Connect with us

Nezaradené

Technická analýza (4.9.): Altcoiny, které právě sledují tradeři Crypto Kingdom

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-altcoiny-ck

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k situaci na trhu s kryptoměnami. Dnes si trading tým z Crypto Kingdom vybral na rozbor altcoiny HOT, DASH, COS a BNB z vyšších časových rámců.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením. Na obsahu tohoto článku se podílel student trading školy Crypto Kingdom.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin se již přes dva měsíce nachází ve známém descending trianglu a jeho objemy se dále snižují. Ovšem dominance bitcoinu je stále držena na brutální sílu a zatím není prostor pro altcoiny. Proto jsme se rozhodli dnešní analýzu zaměřit na altcoiny vůči USDT, protože vyděláme na situaci, kdyby se bitcoin vydal výše a zároveň, kdyby altcoiny začaly pumpovat, neboť očekáváme stagnaci bitcoinu ještě v září se sníženými objemy. To může být ve finále šance pro altcoiny pro desítky procent.

HOT/USDT

Holo se kroutí nahoru, může se formovat potenciální double bottom formace. Může se připravovat na break-out MA77, pokud přijde impulsivní break-out, první target bude červená rezistenc zóna.

4hodinový graf HOTUSDT

COS/USDT

COS dokončil harmonický bullish alternate Bat pattern. PRZ klasicky zelená a tvoří ji konvergence následujících fibo hladin:

 • 1.13XA projekce
 • 2.24BC projekce
 • alternativní 1.618AB=CD pattern

Také pokud bude BTC bullish, může se COS vydat nahoru. Stopka pro tento pattern musí být pod hladinou 1.27XA a targety zóny + rezistenc trendovka (natažená přes body AC). Je to pattern na 4h grafu, tudíž delší trade a větší rizikovost spekulace vzhledem k tomu, že alty se hýbou podle BTC, který může udělat razantní pohyb jedním směrem a alty to může vycucnout. Pro pokročilejší, aktuálně se snaží prorazit akcelerovanou rezistenc trendovku, nicméně objemy jsou velmi slabé, takže se vstupem kdo bude uvažovat bych počkal na zvýšení objemů a potvrzení break-outu trendovky.

4hodinový graf COSUSDT

DASH/USDT

Dash dokončil hamronický bullish Crab pattern, PRZ zelená a tvoří ji konvergence následujících fibo hladin:

 • 1.618XA projekce
 • 3.14BC projekce
 • alternativní 2.0AB=CD pattern

Opět pro nás bude důležité sledovat akcelerovanou rezistenc trendovku na break-out. Před break-outem bude pravděpodobně ještě chvíli konsolidovat. Podobné jako COS, také na 4h a vyšší rizikovost, dle Scotta Carneyho by měl být stoploss pro tento harmonik až na projekci 1.901 legu XA, ale za mě je to trošku moc. Targety pro pattern i scénáře jsou zaznačené na grafu.

4hodinový graf DASHUSDT

BNB/USDT

BNB šlo lehce pod PRZ tohoto Butterfly patternu, který se již objevil v predikcích. Tato Price Action je většinou typická u HP, kdy cena jde ještě malinko pod bod D a potom se odrazí. Pokud bude BTC bullish, může BNB pokračovat nahoru, důležité bude sledovat rezistenc trendovku, která může seknout cenu dolů. Pro pokročilejší.

4hodinový graf BNBUSDT

Co aktuálně s altcoiny?

Bitcoin zažil velký triangl v první polovině roku 2018, kde na konci trianglu začaly altcoiny silné rallye. Po dlouhých pádech a konsolidačních strukturách altcoinů by altcoiny mohli s vykreslováním trianglu bitcoinu vygenerovat pěkné zisky. V Crypto Kingdom signálech nyní posíláme vzdělávací materiály a jen jisté signály pro nižší procentuální zisky. Čekám na likviditu na altcoinech.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením. Na obsahu tohoto článku se podílel student trading školy Crypto Kingdom.

Autor analýzy

crypto-kingdom-tradersTrading tým Crypto Kingdom
Součástí trading týmu Crypto Kingdom jsou studenti – pokročilí tradeři, kteří prošli kurzy a celkovým vzděláním od Honzy Čuraje, nebo Michala Majzlíka. Celý tým se pak stará o veřejné analýzy a plný komfort členům v našich produktech.

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Analýzy

Technická analýza altcoinů (30.8.): Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) a XRP + ANKETA

Andrej Kalvoda

Zveřejněno

on

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k trhu s kryptoměnami. Nejnovějším členem sestavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, který vám bude pravidelně přinášet pohled na vysoce kapitalizované altcoiny. 

