Connect with us

Nezaradené

Toto je ticho před bouří. Chování velryb naznačuje silný support Bitcoinu

Zveřejněno

Bitcoin whalepam
Canva.com, WhaleMap

Bitcoin má už nějaký čas problém dostat se nad cenu 60 000 USD a jeho volatilita klesla na nejnižší hodnoty od listopadu 2020. Stále častěji se proto zmiňuje pojem ticho před bouří, s nímž se ztotožňují i ​​autoři populárních dat WhaleMap.

Takzvané Whale clusters (klastry velryb) od WhaleMap naznačují, že z krátkodobého hlediska jsou rozhodující cenové kladiny 57 046 USD jako support a 60 045 USD a následně 61 062 USD jako rezistence.

,,Jinak řečeno, pravděpodobnost velkého výstřelu se bude zvyšovat, bude-li Bitcoin v následujícím období stále nad cenou 57 046 USD a nadále bude testovat 60 000 USD,“ vysvětluje článek na portálu Cointelegraph.

Klastry velryb se objevují na grafu v cenových oblastech, při kterých investor s velkým kapitálem (proto jsou označovány jako velrybí) nakupují nebo prodávají Bitcoin a následně tuto hodnotu pohybům.

V případě velrybích supportů většinou platí, že jde o silnou oblast, při které velryby kupují ještě více BTC, když se na ni cena vrátí zpět, aby ji tím pohlídali. Naopak v případě rezistenci velryb je běžné, že velryby u nich častěji přistupují k prodejům, aby realizovaly zisky.

Současný stav je však vnímán pozitivně. ,,Bitcoin je zpět. Dosud perfektně drží svůj velrybí support. To je dobré znamení. V období medvědího trhu fungují rezistence lépe než supporty a v býčím trhu je to přesně naopak. Současný support funguje, což znamená, že trend se posunul. Duben může být velmi zábavný.“

Aktualizace: Zmiňovaný support na úrovni 57 049 USD nevydržel, no Whalemap upozornil, že další, ještě významnější velrybí support je na ceně 55 176 USD.

Zároveň připomínáme, že podle on-chain dat je mimořádně silný suport přibližně nad cenou 53 000 USD, nad kterou změnily majitele (adresu) již přibližně 2 miliony BTC. Upozornila na to analytická platforma Glassnode.

Varovný signál z Futures trhů?

Přestože fundamenty v případě Bitocinu vypadají většinou pozitivně, menší obavy vzbuzuje „horečka“ při obchodování Bitcoin futures kontraktů. Aktuální míra financování se totiž opět dostává do extrémně prohřátých zón, na což upozornil i analytik Lex Moskovski. ,,Trh si obnovil svou důvěru. Míra financování opět značně roste. S pákou buďte opatrní,“ upozornil.

Výchozí míra financování futures kontraktů na Bitcoin je pouze 0,01%, ale v současnosti je více 12-násobně vyšší. Analytik známý pod pojmem Byzantine General to nevnímá vůbec pozitivně. ,,Vypadá to dost špatně, pokud mám být upřímný. Vychladnutí by bylo požehnáním,“ uvedl.

zdroj: cointelegraph.com

Populárne