Connect with us

Analýzy

Technická analýza altcoinů (26.7.): Ethereum, Litecoin a Binance Coin

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k trhu s kryptoměnami. Nejnovějším členem sestavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, který vám bude pravidelně přinášet pohled na vysoce kapitalizované altcoiny. 

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

ETH/USDT

Ethereum od minula otestovalo nižší úrovně, jak jsme očekávali. Scénář zůstává pořád stejný – vytváříme range mezi cenami 200 (resp. 208) a 235 USD. Jakmile bude trh připravený a dokáže prorazit 235 USD, pravděpodobně uvidíme další leg nahoru k 260 USDT.

LTC/USDT

U Litecoinu se od úterka taky nic zásadního nezměnilo – naprosto přesně zde vyplnil predikovaný support 89-87 USD a odrazil se od něj nahoru. S aktuální cenou kolem 91 USD tvoří LTC trojúhelník, který značí pravděpodobné pokračování v trendu. Při jeho breaku směrem nahoru bychom sledovali první target kolem 100 USD, při jeho překonání se pak můžeme podívat až na 111-114 USD. 

300x250

BNB/USDT

Binance Coin po svém obrovském rally zažil během července asi 40% korekci. V posledních dnech ale vidíme zajímavý odraz s vysokými objemy. Neočekávám, že by ale tak rychle obnovil svůj uptrend – toto stoupání ceny může jít až k 35-36 USD, ale nejpozději v těchto úrovních bych očekával další odraz dolů. buď na původní support (24-25 USD), nebo o úroveň níž – až na 20-18 USD.

Pokud by se BNB dostal nad 36 USD, potom je možné pokračování v uptrendu. 

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Analýzy

Technická analýza (20.2.): Bitcoin si propad ceny ptal

Trader 2.0

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-trader20

Tradiční čtvrteční analýzu Bitcoinu, dominance Bitcoinu na trhu s kryptoměnami a altcoinového marketcapu vám přinášejí studenti trading univezity Trader 2.0.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Včera vo večerných hodinách sme mohli byť svedkami výrazného zostrelu. Z ceny približne 10 200 dolárov prišiel tvrdý dump a spadli sme až na 9330 dolárov, odkiaľ sme sa vytiahli jemne hore a v čase písania tohto článku sa momentálne pohybujeme na úrovni približne 9600 dolárov. Popravde, tento graf si už túto korekciu proste pýtal. Po niekoľko dňovom raste nám prišla pekná korekcia, čo ja osobne to považujem za veľmi dobrú situáciu, pretože teraz môžeme uvažovať nad novými nákupmi na nižších hladinách.

Z hľadiska technickej analýzy môžeme na 4H grafe pekne vidieť, že sme prerazili dlhodobý stúpajúci kanál, kde sme prieraz zavreli silnou červenou sviecou. To nám jasne naznačuje že najbližšie dni bude Bitcoin klesať, aj keď tento pokles už nemusí byť taký prudký. Krátkodobo môže ešte cena otestovať prerazenú trendovku na hladine 9900 dolárov a následne znovu pokračovať smerom dole. Tento scenár ale nemusí nastať. Môžeme ísť istý čas do strany a následne pokračovať smerom dole.

Momentálne ako najbližšiu zastávku BTC vidím hladinu 8800 až 9000 dolárov, čo nám predstavuje aj 0,382 fibonacci hladinu. Tu by mal Bitcoin zareagovať.

300x250

Dominancia

Čo sa týka samotnej dominancie, tu je to zaujímavé. Napriek tomu, že včera na Bitcoine prišiel obrovský dump, dominancia sa takmer nepohla. Včera priamo počas spomínaného dumpu som pozorne sledoval nielen cenu Bitcoinu, ale aj dominanciu a alcoinový market cap. Cena padala, altocinový market cap tiež, ale dominancia reagovala úplne minimálne. Z tohto mi ako jediný logický záver príde, že ľudia jednoducho vystupovali počas dumpu do fiatu, teda nepresúvali kapitál ani do altcoinov ani do Bitcoinu. Z tohto by som usudzoval, že veľa ľudí ešte čaká ďalší pokles BTC na ešte nižšie hladiny.