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

ETH/USDT

Ethereum aktuálně naráží na velmi důležitou supportní trendovku – pokud BTC nebude zásadně dumpovat, očekával bych, že ETH by na chvíli mohlo vést altcoiny nahoru.

Jedna z nejzásadnějších rezistencí je na 180 USD. Pokud ji trh dokáže překonat, můžeme se posunout k zóně 198-202 USD a později výše. 

LTC/USDT

Velmi podobně vypadá i graf Litecoinu, kdy se cena opět vrátila k dlouhodobé trendovce. Pokud zvládneme vytvořit nákupní sílu, očekávám pullback k 85 a 100 USD.

V případě, že by BTC padal a Litecoin by díky tomu prorazil support, bude další důležitá úroveň na 51 USD

XRP/USDT

XRP vypadá nyní velmi dobře – zatímco při posledním pádu BTC většina altcoinů padala na nová minima, XRP další dno nevytvořil. V této chvíli v něm tedy vidím oproti ostatním poměrně velkou stabilitu.

Ikdyž jsem tedy bullish, je potřeba zmínit to, co jsem psal už v poslední analýze o Ripplu – že máme nad cenou hutnou rezistenci kolem 0.287 USD. Až ve chvíli, kdy ji trh dokáže překonat, se můžeme bavit o potvrzeném bullish scénáři s červeně vyznačenými targety.

ANKETA

Coming Soon
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

LIVE STREAM (18.8.): Naživo analýza Bitcoin (BTC) & altcoiny by Crypto Kingdom

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

liveck

Live stream začíná v neděli 11.8. od 20.00h

Trh s kryptoměnami má za sebou turbulentní týden, v rámci kterého se cena bitcoinu opět propadla pod pětimístné částku v dolarovém vyjádření. Dominance bitcoinu však mezitím atakovala 70%, což se projevovalo na dalším oslabování altcoinů. Trejderi Crypto Kingdom tradičně v neděli od 20.00h přinesou v rámci live streamu svůj názor na aktuální situaci na trhu. Podívejte se, jak jsou na tom Bitcoin a altcoiny pohledem Jana Čuraje a Michala Majzlíka.

Náš tip pro trading:

5 funkcií, pre ktoré sa oplatí vyskúšať platformu 3commas

Pokud se vám líbí naše články a sledujte nás na Facebooku

Pokračovat ve čtení

Nezaradené

Technická analýza (29.7.): Support bitcoinu na 9 000 USD stále drží

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

technicka-analyza-bitcoin

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Bitcoin (BTC)

Máme za sebou poměrně nudný týden na bitcoinu, protože bitcoin s nízkými objemy spíše klesal přes manipulované “bart” patterny.  Těžko se tato situace obchoduje a myslím se, že většina z nás čeká na limitních příkazech k nákupu většího množství bitcoinů. Včera v noci někdo ukončil s obří pozici své shortové obchody a cena explodovala z 9 100 USD na 9 600 USD.

Hodinový graf bitcoinu

Když se na ten graf pozorně podíváš, tak zjistíš, že se plazíme již v dolní hraně celého kanálu, kde hrozí, že se trh vysype dolů na 8 000 USD. Tato cena je druhá nejvíce akumulovaná po ceně 6 400 USD. Silné odmítnutí poklesu zatím vykazuje další spíše plazení u spodní hrany kanálu a zároveň udržení supportu. Pro více informací si budeme muset počkat na uzavření alespoň dvou denních svíček, pokud bychom chtěli vstupovat do longu.

Bitcoin je držený na hrubou sílu

Hodinový graf btc dominance

Když se podíváme na bitcoinovou dominanci, tak vidíme nahoře formaci H&S, která by měla pustit dominanci dolů na 65 %. Ovšem nic takového se neděje a tento učebnicový pattern byl téměř odignorovaný. Naopak korekce dominance vypadá, že bude u konce, protože graf začíná rotovat vzhůru. Pravděpodobně to vypadá na průraz naznačené trendovky zpět k 68% dominanci.

Mám nyní obchodovat altcoiny?

My jsme v Crypto Kingdom signálech za poslední týden vygenerovali šílená procenta – výsledky jsi mohl vidět přímo z aplikace u živého vysílání. Proto je i dobré držet část kapitálu v bitcoinu, osobně to mám nastaveno 30-50 % kapitálu v BTC, protože se nám perfektně daří mince bitcoinu a to stojí za to, i kdyby dolarovka na krátké období klesla. Bitcoin navíc vypadá krátkodobě spíše bullish dle aktuálních indícií, nebo se bude plazit do strany pár dní a to opět může dát šanci lowcapovým altcoinům. Highcapovým altcoinům bych se nyní vyhnul a dělal spíše krátké rychlejší obchody na altcoinech.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Nezaradené

Faktor Binance: Američané ztratí přístup k 72 kryptoměnám. Je to tak zlé?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Binance X-ko

Včera jsme se dozvěděli, že burza Binance od 12. září zablokuje možnost obchodování pro uživatele, kteří se budou připojovat na Binance z USA.

