Connect with us

Instituce

S&P Dow Jones spouští 5 dalších krypto indexů rozšiřujících jeho nástroje digitálních aktiv

Zveřejněno

Dow Jones
Pixabay.com

S&P Dow Jones Indices spustil pět nových indexů kryptoměn, což je první významné rozšíření jeho nástrojů pro srovnávání digitálních aktiv od vstupu na trh v květnu.

S&P Dow Jones zavádí nové indexy

Největší světový poskytovatel indexů, S&P Dow Jones Indices, oznámil spuštění pěti nových indexů kryptoměn. Celkově má ​​organizace v současné době osm indexů kryptoměn.

Broad digital market index (Široký digitální trh)“, neboli BDM, zahrnuje více než 240 coinů a představuje tak hlavní rozšíření nedávno spuštěných kryptoměnových ukazatelů. Mluvčí S&P pro CoinDesk řekla: „Nové podindexy také poskytují více segmentů a pohledů BDM podle tržního limitu, aby investoři mohli sledovat různé oblasti trhu.“

„Index má odrážet široký investovatelný vesmír,“ uvádí se na webu S&P. Lukka, kryptoměnový datový partner S&P, neposkytl žádné další informace. Na webu CoinGecko je podle tržní kapitalizace 240. největší kryptoměnou coin HXRO, i když ale není jasné, zda kritéria výběru S&P do indexu vycházejí z velikosti dané kryptoměny na trhu.

Další 4 indexy se nazývají:

S&P Cryptocurrency LargeCap Index
S&P Cryptocurrency BDM Ex-MegaCap Index
S&P Cryptocurrency BDM Ex-LargeCap Index
S&P Cryptocurrency LargeCap Ex-MegaCap Index

Druhým spuštěným idexem je tedy „S&P Cryptocurrency BDM Ex-Megacap Index“, který vylučuje coiny z S&P Cryptocurrency Megacap Indexu, tedy Bitcoin a Ethereum.

Dalšími dvěma indexy jsou „S&P Cryptocurrency Largecap Index“ a „S&P Cryptocurrency BDM Ex-Largecap Index“, který vynechává zástupce prvně zmíněného indexu.

Pátý index, „S&P Cryptocurrency LargeCap Ex-MegaCap Index“, měří výkon zástupců S&P Cryptocurrency Largecap Indexu, kromě těch obsažených v S&P Cryptocurrency Megacap Indexu.

Nové indexy doplňují tři další „S&P Indexy digitálního trhu“, které byly uvedeny na trh v květnu. Těmi jsou „S&P Bitcoin Index“, „S&P Ethereum Index“ a „S&P Cryptocurrency Megacap Index“.

Peter Roffman, globální ředitel pro inovace a strategie v S&P Dow Jones Indices, uvedl:

„Naše indexy již více než století nabízejí pohled na to, jak si trhy vedou. Se zavedením S&P Cryptocurrency Broad Digital Market Indexu nyní poskytujeme tuto odpověď investorům do kryptoměn. Rozšíření naší rodiny digitálních tržních indexů poskytuje jeden z nejširších momentů této rychle rostoucí třídy aktiv se schopností krájení a dělení podle tržní kapitalizace. Jsme nadšení, že můžeme na trh kryptoměn přinést tuto významnou úroveň další transparentnosti. “

Krok S&P signalizuje zájem Wall Streetu

Ambice Wall Streetu zkrotit kryptoměnové trhy podobné divokému západu do více ovladatelných rysů se odráží v perspektivě „snapshotů“ produktů. Nové indexy, stejně jako počáteční tři kryptoindexy S&P, používají k prokázání tržní výkonnosti spíše body než ceny.

Tato metodika podle mluvčího S&P Raye McConvilla lépe zobrazuje zhodnocení aktiv v průběhu času. Matematický postup S&P pro výpočet indexových bodů je popsán v metodickém dokumentu publikovaném v červenci 2021.

Peter Roffman v tiskovém prohlášení také naznačil, že se pracuje na více indexech pro kryptotrh.

„Těšíme se na další rozšiřování naší nové rodiny Indexů digitálního trhu a že přineseme tolik potřebnou transparentnost na tento vzrušující trh,“ řekl Roffman.

Zdroj: 1. cointelegraph.com, 2. coindesk.com, 3. coinspeaker.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Populárne