Connect with us

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (17.9.): Pokles nic nezměnil, měli bychom jít nahoru

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Nexaltic Capital.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Zatiaľ sa nič nemení na tom, že ideme na minimálne 11 000 dolárov. Ono sa ani nemá prečo.  Stále tvoríme vyššie minimá a zbrojíme na rezistenciu. Včerajší dumpík bol okamžite vytiahnutý a na nižších časových rámcoch sa vytvoril bart pattern. Objemy sú stále, hoci je už september, extrémne nízke. Trh stále nie je atraktívny pre bežný retail a traderov. Vyzerá to tak, že kým nepotvrdíme formáciu triangel, alebo channel, tak budeme na trhu bez objemov. To môže byť aj pokojne aj do konca septembra. Napriek tomu si však myslím, že graf sa dá už lepšie analyzovať než tomu bolo počas leta. Pohyby sú pekné swingové a kým neprerazíme aspoň hodnotu 9312 tak je môj prioritný scenár stále na 11 000 dolárov.

Kapitalizácia

Kapitalizácia trhu je na tom dosť podobne ako bitcoin. Momentálne v podstate len hráme o to, či je už korekcia dokončená a sme v novej štruktúre, alebo nie. Na kapitalizácii nakraslím dva možné scenáre, ktoré platia rovnako pre kapitalizáciu ako pre Bitcoin.

 1. Bullish scenár

Už sme dokončili ABC korekciu a teraz už začíname tretiu vlnu vo vlne C a to znamená, že by sme mali breakovať rezistenciu.

 1. Bearish scenár

Je taký, že sme stále v ABC korekcii. A ABC korekcia, ktorá prišla bola len súčasťou celej vlny A. V takomto prípade by nás ešte čakal pohyb smerom dole.

Čo však majú obidva scenáre spoločné? Konečnú stanicu. Aj v jednom aj v druhom prípade by sme mali končiť vyššie. Pri Bitcoine zhruba na 11 200 dolároch a pri kapitalizácii na 275 miliardách. Otázkou je či tam pôjdeme hneď, alebo si ešte spravíme zástavku nižšie. V ani jednom prípade by sme však nemali preraziť low čo je v prípade Bitcoinu 9312 dolárov a v prípade kapitalizácie 233 miliárd.

Dominancia

Point of control, pivot trianglu a fibonacci extension. Pomaly sa dostávame do veľmi silnej zóny, kde by mal nastať obrat. V prípade, že by dominancia už bola fakt na konci, tak by mal prísť veľmi ostrý break channelu a prerazenie tejto silnej úrovne. Ak sa tak nestane, tak stále trackujeme tento pokles len ako dočasnú korekciu pred ďalším rastom.

Záznam včerajšieho webináru

Včera sme na webinári rozoberali najväčšie príležitosti na trhoch. Prešli sme si postupne tématiku Brexitu, znižovanie úrokov od ECB, indexy a možnú reakciu Bitcoinu na tieto všetky udalosti. Viac už vo videu:

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
V spoločnosti Nexaltic Capital pracujem ako Senior Trader. S kryptomenami a blockchain technológiou mám viac než 4-ročnú prax. V roku 2017 som úspešne promoval na Ekonomickej Univerzite v odbore Medzinárodný obchod. Po ukončení univerzity som získal osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sekcii Kapitálový trh. Nexaltic Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti, a to bez ohľadu na finančný status alebo znalosti klienta.

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (21.11.): Sentiment je stále více bearish

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Analýza Bitcoin Kraľovanský

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Tak sme na želanej hranici 7800 dolárov. Veľa predikcií sa uchyľovalo k tejto hranici. Za mňa zopakujem: Stále som bullish a stále sa na mojom scenári nič nemení. Každým ďalším poklesom stále viac ľudí otvára shorty a stále viac ľudí hovorí o nižších hodnotách.