Tato negativní zpráva (ačkoli den předtím Binance oznámila, že brzy spustí v USA regulovanou burzu Binance US), způsobila nejen očekávaný propad hodnoty kryptoměny Binance Coin, ale i mnoha dalších altcoinů.

Nemusí však jít jen o krátkodobou turbulenci. Burza Binance je totiž v případě mnoha altcoinů jedinou burzou, která je nabízí k obchodování americkému trhu. Na grafice níže najdete seznam kryptoměn, které jsou pro USA dostupné pouze přes Binance (označené bílou farbou). Ty, které jsou zvýrazněny fialovou budou pro uživatele prihlasujúcich se přes americké IP-adresy dostupné i po 12. září a to skrz jiné burzy.

Pokud jde o Binance Coin (BNB), k němu se Američané dopracují i ​​po tomto datu. Dostupný bude skrz platformu eToro (a dá se předpokládat, že i přes americkou verzi Binance).

Horší je to se 72 kryptoměnami, které jsou v tomto čase dostupne pro americký trh opravdu pouze skrz Binance. Po zablokování přístupu, a pokud v té době již nebudou k dispozici na americké verzi Binance US, se může stát, že budou pro Američany neobchodovatelné. Binance však zdůrazňuje, že blokování se týká pouze obchodování a tedy možnost poslat své kryptoměny pryč z burzy do peněženky bude existovat nadále. Otázkou je však, zda Američané budou ochotni “hodlovat” kryptoměnu, se kterou nebudou moci obchodovat a bude se jim těžko prodávat.

Jsou obavy přehnané?

Tato zpráva pochopitelně působí dost hrozivě zejména pro altcoinové investory a ty, kteří jsou “naloženi” v Binance Coin. Nakonec to však až tak špatně dopadnout nemusí.

,,Krátkodobé bolesti jsou občas nezbytné pro dlouhodobý růst. A my vždy tvrdě pracujeme, abychom vykompenzovaly krátkodobé bolesti v dlouhodobý růst,” uvedl na Twitteru k včerejšímu propadu trhu Changpeng Zhao, šéf Binance.

,,12. září Binance.com už nebude akceptovat dále americké uživatele. Ale můžete očekávat, že v té době už bude spuštěno Binance America. Binance už nebude vnímáno jako “poskvrněný” operátor, ale bude mnohem silnější, než kdykoliv předtím. Toto je kritický moment pro celý průmysl,” uvedl k těmto zprávám Alexandre Dreyfus, CEO blockchain platformy Chiliz.

Fundamenty Binance tedy navzdory této špatné zprávě nevypadají pro nejbližší měsíce vůbec špatně. Binance brzy spustí nové vlastní stablecoiny a začne s nabídkou IEOs na decentralizované platformě Binance DEX. Také zde máme margin trading a očekávaný přechod na verzi “Binance 2.0”. Když se jí podaří spustit i vlastní regulovanou verzi Binance pro americký trh, může to být dalším katalyzátorem jejího úspěchu. Binance je totiž jedinou burzou z TOP 10 burz s největším objemem obchodování s kryptoměnami, která není prakticky vůbec regulována.

Otázkou zůstává, kolik a jaké kryptoměny se dostanou na burzu Binance v USA. Některé menší altcoiny si to možná opravdu krutě odskáčí. Ukáže to však až čas.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Nezaradené

ROZHOVOR: R. Chovanculiak: Kryptoměny pomohli ukázat, že digitální anarchie může fungovat

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

robert-chovanculiak-rozhovor

Abe mohla spatřit světlo světa, na jejío vydání bylo potřeba vysbírat 3000 eur. Aby se dočkala pěkné tvrdé vazby a barev, bylo potřebných 4500 eur. Dnes v době psaní toho textu se na knihu “Pokrok bez povolení – Jak sdílená ekonomika, crowdfunding a krypotměny změnily svět” vybralo již přes 8000 eur. I to je jasný signál, že zájem o více než 400-stránkové dílo, jehož značná část se věnuje kryptoměnám, je obrovský. Promluvili jsme si s jejím autorem Robertem Chovanculiakem.

Pane Chovanculiaku, v první řadě vám chceme pogratulovat. Zájem o vaši knihu “Pokrok bez povolení” je zjevně velký. V rámci crowdfunding jste vybrali již přes dvojnásobek minimální částky, kterou jste potřebovali, čili 3000 eur. Očekávali jste, že bude ze strany komunity takový zájem? Můžete nám nejprve stručně popsat, o čem je tato kniha?

