Connect with us

Bitcoin

The Motley Fool kupuje Bitcoin a zařazuje ho do svého 10x portfolia

Zveřejněno

Montley Fool Bitcoin

Známá americká investiční poradenská společnost The Motley Fool včera oznámila, že zařadila do svého „10x portfolia“ kryptoměnu Bitcoin a že do ní plánuje investovat 5 milionů dolarů.

„10x portfolio“ od poradenské firmy z Virginie, která vznikla již v roce 1993, zahrnuje společnosti a jiná aktiva, která mají v dlouhodobém horizontu potenciál zvýšit svou hodnotu 10krát a více. Nuž a v případě Bitcoinu The Motley Fool předpovídají, že Bitcoin má velkou šanci v horizontu několika let překonat cenu 500 000 dolarů.

Firma zároveň potvrdila, že 5 milionů dolarů použije na přímou koupi Bitcoinu a tedy nevyužije žádné služby třetích stran, které označila za „předražené ETF“ (podle všeho tím narážela na Grayscale).

Důvody investice do Bitcoinu vysvětlila společnost na Twitteru, kde konstatovala:

  1. Věříme, že Bitcoin bude z dlouhodobého hlediska efektivnějším udržitelem hodnoty než zlato
  2. Věříme, že v budoucnu se Bitcoin stane médiem pro výměnu hodnoty v době, kdy se jeho cena v průběhu dekád stabilizuje
  3. Věříme, že může být produktivním hedžem vůči inflaci

Poradenská firma si dobře uvědomuje i vysokou volatilitu Bitcoinu, ke které poznamenala: ,, Zatímco Bitcoin může z krátkodobého hlediska pokračovat ve své volatilitě, myslíme si, že od tohoto momentu má potenciál 10krát zvýšit svou hodnotu v dlouhodobém horizontu a efektivně diverzifikovat naše portfolio . Plánujeme držet Bitcoin mnoho let.“

Podle portálu SimilarWeb je stránka The Motley Fool v kategorii investičních poradenských firem pátá nejnavštěvovanější na světě s přibližně 87 miliony návštěv měsíčně (166. nejnavštěvovanější stránka v USA), nuže a pokud jde o zmíněné portfolio, dosud do něj firma zařadila 10 různých aktiv z plánovaného počtu 40.

zdroj: cointelegraph.com

Populárne