Dnes som v 100K challenge LIVE ROOM porovnával Bitcoin s hodnotami, keď sme boli medzi 3000 – 4000 dolárov. Tá situácia mi príde veľmi podobná. Najskôr prišiel silný odraz a potom extrémne dlhé vyklesávanie. Na začiatku pri odraze bol každý bullish a každý hovoril o ATH do konca roka. Dovolím si tvrdiť, že 95% retailu bolo bullish. Lenže tak trh nefunguje. Trh nás znova mierne ,,trápi“ a stále klesá. Teraz sú prevažne už všetci bearish a to je presne moment, kedy môže opäť prísť rast. Pamätáte si situáciu zo začiatku roka, keď každý hovoril o 2500usd? Samozrejme táto úvaha je môj subjektívny názor a je na každom nech si urobí záver. Psychológia tradingu však funguje tak, že daný pohyb príde vtedy, keď v ten pohyb ľudia prestanú veriť.

Dominancia

Potvrdenie toho, na čo som už dlhšie čakal a prečo som nedával žiadne mince so zápalnou šnúrou. Či bude Bitcoin rásť, alebo padať, tak sú altcoiny znevýhodnené. Teraz vidíme krv a niektoré altcoiny si týmto poklesom pokazili celé svoje štruktúry. Niekedy je menej viac. Schválne som vyčkával a oplatilo sa.

Kapitalizácia altcoinov

Kedy je trh pripravený na rast? Keď retail prestane veriť v rast. Divergencie na všetkých časových pásmách. Otočka je blízko. Zatiaľ mám na NAGA otvorený len LONG na LTC, ináč čakám.

Trader2.0

100K challange LIVE ROOM je v plnom prúde. Každý utorok a štvrtok od 9:00 – 10:00 obchodujeme na živom účte spoločne s členmi VIP skupiny.

100K challenge je len 1/5 produktov pre VIP členov. Pre ďalšie informácie o členstvách, ale aj o 100K challange sledujte náš telegramový kanál.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza vytipovaných altcoinů (20.11.): Kapitalizace, VET & NEO

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-altcoiny-ck

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom podíval na altcoiny NEO a VET, kteří jsou hlavní zástupci čínského rallye.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů spadla přesně na support, který jsem očekával. A to je hrana 66 mld. USD, kde vidíme odraz. Nyní může dojít k vytvoření dvojitého dna, nebo již přímého odrazu na lokální PoC 72 mld. USD. Aktuálně již začíná být opět dobré klima pro altcoiny. Navíc si myslím, že support na dominanci bitcoinu se prorazí.

4hodinový graf kapitalizace altcoinů

V minulé středeční predikci jsme se zaměřili na ENG, která vystřelila až do nebes a vygenerovala skoro 70% profit. DOCK přinesl slibný 10% profit od vydané predikce. Dneska se zaměříme na dvě hlavní čínské kryptoměny, které započali svůj rostoucí trend.

NEO/BTC

Neo předvedlo obrovskou impulsní svíci ke konci října, což byl téměř 100% profit během několika hodin. Po následující konsolidaci přišel další výstřel, který zahájil nový trend. NEO jsem posílal již včera do predikcí Crypto Kingdom a od té doby urazil téměř 5 % zisku.

4hodinový graf NEO/BTC

Graf NEO/BTC je snadným ukazatelem strategie “trend is your friend” a tak naším úkolem je vstoupit do rostoucího trendu po korekci. Pokud jsi nevstupoval včera s námi, počkal bych aktuálně na korekci a zpětné otestování supportu kolem 0,001375 satoshi, tak aby stále pokračoval růstový kanál. Cílový profit je pak silná fialová rezistence.

VET/BTC

VET spustil růstové rallye taktéž od konce října s menšími korekcemi. Naším úkolem je opět si počkat na korekci a vstupovat do trendu.