Čo sa týka samotného grafu, na 4H grafe sa pohybujeme v klesajúcom kanáli. Indikátor RSI je v neutrálnej zóne. Z tohto grafu je momentálne obtiažne povedať, kam sa pohneme. Dovolím si ale priložiť väčšiu váhu k poklesu a pohybu ceny k 62 percentám. Zatiaľ mi nič nenaznačuje pohyb Up.

Tu by som spomenul ešte týždňový graf, na ktorom môžeme vidieť, že sa momentálne nachádzame pod naozaj dlhodobou trendovkou. Ak tento týždeň zavrieme pod touto trendovkou, budem to už považovať  za jasný prieraz dole. V takejto situácii príde opäť obrovská šanca pre altcoiny. Nato si ale musíme počkať, nakoľko do konca tohto týždňa máme ešte pár dní a situácia sa ešte môže zmeniť.

Altcoin market cap

Čo sa týka altcoinového market capu, na 4H grafe vidíme, že po dlhodobom raste sa momentálne nachádzame v ABC korekcii. Daný knôt, ktorý vidno na grafe, by som nebral do úvahy, nakoľko na 1D grafe sa tento knôt nenachádza. Považujem to za chybu grafu na tradingview. Momentálne sme vo vlne C, ktorá najčastejšie konči na hladine one to one fibonacci extension. V našom prípade je to teda hladina okolo 85 miliárd dolárov. Z tohto dôvodu by som bol ešte pri altcoinoch stále opatrný a radšej počkal na lepší vstup do marketu.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy je študentom trading unvezrity Trader 2.0 pod dohľadom Jakuba Kraľovanského.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (18.2.): Dvě klíčové trendovky, které sleduji

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Už dlhšie som všade pridával tento graf a hovoril, že rezistencia je veľmi silná. Prišla prvá reakcia, ale ako vidíme, tak Bitcoin zatiaľ nepreťal rastovú trendovú čiaru.

Kým ju držíme, tak je stále možnosť, že sa ešte raz pozrieme do danej zóny a až potom pôjdeme dole. Mne to skôr príde tak, že ju breakneme dole už teraz a potom príde vlna /b/, ktorá túto trendovku otestuje. Uvidíme na to je však moc skoro a toto je teraz absolútny kľúč k ďalšiemu pohybu.

300x250

Dominancia

Dominancia na poslednú chvíľu zareagovala, pretože už to vyzeralo, že breakne dlhoročnú trendovku smerom nadol a altocinová sezóna nebude len záležitosť 2 týždňov. Nakoniec však prišiel odraz, ale stále môže prísť aj break down. Pre mňa najviac logický scenár je taký, že dominancia pôjde do halvingu na nové HIGH v danom trende a dokončí svoj 2-ročný cyklus. Každopádne TOP a dno sa chytajú veľmi ťažko a preto je reálne, že TOP sme na dominancii už dosiahli. O všetkom rozhodne práve trendovka a o to či sa dokážeme udržať nad ňou, alebo nie.

Kapitalizácia altcoinov

Kapitalizácia altov nevyzerá vôbec zle a vidíme, že prišiel odraz od channelu. Teraz by som skôr očakával menší rast, alebo pohyb do strany. Veľké altcoiny si píšu každý jemne svoj vlastný príbeh a aj keď majú veľa spoločných znakov a držia sa ruka v ruke, tak každý veľký altcoin má na grafe nejaké špecifikum, s ktorým treba rátať. Tieto hodiny beriem skôr ako pozorovacie, pretože sa nechcem zbytočne unáhliť so vstupom do trhu.

Záznam STREAMu

Bitcoin sa nám začal sekať dole a altociny s ním. Viac sa dozviete zo záznamu včerajšieho streamu.

