0,00000608 sts. Ta spodní akumulační zóna bude gravitačně cenu stahovat, proto tento support bude extrémně zásadní pro další rozhodování při dalších nákupech Cardana.

Nyní se podíváme i na ADA/USDT, který je právě velmi ovlivněn chováním bitcoinu v momentě podobné korelace.

Tento graf je opravdu velmi nehezký a rozhodně, kdybych Cardano nesledoval již delší dobu, tak bych ani za boha nevstoupil do trhu. Hluboká korekce způsobená korelací s bitcoinem. Ovšem pokud korelace vydrží, tak ano půjdeme ještě na akumulační zónu dolů, ale pak by měl přijít s růstem bitcoinu a dlouhodobým růstem highcaps poměrně svižný úprk na horní rezistenci. Tento graf bude analyticky méně přesný a psychicky náročný sledovat klesající dolarovku.

Závěr Cardana

Osobně mám na Cardano vyhrazeno 15 % portfolia, kde mám nyní alokováno 5 % a budu sledovat právě supportní úroveň na denním grafu ADA/BTC, který bude pro mé rozhodování zásadní. A druhým důležitým faktorem je dominance bitcoinu, pokud uvidím náznaky high trendu, bude dokapitalizovávat pomaleji.

Dále se mi hrozně líbí práce Lukáše Bárty a Jardy Tesaře ve FB skupině Cardano [ADA] CZ/SK, kteří pro nás dodávají informace a tak můžeme vidět skutečný fundamentální vývoj této kryptoměny, což je důležité pro důvěru v kryptoměnu a její dokapitalizování při poklesu.

Na závěr musím dodat, že neočekávám žádný mega hype na Cardanu, ale pozvolný opilý nárůst. Po dlouhém downtrendu se musí dole postavit pevné základy, jak na grafu, tak v komunitě a následně při píli vývojářů se může začít cena zvedat. Pokud bitcoin vystřelí vzhůru, tak se noví členové před média budou přesouvat tam, kde uvidí důvěru v CEO, pevné základy a fungující komunitu. A to aktuálně Cardano má!

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Coinbase zjednodušila odesílání kryptoměn. Zapomeneme na komplikované adresy?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Coinbase Wallet

Odesílat kryptoměny je pro mnohé začátečníky poměrně nepříjemná záležitost. Adresy peněženek jsou totiž psány pro počítače, ale na lidi působí nepřehledně a komplikovaně. Tento problém se snaží řešit několik společností a firma Coinbase učinila významný pokrok.

Peněženka směnárny Coinbase (Coinbase Wallet) aktualizovala svou funkcionalitu o možnost odesílat kryptoměny pomocí použití uživatelského jména příjemce platby namísto dosud obvyklé zdlouhavé adresy.

Coinbase Wallet na to použila službu Ethereum Name Service. Ta umožňuje odeslat kryptoměny na adresu ve tvaru @meno_uzivatela.

Obrázek: Jednoduchá animace odeslání transakce přes Coinbase Wallet na peněženku s názvem walletfan.eth namísto tradičně komplikované adresy:

300x250

Coinbase tvrdí, že její zákazníci si dlouhodobě stěžovali na těžkopádné, dlouhé a nesmyslné kryptoadresy. Mnoho uživatelů se obávalo, že adresu zkopírují chybně nebo dokonce ji špatně manuálně přepíší a tím pádem ztratí omylem své finanční prostředky. Na rozdíl od bankovních služeb jsou totiž transakce kryptoměn neměnné a v případě omylu vám nikdo nic nevrátí.

,,Tyto problémy mohou vyřešit adresy, které jsou pochopitelné člověkem. Existují služby, které umožňují přiřadit krátké jméno čitelné pro člověka k vašim kryptografickým adresám. Jsme přesvědčeni, že tato vylepšení zjednoduší používání kryptoměn a tím přispějí k jejich širší adopci u většinového publika,” vysvětluje Coinbase.

Ethereum Name Service (ENS), na jehož základě tato funkce funguje, je inteligentní distribuovaný systém založený na smart kontraktech Ethereum, který přiřazuje čitelná jména ke klasickým adresám. Zpočátku služba podporovala pouze adresy Ethereum, ale od října 2019 podporuje i jiné blockchainy. Coinbase uvádí, že v tomto okamžiku je to možné u kryptoměn Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum Classic, XRP, Stellar Lumens, Dogecoin a všechny ERC20 tokeny včetně USDC a DAI.

