Connect with us

Analýzy

Technická analýza bitcoinu (16.8.): Downtrend je limitován, sleduji dva scénáře

Marek Vaňha

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-vanha

Náš portál portál na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které jsou občas doplněny i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin a altcoiny podíval tradičně jako každý pátek Marek Vaňha z Golden Pocket.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučení

Ahojte tradeři, vítejte u pátečního updatu trhu.

BITCOIN (BTCUSD)

U BTC sleduji dva potenciální scénáře, kdy mají oba jedno společné – downtrend je limitovaný. Co to pro nás znamená? Znamená to, že se stále nemění to nejdůležitější a to směr trendu. Bitcoin prochází komplexní korekční strukturou, kterou stále bereme jako korekci v rámci pokračujícího uptrendu k cca 15000,-USD. Tento target se samozřejmé upřesní až v momentě, kdy dokončíme aktuální korekční strukturu. Čím níže půjdeme, tím vyšší bude finální target, takže sklenice je vždy poloplná.

Jako prioritní vzhledem k celé struktuře, sleduji formaci velkého trianglu, který je pro vlnu „(4)“ typický. Pokud se udržíme kolem aktuálního low, můžeme očekávat pokračování uptrendu do vlny „D“. Vše nasvědčuje zatím tomu, že BTC se nikam extra nechystá a v dalších dnech se budeme pohybovat v sideways struktuře. Sideways proto, že obsahuje overlapping a není jednoznačně daný směr impulzu.  Proto i poby, který se pohybuje mezi 11800-9800,-USD se bere jako sideways.

300x250

BTC mělo samozřejmě hodně ostrý dump, který spoustu lidí vyděsil, ale být po 20% dumpu bearish, je asi stejně originální, jako být po 20% pumpě bullish. Tyhle extrémní pohyby mají totiž většinou tendenci nachytat drtivou většinu na špatnou stranu trendu. Jde o to, že BTC může jít klidně na 7500,-USD, ale pořád budeme stejně bullish, protože pořád se bude jednat o korekci v rámci uptrendu se stejným targetem.

Takže BTC potřebuje čas, se vstupy nijak nechvátat, protože pokud se tato formace trianglu potvrdí, čeká nás v dalších týdnech pokračování pohybu kolem PIVOTU = 11000,-USD a nic nikomu neuteče.

Triangl přestane být platný v momentě, kdy se dostaneme pod 9000,-USD a začneme sledovat target pro případnou ZIG-ZAG korekci „(ABC)“.

BTC CME FUTURES

BTC FUTURES mají také více scénářů, ale dokud jsme nad 9065,-USD, nechci zbytečně uvažovat nějakou hlubokou korekci, takže se budeme soustředit na aktuální stav. Včerejší odraz měl pouze 3 vlny a poté následovalo silné zamítnutí. Toto je typické pro korektivní strukturu, takže můžeme očekávat komplexní formaci opět. Pro nás to znamená jednoduché – zatím nevstupovat. Vzhledem k tomu, v jaké fázi marketu jsme, bych očekával v dalších hodinách spíše sideways formaci a poté pokračování do vlny “(c)” k cca 11000,-USD. Dáme zase marketu čas vychladnout a ukázat nám další vhodné vstupy.

ALTCOIN MARKET CAP

Market CAP bez BTC také aktuálně podporuje predikci, kdy očekáváme u BTC jako jediného potenciální splnění nového high, ale u velkých altů v páru s USD pouze “(ABC)” retracement ke splnění targetů a poté finální leg down pro vlnu „(C)“.

Alt market cap toto podporuje, protože jsme z aktuálního high měli korekci rozloženou do 5ti subvln, takže minimálně “(ABC)” velká korekce musí přijít. Jak tuto informaci převést v profit? Alty mají omezený uptrend. Tzn. jakmile dosáhneme u ALT dominance targetu pro vlnu „(B)“ je ideální se altů zbavit a počkat na další vstup. Pokud ALT market cap poroste, vyrojí se zase tisíce „analytiků“, kteří budou bullish a to je právě ten okamžik, kdy my budeme vystupovat.

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

golden-pocket-banner

Nechť Vás síla provází a přejeme příjemný a klidný víkend! Marek Vaňha – GOLDEN POCKET.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučení

Odporúčame:

Obchodovanie na základe Elliott Wave teórie: Všetko, čo by mal nováčik vedieť

Autor analýzy

Marek Vaňha

Ing. Marek VaňhaGolden Pocket
Jmenuji se Marek Vaňha a živím se jako day trader obchodováním kryptoměn, komodit a klasických akciových trhů na základě Teorie Elliott Wave. Jsem majitelem největšího webového portálu na predikce dle EW Teorie v CZ/SR s názvem Golden Pocket. Zde denně sdílíme naše analýzy, vstupy, otevřené obchody, set upy na day / swing trading a pořádáme pravidelné live streamy.

