Connect with us

Nezaradené

Technická analýza (4.9.): Altcoiny, které právě sledují tradeři Crypto Kingdom

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-altcoiny-ck

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k situaci na trhu s kryptoměnami. Dnes si trading tým z Crypto Kingdom vybral na rozbor altcoiny HOT, DASH, COS a BNB z vyšších časových rámců.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením. Na obsahu tohoto článku se podílel student trading školy Crypto Kingdom.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin se již přes dva měsíce nachází ve známém descending trianglu a jeho objemy se dále snižují. Ovšem dominance bitcoinu je stále držena na brutální sílu a zatím není prostor pro altcoiny. Proto jsme se rozhodli dnešní analýzu zaměřit na altcoiny vůči USDT, protože vyděláme na situaci, kdyby se bitcoin vydal výše a zároveň, kdyby altcoiny začaly pumpovat, neboť očekáváme stagnaci bitcoinu ještě v září se sníženými objemy. To může být ve finále šance pro altcoiny pro desítky procent.

HOT/USDT

Holo se kroutí nahoru, může se formovat potenciální double bottom formace. Může se připravovat na break-out MA77, pokud přijde impulsivní break-out, první target bude červená rezistenc zóna.

4hodinový graf HOTUSDT

300x250

COS/USDT

COS dokončil harmonický bullish alternate Bat pattern. PRZ klasicky zelená a tvoří ji konvergence následujících fibo hladin:

  • 1.13XA projekce
  • 2.24BC projekce
  • alternativní 1.618AB=CD pattern

Také pokud bude BTC bullish, může se COS vydat nahoru. Stopka pro tento pattern musí být pod hladinou 1.27XA a targety zóny + rezistenc trendovka (natažená přes body AC). Je to pattern na 4h grafu, tudíž delší trade a větší rizikovost spekulace vzhledem k tomu, že alty se hýbou podle BTC, který může udělat razantní pohyb jedním směrem a alty to může vycucnout. Pro pokročilejší, aktuálně se snaží prorazit akcelerovanou rezistenc trendovku, nicméně objemy jsou velmi slabé, takže se vstupem kdo bude uvažovat bych počkal na zvýšení objemů a potvrzení break-outu trendovky.

4hodinový graf COSUSDT

DASH/USDT

Dash dokončil hamronický bullish Crab pattern, PRZ zelená a tvoří ji konvergence následujících fibo hladin:

  • 1.618XA projekce
  • 3.14BC projekce
  • alternativní 2.0AB=CD pattern

Opět pro nás bude důležité sledovat akcelerovanou rezistenc trendovku na break-out. Před break-outem bude pravděpodobně ještě chvíli konsolidovat. Podobné jako COS, také na 4h a vyšší rizikovost, dle Scotta Carneyho by měl být stoploss pro tento harmonik až na projekci 1.901 legu XA, ale za mě je to trošku moc. Targety pro pattern i scénáře jsou zaznačené na grafu.

4hodinový graf DASHUSDT

BNB/USDT

BNB šlo lehce pod PRZ tohoto Butterfly patternu, který se již objevil v predikcích. Tato Price Action je většinou typická u HP, kdy cena jde ještě malinko pod bod D a potom se odrazí. Pokud bude BTC bullish, může BNB pokračovat nahoru, důležité bude sledovat rezistenc trendovku, která může seknout cenu dolů. Pro pokročilejší.

4hodinový graf BNBUSDT

Co aktuálně s altcoiny?

Bitcoin zažil velký triangl v první polovině roku 2018, kde na konci trianglu začaly altcoiny silné rallye. Po dlouhých pádech a konsolidačních strukturách altcoinů by altcoiny mohli s vykreslováním trianglu bitcoinu vygenerovat pěkné zisky. V Crypto Kingdom signálech nyní posíláme vzdělávací materiály a jen jisté signály pro nižší procentuální zisky. Čekám na likviditu na altcoinech.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením. Na obsahu tohoto článku se podílel student trading školy Crypto Kingdom.

Autor analýzy

crypto-kingdom-tradersTrading tým Crypto Kingdom
Součástí trading týmu Crypto Kingdom jsou studenti – pokročilí tradeři, kteří prošli kurzy a celkovým vzděláním od Honzy Čuraje, nebo Michala Majzlíka. Celý tým se pak stará o veřejné analýzy a plný komfort členům v našich produktech.