K svojim očakávania pristupujem stoicky, takže ich minimalizujem, aby som mohol byť následne príjemne prekvapený. V tomto prípade realita prekonala očakávania niekoľko násobne.

Kniha je o strete digitálnych technológií 21. storočia so svetom politikov, úradníkov a zákonov z 20. storočia. Štát nám poskytuje množstvo služieb, ale väčšinou má na ne monopol. Vďaka internetovým technológiám ako zdieľaná ekonomika, crowdfunding a kryptomeny musí odrazu štát čeliť novej konkurencii a to vytvára zaujímavé konflikty.

V skratke kniha Pokrok bez povolenia je kompletný sprievodca svetom, kde Airbnb oživuje mŕtvy kapitál a konkuruje štátu v tvorbe regulácií, kde Kickstarter nahrádza vyberanie daní a pomáha financovať verejné služby a kde Bitcoin umožňuje budovať paralelnú spoločnosť, v ktorej neexistujú „vedúci” a všetci máme kľúče od miešačky.

Na stránce startlab.sk píšete, že kniha má až kolem 400 stran. Kolik z nich je věnovaných kryptoměnám a co se tam o nich dočteme? Považujete se za odborníka na kryptoměny?

Kniha má tri hlavné kapitoly a kryptomenám sa venuje posledná. Nezaoberám sa však spôsobmi ako na kryptomenách zarobiť, alebo čo prinášajú kryptomeny z pohľadu monetárnej politiky. Zaoberám sa skôr praktickými aplikáciami v komerčnej oblasti a možnosťami fungovania digitálnej anarchie. Kryptomeny boli podľa mňa posledným kúskom do mozaiky technológii, ktoré umožnili vytvoriť funkčné paralelné spoločenstvá, kde prebieha dobrovoľná spolupráca bez štátneho dohľadu. To je pre nás ekonómov veľmi zaujímavá situácia, lebo my sme dlho predpokladali, že v anonymnom prostredí, kde sa ľudia nepoznajú a sú od seba vzdialení, nemôže prebiehať obchod bez štátom poskytovaných služieb práva a poriadku. Kryptomeny pomohli ukázať, že tomu tak nemusí byť a digitálna anarchia môže fungovať.

Pokrok bez povolenia

V popisu knihy vícekrát zmiňujete regulace. Ty jsou v případě kryptoměn neustále omílaným tématem. Na jedné straně jsou Bitcoin maximalisté, kteří věří, že kryptoměny žádné regulace nepotřebují a na druhé “tradičnější investoři”, kteří doufají, že regulovanější trh pro kryptoměny přispěje jejich rychlejší adaptaci, přiláká nové instituce a tedy v konečném důsledku pomůže růstu jejich cen. Na které straně stojíte vy?

Úspech kryptomien si nespájam nutne s rastom ich cien. Kryptomeny vnímam ako alternatívu k súčasnému monetárnemu a finančnému systému. Z tohto pohľadu je len samotná možnosť regulovateľnosti problematická a ohrozuje hlavnú pridanú hodnotu tejto technológie. To neznamená, že niekto nemôže vytvoriť regulované kryptomeny alebo ich derivácie a byť komerčne úspešný. Tieto dva koncepty môžu vedľa seba existovať a čas ukáže, ktorý vyhrá súťaž o srdcia spotrebiteľov.

V rámci propagačního videa ke knize zmiňujete množství užitečných aplikaci určených ke sdílení, půjčování a pronajímání věci. Dávalo by Airbnb či Uber smysl vytvořit vlastní kryptoměnu?

Kryptomeny chápem ako pomerne nákladný nástroj obchádzania štátnych monopolov a finančných sprostredkovateľov. Ich využívanie samotnými týmito organizáciami preto vo mne vždy vyvoláva určitú mieru skepticizmu. Tým netvrdím, že sa v budúcnosti nenájde široko použiteľná a užívateľský výhodná aplikácia pre centralizované organizácie, medzi ktoré patrí aj Airbnb a Uber. V krátkodobom až strednodobom horizonte som však skôr presvedčený, že kryptomeny budú široko využívané ako alternatíva voči centralizovaným riešeniam.

Jaký je váš názor na decentralizované aplikace? Mohou podle vás v budoucnu nahradit ty, kterým se věnujete v knize?