4hodinový graf VET/BTC

Právě se aktuálně díváme, jak VET naráží na gapový support, který bude nyní zásadní. Pokud přijde odraz, tak následně dojde ke konsolidaci a návratu na 90 satoshi, kde se VET připraví na další výstřel na rezistenci 100 satoshi, kde bych již měl první profit. Cílový profit bude pak horní PoC kolem 115 satoshi, či až modrá rezistence na 123 satoshi. Z poměru risk-reward se to jeví jako velmi zajímavý obchod.

Jen je nutno dodat, že při takové silné impulsy s malýmo korekcemi je potřeba dávat menší stoploss, kdyby to celé prasklo. Poměr RRR nám to musí celé kompenzovat.

Jak tyto analýzy obchodovat?

Jak jistě víš v Crypto Kingdom naše analýzy skutečně obchodujeme a zabýváme se nikoliv jen analýzami, ale hlavně precizností v průběhu otevřených obchodů a jejich řízením v praxi. Aktuálně máme oba altcoiny ve sledování a nastavené pečlivě alerty.

Přesně vstupy budeme posílat do našich Crypto Kingdom signálů včetně jejich řízení. Díky naší aplikaci jedním klikem signál nakoupíš i prodáš. Vše jednoduše z tvého mobilu, tak neváhej a přidej se k největší traderské komunitě kryptoměn Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza altcoinů (19.11.): Ethereum, Litecoin a Cardano (ADA) + Anketa

Andrej Kalvoda

Zveřejněno

on

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k trhu s kryptoměnami. Nejnovějším členem sestavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, který vám bude pravidelně přinášet pohled na vysoce kapitalizované altcoiny. 

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

ETH/USDT

V minulé analýze jsem říkal, že u Etherea bude záležet na pullbacku – zde jsme viděli spíš slabý pullback s nízkými objemy, zpět k trendové čáře. Vše tedy proběhlo krásně podle vyznačeného scénáře a cena se prozatím zastavila opravdu přesně na 175 USD. 

Co se bude dít dál je závislé na reakci na support 75 USD. Je možné, že toto je již dno korekce a půjdeme nahoru. Pokud ale bude proražený, stále můžeme dosáhnout maximálního targetu trianglu, který se nachází na ceně lehce pod 170 USD.

LTC/USDT

Také se díváme na scénář z minulé analýzy, kde pullback byl o něco hlubší, než jsem předpokládal a aby mohl zůstat scénář ve hře potřebujeme nyní vidět rychlou akci nahoru. Jinak se může stát, že cena sice prorazila velké falling wedge, ale bude se jen plazit podél pův. rezistenční trendovky, což bychom nechtěli vidět .

ADA/BTC

V minulé anketě jste si odhlasovali cardano, ale pojďme to oživit a podívat se na BTC pár – zde vidíme, že Cardano prorazilo klesající trendovku a nabralo zajímavé objemy. nyní vidíme pullback, který může pokračovat buď jen k supportu kolem 508 sat, nebo až ke zmíněné trendovce. Směr by měl být ale obecně nahoru, k dosažení cca 608 sat. 

ANKETA

Coming Soon
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

 

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza (19.11.): Bitcoin začal padat, jsme stále bullish?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Analýza Bitcoin Kraľovanský

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Bitcoin včera začal dumpovať. Na mojom scenári to však nič nemení. Stále som prioritne bullish. Moja subjektívna pravdepodobnosť je 70% bullish a 30% bearish. Nepáčila sa mi psychológia davu a pozorne dnes budem sledovať sentiment. Až príliš veľké množstvo ľudí si bolo ,,istými“ breakom hore. Prišiel dump a verím, že dnes začnú byť ľudia negatívny a začnú pribúdať analýzy o páde k 6000 dolárom a podobne. Z hľadiska technickej analýzy sa však nič nezmenilo. Akurát bude mať Bitcoin hlbší retracement. Ako prvé by som začal sledovať na nízkych časových rámcoch divergencie na RSI a MACD. Zatiaľ je však skoro. Ak by sme uzavreli tento týždeň nižšie ako minulý, tak by sme mali už 4 červené týždňové sviečky za sebou – to sa často nestáva.

