Connect with us

Kryptoměny

Steem čeká hardfork “Hive”. Justin Sun se prý snažil o cenzuru

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

steem

Špatná atmosféra mezi komunitou Steem a čínským podnikatelem, kterého můžeme už klidně označit za kryptomagnáta, Justinem Sunem, který se snažil získat si výrazný vliv i rámci této platformy, graduje.

Nejnovější kauzu vyvolala údajná cenzura videa, v jehož rámci kryptoinfluencerka Girl Gone Crypto popsala podrobnosti plánovaného hardforku s označením “Hive”, který má omezit možnosti vlivu Justina Suna na této platformě.

Video, které nemělo žádný kontroverzní obsah, totiž bylo ze stránky Steemit.com smazáno. ,,Udělala jsem skutečně neutrální video, ve kterém vysvětluji, co nastane po hardforku a co lidé mohou očekávat a tento můj příspěvek byl smazán ze Steemit.com. Je to skutečně ironické, protože problémy centralizace a cenzury jsou přesně důvodem, proč komunita Steem plánuje fork,” uvedla.

Iniciativa k hardforku Hive vznikla na komunitní popud. Oznámen byl 18. března a jeho hlavním cílem je zamezit možnosti, že šéf Tronu Justin Sun kompletně ovládne celou síť.

Kauza začala poté, co Justin Sun koupil společnost Steemit Inc, největší firmu na Steem blockchainu, v rámci čehož získal zhruba 20% celkového počtu tokenů STEEM. Akvizice vyvolala obrovskou negativní reakci komunity, která nyní chce zabránit další mobilizaci Suna.

300x250

Suna původně podpořily i burzy Bianance a Huobi, které hlasovaly společně s Poloniex (další firma, kterou Justin Sun vlastní), aby svou hrubou silou prohlašovaly dalších operátory uzlů Steem blockchainu. Po velké kritice však Binance a Huobi později své hlasy stáhly ve prospěch komunity a přidaly se na podporu hardforku Hive.

Steampeak, který je druhým největším front-end rozhraním Steem uveřejnil anketu, v rámci níž se snažil zjistit, zda má hardfork podporu celé komunity. V rozhovoru pro Cointelegraph uvedl zástupce společnosti, že mezi přibližně 200 odpověďmi, které dosud obdrželi, je absolutní převaha těch, kteří podporují hardork Hive.

Scott Jarvis ze Steampeak však přiznává, že i po hardforku čeká komunitu hodně práce. ,,Po Hive budeme muset řešit některé problémy. Doufám, že je naši uživatelé podpoří, ale bude to hrbolatý začátek směřující k tomu, abychom dosáhli více decentralizované infrastruktury,” uvedl.

zdroj: cointelegraph.com

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (2.4.): Bitcoin vs. zlato, restart Cardano, Brave a Afrika

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Vitalik Buterin: Bitcoin nebyl vždy digitálním zlatem

Zakladatel kryptoměny Ethereum Vitalik Buterin měl včera na Twitteru menší výměnu názorů s bitcoinovým developerem ze společnosti Blockstream Zackem Voellem. Buterin ho upozornil, že Bitcoin nebyl vždy digitálním zlatem, jak to Voell prezentuje. Více se dočtete zde.

Blockchain Cardano prošel významnou aktualizací

Blockchain kryptoměny Cardano prošel 30. března významnou aktualizací v podobě restartu Byron. Oznámila to technologická firma stojící za vývojem tohoto projektu IOHK. Restart Byronu vedl k aktualizaci hlavních komponentů blockchainu – Cardano node, exploreru, backendu peněženky Deadalus či uvedení nové verze Deadalus Flight. Lídr Cardano Charles Hoskinson vysvětlil, že nový design je modulární, což umožňuje oddělit hlavní ledger od síťových komponentů. Jinak řečeno, pokud bude třeba změnit, vyladit nebo aktualizovat nějaký modul, bude to možné udělat, aniž by byly ovlivněni ostatní. IOHK tvrdí, že restart Byronu vede ke zvýšení výkonu a propustnosti transakcí v blockchainu Cardano, který prý dokáže zvládnout transakce za jednu sekundu. (cointelegraph.com)

Včerejší den patřil žertům. Pornhub “má” vlastní token a odhalili Satoshiho …

Přestože tento rok neprobíhá zcela podle představ, a to nemluvíme jen o vývoji cen kryptoměn, na prvního dubna byl internet tradičně plný různých fórků. Výjimkou nebyly ani vymyšlené úsměvné zprávy na webech zabývajících se kryptoměnami. Ty nejzajímavější jsme shrnuli v tomto článku.