Jmenuji se Marek Vaňha a živím se jako day trader obchodováním kryptoměn, komodit a klasických akciových trhů na základě Teorie Elliott Wave. Jsem majitelem největšího webového portálu na predikce dle EW Teorie v CZ/SR s názvem Golden Pocket. Zde denně sdílíme naše analýzy, vstupy, otevřené obchody, set upy na day / swing trading a pořádáme pravidelné live streamy.

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Analýzy

Analýza Bitcoinu (4.4.): Čeká nás krvavý týden na kryptoměnách?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-curaj

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Na cenách bitcoinu kolem 6 800 USD všichni netrpělivě čekáme, zda konečně přijde korekce na bitcoinu. Bitcoin totiž od svého dna ušel kolem 80 % během několika týdnů. Tento růstový pohyb, který rovněž přepálil pohybové indikátory by měl být následující týden potrestán.

Analýza BTC/USD

Analýza BTC/USD

Prvně se vytvořila rising wedge, kde došlo k propálení směrem dolů, ovšem s poměrně nižšími objemy, než jsem čekal. Býci těchto nižších objemů využili a vytáhli na sílu bitcoin opět až k rezistenci. Na rezistenci můžeme vidět pinbarové odmítnutí a pak zpětný dojezd a opět silné odmítnutí. Víkendové dojezdy jsou ještě býčí – celkově orderbook binance/bitmex je ještě stále v býčí náladě. Proto se nyní čeká na silné shortové market příkazy, protože limitky tam nejsou.

300x250

Důvody poklesu ceny

 1. Pohybové indikátory na denním a 4hodinovém časovém rámci jsou přepálené a potřebují zdravou korekci
 2. Na denním grafu vzniká na CCI dvojitá bearish divergence
 3. Rising wedge už zpomalil růst ceny bitcoinu
 4. Rezistence na 6 800 USD několikrát nepřekonána
 5. Od začátku dubna růstové pohyby umělé na sílu

Korelace s indexy

Já kromě bitcoinu obchoduji ještě ropu, zlato a americký nasdaq a právě sleduji chování bitcoinu právě s těmito tradičními komoditami a akciovými indexy. Je to pro mě velmi důležité, protože tak sleduji, jestli se bitcoin stává komoditou, která by mohla být záchranným přístavem. Při posledním výstřelu ropy šel vlastně bitcoin spolu se zlatem ihned nahoru po Trumpovo konferenci.

Nasdaq

Nasdaq

Posledních 48 hodin vidím poměrně výrazný odklon korelace s indexy, kde hlavně v pátek bitcoin rostl a americký Nasdaq klesal. Na obrázku je podobná rising wedge, kde právě Nasdaq udělal korekci na PoC, ale bitcoin nikoliv. Bitcoin by nyní měl udělat ten zpětný pohyb dolů také, protože v týdenním horizontu se ve svých pohybech srovnávají.

Závěr analýzy

Z těchnické analýzy jsem si hodně jistý následujícím červeným týdnem na bitcoinu. Ovšem je potřeba si uvědomit, že bitcoin nemá likviditu a velcí hráči si kord v této době chodí pro velmi vzdálené stopky. Nepotřebují tak vysoký kapitál, aby s trhem pohnuli. Takže může přijít nějaká prasárna, jako třeba vypnutí celé horní rezistence! Rozhodně počítám, že velcí hráči vyberou zisky z tohoto růstu.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (2.4.): Sledujeme modrou a červenou trendovku

Trader 2.0

Zveřejněno

on

analyza-trader20

Tradiční čtvrteční analýzu Bitcoinu, dominance Bitcoinu na trhu s kryptoměnami a altcoinového marketcapu vám přinášejí studenti trading univezity Trader 2.0.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Od začiatku tohto týždňa sme sa pohybovali na hladine približne 6450 dolárov odkiaľ včera v priebehu dňa začala cena klesať kde sme sa dostali na cenu približne 6130 dolárov. Ako môžeme vidieť momentálne z 4H grafu, z tejto hladiny prišiel v noci odraz od modrej trendovky, kde sme znovu vystúpali knotom dokonca na cenu 6750 dolárov. Momentálne je to taká horská dráha.

Pevne verím, že mnohí z vás obľubujú takéto zábavné atrakcie, ale čo sa týka tradingu a technickej analýzy, tieto pohyby sú veľmi obtiažne predikovateľné a vcelku zložité na analýzu. Každopádne, pozrime sa na ďalší možný vývoj.

Momentálne je pre nás stále najdôležitejšia červená tredovka, ktorú sa nám podarilo cez víkend preraziť. Často po prerazení takejto ostrejšej trendovky má graf tendenciu otestovať predchádzajúce swing high. To je to, čo momentálne môžeme sledovať na grafe. Možností na ďalší pohyb máme teraz ale viac.

