Connect with us

Analýzy

Technická analýza (12.2.): Míří Ethereum na 300 USD?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Analýza Ethereum Čuraj

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k trhu s kryptoměnami. Dnes se dvojku trhu Ethereum podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Není tomu dávno, co jsem dával analýzu, že Ethereum trefí profit 230 USD a to vyšlo naprosto přesně. Nyní to vypadá, že ethereum překonává svoji velmi silnou rezistenci. Samozřejmě bychom měli počkat na uzevření dnešního dne, ale orderbook na bitmexu je velmi býčí. Pojďme se na to celé podívat.

ETH/BTC

Analýza ETH/BTC

Analýza ETH/BTC

Velmi silná rezistence aktuálně padá a vypadá to na dojezd z denního grafu celé této rezistence. Následně dojde k otestování už supportu a dalšího pokračování růstu. Tato rezistence je obrovsky důležitá, protože je tam vytvořený výběžek z května 2019.

300x250

ETH/USD

Analýza ETH/USD

Analýza ETH/USD

Celá akumulační konstrukce na ethereu končí na 310 USD, pak je velký úbytek historický akumulovaných objemů. Silná rezistence aktuálně padá a horní výběžek na 300 USD bude pravděpodobně zdolaný. Navíc síla orderbooku je velmi silná a bitcoin tomu napomáhá.

Můžeme překonat výběřek na 360 USD?

Denní graf ETH/USD

  • Varinta 1 (modrá šipka): Muselo by zde nastat opravdové šílenství a silný FOMO efekt na bitcoinu, který by pravděpodobně zamířil nad 12 000 USD
  • Varianta 2 (žlutá šipka): Tato verze je více realistická, to znamená ETH někam k 300 USD a pak korekce spolu s bitcoinem

Závěr analýzy

Vzhledem k tomu, že výstřel etherea byl velmi rychlý a ethereum patří k v našem halovém komplexu stále k prioritním kryptoměnám k těžení, máme stále k dispozici ceny hardwaru před výstřelem ceny etherea, takže za super levné ceny. Pokud bys měl zájem o těžbu v bezkonkurenční hale, ozvi se nám!

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Analýzy

Analýza BTC a Cardano (28.2.): Je čas začít pomalu hodlit?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-cardano

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn, ale také podrobněji na kryptoměnu Cardano, podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Halving bitcoinu se blíží a s ním i korelační změny na kryptoměnových trzích. Určitě jste si už všimli, že vysoce kapitalizované altcoiny rostou s bitcoinem a lowcapové altcoiny, když je dobrý sentiment. Dneska jsem si vybral na paškál Cardano, které začínám pomalu ale jistě nakupovat a to opravdu nejsou ve svém charakteru hodler.

Analýza bitcoinu

Jen v rychlosti bychom se měli podívat na aktuální nastavení bitcoinu, který se nachází na hraně 9 000 USD a nad sebou má silnou rezistenci. Čekám na grafu ještě nějaký ten tyjátr mezi 9 – 8 000 USD, než se graf otočí směrem vzhůru zpět nad 10 000 USD.

300x250

Analýza kapitalizace altcoinů

Na to nemusím být znalý technický analytik, abych viděl, že na kapitalizaci altcoinů dochází k velké akumulaci a altcoiny si ještě rok dva projdou časovým testem, kde přežijí jen ty aktivní vývojářské týmy s aktivní komunitou. A tam Cardano rozhodně patří. Očekávám oscilační pohyby kolem 85 – 72 mld. USD.

Analýza Cardana

Nejdříve se podíváme na graf ADA/BTC, který si myslím je zajímavější, než křížově proti dolaru.

Pokud máme přemýšlet nad nákupem Cardana, tak rozhodně na aktuálním supportu by měl přijít nákup a dalším zvládnutým odrazem od supportu nákup další. Cardano nyní půjde i časovým testem na grafu, kde musí zvládnout akumulační strukturu kolem 0,00000608 sts. Ta spodní akumulační zóna bude gravitačně cenu stahovat, proto tento support bude extrémně zásadní pro další rozhodování při dalších nákupech Cardana.

Nyní se podíváme i na ADA/USDT, který je právě velmi ovlivněn chováním bitcoinu v momentě podobné korelace.