Trader2.0

Na minciach so zápalnou šnúrou sme zinkasovali pekné zisky, ale čo je oveľa dôležitejšie, tak sme ich aj dokázali ochrániť, pred pádom trhu. Viac informácií na Telegrame.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

LIVE STREAM (17.2.): Kam až padne Bitcoin? Sledujte dnešní live stream

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

live-j-kralovansky

Live stream začne dnes, tj. v pondělí 17.2.2020 o 21.00h.

Výrazný růst ceny Bitcoinu se zdá se alespoň na nějaký čas zastavil. V době psaní tohoto textu je Bitcoin o přibližně tři procenta nižší než před týdnem a obchoduje se za něco přes 9 500 dolarů. Aktuální pohled na trh s kryptoměnami nám přináší v tradičním pondělním live streamu trader z projektu Trader 2.0 Ing. Jakub Kraľovanský.

UPOZORŇUJEME, že obsah videa je čistě informační a neslouží jako investiční poradenství. Do kryptoměn investujte vždy jen tolik, kolik si můžete dovolit ztratit.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (17.2.): S nákupem bitcoinu budu čekat na 9 100 USD

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Analýza Bitcoin Čuraj

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Bitcoin (BTC)

Ačkoliv se může zdát, že jsme na spodní hraně uptrendového kanálu, tak já tam osobně nevidím žádnou sílu od býků, aby tento kanál udrželi. Navíc i celková kapitalizace kryptoměn si říká o korekci. Budeme tedy hledat vstupy níže na jednotlivých supportech, které uptrendový kanál zanechal.

Denní analýza bitcoinu

Denní analýza bitcoinu

Dominance bitcoinu

Situace na dominanci bitcoinu je aktuálně velmi nejistá, protože nad sebou máme bod kontroly, kam by se měla dominance vracet. Na druhou stranu se krásně retestuje trendová úroveň a dominance bitcoinu by tak mohla prorazit celý support. Musíme si na více informací počkat. Každopádně support vyšel naprosto přesně.

300x250
Dominance bitcoinu

Dominance bitcoinu

Celková kapitalizace

Celková kaitalizace si jasně říká o hlubší korekci a to rovnou až k bodu kontroly na 225 mld. USD. Jen nevím, v jaké kombinace bitcoinu a altcoiny to bude. Bitcoin má určitě namířeno níže a altcoiny pravděpodobně také.

Kapitalizace kryptoměn

Kapitalizace kryptoměn

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů nyní stojí na důležitém supportu, který pokud praskne, tak uvidíme kapitalizaci altcoinů opět na bodu kontroly 74 mld USD, což bude opravdu solidní pád. Já věřím, že se tam altcoiny ještě jednou dostanou.

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů

Na altcoinech máme jasně viditelný triangl, který se bude formovat ještě nějaký ten pátek. Altcoiny mají určitě ještě čas na obří rallye, které může začít až třeba v roce 2021 – tedy rok po halvingu, jako to bylo v minulém cyklu.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza (14.2.): ADA, LTC, ETH – highcaps jsou stále v býčí náladě

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-curaj-altcoiny

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k trhu s kryptoměnami. Dnes se na trh vysoce kapitalizovaných kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Aktuálně všichni netrpělivě čekáme, co se bude dít s bitcoinem po včerejší obrovské volatilní manipulaci s trhem. Ačkoliv by se mohlo na první pohled zdát, že trh je tímto dnem velmi rozhozený, vysoce kapitalizované altcoiny v tom mají jasno.

ADA/BTC

Cardano to nebude mít vůbec lehké s pohyby vzhůru, protože v medvědím trhu za sebou nechalo opravdu hodně gapových konstrukcí, které budou rezistentní. Nyní ovšem můžu s klidnou hlavou říci, že se drží na topu jako klíště a připravuje si výstřel vzhůru.