300x250

Prvá možnosť je odraz z vyznačenej hladiny a znovu pohyb smerom dole minimálne k modrej trendovej línii. Túto by sme potrebovali preraziť aby sme mohli pokračovať smerom dole. Takže tu by sme museli počkať na reakciu. Druhá možnosť je, že prerazíme vyznačenú hladinu a pôjdeme otestovať červenú trendovku. Tu by sme znovu museli čakať na reakciu.

Obe možnosti sú pravdepodobné, ale ak by som sa musel rozhodnúť pre jednu z nich, dal by som tak 40 % šancu pohybu UP a 60 % pohybu DOWN.

Aj z hľadiska 1D grafu som stále bearish a predpokladám, že momentálne pravdepodobne dokončujme vlnu B, ABC korekcie. Po tejto vlne by mala nasledovať posledná vlna C. Tú by som sledoval v oblasti 5600 až 5350 dolárov.

Aktuálne je pre nás ale dôležitá hladina, v ktorej sa práve nachádzame (6700 až 6800 dolárov) a tu musíme čakať na reakciu.

Dominancia

Čo sa týka dominancie Bitcoinu, na 4H grafe vidíme, že dominancia nám postupne klesá dole. Stále sa pohybujeme v kanáli (červené trendovky), ktorý som spomínal už minulý týždeň.

Na tomto grafe sledujem jednu zmenu v porovnaní s pár týždňami dozadu. Niekoľko týždňov dozadu sme na grafe dominancie mohli vypozorovať, že pokiaľ išla cena Bitcoinu Up, dominancia klesala a naopak, pokiaľ Bitcoin klesal, dominancia išla hore.

Posledné dni sa ale situácia zmenila. Ako náhle Bitcoin klesá, klesá aj dominancia. To nám nateraz dáva znamenie, že zatiaľ nie je príliš veľká chuť investorov na nákup pri každom menšom poklese ceny BTC.

Čo sa teda týka samotnej dominancie, momentálne si vieme do grafu zakresliť ešte klesajúcu trendovú čiaru (čierna prerušovaná). Pokiaľ budeme pod touto trendovou čiarou, dominancia by mala naďalej klesať v rámci ,,vyššieho kanála,, vyznačeného červenými čiarami minimálne k spodnej červenej trendovej čiare.

Ako náhle prerazíme čiernu prerušovanú čiaru, môžeme začať uvažovať o raste dominancie. Nato si ale musíme počkať.

Altcoin market cap

Tu je situácia takmer totožná s grafom BTC. Prerazenie červenej trendovky a momentálne testovanie predchádzajúceho swing high.

Buď danú zónu prerazíme a pôjdeme otestovať červenú trendline alebo sa vysypeme smerom dolu.

Nato ale budeme podobne ako pri BTC v prvom rade potrebovať preraziť modrú tendovku.

Tu momentálne nemá význam analyzovať niečo viac, musíme si jednoducho počkať na reakciu z vyznačenej zóny. Podobne ako na BTC, aj tu sa prikláňam trochu viac na stranu bears, aj keď na prvý pohľad to tak nevypadá. Ktorá situácia nastane, neviem s určitosťou povedať, preto bude teraz najrozumnejšie ostať neaký čas mimo trh, sledovať čo sa bude diať a čakať na tú správnu príležitosť.

Aj v tomto vám vie výrazne napomôcť projekt  trader20.sk.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy je študentom trading unvezrity Trader 2.0 pod dohľadom Jakuba Kraľovanského.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (30.3.): Pozor na růstovou korekci Bitcoinu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-curaj

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Těsně před pátečním vylitím Bitcoinu jsme utíkali do fiatu a nyní sledujeme, jak se Bitcoin chová po změně trendu. Bitcoin došel až na supportní úroveň k 5 900 USD, kde to vzali do svých rukou býci a přišel proti-pohyb zpět k bodu kontroly kolem 6 200 USD.

Hodinový BTC/USD

Hodinový BTC/USD

Bitcoin míří do rezistence, která je vytvořená právě tím pátečním průrazem. Očekávám odraz od této rezistence zpět k bodu kontroly, popřípadě na support 6 200 – 6 000 USD, kde se bude rozhodovat, zda se jedna o bear trap, nebo budeme pokračovat v lokálním downtrendu. Rozhodně bych nyní nevstupoval a čekal na korekci dolů k PoC.

300x250

Dominance bitcoinu

Dominance bitcoinu zatím jede dle plánu, neboť se vrátila na horní bod kontroly 67 % a nyní testuje support, od kterého by se měla opět odrazit zpět. Vidíme, jaké zvěrstva dominance bitcoinu nadělala, ovšem vše se děje v platném trianglu. Celkově to vypadá, že dominance připravuje na výstřel nad 70 %, ale to si budeme muset ještě počkat.

Hodinová dominance bitcoinu

Hodinová dominance bitcoinu

Celková kapitalizace

U celkové kapitalizace očekávám pár dní stagnaci ve vyznačeném trianglu, což bude právě i znamenat stažení ceny bitcoinu zpět do bodu kontroly a to  buď nyní z 8 300 USD, nebo ze shortové zóny, kterou jsem posílal členům Crypto Kingdom.