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bitcoin

Největší provozovatel nákupních center v USA spolupracuje s výrobcem BTC bankomatů

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin Bankomat

Společnost Bitstop, která se orientuje na výrobu a instalaci bitcoinových bankomatů, uzavřela spolupráci s největším provozovatelem obchodních nákupních center v USA Simon malls za účelem jejich instalace v těchto centrech.

Bitstop včera oznámil, že nové bitcoinové bankomaty úspěšně umístil v pobočkách Simon malls v Kalifornii, Floridě a Georgii. ,,Díky strategickému načasování těchto nových bankomatů v pobočkách Simon malls mohou zákazníci pohodlně nakoupit Bitcoin během Černého pátku a následných vánočních nákupů, “ uvedl generální ředitel Bitstop Andrew Bertnard.

Počet bitcoinových bankomatů po celém světě v posledních měsících roste historicky nejvyšším tempem. Až 65% z nich je nainstalovaných ve Spojených státech amerických. Po světě jich existuje již přes 6000. Tomuto tématu jsme se podrobněji věnovali v tomto článku.

Počet BTC bankomatov rastie veľmi rýchlym tempom

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

FED za měsíc vytlačil více peněz, než je celá kapitalizace Bitcoinu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

panika

Federální rezervní systém USA, více známý pod zkratkou FED, který vystupuje v USA v roli centrální banky, vytlačil jen během posledního měsíce téměř více peněz, než je kompletní tržní kapitalizace všech kryptoměn.

21. října na to upozornil Dennis Parker, který informoval, že FED právě uvolnil do oběhu nových 210 miliard dolarů v rámci strategie kvantitativního uvolňování (QE), což je o téměř 70 miliard více, než je v současnosti v bitcoinu a téměř stejné množství , jako má celá kapitalizace trhu s digitálními měny včetně altcoinů.

https://twitter.com/Xentagz/status/1186180739206991872

Cointelegraph informoval, že kvantitativní uvolňování FEDu se týká nákupu státních dluhopisů s cílem poskytnout trhu nové stimuly. Jeho rozvaha vyskočila z 3,77 bilionu dolarů na 3,97 bilionu dolarů, přičemž prognózy naznačují, že do roku 2025 bude mít FED rozvahu v hodnotě 4,7 bilionu USD.

Pro držitelé aktiv, které nemohou nafouknout své zásoby, čili například Bitcoinu nebo zlata, je to podle Parkera další signál k tomu, že by se měli snažit akumulovat svou hodnotu právě v majetku tohoto typu.

300x250

Minulý týden v rámci projevu na valné hromadě MMF uvedl bývalý guvernér Bank of England Mervyn King, že svět se již propadá do další finanční krize, která bude horší, než ta z roku 2008. ,,Tím, že jsme se drželi nové ortodoxie měnové politiky a předstírali jsme, že jsme zajistili bezpečný bankovní systém, kráčíme k této krizi,” prohlásil.

Samotný Bitcoin vznikl v roce 2008 z části jako reakce na nezodpovědné chování vlád a centrálních bank, které svými kroky vedou svět k finanční destrukci.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Nezaradené

Libra Association opouštějí další čtyři firmy

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

libra

Libra Association, organizace, která by měla stát za kryptoměnou Facebooku s názvem libra, se začíná rozpadat jako domeček z karet.

Po tom jak v úvodu týdne potvrdila odchod z asociace společnost PayPal, podle čerstvých informací se rozhodli rovněž firmy Visa, Ebay, Stripe a Mastercard. Informoval o tom 11. října portal Bloomberg.

Všechny společnosti vyjádřily projektu Libra podporu. Má podle nich obrovský potenciál, ale zatím se rozhodli stát takříkajíc stranou a sledovat, jak se bude projekt dále vyvíjet.

Z technologické stránky by mělo být vše v pořádku. Problémem jsou však regulace. Libře stojí v cestě “domácí” američtí zákonodárci a velmi negativně se na její adresu vyjádřili i vrcholoví představitelé z Německa či Francie. Rusko a Čína mezitím pro jistotu už plánují spuštění vlastních národních digitálních měn. Američtí senátoři dokonce v tomto týdnu varovali Mastercard, Visa a Stripe, aby se tohoto projektu nezúčastnili, pokud nechtějí čelit stejnému “grilování” jako Facebook.

