Connect with us

Bitcoin

Studie Binance Research: Míra korelace Bitcoinu klesla

Zveřejněno

Bitcoin BTCB
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin byl podle studie, kterou vypracovala analytická sekce burzy Binance, Binance Research, ve druhém čtvrtletí 2019 méně korelovaný s ostatními kryptoměnami, než v předchozím období. Analytici to připisují tomu, že v současném býčím trhu investoři „jdou po kvalitě.“

Binance Research uvádí, že průměrná korelace mezi Bitcoinem a všemi ostatními významnými kryptoměnami klesla oproti prvnímu kvartálu o 0,12 bodu z 0,73 na 0,61.

Míra korelace je statistický ukazatel, který indikuje stupeň vztahu mezi aktivy v rozsahu -1,0 až 1,0. Aktiva s korelací nad 0,5 se považují za aktiva s pozitivními korelacemi, zatímco aktiva pod hodnotou -0,5 za aktiva s negativní korelací.

Korelace většiny hlavních kryptoměn ve 2. čtvrtletí byla podle Binance Research poměrně vysoká, zatímco korelace Bitcoinu klesala.

Mezi kryptoměny, které zaznamenaly výrazný nárůst korelace patří Tezos, Ontology a Tron. Ty zaznamenaly největší nárůst průměrné korelace s jinými kryptoměnami.

Podle nové zprávy zůstala všeobecná korelace mezi hlavními kryptoměnami ve 2. čtvrtletí 2019 „poměrně vysoká“, zatímco Bitcoinová korelace klesla. Jinak řečeno pohyby ceny Bitcoinu byly méně korelované s pohyby cen ostatních kryptoměn.

Největší pokles průměrné korelace však evidujeme u Bitcoinu SV (BSV). Pravděpodobným důvodem bylo ukončit veřejnou obchodovatelnost akcií této kryptoměny z burz Kraken a Binance. Výrazný nárůst evidoval i u Dogecoinu, který byl tento týden zalistován na burze Binance.

Binance Research v rámci studie poukazuje i na takzvaný „Binance Efekt„, protože kryptoměny, které jsou zalistované na této burze, dosahují vyšší míru průměrné korelace.

zdroj: cointelegraph.com

Populárne