Celková kapitalizace kryptoměn

Celková kapitalizace kryptoměn

Kapitalizace altcoinů

Zde asi graf není potřeba, protože se nacházíme na bodu kontroly, který pro mě znamená no-trading zone altcoinů. Kapitalizace altcoinů měla dvakrát silné zamítnutí na 62 mld. USD a celkově to vypadá na vytvořenou bear-flag, která nabírá sílu.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

 

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (27.3.): Výstřel na 8 000 USD nebo sestřel na 5 000 USD?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-curaj

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Když si projedeš všemožné veřejné zdroje a telegramové skupiny, tak zjistíš, že aktuálně jsou kryptoměnový nadšenci rozpolceni svými názory na tu část, která očekává prudký pohyb dolů přes stopky a návrat k předchozí akumulační zóně 5 000 USD a druhá část věří, že se smaže celý flashcrash až k ceně 8 000 USD.

Denní BTC/USD

Denní BTC/USD

Celý úvodní graf jsem si dovolil nakreslit s větší nadsázkou, protože aktuálně je to z mého pohledu 50/50, a jelikož je na topu obrovská manipuace s cenou na nižších časových rámcích, něco se určitě semele. Na denním grafu už dochází k cenové divergenci a za pár hodin končí CME kontrakty. Pojďme se podívat na možnosti, které vidím jako nejpravděpodobnější.

300x250

Bitcoin a růstový kanál

Pokud subjektivně zvolíme, že se bitcoin nachází v růstovém kanálu, tak by měl přijít výstřel nahoru přes rezistenci až k horní hraně tj. právě těch 8 000 USD. Znamenalo by to tedy, že si velcí hráči shodili cenu dolů, aby bitcoin levně nakoupili díky pandemii. Bitcoin by tady ukázal, že se ho koronavirus prostě netýká a pravděpodobně by nastatal velký rozruch napříč médii.

růstový BTC/USD

růstový BTC/USD

Bitcoin a růstový klín

Horní hrana je zkosená a ukazuje nám zpomalování uptrendu, který by měl vyústit proražením spodní trendovky právě k 5 000 USD. Většina je takovýto sestřel doprovázeny silnou manipulací na topu, což se právě na bitcoinu již několik dní děje.

klesající BTC/USD

klesající BTC/USD

Důvody proč si myslím, že BTC půjde krátkodobě dolů?

 • Indexy srovnaly svými pohyby ceny a vzhledem k tomu, že situace v USA a VB začíná být horší, tak si myslím, že následující týden na indexech bude spíše červený a bitcoin by měl reagovat poklesem
 • Příští týden nás čeká PMI ukazatel v USA a čekám další špatné výsledky
 • BTC ještě není v situaci, aby smazal celý flashcrash a úplně odignoroval pandemii – dokonce by se mohlo stát, že by to media mohl pojmout jako digitální zlato – na to je brzy
 • Díky sestřelu hashrate, náročnosti těžby a výzkumu těžby kryptoměn mají těžaři opět nižší hranici rentability než je aktuální cena bitcoinu
 • Na velcí hráče mi to přijde moc jednoduché, aby sestřelili cenu a pak ji volatilně vytáhli pomalu zpět

Závěr a možné obchody

Možností spekulace je hodně – dává mi smysl nějaký swingový obchod k 6 800 – 7 100 USD, tam bychom se částečně svezli, kdyby bitcoin chtěl útok nahoru. Zároveň bychom vybrali profit, i kdyby přišel fejk breakout. Na stopce bychom skončili, pokud by se cena ihned vylila přes spodní hranu. Zde se mi nezdá to, že by to špuntovali tak dlouho na topu, aby to pak shodili v bart pattern? Osobně bych vymlel stopky nahoře a pak to shodil úplně. Nedává smysl ani varianta vymletí stopek dole, nahoře a pak shození, protože by přišly o shortové náboje směrem dolů.

Ještě bych chtěl všechny upozornit, že na trzích je nízká likvidita a stopky vás ve volatilních oblastech nezachrání a velcí hráčo toto ví, proto očekávám rychlý pohyb právě přes stopky a jejich aktivaci mnohem níže. Musíme dávat stopky do akumulačních oblastí např. 6 300 USD a tím pádem naše RRR bude nic moc.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (26.3.): Objemy při vzestupu jsou žalostné

Trader 2.0

Zveřejněno

on

analyza-trader20

Tradiční čtvrteční analýzu Bitcoinu, dominance Bitcoinu na trhu s kryptoměnami a altcoinového marketcapu vám přinášejí studenti trading univezity Trader 2.0.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Na 4H grafe BTC môžeme momentálne sledovať, že cena nám posledné dni narastá. Na grafe tiež  môžeme sledovať takzvaný rising wedge, kde z hľadiska technickej analýzy ide o obratovú formáciu a zväčša táto formácia končí prerazením spodnej trendovky a pokračovaním smerom dolu. Z grafu vidíme ako cena rastie, ale zároveň objemy pri tomto vzostupe sú priam žalostné. To nenaznačuje nič dobré a pre mňa sú tieto objemy stále viac bearish signál, ako to, že by sme mali ísť nejakým spôsobom výrazne up. Jednoducho tam zatiaľ nevidím v podstate žiadny bullish signál aj keď sa to niektorým na prvý pohľad môže zdať.