Dominancia

Dominancia si krásne otestovala MA77. Aj keď toto nebol ten rozhodujúci break, na ktorý čakáme, tak už v tomto malom dumpe sa potvrdilo, že ak Bitcoin urobí veľký pohyb, tak dominancia rastie. Aj pri včerajšom dumpe altcoiny klesali viac. Či bude Bitcoin rásť, alebo klesať, očakávam zvyšujúcu sa dominanciu. Na prvý krát sme síce s breakom neuspeli, ale stále sa nič nezmenilo. Vzhľadom na včerajší dump na trhu by som očakával závažnejší pohyb až ku koncu týždňa. Teraz bude chvíľu trvať, kým sa grafy ustália a začnú sa tvoriť divergencie. Samozrejme sme na kryptotrhu, takže dnes môže prísť aj BART pattern.

Kapitalizácia altcoinov

Na kapitalizácii sa taktiež zatiaľ nič nezmenilo. RSI je už veľmi nízko a taktiež budem sledovať divergencie. Čo sa týka altcoinov a Bitcoinu, tak potrebujeme aby sme šli aspoň knotom na nové low, ale RSI musí vytvoriť vyššie minimum. Na túto situáciu budem momentálne čakať.

Záznam včerajšieho webináru

Čo môžeme na trhoch čakať do konca roka? Veľké porovnanie halvingov, zlato, striebro, akcie, predikcie na Bitcoin a veľké altcoiny. Záznam webináru si môžete pozrieť tu:

Trader2.0

100K challange LIVE ROOM je v plnom prúde. Každý utorok a štvrtok od 9:00 – 10:00 obchodujeme na živom účte spoločne s členmi VIP skupiny.

100K challenge je len 1/5 produktov pre VIP členov. Pre ďalšie informácie o členstvách, ale aj o 100K challange sledujte náš telegramový kanál.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

LIVE ANALÝZA (18.11.): Pohled na Bitcoin, vybrané kryptoměny, forex a komodity

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

live-j-kralovansky

Live stream začne dnes, tj. v pondělí 18.11.2019 o 21.00h. 

Trader Jakub Kralovanský se dnes podívá na kryptoměny a klasické trhy v rámci svého live streamu pro NAGA, který začíná o 21.00h a prohlédnout si ho můžete i takto přímo přes naše weby kryptonovinky.sk a kryptonovinky.com. Tématy dnešního live přenosu budou:

 • Bitcoin
 • Vybrané kryptoměny
 • Forex (USD, EUR…)
 • Zlato, striebro

Upozornění: Obsah videa je čistě informační a nelze jej považovat za investiční radu. Udělejte si vlastní průzkum a pokud se rozhodnete investovat do kryptoměn (nebo jiného druhou aktiv), investujte vždy jen tolik, kolik si můžete dovolit ztratit.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza (18.11.): Bitcoin ve finální fázi formace falling wedge

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Analýza Bitcoin Čuraj

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin aktuálně pokračuje v downtrendovém pohybu, který jsem ukazoval při minulé analýze. Bulls se do toho opřeli na cenové úrovni 8 360 USDT, kde se dostáváme do finální fáze falling wedge. Cena bitcoinu je těsně nad PoC. Dle mého názoru nyní půjde cena bitcoinu chvíli do strany a tam se rozhodne, zda bitcoin půjde zpět k lokálnímu PoC na 8 700 USDT, či spadne dolů.

Hodinový graf BTC/USDT

Já jsem aktuálně 35 % v BTC, zbytek kapitálu v USDT, abych mohl operativně situaci řešit. Pokud bude konsolidace trvat, navýším kapitál na 50 % v BTC. Tato situace je nebezpečná a nedává mi jistotu jít all in BTC, i přestože pár měsíců před halvingem je cena 8 500 USDT velmi zajímavá.