Portál Cointelegraph upozornil, že vývoj ENS měl své problémy. Objevily se chyby ve smart kontraktech, které se snažili hackeři zneužít ve vlastní prospěch. Problémy se objevily také v souvislosti s aukcí “lidštějších adres” pro jejich kryptografické ekvivalenty.

zdroje: cointelegraph.com, blog.coinbase.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Každý by měl mít v Bitcoinu alespoň 1%, tvrdí “vesmírný” miliardář

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Chamath Palihapitiya o Bitcoine

Miliardář Chamath Palihapitiya ze společnosti Virgin Galactic, která se věnuje prodeji a realizaci krátkých suborbitální letů v rámci vesmírné turistiky, doporučuje lidem, aby v rámci svého krizového pojištění drželi v Bitcoinu alespoň část svých aktiv.

Chamath Palihapitiya to uvedl během rozhovoru pro CNBC v rámci investiční relace Squawk Box. Myslí si, že Bitcoin je skvělým hedgem (zabezpečením), protože je to jediný finanční nástroj, který nekoreluje s jinými aktivy.

,,Když vidíte, jak velký vliv má finanční průmysl a přemýšlíte o všech dislokacích a všech exogenních věcech, které nelze předvídat, existuje mnoho rizik. Proto je skvělé, že i průměrně občas kterákoli země na světě má možnost investovat do nekorelovaných hedgů (Bitcoinu pozn.red.),” prohlásil.

V poslední době se spekuluje o tom, jaký vliv má na trhy koronavirus a zda ovlivňuje i cenu Bitcoinu. 43-letý investor s tím nesouhlasí. ,,Nemyslím si, že to funguje tak, že když vidíte děsivé zprávy o koronaviru a propad akcií Dow, tak začnete nakupovat Bitcoin – to je idiotská strategie.”

Palihapitiya uvedl, že ideálním přístupem v souvislosti s investicemi do kryptoměn je držet malou část svých aktiv v Bitcoinech jako typ určitého dlouhodobého pojištění. ,,Myslím, že rozumnou strategií je říci, že 1% mého čistého majetku by mělo být v něčem zcela nezávislém od zbytku světa a od toho, jak svět funguje. Po určitou dobu budete tiše hromadit tuto pozici a budete doufat, že toto “pojištění pod matrací” nikdy nebudete potřebovat. Ale pokud ano, tak vás ochrání.”

300x250

Palahapitiya je dlouhodobým podporovatelem Bitcoinu, o čemž svědčí i to, že jeho společnost Virgin Galactic již od listopadu 2013 přijímá platby za její vesmírné lety i v BTC.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (27.2.): Jsme spíše bearish, MA200 nás ale podržel

Trader 2.0

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-trader20

Tradiční čtvrteční analýzu Bitcoinu, dominance Bitcoinu na trhu s kryptoměnami a altcoinového marketcapu vám přinášejí studenti trading univezity Trader 2.0.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Ako iste všetci vieme, včera nám na Bitcoine prišiel ďalší nepríjemný zostrel. Z hodnoty približne 9400 dolárov sa nám Bitcoin zosypal až na cenu 8626 dolárov, čo je  8% prepad. V čase písania tohto článku sa momentálne pohybujeme na hodnote približne 8 800 dolárov. Na 4H grafe môžeme tiež vidieť, že včerajší pokles bol dosť výrazný a prudký. Na tomto grafe môžeme sledovať, že sme dokonca vypadli z naposledy spomínaného klesajúceho kanála. Vzhľadom na tento veľmi ostrý pokles by som momentálne očakával aspoň mierny retracement. Z časti nám to naznačuje aj indikátor RSI, ktorý je dosť prepálený a nachádza sa už v extrémne prepredanej oblasti. Momentálne vidím ako maximálny možný retracement fibonacci hladinu 0,382, to znamená niekde na hodnoty 9300 až 9400 dolárov. Ak by som išiel do longu, sem by som daný obchod určite zatvoril. Každopádne, trh je teraz veľmi vratký a nemôžeme s určitosťou povedať, že cena Bitcoinu sa tam určite dostane, osobne si ale myslím, že sa k tejto hladine minimálne priblížime.

Spomenul by som ešte 1D graf. Tu by som chcel poukázať hlavne na MA200, čo je 200 – dňový cenový priemer. Na 1D grafe vidíme, že zatiaľ nás tento indikátor na Bitcoine pekne podržal. To mi taktiež trochu naznačuje, že by sme mohli spraviť vyššie spomenutý retracement.

Kto by sa zaujímal o bullish variantu, tá prichádza do úvahy až po prerazení hornej trendovky klesajúceho kanálu. To ale podľa môjho názoru momentálne aspoň v najbližšom čase nepripadá do úvahy.