Brave získal za měsíc další milion uživatelů

Open source decentralizovaný prohlížeč Brave získal podle tweetu, který publikoval Des Martin, za poslední měsíc více než milion nových uživatelů. Myslí si, že k tomu přispěla i skutečnost, že mnozí lidé začali kvůli karanténě trávit více času v domácnosti a hledat tak nové možnosti využití svého času. Brave se těší stále většímu zájmu uživatelů. Jde o prohlížeč, který je zaměřen na ochranu soukromí a údajů. Uživatele, kteří si na něm nechávají zobrazovat reklamy, odměňuje Tokenem kryptoměny Basic Attention Token (BAT). V čele projektu je bývalý šéf prohlížeče Mozilla Brendan Eich.(Cointelegraph.com)

300x250

Nigérie je osmou africkou krajinou s BTC automaty

Společnost Blockstale BTM má v plánu instalovat v Nigérii 30 bitcoinových automatů, přičemž první z nich už představila v Lounge Baru v Lagosu. Nigérie jako největší země černého kontinentu se 190 miliony obyvatel se tak stává celkově osmou africkou krajinou, v níž se nachází zařízení. Kromě ní ho najdete i v Ghaně, Botswaně, Džibutsku, Keni, Ugandě a Zimbabwe.(Cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Token PornHubu a odhalen Satoshi Nakamoto. Včerejší den patřil žertům

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

1april

Přestože tento rok neprobíhá zcela podle představ, a to nemluvíme jen o vývoji cen kryptoměn, na prvního dubna byl internet tradičně plný různých fórků. Výjimkou nebyly ani vymyšlené úsměvné zprávy na webech zabývajících se kryptoměnami.

Snad nejzdařilejší fórek udělal portál CoinMarketCap, o kterém jsme informovali i v tomto článku. Nejnavštěvovanější web s cenami kryptoměn totiž zařadil na první pozici nejcennějších kryptoměn tokenizovaný toaletní papír.

Portál CryptoPotato zas zveřejnil “nostradamovu” zprávu, kde údajně zakladatel Bitcoinu Satoshi Nakamoto předpověděl vypuknutí koronaviru již v bitcoinovém whitepaperu napsaném v roce 2008.

Kryptopeněženka Trust Wallet na Twitteru a portál financemagnates.com zveřejnily dvě různé verze zpráv potvrzující, že záhadným tvůrcem Bitcoinu je kontroverzní australský podnikatel a vědec Craig Wright, který sám o sobě prohlašuje, že je Satoshi Nakamoto (ale nikdo mu nevěří).

ChangeNow zas přinesl informaci, že Satoshi Nakamoto se vrátil na scénu (naposledy jsme o něm slyšeli v roce 2011) a brzy se zúčastni rubriky Ask me Anything, ve které mu budou moci lidé klást své otázky.

300x250

Pobavila i burza Bitfinex, která oznámila, že začne prodávat své energetické drinky pro trading.

No a výborně jsme se zabavili i na fórku portálu BeInCrypto, který si vymyslel, že PornHub vydává vlastní token PORN, který bude fungovat na konceptu “Proof of Jerk” (překlad si určitě dokážete domyslet).

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Vitalik Buterin: Bitcoin nebyl vždy digitálním zlatem

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Vitalik Buterin Bitcoin

Zakladatel kryptoměny Ethereum Vitalik Buterin měl včera na Twitteru menší výměnu názorů s bitcoinovým developerem ze společnosti Blockstream Zackem Voellem. Buterin ho upozornil, že Bitcoin nebyl vždy digitálním zlatem, jak to Voell prezentuje.