,,Stripe podporuje projekty, jejichž cílem je zlepšit přístupnost online obchodu pro lidi na celém světě. Libra má tento potenciál. Budeme pozorně sledovat její pokrok a jsme otevřeni spolupráci s Libra Association v pozdější fázi,” uvedla společnost Stripe ve svém prohlášení.

300x250

O Libře bude brzy mluvit před americkým senátem šéf Facebooku Mark Zuckerberg. Veřejně slyšení by se mělo konat koncem října.

Libra Association měla původně 28 členů. Aktuálně zůstalo 24. Facebook přitom plánoval, že časem by jich mohlo být alespoň 100.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza (30.9.): Býci na bitcoinu stále nejsou

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-curaj

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Bitcoin (BTC)

Triangl na bitcoinu byl finálně proražený, ačkoliv objemy prodávajících nebyly nijak extrémně vysoké, ale při aktuální likviditě to stačilo. Whales precizně zaútočily na bitmexové stopky. To co bychom měli na bitcoinu sledovat je snižování  postupného tlaku od medvědů a tvrdé nákupy od bulls. Bohužel zatím nic takového na grafu nevidím a ani weekly svíce naukazuje náznaky otočení.

Denní graf BTC/USDT

Aktuálně mám na grafu nakreslené dva scénáře, protože nevíme, jak se bitcoin zachová právě na supportu 7 500 – 7 200 USD. Tento support bude velmi důležitý a rozhodně by lidi tam měly mít silné příkupy bitcoinu. Pokud to support nezvládne, dočkáme se PoC celého grafu tj. 6 400 USD a nákupy BTC bych pak směřoval až pod 6 000 USD.

300x250

Dominance  bitcoinu

I přestože bitcoin padl, tak se dominance prakticky nezměnila, ale takto je to většinou vždy, když bitcoin padá. Ovšem potom přichází silná reakce od altcoinů a právě v ten moment začne dominance padat. Ten graf dominance má pěkně vykročeno k tomu, aby altcoiny rapidně vystřelily. Některé zajímavě zvýšily svoje objemy a těchto altcoinů je třeba si nyní všímat. Každý takový dump něco změní na celém kryptoměnovém trhu, co se týče korelace nebo dalších faktorů. Altcoiny by mohly dostat svoji šanci nyní.

Týdenní graf dominance bitcoinu

Na druhou stranu graf dominance bitcoinu má za sebou silné supporty, které to stále budou držet. Musel by od altcoinů přijít opravdu silný impuls, který by nastolil jasnou vládu altcoinů. Alespoň na chvíli.

Celková kapitalizace

Graf celkové kapitalizace je dneska možná úplně nejdůležitějším grafem, neboť nám ukazuje, jak altcoiny ženou ten graf níže o proti bitcoinu. A kapitalizace jde na finální support, který bude na bitcoinu oddělovat bearish a bullish sentiment. Kapitalizace na ten suport již nyní míří. Proto dává smysl, aby bitcoin se kolem 7 500 USD odrazil a kapitalizace se odrazila pod 180 mld. USD.

Týdenní graf celkové kapitalizace

Kapitalizace altcoinů

Pamatuješ si, jak jsem říkal, že budu altcoiny nakupovat až na double bottom? To znamená někde na hraně 50 mld. USD. Pro některé lidi to byla scifi úroveň, ale my se tam pěkně blížíme. Opět logická úroveň odrazu. Pokud altcoiny nezvládnou tento support, některé zmizí pravděpodobně úplně. Dnešní delistování na Binance tomu pěkně napomáhá.

Týdenní graf kapitalizace altcoinů

Závěr analýzy

Mojím cílem je nyní perfektní monitoring celé situace na kryptoměnovém trhu. Každým tak volatilním průsekem se něco mění a já potřebuji identifikovat tuto změnu, abych na ni mohl reagovat. Bitcoin budu kupovat mezi 7 200 – 7 500 USD a podle reakce buď HODL nebo jenom swing trade. Další logické úrovně jsou pod 6 000 USD.