Tento graf je opravdu velmi nehezký a rozhodně, kdybych Cardano nesledoval již delší dobu, tak bych ani za boha nevstoupil do trhu. Hluboká korekce způsobená korelací s bitcoinem. Ovšem pokud korelace vydrží, tak ano půjdeme ještě na akumulační zónu dolů, ale pak by měl přijít s růstem bitcoinu a dlouhodobým růstem highcaps poměrně svižný úprk na horní rezistenci. Tento graf bude analyticky méně přesný a psychicky náročný sledovat klesající dolarovku.

Závěr Cardana

Osobně mám na Cardano vyhrazeno 15 % portfolia, kde mám nyní alokováno 5 % a budu sledovat právě supportní úroveň na denním grafu ADA/BTC, který bude pro mé rozhodování zásadní. A druhým důležitým faktorem je dominance bitcoinu, pokud uvidím náznaky high trendu, bude dokapitalizovávat pomaleji.

Dále se mi hrozně líbí práce Lukáše Bárty a Jardy Tesaře ve FB skupině Cardano [ADA] CZ/SK, kteří pro nás dodávají informace a tak můžeme vidět skutečný fundamentální vývoj této kryptoměny, což je důležité pro důvěru v kryptoměnu a její dokapitalizování při poklesu.

Na závěr musím dodat, že neočekávám žádný mega hype na Cardanu, ale pozvolný opilý nárůst. Po dlouhém downtrendu se musí dole postavit pevné základy, jak na grafu, tak v komunitě a následně při píli vývojářů se může začít cena zvedat. Pokud bitcoin vystřelí vzhůru, tak se noví členové před média budou přesouvat tam, kde uvidí důvěru v CEO, pevné základy a fungující komunitu. A to aktuálně Cardano má!

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (27.2.): Jsme spíše bearish, MA200 nás ale podržel

Trader 2.0

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-trader20

Tradiční čtvrteční analýzu Bitcoinu, dominance Bitcoinu na trhu s kryptoměnami a altcoinového marketcapu vám přinášejí studenti trading univezity Trader 2.0.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Ako iste všetci vieme, včera nám na Bitcoine prišiel ďalší nepríjemný zostrel. Z hodnoty približne 9400 dolárov sa nám Bitcoin zosypal až na cenu 8626 dolárov, čo je  8% prepad. V čase písania tohto článku sa momentálne pohybujeme na hodnote približne 8 800 dolárov. Na 4H grafe môžeme tiež vidieť, že včerajší pokles bol dosť výrazný a prudký. Na tomto grafe môžeme sledovať, že sme dokonca vypadli z naposledy spomínaného klesajúceho kanála. Vzhľadom na tento veľmi ostrý pokles by som momentálne očakával aspoň mierny retracement. Z časti nám to naznačuje aj indikátor RSI, ktorý je dosť prepálený a nachádza sa už v extrémne prepredanej oblasti. Momentálne vidím ako maximálny možný retracement fibonacci hladinu 0,382, to znamená niekde na hodnoty 9300 až 9400 dolárov. Ak by som išiel do longu, sem by som daný obchod určite zatvoril. Každopádne, trh je teraz veľmi vratký a nemôžeme s určitosťou povedať, že cena Bitcoinu sa tam určite dostane, osobne si ale myslím, že sa k tejto hladine minimálne priblížime.

Spomenul by som ešte 1D graf. Tu by som chcel poukázať hlavne na MA200, čo je 200 – dňový cenový priemer. Na 1D grafe vidíme, že zatiaľ nás tento indikátor na Bitcoine pekne podržal. To mi taktiež trochu naznačuje, že by sme mohli spraviť vyššie spomenutý retracement.

Kto by sa zaujímal o bullish variantu, tá prichádza do úvahy až po prerazení hornej trendovky klesajúceho kanálu. To ale podľa môjho názoru momentálne aspoň v najbližšom čase nepripadá do úvahy.