,,Připojil jsem se k bitcoinové éře v roce 2011 a tehdy si pamatuji jednoznačnou náladu, že Bitcoin byl v první řadě považován za peer-to-peer hotovost a ne druhé zlato,” upozornil Voella.

Buterinův názor, že Bitcoin byl původně navržen jako online platidlo, je podporován mnoha odborníky a co je nejpodstatnější, odráží se od samotného Bitcoin whitepaperu, který publikoval záhadný Satoshi Nakamoto v roce 2008.

Hned v prvním řádku whitepaperu je napsáno: ,,Čistě elektronická verze peer-to-peer by umožňovala online platby přímo z jedné strany na druhou bez přechodu přes finanční instituci.”

V současné době se však stále více lidí přiklání k tomu, že Bitcoin má blíže k zlatu, než ke tomu, aby se stal platebním prostředkem na dennodenní využití. Vděčí za to své vzácnosti (nikdy ho nebude více než 21 milionů), ale i tomu, že jeho cena je velmi volatilní.

300x250

Potřebné je uvést, že zlato je sice vzácné a cenné, ale jako každodenní transakční měna je nevhodné. Nelze ho totiž snadno přenášet a je nepoužitelné na mikroplatby, pokud nejsou zpracovávány pod dohledem obrovské centralizované sítě, s čím zas souvisí transakční poplatky. Z části jsou tyto vlastnosti zlata podobné i Bitcoinu, který má problémy se škálovatelností, čili propustností transakcí. Pokud by ho dnes začali lidé používat jako běžný platební prostředek, síť by se zahltila, transakce by trvaly dlouho a byly by drahé. I z toho důvodu začaly vznikat Fork Bitcoinu například Bitcoin Cash, jejichž cílem bylo tento problém řešit.

Výhodou Bitcoinu zůstává jeho decentralizovanost, které se zřejmě nemůže v současnosti rovnat žádná jiná kryptoměna. Zda se jednou stane běžným platebním prostředkem je velmi sporné. Musíme konstatovat, že v současnosti je v kurzu více názor, že pokud uspěje, tak spíše než cenná komodita.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (2.4.): Sledujeme modrou a červenou trendovku

Trader 2.0

Zveřejněno

on

analyza-trader20

Tradiční čtvrteční analýzu Bitcoinu, dominance Bitcoinu na trhu s kryptoměnami a altcoinového marketcapu vám přinášejí studenti trading univezity Trader 2.0.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Od začiatku tohto týždňa sme sa pohybovali na hladine približne 6450 dolárov odkiaľ včera v priebehu dňa začala cena klesať kde sme sa dostali na cenu približne 6130 dolárov. Ako môžeme vidieť momentálne z 4H grafu, z tejto hladiny prišiel v noci odraz od modrej trendovky, kde sme znovu vystúpali knotom dokonca na cenu 6750 dolárov. Momentálne je to taká horská dráha.

Pevne verím, že mnohí z vás obľubujú takéto zábavné atrakcie, ale čo sa týka tradingu a technickej analýzy, tieto pohyby sú veľmi obtiažne predikovateľné a vcelku zložité na analýzu. Každopádne, pozrime sa na ďalší možný vývoj.

Momentálne je pre nás stále najdôležitejšia červená tredovka, ktorú sa nám podarilo cez víkend preraziť. Často po prerazení takejto ostrejšej trendovky má graf tendenciu otestovať predchádzajúce swing high. To je to, čo momentálne môžeme sledovať na grafe. Možností na ďalší pohyb máme teraz ale viac.

300x250

Prvá možnosť je odraz z vyznačenej hladiny a znovu pohyb smerom dole minimálne k modrej trendovej línii. Túto by sme potrebovali preraziť aby sme mohli pokračovať smerom dole. Takže tu by sme museli počkať na reakciu. Druhá možnosť je, že prerazíme vyznačenú hladinu a pôjdeme otestovať červenú trendovku. Tu by sme znovu museli čakať na reakciu.

Obe možnosti sú pravdepodobné, ale ak by som sa musel rozhodnúť pre jednu z nich, dal by som tak 40 % šancu pohybu UP a 60 % pohybu DOWN.