Na grafe som vyznačil taktiež zónu, kde sme už dva krát testovali cenu takmer 7000 dolárov, ale v oboch prípadoch vidíme, že prišlo zamietnutie. Momentálne beriem do úvahy dve možné varianty.

Prvá (menej pravdepodobná) varianta je prerazenie hornej trendovky rising wedgu a taktiež hladiny okolo 7000 dolárov. Následne pokračovanie ceny smerom UP a otestovanie modrej trendovky, ktorú pekne vidno na 1D grafe. Pokiaľ sa nachádzame pod touto trendovkou, sme ale stále bearish. Tu by som si ale dával pozor, nakoľko môže prísť veľmi krátky fake break rising wedgu nahor a potom zostrel dole. Ak prerazíme hore, potrebujeme vidieť hlavne veľké objemy. Bez toho by sme nemali takýto break považovať za dôležitý (skôr ako zlý vtip od whales).

300x250

Druhá varianta je prerazenie wedgu nadol, s prvou zástavkou na hladine cca 5700 dolárov. Tu už je to ale otázne, keďže nevieme akú intenzitu bude mať pohyb nadol po prerazení spodnej trendovky wedgu a môžeme ísť pokojne nižšie. Táto varianta mi príde najviac pravdepodobná.

Nezabúdajme ale nato, že ako je už v kryptosvete zvykom, je dosť možné, že príde vyššie spomenutý fake break. Nedajte sa preto nachytať a radšej vyčkajte.

Osobne sa teda prikláňam k poklesu a som viac bearish. Možno by teda stálo za risk otvoriť short, ale to je už na každom z vás.

Dominancia

Čo sa týka dominancie Bitcoinu, tu sa v podstate od minulého týždňa nič zásadné nezmenilo. Na 4H časovom pásme vidíme pohyb v kanáli. Ako som spomínal už minule, vzhľadom nato, čo sa aktuálne deje vo svete ohľadom koronavírusu, môžeme kedykoľvek čakať akýkoľvek zvrat. Musíme si teda počkať na jasné prerazenie a hlavne potvrdenie tohto prerazenia či už hornej alebo dolnej trendovej čiary. Na základe toho budeme vedieť ďalej predpokladať nasledujúci pohyb.

Momentálne vidíme jemný náznak odmietnutia z hornej trendovej čiary, ale zatiaľ je to príliš slabé.  Pokiaľ by sme prerazili modrú trendovku, dominancia by nám mohla začať znovu padať a teda z BTC by mal odchádzať kapitál preč. Či tomu tak bude, nato si musíme počkať. A kam sa presunie kapitál?

Bude to fiat alebo alty? To je dnes otázka za milión.

Altcoin market cap

Keď sa pozrieme na 4h graf vidíme takmer identický prípad ako na grafe BTC . Grafy BTC a TOTAL2 (altcoinový market cap) sa momentálne veľmi podobajú. Preto očakávam rovnaký scenár aj sem a teda pohyb dole.

Štruktúra tohto grafu mi dokonca príde taká, ako keď stojíte nad priepasťou a snažíte sa z posledných síl balansovať ako sa len dá. Takýto je môj celkový pocit z tohto grafu.

Akonáhle prerazíme spodnú trendovku, po ktorej sa aktuálne pohybujeme, mali by sme pokračovať minimálne na predchádzajúce low. Osobne aj sem očakávam prepad a preto by som bol pri altcoinoch teraz opatrný.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy je študentom trading unvezrity Trader 2.0 pod dohľadom Jakuba Kraľovanského.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (24.3.): Bitcoin bojuje na silné úrovni. Jsem 50:50

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Bitcoin momentálne bojuje na veľmi silnej úrovni. Za mňa je to aktuálne 50 na 50 aj keď ja osobne som skôr short.

V akej oblasti sme? Aktuálne sme prekonali key level a útočime na spodnú trendovku a bullish level. Bitcoin sa podľa mňa strašne snaží aby vyzeral bullish, ale mne to moc nesedí.

300x250

Je nutné uznať, že teraz trhom najviac hýbe fundament a aktuálne správy. Technická analýza napriek tomu aj tak funguje dokonale a ukážem vám to na grafe nižšie. Problémom je, že kryptomeny raz korelujú so zlatom a inokedy s S&P500. Zatiaľ čo u S&P500 a zlate presne vieme, ako budú na daný fundament reagovať, tak pri Bitcoine je to otázne.