Co se týče altcoinů, některé impulsní struktury vypadají velmi dobře a na ně se budeme v signálech Crypto Kingdom zaměřovat (viz poslední téměř 20% profit na RVN). Bude důležité opět dát zrak na altcoiny, jak se chovají v dumpu bitcoinu, protože při prasknutí BTC z 20 000 USD přišla altseason.

Sleduj večer v 20:00 online webinář, kde se budeme zaměřovat na chování kryptoměn z pohledu makra i technické analýzy a vytvoříme si celkový obraz na aktuální situaci, jak z pohledu tradingu, ta z pohledu těžby kryptoměn.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (16.9.): Problémy pro anonymní kryptoměny?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

anonym

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

OKEx musí delistovat anonymní kryptoměny. Přidají se další burzy?

Jihokorejská burza OKEx musí na své verzi pro Jižní Koreu zrušit k 10. říjnu podporu pro obchodování několika altcoinů, které se zaměřují na uživatelskou anonymitu a to z důvodu nových mezinárodních regulačních pravidel. Jde o kryptoměny Monero, Dash, Zcash, Horizen a Super Bitcoin (SBTC), jejichž podporou by OKEx nemohl dodržet nové nařízení Financial Action Task Force (FATF) o tom, že burzy jsou povinné identifikovat obě strany realizující transakce v hodnotě přes 1000 dolarů. Tyto pravidla ze strany FATF se dotknou i ostatních světových burz a měly by být aplikovány do léta 2020. Je zatím velmi sporné, jak se k ním burzy postaví. Minimálně ty, které fungují na decentralizovaných blockchainech, to pravděpodobně nebudou mít jak dodržet. Anonymní kryptoměny budou každopádně čelit velké výzvě. (Cointelegraph.com)

PayPal o Libře opatrně, zástupci Libry čeká důležité setkání

Francouzská zpravodajská agentura France Press (AFP) citovala opatrné vyjádření předního představitele PayPalu k připravované kryptoměně Libra. Mezitím dnes čeká zástupce Libra Association důležité jednání s bankéři. Podrobnosti jsme shrnuli v tomto článku.

PayPal o Libre opatrne, zástupcov Libry čaká dôležité stretnutie

Deutsche Bank se přidala k blockchainové síti JP Morgan

Největší německá banka Deutshe Bank se připojila k mezibankovní informační síti (IIN), kterou vytvořil americký gigant JP Morgan a je postaven na blockchainu Ethereum. IIN aktuálně využívá již 320 bank, které pomocí této platformy mezi sebou sdílejí informace o globálních platbách. Deutsche Bank je však první skutečně velkou bankou, která se rozhodla podpořit tento projekt, což by mohlo vzbudit zájem dalších světových bank. Cílem IIN je začlenit do systému 400 bank do konce tohoto kalendářního roku. (cointelegraph.com)

300x250

Square Crypto podpořil grantem “konkurenci”

Projekt Square Crypto, který založil šéf Twitteru a společnosti Square Jack Dorsey, věnoval grant ve výši 100 tisíc dolarů na podporu open-source projektu BTCPay Foundation. Ačkoliv se může zdát, že Square Crypto tímto krokem podporuje vývoj konkurenční aplikace, její zástupci v duchu ideje Jacka Dorseyho vysvětlili, že jde o investici v produkt, kterému věří – čili bitcoinu. ,, Stávající platební společnosti mají na výběr buď se přizpůsobit, nebo zůstat pozadu. Toto není investice do konkurence, jde o investici do peněz budoucnosti – něco na čem Square opravdu záleží, “vysvětluje Square Crypto, které plánuje takto podporovat i další projekty. (cointelegraph.com)

Coinbase začala s podporou DASH

Americká směnárna Coinbase začne na své burze Coinbase Pro podporovat kryptoměnu Dash ve všech jurisdikcích, které podporuje Coinbase s výjimkou amerického státu New York a Velké Británie. Dash je tak po Tezos nejnovější kryptoměnou, která míří na Coinbase Pro a pravděpodobně bude brzy dostupná i na nákup a prodej přímo na směnárně Coinbase. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články  sledujte nás na Facebooku

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza altcoinů (30.8.): Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) a XRP + ANKETA

Andrej Kalvoda

Zveřejněno

on

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k trhu s kryptoměnami. Nejnovějším členem sestavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, který vám bude pravidelně přinášet pohled na vysoce kapitalizované altcoiny. 