300x250

Ak by som ma zhrnúť momentálny stav na BTC, aktuálne sme dosť bearish. Je pravdepodobné, že spravíme retracement na spomenuté hladiny, ale myslím si, že do halvingu ešte dostaneme šancu na lepší nákup na nižších hladinách. Vzhľadom nato, by som ešte zatiaľ neuvažoval o dlhodobejšom longu na BTC. Na dennom grafe máme na RSI indikátore ešte dostatočný priestor na pokles.

Dominancia

Na 1D grafe dominancie môžeme jasne vidieť prerazenie klesajúceho kanálu. To nám hovorí, že najbližšie dni by nám dominancia mala rásť. Čo sa týka 4H grafu, tu by som chcel tiež poukázať na MA200. Tu je pekne vidieť, že sme prerazili MA200 a momentálne tento 200 – dňový priemer testujeme. Ak sa dokážeme udržať nad, odrazíme sa smerom hore a vytvoríme vyššie lokálne high, je takmer jasné, že budeme pokračovať smerom hore. Dominancia mi príde zatiaľ dosť bullish a ak sa potvrdí tento scenár, najbližšiu zastávku vidím na hladine 66,5 – 67 %.

Pokiaľ sa vrátime znovu pod MA200, predpokladám, že znovu otestujeme spodnú trendovku stúpajúceho kanála.

Altcoin market cap

Čo sa týka altcoinového market capu, došli sme do bodu C dlho spomínanej ABC korekcie. Na 4H grafe môžeme vidieť pekný pin bar, ktorý by nám nateraz mal naznačovať koniec poklesu a odraz smerom hore. Tak isto, rovnakú situáciu nám naznačuje aj indikátor RSI, ktorý sa nachádza v prepredanej oblasti.  Na altcoinovom market cape by som osobne teraz očakával retracement.

Dôležitá hladina na retracement, ktorú by som sledoval by bola znovu fibo hladina 0,382, čo predstavuje hodnoty 93 až 94 miliárd dolárov. Tu by nám to pekne dávalo logiku, nakoľko by sme otestovali aj prerazenú MA200.

Z tohto hľadiska by aj niektoré altcoiny mohli po dnešnom zostrele spraviť menší retracement. Neočakával by som ale žiadne závratné profity a zatváral by som všetky obchody so ziskom nad 10%.

Celkovo si myslím, že altcoinový market cap pôjde po korekcii ešte nižšie a veľa altcoinov nakoniec spraví ešte nové low. Nato si ale budeme musieť počkať.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy je študentom trading unvezrity Trader 2.0 pod dohľadom Jakuba Kraľovanského.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technický ukazatel: Bitcoin má navzdory pádu velký prostor pro růst

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin raketa

Cena Bitcoinu se za poslední den propadla téměř o 5% a ve srovnání s minulým týdnem je nižší o téměř deset. Propad k úrovni těsně nad 9000 dolarů však předpokládalo více analytiků a nic to nemění na skutečnosti, že ve střednědobém hledišti jsou mnozí stále optimisté.

Portál CryptoSlate citující údaje společnosti Glassnode upozornil na to, že Bitcoinu se vytváří velký prostor pro další růst a aktuálně může být vysoce podhodnocený.

Zmíněná platforma Glassnode, která se orientuje na výzkum a analýzu blockchainu, poukázala na svůj speciální technický ukazatel s názvem MVRV-Z skóre, podle kterého má Bitcoin velký prostor pro nárůst ceny.

,,MVRV-Z skóre se používá k posouzení, zda je Bitcoin nadhodnocený nebo podhodnocený vzhledem k jeho reálné hodnotě. Může být použit k identifikaci vrcholů (oblast na grafu s červeným pozadím) a spodků (oblast na grafu se zeleným pozadím). Aktuální hodnota znamená, že pro Bitcoin existuje velký prostor pro růst,” uvedla firma.

Na grafu je oranžovou barvou zvýrazněn vývoj MVRZ Z-skóre a černou barvou vývoj ceny Bitcoinu v dolarovém vyjádření:

300x250

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (25.2.): S poklesem pravděpodobně nekončíme

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Na dennom grafe sledujem tieto dve možnosti. Myslím si však, že nás čaká ešte väčší pokles. Jediné čo BTC môže zachrániť od hlbšieho poklesu je panika kvôli vírusu a strach na trhu.