Aj z hľadiska 1D grafu som stále bearish a predpokladám, že momentálne pravdepodobne dokončujme vlnu B, ABC korekcie. Po tejto vlne by mala nasledovať posledná vlna C. Tú by som sledoval v oblasti 5600 až 5350 dolárov.

Aktuálne je pre nás ale dôležitá hladina, v ktorej sa práve nachádzame (6700 až 6800 dolárov) a tu musíme čakať na reakciu.

Dominancia

Čo sa týka dominancie Bitcoinu, na 4H grafe vidíme, že dominancia nám postupne klesá dole. Stále sa pohybujeme v kanáli (červené trendovky), ktorý som spomínal už minulý týždeň.

Na tomto grafe sledujem jednu zmenu v porovnaní s pár týždňami dozadu. Niekoľko týždňov dozadu sme na grafe dominancie mohli vypozorovať, že pokiaľ išla cena Bitcoinu Up, dominancia klesala a naopak, pokiaľ Bitcoin klesal, dominancia išla hore.

Posledné dni sa ale situácia zmenila. Ako náhle Bitcoin klesá, klesá aj dominancia. To nám nateraz dáva znamenie, že zatiaľ nie je príliš veľká chuť investorov na nákup pri každom menšom poklese ceny BTC.

Čo sa teda týka samotnej dominancie, momentálne si vieme do grafu zakresliť ešte klesajúcu trendovú čiaru (čierna prerušovaná). Pokiaľ budeme pod touto trendovou čiarou, dominancia by mala naďalej klesať v rámci ,,vyššieho kanála,, vyznačeného červenými čiarami minimálne k spodnej červenej trendovej čiare.

Ako náhle prerazíme čiernu prerušovanú čiaru, môžeme začať uvažovať o raste dominancie. Nato si ale musíme počkať.

Altcoin market cap

Tu je situácia takmer totožná s grafom BTC. Prerazenie červenej trendovky a momentálne testovanie predchádzajúceho swing high.

Buď danú zónu prerazíme a pôjdeme otestovať červenú trendline alebo sa vysypeme smerom dolu.

Nato ale budeme podobne ako pri BTC v prvom rade potrebovať preraziť modrú tendovku.

Tu momentálne nemá význam analyzovať niečo viac, musíme si jednoducho počkať na reakciu z vyznačenej zóny. Podobne ako na BTC, aj tu sa prikláňam trochu viac na stranu bears, aj keď na prvý pohľad to tak nevypadá. Ktorá situácia nastane, neviem s určitosťou povedať, preto bude teraz najrozumnejšie ostať neaký čas mimo trh, sledovať čo sa bude diať a čakať na tú správnu príležitosť.

Aj v tomto vám vie výrazne napomôcť projekt  trader20.sk.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy je študentom trading unvezrity Trader 2.0 pod dohľadom Jakuba Kraľovanského.

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (1.4.): Transakce klesají, Bitcoin, Binance & škálování

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

blockchain

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Počet transakcí BTC klesá. Může za to krize?

Ať chceme, nebo ne, ekonomické problémy související s pandemií koronaviru, se týkají i Bitcoinu. Počet transakcí na jeho blockchainu začal výrazně klesat a tedy napodobil trend, který zaznamenali i jiní zprostředkovatelé plateb – například společnost VISA. Ekonomové si myslí, že důvod je zřejmý – v čase nejistoty lidé utrácejí méně, protože šetří na horší časy a týká se to zřejmě i zásob BTC. Průměrný počet denních transakcí Bitcoinu klesl pod 300 tisíc, což je hodnota, která byla naposledy viditelná koncem prosince 2018, kdy cena BTC padla na přibližně 3100 USD.(Cointelegraph.com)

Nachytali jste se? Bitcoin již není největší kryptoměna

Ano, tušíte správně, jde o prvoaprílový žert. Tentokrát vámi povedený v režii nejznámější stránky s cenami a profily kryptoměn Coinmarketcap.com. Aby autoři portálu nezmátli fanoušky kryptoměn úplně, token toaletního papíru s názvem “Toilet Paper Token” zařadili do seznamu pod číslem 0, přičemž jednotka stále patří Bitcoinu (BTC). Více se dočtete zde.

Binance je blízko koupi portálu CoinMarketCap!