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

ETH/USDT

Ethereum aktuálně naráží na velmi důležitou supportní trendovku – pokud BTC nebude zásadně dumpovat, očekával bych, že ETH by na chvíli mohlo vést altcoiny nahoru.

Jedna z nejzásadnějších rezistencí je na 180 USD. Pokud ji trh dokáže překonat, můžeme se posunout k zóně 198-202 USD a později výše. 

300x250

LTC/USDT

Velmi podobně vypadá i graf Litecoinu, kdy se cena opět vrátila k dlouhodobé trendovce. Pokud zvládneme vytvořit nákupní sílu, očekávám pullback k 85 a 100 USD.

V případě, že by BTC padal a Litecoin by díky tomu prorazil support, bude další důležitá úroveň na 51 USD

XRP/USDT

XRP vypadá nyní velmi dobře – zatímco při posledním pádu BTC většina altcoinů padala na nová minima, XRP další dno nevytvořil. V této chvíli v něm tedy vidím oproti ostatním poměrně velkou stabilitu.

Ikdyž jsem tedy bullish, je potřeba zmínit to, co jsem psal už v poslední analýze o Ripplu – že máme nad cenou hutnou rezistenci kolem 0.287 USD. Až ve chvíli, kdy ji trh dokáže překonat, se můžeme bavit o potvrzeném bullish scénáři s červeně vyznačenými targety.

ANKETA

Coming Soon
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

LIVE STREAM (18.8.): Naživo analýza Bitcoin (BTC) & altcoiny by Crypto Kingdom

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

liveck

Live stream začíná v neděli 11.8. od 20.00h

Trh s kryptoměnami má za sebou turbulentní týden, v rámci kterého se cena bitcoinu opět propadla pod pětimístné částku v dolarovém vyjádření. Dominance bitcoinu však mezitím atakovala 70%, což se projevovalo na dalším oslabování altcoinů. Trejderi Crypto Kingdom tradičně v neděli od 20.00h přinesou v rámci live streamu svůj názor na aktuální situaci na trhu. Podívejte se, jak jsou na tom Bitcoin a altcoiny pohledem Jana Čuraje a Michala Majzlíka.

Náš tip pro trading:

5 funkcií, pre ktoré sa oplatí vyskúšať platformu 3commas

Pokud se vám líbí naše články a sledujte nás na Facebooku

300x250
Pokračovat ve čtení

Nezaradené

Technická analýza (29.7.): Support bitcoinu na 9 000 USD stále drží

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

technicka-analyza-bitcoin

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Bitcoin (BTC)

Máme za sebou poměrně nudný týden na bitcoinu, protože bitcoin s nízkými objemy spíše klesal přes manipulované “bart” patterny.  Těžko se tato situace obchoduje a myslím se, že většina z nás čeká na limitních příkazech k nákupu většího množství bitcoinů. Včera v noci někdo ukončil s obří pozici své shortové obchody a cena explodovala z 9 100 USD na 9 600 USD.

Hodinový graf bitcoinu

Když se na ten graf pozorně podíváš, tak zjistíš, že se plazíme již v dolní hraně celého kanálu, kde hrozí, že se trh vysype dolů na 8 000 USD. Tato cena je druhá nejvíce akumulovaná po ceně 6 400 USD. Silné odmítnutí poklesu zatím vykazuje další spíše plazení u spodní hrany kanálu a zároveň udržení supportu. Pro více informací si budeme muset počkat na uzavření alespoň dvou denních svíček, pokud bychom chtěli vstupovat do longu.

300x250

Bitcoin je držený na hrubou sílu

Hodinový graf btc dominance

Když se podíváme na bitcoinovou dominanci, tak vidíme nahoře formaci H&S, která by měla pustit dominanci dolů na 65 %. Ovšem nic takového se neděje a tento učebnicový pattern byl téměř odignorovaný. Naopak korekce dominance vypadá, že bude u konce, protože graf začíná rotovat vzhůru. Pravděpodobně to vypadá na průraz naznačené trendovky zpět k 68% dominanci.