300x250

Ak by som ma zhrnúť momentálny stav na BTC, aktuálne sme dosť bearish. Je pravdepodobné, že spravíme retracement na spomenuté hladiny, ale myslím si, že do halvingu ešte dostaneme šancu na lepší nákup na nižších hladinách. Vzhľadom nato, by som ešte zatiaľ neuvažoval o dlhodobejšom longu na BTC. Na dennom grafe máme na RSI indikátore ešte dostatočný priestor na pokles.

Dominancia

Na 1D grafe dominancie môžeme jasne vidieť prerazenie klesajúceho kanálu. To nám hovorí, že najbližšie dni by nám dominancia mala rásť. Čo sa týka 4H grafu, tu by som chcel tiež poukázať na MA200. Tu je pekne vidieť, že sme prerazili MA200 a momentálne tento 200 – dňový priemer testujeme. Ak sa dokážeme udržať nad, odrazíme sa smerom hore a vytvoríme vyššie lokálne high, je takmer jasné, že budeme pokračovať smerom hore. Dominancia mi príde zatiaľ dosť bullish a ak sa potvrdí tento scenár, najbližšiu zastávku vidím na hladine 66,5 – 67 %.

Pokiaľ sa vrátime znovu pod MA200, predpokladám, že znovu otestujeme spodnú trendovku stúpajúceho kanála.

Altcoin market cap

Čo sa týka altcoinového market capu, došli sme do bodu C dlho spomínanej ABC korekcie. Na 4H grafe môžeme vidieť pekný pin bar, ktorý by nám nateraz mal naznačovať koniec poklesu a odraz smerom hore. Tak isto, rovnakú situáciu nám naznačuje aj indikátor RSI, ktorý sa nachádza v prepredanej oblasti.  Na altcoinovom market cape by som osobne teraz očakával retracement.

Dôležitá hladina na retracement, ktorú by som sledoval by bola znovu fibo hladina 0,382, čo predstavuje hodnoty 93 až 94 miliárd dolárov. Tu by nám to pekne dávalo logiku, nakoľko by sme otestovali aj prerazenú MA200.

Z tohto hľadiska by aj niektoré altcoiny mohli po dnešnom zostrele spraviť menší retracement. Neočakával by som ale žiadne závratné profity a zatváral by som všetky obchody so ziskom nad 10%.

Celkovo si myslím, že altcoinový market cap pôjde po korekcii ešte nižšie a veľa altcoinov nakoniec spraví ešte nové low. Nato si ale budeme musieť počkať.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy je študentom trading unvezrity Trader 2.0 pod dohľadom Jakuba Kraľovanského.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technický ukazatel: Bitcoin má navzdory pádu velký prostor pro růst

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin raketa

Cena Bitcoinu se za poslední den propadla téměř o 5% a ve srovnání s minulým týdnem je nižší o téměř deset. Propad k úrovni těsně nad 9000 dolarů však předpokládalo více analytiků a nic to nemění na skutečnosti, že ve střednědobém hledišti jsou mnozí stále optimisté.

Portál CryptoSlate citující údaje společnosti Glassnode upozornil na to, že Bitcoinu se vytváří velký prostor pro další růst a aktuálně může být vysoce podhodnocený.

Zmíněná platforma Glassnode, která se orientuje na výzkum a analýzu blockchainu, poukázala na svůj speciální technický ukazatel s názvem MVRV-Z skóre, podle kterého má Bitcoin velký prostor pro nárůst ceny.

,,MVRV-Z skóre se používá k posouzení, zda je Bitcoin nadhodnocený nebo podhodnocený vzhledem k jeho reálné hodnotě. Může být použit k identifikaci vrcholů (oblast na grafu s červeným pozadím) a spodků (oblast na grafu se zeleným pozadím). Aktuální hodnota znamená, že pro Bitcoin existuje velký prostor pro růst,” uvedla firma.

Na grafu je oranžovou barvou zvýrazněn vývoj MVRZ Z-skóre a černou barvou vývoj ceny Bitcoinu v dolarovém vyjádření:

300x250

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Changpeng Zhao: Craig Wright je podvodník

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Changpeng Zhao

Zakladatel a šéf jedné z největších kryptoměnových burz Binance, Changpeng Zhao, prohlásil, že australský podnikatel, vědec a člověk stojící za kryptoměnou Bitcoin SV Craig Wright je podvodník.