Z hľadiska technickej analýzy na 4H tu proste nie je nič bullish. Prvá zóna, kde sa začnem zaujímať o Bitcoin je hranica 9000 – 9100usd, kde sa dostaneme len na 0.382 fibonacci retracement celého cyklu. Rastu zatiaľ moc neverím. Všetko by sa však zmenilo, ak by sme dokázali preraziť súčasný channel smerom UP. Kým sa tak nestane, tak som bearish.

300x250

Tento graf má typické znaky korekcie. Pohybujeme sa v channeli, na grafe vidíme výplachy na obidve strany, sme pod MA77, otestovali sme dlhodobý channel zospodu a následne prišiel dump.

Čo sa Bitocin a celkovo trhu týka, tak som 100% FIAT a čakám na ďalší pokles. Hlavný trend je stále hore a preto neshortujem. Nechcem do trhu vstúpiť zbytočne skoro a to isté odporúčam aj vám – trpezlivosť je kľúč.

Dominancia

Na dennom grafe hráme o to, či ideme urobiť nové maximum, alebo sme ho už urobili. Chytiť TOP je rovnaké ťažké ako chytiť dno. Dozvieme sa to až z odstupom času, že sme boli na dne/tope. Momentálne je to rovnako aj pri dominancií. Na mojom grafe sme zatiaľ nad trendovkou a preto je môj prioritný smer stále UP.

Na 4H to vyzerá tiež skôr na rast.

Kapitalizácia altcoinov

Altociny najskôr minulý týždeň neudržali prvú trendovku a včera po dumpe neudržali ani druhú. Rovnako sa hýbu v channeli a absolútne všetko nasvedčuje tomu, že pôjdeme ešte nižšie. Rovnako sa nie je kde ponáhľať.

Záznam STREAMu

Koronavírus je už potvrdený aj v Eúrope. Ekonomika reagovala prudko.

Trader2.0

Na minciach so zápalnou šnúrou sme zinkasovali pekné zisky, ale čo je oveľa dôležitejšie, tak sme ich aj dokázali ochrániť, pred pádom trhu.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (24.2.): Bitcoin posiluje horní akumulační prostor

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Analýza Bitcoin Čuraj

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin se pomalu ale jistě vzpamatovává z prudkého dumpu. Včera se dostal až k hranicím 9 900 USD, kde byla cena dvakrát rapidně odmítnutá.

Když se podíváš na graf, tak uvidíš pattern “bear flag”, který by měl dokončit svoji poslední nohu právě na support do oblasti kolem 9 100 – 9 200 USD. Pokud se tak nestane, tak vstupová úroveň pokračování uptrendu je pak průraz ceny 9 990 USD.

300x250

Dominance bitcoinu

Graf dominanec bitcoinu je nyní pro mě nejméně čitelný neboť jsme narazili na velmi silný support, který byl reakční. Zároveň testujeme moji trendovou linku ze spoda.

Zde si budeme muset počkat, jak bude fungovat nadále vztah mezi bitcoinem a altcoiny. Chybí nám tam další vykreslení. Dokud jsme pod trendovkou jsem spíše v medvědí náladě.

Celková kapitalizace

Na celkové kapitalizaci se aktuálně nacházíme těsně nad bodem kontroly, který slouží jako magnet pro navrácení. Na druhou stranu není moc daleko od aktuální hodnoty kapitalizace.

V dnešním týdnu očekávám návrat kapitalizace na bod kontroly a tam klidné ustrnutí, třeba i několik týdnů.

Kapitalizace altcoinů

Kvůli snížení dominance bitcoinu se graf kapitalizace altcoinů nachází mnohem výše než celková kapitalizace, takže bod kontroly je mnohem dále a bude záležet, jak se právě zachová korelace.

Máme zde dva scénáře. Jeden pokud support praskne a to by znamenalo růst dominace bitcoinu, nebo udržení supportu a dominance bitcoinu bude stagnovat nebo klesat.