Technická analýza ADA/btc

Technická analýza ADA/BTC

300x250

Z pohledu technické analýzy si neumím přestavit, že by tento graf měl dopadnout jinak, než dalším pokračováním růstu. Každý trendový obchodník, který vstupuje po korekci na další pokračování trendu, chce vidět několik indícií. ideálně, že pohybové indikátory klesají se stagnací ceny (splněno), pak že cena je velmi reakční na support – gapová struktura (splněno). Aktuálně si jenom počkat na otestování supportu a jdeme do hry.

LTC/BTC

Kdo by to byl řekl, že zřejmě největší soupeř bitcoinu, Litecoin, půjde v takovém bullish rallye právě před halvingem bitcoinu. To je jak, kdyby na svatbě patřila největší pozornost družičce.

Technická analýza LTC/BTC

Technická analýza LTC/BTC

Graf litcoinu je možná ještě více bullish, než graf Cardana. Sleduj respektující trendovku, kde se stále navyšuje low doteků. Krásný pinbar, který otestoval bod kontroly a zároveň skončil nad supportem. To je prostě z pohledu techniky opravdová krása. CCI klesá při stagnaci ceny. Litecoin si nyní připravuje půdu pro další pohyb vzhůru.

ETH/BTC

Posledních pár hodin jsem objevil plno článků, které píší o tom, že je ethereum totálně přepálené. Ono je potřeba vidět celý kontext, abychom pochopili, co jsem strukturálně na ethereu děje.

Technická analýza ETH/BTC

Technická analýza ETH/BTC

Nejdůležitější byl průstřel silné rezistence, která nyní bude supportem. Navíc to celé explodovalo patternem 123 low. Nyní pravděpodobně dojde k otestování supportu a následný pohyb etherea na bod kontroly (0,03 sts). Je tedy velmi logické, že cena se nyní tlačí vzhůru – celá situace je hodně v býčí náladě a každý sestřel ceny je nabírán.

Vzhledem k tomu, že Čína zastavila výrobu GPU, které jsou potřebné k těžbě etherea, tak očekávám, že cena etherea ještě vystřelí nezávisle na chování bitcoinu a zároveň cena karet půjde o 50-100 % vzhůru následující měsíce.

Závěr analýzy

Já už si pomalu připravuji bitmexové pozice a nabírám Litecoin a Cardano. Zároveň jsme upozorňovali naše VIP členy, aby dokončili nákup HW na těžbu kryptoměn, neboť karet přestane být dostatek, než se globální situace uklidní. Pokud bys měl zájem o těžbu kryptoměn, ozvi se nám!

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza (13.2.): Bitcoin je bullish, před halvingem chce málokdo prodávat

Trader 2.0

Zveřejněno

on

Analýza Bitcoin

Tradiční čtvrteční analýzu Bitcoinu, dominance Bitcoinu na trhu s kryptoměnami a altcoinového marketcapu vám přinášejí studenti trading univezity Trader 2.0.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Bitcoin tento týždeň začal veľmi zaujímavo. Po nedeľnom dosiahnutí  hranice 10 000 dolárov sa dlho nad touto hranicou neudržal a v pondelok začal klesať až po hranicu 9 700 dolárov. Nasledujúce dni bol ale z tejto hladiny veľmi rýchlo vytiahnutý opäť nad 10 000 dolárov a pokračovali sme smerom UP do oblasti 10300 až 10450 dolárov, ktorá predstavuje dôležitú rezistenciu. V tejto hladine neprišlo k žiadnemu silnému zamietnutiu a momentálne sa pohybujeme do strany v tomto cenovom pásme.

Vzhľadom nato, že z hladiny 9 700 dolárov bola cena veľmi rýchlo vytiahnutá hore znovu nad 10 tisícovu hranicu si momentálne nemyslím, že príde výraznejšia korekcia, nakoľko každý takýto pohyb bude pravdepodobne veľmi rýchlo vytiahnutý smerom Up. Bitcoin je jednoducho veľmi bullish a tí čo nestihli nakúpiť na nižších hladinách čakajú na akýkoľvek menší pokles a okamžite nakupujú. Znovu musím zopakovať, že onedlho tu máme halving a jednoducho málokto chce teraz predávať.