Mám nyní obchodovat altcoiny?

My jsme v Crypto Kingdom signálech za poslední týden vygenerovali šílená procenta – výsledky jsi mohl vidět přímo z aplikace u živého vysílání. Proto je i dobré držet část kapitálu v bitcoinu, osobně to mám nastaveno 30-50 % kapitálu v BTC, protože se nám perfektně daří mince bitcoinu a to stojí za to, i kdyby dolarovka na krátké období klesla. Bitcoin navíc vypadá krátkodobě spíše bullish dle aktuálních indícií, nebo se bude plazit do strany pár dní a to opět může dát šanci lowcapovým altcoinům. Highcapovým altcoinům bych se nyní vyhnul a dělal spíše krátké rychlejší obchody na altcoinech.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Nezaradené

Faktor Binance: Američané ztratí přístup k 72 kryptoměnám. Je to tak zlé?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Binance X-ko

Včera jsme se dozvěděli, že burza Binance od 12. září zablokuje možnost obchodování pro uživatele, kteří se budou připojovat na Binance z USA.

Tato negativní zpráva (ačkoli den předtím Binance oznámila, že brzy spustí v USA regulovanou burzu Binance US), způsobila nejen očekávaný propad hodnoty kryptoměny Binance Coin, ale i mnoha dalších altcoinů.

Nemusí však jít jen o krátkodobou turbulenci. Burza Binance je totiž v případě mnoha altcoinů jedinou burzou, která je nabízí k obchodování americkému trhu. Na grafice níže najdete seznam kryptoměn, které jsou pro USA dostupné pouze přes Binance (označené bílou farbou). Ty, které jsou zvýrazněny fialovou budou pro uživatele prihlasujúcich se přes americké IP-adresy dostupné i po 12. září a to skrz jiné burzy.

Pokud jde o Binance Coin (BNB), k němu se Američané dopracují i ​​po tomto datu. Dostupný bude skrz platformu eToro (a dá se předpokládat, že i přes americkou verzi Binance).

300x250

Horší je to se 72 kryptoměnami, které jsou v tomto čase dostupne pro americký trh opravdu pouze skrz Binance. Po zablokování přístupu, a pokud v té době již nebudou k dispozici na americké verzi Binance US, se může stát, že budou pro Američany neobchodovatelné. Binance však zdůrazňuje, že blokování se týká pouze obchodování a tedy možnost poslat své kryptoměny pryč z burzy do peněženky bude existovat nadále. Otázkou je však, zda Američané budou ochotni “hodlovat” kryptoměnu, se kterou nebudou moci obchodovat a bude se jim těžko prodávat.

Jsou obavy přehnané?

Tato zpráva pochopitelně působí dost hrozivě zejména pro altcoinové investory a ty, kteří jsou “naloženi” v Binance Coin. Nakonec to však až tak špatně dopadnout nemusí.

,,Krátkodobé bolesti jsou občas nezbytné pro dlouhodobý růst. A my vždy tvrdě pracujeme, abychom vykompenzovaly krátkodobé bolesti v dlouhodobý růst,” uvedl na Twitteru k včerejšímu propadu trhu Changpeng Zhao, šéf Binance.

,,12. září Binance.com už nebude akceptovat dále americké uživatele. Ale můžete očekávat, že v té době už bude spuštěno Binance America. Binance už nebude vnímáno jako “poskvrněný” operátor, ale bude mnohem silnější, než kdykoliv předtím. Toto je kritický moment pro celý průmysl,” uvedl k těmto zprávám Alexandre Dreyfus, CEO blockchain platformy Chiliz.

Fundamenty Binance tedy navzdory této špatné zprávě nevypadají pro nejbližší měsíce vůbec špatně. Binance brzy spustí nové vlastní stablecoiny a začne s nabídkou IEOs na decentralizované platformě Binance DEX. Také zde máme margin trading a očekávaný přechod na verzi “Binance 2.0”. Když se jí podaří spustit i vlastní regulovanou verzi Binance pro americký trh, může to být dalším katalyzátorem jejího úspěchu. Binance je totiž jedinou burzou z TOP 10 burz s největším objemem obchodování s kryptoměnami, která není prakticky vůbec regulována.