Jedna z největších a nejpopulárnějších kryptoměnových burz na světě Binance je podle portálu TheBlock blízko ke získání nejznámějšího portálu s cenami kryptoměn CoinMarketCap.com. The Block informoval, že dohoda o prodeji portálu za 400 milionů dolarů je na spadnutí a očekává se, že oficiálně by měla být potvrzena již tento týden. Více jsme se tématu věnovali v tomto článku.

Ekonom tvrdí, že Bitcoinu brání v úspěchu problém se škálovatelností

Ekonom Jeffrey Tucker, který je dlouhodobě považován za člověka, který přiznává nesporné plusy Bitcoinu, tvrdí, že aktuální cena Bitcoinu je mnohem nižší, než by mohla být, kdyby nejznámější kryptoměna zvládla svůj problém se škálovatelností. Podrobnosti se dozvíte zde.

300x250

 

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Ekonom tvrdí, že Bitcoinu brání v úspěchu problém se škálovatelností

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Jeffrey Tucker z Amerického institutu pro ekonomický výzkum si myslí, že problém se škálováním brání Bitcoinu, aby opravdu uspěl.

Ekonom, který je dlouhodobě považován za člověka, který přiznává nesporné plusy Bitcoinu, tvrdí, že aktuální cena Bitcoinu je mnohem nižší, než by mohla být, kdyby nejznámější kryptoměna zvládla svůj problém se škálovatelností.

,,Cena 6000 dolarů za Bitcoin mě upřímně nezajímá. Odfouklo mě pryč, když tato věc stála 30 dolarů. Ale dovedete si představit cenu Bitcoinu, kdyby dnes správně skáloval?,” položil si řečnickou otázku na Twitteru.

Tucker se nedávno bavil o Bitcoinu během panelové diskuse na RT, při které byl přítomen i známý kritik BTC a propagátor investic do zlata Peter Schiff. Tucker v diskusi uvedl, že “směšný problém” se škálováním v konečném důsledku zabránil Bitcoinu, aby byl přijat hlavním proudem:

,,Adopce Bitcoinu není dostatečně daleko a neprošla na spotřebitelské použití tak jak by měla, kdyby se dokázal přizpůsobit. Nyní vidíme, co se děje, když Bitcoin není dostatečně škálovatelný.”

300x250

Tucker zdůraznil, že Bitcoin byl vymyšlen z důvodu, aby prosperoval v dobách finanční krize, ale doplnil, že to nedokázal právě kvůli problémům se škálováním. ,,Bitcoin byl předurčen, aby se stal v podobných časech bezpečným přístavem. Tak proč teď nevidíme Bitcoiny, které jsou bezpečným rájem, na které byly navrženy již několik let zpět?,” zeptal se.

Problém se škálovatelností Bitcoinu byl patrný zejména koncem roku 2017 v období největšího krypto šílenství, kdy trvaly transakce příliš dlouho a poplatky dosahovaly rekordní hodnoty (v určitém čase až přes 20 dolarů za transakci). Mnozí mají dojem, že Bitcoin od té doby neudělal výraznější krok vpřed.

Známý trader Willy Woo na adresu slov Tuckera konstatoval, že cena komodity nemá nic společného se škálovatelností. Jako příklad uvedl zlato  ,,Zlato je na kapitalizaci 9 bilionů dolarů. Kolik transakcí udělá za sekundu? Mám na mysli přepravu podkladů. To je hlavní řetězec BTC. Swapy, které děláme na ETF a derivátech, s druhou vrstvou zlata.”

Kriticky na adresu Tuckera se vyjádřil i Tuur Demeester, který uvedl, že člověk, který se zajímá o Bitcoin tak dlouho jako on, by měl vědět, že Bitcoin škáluje dostatečně. Vijay Boyapati si také myslí, že škálovatelnost nemá přímý vztah s cenou, protože Bitocin Cash, který škáluje lépe než Bitcoin, by v tom případě musel mít mnohem vyšší hodnotu.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Binance je blízko koupi portálu CoinMarketCap!