Na 1D grafe môžeme vidieť stále pekný pohyb v stúpajúcom kanáli. Indikátor RSI nám ukazuje, že sa nachádzame v prekúpenej oblasti a vzhľadom nato si myslím, že bude potrebovať trochu vychladnúť na následný pohyb ceny Bitcoinu k hranici 11000 dolárov, kde by mal naraziť na dlhodobú trendovku. Z tohto dôvodu môže ísť Bitcoin pár dní do strany a následne atakovať spomínaných 11000 dolárov.

300x250

Dominancia

V poslednom článku som spomínal, že dominancia sa nachádza v kľúčovej oblasti 65 %, na 4H grafe sú viditeľné divergencie a mal by prísť pohyb UP. To sa nestalo a myslím, že na prekvapenie viacerých trejderov dominancia pokračovala hlbšie smerom dole.

Na 1D grafe vidíme, že RSI je v extréme prepredanej oblasti na hodnote 14. Taktiež vidíme prudký pohyb dole. Takéto prudké pohyby zvyčajne ukončuje dlhá, v tomto prípade červená svieca.

Dominancia je už v extrémnej zóne a je len otázkou času kedy príde zvrat.

Altcoin market cap

Pri altcoinovom market cape máme v podstate totožný ale obrátený prípad. Na 1D grafe vidíme, že sme prerazili hladinu 97 až 103 miliárd dolárov, kde si taktiež dovolím tvrdiť, že veľa trejderov očakávalo odraz smerom dolu.  Altcoiny túto hranicu bez menších problémov prerazili a momentálne sa nachádzame na hladine 111 miliárd dolárov.

Na grafe taktiež môžeme vidieť prudký pohyb smerom hore, ktorý je podobne zvyčajne ukončený dlhou, v tomto prípade zelenou vertikálou. RSI je v extrémne prekúpenej oblasti na hodnote takmer 87. Podobne ako pri dominancii Bitcoinu, je len otázkou času kedy príde zvrat.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy je studentem trading unvezrity Trader 2.0 pod dohledem Jakuba Kralovanského.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza (12.2.): Míří Ethereum na 300 USD?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Analýza Ethereum Čuraj

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k trhu s kryptoměnami. Dnes se dvojku trhu Ethereum podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Není tomu dávno, co jsem dával analýzu, že Ethereum trefí profit 230 USD a to vyšlo naprosto přesně. Nyní to vypadá, že ethereum překonává svoji velmi silnou rezistenci. Samozřejmě bychom měli počkat na uzevření dnešního dne, ale orderbook na bitmexu je velmi býčí. Pojďme se na to celé podívat.

ETH/BTC

Analýza ETH/BTC

Analýza ETH/BTC

Velmi silná rezistence aktuálně padá a vypadá to na dojezd z denního grafu celé této rezistence. Následně dojde k otestování už supportu a dalšího pokračování růstu. Tato rezistence je obrovsky důležitá, protože je tam vytvořený výběžek z května 2019.

300x250

ETH/USD

Analýza ETH/USD

Analýza ETH/USD

Celá akumulační konstrukce na ethereu končí na 310 USD, pak je velký úbytek historický akumulovaných objemů. Silná rezistence aktuálně padá a horní výběžek na 300 USD bude pravděpodobně zdolaný. Navíc síla orderbooku je velmi silná a bitcoin tomu napomáhá.

Můžeme překonat výběřek na 360 USD?

Denní graf ETH/USD

 • Varinta 1 (modrá šipka): Muselo by zde nastat opravdové šílenství a silný FOMO efekt na bitcoinu, který by pravděpodobně zamířil nad 12 000 USD
 • Varianta 2 (žlutá šipka): Tato verze je více realistická, to znamená ETH někam k 300 USD a pak korekce spolu s bitcoinem

Závěr analýzy

Vzhledem k tomu, že výstřel etherea byl velmi rychlý a ethereum patří k v našem halovém komplexu stále k prioritním kryptoměnám k těžení, máme stále k dispozici ceny hardwaru před výstřelem ceny etherea, takže za super levné ceny. Pokud bys měl zájem o těžbu v bezkonkurenční hale, ozvi se nám!