Závěr analýzy

Bitcoin nabírám mezi 9 800 – 8 500 USD, tuto část zahodlím a použiju jako kolaterál pro futures obchody pro množení mincí bitcoinu. Velkou část portfolia přesunu do highcaps, které by měly růst tento rok také. Do toho ve velké množství těžím a mince pak směňuji za bitcoin a highcaps – tím zprůměrovávám cenu a snižuji volatilitu portfolia.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (21.2.): Čeká nás bart pattern, nebo pokles k 9 100 USD?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-curaj

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Bitcoin (BTC)

Na kryptoměnových trzích přišel začátkem týdne poměrně velký šok, kdy bitcoin spadnul přibližně o 1 000 USD během velmi krátké chvíle. Já jsem v té době sledoval chování orderbooku na bitmexu – snad v životě jsem neviděl LIVE takové vysátí likvidity z trhu. Byl to opravdový extrém, jak se dokáže s burzou manipulovat a zabránit tak prodejním příkazům. Skluzy mohly být mezi 3-5 % na pozici, cože je s pákou fakt masakr.

Aktuální situace je velmi nejistá a i já s pozicí přibližně 20 % v BTC čekám na další rozuzlení trhu. Mám nyní nakreslé dvě supportní úrovně, kam budu HODL kapitál rozkládat, protože cítím zvýšený zájem o bitcoinu, jak ze strany spekulantů, tak ze strany investorů. Na vstup veřejnosti je ovšem ještě čas. Myslím, že dokud nebude bitcoin all time high, tak veřejnost bude chodit jen velmi zřídka pomocí medií.

300x250

Bitcoin a jeho divergence

V každém bullrunu bitcoinu musí dojít k tomu, aby se došlo k prudkému sražení ceny, což zajistí vystřízlivění pohybových indikátorů (já používám CCI, kde se právě stane to, že se křivka dostanu pod nulovou úroveň) a následnému ostrému pohybu vzhůru. Ideální situací je, když po prudkém sestřelu ceny přijde ihned prudké vytažení, neboť pohybový indikátor pak tak prudce nereaguje. To se nyní na bitcoinu ovšem neděje, proto očekávám ještě jeden pohyb dolů.

Divergence, která by měla podporovat růst ceny bitcoinu je na posledních dvou swingách, což z mé praxe dokáže stačit k tomu, aby býčí trend na bitcoinu pokračoval, proto být nyní all in fiat je pro mě velmi nekomfortní.

Nákupy na supportech

Při vstupech do bitcoinu máme prakticky dvě základní možností vstupů:

  1. Vstup na základě limitního příkazu (silný support a vyšší stoploss)
  2. Vstup na základě reakce trhu (kontrolovaná pozice s možností nižší stopky)

Mně osobně naprosto nevyhovuje nyní být ve fiatu. Při 9 600 USD jsem aktuálně 20 % kapitálu v BTC a zásadní příkupy bitcoinu mám nastavené kolem 9 100 USD a 8 500 USD. To je varianta číslo 1 v rámci HODL vstupů. Variantu dva využiji, až bude jasný směr bitcoinu, kde budu jen množit mince díky dobrému nákupu bitcoinu. S vyšší jistotou rád využiji páku do směru trendu.

Závěr analýzy

Dle mého názoru je jenom otázkou času, než bitcoin z této korekce  nastartuje. Prudký sestřel bitcoinu je prostě léčkou velkých hráčů, aby nabrali stoplossy. Krátkodobě jsem na bitcoinu v medvědí náladě, což je po takovém extrémním prodejním tlaku jasné. Definované vstupy nákupů bitcoinu jsou pro mě jasné a na bitmexové obchody čekám na můj swingový setup s pokračováním růstového trendu.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza (20.2.): Bitcoin si propad ceny ptal

Trader 2.0

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-trader20

Tradiční čtvrteční analýzu Bitcoinu, dominance Bitcoinu na trhu s kryptoměnami a altcoinového marketcapu vám přinášejí studenti trading univezity Trader 2.0.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Včera vo večerných hodinách sme mohli byť svedkami výrazného zostrelu. Z ceny približne 10 200 dolárov prišiel tvrdý dump a spadli sme až na 9330 dolárov, odkiaľ sme sa vytiahli jemne hore a v čase písania tohto článku sa momentálne pohybujeme na úrovni približne 9600 dolárov. Popravde, tento graf si už túto korekciu proste pýtal. Po niekoľko dňovom raste nám prišla pekná korekcia, čo ja osobne to považujem za veľmi dobrú situáciu, pretože teraz môžeme uvažovať nad novými nákupmi na nižších hladinách.

