Connect with us

Bitcoin

V Jižní Koreji začíná být cena BTC přepálená. Je to problém?

Zveřejněno

juzna korea btc
Canva.com

V době, kdy se cena Bitcoinu obchoduje v rozmezí mezi $ 56 000 a $ 60 000 a trh vyčkává, zda se BTC podaří prorazit rezistenci kolem úrovně 60 000 dolarů, po níž by mohl následovat útok na vytváření dalších nových all-time-high, se Bitcoin na jihokorejských trzích obchoduje za výrazně prémiovou cenu.

Takzvané „kimichi premium“, které vyjadřuje rozdíl mezi běžnou spotovou průměrnou cenou Bitcoinu na tradičních burzách a cenou, za kterou se aktuálně obchoduje na jihokorejských burzách, nejprve dosáhlo koncem března + 6% a v prvních dubnových dnech dokonce vystoupilo na + 11%.

Kimichi premium však vzbuzuje pozornost hlavně z důvodu, že koncem bullrunu 2017 mělo hodnotu až + 20%, což znamená, že Bitcoin se obchodoval v Jižní Koreji až za cenu kolem 24 tisíc dolarů, zatímco jeho cena v USA byla na úrovni 20 000 USD.

Současný růst kimichi premium, jinak řečeno přepálená cena BTC na tomto trhu, tedy vyvolává otazníky, zda se globální bullrunu neblíží do svého finále.

Šéf analytické platformy CryptoQuant Ki Young Ju se však domnívá, že tentokrát je trh v jiné pozici. Burzy v Jižní Koreji totiž generují pouze 1,7% všech objemů kryptotrhu (obchodní volume), což je výrazně méně než v roce 2017 a také současný bullrun má jiný charakter v důsledku institucionálních investic, které v předešlém cyklu přítomny nebyly.

,,Bitcoinové fundamenty stále vypadají dobře, ale korejská bublina mě znepokojuje. Ceny shitcoinů prudce stoupají a objem korejských obchodů s kryptoměnami překonal jihokorejskou národní burzu cenných papírů. Avšak i když tato bublina praskne, je nepravděpodobné, že to bude mít významný dopad na celý trh, neboť představuje pouze 1,7% objemů, „ uvedl na Twitteru.

zdroj: cointelegraph.com

Populárne