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

90 dní do halvingu Bitcoinu: Jak to vidí tradeři z československé scény?

Kryptonovinky

Zveřejněno

on

halving-bitcoin-traderi

Do halvingu Bitcoinu, který sníží odměnu pro těžaře za vytížení nového bloku ze současných 12.5 BTC už jen na 6.25 BTC, zůstává přesně 90 dní. Jelikož předchozí dva halvingy měli na vývoj ceny Bitcoinu mimořádně pozitivní vliv, my jsme se rozhodli zeptat čtyř traderů z československé scény, jak to aktuálně vidí na grafu.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením. Před investicí do kryptoměn si udělejte vlastní průzkum a nikdy neinvestujte více, než si můžete dovolit ztratit.

Jan Čuraj, Crypto Kingdom

Do halvingu bitcoinu zbývají necelé tři měsíce a my vidíme na trzích velký nárůst celé kapitalizace, hlavně díky růstu bitcoinu a highcaps. To co žene celý trh, je pozitivní sentiment, který je dobře naladěný na halving a na historických grafech je pěkně vidět, že celý trh v roce halvingu začal pěkně pozvolna růst a to se nyní děje. Před halvingem očekávám ještě FOMO efekt a následný opětovný návrat k průměru ceny na bitcoinu, tak jak jsme už zvyklí.

Pro mě budou zajímavé úrovně výstupu na 11 000 USD a 12 000 USD, kam svoje pozice nyní cíluji. Před halvingem očekávám, že velcí hráči seberou zisky a budeme opět prožívat trnitou cestu dolů a návrat k průměru, který může být k 10 000 USD, nebo pak níže k 8 000 USD, kde jsou akumulační zóny. Ty působí jako magnet na cenu.

300x250

Bitcoin je zkrátka volatilní a velmi často přestřeluje různé akumulační zóny právě kvůli FOMO efektu, neboť se trh zavalí abnormální likviditou a pohybuje se denně po 1 000 USD. Očekávám tedy do halvingu bullrun na vyšší ceny a před halvingem prudkou korekci. Po halvingu to může ještě chvíli padat a následnou stabilizaci a můžeme začít zase v klidu růst.

Andrej Kalvoda, Blockspace.cz

Myslím si, že nikdo z nás nemá pochyb o tom, že halving bude bullish událost, která může během dalších několika let katapultovat cenu BTC daleko nad ATH. Nechme ale “predikce” stranou a pojďme se soustředit na grafy :).
Níže najdete týdenní graf s očekávaným pohybem ceny během dalších cca 6-12 měsíců. Soustředím se v něm na hlavní plán, ne na lokální pullbacky, které se velmi pravděpodobně objeví.

Na základě struktury + historických dat očekávám: 

 • Před halvingem dosažení zóny likvidity kolem 11-11,3 tis USD
 • V této zóně je zároveň průsečík s dlouhodobou sestupnou trendovkou (vyznačená oranžově). Odtud tedy velmi pravděpodobně přijde retracement a na základě historie by dávalo smysl, aby se to stalo nedlouho před halvingem (vyznačený časovou vertikální osou – cca v polovině května). 
 • Ideální pullback by byl do zóny k 10k USD (označené jako “support struktury”)
 • Odtud by měl přijít další odraz nahoru
 • Co mi do celého obrázku nesedí, je neotestovaný support na ceně 7610 USD. Jak vzhledem ke struktuře, tak i časově nevidím moc možností, jak se k tomuto supportu vrátit…ale BTC takovéto levely nenechává často nevyplněné. Je tedy dobré počítat i s více bearish variantou, a to právě otestování levelu 7610 USD. 