Z hľadiska technickej analýzy môžeme na 4H grafe pekne vidieť, že sme prerazili dlhodobý stúpajúci kanál, kde sme prieraz zavreli silnou červenou sviecou. To nám jasne naznačuje že najbližšie dni bude Bitcoin klesať, aj keď tento pokles už nemusí byť taký prudký. Krátkodobo môže ešte cena otestovať prerazenú trendovku na hladine 9900 dolárov a následne znovu pokračovať smerom dole. Tento scenár ale nemusí nastať. Môžeme ísť istý čas do strany a následne pokračovať smerom dole.

Momentálne ako najbližšiu zastávku BTC vidím hladinu 8800 až 9000 dolárov, čo nám predstavuje aj 0,382 fibonacci hladinu. Tu by mal Bitcoin zareagovať.

300x250

Dominancia

Čo sa týka samotnej dominancie, tu je to zaujímavé. Napriek tomu, že včera na Bitcoine prišiel obrovský dump, dominancia sa takmer nepohla. Včera priamo počas spomínaného dumpu som pozorne sledoval nielen cenu Bitcoinu, ale aj dominanciu a alcoinový market cap. Cena padala, altocinový market cap tiež, ale dominancia reagovala úplne minimálne. Z tohto mi ako jediný logický záver príde, že ľudia jednoducho vystupovali počas dumpu do fiatu, teda nepresúvali kapitál ani do altcoinov ani do Bitcoinu. Z tohto by som usudzoval, že veľa ľudí ešte čaká ďalší pokles BTC na ešte nižšie hladiny.

Čo sa týka samotného grafu, na 4H grafe sa pohybujeme v klesajúcom kanáli. Indikátor RSI je v neutrálnej zóne. Z tohto grafu je momentálne obtiažne povedať, kam sa pohneme. Dovolím si ale priložiť väčšiu váhu k poklesu a pohybu ceny k 62 percentám. Zatiaľ mi nič nenaznačuje pohyb Up.

Tu by som spomenul ešte týždňový graf, na ktorom môžeme vidieť, že sa momentálne nachádzame pod naozaj dlhodobou trendovkou. Ak tento týždeň zavrieme pod touto trendovkou, budem to už považovať  za jasný prieraz dole. V takejto situácii príde opäť obrovská šanca pre altcoiny. Nato si ale musíme počkať, nakoľko do konca tohto týždňa máme ešte pár dní a situácia sa ešte môže zmeniť.

Altcoin market cap

Čo sa týka altcoinového market capu, na 4H grafe vidíme, že po dlhodobom raste sa momentálne nachádzame v ABC korekcii. Daný knôt, ktorý vidno na grafe, by som nebral do úvahy, nakoľko na 1D grafe sa tento knôt nenachádza. Považujem to za chybu grafu na tradingview. Momentálne sme vo vlne C, ktorá najčastejšie konči na hladine one to one fibonacci extension. V našom prípade je to teda hladina okolo 85 miliárd dolárov. Z tohto dôvodu by som bol ešte pri altcoinoch stále opatrný a radšej počkal na lepší vstup do marketu.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy je študentom trading unvezrity Trader 2.0 pod dohľadom Jakuba Kraľovanského.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (18.2.): Dvě klíčové trendovky, které sleduji

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Už dlhšie som všade pridával tento graf a hovoril, že rezistencia je veľmi silná. Prišla prvá reakcia, ale ako vidíme, tak Bitcoin zatiaľ nepreťal rastovú trendovú čiaru.

Kým ju držíme, tak je stále možnosť, že sa ešte raz pozrieme do danej zóny a až potom pôjdeme dole. Mne to skôr príde tak, že ju breakneme dole už teraz a potom príde vlna /b/, ktorá túto trendovku otestuje. Uvidíme na to je však moc skoro a toto je teraz absolútny kľúč k ďalšiemu pohybu.