V knihe sa venujem aj niektorých decentralizovaným aplikáciám ako stabilná kryptomena DAI od MarketDAO, decentralizované súdnictvo od Kleros, platforma OpenBazaar alebo rôzne Oracles. Ale je pravda, že väčšina aplikácii v knihe je centralizovaných. A myslím si, že existujú dobre dôvody, prečo tomu tak je. Decentralizácia má okrem veľa výhod aj svoje nevýhody a niekedy môže byť príliš nákladne aplikovať decentralizované riešenia.

Nie vždy chcete službu, ktorá nemá svojho vlastníka a nikto tam nemá kľúče od miešačky. Napríklad keď sa služba ešte len vyvíja a potrebujete rýchlo reagovať na rýchlo sa meniace prostredie, prípadne realizovať veľa exekutívnych rozhodnutí. Pri decentralizovanom riešení je dôležité nastaviť celú službu čím najsprávnejšie v prvom kroku, pretože následne zmeny v parametroch a pravidlách sa už deju ťažšie. Takéto a ďalšie náklady decentralizácie je rozumné akceptovať len za určitých podmienok. Predovšetkým, keď rastú náklady centralizovaných riešení. A to sa môže diať z viacerých dôvodov. Najčastejšie je tomu tak vtedy, keď štát začne obmedzovať, regulovať alebo priamo zakazovať rôzne služby. V takom prípade sa stáva prítomnosť centra problematická. Štáty a vlády majú totižto koho predvolať, vypočúvať, obžalovať a zatvoriť. Toto je moment, keď sa decentralizované riešenia stávajú pre užívateľov výhodnejšie.

Okrem toho môžu niektoré centralizované platformy aplikovať decentralizované prvky. Napríklad platforma Taobao umožňuje obyčajným ľudom, aby sa stali peer-to-peer sudcami a riešili spory ostatných ľudí.

Kdy a kde si budeme moci “Pokrok bez povolení” koupit?

Už teraz si ju môžu vaši čitatelia predobjednať v rámci kampane na stránke www.startlab.sk/pokrokbezpovolenia, následne plánujeme spustiť pre knihu aj vlastnú webovú stránku a samozrejme bude dostupná vo väčšine kníhkupectiev. Vydanie je naplánované na jeseň tohto roka.

Děkujeme pěkně za rozhovor a přejeme hodně úspěchů.

TIP: Minule jsme si povídali s Jaromírem Tesařem o kryptoměně Cardano. Rozhovor si můžete přečíst zde:

Rozhovor o Cardano s J. Tesařom: Jestli vše vyjde, decentralizace bude vyšší než u Bitcoinu

Pokračovat ve čtení

Nezaradené

Krypto zprávy dne (24.5.): Masová adopce kryptoměn, Bitcoin, halving & Ethereum

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin

Zatímco kryptoměny čekají na další velký růst, jejich technologie jde neustále kupředu. Každý den proto přinášíme přehled důležitých zpráv o Bitcoinu a altcoinoch v takovém přehledném uspořádání.

Jack Dorsey: Projekt Square Crypto přinese masovou adopci kryptoměn

Šéf Twitteru Jack Dorsey patří mezi nejznámější podporovatele Bitcoinu. Psali jsme o něm už několikrát. Například v souvislosti s tím, že podpořil kampaň Lightning Network nebo označil Bitcoin za budoucí hlavní měnu internetu. Jack Dorsey vedle Twitteru šéfuje i společnosti Square, která provozuje populární platební aplikaci Cash App. A nyní avizuje, že nový projekt, kterým chce podpořit celou kryptokomunitu, výrazně přispěje k masové adopci kryptoměn. Více se dočtete v tomto našem článku.

Jack Dorsey: Projekt Square Crypto prinesie masovú adopciu kryptomien

Wright a Bitcoin White Paper: Rozhodnutí Úřadu pro autorská práva nic nepotvrzuje

Kontroverzní Craig Wright podle medializovaných zpráv nabyl tento týden autorská práva na Bitcoin White Paper, v důsledku čehož raketově vyletěla cena kryptoměny Bitcoin SV, která je hlavním představitelem. Tato skutečnost však v žádném případě neznamená, že Wright je tajemný autor Bitcoinu Satoshi Nakamoto. Více jsme o tom napsali  v tomto článku.

Wright a Bitcoin White Paper: Rozhodnutie Úradu pre autorské práva nič nepotvrdzuje

Halving už za 365 dní. Kelly očekává růst ceny Bitcoinu

Blížící se halving Bitcoinu, tedy snížení odměny pro těžaře za vytížení jednoho bloku z 12.5BTC na 6.25BTC, bude mít podle Briana Kellyho v následujících měsících pozitivní vliv na růst ceny Bitcoinu. Pokud vás toto téma zajímá, přečtěte si celý článek.