Věřím ale, že toto je objektivně jak pro býky, tak pro medvědy, nejhlubší retracement, v jaký mohou během dalších let doufat.

Jakub Kraľovanský, Trader 2.0

Pokiaľ ide o halving, už dlhšie sledujem nasledovný scenár a gigantický triangel. Spodný support je ešte z roku 2016 a vrchná rezistencia je natiahnutá z ATH. Momentálne mám vyznačený target 10 353 – 10 972 usd. Toto bude pre mňa kľúčová zóna a to rovno z niekoľkých dôvodov.

 1. Psychologická hranica 10 000usd
 2. Dve bodové rezistencie
 3. Horná rezistentná trendová čiara natiahnutá z ATH
 4. 1:1 extension na 4H grafe – tu to nemám zakreslené

Táto oblasť je pre Bitcoin veľmi silná rezistencia. Máme dve možnosti, ktoré definujú zvyšnú časť obdobia pred halvingom. Buď túto oblasť prerazíme a strhne sa mierne FOMO, pretože prekonáme na dlhší časový úsek hranicu 10 000usd a navyše prekonáme túto silnú zónu. Robil som si analýzu sentimentu na Tradingview a Twitteri a každý druhý graf mal zakreslenú hornú trendovú čiaru, takže traderi s tým rátajú.

FOMO a média vedia masírovať hlavy nováčikov a preto by sme zažiť akceleráciu rastu. Druhý scenár je taký, že príde odmietnutie a rásť začneme až tesne pred halvingom, alebo po halvingu.

Momentálne si myslím, že pred halvingom príde jemný dump, ktorý spôsobia špekulanti. V našej VIP skupine máme na tieto scenáre presne vypracované metódy čo urobiť a kedy predať a kedy nakúpiť, takže sme pripravení na všetko. Treba však rátať s tým, že Bitocin má rád extrémy. Buď extrémny rast, alebo extrémny pokles. Takže v bullish scenári by som sa nečudoval možno aj atakovaniu ATH. V bearish scenári by som sa zase nečudoval poklesu aj pod 8 000 usd.

Na potvrdenie toho, že sa niečo zmenilo som použil aj môj nový indeikátor, ktorý sa na dennom grafe ani raz nemýlil. Všimnite si, že aj v bear markete napriek rastovým mesiacom nikdy nešiel do zelenej farby. Zelená farba znamená bull market, sivá znamená nerozhodnosť no a červená bear market.

Na 4H sa pohybujeme v kanály, čo znamená korekčný manier. Pomaly, ale isto ideme do targetu. Otázka nie je či, ale kedy.

Roman Sanetrik, Kryptotrejder

Bitcoin nepreukazuje žiadne výrazné zásahy od Bears, ktoré by chceli stlačiť cenovú hladinu nadol. V posledných dňoch sme mohli vidieť cenový pokles o približne 500$ ale Sell objemy sú stále pomerne nízke oproti Buy objemom. To je hlavný dôvod, prečo očakávam ešte posledný výstrel Bitcoinu nahor. Po dosiahnutí rezistencie, očakávam prudké cenové zamietnutie zo strany Bears. Ideálny by bol razantný pokles aj o viac ako 1000$, aby sme videli jasný náznak toho, že Bulls chcú začať vyberať zisky z predošlého impulzného pohybu. Naberať long pozície budem až v supportnej úrovni medzi hodnotami 8300$ až 7800$. Za Take-profit zónu v tomto prípade považujem nevyplnený CME Futures GAP, ktorý pravdepodobne si pritiahne cenovú hladinu k sebe. Bitcoin halving patrí medzi najsilnejšie fundamenty v kryptosvete, preto verím aj v naďalej rastúci trend.

halving-kryptotrejder

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením. Před investicí do kryptoměn si udělejte vlastní průzkum a nikdy neinvestujte více, než si můžete dovolit ztratit.

