Connect with us

Bitcoin

Úspěšný první den Bitcoinu ETF. Zájem překonal očekávání

Zveřejněno

bitcoin-etf

Vůbec první Bitcoin ETF schválený v Severní Americe obchodovaný na kanadské burze v Torontu má za sebou mimořádně zdařilý první den. Informovala o tom agentura Bloomberg.

Nedávno jsme vás informovali, že v Kanadě schválili vůbec první Bitcoin ETF na území Severní Ameriky a zároveň jedno vůbec z prvních na světě (první ETF bylo schváleno na Bermudách). Nuž a vypadá to tak, že o tento produkt je mezi institucionálními investory opravdu velký zájem.

Podle Bloombergu se v první den otevření trhů s Bitcoinem ETF zobchodovalo „akcií na Bitcoin“ vůči kanadskému a americkému dolaru v hodnotě více než 165 milionů USD, přičemž prvních 80 milionů bylo dosaženo hned v první hodině obchodování.

Analytik Bloombergu Eric Balchunase na margo toho konstatoval, že šlo o „epický první den“ pro první kanadský Bitcoin ETF, které nabízí institucím možnost nakupovat a prodávat tento druh aktiva vázaného na fyzické Bitcoiny, které jsou mimochodem ve zprávě americké burzy Gemini.

,,Bitcoin ETF umožňuje efektivní a snadný přístup k Bitcoinu bez nutnosti brát na sebe riziko vlastní správy těchto Bitcoin na své peněžence,“ komentoval první den Bitcoinu ETF na Toronto Stock Exchange James Seif, CEO firmy Purpose, ktera na něj získala povolení. ,,Věříme, že Bitcoin je první a největší aktivum v rozvíjejícím se ekosystému kryptoměn a že je připraven pokračovat ve své růstové trajektorii směrem k přijetí jako alternativního aktiva, které si upevňuje svou pozici.“

Jak bylo zmíněno již výše, toto ETF je vůbec prvním v Severní Americe. V USA zatím byly všechny žádosti o Bitcoin ETF zamítnuty americkou komisi pro cenné papíry a burzu z důvodu, že cena BTC je podle ní snadno manipulovatelná.

Zatímco v současnosti má SEC na stole nové žádosti, jejichž schválení se pro změnu vedení a po příchodu Garyho Genslera do role šéfa SEC dává více šancí, v Kanadě kromě firmy Purpose získala povolení k Bitcoinu ETF už i firma Evolve Funds Group.

zdroj: decrypt.co

Populárne