Dominance bitcoinu

Jak už cena bitcoinu, tak i dominance pokračuje z minulé analýzy, akorát si křivku o malinko zpřesníme.

Hodinový graf BTC/USDT

Na dominanci bitcoinu si můžeme všimnout, že jsme za downtrendovou linií, kde je dominance v konsolidaci. Všimni si rychlého odrazu ze supportu, ale zároveň i sestřelení dolů do konsolidace. Whales nyní dominanci hlídají a vypadá to spíše na pohyb vzhůru. Ovšem jenom krátkodobě. Stále jsem zastáncem pozvolného poklesu dominance, než přijde ten správný čas výstřelu bitcoinu.

Celková kapitalizace

Celková kapitalizace prakticky kopíruje bitcoin kvůli stále vysoké dominanci bitcoinu.

Kapitalizace altcoinů

U kapitalizace altcoinů proběhla menší změna z důvodu neudržení růstoucí dynamiky. Ovšem nejedná se o nic zásadního, protože stále se pohybuje kolem PoC mezi 80 – 65 mld. USD. Přepokládám, že do halvingu se i budeme v těchto prostorách pohybovat.

Kapitalizace altcoinů

V signálech jsme vybrali zisky z altcoinů

Naším cílem je vždy rozmnožit mince na altcoinech a následně ukončit ziskové obchody a nechat vystřelit BTC. Podle dominance to vypadá spíše na růst bitcoinu, proto je lepší pomalu ziskové obchody uzavírat na altcoinech, i kdyby přišel dump bitcoinu.

 • WAN signál +23 %
 • ENG predikce +40 %
 • ZEN predikce +35 %
 • FET predikce +25 %
 • ZIL signál +10 %
 • TRX signál +9 %

Pokud bys rád ziskové signály na množení mincí, přidej se k našim signálům Crypto Kingdom pod vedením Michala Majzlíka!

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza altcoinů (15.11.): Ethereum, Litecoin a Tron (TRX) + Anketa

Andrej Kalvoda

Zveřejněno

on

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k trhu s kryptoměnami. Nejnovějším členem sestavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, který vám bude pravidelně přinášet pohled na vysoce kapitalizované altcoiny. 

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

ETH/USDT

V posledním příspěvku jsem byl bullish na Ethereum, ale symetrický triangl se prorazil naopak směrem dolů. Stále to může být fakeový pohyb, který jen rozšíří trojúhelník (oranžový scénář), ale pokud bereme původní platnou trendovku, díváme se nyní na breakdown a postup k cca 175 USD.

LTC//USDT

Litecoin nedokázal probít rezistenci, kterou sledujeme už několik týdnů. Zde to tedy vypadá, že sledujeme pullback k pův. rezistenční trendovce falling wedge. 


TRX/USDT

Osobně si myslím, že je jen otázka času, než nám vystřelí Tron – je to další z Čínských projektů, které jsou v poslední době v hledáčku investorů. Po delším období růstu nám tron konečně vychladl a dotkl se důležitého supportu. Pokud nabere dostatek síly k odrazu, viděl bych jako další target 0.022 USD. 

ANKETA

Coming Soon
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (14.11.): Bude klíčových příštích 48 hodin?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Na Bitcoine sa nič extra nedeje. Stále čakáme na potenciálny odraz. S vysokou pravdepodobnosťou príde break do 48 hodín. Toho miesta je tam naozaj málo a BTC sa bude musieť rozhodnúť. Skôr očakávam odraz hore. Čo mi zase trochu vadí a vždy vyvolá určité obavy je to, že odraz očakávajú takmer všetci. Oveľa radšej by som bol, keby bol sentiment nerozhodný, ale množstvo ľudí sa zase spolieha na odraz. Pravdepodobnostne, technicky aj logicky odraz UP a break UP dáva zmysel.