Rastu až tak neverím, pretože objemy na rast sú veľmi slabé. Navyše na 1H sú krásne divergencie na RSI. Včera FED oznámil neobmedzené tlačenie dolárov a Bitcoin vystrelil, ale nedokázal prekonať KEY level. Najskôr prišlo odmietnutie a až potom prerazenie a re-test. Takže aj napriek silnému fundamentu, ktorý pohol s cenou Bitcoinu, tak Bitcoin rešpektoval technickú analýzu a dôležité levely. Navyše sa nám na tope formuje bearish flag. Momentálne som bez pozície a čakám, čo sa udeje. Akonáhle prekonáme hornú trendovku aj bullish level a nad touto zónou uzavrie aspoň 4H sviečka, tak budem bullish. Kým sa tak nestane, tak skôr budem hľadať break trendovky a set-up na short.

Kapitalizácia altcoinov

Altcoiny dosť podobne ako Bitcoin akurát nie sú až tak veľmi bullish a majú ešte priestor na menší rast. V podstate tu však platí to isté. Na to aby som bol bullish, tak potrebujeme prekonať bullish level a hornú trendovku. Vstupovať do tak silných rezistencií sa nevypláca.

Dominancia

Tento graf je pre mňa posledné dni jedna veľká záhada. Na tradingview som si ho musel prehodiť na líniový graf, pretože je tam jeden výplach za druhým. Na dennom grafe však stále držíme kľúčovú trendovku a kým ju nebreakneme dole, tak som bullish. Čoskoro prídeme do prvého targetu a v týchto miestach budem sledovať reakciu trhu.

Trader2.0

Na minciach so zápalnou šnúrou sme zinkasovali pekné zisky, ale čo je oveľa dôležitejšie, tak sme ich aj dokázali ochrániť, pred pádom trhu.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (23.3.): Návrat na 5 400 USD velmi pravděpodobný?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-curaj

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Již včera jsem pro členy Crypto Kingdom vydával video, kde jsem naznačoval pokles ropy a indexů po otevření trhu a pokraočvání bitcoinu v podobném duchu, tedy poklesu.

Analýza BTC/USD

Analýza BTC/USD

Bitcoin je aktuálně zralý na sražení k 5 400 USD, kde se nachází bod kontroly. Tam by měl nějakou dobu setrvat, neboť pohybové indikátory jsou poměrně dost sražené právě pomalým pohybem bitcoinu směrem dolů. Až bitcoin načerpá energii, může přijít zase pohyb vzhůru. Bude třeba sledovat právě indexy a zlato, se kterými je bitcoin často korelován. Pro analýzu bitcoin se můžeš podívat na podrobné video.

300x250

Dominance bitcoinu

U dominance bitcoinu jsem si dovolil použít line graf, který dokáže odstranit manipulační šum z grafu. Na grafu vidíme, že se dominance bitcoinu dle plánu vrací na 68 %, jak jsme predikovali. Vytváří se tak další swing a je pravděpodobný pohyb dominace na nové high trendu. Počítá se tedy, že altcoiny půjdou na svá nová low.

Dominance bitcoinu

Dominance bitcoinu

Celková kapitalizace

Graf vypadá téměř totožně jako graf bitcoinu a bude se s rostoucí dominancí chovat pravděpodobně stejně.

Kapitalizace altcoinů

Graf kapitalizace altcoinů je velice nebezpečný, protože jsme prorazili konstrukci dlouhého trianglu, kde aktuálně došlo k retestování spodní hrany. Pokud to je opravdu tak, čeká nás na altcoinech velmi nepříjemný scénář poklesu na support kolem 20 mld. USD. To by pro některé altcoiny pravděpodobně znamenalo konec. Pro pozitivní scénář musí kapitalizace altcoinů vytvořit stabilizační úroveň uvnitř trianglu.

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů

Vzhledem k tomu, že kryptoměny jsou považovány za luxusní aktiva, tak zatím neočekávám v době recese jejich růst, to ovšem neznamená, že lidi nebudou hledat alternativu k fiatu. Na růst kryptoměn o proti tradičním aktivům je prosto ještě brzy.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (19.3.): Formuje se triangl a čeká nás pohyb na lokální LOW?

Trader 2.0

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-trader20

Tradiční čtvrteční analýzu Bitcoinu, dominance Bitcoinu na trhu s kryptoměnami a altcoinového marketcapu vám přinášejí studenti trading univezity Trader 2.0.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Keď sa pozrieme na 4H graf Bitcoinu, tak za posledné dni môžeme sledovať viacmenej pohyb do strany, kde formujeme z môjho pohľadu triangel. Taktiež by sa dalo ale povedať, že ideme pohyb možno aj v jemne klesajúcom kanáli.

Ja osobne by som sa skôr priklonil k formácii triangel, čo by nám naznačovalo, že sa nachádzame v 4. vlne 5 vlnového cyklu. Teória technickej analýzy nám jasne hovorí, že triangel sa veľmi často objavuje pred posledným pohybom v danom smere. Vzhľadom nato predpokladám, že v blízkom čase príde ešte pohyb dole buď na nové lokálne low, alebo minimálne nato predchádzajúce.