Otázkou zůstává, kolik a jaké kryptoměny se dostanou na burzu Binance v USA. Některé menší altcoiny si to možná opravdu krutě odskáčí. Ukáže to však až čas.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Nezaradené

ROZHOVOR: R. Chovanculiak: Kryptoměny pomohli ukázat, že digitální anarchie může fungovat

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

robert-chovanculiak-rozhovor

Abe mohla spatřit světlo světa, na jejío vydání bylo potřeba vysbírat 3000 eur. Aby se dočkala pěkné tvrdé vazby a barev, bylo potřebných 4500 eur. Dnes v době psaní toho textu se na knihu “Pokrok bez povolení – Jak sdílená ekonomika, crowdfunding a krypotměny změnily svět” vybralo již přes 8000 eur. I to je jasný signál, že zájem o více než 400-stránkové dílo, jehož značná část se věnuje kryptoměnám, je obrovský. Promluvili jsme si s jejím autorem Robertem Chovanculiakem.

Pane Chovanculiaku, v první řadě vám chceme pogratulovat. Zájem o vaši knihu “Pokrok bez povolení” je zjevně velký. V rámci crowdfunding jste vybrali již přes dvojnásobek minimální částky, kterou jste potřebovali, čili 3000 eur. Očekávali jste, že bude ze strany komunity takový zájem? Můžete nám nejprve stručně popsat, o čem je tato kniha?

K svojim očakávania pristupujem stoicky, takže ich minimalizujem, aby som mohol byť následne príjemne prekvapený. V tomto prípade realita prekonala očakávania niekoľko násobne.

Kniha je o strete digitálnych technológií 21. storočia so svetom politikov, úradníkov a zákonov z 20. storočia. Štát nám poskytuje množstvo služieb, ale väčšinou má na ne monopol. Vďaka internetovým technológiám ako zdieľaná ekonomika, crowdfunding a kryptomeny musí odrazu štát čeliť novej konkurencii a to vytvára zaujímavé konflikty.

V skratke kniha Pokrok bez povolenia je kompletný sprievodca svetom, kde Airbnb oživuje mŕtvy kapitál a konkuruje štátu v tvorbe regulácií, kde Kickstarter nahrádza vyberanie daní a pomáha financovať verejné služby a kde Bitcoin umožňuje budovať paralelnú spoločnosť, v ktorej neexistujú „vedúci” a všetci máme kľúče od miešačky.

300x250

Na stránce startlab.sk píšete, že kniha má až kolem 400 stran. Kolik z nich je věnovaných kryptoměnám a co se tam o nich dočteme? Považujete se za odborníka na kryptoměny?

Kniha má tri hlavné kapitoly a kryptomenám sa venuje posledná. Nezaoberám sa však spôsobmi ako na kryptomenách zarobiť, alebo čo prinášajú kryptomeny z pohľadu monetárnej politiky. Zaoberám sa skôr praktickými aplikáciami v komerčnej oblasti a možnosťami fungovania digitálnej anarchie. Kryptomeny boli podľa mňa posledným kúskom do mozaiky technológii, ktoré umožnili vytvoriť funkčné paralelné spoločenstvá, kde prebieha dobrovoľná spolupráca bez štátneho dohľadu. To je pre nás ekonómov veľmi zaujímavá situácia, lebo my sme dlho predpokladali, že v anonymnom prostredí, kde sa ľudia nepoznajú a sú od seba vzdialení, nemôže prebiehať obchod bez štátom poskytovaných služieb práva a poriadku. Kryptomeny pomohli ukázať, že tomu tak nemusí byť a digitálna anarchia môže fungovať.

Pokrok bez povolenia

V popisu knihy vícekrát zmiňujete regulace. Ty jsou v případě kryptoměn neustále omílaným tématem. Na jedné straně jsou Bitcoin maximalisté, kteří věří, že kryptoměny žádné regulace nepotřebují a na druhé “tradičnější investoři”, kteří doufají, že regulovanější trh pro kryptoměny přispěje jejich rychlejší adaptaci, přiláká nové instituce a tedy v konečném důsledku pomůže růstu jejich cen. Na které straně stojíte vy?