Halving už o 364 dní. Kelly očakáva rast ceny Bitcoinu

Ethereum Foundation rozdělí na vývoj 30 milionů dolarů

Ethereum Foundation (nadace stojící za vývojem kryptoměny Ethereum) zveřejnila, že příští rok přerozdělí 30 milionů dolarů na další vývoj platformy. Peníze budou rozděleny do 3 různých kategorií. Velká část financí bude směřovat zejména do programu “Ethereum 2.0”. Více se dočtete zde.

Ethereum Foundation rozdelí na vývoj 30 miliónov dolárov

JPMorgan poprvé uznal, že Bitcoin má hodnotu

Největší kryptoměna na trhu byla dosud považována v očích představitelů banky JPMorgan Chase za nevýznamnou či bezcennou. Její analytici nyní poprvé přiznali, že nějakou hodnotu opravdu má. Šéf analytiků JPMorgan v rámci poznámek publikovaných minulý pátek poznamenal, že Bitcoin je aktuálně předražený. Jde však o překvapující prohlášení, protože tímto způsobem JPMorgan vlastně přiznává, že v jejich očích dosud zesměšňován Bitcoin má nějakou reálnou hodnotu. Podrobnosti jsme shrnuli v tomto článku.  

Banka JPMorgan prvýkrát uznala, že Bitcoin má nejakú hodnotu

Rychlé zprávy

EOS & GALAXY DIGITAL: Kryptoměnová obchodní banka Galaxy Digital prodala za 71,2 milionu dolarů svůj podíl ve společnosti Block.one, která stojí za vývojem kryptoměny EOS. Galaxy Digital tak uzavřel obchod, v jehož rámci dosáhl 123% návratnost své investice. Šéf Galaxy Digital Michael Novogratz však poznamenal, že úzká spolupráce mezi Block.one a jeho společností bude pokračovat a považuje ji stále za klíčového partnera napříč více obchodních linií včetně Galaxy EOS VC fondu.

BITFINEX & TETHER: Soudce Nejvyššího soudu státu New York dal za pravdu stížnosti Tetheru a Bitfinexu a vyzval generální prokuraturu, aby předložila důkazy o tom, že soudní spor vůči těmto společnostem v rámci jurisdikce New Yorku je oprávněn. Tether a Bitfinex totiž v rámci své obhajoby tvrdí, že v rámci státu New York nepodnikají a ani nemají zákazníků z New Yorku, což znamená, že nemohli přijít k žádné ztrátě.

JAPONSKO: Japonská agentura pro finanční služby (FSA) kritizuje kryptosměnárny za to, že nabízejí možnost anonymních transakcí nebo nedůsledně přistupují k dodržování pravidel ověřování totožnosti.

Pokračovat ve čtení

Nezaradené

Krypto zprávy dne (21.5.): Důvody bullrunu, Bitcoin ETF či banky a Ripple

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin bullrun

Zatímco kryptoměny čekají na další velký růst, jejich technologie jdou neustále kupředu. Každý den proto přinášíme přehled důležitých zpráv o Bitcoinu a altcoinech v přehledném uspořádání.

Tom Lee uvedl důvody, pro které skončil medvědí trh

Wall-Street stratég a známý bitcoinový “býk” Tom Lee uvedl několik důvodů, pro které podle něj skončil medvědí trh. Poukázal například na to, že trh se již vypořádal s kontroverzním loňským hardforkem Bitcoin Cash, který vedl k propadu ceny BTC na 3200 dolarů. Následně uvedl, že 23. ledna se Bitcoinu podařilo poprvé za 12 měsíců dosáhnout meziroční nárůst on-chain transakcí. V březnu se zas Bitcoin ocitl poprvé na úrovni 67% Bitcoin Misery Indexu (BMI), což se mu podařilo naposledy v říjnu 2015, kdy startoval předchozí bullrun. Dalším faktem, který přispívá této teorii, je podle Leeho skutečnost, že BTC nereagoval pádem na problémy Tetheru a burzy Bitfinex, které jsou vyšetřovány newyorskou prokuraturou. Zmínil také překřížení golden cross, zda překročení Bitcoinu na 50 a 200 denním klouzavém průměru. (Cointelegraph.com)

Bitcoin těsně nad obrovským downtrend kanálem?

Velmi zajímavou myšlenku pro Bitcoin prezentoval na webu TradingView populární trejdr MagicPoopCannon. Tvrdí, že Bitcoin se nachází těsně nad velkým downtrend kanálem. Pokud se mu podaří tuto hranici udržet, bude bullish. Propad může znamenat pokračování downtrendu. Přečíst si ji můžete zde.