Přečtěte si také:

Čo je to halving Bitcoinu, ako ovplyvňuje cenu a deflačná otázka

Pokračovat ve čtení

Analýzy

LIVE ANALÝZA (10.2.): Co nového na Bitcoinu a altcoinech?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

live-j-kralovansky

Live stream začne dnes, tj. v pondělí 10.2.2020 o 21.00h.

Uplynul další týden, během kterého dosáhl Bitcoin své nové letošní maximum, když překonal magickou hranici 10 000 USD. I když se nad ní neudržel a v době psaní tohoto textu je těsně pod pěticiferný dolarovou hodnotou, sentiment na trhu je stále pozitivní. Čerstvý pohled na graf Bitcoinu, ale i altcoinů, zlata a stříbra, vám přinese v dnešním večerním live streamu Jakub Kralovanský z projektu Trader 2.0.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (10.2.): Pozor na stoploss hunting na bitcoinu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Analýza Bitcoin Čuraj

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin se nyní nachází na ceně kolem 10 000 USD a v noci jsme zažili prudký sestřel až na 9 700 USD, což je pád přibližně o 500 USD. Tyto situace jsou v bulltrendu naprosto běžné, protože velcí hráči vymetou stoplossy a nabírají pozice znova. Zároveň se díky těmto velmi prudkým pohybům vyčišťují pohybové indikátory a hraje se na city lidem, kteří mají úzké stoplossy, neboť musí vstupovat za mnohem horší cenu po vytažení. A to jsou počátky FOMO efektu.

4hodinový graf BTC/USD

4hodinový graf BTC/USD

Zatím nevidím žádný důvod, aby trh padal, proto mám stále naloženou all in pozici na Binance s velmi robustní stopkou. Na swingách nabírám bitmexové pozice, které při novém high trendu ukončuji. To se mi povedlo i při výstřelu na 10 200 USD.

300x250

Dominance bitcoinu

Dominance jede aktuálně přesné podle mojí predikce, díky tomu jsem mohl vzít pěkné zisky na highcapových altcoinech. Dominance má ještě prostor na lehký pokles a dle mého názoru v momentě, kdy BTC stabilizuje cenu kolem 10 000 USD, půjdou highcaps znova do útoku a následně ostatní altcoiny. Pak bych dle trendové dominance očekával FOMO a výraznější pokles altcoinů.

4hodinový graf dominance bitcoinu

4hodinový graf dominance bitcoinu

Celková kapitalizace

Vzhledem k tomu, že celková kapitalizace v těchto prostorách rapidně ztrácí historické akumulační objemy, tak predikce v těchto prostorách je pro mě hodně složité. Každopádně bychom se již měli mít na pozoru. Pozitivní jsou gradující objemy. Dle mého názoru tam bude dojezd na minimálně 300 mld. USD v kapitalizace kryptoměn. Principálně bychom se měli vracet k průměru na 255 mld. USD.

Denní graf kapitalizace kryptoměn

Denní graf kapitalizace kryptoměn

Kapitalizace altcoinů

Když se pečlivě podíváš na graf, tak můžeš vidět, že trh prorazil rezistenci na 90 mld. USD a dnešním dnem ji krásně retestoval. Nevidím žádný důvod zatím na ukončení uptrendu na altcoinech. Naopak to vypadá, že altcoiny dosáhnou horní rezistence na 110 mld. USD. Já jsem na altcoinech stále bullish a mám otevřené XLM, VET, NEO, DASH, BNB, XRP na binance a napákované pozice v Cardanu a EOSu.

V signálech bereme opět abnormální zisky

Za posledních 48 hodin jsme vygenerovali následující zisky a to sem nepočítám predikce:

✅ WTC +21 %
✅ BNB +8 %
✅ NEO +5 %
✅ WPR +23 %
✅ NAV +20 %

V predikcích jsme měli skvosty jako AION +127 %, LISK +250 % nebo MANA +70 %. Roste bitcin i altcoiny, tak na co čekáš? Začni s námi vydělávat s novým bulltrendem na kryptoměnách a přidej se k našim signálům, nebo ASP pro náročné VIP členy.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením. 

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-