Po predchádzajúcom zostrele nám postupne vychladol aj RSI indikátor, ktorý je aktuálne v neutrálnej oblasti na hodnote 50 a tak máme znovu aj tam priestor na pokles. Ako najbližší support vidím hladinu 3200 – 3700 dolárov.

300x250

V hre je stále aj bullish varianta na pohyb BTC smerom hore. Ja osobne tomu ale nedávam veľké šance, nakoľko na grafe nevidno žiadne výrazne nákupné objemy.

Ak by sme mali byť aspoň dočasne bullish, potrebujeme preraziť minimálne modrú trendovku znázornenú na grafe. V ideálnom prípade prerazenie potvrdené zvýšenými objemami.

 Dominancia

Čo sa týka dominancie Bitcoinu, tu je momentálne veľmi obtiažne odhadnúť čo sa bude diať. Na 1D časovom pásme vidíme, že sa dlhodobo pohybujeme v stúpajúcom modrom kanáli.

V rámci tohto kanálu sa ale pohybujeme v menšom klesajúcom kanáli. Keď sa pozrieme na tento klesajúci kanál, vidíme, že intenzita smeru tohto pohybu je oveľa nižšia ako intenzita predchádzajúceho rastu. Z tohto pohľadu by som povedal, že najbližšie dni by mala prísť impulzívna vlna smerom hore. Keď sa pozrieme na graf, veľmi to pripomína predchádzajúci pohyb – UP – korekcia – UP. Pokiaľ sa teda udržíme nad spodnou modrou trendovkou, tento scenár je veľmi pravdepodobný. Momentálne je ale veľmi obtiažne určiť najbližší pohyb.

Tak ako je pravdepodobný pohyb smerom hore, tak je v hre znovu otestovanie spodnej modrej trendovej čiary.

Keď si prepneme graf na 4H časové pásmo, vidíme, že vzhľadom nato ako graf vyzerá, je taktiež veľmi obtiažne robiť analýzu najbližšieho pohybu. Vieme si tam nakresliť pohyb v kanáli, ale vidíme že posledné sviece extréme prepaľujú hornú aj spodnú trendovku a preto nevieme nateraz jasne určiť kam bude dominancia pokračovať. Momentálne si musíme počkať na jasné prerazenie a hlavne potvrdenie tohto prerazenia či už hornej alebo dolnej trendovej čiary. Na základe toho budeme vedieť ďalej predpokladať nasledujúci pohyb.

Osobne sa ale prikláňam viac k pohybu UP.

Altcoin market cap

Na 1D grafe altcoinového market capu môžeme vidieť prerazenie klesajúceho kanálu. Ťažký zostrel okrem Bitcoinu zažili aj altcoiny. Altcoinový market cap nám klesol zo svojho tohtoročného maxima približne 115 miliárd na aktuálnych cca 51 miliárd. Toto je dosť extrémny prepad.

Momentálne začíname testovať spodnú prerazenú trendovku. Osobne predpokladám, že sa od trendovky odrazíme a spravíme ešte nižšie lokálne low niekde na hodnoty okolo 32,5 miliardy dolárov. Nato si ale samozrejme musíme počkať a uvidíme čo sa na grafe bude diať. Osobne by som nateraz do altov radšej nevstupoval a radšej počkal.

Ešte by som spomenul jednu vec. Podobne ako na BTC aj sem môžeme sledovať triangel. S veľkou pravdepodobnosťou sme v 4. vlne, čo znamená, že by mala prísť posledná vlna smerom dole. Toto taktiež nahráva variante, že sa odrazíme od modrej trendovky a príde posledný pohyb dole.

Ako cieľovú stanicu tohto pohybu očakávam hladinu 34 až 31,5 miliardy dolárov.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy je študentom trading unvezrity Trader 2.0 pod dohľadom Jakuba Kraľovanského.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (17.3.): Držíme klíčovou trendovku, toto jsou důležité supporty

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Minulý týždeň sa zapíše do histórie kryptomien ako rekordný. Nejdem tu už rozoberať celkovú situáciu na trhoch a odvolávať sa na klasické trhy a vírus. Rád by som rozobral podrobnejšie grafy. Ak vás zaujíma celková situácia a čo táto situácia vlastne môže znamenať, tak si pozrite video v spodnej časti článku.

Bitcoin na dennom grafe zhruba takto. Zatiaľ držíme kľúčovú trendovku.