Analýza od MagicPoopCannon (21.5.): Bitcoin je tesne nad obrovským downtrend kanálom

SEC odložila verdikt o Bitcoin ETF od VanEck na srpen

Americká komise pro cenné papíry a burzu podle očekávání odložila své rozhodnutí v případě společné žádosti VanEck, SolidX a burzy CBOE o schválení prvního Bitcoin ETF. SEC k posouzení žádosti přidala další 35-denní lhůtu určenou pro shromažďování dalších informací a názorů týkajících se tohoto návrhu. Více jsme se tomuto tématu věnovali v tomto článku.

OFICIÁLNE: SEC odložila verdikt o Bitcoin ETF od VanEck na august

Šéf Ripple (XRP): Banky mají silný důvod přijmout inovaci kryptoměn

Šéf společnosti Ripple, která stojí za kryptoměnou XRP, Brad Garlinghouse, se nechal slyšet, že banky mají silný důvod k tomu, aby přijaly inovaci, kterou s sebou přinášejí kryptoměny a to přesto, že představují pro jejich současný oligopol hrozbu. Garlinghouse během rozhovoru pro podcast Recode Decode s Karou Swisher konstatoval, že firma Ripple chce spolupracovat s finančními institucemi a regulačními orgány a není v jejím zájmu jít proti systému. Více jsme se tomuto tématu věnoval v tomto článku.

Šéf Ripple (XRP): Banky majú silný dôvod prijať inováciu kryptomien

FCA: Kryptoinvestoři přišli kvůli podvodům o 34 milionů dolarů

Finanční regulátor Spojeného království Úřad pro finanční chování (Financial Counduct Authority – FCA), tvrdí, že investoři do kryptoměn utrpěli v důsledku kryptoměnových a forexových podvodů mezi lety 2018 a 2019 (12 měsíců) ztrátu ve výši 34 milionů dolarů. Podrobnosti jsme shrnuli zde.

FCA: Kryptoinvestori prišli kvôli podvodom o 34 miliónov dolárov

Bílí hackeři si rozdali za poslední 2 měsíce 32 tisíc dolarů

White hackers, respektive bílí hackeři, si za poslední dva měsíce přivydělala 32 tisíc dolarů za to, že upozornili na chyby v kryptoměnových a blockchainových projektech. Více o tomto tématu jsme napsali zde.

Bieli hackeri si rozdali za posledné 2 mesiace 32 tisíc dolárov

Ruský politik tvrdí, že kryptoměny mohou zničit vlády

Nikolai Arefiev, který je dlouholetým představitelem ruského parlamentu, uvedl, že kryptoměny mají potenciál zničit světové vlády. Aerefiev je členem komunistické strany a místopředseda Výboru státní dumy pro hospodářskou politiku. Jako příklad zmínil rok 1994. Pokud by tehdy existoval Bitcoin, Rusko by bylo podle něj kompletní zničeně a ztratilo by všechen svůj kapitál. Arefiev je zastáncem kompletního zákazu kryptoměn, protože to považuje za nejjednodušší způsob ochrany státního kapitálu. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články zapněte si naše notifikace (zvonek vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, abyste nezmeškali žádnou novou aktualitu ze světa kryptoměn. Děkujeme.  

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Novogratz: Jsme v bullrunu, Bitcoin do 18 měsíců překoná 20 000 dolarů

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Michael Novogratz

Generální ředitel společnosti Galaxy Digital Michael Novogratz očekává, že do 18 měsíců se Bitcoinu podaří překonat jeho dosavadní maximum 20 tisíc dolarů.

Novogratz byl hostem americké celonárodní zpravodajské televize CCN, v níž prohlásil, že Bitcoin pravděpodobně dokáže udržet nad cenou 6000 dolarů a jeho dalším cílem bude 10 000 USD.

Pokud však jde o ostatní kryptoměny, domnívá se, že nepůjdou nahoru takovým rychlým tempem. ,,Ostatní coiny… Ethereum je druhý největší, potom Ripple … musí dokázat, že jsou užitečné, správně?,” položil v relaci CNN řečnickou otázku.

Novogratz poznamenal, že ze 118 prvků, které jsou přítomny na periodické tabulce, je jen zlato označováno za držitele hodnoty. To je v souladu s tím, co tvrdil už v únoru, když prohlásil, že Bitcoin zaujme jedinečné místo v sektoru kryptoměn a že bude digitálním zlatem, místem, kde máte suverénně peníze.

Přiznal, že existují i další cenné prvky – například jako měď, kterou si ceníme, protože ji používáme. Podobně jako měď musí altcoiny prokázat, že jsou na něco užitečné. To znamená, že týmy, které za nimi stojí, musí dostat lidi do své komunity, musí získat ty správné vývojáře a programátory, aby přivedly produkt, který bude mít skutečnou hodnotu.