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

coinmarketcap-volume

Jedna z největších a nejpopulárnějších kryptoměnových burz na světě Binance je podle portálu TheBlock blízko ke získání nejznámějšího portálu s cenami kryptoměn CoinMarketCap.com.

The Block informoval, že dohoda o prodeji portálu za 400 milionů dolarů je na spadnutí a očekává se, že oficiálně by měla být potvrzena již tento týden. Pokud se věci dotáhnou do zdárného konce, půjde o jednu z největších akvizic v historii kryptoprůmyslu.

Uzavření obchodu nahrávají i nedávné vyjádření zakladatele a generálního ředitele Binance Changpenga Zhaa, který prozradil, že burza je blízko k realizaci dvou velkých akvizic. Popsal je jako “velké a s významným dopadem na celý kryptosektor“.

CoinMarketCap je nejoblíbenějším webem s cenami a profily kryptoměn. Za posledních 6 měsíců ho navštívilo více než 207 milionů lidí, zatímco burzu Binance, ačkoli má největší návštěvnost ze všech kryptoburz na světě, si za stejný časový úsek otevřelo o téměř polovinu méně návštěvníků.

Na grafu níže můžete vidět podíly konkrétních burz s kryptoměnami na celkové návštěvnosti. Po Binance (21.7%) si nejvíce ukrojit z koláče Coinbase (20.3%), třetí je BitMex (11.8%).

300x250

Otázkou je, jakými změnami projde CoinMarketCap pokud se dostane do rukou Changpenga Zhaa a zda nebude portál výrazně zneužívaný na propagaci burzy Binance na úkor konkurenčních platforem.

Zdroj: theblockcrypto.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bitcoin již není největší kryptoměna. Předběhl ho toaletní papír

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

toalet

Ano, tušíte správně, jde o prvoaprílový žert. Tentokrát vámi povedený v režii nejznámější stránky s cenami a profily kryptoměn Coinmarketcap.com.

Aby autoři portálu nezmátli fanoušky kryptoměn úplně, token toaletního papíru s názvem “Toilet Paper Token” zařadili do seznamu pod číslem 0, přičemž jednotka stále patří Bitcoinu (BTC). Předpokládáme, že tokenizovaný toaletní papír si užije den slávy a od zítra ho v seznamu opět neuvidíme.

Coinmarketcap třeba pochválit v těchto nelehkých časech, kdy se neotřásl jen trh s kryptoměnami, ale i celá světová ekonomika, za odvahu zavtipkovat si na den bláznů. Věříme, že tento malý fórek nikoho nevytočil natolik, že by mu stoupl krevní tlak.

Token toaletního papíru údajně stojí 1,64 dolaru a za posledních 24 hodin vystřelil o 1239,97%. V oběhu už není ani jeden, protože podle CoinMarketCapu je “aktuálně vyprodáno“. Tyto informace jsou samozřejmě jen fikce.

Nejvtipnější je graf tohoto tokenu, který vypadá jako lidský zadek. Podívejte se sami.

300x250

CoinMarketCap si dal na celém vtipu opravdu záležet. Fiktivní token má dokonce i “Wipe Paper” (odvozené od whitepaper, které mají běžné kryptoměny). Wite paper v překladu znamená “utírací papír”. Vtipně zní i koncept, na kterém funguje. Na rozdíl od Bitcoinu a jeho Proof-of-Work (důkaz o práci) běží tokenizovaný toaletní papír na konceptu proof-of-wipe, tedy “důkaz o otření zadku“.

Doufáme, že jste se trochu pobavili. Přejeme veselý první duben.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (31.3.): Cardano, Bitmain a plagiát MakerDAO?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Kryptomeny novinky

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Je kryptoměna Cardano (ADA) podvod?

O kryptoměně Cardano (ADA) píšeme na Kryptonovinkách poměrně často. Je to i díky tomu, že má na československé scéně velmi aktivní komunitu a dokonce dva ambasadory v podobě Jaromíra Tesaře a Lukáše Barta z Carandians.io. V poslední době však Cardano čelí i silné antikampani, v jejímž rámci se šíří zprávy tvrdící, že jde o podvod. K tomuto tématu se v rozsáhlém článku vyjádřil Jaromír Tesař. My jsme zpracovali nejzajímavější pasáže do tohoto článku.