Úspech kryptomien si nespájam nutne s rastom ich cien. Kryptomeny vnímam ako alternatívu k súčasnému monetárnemu a finančnému systému. Z tohto pohľadu je len samotná možnosť regulovateľnosti problematická a ohrozuje hlavnú pridanú hodnotu tejto technológie. To neznamená, že niekto nemôže vytvoriť regulované kryptomeny alebo ich derivácie a byť komerčne úspešný. Tieto dva koncepty môžu vedľa seba existovať a čas ukáže, ktorý vyhrá súťaž o srdcia spotrebiteľov.

V rámci propagačního videa ke knize zmiňujete množství užitečných aplikaci určených ke sdílení, půjčování a pronajímání věci. Dávalo by Airbnb či Uber smysl vytvořit vlastní kryptoměnu?

Kryptomeny chápem ako pomerne nákladný nástroj obchádzania štátnych monopolov a finančných sprostredkovateľov. Ich využívanie samotnými týmito organizáciami preto vo mne vždy vyvoláva určitú mieru skepticizmu. Tým netvrdím, že sa v budúcnosti nenájde široko použiteľná a užívateľský výhodná aplikácia pre centralizované organizácie, medzi ktoré patrí aj Airbnb a Uber. V krátkodobom až strednodobom horizonte som však skôr presvedčený, že kryptomeny budú široko využívané ako alternatíva voči centralizovaným riešeniam.

Jaký je váš názor na decentralizované aplikace? Mohou podle vás v budoucnu nahradit ty, kterým se věnujete v knize?

V knihe sa venujem aj niektorých decentralizovaným aplikáciám ako stabilná kryptomena DAI od MarketDAO, decentralizované súdnictvo od Kleros, platforma OpenBazaar alebo rôzne Oracles. Ale je pravda, že väčšina aplikácii v knihe je centralizovaných. A myslím si, že existujú dobre dôvody, prečo tomu tak je. Decentralizácia má okrem veľa výhod aj svoje nevýhody a niekedy môže byť príliš nákladne aplikovať decentralizované riešenia.

Nie vždy chcete službu, ktorá nemá svojho vlastníka a nikto tam nemá kľúče od miešačky. Napríklad keď sa služba ešte len vyvíja a potrebujete rýchlo reagovať na rýchlo sa meniace prostredie, prípadne realizovať veľa exekutívnych rozhodnutí. Pri decentralizovanom riešení je dôležité nastaviť celú službu čím najsprávnejšie v prvom kroku, pretože následne zmeny v parametroch a pravidlách sa už deju ťažšie. Takéto a ďalšie náklady decentralizácie je rozumné akceptovať len za určitých podmienok. Predovšetkým, keď rastú náklady centralizovaných riešení. A to sa môže diať z viacerých dôvodov. Najčastejšie je tomu tak vtedy, keď štát začne obmedzovať, regulovať alebo priamo zakazovať rôzne služby. V takom prípade sa stáva prítomnosť centra problematická. Štáty a vlády majú totižto koho predvolať, vypočúvať, obžalovať a zatvoriť. Toto je moment, keď sa decentralizované riešenia stávajú pre užívateľov výhodnejšie.

Okrem toho môžu niektoré centralizované platformy aplikovať decentralizované prvky. Napríklad platforma Taobao umožňuje obyčajným ľudom, aby sa stali peer-to-peer sudcami a riešili spory ostatných ľudí.

Kdy a kde si budeme moci “Pokrok bez povolení” koupit?

Už teraz si ju môžu vaši čitatelia predobjednať v rámci kampane na stránke www.startlab.sk/pokrokbezpovolenia, následne plánujeme spustiť pre knihu aj vlastnú webovú stránku a samozrejme bude dostupná vo väčšine kníhkupectiev. Vydanie je naplánované na jeseň tohto roka.

Děkujeme pěkně za rozhovor a přejeme hodně úspěchů.

TIP: Minule jsme si povídali s Jaromírem Tesařem o kryptoměně Cardano. Rozhovor si můžete přečíst zde:

Rozhovor o Cardano s J. Tesařom: Jestli vše vyjde, decentralizace bude vyšší než u Bitcoinu

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-