300x250

Dominancia

Dominancia na poslednú chvíľu zareagovala, pretože už to vyzeralo, že breakne dlhoročnú trendovku smerom nadol a altocinová sezóna nebude len záležitosť 2 týždňov. Nakoniec však prišiel odraz, ale stále môže prísť aj break down. Pre mňa najviac logický scenár je taký, že dominancia pôjde do halvingu na nové HIGH v danom trende a dokončí svoj 2-ročný cyklus. Každopádne TOP a dno sa chytajú veľmi ťažko a preto je reálne, že TOP sme na dominancii už dosiahli. O všetkom rozhodne práve trendovka a o to či sa dokážeme udržať nad ňou, alebo nie.

Kapitalizácia altcoinov

Kapitalizácia altov nevyzerá vôbec zle a vidíme, že prišiel odraz od channelu. Teraz by som skôr očakával menší rast, alebo pohyb do strany. Veľké altcoiny si píšu každý jemne svoj vlastný príbeh a aj keď majú veľa spoločných znakov a držia sa ruka v ruke, tak každý veľký altcoin má na grafe nejaké špecifikum, s ktorým treba rátať. Tieto hodiny beriem skôr ako pozorovacie, pretože sa nechcem zbytočne unáhliť so vstupom do trhu.

Záznam STREAMu

Bitcoin sa nám začal sekať dole a altociny s ním. Viac sa dozviete zo záznamu včerajšieho streamu.

Trader2.0

Na minciach so zápalnou šnúrou sme zinkasovali pekné zisky, ale čo je oveľa dôležitejšie, tak sme ich aj dokázali ochrániť, pred pádom trhu. Viac informácií na Telegrame.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

LIVE STREAM (17.2.): Kam až padne Bitcoin? Sledujte dnešní live stream

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

live-j-kralovansky

Live stream začne dnes, tj. v pondělí 17.2.2020 o 21.00h.

Výrazný růst ceny Bitcoinu se zdá se alespoň na nějaký čas zastavil. V době psaní tohoto textu je Bitcoin o přibližně tři procenta nižší než před týdnem a obchoduje se za něco přes 9 500 dolarů. Aktuální pohled na trh s kryptoměnami nám přináší v tradičním pondělním live streamu trader z projektu Trader 2.0 Ing. Jakub Kraľovanský.

UPOZORŇUJEME, že obsah videa je čistě informační a neslouží jako investiční poradenství. Do kryptoměn investujte vždy jen tolik, kolik si můžete dovolit ztratit.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (17.2.): S nákupem bitcoinu budu čekat na 9 100 USD

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Analýza Bitcoin Čuraj

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Bitcoin (BTC)

Ačkoliv se může zdát, že jsme na spodní hraně uptrendového kanálu, tak já tam osobně nevidím žádnou sílu od býků, aby tento kanál udrželi. Navíc i celková kapitalizace kryptoměn si říká o korekci. Budeme tedy hledat vstupy níže na jednotlivých supportech, které uptrendový kanál zanechal.

Denní analýza bitcoinu

Denní analýza bitcoinu

Dominance bitcoinu

Situace na dominanci bitcoinu je aktuálně velmi nejistá, protože nad sebou máme bod kontroly, kam by se měla dominance vracet. Na druhou stranu se krásně retestuje trendová úroveň a dominance bitcoinu by tak mohla prorazit celý support. Musíme si na více informací počkat. Každopádně support vyšel naprosto přesně.

300x250
Dominance bitcoinu

Dominance bitcoinu

Celková kapitalizace

Celková kaitalizace si jasně říká o hlubší korekci a to rovnou až k bodu kontroly na 225 mld. USD. Jen nevím, v jaké kombinace bitcoinu a altcoiny to bude. Bitcoin má určitě namířeno níže a altcoiny pravděpodobně také.

Kapitalizace kryptoměn

Kapitalizace kryptoměn

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů nyní stojí na důležitém supportu, který pokud praskne, tak uvidíme kapitalizaci altcoinů opět na bodu kontroly 74 mld USD, což bude opravdu solidní pád. Já věřím, že se tam altcoiny ještě jednou dostanou.

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů

Na altcoinech máme jasně viditelný triangl, který se bude formovat ještě nějaký ten pátek. Altcoiny mají určitě ještě čas na obří rallye, které může začít až třeba v roce 2021 – tedy rok po halvingu, jako to bylo v minulém cyklu.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-