Bitmainu se daří i v těžkých časech. Prodloužil životnost Antminer E3

Zatímco někteří těžaři pro propad ceny Bitcoinu museli vypnout svou těžbu a aktuálně se obávají, jaké další následky budou muset strpět po blížícím se halvingu (kdy se odměna za vytěžení nového bloku Bitcoinu dvojnásobně sníží), se zdá, že mining gigantu čínské společnosti Bitmain se daří . ,,Nejen že vyprodal všechny své nové míry, ale vylepšuje i některé ze svých starších vlajkových lodí,” konstatuje Cointelegraph. Například takový Bitmain Antminer E3, u kterého vznikaly obavy, že do dubna 2020 bude už na těžbu zastaralý, by měl být schopen těžit Ethereum minimálně do října 2020. Bitmain totiž prodloužil jeho životnost díky speciálně navrženému firmware, který řeší problém se soubory s usměrněným acyklickým grafem (DAG). (cointelegraph.com)

Justin Sun oznámil projekt Djed. Jde o plagiát MakerDAO?

Kontroverzní čínský krypto-podnikatel a zakladatel Tronu Justin Sun oznámil spuštění projektu Djed, systému pro zajištění úvěrů, který označil za “něco zcela nové”. Platforma se však okamžitě setkala s kritikou, protože mnohým připomíná plagiát projektu MakerDAO (MKR). Djed má být úvěrová platforma používající zabezpečení pozice dluhů (CDP). Uživatelé musí platit poplatek za stabilitu mince JED (na způsob DAI od MakerDAO) jako úrokovou sazbu za jejich půjčku, o níž se rozhoduje prostřednictvím hlasování “výkonné rady”. Mnohé popisy funkcionalit a samotné rozhraní platformy připomínají zmíněný MakerDAO. Pokud Sun projekt okopíroval, nebylo by to přitom v jeho režii nic nového. Podobné podezření vznikly už i při whitepaperu kryptoměny Tron (TRX) v roce 2017. (cointelegraph.com)

Francouzská centrální banka chce experimentovat s CBDC

Zatímco například ve Švédsku a na Bahamách už testují v uzavřeném prostředí své digitalizované měny (CBDC), Francouzská centrální banka se rozhodla jít na tuto problematiku ještě přímočařejším způsobem. Oficiálně totiž zahájila program experimentů pro testování integrace CBDC pro mezibankovní zúčtování a vyzývá přitom potenciální účastníky, aby předložili své žádosti o zapojení do projektu. Centrální banka Francie požaduje, aby aplikace experimentovali s použitím digitálního eura s cílem prozkoumat potenciální příležitosti k zúčtování a vypořádání tokenizovaných finančních aktiv. Zajímavé je, že na rozdíl od nedávné minulosti, kdy hovořila o digitalizovaném euru výhradně v souvislosti s blockchainem, nyní v souvislosti s tímto experimentem nekonkretizovala žádnou technologii. (cointelegraph.com)

300x250

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku

Pokračovat ve čtení

Cardano

Je kryptoměna Cardano (ADA) scam?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Cardano ADA

O kryptoměně Cardano (ADA) píšeme na Kryptonovinkách poměrně často. Je to i díky tomu, že má na československé scéně velmi aktivní komunitu a dokonce dva ambasadory v podobě Jaromíra Tesaře a Lukáše Barta z Carandians.io. V poslední době však Cardano čelí i silné antikampani, v jejímž rámci se šíří zprávy tvrdící, že jde o scam (podvod).

V tomto směru byl v posledním období aktivní především známý krypto-YouTuber Chico Crypto, který má velmi slušnou základnu přes 81 tisíc subscriberů. Jeho nejnovější video, ve kterém hovoří o tom, jak se opět odkládá spuštění mainnetu Shelley a jak lidé z Cardano lžou své komunitě, si můžete prohlédnout zde.