Dominancia

Zatiaľ ako z učebnice. Pozrite sa na to, ako je dominancia BTC pripravená na veľký pohyb. Že by z ničoho nič altcoiny brutálne padli, alebo začali rásť? Asi nie. Aj dominancia krásne naznačuje to, že čoskoro sa Bitcoin rozhodne. Či to bude hore, alebo dole, tak Bitcoin z toho vyjde ako víťaz, pretože si zase ukrojí z dominancie. Sme vo watch zóne, pokles nám spomaľuje, divergencie na RSI, zagulaťovanie, prerazený falling wedge. Ako som povedal vyššie – do 48 hodín sa rozhodne.

Kapitalizácia altcoinov

Čínske altcoiny podľa mňa držia tento graf vyššie, ako by mal byť. Bolo by zaujímavé pozrieť si graf kapitalizácie bez čínskych altov. Na základe tejto úvahy nemusíme dôjsť až do watch zóny. Na grafe je tiež vidno, že kapitalizácia altov je pripravená na ďalší pohyb hore. Otázka znie kedy.

Zhrnutie

Cele puzzle nám do seba pekne zapadajú a ja som zvedavý, ako sa to ďalej vyvinie. Skôr by som sa priklonil k rastu BTC a tiež altcoinov s tým, že Bitcoin bude rásť rýchlejšie a dominancia začne stúpať. Pri celom raste by som sa z altov zameral práve na tie čínske.

Trader2.0

Od pondelka sú už aktívne aj členstvá Trader2.0, ktorého súčasťou aj 100K challange.

100K challange je len 1/5 produktov pre VIP členov. Pre ďalšie informácie o členstvách, ale aj o 100K challange sledujte náš telegramový kanál.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza vytipovaných altcoinů (13.11.): Kapitalizace, ENG & DOCK

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-altcoiny-ck

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k situaci na trhu s kryptoměnami. Dnes si trading tým z Crypto Kingdom vybral na rozbor lowcap altcoiny ENG a DOCK.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením. Na obsahu tohoto článku se podílel student trading školy Crypto Kingdom.

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace kryptoměn mimo bitcoinu se aktuálně nachází u bodu kontroly, což by měl být stabilní postup pro stagnaci nebo růst altcoinů. Rezistence se nachází na 80 mld. USD, kam se pravděpodobně do konce měsíce dostaneme. Na signálech Mike se studenty aktuálně sbírají lehké zisky 5-10 % na signál.

4hodinový graf kapitalizace altcoinů

V minulé středeční predikci jsme se zaměřili na GXS, který vygeneroval přes 13 % profit a FET, který je aktuálně v zisku 4 % a vypadá, že bude pokračovat dalším růstem. Dneska se zaměříme na ENG a DOCK.

ENG/BTC

Na Enigmě jsme před pár týdny chytli v signálu +40 % díky pumpě. Poté následovala sekera zpět na low, kam jsem nevěřil, že se ještě ENG může dostat, ale stalo se. Support je potvrzený na 2800-3000 sats, tato zona je 2x potvrzená s pozitivním odrazem od BULLS. Lokální rezistence je na 3400-3500 sats, kde se vyskytuje několik knotů a pravděpodobně tam bude naskládáno několik sell orderů, protože tradeři, co skákali v předchozí fake pumpě do ENG, na těchto hodnotách jsou ve ztrátě a ENG byla posekána opět.

4hodinový graf ENG/BTC

Bullish scénář je proražení této fake out zony a směr 3750-3000, 4100-4200 sats. Bearish cesta je zpět na support 2800-3000 sats!