Novogratz dostal i otázku týkající se aktuálních znepokojivých turbulencí na trhu v souvislosti s hackem burzy Binance. Obavy vyvolává nepochybně i kauza Bitfinexu a Tetheru, které vyšetřuje newyorská prokuratura. Majitel většiny akcií Galaxy Digital přiznal, že lidé by měli být trochu znepokojeni, ale poznamenal, že i ty největší kryptoburzy mají v současnosti jen určité omezené množství kryptoměn uložených na “hot Wallets” a díky tomu žádný investor neztratil své peníze.

Rovněž konstatoval, že Bitcoin na tyto špatné zprávy prakticky vůbec nereagoval a pokračoval v cenovém růstu. To je podle něj jasným signálem, že býčí trh je už tady. Na závěr reagoval i na slova ekonoma Nouriela Roubiniho, který řekl, že kryptoměny jsou matkou a otcem všech bublin: ,,Diskuse je u konce, Bitcoin vyhrál. Nyní ho lidé na celém světě vnímají jako legitimní místo pro uložení své hodnoty. “

Zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Binance uvažovala nad možností, že zruší transakci hackerů v blockchainu Bitcoinu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-transakcia-zhao

Několik hodin poté, co bylo dnes ráno oficiálně potvrzeno, že burza Binance se stala obětí hackerského útoku, během kterého bylo ukradeno přes 7000 BTC, naznačil šéf burzy Changpeng Zhao řešení, které znepokojilo celou kryptokomunitu.

Changpeng Zhao totiž na Redditu v rubrice “Ask me Anything” přiznal, že Binance by se mohla pokusit odstranit z blockchainu, Bitcoinu zmíněnou transakci hackerů a tím tento hack v podstatě anulovat.

Zhao si myslí, že by to bylo možné, ale vyžadovalo by to víc než 51% hashovací síly. ,,Abychom byli upřímní, můžeme to udělat pravděpodobně během několika dní. Existují však obavy, že pokud ovlivníme síť Bitcoinu v takovém měřítku, může to mít negativní důsledky, pokud jde o důvěryhodnost Bitcoinu. “

Komunita na vyjádření Zhaa pochopitelně reagovala velmi negativně. Známá postava z Twitteru WhalePanda reagoval takto:

,,Nikdo se nechystá reorganizovat blockchain Bitcoinu tímto způsobem:

 • Nikdy by se neměla podávat žádná pomoc. Toto není Ethereum
 • 7000 BTC není pro Binance tak hodně peněz (pokud jsou upřímní ohledně toho, kolik vydělávají)
 • Hrajte hloupé hry, vyhrajte hloupé ceny”

Samotný Zhao poté, co sledoval kritické ohlasy na jeho vyjádření, oznámil, že se rozhodli k tomuto kroku nepřistupovat. ,,Po tom co jsem mluvil s více stranami, včetně @JeremyRubin, @_prestwich, @bcmakes, @hasufl, @JihanWu a dalšími, jsme se rozhodli nepokusit se o reorganizaci (sítě BTC). “

Šéf Binance však uvedl svůj názor na to, jaké pozitiva a negativa by to přineslo:

,, Pozitiva:

 • Mohli bychom se pomstít hackerům a převést to co ukradli minerům
 • Mohlo by to zabránit dalším pokusům o hack, které jsou v procesu
 • Mohli bychom zjistit, jak se vyrovná síť bitcoinu s takovou situací

Negativa:

 • Mohli bychom zničit kredibilitu Bitcoinu
 • Mohli bychom způsobit rozpad bitcoinové sítě a komunity. Ty mají mnohem vyšší hodnotu, než 40 milionů dolárů
 • Hackeři nám ukázali určitá slabá místa, o kterých jsme předtím nevěděli
 • I když je to pro nás drahá lekce, je to lekce. Bylo naší odpovědností chránit fondy uživatelů”

Zhao nakonec ukončil svůj tweet konstatováním, že takový velký zásah do blockchainu Bitcoinu by nebyl nakonec možný. Přiznal, že je to nejimunnější distribuovaná kniha na světě.

Z našeho pohledu je přinejmenším zvláštní, že se Changpeng Zhao vůbec rozhodl veřejně přiznat, že nad něčím takovým u Binance uvažují, bez ohledu na to, zda by se něco takového dalo realizovat. Zhao si totiž dobře uvědomoval, že tato vyjádření ohrožují jeho kredibilitu a zároveň zpochybňují bezpečnost celé sítě BTC. Pravděpodobně šlo o jakýsi způsob demonstrace současné síly Binance a možností, jakými tato burza disponuje.

Zdroj: newsbtc.com

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-