Na adresu Craiga Wrighta, který se zviditelnil zejména tím, že se bez patřičných důkazů označuje za Satoshi Nakamoto, tedy záhadného tvůrce Bitcoinu, se vyjádřil v rámci “tweetu”, ve kterém lidi odrazuje i od investování do kryptoměny Bitcoin SV: ,,Investice do podvodů nikdy nekončí dobře.”

Burza Binance se v souvislosti s Bitcoinem SV zviditelněná už loni, kdy se rozhodla delistovat tuto kryptoměnu ze své nabídky a to přesto, že z pohledu tržní kapitalizace patří mezi největší. Důvodem tohoto rozhodnutí měla být neetické a podvodné jednání ze strany Wrighta. K podobnému kroku následně přistoupily i další burzy.

Changpeng Zhao zdaleka není jediný člověk, který Wrightovi nedůvěřuje. Nedávno se na jeho adresu vyjádřil i herec Wiliam Shatner, který ztvárnil kapitána Kirka v původní adaptaci Star Treku. Shatner si položil řečnickou otázku: ,,Zeptejte se sami sebe, proč by někdo tvrdil, že je Satoshi, kdyby k tomu nedal žádný důkaz. Buď to řeknete a dokážete to, nebo držíte hubu, že?”

zdroj: cointelegraph.com

300x250
Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bitcoin za $ 100 000? Do 5 let se to podaří, tvrdí Justin Sun

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Justin Sun, Bitcoin

Zakladatel a šéf Tronu (TRX) Justin Sun uvedl, že pravidelně investuje do více kryptoměn. Pokud jde o Bitcoin, očekává, že šestimístné hodnoty v dolarech dosáhne do pěti let.

Justin Sun absolvoval rozhovor na téma kryptoměn v televizi CNN, kde prozradil, že vlastní mnohé kryptoměny včetně Ethereum a Bitcoinu. Na otázku, zda diverzifikuje své portfolio odpověděl takto:

,,Mám i mnoho XRP a Ethereum. Jsem člověk, který věří v kryptoměny v dlouhodobém horizontu, takže chci, aby všechny tyto kryptoměny uspěly. Proto vlastním i mnohé jiné.”

Sun je přesvědčen, že kryptoměny jako Bitcoin jsou budoucností peněz. Pokud jde o hodnotu nejznámější kryptoměny, předpokládá, že magickou cenu 100 000 dolarů by Bitcoin mohl dosáhnout v roce 2025.

,,Určitě věřím, že v roce 2025 překoná tuto hranici. Věřím, že této hranice dokážeme dosáhnout již před rokem 2025. Zároveň si myslím, že na další býčí vlně se sveze mnoho jiných kryptoměnových projektů jako jsou Tron, Ethereum či XRP.”

300x250

Čínský podnikatel během interview také řekl, že všechny své investice směřuje do kryptoměn. Na fiat je převádí pouze tehdy, když potřebuje za něco zaplatit.

Tématem rozhovoru bylo i jeho setkání se čtvrtým nejbohatším člověkem planety Warrenem Buffettem. Sun tvrdí, že mu vysvětlil mnohé významné přínosy kryptoměn a technologie blockchain. Na základě posledních vyjádření investičního veterána pro CNBC to však vypadá tak, že negativní názor na kryptoměny nezměnil.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (25.2.): S poklesem pravděpodobně nekončíme

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Na dennom grafe sledujem tieto dve možnosti. Myslím si však, že nás čaká ešte väčší pokles. Jediné čo BTC môže zachrániť od hlbšieho poklesu je panika kvôli vírusu a strach na trhu.

Z hľadiska technickej analýzy na 4H tu proste nie je nič bullish. Prvá zóna, kde sa začnem zaujímať o Bitcoin je hranica 9000 – 9100usd, kde sa dostaneme len na 0.382 fibonacci retracement celého cyklu. Rastu zatiaľ moc neverím. Všetko by sa však zmenilo, ak by sme dokázali preraziť súčasný channel smerom UP. Kým sa tak nestane, tak som bearish.

300x250

Tento graf má typické znaky korekcie. Pohybujeme sa v channeli, na grafe vidíme výplachy na obidve strany, sme pod MA77, otestovali sme dlhodobý channel zospodu a následne prišiel dump.

Čo sa Bitocin a celkovo trhu týka, tak som 100% FIAT a čakám na ďalší pokles. Hlavný trend je stále hore a preto neshortujem. Nechcem do trhu vstúpiť zbytočne skoro a to isté odporúčam aj vám – trpezlivosť je kľúč.