300x250

Supporty, ktoré sú pod nami:

 1. Trendovka, ktorá ide ešte z roku 2017
 2. Aktuálne low cca 3818usd /záleží od burzy/
 3. Low 2018 cca 3141usd
 4. Swing 2017 – 2891usd
 5. Swing 2017 – 1827usd

Momentálne asi nikto nevie, na ktorom supporte bude dno. Situácia vo svete je kritická a je dôležité si uvedomiť, že halving a všetok fundament okolo kryptomien teraz nemá takú váhu a vplyv na trh. Na 4H grafe to vyzerá, že by sme konečne mohli spraviť výraznejší retracement. Na to však potrebujeme prekonať aspoň jednu trendovku. Pozor neznamená to, že je všetko za nami a že ideme na 10 000usd. Znamená to, že po všetkých prepadoch vidíme prvý náznak rastu.

Kapitalizácia altcoinov

Teraz zrejme pohyb UP a potom znova dole. Pokles bol extrémny a pochybujem, že by sme z takejto konštrukcie išli rovno UP. Stačí sa pozrieť len na uhol rastu a uhol poklesu. Teraz už môžeme povedať, že januárový rast bola len korekcia a hlavný smer je stále down.

Dominancia

Za mňa stále UP na dennom grafe sme neporušili trendovku, takže nemám dôvod myslieť si, že pôjdeme down. Navyše trh nám ukazuje, že v každej panike dominancia rastie, pretože v dlhodobejšom horizonte veria ľudia viac Bitcoinu ako altocinom. Nižší timeframe obsahuje obrovské spiky a teda nemá zmysel ho anotovať.

Záznam STREAMu

Ako sú na tom svetové trhy?

Trader2.0

Na minciach so zápalnou šnúrou sme zinkasovali pekné zisky, ale čo je oveľa dôležitejšie, tak sme ich aj dokázali ochrániť, pred pádom trhu.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (13.3.): Bitcoin musí uzavřít nad 6 000 USD

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-curaj

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Včerejší a dnešní den se zapíše do historie mnoha kryptoměnových spekulantů, neboť jsme zažili pekelný flashcrash na bitcoinu. Spekuluje se nad tím, zda je na vině koronavirus a tak chtěli velcí hráči se dostat do likvidity, nebo využili strachu k tomu, aby bitcoin nabrali levně pod 4 000 USD?

Analýza BTC/USD

Analýza BTC/USD

Tento graf ukazuje extrémní přestřelení cen a aktivaci stopek. Tímto jsme otestovali spodní akumulační zónu a měli bychom se vydat velmi rychle zpět k bodu kontroly 6 400 USD. Zde máme několik fundamentálních i technických důvodů, proč by měl bitcoin jít zpět k 6 400 USD poměrně rychle.

300x250

6 400 USD je bodem kontroly

Opět jsem zastáncem toho, co je pod hlavním bodem kontroly, je profitem. Říkal jsem to i když bitcoin spadl na začátku roku 2019 na 3 000 USD. Ten trh se z tohoto šoku vzpamatuje a dostane se na bod kontroly zpět. Stejně jako kapitalizace by se měla vrátit na bod kontroly, tak i altcoiny. Bod kontroly je prostě nějaký dlouhodobý průměr na základě akumulovaných objemů.

Rentabilita těžby altcoinů

Vždy se snažíme rentabilitu těžby počítat přibližně od ceny etherea k dolaru. Aktuální cena je 130 USD a ta je pro rentabilitu těžby nedostačující. Krátkodobě jsou schopni profesionální těžaři tuto cenu ustát, ale ideálně je potřeba dostat cenu nad 150 USD.

Úbytek limitních objednávek

Při takovém šoku bych nedoporučoval aktivně obchodovat, protože třeba na bitmexu došlo k extrémnímu výkyvu mezi limitními objednávkami a market příkazy. Na limitních příkazech je velikost pozic v desítkách USD, což jsem sice zažil několikrát, ale vždy to trvalo maximálně pár minut, pak si situace zlepšovala poměrně rychle. I když jsem obrovské objemy a turbulence, není čitelná likvidita na trzích. Při těchto situacích je velmi jednoduché cenu dostat prakticky kamkoliv.

Po halvingu by měla být cena BTC přes 10 000 USD

Podle modelu stock to flow bychom nyní měli být kolem ceny 8 000 USD a po halvingu poměrně rychle plout vzhůru. Proto aktuální cena kolem 5 400 USD je spíše jako dar velkých hráčů být jednu noc vzhůru a bitcoin opravdu levně nakoupit.

Závěr a souhrn

Pojďme si to dát logicky dokupy. Těžaři aktuálně jsou ve velmi nekomfortní zóně a cena by se měla do 48 hodin dostat aspoň kolem 6 000 USD a tam stabilizovat. Magnetická úroveň je 6 400 – 8 100 USD a podle stock to flow modelu bychom měli jít ještě razantně výše.

Na druhou stranu pořádně nevíme, jaký je aktuální vztah mezi panikou koronaviru a cenou bitcoinu. Tuto proměnnou bitcoin ještě nezažil. Každopádně bitcoin má obrovskou šanci nyní ukázat, že může být záchranným přístavem, pokud to začnou velcí hráči tahat nahoru. Jsem si jistý, že by pak přišla pomocí médií silná euforie.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-