DOCK/BTC

Dock dokončil harmonický pattern ALT. BAT, který se bude řešit v druhé části harmonického kurzu, na který se můžete těšit. Po tomto patternu bohužel nepřichází taková reakce jako bychom očekávali a místo toho probíhá zdlouhavá konsolidace už několik týdnů. Indikátory chladnou a navíc se přibližuje natažení dlouhé rezistence trendovky z bodu A, C, kde budeme čekat ostražitě na reakci. Líbí se mi tento graf na risky signál, ale jak je známo, tak na kryptu po těchto konsolidacích člověk nikdy neví. Může přijít tvrdý pump, nebo také výplach pod low vymetení stopek a poté pumpa, nebo pokračování downtrendu, což je nepříliš pravděpodobné, ale stát se to může.

4hodinový graf DOCK/BTC

Bullish targety při proražení 127-133 sats, min 125 sats a při ustavení supportu nad 130 sats, je poté cesta Up volná k 150-160 sats. Bearish scénář ja výplach na 91-94 sats. Stop může být při okamžitém vstupu pod bod D.

Jak tyto analýzy obchodovat?

Jak jistě víš v Crypto Kingdom naše analýzy skutečně obchodujeme a zabýváme se nikoliv jen analýzami, ale hlavně precizností v průběhu otevřených obchodů a jejich řízením v praxi. Aktuálně máme oba altcoiny ve sledování a nastavené pečlivě alerty.

Přesně vstupy budeme posílat do našich Crypto Kingdom signálů včetně jejich řízení. Díky naší aplikaci jedním klikem signál nakoupíš i prodáš. Vše jednoduše z tvého mobilu, tak neváhej a přidej se k největší traderské komunitě kryptoměn Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením. Na obsahu tohoto článku se podílel student trading školy Crypto Kingdom.

Autor analýzy

crypto-kingdom-tradersTrading tým Crypto Kingdom
Součástí trading týmu Crypto Kingdom jsou studenti – pokročilí tradeři, kteří prošli kurzy a celkovým vzděláním od Honzy Čuraje, nebo Michala Majzlíka. Celý tým se pak stará o veřejné analýzy a plný komfort členům v našich produktech.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza (12.11.): Bitcoin by měl činit, vidím hrozbu breakdownu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Na dennom grafe by mala prísť reakcia, pozrite si graf. Podobný som videl na Tradingview minimálne u piatich svetových traderov. BK je blízko pri sebe. Čím dlhšie pôjdeme po trendovke, tým je vyššia hrozba breakdownu.

Na 4H sme pre mňa vo watch zone a mali by sme postupne hľadať break. Z denného grafu nám pekne sedí trendovka plus support plus fibo retracement. Najvyšší čas niečo urobiť.

Dominancia

Dominancia vyzerá taktiež skôr na výstrel, ako na pokles. Myslím si, že do 48 hodín by sa mali rozhodnúť. Ah Bitcoin aj dominancia si musia vybrať, čo ďalej. Taktiež vidíme divergencie na RSI. Pri prudkom pohybe na BTC si myslím, že dominancia pôjde hore a je úplne jedno či BTC urobí pohyb nahor, alebo nadol.

Kapitalizácia altcoinov

Tu očakávam ešte menší pokles predtým ako bude graf pripravený na rast. Kartami mieša Čína, pretože čínske altcoiny sa držia veľmi dobre a môžu ,,kaziť“ graf kapitalizácie altcoinov. Také NEO napriek celkovému poklesu marketu včera rástlo a dobre sa držal aj Tron. To môže mať za následok, že kapitalizácia altov je momentálne o niečo vyššie, ako by mala byť.

Zaujíma vás konkrétnejší pohľad na Čínu a jej vplyv na kryptomeny? Pozrite si záznam včerajšieho streamu:

https://www.tradingview.com/x/MTFG7LMV/

Trader2.0

Od pondelka sú už aktívne aj členstvá Trader2.0, ktorého súčasťou aj 100K challange.

Pre ďalšie informácie o členstvách, ale aj o 100K challange sledujte náš telegramový kanál.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-