Přímo do “žaludku” Cardanu vidí (podobně jako u jiných blockchain projektů) opravdu jen málokdo. Lidé z projektu v čele s Charlesem Hoskinsonem se však snaží o co největší transparentnost. Už zvykem se staly pravidelné “Ask me anything” na YouTube, během nichž šéf IOHK informuje o tom, co se kolem Cardano děje, co již funguje, co ne a co s tím je třeba udělat …

K tématu zda je kritika na adresu Cardano oprávněná nebo ne se rozhodl napsat článek pro skupinu Cardano [ADA] CZ / SK Jaromír Tesař, jehož jistě dobře znáte i z našich rozhovorů. My jsme se rozhodli vybrat některé pasáže, přičemž celý článek si můžete přečíst zde >>

Jaromír hned v úvodu svého článku popírá tvrzení, že by Cardano bylo “jen peněženkou”, nebo “jen whitepaperem”, jak rádi tvrdí kritici. ,,Tyto názory jsou založeny na netrpělivosti, neznalosti hloubky problémů a složitosti projektu, taktéž neschopnosti objektivně posoudit všechny aspekty. Tento FUD (na Cardano) je častokrát způsoben příznivci konkurenčních projektů a to jen proto, aby byla konkurence v očích lidí více relevantní,” vysvětluje.

300x250

Cardano je složitý projekt

,,Cardano je první projekt, který já založený na vývoji skrz formální metody a buduje se jako mission-critical projekt. Tedy podobně, jak se buduje software například do letadel či jaderných elektráren. Potenciální chyba či výpadek mohou mít katastrofální následky. Tým IOHK udělal podrobný výzkum ve všech oblastech souvisejících s blockchainem a distribuovanými sítěmi,” vysvětluje v části, která se věnuje složitosti projektu.

Následně konstatuje, že Cardano se vydalo jinou – náročnější cestou, než jiné blockchainy. Kdyby zvolili tu jednodušší, zařadili by se mezi stovky podobných projektů. ,,Bylo nutné dát dohromady odborníky na kryptografii, bezpečnost softwaru, distribuované sítě, modelované hrozby, návrhy síťových protokolů, teorie her, operačních systémů, návrhářů programovacích jazyků, ekonomů a samozřejmě softwarových architektů a programátorů.”

Transparentnost na vysoké úrovni

Jaromír Tesař v rozsáhlém textu zdůrazňuje transparentnost projektu. ,,Je jedním z nejtransparentnějších v kryptosektoru. CEO IOHK Charles Hoskinson dělá aktualizace o stavu projektu velmi často. Někdy i vícekrát do měsíce. Během AMA se ho můžete zeptat na doslova cokoliv. Ostatní členové týmu také začali nedávno dělat videa s aktualizacemi o stavu.”

Tesař také upozorňuje, že Cardano jako jeden z mála projektů zveřejňuje všechny své vědecké práce. Kdokoli se na ně může podívat a kriticky je zkontrolovat. Počet prací se neustále navyšuje. Pokud má někdo pochybnosti o kvalitě projektu, může se pokusit najít v těchto pracích chyby. ,,Najdete tam takové skvosty, jako vyřešení problému s PoS konsensem, Extender UTxO model, důkaz, že PoW funguje tak, jak se obecně věří a mnohem víc. “

Žádné Lambo nečekejte!

Cardano je složitý projekt, který je budován pro budoucí generace. Tesař upozorňuje, aby lidé nečekali, že investice do ADA z nich udělá okamžitě boháče. ,,Cardano zde není na to, aby vám zařídilo Lambo. Charles slíbil, že dodá nejvíce decentralizovanou síť, bezpečné smart kontrakty, správu projektů a vyřešenou škálovatelnost. Vše je založeno na vědeckém výzkumu. Pokud takovou síť bude možné dodat a lidé ji adoptují, tak potom můžeme říci, že uspěl. Ovlivní to cenu ADA? Určitě ano. Tím nyní musí být plně zaměřen na vývoj. Ne na cenu. Takže si nestěžujte na cenu. Nikdo vám nepomůže. Jste dospělí a o svých krocích rozhodujete sami,” upozornil.

Celý text, který jde podstatně více do hloubky, čtěte zde.

Upozorňujeme vás, abyste do žádné kryptoměny neinvestovali více, než si můžete dovolit ztratit. Investice do kryptoměn je velmi spekulativní a v žádném případě není zárukou budoucích zisků.

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-