Dominancia

Na dennom grafe hráme o to, či ideme urobiť nové maximum, alebo sme ho už urobili. Chytiť TOP je rovnaké ťažké ako chytiť dno. Dozvieme sa to až z odstupom času, že sme boli na dne/tope. Momentálne je to rovnako aj pri dominancií. Na mojom grafe sme zatiaľ nad trendovkou a preto je môj prioritný smer stále UP.

Na 4H to vyzerá tiež skôr na rast.

Kapitalizácia altcoinov

Altociny najskôr minulý týždeň neudržali prvú trendovku a včera po dumpe neudržali ani druhú. Rovnako sa hýbu v channeli a absolútne všetko nasvedčuje tomu, že pôjdeme ešte nižšie. Rovnako sa nie je kde ponáhľať.

Záznam STREAMu

Koronavírus je už potvrdený aj v Eúrope. Ekonomika reagovala prudko.

Trader2.0

Na minciach so zápalnou šnúrou sme zinkasovali pekné zisky, ale čo je oveľa dôležitejšie, tak sme ich aj dokázali ochrániť, pred pádom trhu.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Krypto zprávy dne (24.2.): Bitcoin, digitální dolar, Simpsonovi & Binance

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Nakopne Bitcoin podobný katalyzátor jako akcie Tesla?

Nedávno jsme psali o tom, že parabolický růst hodnoty akcií společnosti Tesla nápadně připomínal graf Bitcoinu z roku 2017. Známý Wall Street stratég a zakladatel společnosti Fundstrat Advisors Tom Lee si myslí, že katalyzátor letošního růstu Tesla může být brzy opět stejně významný i u Bitcoinu. Více se dozvíte zde.

Shopify se přidala k Libra Association. Projektu věří

Kryptoměna Libra, v jejímž čele stojí Facebook, poutala velkou pozornost zejména v minulém roce. Do cesty se jí však postavily vlády, které se obávají toho, že její decentralizovaný charakter (pouze z části, protože decentralizace Libry je daleko menší, než například u Bitcoinu), by mohla ohrozit současný měnový systém. I z důvodu obav z postoje vlád a regulátorů ustoupily od tohoto projektu společnosti jako PayPal, Visa, Stripe, Ebay či Mastercard, ale mnoho jiné zůstaly. Nejnověji se k Libra Association přidává společnost Shopify, jejíž generální ředitel Tobi LÜTKE konstatoval, že je z dlouhodobého hlediska v případě Libry obrovský optimista.(Cryptoslate.com)

VIDEO: Bitcoin v Simpsonových! Vysvětloval ho Sheldon z Big Bang Theory

O Simpsonových “se ví”, že občas dokážou velmi úspěšně předpovídat budoucnost. Proto nás dvojnásobně těší, že téma kryptoměn bylo součástí třinácté epizody 31. série tohoto mimořádně úspěšného kresleného seriálu. Podrobněji jsme se tomuto tématu věnovali v tomto článku.

Bývalý šéf CFTC: Digitální dolar může fungovat vedle Bitcoinu

Bývalý předseda Americké Komise pro komoditní futures (CFTC) Christopher Giancarlo apeluje na Federální rezervní systém, aby neotálel s digitalizací amerického dolaru. Také si myslí, že když vznikne, může fungovat v konkurenčním prostředí po boku Bitcoinu či kryptoměny Facebooku Libra. Více se dočtete zde.

300x250

Binance nemá oprávnění od maltského regulátoru MFSA

Maltský finanční regulátor MFSA tvrdí, že nikdy neudělil burze Binance schválení na její působení v této zemi. Malta byla přitom dosud vnímána jako crypto-friendly krajina, kde se Binance přestěhovala právě za tímto účelem z Japonska. MFSA vysvětlila své oznámení i tím, že ona sama nemá žádnou pravomoc k tomu, aby mohla podniknout konkrétní regulační kroky v souvislosti s kryptoměnovým trhem. Jinak řečeno Binance působí na Maltě způsobem, v jehož rámci nepatří zatím do oblasti regulačního dohledu MFSA. Otázku, jakým způsobem je Binance regulována na Maltě, dostala od portálu Cointelegraph i samotná burza, ale dosud na ni neodpověděla. Nové informace z Malty však vynořují další pochybnosti o tom, kde je vlastně reálné sídlo této firmy, která patří mezi nejúspěšnější ve svém oboru. Samotný šéf burzy Changpeng Zhao rád tvrdí, že nemá rád, když se mluví o Binance jako o firmě s jedním centralizovaným bodem. Naopak rád prosazuje myšlenku, že zaměstnanci Binance pracují decentralizovaně po celém světě.(Cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku. 

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-